Постанова від 31.10.2025 по справі 954/2009/25

Справа № 954/2009/25

Номер провадження 3/954/247/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2025 року с-ще Нововоронцовка

Суддя Нововоронцовського районного суду Херсонської області Каневський В. О., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від ГУ ДПС у Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності, відносно

ОСОБА_1 , громадянки України, головного бухгалтера КЗ «НЦНСП»

за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , головний бухгалтер КЗ «НЦНСП», вчинила правопорушення порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку передбачені п.49.2, пп.49.18.3 п. 49.18 ст.49 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями, а саме несвоєчасно подано звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2024 рік по строку подання 03.03.2025, фактично подано 18.03.2025, що зафіксовано в акті камеральної перевірки від 14.08.2025 №11791/16-31-04-06-11/24758121. В протоколі зазначено дата, час та місце вчинення правопорушення: 14.08.2025 17 год. 00 хв. за актом №11791/16-31-04-06-11/24758121 від 14.08.2025 за адресою: вул. Гагаріна, буд. 4, с-ще Нововоронцовка Бериславського району Херсонської області.

Указані обставини підтверджуються наступними обставинами:

- протокол про адміністративне правопорушення №10588/12/16-31-04-06-12 від 03.09.2025, за яким ОСОБА_1 , головний бухгалтер КЗ «НЦНСП», вчинила правопорушення порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку передбачені п.49.2, пп.49.18.3 п. 49.18 ст.49 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями, а саме несвоєчасно подано звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2024 рік по строку подання 03.03.2025, фактично подано 18.03.2025, що зафіксовано в акті камеральної перевірки від 14.08.2025 №11791/16-31-04-06-11/24758121. В протоколі зазначено дата, час та місце вчинення правопорушення: 14.08.2025 17 год. 00 хв. за актом №11791/16-31-04-06-11/24758121 від 14.08.2025 за адресою: вул. Гагаріна, буд. 4, с-ще Нововоронцовка Бериславського району Херсонської області.

- корінець-повідомлення №9914/12/16-31-04-06-04 від 14.08.2025 про запрошення платника податків, зборів, платежів або представників до контролюючого органу;

- рекомендоване повідомлення про направлення акта перевірки та корінця-повідомлення;

- лист ГУ ДПС у Полтавській області про направлення акта камеральної перевірки до КЗ «НЦНСП»;

- акт про результати камеральної перевірки щодо неподання/несвоєчасного подання податкової звітності від 14.08.2025 №11791/16-31-04-06-11/24758121;

- акт про неявку посадових осіб для ознайомлення, підписання та отримання протоколу про адміністративне правопорушення №10585/12/16-31-04-06-12 від 03.09.2025;

- супровідний лист ГУ ДПС у Полтавській області про направлення протоколу про адміністративне правопорушення.

У судове засідання, призначене на 31.10.2025, ОСОБА_1 не з'явилася, причини неявки суд не повідомила, клопотань не надала, причину неявки до суду не повідомила.

На підставі ст. 268 КУпАП, врахувавши, що ОСОБА_1 повідомлена про дату, час та місце розгляду справи належним чином, беручи до уваги відсутність клопотань про відкладення розгляду справи, прийнято рішення здійснювати розгляд справи без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Суддя, вивчивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Відповідно до частини 1 статті 163-3 КУпАП відповідальність за даною статтею настає у разі відсутності податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.

Відповідно до п. 49.2 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Цей абзац застосовується до всіх платників податків, в тому числі платників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності.

Відповідно до п. 250.2 ст. 250 Податкового кодексу України платники податку складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.

Податковий орган не позбавлений права викладати в акті перевірки власні суб'єктивні висновки щодо зафіксованих обставин, та в подальшому, у разі виникнення спору щодо рішень про визначення грошових зобов'язань, що приймаються на підставі такого акта, обґрунтовувати ними власну позицію щодо наявності певних допущених платником податків порушень, а оцінка акта перевірки, в тому числі і оцінка дій посадових осіб податкового органу щодо його складання, викладення у ньому висновків перевірки, а також щодо самих висновків перевірки, надається при вирішенні спору щодо оскарження рішення, прийнятого на підставі такого акта.

Водночас, відповідно до п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та в порядку, встановлених цим кодексом, а фактичні - цим кодексом та іншими законами, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно із п. 86.2 ст. 86 ПК України за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Акт податкової перевірки є службовим документом, в якому зафіксовані виявлені при проведенні тієї або іншої податкової перевірки порушення, він є носієм доказової інформації про виявлені порушення та його зміст може бути оскаржено шляхом подання до контролюючого органу за основним місцем обліку заперечень. Зазначені висновки суду узгоджуються з правовою позицією Верховного Суду, викладеною в постанові від 19.06.2020 у справі N 140/388/19.

Проте, доказів того, що ОСОБА_1 оскаржила до ДПС висновки, викладені в акті за результатами податкової перевірки, суду не надано.

Підпунктом 47.1.1 пункту 47.1 статті 47 Податкового кодексу України встановлено, що відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах, несуть юридичні особи, резиденти або нерезиденти України, які відповідно до цього Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи.

Невиконання керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій, включаючи установи Національного банку України, комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи, законних вимог посадових осіб податкових органів, перелічених у підпунктах 49.2, 49.18.3 пункті 49.18 ст. 49 ПК України тягне за собою попередження або накладення штрафу.

Відповідно до ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладанні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, вчинення адміністративного правопорушення вперше, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суддя не встановив.

Тому, з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення та запобігання вчиненню нових правопорушень, суддя вважає за необхідне до ОСОБА_1 застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу та на підставі п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», стягнути судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 605,60 грн.

Керуючись ст.163-1,221,268,280,283,284,287,289 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , головного бухгалтера КЗ «НЦНСП» (код ЄДРПОУ 24758121), визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85,00 грн (вісімдесят п'ять гривень 00 копійок).

Штраф підлягає сплаті за реквізитами: отримувач коштів: ГУК у Херсон обл/Берисл р-н/21081100; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37959517; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA648999980313050106000021039; код класифікації доходів бюджету: 21081100; призначення платежу - штраф суду.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), головного бухгалтера КЗ «НЦНСП» (код ЄДРПОУ 24758121), на користь держави судовий збір в розмірі 605,60 грн (шістсот п'ять гривень 60 копійок), який підлягає сплаті за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що згідно з ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф повинен бути сплачений не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. Відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня винесення, а у разі оскарження постанови перебіг строку давності виконання постанови зупиняється до розгляду скарги.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Херсонського апеляційного суду через Нововоронцовський районний суд Херсонської області.

Суддя В. О. Каневський