Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
30 жовтня 2025 року Справа № 520/1393/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Садової М.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні в приміщенні суду в місті Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Балаклійської міської військової адміністрації Ізумського району Харківської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії
позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, у якому просить: - визнати протиправним та скасувати розпорядження начальника Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області від 16 грудня 2024 року № 3893 «Про внесення змін до тимчасової структури Балаклійської міської ради Харківської області та її виконавчих органів, скорочення штату та чисельності працівників» з додатком в частині скорочення посади керуючого справами виконавчого комітету Балаклійської міської ради Харківської області.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що позивач обіймає посаду керуючого справами виконавчого комітету Балаклійської міської ради Харківської області з 24 березня 2023 року на підставі наказу начальника Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області від 24 березня 2023 року № 88. Вона має вищу юридичну освіту, ступінь магістра державної служби та стаж роботи понад 24 роки. Оскаржуване розпорядження від 16 грудня 2024 року № 3893 вносить зміни до тимчасової структури та скорочує посаду позивача на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП України). Позивач стверджує, що це порушує ч. 2 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», оскільки для працівників, посади яких не включені до тимчасової структури, має оголошуватися простій або здійснюватися переведення на рівнозначну чи нижчу посаду, а не скорочення. Крім того, позивач зазначає, що посада керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету є обов'язковою складовою виконавчого комітету відповідно до ст. 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та не може бути скорочена. Вона також посилається на Типові професійно-кваліфікаційні характеристики посадових осіб місцевого самоврядування, затверджені наказом НАДС від 07 листопада 2019 року № 203-19, які визначають ключові обов'язки цієї посади, включаючи забезпечення діяльності апарату, контроль діловодства, матеріально-технічне забезпечення тощо. Позивач вказує на процедурні порушення: відсутність пропозицій про переведення чи простій; встановлення необґрунтованого строку (до 01 січня 2025 року) для подання заяви на вакансію; посилання на протокол комісії, про яку позивач не був повідомлений; грубе порушення норм КЗпП України щодо двомісячного строку попередження та пропозицій вакансій протягом цього періоду. Додатково позивач повідомляє про мобінг з боку керівництва, що призвело до погіршення здоров'я, та про те, що заробітна плата є єдиним джерелом доходу, з утриманням двох дітей. Просить позов задовольнити.
Відповідач у відзиві заперечує вимоги, посилаючись на повноваження начальника адміністрації затверджувати тимчасову структуру відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» та постанови ВРУ № 2777-ІХ. Відповідач стверджує, що скорочення проведено з метою оптимізації, раціонального використання коштів, і що гарантії ч. 2 ст. 10 Закону поширюються лише на працівників, включених до штатного розпису станом на 01 січня 2022 року. Позивач був призначений до тимчасової структури без конкурсу, тому підлягає скороченню за п. 1 ст. 40 КЗпП України. Відповідач зазначає, що позивачу пропонувалися вакансії (9 посад), від яких вона відмовилася. Просить у позові відмовити.
У відповіді на відзив позивач спростовує аргументи відповідача, наголошуючи на принципі верховенства права (ст. 8 Конституції України), відсутності норм, що обмежують гарантії лише на працівників до 2022 року, та на обов'язковості посади керуючого справами. Вона також вказує на невідповідність копій документів вимогам постанови КМУ № 55.
У запереченнях відповідач підтримує свою позицію, деталізуючи тлумачення ст. 10 Закону «Про правовий режим воєнного стану», посилаючись на постанови Верховного Суду та підтверджуючи, що скорочення стосується тимчасової структури, а не постійної.
22 січня 2025 року ухвалою суду в задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову у справі № 520/1393/25 за позовом ОСОБА_1 до Балаклійської міської ради Харківської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії відмовлено.
27.01.2025 ухвалою судді адміністративний позов залишено без руху для усунення недоліків викладених у мотивувальній частині цієї ухвали.
17.02.2025 ухвалою суду адміністративний позов прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Розгляд і вирішення адміністративної справи проводиться за правилами письмового провадження на підставі матеріалів справи.
Відповідно до вимог частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи та перевіривши їх доказами, суд прийшов до наступного з огляду на таке.
Суд установив, ОСОБА_1 , займає посаду керуючого справами виконавчого комітету Балаклійської міської ради Харківської області з 24 березня 2023 року на підставі наказу начальника Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області від 24 березня 2023 року № 88, що підтверджується копією електронної трудової книжки, має вищу юридичну освіту, ступінь магістра державної служби та стаж державної служби та служби в органах місцевого самоврядування понад 24 роки.
На виконання Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Указом Президента України від 01 жовтня 2022 року № 680/2022 «Про утворення військових адміністрацій населених пунктів у Харківській області» утворена, зокрема, Балаклійська міська військова адміністрація Ізюмського району Харківської області.
Розпорядженням Президента України від 04 жовтня 2022 року № 229/2022-рп призначено ОСОБА_2 начальником Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області.
Розпорядженням начальника Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області від 02.03.2023 № 103 «Про внесення змін до тимчасової структури Балаклійської міської ради Харківської області та її виконавчих органів» внесені зміни та затверджено у новій редакції тимчасову структуру. Відповідно з внесеними змінами до тимчасової структури включена, зокрема, посада: керуючий справами виконавчого комітету 1 одиниця. Зазначене підтверджується розділом ІІ «АПАРАТ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ МІСЬКОЇ РАДИ» Додатку 1, затвердженого розпорядженням начальника Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області від 02.03.2023 № 103.
На підставі внесених змін у тимчасову структуру наказом начальника Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області від 24.03.2023 № 88 «Про затвердження ОСОБА_3 » затверджено ОСОБА_1 на посаду керуючого справами виконавчого комітету Балаклійської міської ради Харківської області з 24 березня 2023 року на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування.
З метою раціонального використання коштів бюджету Балаклійської міської територіальної громади в умовах воєнного стану, зменшення витрат фонду на оплату праці, створення більш ефективної тимчасової структури Балаклійської міської ради Харківської області та її виконавчих органів шляхом оптимізації, забезпечення ефективності діяльності Балаклійської міської ради та її виконавчих органів, підвищення якості роботи посадових осіб місцевого самоврядування розпорядженням начальника Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області від 16.12.2024 № 3893 «Про внесення змін до тимчасової структури Балаклійської міської ради Харківської області та її виконавчих органів, скорочення штату та чисельності працівників» з 01.01.2025 внесені зміни до тимчасової структури, затвердженої розпорядженням начальника Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області від 30.12.2022 № 42 (зі змінами) на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування, та затверджено її у новій редакції.
Згідно з пунктом 1.1 даного розпорядження скорочені 10 (десять) посад апарату виконавчого комітету міської ради і посада прибиральник службових приміщень, разом 18,5 штатних одиниць, зокрема і посада керуючого справами виконавчого комітету Балаклійської міської ради Харківської області (1 штатна одиниця). Також, згідно з пунктом 1.3 даного розпорядження скорочені 2 (дві) посади в управлінні житлово-комунального господарства, транспорту та благоустрою Балаклійської міської ради, 2 штатні одиниці. Таким чином, даним розпорядженням скорочені всього 12 посад, 20,5 штатних одиниць.
Пунктом 2 даного розпорядження зобов'язано попередити відповідно до чинного законодавства України не пізніше ніж за 2 (два) місяці працівників, які були призначені до тимчасової структури розпорядженням начальника Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області від 30.12.2022 № 42 (зі змінами) та посади яких підлягають скороченню, про наступне вивільнення та запропонувати працівникам, які підпадають під скорочення чисельності або штату, переведення за їх згодою на інші вакантні посади у тимчасовій структурі.
У разі відмови від переведення або відсутності вакантних посад підготувати документи про звільнення працівників із займаних посад у зв'язку із скороченням чисельності або штату працівників згідно з пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (пункт 2.1 розпорядження).
Відповідно до пункту 3 цього розпорядження у зв'язку з внесенням змін до тимчасової структури, неможливістю забезпечити організаційні та технічні умови для виконання посадових або трудових обов'язків поза межами цієї тимчасової структури, на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування працівникам, які були призначені на посади Балаклійської міської ради Харківської області та її виконавчих органів до затвердження тимчасової структури розпорядженням начальника Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області від 30.12.2022 № 42, та посади, яких не включені до тимчасових штатних розписів, зобов'язано оголосити простій або здійснити їх переведення на рівнозначну чи нижчу посаду.
Розпорядженням начальника Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області від 17.12.2024 № 3902 «Про попередження про наступне вивільнення працівників апарату Балаклійської міської ради Харківської області та її виконавчих органів» зобов'язано попередити працівників апарату Балаклійської міської ради Харківської області та її виконавчих органів про наступне звільнення у зв'язку зі скороченням штату або чисельності працівників, зокрема, ОСОБА_1 , керуючого справами виконавчого комітету Балаклійської міської ради Харківської області.
18.12.2024 позивачу вручено під підпис попередження про наступне звільнення № 04-09/6878 від 18.12.2024 з посади керуючого справами виконавчого комітету Балаклійської міської ради Харківської області відповідно до пункту 1 статті 40 КЗпП України та одночасно запропоновано інші посади, які вакантні у тимчасовій структурі Балаклійської міської ради Харківської області та її виконавчих органів, затвердженій у новій редакції розпорядженням начальника Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області від 16.12.2024 № 3893, та які вона можете обіймати відповідно до своєї професії чи спеціальності.
Листом від 30.12.2024 позивач повідомила про намір надати згоду на зайняття однієї із вакантних посад, які були зазначені в попередженні, і які вона може обійняти відповідно до своєї професії чи спеціальності, а саме: начальник управління житлово - комунального господарства, транспорту та благоустрою Балаклійської міської ради Харківської області або начальник управління соціального захисту населення Балаклійської міської ради Харківської області. Заяву про призначення на посаду подасть в установленому порядку та в терміни, визначені для проведення процедури скорочення.
17.02.2025 позивача повторно повідомлено про вакантні посади, які вона можете обійняти відповідно до своєї кваліфікації та освіти, з яким вона ознайомлена, про що свідчить її підпис (повідомлення від 17.02.2025 №04-09/979).
19.02.2025 позивача повторно повідомлено про вакантні посади, які вона можете обійняти відповідно до своєї кваліфікації та освіти, з яким вона ознайомлена, про що свідчить її підпис (повідомлення від 19.02.2025 № 04-09/1026).
19.02.2025 позивач відмовився від запропонованих посад під підпис у повідомленні від 19.02.2025 № 04-09/1026 та був звільнений з посади керуючого справами виконавчого комітету Балаклійської міської ради Харківської області 19.02.2025 у зв'язку із скороченням штату працівників згідно з п. 1 ст. 40 КЗпП України з виплатою вихідної допомоги у розмірі середньомісячного заробітку відповідно до ст. 44 КЗпП України.
Вважаючи розпорядження начальника Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області від 16 грудня 2024 року № 3893 «Про внесення змін до тимчасової структури Балаклійської міської ради Харківської області та її виконавчих органів, скорочення штату та чисельності працівників» з додатком в частині скорочення посади керуючого справами виконавчого комітету Балаклійської міської ради Харківської області протиправним позивач звернулась до суду із позовом по вказаній справі.
Відповідно до статті 1 Закону № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування» служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону № 2493-III посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Згідно зі статтею 3 Закону № 2493-III посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.
Питання підстав припинення служби в органах місцевого самоврядування врегульоване положеннями статті 20 Закону № 2493-III, згідно з якою служба в органах місцевого самоврядування припиняється на загальних підставах, встановлених Кодексом законів про працю України, а також на підставі і в порядку, визначених Законом України Про місцеве самоврядування в Україні від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР), цим та іншими законами України.
У свою чергу, у зв'язку з введенням на території України правового режиму воєнний стан діяльність органів місцевого самоврядування здійснюється з урахуванням положень Закону України № 389-VIII «Про правовий режим воєнного стану».
Статтею 4 Закону № 389-VIII встановлено, що на територіях, на яких введено воєнний стан, для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення разом із військовим командуванням запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, цивільного захисту, громадської безпеки і порядку, захисту критичної інфраструктури, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян можуть утворюватися тимчасові державні органи - військові адміністрації.
Військову адміністрацію населеного пункту (населених пунктів) очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за пропозицією Генерального штабу Збройних Сил України або відповідної обласної державної адміністрації.
У відповідності до частин 2 статті 10 Закону № 389-VIII у разі утворення військової адміністрації населеного пункту (населених пунктів) Верховна Рада України за поданням Президента України може прийняти рішення про те, що у період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування:
1) начальник військової адміністрації: крім повноважень, віднесених до його компетенції цим Законом, здійснює повноваження сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, сільського, селищного, міського голови;
може затвердити тимчасову структуру виконавчих органів сільської, селищної, міської ради (для працівників, посади яких не включені до тимчасових штатних розписів, оголошується простій або здійснюється їх переведення на рівнозначну чи нижчу посаду);
2) апарат сільської, селищної, міської ради та її виконавчого комітету, інші виконавчі органи (з урахуванням абзацу третього пункту 1 цієї частини), комунальні підприємства, установи та організації відповідної територіальної громади підпорядковуються начальнику відповідної військової адміністрації.
Отже, з вказаної норми права можливо дійти висновку про те, що начальник військової адміністрації, у визначений період (період дії воєнного стану та 30 днів після його скасування чи припинення), може бути наділений повноваженнями, передбаченими п.1 ч.2 ст.10 Закону № 389-VIII, шляхом прийняття відповідного рішення Верховною Радою України.
При цьому, до компетенції начальника військової адміністрації віднесено здійснення повноважень сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, сільського, селищного, міського голови. І жодних виключень чи обмежень в питанні здійснення начальником військової адміністрації повноважень, зокрема, міської ради, положення п.1 ч.2 ст.10 Закону № 389-VIII не містять.
У свою чергу, до повноважень міської ради, у відповідності до ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», віднесено затвердження структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів.
Таким чином, враховуючи положення п.1 ч.2 ст.10 Закону № 389-VIII, до повноважень начальника військової адміністрації передаються і повноваження міської ради щодо затвердження структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів.
Той факт, що положення п.1 ч.2 ст.10 Закону № 389-VIII містять і повноваження начальника військової адміністрації, в частині можливості затвердження останнім тимчасової структури виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, не свідчать про встановленні обмеження реалізації начальником військової адміністрації повноважень міської ради. Вказані положення Закону №389-VIII встановлюють додаткові повноваження начальника військової адміністрації, які, положеннями Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», не передбачені в міської ради.
Отже, суд не погоджується з твердження позивача про те, що начальнику військової адміністрації, як керівнику тимчасового державного органу, який діє у період воєнного стану, делеговано повноваження лише щодо затвердження тимчасової структури виконавчих органів відповідних сільських, селищних, міських рад, а не постійної структури цих органів місцевого самоврядування.
Встановлені у цій справі обставини свідчать про те, що розпорядженням Президента України від 04 жовтня 2022 року № 229/2022-рп призначено ОСОБА_2 начальником Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області.
Відповідно до частини другої статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» Верховною Радою України прийнята постанова від 16.11.2022 № 2777-ІХ «Про здійснення начальниками військових адміністрацій населених пунктів у Харківській області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», згідно якої у період дії воєнного стану в Україні та 30 днів після його припинення чи скасування начальник Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області: - крім повноважень, віднесених до його компетенції Законом України «Про правовий режим воєнного стану», здійснює повноваження Балаклійської міської ради Харківської області, її виконавчого комітету, міського голови; - може затвердити тимчасову структуру виконавчих органів Балаклійської міської ради Харківської області (для працівників, посади яких не включені до тимчасових штатних розписів, оголошується простій або здійснюється їх переведення на рівнозначну чи нижчу посаду).
Таким чином, начальник Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області у встановленому законом порядку набув повноважень, передбачених, зокрема, п.1 ч.2 ст.10 Закону № 389-VIII.
Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» (в редакції Закону № 2259-IX від 12 травня 2022 року), начальник військової адміністрації має право затверджувати тимчасову структуру виконавчих органів ради. Для працівників, посади яких не включені до тимчасових штатних розписів, передбачено оголошення простою або переведення на рівнозначну чи нижчу посаду. Проте ч. 5 ст. 10 Закону встановлює, що особи, призначені на посади без конкурсу в період воєнного стану, не можуть бути переведені на інші посади. Позивач була призначена на посаду керуючого справами до тимчасової структури наказом від 24 березня 2023 року № 88 без конкурсу, що підтверджує її тимчасовий статус. Таким чином, у разі внесення змін до тимчасової структури, що передбачають скорочення посади, до позивача застосовується п. 1 ст. 40 КЗпП України, оскільки норма про простій чи переведення не поширюється на таких працівників.
За загальним правилом власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган сам вирішує питання організаційної структури, чисельності та штатів працівників, якщо інше не встановлено обов'язковим для нього нормативно-правовим актом.
Питання про доцільність скорочення посад, чисельності працівників, структури підприємства, установи, організації судом не обговорюється, оскільки це було б втручанням у діяльність такого підприємства, установи, організації (пункт 41 постанови Великої Палати Верховного Суду від 20 травня 2020 року у справі №580/2623/19).
Суд не може з'ясовувати доцільність введення (виведення) роботодавцем певних посад та визначення ним штатної структури, давати оцінку необхідності проведення змін в організації виробництва і праці, оскільки юридична особа самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
Втручання в господарську та іншу діяльність підприємства, установи не допускається, крім випадків, передбачених законодавством України (постанова Верховного Суду від 23 липня 2021 року у справі №766/12805/19).
Оскарження працівником рішення про визначення структури підприємства чи установи, про зміну в організації виробництва і праці, скорочення чисельності або штату працівників не є належним способом захисту, оскільки прийняття такого рішення є виключною компетенцією власника такого підприємства чи установи або уповноваженого ними органу та є складовою права на управління діяльністю підприємством чи установою.
При цьому, правом працівника залишається оспорювати власне саме правомірність його звільнення (постанова Верховного Суду від 28 березня 2019 року у справі №755/3495/16).
Аналогічні правові позиції викладено у постанові Верховного Суду від 23.11.2023 у справі № 540/7633/21.
Щодо доводів позивача про порушення процедури скорочення, наявність соціальних обставин та застосування до неї мобінгу, суд зазначає, що такі доводи не можуть бути дослідженні у межах даного позову, а відтак суд не надає їх оцінки, адже вони є предметом розгляду питання правомірності звільнення позивача, якщо таке відбулось.
Будь-яких інших фактичних даних, які б вплинули на висновки суду не встановлено.
Таким чином, оскаржуване розпорядження прийнято в межах повноважень, з дотриманням процедури та норм матеріального права, не порушуючи прав позивача.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 77 цього Кодексу в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Виходячи з висновків суду про відсутність підстав для задоволення позовних вимог у визнані протиправним та скасуванні розпорядження начальника Балаклійської міської військової адміністрації Ізюмського району Харківської області від 16 грудня 2024 року № 3893 «Про внесення змін до тимчасової структури Балаклійської міської ради Харківської області та її виконавчих органів, скорочення штату та чисельності працівників» з додатком в частині скорочення посади керуючого справами виконавчого комітету Балаклійської міської ради Харківської області не підлягає задоволенню.
У відповідності до ст. 139 КАС України судові витрати понесені позивачем покласти на останнього.
Керуючись статтями 241-246, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У адміністративному позові ОСОБА_1 до Балаклійської міської військової адміністрації Ізумського району Харківської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Судові витрати понесені позивачем ОСОБА_1 - покласти на позивача.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасники справи:
позивач ОСОБА_1 , місце проживання - АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;
відповідач Балаклійська міська військова адміністрація Ізюмського району Харківської області, місцезнаходження - місто Балаклія, вулиця Захисників України, будинок № 18, код ЄДРПОУ 44663704.
Повне судове рішення складено та підписано суддею 30.10.2025.
Суддя М. І. Садова