Іменем України
30 жовтня 2025 рокум. ДніпроСправа № 360/1730/25
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справу за позовом адвоката Горбенко Інни Василівни в інтересах ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,
01.09.2025 до Луганського окружного адміністративного суду через підсистему «Електронний суд» надійшов позов адвоката Горбенко Інни Василівни в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач) в якому просить суд:
визнати дії протиправними ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ;
зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , правил військового обліку.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач відповідно до відомостей Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів перебуває на військовому обліку у 1 відділі ІНФОРМАЦІЯ_4 .
В травні 2025 року після оновлення відомостей позивачем застосунку РЕЗЕРВ+, який відображає актуальні відомості із Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів , позивач не перебував у розшуку ТЦК та СП, за місцем військового обліку.
В червні 2025 року позивачем направлена була заява до ІНФОРМАЦІЯ_5 про надання йому довідки про відстрочку на підставі п.5 ч.1 ст. 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" як особа, що є батьком дитини, але отримав від останнього відмову по формальним причинам, що стало окремою причиною судового огляду.
Після чого в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів з'явився запис про те, що громадянин ОСОБА_1 перебуває у розшуку, яка особа, що вчинила адміністративне правопорушення та передано інформацію підрозділам поліції про затримання такої особи.
08 серпня 2025 року до ІНФОРМАЦІЯ_1 в інтересах військовозобов'язаного ОСОБА_1 направлено адвокатський запит № 1025, в якому просили:
- надати інформацію та копії документів на якій підставі внесено до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про порушення правил військового обліку громадянином ОСОБА_1 ;
- надати роз'яснення у чому полягає його порушення правил військового обліку та копії документів, які доводять порушення правил військового обліку;
- чи застосовувалися заходи впливу відповідно до ст. 27 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо громадянина ОСОБА_1 , з якої причини?
- у разі виявлення відсутності підстав порушення правил військового обліку чи наявності помилки у реєстрі, виправити інформацію в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів про громадянина ОСОБА_1 та повідомити про вчинення дій.
ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - ТЦК та СП ) було розглянуто запит від 07.08.2025 стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідач повідомляє, що станом на 11.08.2025 громадянин ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_6 , чим порушує вимоги ч .3 ст .33, ч .4 ст .37, п .2 ч . 1 ст. 37 Закону України « Про військовий обов'язок і військову службу» та Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, визначених додатком 2 до 26.06.2025 ІНФОРМАЦІЯ_7 було виявлено та направлено електронне звернення до органів Національної поліції України про порушення громадянином ОСОБА_1 правил військового обліку. Однак, він органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_6 не доставлявся, протокол про адміністративне правопорушення не складався. Станом на 11.08.2025 зазначене порушення ОСОБА_1 не усунуто, відповідно у посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_6 відсутні законні підстави щодо внесення змін в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Як вбачається з відповіді від 11.08.2025 Головного управління Національної поліції в Луганській області 26.06.2025 до Головного управління Національної поліції в Луганській області, в порядку електронної інформаційної взаємодії, надійшло звернення ІНФОРМАЦІЯ_8 № Е2629042 від 26.06.2025 щодо необхідності доставляння особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210, 210-1 КУпАП, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Вказаному повідомленню в автоматичному режимі присвоєно номер в інформаційній підсистемі «Єдиний облік» ІКС ІПНП № 31037 від 26.06.2025.
Але ОСОБА_1 , перебуваючи на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_9 , не порушував правила військового обліку, надалі бажає перебувати на обліку у цьому ТЦК та СП, має військово-обліковий документ, а тому порушень статей 210, 210-1 КУпАП не має.
Також позивач зазначив, що відповідач ніколи не складав протоколи чи постанов, які б свідчили про наявність адміністративного правопорушення, не має судимості та не є особою, яка має статус обвинувачуваного.
Вважаючи дії відповідача протиправними, позивач вимушений звернутися до суду із цим позовом.
Ухвалою суду від 03.09.2025 відкрито провадження у справі, визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), витребувано у відповідачів докази.
19.09.2025 відповідачем надано відзив на позовну заяву, в якому зазначено таке.
Станом на 18.09.2025 року громадянин ОСОБА_1 перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_10 , який являється відокремленим підрозділом ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі ІНФОРМАЦІЯ_11 ), та є порушником правил військового обліку.
Щодо віднесення позивача до порушників правил військового обліку з внесенням відповідних відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до відомостей, внесених (оновлених) позивачем 24.05.2025 року (про що не заперечує позивач) до за стосунку РЕЗЕРВ+, він проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Перебуваючи на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_10 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_7 ), позивач порушив/ порушує вимоги:
1) ч.3 «Військовий облік та резервістів усіх призовників, військовозобов'язаних ведеться за місцем їх проживання і військову службу»;
2) ст.33, ч.4 «У період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії воєнного стану призовники, військовозобов'язані та резервісти, які залишили або покинули своє місце проживання, зобов'язані в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи стати на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи …» ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»;
3) п.2 ч.1 «Взяттю на військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, у відповідних підрозділах розвідувальних органів України підлягають громадяни України:… 2) на військовий облік військовозобов'язаних:… військовозобов'язані, які прибули з інших місцевостей (адміністративно-територіальних одиниць) України або з-за кордону на нове місце проживання;..» ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»;
4) Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, визначених додатком 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року № 1487 (далі - Порядок №1487) призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку: за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських ) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Тому твердження представника позивача про те, що позивач, перебуваючи на військовому обліку у першому відділі ІНФОРМАЦІЯ_6 , не порушував правила військового обліку, має військово-обліковий документ, а тому порушень ст. 210, 210-1 КУпАП не має, є хибними.
В зв'язку з порушенням позивачем правил військового обліку, начальником ІНФОРМАЦІЯ_6 як суб'єктом владних повноважень було внесення відомості до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про порушення позивачем правил військового обліку.
26.06.2025 року ІНФОРМАЦІЯ_7 відповідно до абз.16 п.79 Порядку №1487 «Районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки:… звертаються в установленому законом порядку до органів Національної поліції (у разі неможливості складення протоколу про адміністративне правопорушення на місці його вчинення) для доставлення осіб, які скоїли адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, з метою складення протоколів про адміністративні правопорушення, до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому ця особа перебуває (повинна перебувати) на військовому обліку, з урахуванням вимог абзацу третього пункту 56 цього Порядку;…» до органів Національної поліції України було направлено електронне звернення №Е2629042 (шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та єдиною інформаційною системою МВС) про порушення позивачем правил військового обліку (не повідомлення про зміну місця проживання в семиденний строк ТЦК та СП), передбачене ст.210 КУпАП.
Однак, позивач органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_6 не доставлявся, протокол про адміністративне правопорушення не складався. Станом на 18.09.2025 зазначене порушення позивачем не усунуто, відповідно у посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_6 відсутні законні підстави щодо внесення змін в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Щодо вимоги зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_11 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення позивачем правил військового обліку - відповідно до ч.5 ст. 5 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" від 16.03.2017 року № 1951-VIII (далі - Закон № 1951-VIII) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя є органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень.
Згідно з ч.6 ст. 5 Закону № 1951-VIII Органи адміністрування Реєстру: 1) здійснюють аналітичну обробку даних; 2) забезпечують взаємодію щодо ведення Реєстру, контролюють повноту, відповідність та своєчасність внесення інформації, наданої державними органами, контролюють виконання рішень Держателя та розпорядника Реєстру. Орган адміністрування Реєстру має доступ до статистичних відомостей Реєстру; 3) забезпечують зберігання та резервування бази даних Реєстру, контроль за її цілісністю, дотриманням вимог законодавства та Порядку ведення Реєстру, затвердженого Кабінетом Міністрів України; 4) організовують підготовку та підвищення кваліфікації персоналу підпорядкованого органу адміністрування.
Відповідно до ч.8 ст. 5 Закону № 1951-VIII органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні) , міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки , Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи Служби зовнішньої розвідки України та розвідувального органу Міністерства оборони України. Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази.
Таким чином, ІНФОРМАЦІЯ_11 не має повноважень щодо внесення змін/відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Крім того, відповідно до п.8 Положенням про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 року № 154 «Завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників , військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, здійснення контролю за його станом, зокрема в місцевих держадміністраціях, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та розвідувальних органів України), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей , мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки) …».
В зв'язку з вищевикладеним, з метою усунення порушень правил військового обліку, вважаємо, що позивачу необхідно звернутись до районного (міського) ТЦК та СП відповідної адміністративно-територіальної одиниці (згідно довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи) для взяття на військовий облік, уточнення облікових даних та внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
На підставі викладеного відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
19.09.2025 відповідачем подано клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги, в якому відповідач просив відмовити позивачу в задоволенні позовної вимоги щодо стягнення з ІНФОРМАЦІЯ_1 витрат на правничу допомогу, а у разі задоволення позовних вимог, зменшити розмір витрат позивача на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.
Клопотання обгрунтовано тим, що питання, які стосуються витрат на професійну правничу допомогу, регулюються ст. 134 КАС України. Відповідно до ч.2 цієї статті за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами , за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, і здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Принцип співмірності витрат на оплату послуг адвоката запроваджено у ч. 5 ст. 134 КАС, відповідно до якої розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Згідно з ч. 6 ст. 134 КАС у разі недотримання вимог ч. 5 цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами. Ч. 7 ст. 139 КАС встановлено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом 5 днів після ухвалення рішення суду за умови, якщо до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. За відсутності відповідної заяви або неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
В постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 20 серпня 2024 року у справі № 420/22020/23 вказано «…для вирішення питання про відшкодування витрат на правничу допомогу від учасника справи вимагається надання доказів щодо обсягу наданих послуг та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною».
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов такого.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , має зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , має статус внутрішньо переміщеної особи і фактичне місце проживання: АДРЕСА_3 , що підтверджується відомостями з паспорта громадянина України № НОМЕР_2 , картки платника податків, відповіддю № НОМЕР_3 від 29.10.2025 з Єдиного державного демографічного реєстру, відповіддю № 1770032 від 12.09.2025 щодо отримання інформації про внутрішньо переміщену особу з Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.
Зі скріншоту застосунку «Резерв+», наданого позивачем, вбачається, що ОСОБА_1 є військовозобов'язаним, перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_9 ( АДРЕСА_4 ), звання - солдат, ВОС - 790037, Перевезення автомобільним транспортом, Водій, дата уточнення даних - 24.05.2025, адреса проживання: АДРЕСА_1 .
У розширених даних з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів містяться зокрема такі відомості щодо ОСОБА_1 :
- категорія обліку - військовозобов'язаний;
- ТЦК та СП - ІНФОРМАЦІЯ_9 (Рубіжне);
- дата взяття на облік - 22.02.2005;
- зареєстроване місце проживання - АДРЕСА_2 ;
- адреса проживання - АДРЕСА_1 ;
- дата уточнення даних - 24.05.2025.
07.08.2025 адвокат Горбенко І.В. звернулася до ІНФОРМАЦІЯ_1 з адвокатським запитом № 1025 в інтересах ОСОБА_1 , в якому просила надати інформацію та копії документів, на якій підставі внесено до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про порушення правил військового обліку громадянином ОСОБА_1 ; надати роз'яснення, у чому саме полягає його порушення правил військового обліку та копії документів, які доводять порушення правил військового обліку; чи застосовувалися заходи впливу відповідно до статті 27 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо громадянина ОСОБА_1 , з якої причини; у разі виявлення відсутності підстав порушення правил військового обліку чи наявності помилки у реєстрі, виправити інформацію в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів про громадянина ОСОБА_1 та повідомити про вчинення дій.
Листом від 11.08.2025 вих. № 3954 відповідачем надано відповідь на адвокатський запит з зазначенням, що станом на 11.08.2025 громадянин ОСОБА_2 перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_6 , чим порушує вимоги ч.3 ст. 33, ч.4 ст. 37, п.2 ч.1 ст. 37 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, визначених додатком 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487. Одночасно, стаття 210 КУпАП передбачає відповідальність призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які порушують правила військового обліку, накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 26.06.2025 ІНФОРМАЦІЯ_7 було виявлено та направлено електронне звернення до органів Національної поліції України про порушення громадянином ОСОБА_3 правил військового обліку. Однак, зазначений громадянин органами Національної поліції до ІНФОРМАЦІЯ_6 не доставлявся, протокол про адміністративне правопорушення не складався. Станом на 11.08.2025 зазначене порушення громадянином ОСОБА_3 не усунуто, відповідно у посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_6 відсутні законні підстави щодо внесення змін в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів. На підставі вищевикладеного та для вирішення зазначеного у зверненні питання, рекомендовано громадянину ОСОБА_4 звернутися до районного (міського) ТЦК та СП відповідної адміністративно - територіальної одиниці (згідно довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи) для взяття на військовий облік, уточнення облікових даних та внесення відомостей до Реєстру.
11.08.2025 ГУНП в Луганській області надано відповідь вих. № 14918/111/21/04-2025 на адвокатський запит від 07.08.2025, в якій зазначено, що 26.06.2025 до Головного управління Національної поліції в Луганській області, в порядку електронної інформаційної взаємодії, надійшло звернення ІНФОРМАЦІЯ_8 № Е2629042 від 26.06.2025 щодо необхідності доставляння особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.ст. 210, 210-1 КУпАП, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Вказаному повідомленню в автоматичному режимі присвоєно номер в інформаційній підсистемі «Єдиний облік» ІКС ІПНП № 31037 від 26.06.2025. З огляду на те, що звернення відносно ОСОБА_1 подавалось ІНФОРМАЦІЯ_8 в порядку електронної інформаційної взаємодії, можливість надати його копію відсутня. Відомості відносно ОСОБА_1 у автоматичному режимі додано до інформаційної підсистеми «Призовник, військовозобов'язаний, резервіст» ІКС ІПНП, де 1 відділом ІНФОРМАЦІЯ_8 зазначено відомості про необхідність доставляння вказаної особи до ІНФОРМАЦІЯ_12 та те, що ним порушено вимоги ст. 37 Закону України від 25 березня 1992 року №2232-ХІІ «Про військовий обов'язок і військову службу», а саме: не повідомлення про зміну місця проживання в семиденний строк ТЦК та СП щодо взяття на військовий облік. Станом на 11.08.2025, відомості щодо ОСОБА_1 продовжують міститись у зазначеній інформаційній підсистемі. Вище зазначений матеріал розглянуто черговою частиною ГУНП в Луганській області в порядку, передбаченим Законом України від 02.10.1996 № 393/96 «Про звернення громадян». Про результати розгляду повідомлено ІНФОРМАЦІЯ_8 .
Згідно із витягом з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості" громадянин(ка) України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець(ка) УКРАЇНА, МАКЕЄВКА, на території України станом на 08.08.2025 є особою, стосовно якої:
Відомості про притягнення до кримінальної відповідальності: ВІДСУТНІ
Відомості про наявність незнятої чи непогашеної судимості: ВІДСУТНІ
Відомості про розшук: ВІДСУТНІ.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд враховує наступне.
Статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022 року в Україні введено воєнний стан, який на підставі Указів Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжувався та станом на час розгляду справи триває.
Відповідно до частин першої-третьої статті 1 Закону України від 25.03.1992 № 2232-ХІІ «Про військовий обов'зок і військову службу» (далі - Закон № 2232-ХІІ) захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.
Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку.
Положеннями частини першої статті 1 Закону України від 21.10.2023 № 3543-ХІІ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Закон № 3543) визначено:
особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, сил оборони і сил безпеки, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і час демобілізації після закінчення воєнних дій;
система військового обліку - сукупність систем військового обліку органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, які структурно складаються із керівників як організаторів ведення військового обліку, служб персоналу (посадових осіб), які безпосередньо ведуть військовий облік, об'єктів військового обліку - призовників, військовозобов'язаних, резервістів та засобів автоматизації процесів ведення військового обліку з використанням необхідних баз даних (реєстрів), визначених цим Законом та іншими законами України.
Згідно із частиною третьою статті 33 Закону № 2232-ХІІ військовий облік усіх призовників, військовозобов'язаних та резервістів ведеться за місцем їх проживання і відповідно до обсягу та деталізації поділяється на персонально-якісний, персонально-первинний та персональний.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року №1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок № 1487), відповідно до п.2 якого військовий облік є складовою змісту мобілізаційної підготовки держави. Він полягає у цілеспрямованій діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо: фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками; здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов'язаними та резервістами; подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов'язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до пункту 3 Порядку № 1487 військовий облік ведеться з метою визначення наявних людських мобілізаційних ресурсів та їх накопичення для забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення (далі - інші військові формування) особовим складом у мирний час та в особливий період.
Для забезпечення військового обліку громадян України використовується Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який призначений для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Пунктом 20 Порядку № 1487 визначено, що військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.
У разі зміни місця проживання або у разі, коли в паспорті громадянина України відсутні відмітки про реєстрацію місця проживання, призовниками, військовозобов'язаними та резервістами подається інформація, яка підтверджується документами або відомостями відповідно до Закону України “Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» та Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2022 р. № 265 “Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад» (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1234).
Для внесення запису/актуалізації даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів ними надаються персональні дані відповідно до вимог Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».
Підпунктом 7 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (додаток 2 до Порядку № 1487), визначено, що призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік.
Згідно із положеннями пункту 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 11.04.2024 № 3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (далі - Закон № 3633) визначено установити, що під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 3 березня 2022 року № 2105-IX: громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.
Згідно із скріншотом застосунку «Резерв+» ОСОБА_1 є військовозобов'язаним, перебуває на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_9 ( АДРЕСА_4 ), звання - солдат, ВОС - 790037, Перевезення автомобільним транспортом, Водій, дата уточнення даних - 24.05.2025, адреса проживання: АДРЕСА_1 .
Позовні вимоги заявлено до ІНФОРМАЦІЯ_13 .
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 затверджено Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - Положення № 154), відповідно до пункту 2 якого територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у своїй діяльності керуються Конституцією та законами України, актами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами та директивами Верховного Головнокомандувача Збройних Сил, Міноборони, Міністра оборони, Головнокомандувача Збройних Сил, Генерального штабу Збройних Сил, іншими нормативно-правовими актами, цим Положенням. Покладення на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки завдань, не передбачених законодавством, не допускається.
Згідно із пунктом 8 Положення № 154 завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, керівництво військовим обліком призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, здійснення контролю за його станом, зокрема в місцевих держадміністраціях, органах місцевого самоврядування та в органах, що забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (крім СБУ та розвідувальних органів України), забезпечення в межах своїх повноважень адміністрування (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя) та ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) (районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), проведення заходів з приписки громадян до призовних дільниць, призову громадян на військову службу, проведення відбору кандидатів для прийняття на військову службу за контрактом, участь у відборі громадян для проходження служби у військовому резерві Збройних Сил, підготовка та проведення в особливий період мобілізації людських і транспортних ресурсів, забезпечення організації соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори до Збройних Сил (далі - збори), ветеранів війни та військової служби, пенсіонерів з числа військовослужбовців Збройних Сил (далі - пенсіонери) та членів їх сімей, участь у військово-патріотичному вихованні громадян, здійснення інших заходів з питань оборони відповідно до законодавства.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань: оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам; забезпечують захист цілісності бази Реєстру, його апаратного та програмного забезпечення, достовірності даних Реєстру, захист від несанкціонованого доступу, незаконного використання, копіювання, спотворення, знищення даних Реєстру, безпеку персональних даних відповідно до Законів України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», “Про захист персональних даних» та міжнародних договорів у сфері захисту інформації, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України; розглядають звернення військовослужбовців, працівників та членів їх сімей, а також громадян з питань, що належать до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також ведуть прийом громадян, які звертаються із зазначених питань, видають необхідні довідки та інші документи; виконують інші функції відповідно до законодавства.
Відповідно до пункту 11 Положення № 154 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення: забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних відповідно до законодавства та в порядку, визначеному Міноборони; надають громадянам України інформацію відповідно до статті 9 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» шляхом взаємодії (обміну інформацією) через інформаційні (інформаційно-телекомунікаційні) системи Мінцифри в порядку, визначеному спільним наказом Мінцифри з Міноборони.
Закон України від 16.03.2016 № 1951-VIII «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» (далі Закон №1951-VІІІ) визначає правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, регулює відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти).
Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України (стаття 1 Закону №1951-VІІІ).
Згідно зі статтею 2 Закону №1951-VІІІ основними завданнями Реєстру є:
1) ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України;
2) інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період;
3) інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку.
Пунктами 1 та 2 статті 3 Закону № 1951-VІІІ визначено, що основними засадами ведення Реєстру є: обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; повнота та актуалізація відомостей Реєстру про призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Відповідно до частини першої статті 5 Закону №1951-VІІІ держателем Реєстру є Міністерство оборони України (далі - Держатель Реєстру), розпорядником Реєстру є Генеральний штаб Збройних Сил України (далі - розпорядник Реєстру), а Служба безпеки України та розвідувальні органи України є органами адміністрування та ведення Реєстру. Адміністратором Реєстру є Держатель Реєстру.
Адміністратор Реєстру обробляє відомості про призовників, військовозобов'язаних та резервістів від імені держателя Реєстру. Для цього із складу підпорядкованих йому органів визначаються органи адміністрування Реєстру та органи ведення Реєстру (частина третя статті 5 Закону №1951-VІІІ).
Згідно із частиною п'ятою статті 5 Закону №1951-VІІІ органами адміністрування Реєстру в межах своїх повноважень є: уповноважений орган адміністрування держателя Реєстру; оперативні командування; територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя; Центральне управління Служби безпеки України; відповідні підрозділи розвідувальних органів України.
Органами ведення Реєстру є районні (об'єднані районні), міські (районні у місті, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління Служби безпеки України та регіональні органи Служби безпеки України, відповідні підрозділи розвідувальних органів України (частина восьма статті 5 Закону №1951-VІІІ).
Органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних (частина дев'ята статті 5 Закону №1951-VІІІ).
Статтею 9 Закону №1951-VІІІ передбачено, що призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право:
1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста;
2) звертатися в порядку, встановленому розпорядником Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
Призовник, військовозобов'язаний та резервіст зобов'язаний подавати до органу ведення Реєстру достовірну інформацію про свої персональні дані, що вносяться до Реєстру.
Згідно із частиною третьою статті 12 Закону № 1951-VIII персональні та службові дані призовників, військовозобов'язаних та резервістів вносяться до бази даних Реєстру у формі запису - сукупності всіх даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів, передбачених статтями 7 і 8 цього Закону.
До Реєстру вносяться відомості, визначені статтею 6 цього Закону, одержані від призовників, військовозобов'язаних та резервістів або шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені частиною третьою статті 14 цього Закону.
Пунктом 2 частини першої статті 14 Закону № 1951-VIII визначено, що ведення Реєстру включає: внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами.
Відповідно до положень частини третьої статті 14 Закону № 1951-VIII актуалізація бази даних Реєстру здійснюється на підставі відомостей, що вносяться органами ведення Реєстру, а також шляхом електронної інформаційної взаємодії (обміну відомостями) між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною.
Органи ведення Реєстру одержують в електронному вигляді від:
1) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, - відомості, зазначені у пунктах 1-5, 8, 8-1, 10, 11 частини першої статті 7 цього Закону;
2) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, - відомості, зазначені у пунктах 1-7, 9, 9-1, 14, 21, 26 частини першої статті 7 цього Закону.
3) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, - відомості, зазначені у пунктах 12 і 13 частини першої статті 7 цього Закону;
4) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони державного кордону, - відомості, зазначені у пунктах 15 і 15-1 частини першої статті 7 цього Закону;
5) центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти і науки, - відомості, зазначені у пунктах 16 і 16-1 частини першої статті 7 цього Закону;
7) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, - відомості, зазначені у пунктах 12, 16-2, 17 частини першої статті 7 цього Закону;
8) органу прокуратури вищого рівня, що організовує та координує діяльність усіх органів прокуратури, забезпечує належне функціонування Єдиного реєстру досудових розслідувань та його ведення органами досудового розслідування, визначає єдиний порядок формування звітності про стан кримінальної протиправності і роботу прокурора з метою забезпечення ефективного виконання функцій прокуратури, - відомості, зазначені у пункті 18 частини першої статті 7 цього Закону;
9) Державної судової адміністрації України - відомості, зазначені у пунктах 11, 19 частини першої статті 7 цього Закону;
10) Міністерства внутрішніх справ України та інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, - відомості, зазначені у пунктах 1-7, 9, 9-1, 14, 15, 15-1, 20, 20-1, 21, 24, 26, 27, 32 частини першої статті 7 цього Закону;
11) центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, державну політику з питань банкрутства, у сфері нотаріату, організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, державної реєстрації обтяжень рухомого майна, державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців, реєстрації статуту територіальної громади м. Києва, реєстрації статутів Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, у сфері виконання кримінальних покарань та пробації, з питань утримання військовополонених, у сфері правової освіти населення; забезпечує формування державної політики у сфері архівної справи і діловодства та створення і функціонування державної системи страхового фонду документації; забезпечує реалізацію державної політики у сфері стягнення в дохід держави активів осіб, щодо яких застосовано санкції, - відомості, зазначені у пункті 31 частини першої статті 7 цього Закону;
12) центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері соціального захисту ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, членів сімей ветеранів та осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", - відомості, зазначені у пункті 22 частини першої статті 7 цього Закону;
13) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах морського і внутрішнього водного транспорту, - відомості, зазначені в пункті 29 частини першої статті 7 цього Закону;
14) центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики в галузі цивільної авіації, - відомості, зазначені у пункті 30 частини першої статті 7 цього Закону;
15) центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері соціальної політики, загальнообов'язкового державного соціального та пенсійного страхування, соціального захисту населення, - відомості, зазначені у пунктах 7, 7-1, 8, 8-1, 11, 17, 33 частини першої статті 7 цього Закону;
16) центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у галузі реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі, державного нагляду (контролю) у сфері агропромислового комплексу, - відомості, зазначені у пункті 28 частини першої статті 7 цього Закону;
17) централізованої системи державних установ, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, соціального захисту від безробіття, - відомості, зазначені у пунктах 1-4, 7, 13, 16-2, 25 частини першої статті 7 цього Закону;
18) інших державних органів - держателів (розпорядників, адміністраторів) інформаційно-комунікаційних систем, реєстрів, баз (банків) даних, крім тих, що містять відомості, зібрані під час виконання завдань оперативно-розшукової, контррозвідувальної та розвідувальної діяльності, - відомості, зазначені у частині першій статті 7 та у частині першій статті 8 цього Закону.
Електронна інформаційна взаємодія, у тому числі надання відповідних відомостей, між Реєстром та інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами, базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи, передбачені цією частиною, здійснюється відповідно до законів України "Про публічні електронні реєстри", "Про розвідку" та в порядку, визначеному Держателем Реєстру спільно з відповідним державним органом.
Таким чином, за змістом вищенаведених норм, у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів має відображатись повна та дійсна інформація щодо призовників, військовозобов'язаних і резервістів, для забезпечення ведення військового обліку громадян України.
Судом установлено, що органом ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який повинен забезпечувати актуалізацію бази даних щодо ОСОБА_6 є ІНФОРМАЦІЯ_7 , в якому позивач перебуває на обліку, а не відповідач.
При цьому статтею 9 Закону №1951-VІІІ передбачено, що призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: 1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 2) звертатися в порядку, встановленому розпорядником Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
Листом від 11.08.2025 вих. № 3954 відповідачем надано відповідь на адвокатський запит з зазначенням, зокрема, що у посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_6 відсутні законні підстави щодо внесення змін в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Тобто, відповідачем у листі було зазначено, який саме орган уповноважений вносити зміни до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
В межах спірних правовідносин позивач з відповідною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_6 не звертався і не оскаржує бездіяльність, дії чи рішення останнього.
З огляду на наведене, при розгляді цієї справи не вбачається підстав для заміни неналежного відповідача, залучення другого відповідача чи співвідповідача на підставі статті 48 КАС України, у відповідності до частини п'ятої якої під час вирішення питання про залучення співвідповідача чи заміну належного відповідача суд враховує, зокрема, чи знав або чи міг знати позивач до подання позову у справі про підставу для залучення такого співвідповідача чи заміну неналежного відповідача.
Таким чином, судом з матеріалів справи установлено, що представник позивача звернулася з заявою щодо внесення виправлень до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно позивача до ІНФОРМАЦІЯ_1 , який в силу приписів Закону № 1951 не є органом ведення цього реєстру, тому у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. “Руїз Торія проти Іспанії» (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09.12.1994, Серія A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.
За встановлених в цій справі обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин, оскільки в межах цієї адміністративної справи основні (суттєві) аргументи позовної заяви є обґрунтованими, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не належать до задоволення.
Судові витрати покладаються на позивача.
Керуючись статтями 2, 19, 22, 25, 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 263 КАС України, суд -
У задоволенні позовних вимог адвоката Горбенко Інни Василівни в інтересах ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , має зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , має статус внутрішньо переміщеної особи і фактичне місце проживання: АДРЕСА_3 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_5 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.Г. Секірська