30 жовтня 2025 року ЛуцькСправа № 140/6613/25
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Каленюк Ж.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1 ) звернувся з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області (далі - ГУ ДПС у Волинській області) про визнання протиправним та скасування рішення комісії Головного управління ДПС у Волинській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Комісія ГУ ДПС у Волинській області, комісія регіонального рівня) від 01 травня 2025 року №8923 щодо включення ФОП ОСОБА_1 до переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, відповідно до пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податків; зобов'язання виключити ФОП ОСОБА_1 з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості (а.с.71-79).
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ФОП ОСОБА_1 є платником податку на додану вартість (далі - ПДВ) та відповідач неодноразово включав його у перелік ризикових платників податку, зокрема рішеннями Комісії ГУ ДПС у Волинській області від 03 квітня 21023 року №1775 та від 08 серпня 2023 року №5647. За результатами розгляду звернення позивача від 22 квітня 2025 року №1 про прийняття рішення про виключення з переліку ризикових платників податку Комісія ГУ ДПС у Волинській області вчергове прийняла рішення від 01 травня 2025 року №8923 про відповідність останнього пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку з підстав наявності інформації про постачання товарів, відмінних від придбаних, за відсутності умов та/або матеріальних ресурсів для виробництва таких товарів; недостатньої кількості трудових ресурсів для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування; у податкові звітності платника податку не відображені доходи, нараховані та виплачені самозайнятим та/або фізичним особам за виконані роботи чи надані послуги. Також вказано про встановлення відповідності платника податку критеріям ризиковості за господарськими операціями із ТзОВ «Стерлінг Капітал Систем» (ідентифікаційний код 35725194), ТзОВ «Спектр Маркет» (ідентифікаційний код 43967384), ТзОВ «Автомеханіка» (ідентифікаційний код 23538908), ТзОВ «Волинь Склопласт» (ідентифікаційний код 33502894), ТзОВ «Ковель-Будпостач» (ідентифікаційний код 32232319). У цих суб'єктів господарювання позивач придбав компресори (для забезпечення роботи обладнання для виробництва вафельних напівфабрикатів), бетон, металопластикові двері, інші будівельні матеріали (для ремонту нежитлового приміщення - магазину, придбаного для виробництва кондитерських виробів), послуги з монтажу металопластикових дверей, а для ТзОВ «Аврора Авто» (ідентифікаційний код 38039448) надавав послуги з перевезення вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні.
Позивач не погоджується із рішенням Комісії ГУ ДПС у Волинській області від 01 травня 2025 року №8923 про включення його в перелік ризикових платників податку, бо вважає, що надав достатні первинні документи для підтвердження невідповідності ризиковим платникам податку (первинні документи за господарськими операціями із цими контрагентами), також він використовує працю двох найманих працівників, має основні засоби, що дозволяє здійснювати діяльність у межах видів діяльності - вантажний автомобільний транспорт (основний), виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів, тістечок тривалого і нетривалого зберігання (допоміжний). На переконання позивача, спірне рішення не містить належних мотивів та підстав віднесення його до ризикових платників податків, як і не містить посилання на відповідні документи для таких висновків.
З наведених підстав позивач просив позов задовольнити.
Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 07 липня 2025 року позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
У відзиві на позовну заяву відповідач просив відмовити в задоволенні позовних вимог (а.с.92-94). В обґрунтування такої позиції відповідач вказав, що підставою для включення позивача в перелік ризикових платників податку стала інформація, наведена у листі управління оподаткування фізичних осіб від 31 березня 2023 року №2350/03-20-24-06, та в результаті Комісією ГУ ДПС у Волинській області прийнято рішення від 03 квітня 2023 року за №1775 щодо відповідності ФОП ОСОБА_1 пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податків. Позивач надавав комісії регіонального рівня повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку, однак згідно з рішенням від 08 серпня 2023 року №5647 за результатам розгляду поданих документів ФОП ОСОБА_1 відповідає пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податків. Після розгляду наступного повідомлення від 22 квітня 2025 року щодо невідповідності критеріям ризиковості платника податку та копій документів (пояснення, платіжні інструкції, видаткові накладні, товарно-транспортні накладні, акти здачі-приймання робіт, заявки, договір купівлі-продажу та ін.) Комісія ГУ ДПС у Волинській області знову дійшла висновку, що надані документи не підтверджують можливість здійснення ФОП ОСОБА_1 господарських операцій та не спростовують їх ризиковість; зокрема, не надано документи щодо поставки бетону (акт виконаних робіт) та перевезення дверей, компресорів (платіжних документів, видаткову накладну, товарно-транспортну накладну).
Відповідач зауважив, що комісія регіонального рівня лише перевіряє подані платником податку документи на спростування рішення Комісії ГУ ДПС у Волинській області, яким того було віднесено до переліку ризикових, з даними, отриманими з інших джерел інформації. Безпосередньо рішення комісії щодо віднесення платника податків до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості, без прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригувань, не порушує права та інтереси позивача. Відповідність критеріям ризиковості підлягає спростуванню платником податків шляхом подання на вимогу податкового органу переліку документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), і лише ненадання платником відповідних письмових пояснень та запитуваних копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, є підставою для прийняття комісією контролюючого органу рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування.
Відповідач вважає, що оспорюване рішення прийняте на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені чинним законодавством.
Інших заяв по суті справи, клопотань про розгляд справи у судовому засіданні від сторін не надходило.
Суд звертає увагу, що за змістом статті 162 КАС України у відзиві на позовну заяву відповідач викладає виключно заперечення проти позову, відзив не може містити будь-яких заяв чи клопотань, оскільки заяви та клопотання учасники справи подають окремо у письмовій формі із зазначенням підстав та з дотриманням інших вимог статті 167 КАС України. Тому заявлене у відзиві на позовну заяву клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи не підлягало вирішенню судом по суті.
Перевіривши письмовими доказами доводи сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.
ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець 19 жовтня 2018 року; основним видом його господарської діяльності є вантажний автомобільний транспорт (49.41), про що свідчить витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.20). Позивач є платником ПДВ, про що наявний витяг з Реєстру платників ПДВ (а.с.21).
03 квітня 2023 року Комісія ГУ ДПС у Волинській області прийняла рішення №1775 про відповідність ФОП ОСОБА_1 пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку, у зв'язку з виявленням обставин та/або отримання інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності (а.с.97). Підставою для прийняття рішення визначено податкову інформацію за такими кодами: 04 - постачання товарів, відмінних від придбаних, за відсутності умов та/або матеріальних ресурсів для виробництва таких товарів; 07 - недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції); 10 - у податковій звітності платника податку не відображені доходи, нараховані та виплачені самозайнятим та/або фізичним особам за виконані роботи чи надані послуги. Інформація, за якою встановлена відповідність позивача критеріям ризиковості платника податку, стосується придбання товарів/послуг: у липні 2020 року, у жовтні 2021 року за кодом УКТЗЕД 8414401000 з платником податку, задіяного в ризиковій операції (ідентифікаційний код 35725194 та 43967384); у квітні 2022 року - за кодом УКТЗЕД 8414802298 з платником податку, задіяного в ризиковій операції (ідентифікаційний код 23538908); у грудні 2021 року - за кодом УКТЗЕД 3925200000 та за кодом Державного класифікатора продукції та послуг 43.29, 49.41.1 з платником податку, задіяного в ризиковій операції (ідентифікаційний код 33502894), у липні 2021 року - за кодом УКТЗЕД 3824609100 з платником податку, задіяного в ризиковій операції (ідентифікаційний код 32232319); у серпні 2022 року - за кодом Державного класифікатора продукції та послуг 49.41 з платником податку, задіяного в ризиковій операції (ідентифікаційний код 38039448).
У протоколі №1 засідання Комісії ГУ ДПС у Волинській області від 03 квітня 2023 року (а.с.105-106) вказано про прийняття рішення у зв'язку із надходженням листа управління оподаткування фізичних осіб від 31 березня 2023 року №2350/03-20-20-24-06. Цим листом (а.с.100-102) повідомлено, що за даними ЄРПН за період з 01 липня 2020 року по 28 лютого 2023 року ФОП ОСОБА_1 зареєстрував 99 податкових накладних на міжнародні перевезення вантажів за нульовою ставкою ПДВ; загальний обсяг операцій становить 1945,4 тис. грн. В адресу ФОП ОСОБА_1 зареєстровано 136 податкових накладних на придбання товарів (дизельного пального, будівельних матеріалів та ін.) на суму 1311,3 тис. грн, ПДВ - 299,6 тис. грн. Крім того, імпортовано різного обладнання на загальну суму 2617,4 тис. грн. Загальний обсяг придбання, включеного до податкового кредиту, становить 3928,7 тис. грн, що на 1983,3 тис. грн менше, ніж обсяг податкових зобов'язань з міжнародних перевезень за період з 01 липня 2020 року по 28 лютого 2023 року. Також ОСОБА_1 імпортовано обладнання, постачання якого включено до податкового кредиту у серпні 2020 року на загальну вартість 712,6 тис. грн (в т.ч. ПДВ 142,5 тис. грн), в жовтні 2021 року на загальну вартість 268,3 тис. грн (в т.ч. ПДВ 53,7 тис. грн), в лютому 2022 року на загальну вартість 524,8 тис. грн (в т.ч. ПДВ 105,0 тис. грн), в жовтні 2022 року на загальну вартість 152,1 тис. грн (в т.ч. ПДВ 30,4 тис. грн), в листопаді 2022 року на загальну вартість 537,1 тис. грн (в т.ч. ПДВ 107,4 тис. грн), в грудні 2022 року на загальну вартість 422,6 тис. грн (в т.ч. ПДВ 84,5 тис. грн). Загальна вартість імпортованого обладнання становить 2617,4 тис. грн. За даними ЄРПН не виявлено реєстрацію податкових накладних на реалізацію продукції з використання хлібопекарських печей та обладнання для виробництва хлібобулочних виробів, накладних на придбання сировини для такого виробництва. Згідно з даними ЄРПН за період 01 липня 2020 року по 28 лютого 2023 року в адресу ФОП ОСОБА_1 зареєстровано 16 податкових накладних на придбання товарів та послуг (двері металопластикові, монтаж, заміри, доставка; бетон М-300, фуга, герметик, клей, склосітка імпрегнована, плити, плівка поліолефінова тощо) на загальну суму 331,8 тис. грн (в т.ч. ПДВ 55,3 тис. грн), які не відносяться до господарської діяльності суб'єкта господарської діяльності відповідно до його видів діяльності; 3 податкові накладні зареєстровано на придбання компресорів на загальну суму 177,5 тис. грн (в т.ч. ПДВ 29,6 тис. грн), при цьому відсутні відомості про їх використання чи реалізацію, що свідчить про можливість невикористання таких товарів в господарській діяльності і відповідно неправомірне включення сум ПДВ до податкового кредиту.
За доведеною Комісії ГУ ДПС у Волинській області інформацією у листі від 31 березня 2023 року №2350/03-20-24-06 ФОП ОСОБА_1 в податковій звітності з ПДВ за період з січня 2022 року по лютий 2023 року накопичував залишок від'ємного значення на суму 454,6 тис. грн, що може свідчити про відображення не в повному обсязі показників господарської діяльності. Можливі порушення законодавства в частині оформлення найманих працівників: згідно з податковим розрахунком сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску за IV квартал 2022 року ФОП ОСОБА_1 використовує у своїй господарській діяльності 2 найманих працівника (водій, пекар), що не відповідає кількості об'єктів оподаткування або об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма №20-ОПП), відсутня реалізація пекарських виробів. Крім того, відповідно до податкової декларації платника єдиного податку за 2022 рік витратна частина більша за суму задекларованих доходів на 912,5 тис. грн, що може свідчити про невідображені доходи у податковій звітності платника податку.
За результатами розгляду пояснень ФОП ОСОБА_1 від 27 липня 2023 року №1 та копій документів Комісія ГУ ДПС у Волинській області прийняла рішення від 08 серпня 2023 року №5647 про відповідність платника податку пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку (а.с.98-99). Як зазначено в рішенні, платником податку не надано копій документів, які можуть свідчити про невідповідність платника податку критеріям ризиковості: акта приймання-передачі товарів (робіт, послуг); розрахункового документа; актів виконаних робіт, актів наданих будівельно-монтажних робіт; розрахункових документів (платіжні доручення, банківські виписки), що підтверджують факт оплати; відсутній повний пакет документів по ризикових операціях. Інформація, за якою встановлена невідповідність платника податку критеріям ризиковості, стосується господарських операцій за період з 01 лютого 2020 року по 31 серпня 2022 року по взаємовідносинах із контрагентами (ідентифікаційний код НОМЕР_1 , 43967384, 23538908, 33502894, 32232319, 38039448).
22 квітня 2025 року ФОП ОСОБА_1 подав до Комісії ГУ ДПС у Волинській області звернення №1 про прийняття рішення про виключення платника податку з переліку ризикових платників податку (а.с.32-33), до якого долучив копії договорів, податкових накладних, видаткових накладних, копії наказів про проведення перевірок та інші підтверджуючі документи.
Як вказано у протоколі №1 засідання Комісії ГУ ДПС у Волинській області від 01 травня 2025 року, за результатами розгляду цього повідомлення ФОП ОСОБА_1 та листа управління оподаткування фізичних осіб від 29 квітня 2025 року №3723/03-20-24-02-04 встановлено, що відповідно до повідомлення за формою №20-ОПП суб'єкт господарської діяльності у своїй діяльності використовує 22 об'єкти оподаткування, однак згідно з даними ЄРПН господарських операцій він не проводить з 01 січня 2024 року. Оскільки обладнання є дороговартісним та було задеклароване до витрат, то є ймовірність ведення останнім діяльності за готівку без сплати відповідних податків до бюджету. Згідно з податковою декларацією з ПДВ за березень 2025 року у суб'єкта господарської діяльності відсутня діяльність, однак включено операції з придбання активної електроенергії; олії соняшникової; дизпалива, какао порошку, термоусаджувальної машини; антиоксидантів. Також ФОП ОСОБА_1 є керівником та головним бухгалтером ТзОВ «Зернопак». ФОП ОСОБА_1 не надав документи: з поставки бетону - акт виконаних робіт; на перевезення дверей, компресорів - платіжних документів, видаткової накладної, товарно-транспортних накладних (а.с.110-113).
На підставі цієї інформації Комісія ГУ ДПС у Волинській області прийняла рішення від 01 травня 2025 року №8923 про відповідність ФОП ОСОБА_1 пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку за тими самими кодами податкової інформації, що й і у попередніх рішеннях: 04, 07, 10. Тут же вказано, що відповідність платника критеріям ризиковості встановлена на підставі інформації про господарські операції у період з 01 липня 2020 року по 01 серпня 2022 року за кодами УКТЗЕД 8414401000, 8414802298, 3925200000, 3824609100 за кодами Державного класифікатора продукції та послуг 49.41.1, 43.29, 49.41 з контрагентами, задіяними в ризикових операціях (ідентифікаційний код 35725194, 43967384, 23538908, 33502894, 32232319, 38039448) (а.с.12). В рішенні зазначено про ненадання платником податку копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, акта приймання-передачі товарів (робіт, послуг); розрахункового документа; банківської виписки з особових рахунків, накладної.
Рішення від 01 травня 2025 року №8923 є предметом оскарження позивачем.
При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України (далі - ПК України).
Пунктом 201.1 статті 201 ПК України установлено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до пункту 201.16 статті 201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Кабінет Міністрів України постановою від 11 грудня 2019 року №1165 затвердив Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (набрала чинності 01 лютого 2020 року, тут і надалі - в редакції на час виникнення спірних правовідносин), яким визначено механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.
Положеннями Порядку №1165 передбачено певний алгоритм дій контролюючого органу, за результатом виконання якого ним може бути прийнято рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.
Так відповідно до пункту 5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).
За приписами пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, який склав та/або подав податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (крім розрахунку коригування, складеного відповідно до вимог підпунктів «б» і «в» підпункту 97.4 пункту 97 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу).
Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення.
У рішенні зазначається підстава, відповідно до якої встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 у відповідних полях рішення зазначаються детальна інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/Державним класифікатором/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
У рішенні про відповідність платника податку вимогам пункту 8 додатка 1 комісія регіонального рівня зазначає наявну інформацію, що свідчить про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, виявлену під час моніторингу господарських операцій, відображених у податкових накладних/розрахунках коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі, у тому числі податкових накладних/розрахунках коригування, реєстрацію яких зупинено.
При цьому не може бути підставою для розгляду питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 операція, відображена у податковій накладній/розрахунку коригування, дата реєстрації якої/якого у Реєстрі припадає на період, що перевищує 180 днів до дати прийняття рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку.
У разі отримання рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку платник податку має право подати на розгляд комісії регіонального рівня інформацію та копії відповідних документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі технічними засобами електронних комунікацій з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.
Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути: договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.
За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).
Якщо за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку вимогам пункту 8 додатка 1, комісією регіонального рівня прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, в такому рішенні зазначається:
актуальна інформація щодо податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та ризикових операцій, відображених у попередньому рішенні про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев'ятого цього пункту;
інформація щодо операцій, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування, дата подання для реєстрації в Реєстрі яких не раніше 180 днів до дати прийняття попереднього рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев'ятого цього пункту.
У разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, попереднє рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку втрачає чинність.
У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом одинадцятим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).
У рішенні про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (додаток 4) за результатами розгляду інформації та копій документів, надісланих відповідно до абзацу восьмого цього пункту, комісія регіонального рівня у відповідних полях рішення зазначає детальну інформацію, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, зазначає/обирає з переліку документ/документи, не наданий/не надані платником податку, який може/які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.
Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня за основним місцем обліку платника податку виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
У разі виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, на підставі рішення комісії регіонального рівня або рішення суду автоматично виключаються з переліку ризикових його контрагенти за умови, що: виключною підставою для включення такого контрагента до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості на підставі пункту 8 додатка 1, було здійснення операції з таким платником податку; відсутні інші підстави та інформація, за якою встановлено відповідність контрагента критеріям ризиковості платника податку.
Рішення про відповідність/невідповідність критеріям ризиковості платника податку набирає чинності у день засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.
З аналізу наведених правових положень слідує, що законодавцем установлена певна послідовність прийняття рішення про відповідність платника податку на додану вартість Критеріям ризиковості платника податку. Так рішенню комісії має передувати складання та направлення таким платником податку на додану вартість податкової накладної/розрахунку коригування, за наслідками чого здійснюється моніторинг платника податку. При цьому встановленню наявності у контролюючих органах податкової інформації, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, яка стала відома контролюючому органу у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, має передувати моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування, поданої для реєстрації, який проводиться в автоматизованому порядку.
Така правова позиція викладена Верховним Судом у постановах від 23 червня 2022 року у справі №640/6130/20, постанові від 14 травня 2025 року у справі №260/3479/24.
Прийняття контролюючим органом рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку змінює правовий режим моніторингу реєстрації податкових накладних в ЄРПН, що призводить до зупинення реєстрації будь-якої складеної цією особою податкової накладної в ЄРПН, а отже рішення комісії регіонального рівня може бути оскаржене в адміністративному або судовому порядку, що прямо випливає з норм пункту 6 Порядку №1165.
З огляду на правове регулювання та характер цих відносин підлягає дослідженню зміст рішення та протоколу засідання комісії, надані податковому органу документи, порядок прийняття рішення та повноваження комісії контролюючого органу.
Наведене узгоджується з правовою позицією у постановах Верховного Суду від 05 січня 2021 року у справі №640/11321/20 та у справі №640/10988/20, від 07 квітня 2023 року у справі №280/3639/20.
Суд зазначає, що оскільки рішення ГУ ДПС у Волинській області від 01 травня 2025 року №8923 про відповідність ФОП ОСОБА_1 пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку прийнято за результатами розгляду отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 22 квітня 2025 року №1, то попередні рішення відповідача про відповідність позивача критеріям ризиковості платника податку відповідно до приписів пункту 6 Порядку №1165 втратили свою чинність (від 03 квітня 2023 року №1775, від 08 серпня 2023 року №5647).
За змістом спірного рішення від 01 травня 2025 року №8923 ФОП ОСОБА_1 відповідає пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку.
Критерії ризиковості платника податку визначені в додатку 1 до Порядку №1165 та у пункті 8 вказано: у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Судом встановлено, що підставою для прийняття спірного рішення від 01 травня 2025 року №8923 є податкова інформація, доведена комісії регіонального рівня у службовій записці від 24 квітня 2025 року №3723/03-20-24-02-04 керівником управління оподаткування фізичних осіб (а.с.103-104) за результатами аналізу даних ЄРПН та інших інформаційних баз даних (повідомлення форми №20-ОП) про використання ФОП ОСОБА_1 в господарській діяльності основних засобів (22 об'єктів оподаткування): транспортних засобів, земельної ділянки, нежитлового приміщення, обладнання та устаткування для випікання вафель, компресора), а також придбання позивачем у березні 2025 року електроенергії, олії соняшникової, дизпалива, какао порошку, термоусаджувальної машини, антиоксидантів, тоді як жодних господарських операцій з 01 січня 2024 року він не проводив. Крім того, у службовій записці вказано, що ОСОБА_1 є керівником і бухгалтером ТзОВ «Зернопак». На підставі цієї інформації Комісія ГУ ДПС у Волинській області дійшла висновку, що ФОП ОСОБА_1 відповідає пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку за кодами податкової інформації: 04 - постачання товарів, відмінних від придбаних, за відсутності умов та/або матеріальних ресурсів для виробництва таких товарів; 07 - недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції); 10 - у податковій звітності платника податку не відображені доходи, нараховані та виплачені самозайнятим та/або фізичним особам за виконані роботи чи надані послуги.
Зміст протоколу засідання Комісії ГУ ДПС у Волинській області від 01 травня 2025 року №86 вказує на те, що спірне рішення прийняте відповідачем за результатами розгляду письмових пояснень позивача та копій документів, поданих у зв'язку із перебуванням у переліку ризикових платників згідно з попередньо прийнятим рішенням комісії. При цьому таке рішення прийняте не у зв'язку із поданням на реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування, а у зв'язку з виявленням податкової інформації, що отримана з баз даних ДПС під час виконання функцій контролю, що свідчить про прийняття рішення з порушенням пункту 6 Порядку №1165.
Крім того, з рішення від 01 травня 2025 року №8923 вбачається, що позивача включено у перелік ризикових платників податків у зв'язку із ризиковими господарськими операціями у липні та жовтні 2020 року, у липні та грудні 2021 року, у квітні та серпні 2022 року з контрагентами - ТзОВ «Стерлінг Капітал Систем» (ідентифікаційний код 35725194), ТзОВ «Спектр Маркет» (ідентифікаційний код 43967384), ТзОВ «Автомеханіка» (ідентифікаційний код 23538908), ТзОВ «Волинь Склопласт» (ідентифікаційний код 33502894), ТзОВ «Ковель-Будпостач» (ідентифікаційний код 32232319), ТзОВ «Аврора Авто» (ідентифікаційний код 38039448), та платником не надано копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, актів приймання-передачі товарів (робіт, послуг); розрахункових документів; банківських виписок з особових рахунків, накладних.
Натомість у зверненні від 22 квітня 2025 року №1 (а.с.32-33) ФОП ОСОБА_1 пояснював, що крім здійснення господарської діяльності у сфері вантажного автомобільного транспорту (основний), його видами діяльності є: виробництво сухарів і сухого печива, виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок тривалого зберігання (10.72), виробництво хліба та хлібобулочних виробів (10.71), виробництво борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання (10.71), оптова торгівля цукром, шоколадом і кондитерськими виробами (46.36), про що також вказано і у службовій записці від 31 березня 2023 року №2350/-03-20-24-06 (а.с.100-102). Тобто, відповідач володів інформацією про основні та допоміжні види діяльності ФОП ОСОБА_1 .
Позивач одночасно пояснював, що у 2018 році з метою здійснення міжнародних перевезень вантажів вантажними автомобілями (крім перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів) отримав ліцензію №848. Діяльність з перевезень здійснює з використанням власного транспортного засобу Reno Master, державний номерний знак НОМЕР_2 . Господарські операції з перевезень оформляються договорами, заявками, актами, товарно-транспортними накладними, рахунками та податковими накладними. У своїх поясненнях комісії позивач також вказав, що здійснює випікання плоских вафель у нежитловому приміщенні (село Волошки Ковельського району), для реконструкції якого використано будівельні матеріали (бетон та ін.), проведено установлення металопластикових дверей, придбано компресори, в наявності є обладнання для випікання плоских вафель, напівавтоматична термоусаджувальна машина, міксер для тіста, інформація про які міститься у повідомленні форми №20-ОПП. Для діяльності задіяні водій (наказ від 20 травня 2022 року №1/22/п) та пекар (наказ від 23 вересня 2023 року №3/22/п). Реалізація готової продукції здійснюється на підставі договорів, видаткових накладних, товарно-транспортних накладних. Податковими перевірками згідно з наказами від 05 квітня 2023 року №632-п та від 09 червня 2023 року №1155-п операції перевірені на реальність їх вчинення.
До письмових пояснень долучено копії договорів, податкових та видаткових накладних, наказів про проведення перевірок, інші підтверджуючі документи.
Так з наданих документів вбачається, що для виробництва вафельних напівфабрикатів на підставі контракту від 15 травня 2021 року (а.с.38, переклад а.с.39) було придбане обладнання для виробництва хлібобулочних виробів, яке ввезено на територію України згідно з митною декларацією (далі - МД) №UA205140/2022/014802 від 15 лютого 2022 року (а.с.44). Відповідно до договору купівлі-продажу від 22 вересня 2022 року придбано машини для випікання плоских вафель, що підтверджується МД №UA205050/2022/065445 від 12 жовтня 2022 року (а.с.43), а згідно з контрактом від 31 жовтня 2022 року №4 - машину для випікання круглих вафель, про що наявна МД №22UA205050077155U4 від 30 листопада 2022 року (а.с.40). На підставі контракту від 24 січня 2022 року позивач придбав автоматичний дозатор тіста GGA303-2, ввезений згідно з МД №22UA205050080097U0 від 13 грудня 2022 року (а.с.40).
Позивач пояснював, що обладнання працює завдяки стисненому повітрю, яке в свою чергу продукує компресор.
В матеріалах справи наявні первинні документи щодо господарських операцій із ТзОВ «Стерлінг Капітал Систем», у якого позивач придбав компресор Fini ВК 120/500-10 на загальну суму 60000,00 грн, в т.ч. ПДВ - 10000,00 грн: видаткова накладна від 21 липня 2020 року №484 (а.с.19), квитанції про оплату від 20 липня 2022 року №0.0.1775581854.1 (а.с.34). В свою чергу ТзОВ «Стерлінг Капітал Систем» була виписана та зареєстрована податкова накладна від 21 липня 2020 року №85 (а.с.60).
Взаємовідносини між ТзОВ «Спектр Маркет» та ФОП ОСОБА_1 виникли у зв'язку із придбанням останнім компресора ВК 120/500-10 вартістю 59520,00 грн, в т.ч. ПДВ - 9920,00 грн, що підтверджується видатковою накладною від 12 жовтня 2021 року №65 (а.с.17), платіжною інструкцією від 12 жовтня 2021 року №0.0.2297982447.1 (а.с.46), податковою накладною від 12 жовтня 2021 року №20, зареєстрованою в ЄРПН (а.с.49).
ФОП ОСОБА_1 мав господарські взаємовідносини і з ТзОВ «Автомеханіка», у якого придбав компресор ВК 119-500F-7 та фільтри ВК-120 на суму 60099,98 грн. в т.ч. ПДВ 10016,66 грн, що засвідчено видатковою накладною від 19 квітня 2022 року №347 (а.с.16), платіжною інструкцією від 18 квітня 2022 року №0.0.2519564666.1 (а.с.47); податкова накладна від 18 квітня 2022 року №19 зареєстрована в ЄРПН (а.с.52).
Судом також враховано, що для здійснення господарської діяльності з виробництва кондитерських виробів ФОП ОСОБА_1 придбав нежитлове приміщення (магазин) площею 298 м.кв. по АДРЕСА_1 (нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу від 29 квітня 2020 року) (а.с.24). Для ремонту приміщення позивач на підставі договору від 01 липня 2021 року №69 придбав у ТзОВ «Ковель-Будпостач» товар «бетон М-300». Копії видаткових накладних від 19 липня 2021 року №РН-0001922, №РН-0001923, №РН-0001924, товарно-транспортних накладних від 19 липня 2021 року (а.с.56, 57, 58 зворот, 59 зворот) підтверджують ці обставини та ТзОВ «Ковель-Будпостач» виписані та зареєстровані в ЄРПН податкові накладні від 19 липня 2021 року №322 на суму 19000,00 грн, в т.ч. ПДВ 3166,67 грн, від 19 липня 2021 року №323 на суму 22800,00 грн. в т.ч. ПДВ 3800,00 грн, від 19 липня 2021 року №324 на суму 13300,00 грн. в т.ч. ПДВ 2216,67 грн (а.с.53-56).
Під час проведення реконструкції будівлі згідно з договором купівлі-продажу від 28 листопада 2021 року №08/11 (а.с.26), укладеним із ТзОВ «Волинь Склопласт», ФОП ОСОБА_1 закупив двері металопластикові, монтаж, заміри та доставку яких проведено постачальником. Вказане підтверджується видатковою накладною від 20 грудня 2021 року №РН-0000347 на суму 82210,00 грн, в т.ч. ПДВ - 13701,67 грн (а.с.18), актом здачі-прийняття робіт (надання послуг) від 20 грудня 2021 року №ОУ-0000165 на суму 8260,00 грн (а.с.14), платіжною інструкцією від 06 грудня 2021 року №0.0.2367287096.1 (а.с.45). Виписана ТзОВ «Волинь Склопласт» податкова накладна від 06 грудня 2021 року №3 на суму 90470,00 грн. в т.ч. ПДВ 15078,33 грн, зареєстрована в ЄРПН (а.с.51).
Крім того, між ФОП ОСОБА_1 та ТзОВ «Аврора Авто» було укладено договір про надання транспортних послуг щодо здійснення перевезення вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні від 27 липня 2022 року №32-ЕП (а.с.22-23). На виконання умов договору позивач надав послуги з перевезення канцтоварів, що підтверджується заявкою від 27 липня 2022 року №116 (а.с.31), міжнародною товарно-транспортною накладною від 28 липня 2022 року (а.с.13), актом наданих послуг від 01 серпня 2022 року №19 (а.с.15), податковою накладною від 01 серпня 2022 року№1 на суму 33412,00 грн (а.с.50).
У відзиві на позовну заяву відповідач підтвердив подання платіжних інструкцій, видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, актів здачі-приймання робіт, заявок, договору купівлі-продажу від 28 листопада 2021 року №08/11 тощо.
Отже, вказанні первинні документи пояснюють, що задля здійснення господарської діяльності позивачем були придбані основні засоби: нежитлове приміщення, обладнання, необхідні для виробництва вафельних напівфабрикатів (придбання обладнання підтверджується контрактами, митними деклараціями, податковими накладними та платіжними документами). Проведення реконструкції та облаштування приміщення з метою розміщення виробництва підтверджується договорами, видатковими накладними, актами виконаних робіт і податковими накладними контрагентів. Наведене свідчить про наявність у ФОП ОСОБА_1 матеріально-технічної бази, необхідної для здійснення господарської діяльності, та спростовує твердження податкового органу про відсутність умов для виробництва реалізованої продукції.
Не може залишитися поза увагою й та обставина, що податкові накладні щодо господарських операцій із ТзОВ «Стерлінг Капітал Систем», ТзОВ «Спектр Маркет», ТзОВ «Автомеханіка», ТзОВ «Волинь Склопласт», ТзОВ «Ковель-Будпостач», ТзОВ «Аврора Авто», про які вказано у спірному рішенні, зареєстровані в ЄРПН, а самі контрагенти позивача до переліку ризикових не включені (про що видно з відповідної графи у рішенні).
Крім того, відсутність у рішенні контролюючого органу конкретної податкової інформації, яка стала відома контролюючому органу під час виконання покладених на нього завдань і функцій стосовно провадження поточної діяльності суб'єктом господарювання, позбавляє права позивача на можливість спростування прийнятого щодо нього рішення. Відсутність у рішенні чіткої інформації, щодо яких обставин документи не надано платником, робить нездійсненною можливість доводити легітимність своєї діяльності. Так попри надання позивачем первинних документів - видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, платіжних документів, актів виконаних робіт (наданих послуг) вказано про ненадання первинних документів щодо постачання/придбання товарів/ послуг, актів приймання-передачі товарів/ послуг, розрахункових документів, накладних без будь-якої конкретизації господарських операцій, які підлягали підтвердженню.
З приводу висновку відповідача про недостатність у позивача трудових ресурсів, то згідно з наказами від 23 вересня 2022 року №3/22/п ОСОБА_2 з 26 вересня 2022 року прийнята на посаду пекаря (а.с.11), а наказом від 20 травня 2022 року №1/22/п (а.с.11 зворот) оформлені трудові відносини з ОСОБА_3 , який з 21 травня 2022 року прийнятий на посаду водія. З огляду на характер господарської діяльності позивача - виробництво вафельних напівфабрикатів із застосуванням спеціалізованого автоматизованого обладнання, не вимагає значних трудових ресурсів для забезпечення виробничого процесу, оскільки частина технологічних операцій здійснюється автоматично.
Відповідач зі свого боку не надав суду належних та допустимих доказів для підтвердження інформації, на підставі якої комісія дійшла висновків, які покладено в основу прийнятого рішення.
І хоч суду не надано доказів того, що включення позивача до переліку ризикових платників відбувалося за результатами здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, проте суд вважає за необхідне все ж таки наголосити, що такий моніторинг є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Поряд з тим здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.
Така правова позиція вже неодноразово висловлювалась Верховним Судом, наприклад у постановах від 23 жовтня 2018 року у справі №822/1817/18, від 21 травня 2019 року у справі № 0940/1240/18.
Отже, на підставі досліджених доказів суд дійшов переконання, що рішення Комісії ГУ ДПС у Волинській області від 01 травня 2025 року №8923 не містить обґрунтованих підстав та причин, підтверджених доказами, для включення позивача до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості. Натомість це рішення податкового органу породжує юридичні наслідки, оскільки є підставою для зупинення реєстрації усіх без виключень податкових накладних/розрахунків коригувань, поданих позивачем на реєстрацію в ЄРПН.
Відповідно до вимог частини другої статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
У розглядуваному випадку відповідач як суб'єкт владних повноважень не навів обґрунтованих мотивів законності прийняття спірного рішення за наведеними у статті 2 КАС України критеріями, зокрема, на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені чинним законодавством. Крім того, загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття, які ґрунтуються на належних, допустимих та достатніх доказах.
Оскільки оскаржуване рішення про відповідність позивача критеріям ризиковості платника податку в порушенням вимог Порядку №1165 прийнято у зв'язку з наявною податковою інформацією, що отримана з баз даних ДПС під час виконання функцій контролю, а не за наслідками подання останнім податкової накладної/ розрахунку коригування для реєстрації, та у ньому не зазначено, яка саме операція та по якій податковій накладній була предметом дослідження, то це є достатньою підставою для визнання такого рішення протиправним і його скасування.
Частиною третьою статті 245 КАС України передбачено, що у разі скасування нормативно-правового або індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
За змістом пункту 6 Порядку №1165 підставою для виключення комісією регіонального рівня платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, є надходження до комісії відповідного рішення суду, яке набрало законної сили.
З урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку про задоволення позову повністю у спосіб визнання протиправним та скасування рішення Комісії ГУ ДПС у Волинській області від 01 травня 2025 року №8923 про відповідність ФОП ОСОБА_1 пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку та зобов'язання ГУ ДПС у Волинській області виключити ФОП ОСОБА_1 з переліку ризикових платників податку.
Частиною першою статті 139 КАС України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивач сплатив судовий збір у сумі 2422,40 грн, що підтверджується квитанцією про оплату від 16 червня 2025 року (а.с.7), випискою про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (а.с.88).
У зв'язку із задоволенням позову на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ДПС у Волинській області необхідно стягнути судові витрати у сумі 2422,40 грн.
Керуючись статтями 2, 72-77, 139, 243-246, 255, 262, 295 КАС України, суд
Позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 ) до Головного управління ДПС у Волинській області (43010, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, будинок 4, ідентифікаційний код відокремленого підрозділу юридичної особи 44106679) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Волинській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 01 травня 2025 року №8923 про відповідність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 критеріям ризиковості платника податку.
Зобов'язати Головне управління ДПС у Волинській області виключити фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
Стягнути на користь фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Волинській області судові витрати у сумі 2422,40 грн (дві тисячі чотириста двадцять дві грн 40 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Ж.В. Каленюк