Справа № 134/1724/25
2-н/134/67/2025
30 жовтня 2025 року с-ще Крижопіль
Суддя Крижопільського районного суду Вінницької області Кантониста О.О., розглянувши заяву про самовідвід в цивільній справі № 134/1724/25 за заявою ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на неповнолітню дитину,
встановила:
28 жовтня 2025 року до Крижопільського районного суду Вінницької області надійшла заява ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на неповнолітню дитину.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.10.2025, головуючою у даній справі визначено суддю Кантонисту О.О.
30 жовтня 2025 року суддя Кантониста О.О. заявила самовідвід від розгляду даної справи, оскільки боржником у справі є ОСОБА_2 , який являється працівником Крижопільського районного суду Вінницької області.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу) за наявності обставин, які викликають сумнів в неупередженості або об'єктивності судді.
Згідно з ч. 1, ч. 2, ч. 8 ст. 40 ЦПК України питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі; питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу, суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість; суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи.
Відповідно до п. 2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів (що схвалені резолюцією 2006/23 Економічної і Соціальної Ради ООН від 27.07.2006 року) суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Обставини, викладені в заяві про самовідвід, можуть викликати сумніви в безсторонності та неупередженості судді в даній справі, відтак заявлений самовідвід є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
З врахуванням наведеного, заяву про самовідвід слід задовольнити та відвести суддю Каннтонисту О.О. від розгляду справи № 134/1724/25, заміну складу суду здійснити через автоматизовану систему документообігу суду.
Керуючись ст. ст. 36, 39, 40, 260 ЦПК України, суддя -
постановила:
Заяву головуючої судді Кантонистої Олени Олегівни про самовідвід від розгляду справи № 134/1724/25 за заявою ОСОБА_1 про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на неповнолітню дитину - задовольнити.
Відвести суддю Кантонисту Олену Олегівну від розгляду справи № 134/1724/25.
Заміну складу суду здійснити через автоматизовану систему документообігу суду.
Ухвала набирає законної сили після її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя