Ухвала від 29.10.2025 по справі 480/6829/24

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про виправлення описки у судовому рішенні

29 жовтня 2025 року Справа № 480/6829/24

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., розглянувши у приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Комісії Адміністрації Державної прикордонної служби України з питання розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії,,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 19.05.2025, залишеним без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 06.10.2025, адміністративний позов ОСОБА_1 до Комісії Адміністрації Державної прикордонної служби України з питання розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії - задоволено частково. Визнано протиправним та скасувати рішення Комісії Адміністрації Державної прикордонної служби України з питання розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни від 18.04.2024 № 2/1/10, яким ОСОБА_1 відмовлено в наданні статусу учасника бойових дій. Зобов'язано Комісію Адміністрації Державної прикордонної служби України з питання розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасникам війни (вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00034039) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від 18.12.2023 (у т.ч. з урахуванням долучених документів 25.03.2024) щодо надання статусу учасника бойових дій та прийняти відповідне рішення, з урахуванням висновків суду, викладених у рішенні. У задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.

Разом з тим, судом було з'ясовано, що у другому абзаці резолютивної частини вказаного рішення суду було допущено описку в зазначенні реквізитів оскаржуваного рішення.

Так, зокрема, помилково зазначено номер рішення Комісії Адміністрації Державної прикордонної служби України з питання розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни, яким ОСОБА_1 відмовлено в наданні статусу учасника бойових дій "№ 2/1/10", замість правильного - "№ 8/1/10 ".

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 253 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні (ч. 1 ст. 253); питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження (ч. 2 ст. 253).

Суд, дослідивши матеріали справи у письмовому провадженні, вважає за необхідне виправити описку, допущену у другому абзаці резолютивної частини рішення шляхом вірного зазначення номеру рішення Комісії Адміністрації Державної прикордонної служби України з питання розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни, яким ОСОБА_1 відмовлено в наданні статусу учасника бойових дій "№ 8/1/10", замість невірного - "№ 2/1/10 ".

Керуючись ст. ст. 248, 253, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Виправити описку, допущену у другому абзаці резолютивної частини рішення від 19.05.2025 у справі № 480/6829/24 шляхом правильного зазначення номеру рішення Комісії Адміністрації Державної прикордонної служби України з питання розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни, яким ОСОБА_1 відмовлено в наданні статусу учасника бойових дій "№ 8/1/10", замість неправильного - "№ 2/1/10 ".

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Суддя Є.Д. Кравченко

Попередній документ
131367878
Наступний документ
131367880
Інформація про рішення:
№ рішення: 131367879
№ справи: 480/6829/24
Дата рішення: 29.10.2025
Дата публікації: 31.10.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Сумський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; проходження служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (06.11.2025)
Дата надходження: 02.08.2024
Предмет позову: про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії,
Розклад засідань:
17.07.2025 00:00 Другий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
РАЛЬЧЕНКО І М
суддя-доповідач:
КРАВЧЕНКО Є Д
РАЛЬЧЕНКО І М
відповідач (боржник):
Адміністрація Державної прикордонної служби України
Комісія Адміністрації Державної прикордонної служби України з питання розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни
Комісія Адміністрації Державної прикордонної служби України з питання розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни
Комісія Адміністрації Державної прикордонної служби України з питання розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни
Комісія Адміністрації Державної прикордонної служби України з питання розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни
Відповідач (Боржник):
Комісія Адміністрації Державної прикордонної служби України з питання розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни
заявник апеляційної інстанції:
Адміністрація Державної прикордонної служби України
позивач (заявник):
Сидоренко Андрій Володимирович
представник позивача:
Пономаренко Олександр Вікторович
суддя-учасник колегії:
КАТУНОВ В В
ПОДОБАЙЛО З Г
учасниками війни, орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Адміністрація Державної прикордонної служби України