28 жовтня 2025 року м. Дніпросправа № 160/10810/25
Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача: Шальєвої В.А.,
суддів: Іванова С.М., Коршуна А.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження у м. Дніпрі апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 червня 2025 року (суддя Неклеса О.М., повне судове рішення складено 13 червня 2025 року) в справі № 160/10810/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - ГУ ПФУ) про:
визнання протиправними дій щодо відмови здійснити перерахунок пенсії шляхом збільшення відсоткового розміру пенсії з 83% до 86%, з урахуванням додаткової вислуги років у зв'язку зі службою у період з 02.03.2022 року по 20.04.2023 року в Національній гвардії України відповідно до приписів ч. 3 ст. 2 та підпункту «а» ч.1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;
зобов'язання здійснити перерахунок пенсії шляхом збільшення відсоткового розміру пенсії з 83% до 86%, з урахуванням додаткової вислуги років, у зв'язку зі службою у період з 02.03.2022 року по 20.04.2023 року в Національній гвардії України відповідно до приписів ч. 3 ст. 2 та підпункту «а» ч. 1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 червня 2025 року позов задоволено.
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо відмови ОСОБА_1 здійснити перерахунок пенсії шляхом збільшення відсоткового розміру пенсії з 83 % до 86 %, з урахуванням додаткової вислуги років, у зв'язку зі службою у період з 02.03.2022 року по 20.04.2023 року в Національній гвардії України у відповідності до приписів ч. 3 ст. 2 та підпункту «а» ч.1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 шляхом збільшення відсоткового розміру пенсії з 83 % до 86 %, з урахуванням додаткової вислуги років, у зв'язку зі службою у період з 02.03.2022 року по 20.04.2023 року в Національній гвардії України у відповідності до приписів ч. 3 ст. 2 та підпункту «а» ч.1 ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати рішення з підстав неповного з'ясування обставин, що мають значення для вирішення справи, ухвалити нове рішення про відмову у задоволення позову.
Апелянт зазначає, що Законом України від 27.03.2014 № 1166-VII «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», за якими максимальний розмір пенсії, що призначається за вислугу років, не повинен перевищувати 70 відсотків сум грошового забезпечення.
Після перерахунку пенсії позивача на підставі поданих військовою частиною НОМЕР_1 Національної гвардії України документів основний розмір пенсії 70% від грошового забезпечення склав 18 489,24 грн. Оскільки станом на 01 жовтня 2024 року новий розмір пенсії 18 489,24 грн є нижчим за розмір пенсії, який позивач отримував (20 499,26 грн), перерахунок пенсії з урахуванням додаткової вислуги років після повторного звільнення зі служби не був доцільним.
У відзиві позивач просить залишити рішення суду першої інстанції без змін.
Справа судом розглянута без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами на підставі п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України у зв'язку з поданням апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).
Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд доходить висновку, що апеляційна скарга не може бути задоволена з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 з 2003 року перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно з рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 січня 2021 року по справі № 160/16248/20, яке набрало законної сили, визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо зменшення при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 розміру пенсії за вислугу років з 83% на 70% грошового забезпечення та зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з урахуванням розміру пенсії за вислугу років 83% від розміру грошового забезпечення.
Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.03.2022 року у справі № 160/3888/22 позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задоволено.
Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не здійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року на підставі наданої нової довідки Міністерства внутрішніх справ України в особі Державної установи “Територіального медичного об'єднання МВС України по Дніпропетровській області» від 18.05.2021 № 33/24/С-369 про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення, у розмірі 18832,50 грн. та враховуючи встановлений ОСОБА_1 розмір пенсії за вислугу років 83%.
Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області провести перерахунок та виплату пенсії без обмеження будь-яким строком ОСОБА_1 з 01 квітня 2019 року на підставі наданої нової довідки Міністерства внутрішніх справ України в особі Державної установи “Територіального медичного об'єднання МВС України по Дніпропетровській області» від 18.05.2021 № 33/24/С-369 про грошове забезпечення для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення, у розмірі 18832,50 грн. та враховуючи встановлений ОСОБА_1 розмір пенсії за вислугу років 83%.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23.03.2022 року у справі № 160/3888/22 набрало законної сили 23.04.2022 року.
Під час воєнного стану та мобілізації у період з 02.03.2022 року по 20.04.2023 року позивач проходив службу на відповідній посаді в Національній гвардії України, що підтверджується копією наказу командира військової частини НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 від 20.04.2023 № 116 мтд.
Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області із заявою, в якій просив здійснити перерахунок його пенсії шляхом збільшення відсоткового розміру пенсії з урахуванням додаткової вислуги років, у зв'язку зі службою у період з 02.03.2022 року по 20.04.2023 року в Національній гвардії України у відповідності до приписів ч. 3 ст. 2 та підпункту “а» ч.1 ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
У відповідь на заяву відповідач листом від 05.12.2024 року №65164-47528/М-01/8-0400/24 повідомив, що 05.08.2024 Головним управлінням Національної гвардії України на адресу відповідача були надані матеріали для проведення перерахунку пенсії з урахуванням додаткової вислуги років, набутої під час проходження служби по мобілізації у період з 02.03.2022 по 20.04.2023, за вислугу 32 років 10 місяців 02 днів у пільговому обчисленні. За даними грошового атестату від 19.07.2024 за № 11 та довідки про додаткові види грошового забезпечення від 19.07.2024 за № 31, які надані військовою частиною НОМЕР_1 Національної гвардії України, було проведено попередній розрахунок пенсії з наступних видів грошового забезпечення: посадового окладу 5220,00 грн; окладу за військовим званням 1410,00 грн; 45% надбавки за вислугу років 2983,50 грн; середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення за 12 місяців 16799,70 грн. Всього грошове забезпечення: 26413,20 грн. Законом України від 27.03.2014 № 1166-VІІ “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» внесено зміни до статті 13 Закону № 2262, за якими максимальний розмір пенсії, що призначається за вислугу років, не повинен перевищувати 70 відсотків сум грошового забезпечення. Основний розмір пенсії 70% від грошового забезпечення склав 18489,24 грн. Оскільки станом на 01.10.2024 новий розмір пенсії 18489,24 грн нижчий за розмір пенсії, який позивач отримував 20499,26 грн, перерахунок пенсії з урахуванням додаткової вислуги років відповідно до Закону № 2262 після повторного звільнення зі служби не був доцільним, про що було повідомлено листом від 02.10.2024 за № 0400-010314-8/196676.
Зі змісту листа від 05.12.2024 року №65164-47528/М-01/8-0400/24 вбачається, що 05.08.2024 Головним управлінням Національної гвардії України на адресу відповідача були надані матеріали для проведення перерахунку пенсії з урахуванням додаткової вислуги років, набутої під час проходження служби по мобілізації у період з 02.03.2022 по 20.04.2023, за вислугу 32 років 10 місяців 02 днів у пільговому обчисленні.
Суд першої інстанції вважав, що оскільки позивач має право на здійснення перерахунку призначеної йому з 2003 року пенсії з урахуванням додаткової вислуги років у зв'язку з перебуванням на військовій службі в особливий період, відповідачем протиправно відмовлено ОСОБА_1 здійснити перерахунок пенсії шляхом збільшення відсоткового розміру пенсії з 83% до 86%, з урахуванням додаткової вислуги років, у зв'язку зі службою у період з 02.03.2022 року по 20.04.2023 року в Національній гвардії України відповідно до приписів ч. 3 ст. 2 та підпункту “а» ч.1 ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Оскільки позичу пенсія вже призначена та виплачується, суд першої інстанції дійшов висновку, що належним способом захисту прав позивача є зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу шляхом збільшення відсоткового розміру пенсії з 83% до 86%, з урахуванням додаткової вислуги років, у зв'язку зі службою у період з 02.03.2022 року по 20.04.2023 року в Національній гвардії України відповідно до приписів ч. 3 ст. 2 та підпункту “а» ч.1 ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Суд визнає приведені висновки обґрунтованими, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, з 2003 року отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» у розмірі 83% грошового забезпечення.
У період з 02 березня 2022 року по 20 квітня 2023 року позивач проходив військову службу під час мобілізації на час воєнного стану у складі військової частини НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджено довідкою від 20 квітня 2023 року № 116 мтд.
Головним управлінням Національної гвардії України 05 серпня 2024 року направлені ГУ ПФУ в Дніпропетровській області матеріали для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням додаткової вислуги років, набутої під час проходження військової служби під час мобілізації у період з 02 березня 2022 року по 20 квітня 2023 року, вислуга років у пільговому обчисленні - 32 роки 10 місяців 02 днів, зокрема, грошовий атестат від 19 липня 2024 року № 11, довідка про додаткові види грошового забезпечення від 19 липня 2024 року № 31, видані військовою частиною НОМЕР_1 Національної гвардії України.
Позивач звернувся до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області із заявою про перерахунок пенсії.
Листом від 05 грудня 2024 року №65164-47528/М-01/8-0400/24 повідомлено позивача, що після перерахунку основний розмір пенсії 70% від грошового забезпечення склав 18489,24 грн. Оскільки станом на 01.10.2024 новий розмір пенсії 18489,24 грн є нижчим за розмір пенсії, який позивач отримував (20499,26 грн), перерахунок пенсії з урахуванням додаткової вислуги років після повторного звільнення зі служби не був доцільним.
Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить з наступного.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Державному бюро розслідувань, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ (далі - Закону № 2262-ХІІ).
Стаття 13 Закону №2262-ХІІ у редакції, чинній на час призначення пенсії позивачу, передбачала, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах:
а) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення;
б) особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ (пункт "б" статті 12): за загальний трудовий стаж 25 років - 50 процентів і за кожний рік стажу понад 25 років - один процент відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43);
в) особам, зазначеним у пунктах "а" і "б" цієї статті, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, розмір пенсії за вислугою строків служби збільшується на 10 процентів, а віднесеним до категорій 2, 3 і 4 - на 5 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Загальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 75 процентів відповідних сум грошового забезпечення, а особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження служби і віднесені до категорії 1, - 85 процентів, до категорії 2, категорій 2 та 3 - 80 процентів.
В подальшому редакція статті 13 Закону № 2262-ХІІ змінювалась, зокрема, щодо максимального розміру пенсії - 90 процентів.
08 липня 2011 року прийнято Закон № 3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (далі - Закон №3668-VI), який набрав чинності 1 жовтня 2011 року, підпунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень якого внесено зміни до Закону №2262-ХІІ, зокрема у частині другій статті 13 цифри "90" замінено цифрами "80".
27 березня 2014 року прийнято Закон №1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (далі - Закон №1166-VII), який набрав чинності з 1 квітня 2014 року, крім деяких положень, пунктом 23 Розділу ІІ якого внесено зміни до Закону №2262-ХІІ: у частині другій статті 13 цифри « 80» замінено цифрами « 70». Ці зміни набрали чинності з 1 травня 2014 року.
Статтею 63 Закону №2262-ХІІ, у редакції, чинній з 1 січня 2017 року, визначено підстави перерахунку раніше призначених пенсій.
Згідно з цією статтею перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції та податкової міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, яким присвоєні чергові військові (спеціальні) звання під час перебування їх у запасі або у відставці, раніше призначені їм пенсії з урахуванням нових присвоєних військових (спеціальних) звань не перераховуються.
Частиною другою статті 2 Закону № 2262-ХІІ установлено, що пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі повторного прийняття їх на військову службу до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та Державної спеціальної служби транспорту, службу до Національної поліції, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Служби судової охорони, органів та підрозділів цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата пенсій на час їх служби припиняється. При наступному звільненні із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням загальної вислуги років на день останнього звільнення.
Пенсіонерам із числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийняття за контрактом на військову службу чи службу цивільного захисту, в тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, служби цивільного захисту, до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, органів та підрозділів цивільного захисту під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення виплата пенсій не припиняється. Після звільнення із служби таких осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років від часу призову їх на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або повторного прийняття їх на службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, служби цивільного захисту до дня фактичного звільнення. Якщо новий розмір пенсії цих осіб буде меншим за розмір, який вони отримували до призову або повторного прийняття їх на службу, виплата їм пенсій здійснюється у розмірі, який вони отримували до призову або прийняття на службу в особливий період (частина третя статті 2 Закону (2262-ХІІ).
Відтак, позивач має право на здійснення перерахунку йому з 2003 року пенсії на вислугу років з урахуванням додаткової вислуги років у зв'язку з перебуванням на військовій службі в особливий період.
Відповідно до пункту 1 розділу ІІІ Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до?Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №135/13402 (далі - Порядок №3-1), уповноважений орган (структурний підрозділ) у 10-денний строк з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і подання про призначення пенсії і направляє до органу, що призначає пенсії.
Відповідачем не заперечується, що уповноваженим органом направлено відповідачу документи грошовий атестат та довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача.
Підставою, за якою відповідач відмовив у проведенні перерахунку пенсії позивача, є недоцільність такого перерахунку, адже при проведенні перерахунку пенсії із врахуванням додаткової вислуги років розмір пенсії зменшується. При цьому відповідачем при проведенні попереднього розрахунку розміру пенсії позивача враховано відсотковий розмір грошового забезпечення - 70%, тобто фактично відповідачем зменшено відсотковий розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 83% до 70%, не врахувавши фактично додаткову набуту позивачем вислугу років.
Суд зазначає, що системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що внесені Законом №3668-VІ та Законом №1166-VII зміни до статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення. Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років, є норми статті 63 Закону №2262-ХІІ, яка змін у зв'язку з прийняттям Закону №3668-VІ та Закону №1166-VII не зазнала.
Приведене нормативне регулювання свідчить на користь висновку суду першої інстанції про протиправність зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії позивача з 83% до 70% при перерахунку у зв'язку з набуттям додаткової вислуги років.
При цьому право позивача на отримання пенсії у розмірі 83% грошового забезпечення підтверджено рішеннями Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 січня 2021 року по справі № 160/16248/20 та від 23 березня 2022 року у справі № 160/3888/22, які набрали законної сили.
Висновки суду першої інстанції стосовно протиправності зменшення відсоткового розміру грошового забезпечення при перерахунку пенсії відповідають правовій позиції, викладеній Верховним Судом у рішенні від 04 лютого 2019 року в зразковій справі №240/5401/18, відповідно до якої Верховний Суд дійшов висновку, що при перерахунку пенсії позивача з 1 січня 2018 року відповідно до статті 63 Закону №2262-ХІІ на підставі постанови КМУ №103 відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм частини другої статті 13 Закону №2262-ХІІ, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
Наведені висновки суду спростовують доводи апелянта стосовно правомірності дій з відмови у перерахунку пенсії позивача.
Апелянтом не приведено аргументів у спростування обраного судом першої інстанції способу захисту порушеного права позивача, тому судом не надається оцінка рішенню суду першої інстанції в цій частині.
Підсумовуючи викладене, суд погоджує висновок суду першої інстанції про задоволення позову.
З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому відсутні підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення.
Оскільки предметом позову в цій справі є дії (рішення) суб'єкта владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, тобто ця справа є справою незначної складності у розумінні п. 3 ч. 6 ст. 12 КАС України, судове рішення суду апеляційної інстанції згідно з п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України не підлягає оскарженню в касаційному порядку, крім випадків, передбачених цим пунктом.
Керуючись ст. ст. 6, 7, 8, 9, 242, 243, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 червня 2025 року в справі № 160/10810/25 залишити без задоволення.
Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 червня 2025 року в справі № 160/10810/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити певні дії залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати ухвалення 28 жовтня 2025 року та відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених цим пунктом.
Повне судове рішення складено 28 жовтня 2025 року.
Суддя-доповідач В.А. Шальєва
суддя С.М. Іванов
суддя А.О. Коршун