Постанова від 28.10.2025 по справі 456/5842/25

Справа № 456/5842/25

Провадження № 3/456/2212/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2025 року Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бучківська В. Л. , дослідивши в судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працює, жителя: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст. 130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

В провадження Стрийського міськрайонного суду Львівської області 27.10.2025 надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП.

Суд, оглянувши матеріали справи, приходить до наступного висновку.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 №476440 від 07.10.2025, ОСОБА_1 07.10.2025 о 17:41 год. в м. Сколе по вул. Майдан Незалежності керував транспортним засобом RENAULT MEGANE scenic д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з порожнини рота, почервоніння обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці, від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР та вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

Згідно з п.1 ч.1 ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи належить до його компетенції розгляд даної справи.

Відповідно до ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Отже, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 276 КУпАП, справа про адміністративні правопорушення розглядається за місцем його вчинення.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , останній притягається до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП, яке вчинене в м. Сколе по вул. Майдан Незалежності, що територіально відноситься до підсудності Сколівського районного суду Львівської області.

Враховуючи наведене, розгляд справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, згідно з правилами підсудності, визначеними ч.1 ст. 276 КУпАП, відбувається за місцем вчинення правопорушення, що територіально не відноситься до підсудності Стрийського міськрайонного суду Львівської області.

Слід зазначити, що розгляд справи органом із порушенням правил підсудності є неприпустимим, а також може потягнути за собою незаконність винесеного рішення.

Відповідно до роз'яснень, які містяться у п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про окремі питання, що виникають при застосуванні судами положень ст. 276 КУпАП» №11 від 11.06.2004 року у випадках, коли законом передбачається альтернативна підсудність, питання про те, в який саме суд надіслати протокол про адміністративне правопорушення, вирішується відповідним органом внутрішніх справ. Отже, саме той суд, до якого надійшов відповідний протокол, і повинен розглядати справу про адміністративне правопорушення, крім випадків, коли з метою повного, всебічного та своєчасного розгляду справи її доцільно направити до іншого суду, про що просить порушник, потерпілий тощо.

З вищевказаного слідує, що саме до повноважень органу поліції належить визначати підсудність адміністративних матеріалів, зокрема за ст. 130 КУпАП, однак із обов'язковим дотриманням вимог ст. 276 КУпАП, тобто: за місцем вчинення правопорушення.

Таким чином вказані матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП підлягають поверненню до Стрийського РУП ГУ НП у Львівській області для належного їх скерування за підсудністю, відповідно до ст. 276 КУпАП (за місцем вчинення правопорушення).

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 256, 276, 283 КУпАП, суддя

постановив:

Протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР 1 №476440 від 07.10.2025, складений відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 130 КУпАП, разом з долученими до нього матеріалами повернути в Стрийське районне управління поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя В.Л.Бучківська