Справа № 509/5718/25
27 жовтня 2025 року смт. Овідіополь
Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Гандзій Д.М. розглянувши матеріали, які надійшли з відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 прикордонного загону Державної прикордонної служби України про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ,
який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ,
не працює, до адміністративної відповідальності за ст. 85 ч. 4 КУпАП,-
20.09.2025 року, об 09:00 год., на узбережжі Дністровського лиману в районі кооперативу «Росток» в 100 метрах від заводу «Кирпічний», смт Овідіополь Одеської області, за координатами: 46.273621 - 30.397585 був виявлений гр. ОСОБА_2 який використовував заборонені знаряддя лову, а саме ліскову сітку довжиною 50 метрів, висотою 1,5 метр, вічко 45х45, здійснював незаконний видобуток водних живих ресурсів в акваторії Дністровського лиману, чим своїми діями порушив правила рибальства, а саме порушив п.1 розділу 4 Наказу №700 від 19.09.2022 року Міністерства аграрної політики України «Про затвердження правил любительського риболовства», таким чином скоїв адміністративне правопорушення відповідальність за яке передбачено ст. 85 ч. 4 КУпАП.
У гр. ОСОБА_2 вилучено знаряддя лову, а саме: ліскову сітку довжиною 50 м, висотою 1,5 м, вічко 45х45.
Своїми діями ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 85 ч. 4 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_2 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, (засобами ІР-телефонії - SMS повідомленням) будь-яких письмових заяв чи клопотань до суду не подав.
Положенням статті 268 КУпАП передбачений вичерпний перелік справ про адміністративне правопорушення де присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Як вбачається з аналізу статті 268 КУпАП по даній категорії справи присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя дійшов до висновку про те, що у діях ОСОБА_2 дійсно наявний склад правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП, тобто грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням забороненого знаряддя лову).
Відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП, грубе порушення правил рибальства (рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму вилову) - тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої і на посадових осіб - від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих водних живих ресурсів чи без такої.
У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь які фактичні данні, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне порушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення, містить в собі фактичні данні про обставини правопорушення, і відповідно є одним з доказів по справі, у зв'язку з чим, судом, при вирішенні справи про адміністративне правопорушення, протокол оцінюється нарівні з іншими доказами по справі, перед якими, він не має переваги, та відповідно на підставі оцінки всіх доказів по справі, судом приймається відповідне рішення.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 85 ч. 4 КУпАП підтверджується матеріалами справи.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 40-1, 85 ч. 4, 280, 283-284 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 85 ч. 4 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 340,00 гривень.
Вилучену у ОСОБА_1 : ліскову сітку довжиною 50 м, висотою 1,5 м, вічко 45х45 - конфіскувати.
Стягнути з ОСОБА_1 , на користь держави судовий збір в сумі 605,60 гривень.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її ухвалення.
Суддя Д.М. Гандзій