Постанова від 27.10.2025 по справі 502/2051/25

Справа № 502/2051/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2025 року м. Кілія

Суддя Кілійського районного суду Одеської області Березніков О.В., за участі секретаря судового засідання Нанєвої А.В., прокурора Лепетюка М.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянку України, мешкаючу та зареєстровану в АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

До Кілійського районного суду Одеської області надійшли адміністративні матеріали про вчинення адміністративних правопорушень відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, справи №502/2051/25, 502/2052/5 502/2053/25.

Відповідно до протоколу №112/2025 від 25.09.2025 ОСОБА_1 , старший інспектор - черговий чергової частини відділення поліції №1 Ізмаїльського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області, маючи спеціальне звання - капітан поліції, припинивши службу в поліції з 01.03.2023 та будучи суб'єктом декларування, в порушення абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин 30.03.2024 подала декларацію при звільненні, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до протоколу №113/2025 від 25.09.2025 ОСОБА_1 , обіймаючи посаду старшого інспектора - чергового чергової частини відділення поліції №1 Ізмаїльського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області, маючи спеціальне звання - капітан поліції, будучи суб'єктом декларування, в порушення ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин 30.03.2024 подала щорічну декларацію за 2022 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Також, відповідно до протоколу №114/2025 від 25.09.2025 ОСОБА_1 , обіймаючи посаду старшого інспектора - чергового чергової частини відділення поліції №1 Ізмаїльського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області, маючи спеціальне звання - капітан поліції, будучи суб'єктом декларування, в порушення ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин 31.07.2025 подала щорічну декларацію за 2021 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією визнала.

Прокурор Ізмаїльської окружної прокуратури Лепетюк М.В. в судовому засіданні зазначив, що з урахуванням обставин, викладених в адміністративному протоколі, беручи до уваги визнання ОСОБА_1 своєї вини, вважає, що у діях останньої наявні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та вона підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, з накладенням покарання у передбаченому санкцією статті розмірі.

Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, прокурора, ознайомившись з доданими до протоколу матеріалами та доказами, на підтвердження правових позицій учасників провадження, суддя дійшов до наступних висновків.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справі про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Встановлено, що ОСОБА_1 , старший інспектор - черговий чергової частини відділення поліції №1 Ізмаїльського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області, маючи спеціальне звання - капітан поліції, припинивши службу в поліції з 01.03.2023 та будучи суб'єктом декларування, в порушення абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин 30.03.2024 подала декларацію при звільненні. Крім того, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду старшого інспектора - чергового чергової частини відділення поліції №1 Ізмаїльського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області, маючи спеціальне звання - капітан поліції, будучи суб'єктом декларування, в порушення ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин 30.03.2024 подала щорічну декларацію за 2022 рік. Також, ОСОБА_1 , обіймаючи посаду старшого інспектора - чергового чергової частини відділення поліції №1 Ізмаїльського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області, маючи спеціальне звання - капітан поліції, будучи суб'єктом декларування, в порушення ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин 31.07.2025 подала щорічну декларацію за 2021 рік.

Згідно абз. 15 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - це особи, зазначені у п. 1, п.п. «а», «в» - «г» п. 2, п. 4 ч. 1 ст. 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

При цьому, п.п. «з» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону визначено, що поліцейські суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Наказом начальника ГУНП в Одеській області від 17.02.2021 № 237 o/с, капітана поліції ОСОБА_1 призначено на посаду старшого інспектора - чергового чергової частини відділення поліції №1 Ізмаїльського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області.

При вступі на службу до поліції ОСОБА_1 склала Присягу на вірність Українському народові яку власноручно підписала.

Згідно ч. 1 ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію», на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.

У свою чергу, ОСОБА_1 ознайомлена і попереджена про спеціальні обмеження, пов'язані зі службою в поліції, визначені Законом вимоги, заборони та обмеження, в том числі особисто підписала пам'ятку застереження при звільнені зі служби/роботи.

Так, ОСОБА_1 обізнана про вимоги, заборони та обмеження, які визначено ст. 3, ст. 45 Закону, ст. 172 КУпАП, ст. 3661 КК України, ст. 61, ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію».

Наказом начальника ГУНП в Одеській області від 21.02.2023 № 162 о/с капітан поліції ОСОБА_1 , старший інспектор черговий чергової частини відділення поліції №1 Ізмаїльського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області звільнена зі служби в поліції за власним бажанням з 01 березня 2023 року.

12 жовтня 2023 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено обов'язок подання декларацій суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Пунктом 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до ст. 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31.01.2024.

Згідно абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у п. 1, п.п. «а», «в» - «r» п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Також, відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«ґ» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Отже, ОСОБА_1 мала подати наведені декларації при звільнені та за 2021 і 2022 роки до 31.01.2024, а подала 31.03.2024 - при звільненні і за 2022 рік та 31.07.2025 - за 2021 рік.

З врахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: вчинення порушення вимог фінансового контролю, яке полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

Враховуючи обставини правопорушення, дані про особу, яка притягується до відповідальності, зокрема те, що ОСОБА_1 раніше не притягувалася до відповідальності, а також відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, наявність доказів у матеріалах справ, які підтверджують факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, та визнання своєї вини, суддя дійшов до висновку про необхідність накладення на неї адміністративного стягнення у мінімальних межах санкції передбаченої статті.

За своїм видом та розміром накладене на ОСОБА_1 стягнення, на думку судді, сприятиме досягненню визначеної у ст. 23 КУпАП мети адміністративних стягнень та відповідатиме принципу справедливої рівноваги між інтересами суспільства та необхідністю дотримання фундаментальних прав окремої людини.

Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Водночас, оскільки вказані справи перебувають в провадження одного судді відносно однієї особи, то враховуючи вимоги ст. 36 КУпАП, суд вважає, що справи про адміністративні правопорушення №502/2051/25, 502/2052/5 502/2053/25 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 172-6 КУпАП слід об'єднати в одне провадження і вважати їх однією справою про адміністративне правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 36, 172-6, 245, 251, 252, 277, 280, 283,284, КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за №502/2051/25, 502/2052/5 502/2053/25, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-6 КУпАП, - об'єднати в одне провадження та присвоїти об'єднаній справі №502/2051/25.

Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Реквізити для сплати штрафу: Отримувач ГУК в Од.обл./отг м. Кілія 21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ) 37607526; Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.); Номер рахунку (IBAN) UA988999980313020106000015622; КОД КДБ 21081100; Найменування податку Адміністративні штрафи та інші санкції.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 605,60 гривень.

Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106; Призначення платежу*;101; 3523010418 (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб, РНОКПП або серія та номер паспорта) Судовий збір стягнутий з ОСОБА_1 (ПІБ чи назва установи, з якої стягується судовий збір) на користь держави, за постановою суду по справі № 502/2051//25.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду шляхом подачі через Кілійський районний суд Одеської області апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом 3 місяців з дня її винесення.

Суддя О.В. Березніков