Ухвала від 24.10.2025 по справі 380/19989/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/19989/25

УХВАЛА

про перехід з спрощеного провадження в загальне позовне провадження

24 жовтня 2025 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої судді: Кисильової О.Й.,

розглянувши у письмову провадженні заяву про розгляд справи за правилами загального позовного провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області (далі-відповідач), у якому просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо нарахування та виплати сум грошового забезпечення позивачу без застосування прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.12.2022 у розмірі 2684,00 грн, у 2023 році - у розмірі 2684,00 грн, у 2024 році - у розмірі 3028,00 грн, у 2025 році - у розмірі 302,00 грн;

- зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити на користь позивача грошове забезпечення у 2022 році, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого абзацом 4 частини першої статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" від 02.12.2021 № 1928-IX у розмірі 2684 грн; грошове забезпечення у 2023 році, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого абзацом 4 частини першої статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" від 03.11.2022 № 2710-IX у розмірі 2684 грн; грошове забезпечення у 2024 році, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого абзацом 4 частини першої статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" від 09.11.2023 № 3460-IX у розмірі 3028 грн; грошове забезпечення у 2025 році, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого абзацом 4 частини першої статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" від 19.11. 2024 № 4059-IX у розмірі 3028 грн;

- визнати протиправними дії відповідача щодо формування грошового атестату з розрахунку грошового забезпечення позивача із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб у розмірі 2102 грн;

- зобов'язати відповідача підготувати та надати позивачу грошовий атестат з розрахунку грошового забезпечення, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених абзацом 4 частини першої статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" від 02.12.2021 № 1928-IX у розмірі 2684 грн; грошове забезпечення у 2023 році, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого абзацом 4 частини першої статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" від 03.11.2022 № 2710-IX у розмірі 2684 грн; грошове забезпечення у 2024 році, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого абзацом 4 частини першої статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" від 09.11.2023 № 3460-IX у розмірі 3028 грн; грошове забезпечення у 2025 році, виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого абзацом 4 частини першої статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" від 19.11. 2024 № 4059-IX у розмірі 3028 грн.

Ухвалою від 09.10.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні).

23.10.2025 відповідач подав до суду відзив на позовну заяву та заяву про розгляд справи за правилами загального позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, мотивуючи тим, що позивач, який обіймав посаду детектива Територіального управління БЕБ у Львівській області, є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", і його посада віднесена до посад що належить до категорії "Б", у розумінні Закону України "Про державну службу", а отже, під час виконання службових обов'язків займав відповідальне та особливо відповідальне становище.

Вирішуючи заявлене відповідачем клопотання, суд зважає на таке.

Відповідно до ч. 4, ч. 5 ст. 260 КАС України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача протягом двох днів із дня її надходження до суду постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Якщо відповідач не подасть у встановлений судом строк такі заперечення, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк із поважних причин.

Таким чином, враховуючи, що судовий розгляд справи по суті не розпочатий, клопотання відповідача подане у встановлений строк.

За змістом ч. 3 ст. 12 КАС України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

За правилами п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України справами незначної складності є, у тому числі, справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Відповідно до примітки ст. 51-3Закону України "Про запобігання корупції" службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, у тому числі, є посади яких належать до посад державної служби категорії "Б".

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про державну службу" встановлюються такі категорії посад державної служби: ... 2) категорія "Б" - посади:

керівників та заступників керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва і Севастополя, одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення;

керівників державної служби у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва і Севастополя, одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення;

керівників та заступників керівників структурних підрозділів державних органів незалежно від рівня юрисдикції таких державних органів;

Суд встановив, що спір у цій справі виник з приводу нарахування та виплати ОСОБА_1 сум грошового забезпечення без застосування прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.12 2022 у розмірі 2684,00 грн, у 2023 році у розмірі 2684 грн, у 2024 році у розмірі 3028 грн, у 2025 році у розмірі 3028 грн та щодо формування грошового атестату позивача з розрахунку грошового забезпечення позивача із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розмірі 2102 грн.

Наказом начальника Територіального управління БЕБ у Львівській області від 08.04.2024 № 9-к/дск ОСОБА_1 переведений з 09.04.2024 на посаду начальника Управління оперативно-технічних заходів Територіального управління БЕБ у Львівській області.

Відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо, зокрема, прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Відповідно до п.п. "е" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові та службові особи Бюро економічної безпеки України.

Таким чином, позивач, який обіймав посаду детектива Територіального управління БЕБ у Львівській області, є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції", і його посада віднесена до посад, які передбачають зайняття відповідального та особливо відповідального становища, у зв'язку з чим розгляд справи належить здійснювати за правилами загального позовного провадження з викликом сторін.

Відтак, з метою забезпечення об'єктивного розгляду справи, суд вирішив здійснювати подальший розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Керуючись ст. ст. 243, 248, 256 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Задовольнити клопотання Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Здійснювати подальший розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Призначити у справі підготовче засідання на 25 листопада 2025 року о 11:00 год, яке відбудеться у приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2).

Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кисильова О.Й.