Рішення від 27.10.2025 по справі 320/16338/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2025 року м.Київ справа №320/16338/25

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Сас Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до ІНФОРМАЦІЯ_1

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Київського окружного адміністративного суду з вимогами:

- Визнати неправомірними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 із надання неповної інформації листом № 05/11589 від 04.10.2024 р. на адвокатський запит ОСОБА_2 № 1-16/09 від 16.09.2024 р., направлений цінним листом з описом вкладення №0312700011480 від 16.09.2024 р/

- Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 протягом п'яти робочих днів надати адвокату ІЛЬНИЦЬКОМУ Олексію Олександровичу на поштову адресу « АДРЕСА_1 “ інформацію на запит №1-16/09 від 16.09.2024 р., направлений цінним листом з описом вкладення №0312700011480 від 16.09.2024 р., а саме:

належним чином засвідчену копію (п.2.7.22. Інструкції з діловодства у Збройних Силах України №40 від 31.01.2024 р.) наказу про створення при ІНФОРМАЦІЯ_1 комісії із розгляду заяв на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та про затвердження її особового складу (п.57 Постанови КМ України від 16.05.2024 р. №560);

відомості про реєстраційний номер та дату реєстрації заяви ОСОБА_3 (О.С. № НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ) на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв'язку із утриманням трьох неповнолітніх дітей, отриманої 13.08.2024 р. цінним листом з описом вкладення №0411200017781 від 08.08.2024 р. (п.58 Постанови КМ України від 16.05.2024 р. №560);

відомості щодо стану та результатів розгляду заяви ОСОБА_3 (О.С. №080820200680063600025, ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ) на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв'язку із утриманням трьох неповнолітніх дітей, отриманої 13.08.2024 р. цінним листом з описом вкладення №0411200017781 від 08.08.2024 р.; 46.4. належним чином засвідчену копію (п.2.7.22. Інструкції з діловодства у Збройних Силах України №40 від 31.01.2024 р.) протоколу (витягу з протоколу) засідання комісії за результатами розгляду заяви ОСОБА_3 (О.С. №080820200680063600025, ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ) на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв'язку із утриманням трьох неповнолітніх дітей, отриманої 13.08.2024 р. цінним листом з описом вкладення №0411200017781 від 08.08.2024 р. (абз.3 п.60 Постанови КМ України від 16.05.2024 р. №560);

довідку із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у Додатку 6 Постанови КМ України від 16.05.2024 р. №560 - у разі ухвалення позитивного рішення за результатами розгляду заяви ОСОБА_3 (О.С. №080820200680063600025, ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ) на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв'язку із утриманням трьох неповнолітніх дітей, отриманої 13.08.2024 р. цінним листом з описом вкладення №0411200017781 від 08.08.2024 р.;

письмове повідомлення із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у Додатку 7 Постанови КМ України від 16.05.2024 р. №560 - у разі відмови у наданні відстрочки за результатами розгляду заяви ОСОБА_3 (О.С. № НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 ) на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв'язку із утриманням трьох неповнолітніх дітей, отриманої 13.08.2024 р. цінним листом з описом вкладення №0411200017781 від 08.08.2024 р.

В обґрунтування своїх вимог зазначив, він є адвокатом та здійснює адвокатську діяльність у складі адвокатського бюро «Адвокатське бюро Олексія Ільницького». Позивач на підставі договору від 21.03.2024 № 112/24 про надання правової (професійної правничої) допомоги здійснює представництво інтересів та захист ОСОБА_4 . На адресу відповідача засобами поштового зв'язку було відправлено заяву на отримання та оформлення відстрочки, у зв'язку із утриманням трьох неповнолітніх дітей, додавши пакет необхідних документів, що підтверджують підстави для надання відстрочки. Від відповідача клієнту надійшло текстове повідомлення про те, що заяву розглянуто, однак результату розгляду даної заяви вказано не було. ОСОБА_4 звернувся до позивача для захисту своїх порушених прав. З метою надання професійної правничої допомоги на адресу відповідача було направлено цінним листом з описом вкладення адвокатський запит № 1-16/09 від 16.09.2024 р, яким просив надати запитувану інформація із належно завіреними документами. Листом № 05/11589 від 04.10.2024р. відповідач повідомив, що за наявною інформацією ОСОБА_4 повідомлявся засобами телефонного/ електронного зв'язку про те, що за результатами розгляду його заяви від 08.08.24 комісією ухвалено рішення, що відносно ОСОБА_4 прийнято рішення щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, зважаючи на зверхнормове документальне навантаження на відповідача, заявникам пропонується отримати рішення комісії нарочно за попереднім записом в електронній черзі. Позивач вважає, що відповідач надав не повну інформацію на адвокатський запит, не надав запитуваних документів та відомостей, чим порушив вимоги ч. 2, 3 ст. 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», що стало підставою для звернення до адміністративного суду з цим позовом.

Ухвалою суду від 11.04.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідач не скористався правом надати відзив на позовну заяву.

03.07.2025 канцелярією Київського окружного адміністративного суду зареєстровано заяву позивача, подану через підсистему "Електронний Суд", про відвід судді Саса Є.В.

Ухвалою суду від 07.07.2025 відвід суді визнано необґрунтованим, матеріали адміністративної справи № 320/16338/25 передано до відділу документального забезпечення і контролю (канцелярії) Київського окружного адміністративного суду для визначення складу суду.

На підставі протоколу автоматизованого розподілу від 08.07.2025 вирішення питання про відвід судді Сас Є.В. передано судді Київського окружного адміністративного суду Парненко В.С.

Ухвалою суду від 08.07.2025 у справі № 320/16338/25 (суддя Парненко В.С.) відмовлено в задоволенні заяви про відвід судді Київського окружного адміністративного суду Саса Є.В. адміністративну справу передано для продовження розгляду.

Обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин

Ільницький Олексій Олександрович, є адвокатом, що підтверджується свідоцтвом про право на заняття адвокатською діяльністю КВ № 000408 від 21.01.2019.

На підставі ордеру серії АА №1423072 від 24.03.2024, виданого на підставі договору про надання професійної правничої ( правової допомоги) № 112/24 від 21.03.2023 надає правничу допомогу ОСОБА_4 .

16.09.2024 позивач, з метою надання професійної правничої допомоги, звернувся до відповідача з адвокатським запитом № 1-16/09 від 16.09.2024, у якому просив надати інформацію та належним чином завірені копії документів. Вказаний адвокатський запит направлявся рекомендованим повідомленням засобами поштового зв'язку із описом вкладення, номер відправлення 0312700011480.

Вказане поштове відправлення отримано відповідачем 18.09.2024, що підтверджується відміткою про вручення поштового відправлення.

Листом за № 05/11589 від 04.10.2024 відповідачем надано відповідь на вказаний адвокатський запит, за змістом якого останній повідомляє, що: «за наявною інформацією ОСОБА_4 повідомлявся засобами телефонного/ електронного зв'язку про те, що за результатами розгляду його заяви від 08.08.24 комісією ухвалено рішення, що відносно ОСОБА_4 прийнято рішення щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, що зважаючи на зверхнормове документальне навантаження на Відповідача, заявникам пропонується отримати рішення комісії нарочно за попереднім записом в електронній черзі».

Позивач, вважаючи дії відповідача щодо надання неповної відповіді на адвокатскьий запит звернувся до суду з даним позовом.

Норми права, які застосував суд та мотиви їх застосування

Пунктами 1 та 2 частини 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 № 5076-VI ( далі - Закон № 5076-VI) визначено що, адвокат - фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом; адвокатська діяльність - незалежна професійна діяльність адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правничої допомоги клієнту.

В пункті 1 частини 1 статті 20 Закону № 5076-VI встановлено, що під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема звертатися з адвокатськими запитами, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань, а також до фізичних осіб (за згодою таких фізичних осіб).

Відповідно до абзаців першого та другого частини першої статті 24 Закону № 5076-VI адвокатський запит - письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту. До адвокатського запиту додаються посвідчені адвокатом копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. Вимагати від адвоката подання разом з адвокатським запитом інших документів забороняється.

Згідно із частинами другою, третьою статті 24 Закону № 5076-VI орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об'єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов'язані не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.

У разі якщо адвокатський запит стосується надання значного обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду адвокатського запиту може бути продовжено до двадцяти робочих днів з обґрунтуванням причин такого продовження, про що адвокату письмово повідомляється не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання адвокатського запиту.

У разі якщо задоволення адвокатського запиту передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як десять сторінок, адвокат зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір таких витрат не може перевищувати граничні норми витрат на копіювання та друк, встановлені Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суб'єктом владних повноважень згідно з пунктом 7 частини першої статті 4 КАС є суб'єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, орган військового управління, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року № 154 затверджено Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - Положення № 154), пунктом 1 якого визначено, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Згідно з абзацом 9 пункту 11 Положення № 154 районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, крім функцій, зазначених у пункті 9 цього Положення, оформляють для військовозобов'язаних, резервістів відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання, ведуть спеціальний облік військовозобов'язаних.

Абзацом 26 пункту 9 Положення № 154 встановлено, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають звернення військовослужбовців, працівників та членів їх сімей, а також громадян з питань, що належать до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також ведуть прийом громадян, які звертаються із зазначених питань, зокрема із застосуванням системи електронної черги (у порядку, визначеному Міноборони), видають необхідні довідки та інші документи.

Відповідно до статті 106 Конституції України Президент України, зокрема, приймає відповідно до закону рішення про загальну або часткову мобілізацію та введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях у разі загрози нападу, небезпеки державній незалежності України.

У зв'язку з військовою агресією російською федерації проти України, Указом Президента України від 24.02.2022 №64/202 Про введення воєнного стану в Україні, затвердженим Законом України від 24.02.2022 №2102-IX, в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб. В подальшому Указами Президента України воєнний стан продовжувався. Станом на дату розгляду справи воєнний стан в Україні триває.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також визначає загальні засади проходження в Україні військової служби здійснює Закон України «Про військовий обов'язок військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII, ( далі - Закон № 2232-XII) яким передбачено:

- від виконання військового обов'язку громадяни України звільняються на підставах, визначених цим Законом.( частина 5 статті 1 Закону № 2232-XII);

- призов резервістів та військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації проводиться в порядку, визначеному цим Законом та Законами України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.( абзац перший частини першої статті 39 Закону № 2232-ХІІ).

Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі - підприємства, установи і організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів встановлено Законом України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію від 21 жовтня 1993 року № 3543-XII (далі - Закон № 3543-XII, в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин), яким передбачено, зокрема:

- мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано (стаття 1 Закону № 3543-XII);

- призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, забезпечують місцеві органи виконавчої влади та здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки або командири військових частин. ( частина 5 статті 22 Закону № 3543-XII);

- перевірка підстав щодо надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки ( частина 7 статті 23 Закону №3543-ХІІ);

- право на відстрочку мають, жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці ( пункт 3 частини 1 статті 23 Закону №3543-ХІІ);

- відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлюватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов'язаний має право на одну з вищезазначених відстрочок. Порядок оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою цього реєстру визначається Кабінетом Міністрів України., не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. ( частина 8 статті 23 Закону №3543-ХІІ).

16.05.2024 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 560 Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період ( далі - Постанова № 560), якою передбачено, зокрема

- відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію (пункт 56 Постанови № 560).

- для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі: голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу); члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації) ( абзаци 1-3 пункту 57 Постанови № 560).

- за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані (крім заброньованих та посадових (службових) осіб, зазначених у підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5) особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації. ( абзац перший пункту 58 Постанови № 560).

- відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов'язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. ( пункт 59 Постанови № 560).

- комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов'язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом. Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв'язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення. У разі позитивного рішення військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку. У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку. До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період. ( абзаци 1-7 пункту 60 постанови КМ України № 560).

Постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 55 «Деякі питання документування управлінської діяльності» затверджено Типову інструкцію з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, якою передбачено, що вихідні документи у паперовій формі, створені в установі у разі наявності підстав, які визнаються обґрунтованими для створення документів у паперовій формі, надсилаються адресатам з використанням засобів поштового зв'язку, електрозв'язку, а також доставляються кур'єрською, фельд'єгерською службою (п. 192).

Оцінка аргументів учасників справи та висновки суду

Проаналізувавши відповідь на адвокатський запит суд приходить до висновку, що крім інформації про факт розгляду заяви щодо надання відстрочки, вона не містить решти запитуваної інформації та витребовуваних документів (відомостей щодо неможливості їх надання адвокату).

Таким чином, суд вважає, що відповідач в порушення вимог ч. 2 ст. 25 Закону № 5076-VI надано неповну відповідь на адвокатський запит позивача № 1-16/09 від 16.09.2024, зокрема, в частині надання йому копій: 1) п. 2.7.22. Інструкції з діловодства у Збройних Силах України №40 від 31.01.2024; 2) наказу про створення при ІНФОРМАЦІЯ_3 комісії із розгляду заяв на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та про затвердження її особового складу; 3) відомостей про реєстраційний номер та дату реєстрації заяви ОСОБА_4 на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, яка надійшла 13.08.2024 цінним листом з описом вкладення №0411200017781 від 08.08.2024, 4) відомості щодо результатів її розгляду з наданням документів (довідку із зазначенням строку відстрочки або письмове повідомлення із зазначенням причин відмови).

Викладена відповідачем в відповіді на адвокатський запит пропозиція, щодо отримання прийнятого рішення, відносно ОСОБА_4 , нарочно в приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_4 за попереднім записом в електронній черзі, не узгоджуються з процитованими вище приписами Типової інструкції.

Доводи щодо відсутності коштів на відправку поштової кореспонденції не підтверджені доказами.

З урахуванням повноважень суду, передбачених статтею 245 КАС, суд визнає відповідні дії відповідача протиправними та зобов'язує його повторно розглянути адвокатський запит та надіслати відповідь засобами поштового зв'язку.

Таким чином, позовні вимоги слід задовольнити.

Розподіл судових витрат

Судом встановлено, що під час звернення до суду позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 1 211,20 грн, що підтверджується відповідною квитанцією, копія якої долучена до матеріалів справи

Відповідно до частини першої статті 139 КАС, враховуючи задоволення позову, вказаний розмір судового збору підлягає стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - ІНФОРМАЦІЯ_1 .

На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246, 250 КАС, суд,

УХВАЛИВ:

1. Позовні вимоги - задовольнити.

2. Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо надання неповної інформації та документів на адвокатський запит ОСОБА_1 №1-16/09 від 16.09.2024, направлений цінним листом з описом вкладення №0312700011480 від 16.09.2024, зокрема, в частині ненадання: 1) п. 2.7.22. Інструкції з діловодства у Збройних Силах України №40 від 31.01.2024; 2) наказу про створення при ІНФОРМАЦІЯ_3 комісії із розгляду заяв на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та про затвердження її особового складу; 3) відомостей про реєстраційний номер та дату реєстрації заяви ОСОБА_4 на отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, яка надійшла 13.08.2024 цінним листом з описом вкладення №0411200017781 від 08.08.2024; 4) відомостей щодо результатів її розгляду з наданням документів (довідки із зазначенням строку відстрочки або письмового повідомлення із зазначенням причин відмови).

3. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_5 розглянути адвокатський запит ОСОБА_1 №1-16/09 від 16.09.2024, направлений цінним листом з описом вкладення №0312700011480 від 16.09.2024 та надіслати відповідь на нього засобами поштового зв'язку.

4. Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_3 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) витрати по сплаті судового збору у розмірі 1 211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 коп., за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , адреса АДРЕСА_3 ).

5. Надіслати учасникам справи (їх представникам) копію судового рішення в порядку, передбаченому ч. 5 ст. 251 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення та набирає законної сили в порядку встановленому статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Сас Є.В.