Рішення від 23.10.2025 по справі 320/46685/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2025 року м. Київ справа №320/46685/24

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Горобцової Я.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом приватного акціонерного товариства «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН Україна» до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось приватне акціонерне товариство «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН Україна» (далі також - ПрАТ «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН Україна», позивач) із позовом до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (далі також - ПМУ ДПС по роботі з ВПП, відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення відповідача від 19.09.2024 №51035000702 та №51135000702.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14.02.2025 відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що висновки акту перевірки, на підставі яких були прийняті оскаржувані податкові повідомлення-рішення, не відповідають дійсним обставинам справи та нормам чинного законодавства і тому позивач вважає спірні рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню.

Заперечуючи проти заявлених позовних вимог відповідач, у наданому суду відзиві, наголошує, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті податковим органом відповідно до вимог чинного законодавства, посилаючись на обставини, викладені в акті перевірки та наданому суду відзиві.

Такі доводи заперечені позивачем у наданій суду відповіді на відзив.

У судовому засіданні 16.09.2025 подальший розгляд справи вирішено здійснювати у порядку письмового провадження.

Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

Як вбачається з матеріалів справи, ПМУ ДПС по роботі з ВПП проведено документальну планову виїзну перевірку ПрАТ «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА» з питань здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, дотримання вимог валютного та іншого законодавства та з метою контролю за правильністю нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.10.2017 по 31.03.2024.

За результатами проведеної перевірки складено акт 26.08.2024 № 459/35-00- 07/20043260, яким встановлено порушення, зокрема:

в порушення п.222.1.2 ст.22 Податкового кодексу України, з урахуванням ст. 522. Підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України ПрАТ «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА» несвоєчасно проведено доплати з акцизного податку на загальну суму 193 359 651 грн., що тягне за собою застосування штрафних санкцій за порушення строків сплати до бюджету суми акцизного податку відповідно до п. 124.2. ст. 124 Податкового кодексу України;

в порушення п. 222.1.1 ст. 222 Податкового кодексу України ПрАТ «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА» несвоєчасно сплачено акцизний податок по декларації за липень 2023 року (5% МРЦ) в сумі 107 437 086 грн., що тягне за собою застосування штрафних санкцій за порушення строків сплати до бюджету суми акцизного податку відповідно до п. 124.2. ст.124 Податкового кодексу України.

ПрАТ «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА» не погодилося з висновками акту перевірки та подано заперечення від 04.09.2024 №160/24 (вх. від 05.09.2024 №2841/6).

За результатами розгляду заперечень підприємству направлено відповідь №2858/6/35-00-07-02-10 від 18.09.2024, якою змінено один із висновків акту, виклавши його в редакції про порушення платником вимог п.222.1.2. ст.22 Податкового кодексу України, з урахуванням ст. 52-2 Підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України в зв'язку з несвоєчасним проведення доплати з акцизного податку на загальну суму 190 349 239 грн., що тягне за собою застосування штрафних санкцій за порушення строків сплати до бюджету суми акцизного податку відповідно до п.124.2. ст.124 Податкового кодексу України.

За результатами розгляду заперечень платника податків відповідачем прийнято такі податкові повідомлення-рішення:

№51035000702 від 19.09.2024, яким застосовано штрафні санкції з акцизного податку в розмірі 47 587 309,75 грн. за несвоєчасне проведення доплат з акцизного податку на загальну суму 190 349 239,0 грн., що тягне за собою застосування штрафних санкцій за порушення строків сплати до бюджету суми акцизного податку відповідно до п.124.2. ст.124 Податкового кодексу України.

№51135000702 від 19.09.2024, яким застосовано штрафні санкції з акцизного податку в розмірі 26 859 271,50 грн. за несвоєчасну сплату акцизного податку по декларації за липень 2023 року (5% МРЦ) в сумі 107 437 086 грн., що тягне за собою застосування штрафних санкцій за порушення строків сплати до бюджету суми акцизного податку відповідно до п.124.2. ст.124 Податкового кодексу України (далі також - Кодекс).

Не погоджуючись з такими рішеннями відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог виходячи з такого.

Як вбачається з матеріалів справи, за період зі 01.10.2017 по 31.03.2024 ПрАТ «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА» було платником акцизного податку відповідно до пп. 212.1.1 п. 212.1 ст. 212 Кодексу, як особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України та з 01.05.2022 року, відповідно до пп. 212.1.17, п. 212.1 ст. 212 Кодексу, як особа - виробник тютюнових виробів, яка здійснює їх реалізацію для цілей оподаткування акцизним податком з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за ставкою, визначеною підпунктом 215.3.10 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу.

Базою оподаткування у разі обчислення податку із застосуванням адвалорних ставок є вартість реалізованого товару (продукції), виробленого на митній території України, за встановленими виробником максимальними роздрібними цінами з урахуванням податку на додану вартість та акцизного податку (п.п. 214.1.1 п. 214.1 ст. 214 Кодексу), у разі обчислення податку із застосуванням специфічних ставок з підакцизних Товарів (продукції) базою оподаткування є їх величина, визначена в одиницях виміру ваги, об'єму, кількості товару (продукції), об'єму циліндрів двигуна автомобіля або в інших натуральних показниках (п. 214.4 ст. 214 Кодексу), у разі обчислення податку із застосуванням одночасно адвалорних та специфічних ставок податку базою оподаткування є база, визначена відповідно до пунктів 214.1 та 214.4 цієї статті (п.214.5 ст. 214 Кодексу).

Згідно з п. 216.1 ст. 216 Кодексу датою виникнення податкових зобов'язань щодо підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, є дата їх реалізації особою, яка їх виробляє, незалежно від цілей і напрямів подальшого використання таких товарів (продукції), крім випадків, зазначених у статтях 225 та 229 цього Кодексу.

ПрАТ «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА» задекларовано акцизний податок у сумі 58 566 827 060 грн., сплачено 58 257 164 057,20 грн. Термін сплати по останній декларації не настав. Перевіркою не встановлено заниження або завищення акцизного податку за перевіряємий період.

З внесенням змін до Бюджетного кодексу з 01 травня 2022 року набули також чинності окремі норми Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі - Закон № 1914-ІХ) в частині перенесення на виробників та імпортерів обов'язку сплачувати 5 відс. акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Відповідно до підпункту 212.1.17 пункту 212.1 статті 212 Кодексу (норма діє з 01.05.2022), платником акцизного податку є особа - виробник та/або імпортер тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються В електронних сигаретах, яка здійснює їх реалізацію для цілей оподаткування акцизним податком з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів за ставкою, визначеною підпунктом 215.3.10 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу.

Відповідно до п.221.1. ст. 221 Податкового кодексу України - обчислення сум податку з тютюнових виробів здійснюється одночасно за адвалорними та специфічними ставками.

Ставки акцизного податку на тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну встановлені ст.215 Податкового кодексу України (п. 215.3.2.).

Відповідно п.215.3.2.1 ст. 213 Податкового кодексу України адвалорна ставка податку 12%.

Відповідно п.215.3.2. п. 215.3 3 ст. 213 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями) специфічні ставки податку та мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів за перевіряємий період становили:

Мінімальне акцизне податкове зобов'язання, гривень за 1000 штук (п.п. 215.3.3 ПК України)

2016 - 425,75 грн.

2017- 596,05 грн.

2018 - 773,2 грн.

2019 - 927,84 грн.

2020- 1011,35 грн.

2021- 1213,61 грн.

2022 - 1456,33 грн

2023 - 1747.6 |грн.

2024 - 2097.12 грн.

Специфічна ставка, гривень за 1000 штук (п.п. 215.3.2 ПК України)

2016 - 318.26 грн.

2017 - 445.56 грн.

2018 - 577.98 грн.

2019 - 693.58 грн.

2020 - 756 грн.

2021 - 907.2 грн.

2022 - 1088.64 грн.

2023 - 1306.37 грн.

2024 - 1567.64 грн.

Відповідно до п.221.2. ст.221 Податкового кодексу України при визначенні податкового зобов'язання на сигарети, цигарки, сигарили одного найменування сума податку, обчислена одночасно за встановленими адвалорною та специфічною ставками акцизного податку, не повинна бути меншою встановленого мінімального акцизного податкового зобов'язання.

Статтею 11 Закону «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» визначено, що тютюнові вироби, які виробляються в Україні, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до п. 226.5 ст. 226 Податкового кодексу України маркування тютюнових виробів здійснюється! марками акцизного податку, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Тобто, маркування тютюнових виробів здійснюється в процесі виробництва та на склад готової продукції поступає маркована акцизними марками готова продукція.

Порядок заповнення та подання декларації з акцизного податку затверджений наказ Міністерства фінансів України від 23 січня 2015 року № 14, зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 30 січня 2015 року за № 105/26550. (далі - Порядок № 14).

Відповідно до п.2 розділу І Порядку № 14 декларацію складають та подають особи, визначені статтею 212 розділу VI Кодексу як платники акцизного податку (далі- платник)

Відповідно до п. 3 розділу І Порядку № 14 базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю.

Відповідно до п.п. 1 п. розділу IV Порядку 14 в Додатку 2 "Розрахунок суми акцизного податку з тютюнових виробів, на які встановлено специфічні та адвалорні ставки акцизного податку одночасно" заповнюється в такому порядку: у графі 2 "Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД" зазначаються коди товарів згідно з УКТ ЗЕД, на які підпунктом 215.3.2 пункту 215.3 статті 215 розділу VI Кодексу встановлено ставки акцизного податку.

Отже, обчислення та нарахування акцизного податку здійснюється щомісячно за ставками, які діють на дату подання Декларації з акцизного податку.

Відповідно до п. 222.1.1 п.221.1 ст.221 Податкового кодексу України суми податку перераховуються до бюджету платниками акцизного податку протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період.

Відповідно до п. 222.1.2 ст.222 Податкового кодексу України суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов'язання із сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм цього Кодексу, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п'ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації. Якщо зазначений строк припадає на день наступного бюджетного року, сума акцизного податку сплачується виробникам тютюнових виробів до закінчення бюджетного року, в якому отримані марки.

Отже, доплата з акцизного податку у відповідності до вимог п.222.1.2. ст.222 Податкового кодексу України здійснюється:

- при зміні ставок акцизного податку на залишки готової продукції та невикористаних марок акцизного податку;

- при перевищенні фактично нарахованого акцизного податку при реалізації продукції над мінімальним податковим зобов'язанням, сплаченим під час купівлі марок (марки акцизного податку, які придбані у поточному році та змінено МРЦ в поточному році).

Така доплата (у разі потреби), відповідно до п.222.1.2. ст.222 Податкового кодексу України, здійснюється на день подання податкової декларації.

Між тим, позивачем в порушення до п.222.1.2. ст.222 Податкового кодексу України суми доплат з акцизного податку здійснено в термін, що встановлений п. 222.1.1. п.221.1 ст.221 Податкового кодексу України, а саме протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період, а не на день подання податкової декларації, як це вимагає п.222.1.2. ст.222 Податкового кодексу України.

Відповідно наданим банківським випискам, платіжним дорученням, платіжним інструкціям, регістрів бухгалтерського обліку за рахунками 31 «Розрахункові рахунки» (в розрізі субрахунків), тощо, загальна сума доплати з акцизного податку перерахована до бюджету за перевіряємий період в сумі 223 012 155,80 грн.

Отже, судом встановлена несвоєчасна сплата ПрАТ «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА» доплат акцизного податку, в зв'язку з тим, що в порушення до п.222.1.2. ст.222 Податкового кодексу України суми доплат з акцизного податку платником здійснено в термін, що встановлений п. 222.1.1. п.221.1 ст.221 Податкового кодексу України, а саме протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації за місячний податковий період, а не на день подання податкової декларації, як то вимагає п.222.1.2. ст.222 Податкового кодексу України

При цьому, позивачем визнається обставина щодо проведеного розрахунку сум доплат акцизного податку при зміні ставок акцизного податку на залишки готової продукції та невикористаних марок акцизного податку та при перевищенні фактично нарахованого акцизного податку при реалізації продукції над мінімальним податковим зобов'язанням, сплаченим під час купівлі марок (марки акцизного податку, які придбані у поточному році та змінено МРЦ в поточному році).

Питання розрахунку сум доплат акцизного податку не є спірною обставиною, яка підлягає встановленню під час розгляду, спірним питанням є порядок застосування до спірних правовідносин вимог п.222.1.2. ст.222 Податкового кодексу України в частині терміну здійснення платником доплат акцизного збору.

Як зазначає позивач, підприємство сплачувало акцизний податок при придбанні акцизних марок. За рахунок даних оплати у підприємства сформувалась передплата за акцизні марки до граничного строку сплати податкових зобов'язань визначених платником в деклараціях з акцизного податку.

Наказом ДПА України від 17.05.2010 № 335 «Про затвердження форми та Порядку складання Зведеної інформації про складові сум переплат податків, зборів (обов'язкових платежів) з урахуванням визначених чинним законодавством термінів сплати» передбачено, що у Зведеній інформації про складові сум переплат податків, зборів (обов'язкових платежів) з урахуванням визначених чинним законодавством термінів сплати відображаються такі показники:

переплата податків, зборів (обов'язкових платежів) - це позитивне сальдо розрахунків платників податків з бюджетом, яке виникло з будь-яких причин;

надміру сплачені суми податків, зборів (обов'язкових платежів) це суми податків, зборів (обов'язкових платежів), які на певну Дату зараховані до бюджету понад нараховані суми податкових зобов'язань (у тому числі штрафних санкцій), граничний термін сплати яких настав на таку дату;

суми платежів, які сплачені та будуть нараховані у наступному звітному періоді - це суми платежів, які сплачені платником протягом періоду між законодавчо встановленими граничними строками сплати податкових зобов'язань, визначених платником у податковій звітності за умови, якщо зазначена сума на дату зарахування до бюджету створює (збільшує) переплату в обліковій системі органів державної податкової служби.

Таким чином, ПрАТ «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА» згідно п.п. 222.1.2 ПК України здійснювало сплату до бюджету протягом п'ятнадцяти робочих днів після отримання марок акцизного податку. Проте передбачену цією статтею доплату на день подання податкової декларації було проведено не у строк встановлений ПК України.

У своєму позові підприємство стверджує, що переплата мала бути автоматично (без заяви позивача) зарахована органами ДПС в якості доплати з акцизного податку на дату подання декларацій акцизного податку як цього вимагає п. 222.1.2 ПК України.

Проте, згідно вимог п. 222.1.1. п.221.1 ст.221 Кодексу, не передбачено право органів ДПС самостійно (без заяви платника) змінювати призначення платежу, та зарахувати передплати за акцизні марки у якості доплат з акцизного податку. Навпаки, ПК України вказує, що у разі потреби платник здійснює доплату на день подання податкової декларації з акцизного податку, що спростовує протилежні доводи позивача.

Відповідно до п. 56.21 ПК України у разі коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно- правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків».

В той же час, вимоги ст. 222 ПК України, на думку суду, встановлюють чітке і однозначне трактування порядку і строків слати акцизного податку платниками податків. Як вже зазначалось, в розумінні п. 222.1.1 ПК України строк для сплати акцизного податку становить 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку для подання податкової декларації з акцизного податку. В той же час, згідно з п. 222.1.2 ПК України доплата акцизного податку повинна проводитися на день подання податкової декларації з акцизного податку.

Таким чином, ПК України не містить жодних протиріч стосовно строку сплати доплат акцизного податку, як стверджує Позивач. Згідно з п. 222.1.2 ПК України доплата акцизного податку повинна проводитися на день подання податкової декларації з акцизного податку.

Крім того, перевіркою встановлено, що ПрАТ «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА» 07.08.2023 подано до контролюючого органу декларацію по акцизному податку за4 липень 2023 року, реєстраційний номер 9195715086. Згідно даної декларації задекларовані податкові зобов'язання зі сплати до державного бюджету акцизного податку з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (сигарети) на загальну суму 1 207 326 006 грн. та суму акцизного податку що сплачується до місцевих бюджетів у розмірі 5 % акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів, тютюну на суму 107 437 086 грн.

Згідно п.223.2. ст. 223 Податкового кодексу України платники податку, визначені пунктом 212.1 статті 212 цього Кодексу (крім імпортерів підакцизних товарів, зазначених у підпунктах 215.3.4, 215.3.5, 215.3.5 1, 215.3.5 2, 215.3.6, 215.3.7, 215.3.8 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу), подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 цього Кодексу.

Згідно п. 49.20 ст. 49 Податкового кодексу України якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний день, що настає за вихідним або святковим днем.

Отже, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, граничним строком подання такої декларації є перший після нього робочий день. Тобто 20.08.2023 року є неділя (вихідний), тому останній день строку подання податкової декларації за липень 2023 року припадає на 21.08.2023.

Відповідно п. 57.1 ст.57 ПКУ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Отже, останній день строку сплати податкового зобов'язання з акцизного податку по податкової декларації за липень 2023 року припадає на 30.08.2023.

Платіжним дорученням № 23083101 від 31.08.2023 ПрАТ «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА» сплачено акцизний податок у сумі 107 437 086 грн.

Таким чином, в порушення п.222.1.1. ст.222 Податкового кодексу України ПрАТ «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН УКРАЇНА» несвоєчасно сплачено акцизний податок по декларації за липень 2023 року (5% МРЦ) в сумі 107 437 086 грн.

Враховуючи все зазначене вище вбачається, що обґрунтованими є викладені відповідачем в акті перевірки висновки про порушення позивачем вимог податкового законодавства у наведеній частині.

Беручи до уваги зазначене суд вважає, що відповідачем, за час розгляду справи, на виконання вимог частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) доведено правомірність прийнятих ним оскаржуваних рішень.

Відповідно до статті 244 КАС України під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема:

1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;

2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.

Відповідно до положень частин 1 та 2 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Згідно положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За наслідком здійснення аналізу оскаржуваних рішень на відповідність наведеним вище критеріям, суд, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень наведеного законодавства України, матеріалів справи, приходить до висновку про те, що заявлені позовні вимоги не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-11, 19, 72-77, 90, 241-246, 250, 263 КАС України суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову приватного акціонерного товариства «ІМПЕРІАЛ ТОБАККО ПРОДАКШН Україна» до Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Я.В. Горобцова

Горобцова Я.В.