Рішення від 24.10.2025 по справі 300/7384/21

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"24" жовтня 2025 р. справа № 300/7384/21

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Скільського І.І., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Голови Служби безпеки України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання до вчинення дій,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Голови Служби безпеки України про визнання бездіяльності протиправною щодо нарахування та виплати сум індексації грошового забезпечення за період з 06.10.2015 року по 28.02.2018 року та зобов'язання нарахувати і виплатити вказану індексацію, з урахуванням виплачених сум.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач у період з 06.10.2015 по 15.07.2019 проходив службу в головному управлінні військової контррозвідки Департаменту контррозвідки Служби безпеки України. На виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 24.03.2021 по справі №300/1239/20 відповідачем нараховано та виплачено індексацію грошового забезпечення за період з 06.10.2015 по 28.02.2018 в сумі 5947,41 грн.Вважаючи, щонарахування індексації грошового забезпечення за період з 06.10.2015 по 28.02.2018 відповідачем проведено в порушення вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ №1078 від 17.07.2003 року, позивач звернувся до Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України для проведення експертизи щодо визначення суми документального підтвердження розміру індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період проходження ним військової служби з 06.10.2015 по 28.02.2018відповідно до вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ №1078 від 17.07.2003 року. Згідно висновку експерта, документально підтверджено розміріндексація грошового забезпечення за період з 06.10.2015 по 28.02.2018в загальній сумі 80 343,18 грн. Враховуючи те, що за вказаний період йому було нараховано та виплаченоіндексацію грошового забезпечення в значно меншому розмірі ніж визначено у висновку експерта, вважає що має право на виплату такої індексації у належному розмірі.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження у даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику сторін за наявними матеріалами (а.с.27-28).

Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву (а.с.32-33). Заперечуючи щодо задоволення позовних вимог, представник відповідача зазначив, що у відповідності до статті 51 Бюджетного кодексу України керівники бюджетних установ здійснюють фактичні видатки на грошове забезпечення лише в межах фонду грошового забезпечення. Статтею 5 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та пунктом 6 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ №1078 від 17.07.2003 року, передбачено, що проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік. Відповідно до роз'яснень Міністерствасоціальної політики №78/0/66-17 від 08.08.2017, механізму нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за попередні періоди немає. Зазначив, що у межах фінансового ресурсу виплатити індексацію грошового забезпечення військовослужбовцям до березня 2018 у СБУ можливості не було.

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні), дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 в період з 06.10.2015 по 15.07.2019 проходив військову службу за контрактом в Головному управління військової контррозвідки Департаменту контррозвідки Служби безпеки України (а.с.34).

Наказом т.в.о. Голови Служби безпеки України від 27.06.2019 №822-ос позивач звільнений у запас та виключений зі списків особового складу за підпунктом «а» пункту 61, підпунктом «г» пункту 62 (у зв'язку із скороченням штатів або проведення організаційних заходів) та пунктом 88-1 Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України з 15.07.2019 (а.с.36).

15.05.2020позивач звернувся до Служби безпеки України з заявою про нарахування та виплату індексації грошового забезпечення за період з 06.10.2015 по 15.07.2019 (а.с.9).

Листом №21/3/1-Н-4/5 від 22.05.2020 Фінансово-економічне управління Служби безпеки України повідомило позивача про нарахування та виплату позивачу індексації грошового забезпечення за період з 01.12.2018 по 15.07.2019. Щодо періоду з жовтня 2015 року по лютий 2018 року зазначило, що у межах наявного фінансового ресурсу виплатити індексацію грошового забезпечення не було можливості (а.с.10-11).

Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.11.2020 у справі №300/1239/20,визнано протиправною бездіяльність Служби безпеки України щодо нездійснення нарахування та виплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 06.10.2015 по 28.02.2018 та грошової винагороди, передбаченої Порядком виплати винагороди військовослужбовцям Служби безпеки України за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, затвердженим наказом Центрального управління Служби безпеки України від 09.03.2016 №115, за період з 03.07.2019 по 15.07.2019. Зобов'язано Службу безпеки України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 06.10.2015 по 28.02.2018, з урахуванням раніше виплачених сум. Зобов'язано Службу безпеки України нарахувати та виплатити ОСОБА_1 грошову винагороду, передбачену Порядком виплати винагороди військовослужбовцям Служби безпеки України за безпосередню участь у воєнних конфліктах, в заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації чи в антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, затвердженим наказом Центрального управління Служби безпеки України від 09.03.2016 №115, за період з 03.07.2019 по 15.07.2019.Стягнуто з Служби безпеки України на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час затримки виплати індексації грошового забезпечення та грошової винагороди, передбаченої наказом Служби безпеки України від 09.03.2016 №115, з 15.07.2019 по 12.11.2020 в сумі 71213 (сімдесят одна тисяча двісті тринадцять) грн. 58 коп.

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 24.03.2021, апеляційну скаргу Служби безпеки України - задоволено частково.Рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.11.2020 у справі №300/1239/20 - скасовано в частині стягнення з Служби безпеки України на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час затримки виплати індексації грошового забезпечення та грошової винагороди, передбаченої наказом Служби безпеки України від 09.03.2016 №115, з 15.07.2019 по 12.11.2020 в сумі 71213 грн. 58 коп., та ухвалено в цій частині нове рішення, яким в задоволенні вказаної позовної вимоги ОСОБА_1 до Служби безпеки України - відмовлено.В решті рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12.11.2020 у справі №300/1239/20 - залишено без змін.

На виконання постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 24.03.2021 у справі №300/1239/20,Службою безпеки України нараховано та ОСОБА_2 грошового забезпечення за період з 06.10.2015 по 28.02.2018 в сумі 5947,41 грн., що не заперечується сторонами.

Після нарахування і виплати відповідачем індексації грошового забезпечення за період з 06.10.2015 по 28.02.2018 в сумі 5947,41 грн., позивач звернувся із заявою та доданими документами до ЛНДІСЕ для проведення судово-економічної експертизи на вирішення якої поставлено питання: - на яку суму документально підтверджується розмір індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з06.10.2015 по 28.02.2018 відповідно до вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ №1078 від 17.07.2003 року.

Згідно висновку експерта за результатами проведення судово-економічної експертизи №4261 від 09.11.2021, дослідженням поданих документів документально підтверджується розмір індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 06.10.2015 по 28.02.2018 відповідно до вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ №1078 від 17.07.2003 року, в загальній сумі 80 343,18 грн.(а.с.13-23).

Позивач вважаючи протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення нарахування та виплати індексації грошового забезпечення за період з 06.10.2015 по 28.02.2018 в належному розмірі (тобтоіз застосуванням базового місяця - січень 2008 року), з метою захисту порушеного права звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку публічно-правовим відносинам, суд виходить із наступних підстав та мотивів.

У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин, суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.

Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-XII (далі - Закон України №2011-XII) до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону (частина3 статті 9 Закон України №2011-XII).

Преамбулою Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 №1282-XII (далі - Закон України №1282-XII) встановлено, що вказаний Закон визначає правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.

У статті 1 Закону України №1282-XII визначено, що індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Відповідно до статті 2 Закону України №1282-XII, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України №1282-XII, індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Відповідно до частини1 статті 5 Закону України №1282-XII підприємства, установи та організації підвищують розміри оплати праці у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів.

Підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України (частина 2 статті 5 Закону України №1282-XII).

Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік (частина 6 статті 5 Закону України №1282-XII).

Відповідно до пункту 1-1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 (далі - Порядок №1078) підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 р. - місяця опублікування Закону України від 06.02.2003 №491-IV «Про внесення змін до Закону України Про індексацію грошових доходів населення».

За змістом п. 4 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

У межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, індексуються оплата праці (грошове забезпечення), допомога по безробіттю та матеріальна допомога у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації безробітного, що надаються залежно від страхового стажу у відсотках середньої заробітної плати, стипендії.

Частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, встановлений для відповідних соціальних і демографічних груп населення, індексації не підлягає.

Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.

Пунктом 5 Порядку №1078 визначено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.

Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

До чергового підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації, зазначеного у пункті 1-1 цього Порядку.

Відповідно до пп.2 п. 6 Порядку №1078 виплата сум індексації грошових доходів здійснюється за рахунок джерел, з яких провадяться відповідні грошові виплати населенню: підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з державного бюджету, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів державного бюджету.

Суд зазначає, що правове регулювання виплати індексації визначає умови (якщо величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації), з настанням яких виникає право на щомісячне отримання суми індексації у структурі заробітної плати (грошового забезпечення) до настання обставин (підвищення тарифних ставок, окладів), за яких виплата розрахованої суми індексації припиняється до повторного настання обставин, які обумовлюють повторне виникнення права на отримання індексації.

Як зазначив Верховний Суд у постановах від 19.06.2019 у справі №825/1987/17, від 20.11.2019у справі №620/1892/19, від 05.02.2020 у справі №825/565/17індексація грошового забезпечення, як складова грошового забезпечення військовослужбовців, є однією з основних державних гарантій щодо оплати їх праці, а отже підлягає обов'язковому нарахуванню і виплаті.

Отже, індексація грошового забезпечення є однією із основних державних гарантій щодо оплати праці, проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією) є обов'язковим для всіх юридичних осіб-роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи. За відсутності затвердженого особливого порядку індексації грошового забезпечення військовослужбовців, нарахування індексації грошового забезпечення здійснюється у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку, а саме відповідно до Порядку №1078.

На підприємства, установи, організації незалежно від форм власності покладається обов'язок проводити індексацію заробітної плати (грошового забезпечення) у разі перевищення величини індексу споживчих цін встановленого порогу індексації, при цьому базовим місяцем при обчисленні індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації слід вважати місяць підвищення грошового забезпечення за рахунок зростання його складових, які не мають разового характеру.

Як встановлено судом і не заперечується сторонами на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду з урахуванням постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду від 24.03.2021 у справі №300/1239/20, Службою безпеки України нараховано та виплачено ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 06.10.2015 по 28.02.2018 в сумі 6037,98 грн. Базовим місяцем для розрахунку індексації визначено грудень 2015 року.

З урахуванням висновку експерта №4261 від 09.11.2021, позивач вважає, що відповідачем здійснено нарахування індексації грошового забезпечення не в повному обсязі, оскільки при її нарахуванні базовим місяцем у спірний період повинен бути січень 2008 року.

Суд зазначає, що згідно Порядку №1078, місяць у якому підвищилося грошове забезпечення з урахуванням виплат, що входять до його складу (посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення), є базовим. У разі підвищення військовослужбовцю грошового забезпечення, для визначення базового місяця при проведенні індексації здійснюється порівняння суми підвищення грошового забезпечення та суми індексації, що нараховується в місяці збільшення грошового доходу. При проведенні такого порівняння береться грошове забезпечення до підвищення у розрахунку за повний відпрацьований місяць та величина приросту індексу споживчих цін, на який нараховується індексація. Якщо відбувається підвищення грошового забезпечення на суму меншу, ніж сума індексації, має бути здійснено підвищення грошового забезпечення та додано суму індексації, визначену з урахуванням суми підвищення грошового забезпечення.

Відповідно до п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі Постанова №1294) грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Перелік одноразових додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил затверджено Додатком 25 до Постанови №1294.

Згідно з абзацом 5 пункту 5 Порядку №1078 у разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.

Отже, з набранням чинності Постановою №1294 відбулись зміни розміру тарифних ставок (посадових окладів) відповідних категорій військовослужбовців.

Відповідно до роз'яснення Мінсоцполітики від 08 серпня 2017 року №48/о/66-17 на запит ДФ Міноборони від 18 липня 2017 року №248/3/9/1/863 зміна розміру доплат, надбавок та премій не впливає на початок обчислення індексації, якщо не підвищується посадовий оклад.

У роз'ясненні Мінсоцполітики від 18 квітня 2018 року №28/о/66-18 вказано, що у разі зростання грошового забезпечення за рахунок інших його складових, без підвищення посадового окладу, сума індексації не зменшується на розмір підвищення грошового забезпечення.

Зі змісту роз'яснення Мінсоцполітики від 09 лютого 2005 року №024-106 встановлено, що зміна розміру премії за рахунок фінансових можливостей підприємства не є підставою вважати місяць базовим, при розрахунку індексу для проведення індексації.

Таким чином, визначення базового місяця залежить тільки від зміни розміру тарифної ставки (посадового окладу), яка вперше відбулась у січні 2008 року на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», яка набрала чинності 01 січня 2008 року та втратила чинність 01 березня 2018 року.

Підвищення тарифних ставок (окладів) військовослужбовців за період з січня 2008 року по березень 2018 року, що є підставою для встановлення іншого базового місяця для проведення індексації не відбувалося.

Відтак, у спірний період з 06.10.2015 по 28.02.2018 саме січень 2008 року є базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення позивача.

Вказане також встановлено експертом у висновку№4261 від 09.11.2021(а.с.13-23).

У подальшому, після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (набрала чинності 01 березня 2018 року), якою затверджено схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, базовим місяцем для нарахування військовослужбовцям індексації грошового забезпечення став березень 2018 року.

Отже, у межах спірних відносин саме січень 2008 року є базовим місяцем для нарахування індексації грошового забезпечення позивача.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що оскільки при нарахуванні індексації грошового забезпечення позивачу за період з 06.10.2015 по 28.02.2018неправильно встановлено базовий місяць,то у спірний період нарахування індексації здійснювалось відповідачем також неправильно, що у свою чергу призвело до нарахування та виплати позивачу індексації грошового забезпечення у занижених розмірах.

Вказане також встановлено експертом у висновку №4261 від 09.11.2021 (а.с.13-23).

Суд враховує, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним і таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.

Як наслідок, враховуючи, що у період з 06.10.2015 по 28.02.2018 при нарахуванні та виплаті позивачу індексації грошового забезпечення відповідачем неправильно встановлено базовий місяць, що вплинуло на правильність нарахування індексації, суд вважає, що у даному випадку ефективним способом захисту порушених прав, свобод чи інтересів позивача буде зобов'язання відповідача здійснити нарахування та виплату позивачу індексації грошового забезпечення за період з 06.10.2015 по 28.02.2018 з урахуванням базового місяця індексації - січень 2008 року.

Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

позов задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Служби безпеки України щодо нездійснення нарахування та виплати ОСОБА_1 належних сум індексації грошового забезпечення за період з 06.10.2015 по 28.02.2018.

Зобов'язати Службу безпеки України (код ЄДРПОУ 00034074, вул. Володимирська, 33, м. Київ, 01601) здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) індексації грошового забезпечення за період з 06.10.2015 по 28.02.2018 з урахуванням базового місяця індексації - січень 2008 року, враховуючи раніше виплачені суми.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя /підпис/ Скільський І.І.