Ухвала від 23.10.2025 по справі 200/8086/24

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

23 жовтня 2025 року Справа №200/8086/24

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Галатіної О.О., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну способу та порядку виконання рішення суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Відповідача 1 - Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області, Відповідача 2 - Державної судової адміністрації України, третя особа - Державна казначейська служба України про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 30 грудня 2024 року адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області (84112, Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Добровольського, 2, ЄДРПОУ 26288796), Державної судової адміністрації України (01601, м. Київ, вул. Липська, 18/5, ЄДРПОУ 26255795), третя особа - Державна казначейська служба України (вул. Бастіонна, буд. 6 м. Київ, 01601, РНОКПП 37567646) про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії - задоволено.

Визнано протиправними дії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 суддівської винагороди за період: вересень - 17 жовтня 2024 року включно, обчисленої виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення базового розміру посадового окладу судді, з 1 вересня 2024 року по 17 жовтня 2024 року в розмірі 2102 грн.

Зобов'язано Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області провести нарахування та виплату ОСОБА_1 суддівської винагороди за період з 1 вересня 2024 року по 17 жовтня 2024 року включно, на підставі частин 2, 3, 4 статті 135 Закону України “Про судоустрій і статус суддів», виходячи з базового розміру посадового окладу судді 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого на 1 січня 2024 року складає 3028 грн, з урахуванням раніше виплачених сум та з утриманням передбачених законом податків і обов'язкових платежів.

Зобов'язано Державну судову адміністрацію України здійснити фінансування Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області з єдиного рахунку Державного бюджету України, передбаченого на виконання рішень судів на користь суддів, коштів для проведення виплати ОСОБА_1 недоплаченої суддівської винагороди за період з 1 вересня 2024 року по 17 жовтня 2024 року включно..

Вищезазначене рішення набуло законної сили 03.03.2025 року, відповідно до ухвали Першого апеляційного адміністративного суду.

13.03.2025 року Донецьким окружним адміністративним судом виготовлено та направлено виконавчі листи по справі №200/8086/24.

09.04.2025 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання вищезазначеного виконавчого листа (АСВП № 77751242).

На адресу Донецького окружного адміністративного суду надійшла заява представника Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну способу та порядку виконання рішення суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Відповідача 1 - Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області, Відповідача 2 - Державної судової адміністрації України, третя особа - Державна казначейська служба України про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії.

Вищезазначена заява обгрунтована тим, що у відділі примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Донецькій області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції перебуває виконавчий лист № 200/8086/24, виданий Донецьким окружним адміністративним судом 13.03.2025, про зобов'язання Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області провести нарахування та виплату ОСОБА_1 суддівської винагороди за період з 1 вересня 2024 року по 17 жовтня 2024 року включно, на підставі частин 2, 3, 4 статті 135 Закону України Про судоустрій і статус суддів, виходячи з базового розміру посадового окладу судді 30 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого на 1 січня 2024 року складає 3028 грн, з урахуванням раніше виплачених сум та з утриманням передбачених законом податків і обов'язкових платежів. 09.04.2025 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання вищезазначеного виконавчого листа (АСВП № 77751242). 24.04.2025 до відділу надійшла відповідь Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області у якій зазначено про часткове виконання рішення суду. Територіальним управлінням ДСА України в Донецькій області проведено розрахунок розміру суддівської винагороди, що підлягає виплаті (нарахуванню) ОСОБА_1 , відповідно до рішення Донецького окружного адміністративного суду від 30.12.2024 у справі № 200/8086/24, складає 63238,32 грн., з яких податок на доходи фізичних осіб - 11382,90 грн., військовий збір - 948,57 грн., підлягає фактичній виплаті - 50906,85 грн.

Ухвалою суду від 17 липня 2025 року заяву Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну способу та порядку виконання рішення суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Відповідача 1 - Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області, Відповідача 2 - Державної судової адміністрації України, третя особа - Державна казначейська служба України про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Встановлено п'ятиденний строк для усунення недоліків заяви протягом п'яти днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали шляхом надання квитанції (платіжного доручення) про сплату судового збору у встановленому порядку та розмірі.

Ухвалою суду від 06 серпня 2025 року повернуто заяву Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну способу та порядку виконання рішення суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Відповідача 1 - Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області, Відповідача 2 - Державної судової адміністрації України, третя особа - Державна казначейська служба України про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії.

Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 06 жовтня 2025 року апеляційну скаргу - задоволено.

Ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 06.08.2025 - скасовано, справу направлено для продовження розгляду до Донецького окружного адміністративного суду.

Відповідно до Протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 15.10.2025 визначено Головуючого суддю - Галатіну О.О.

Ухвалою суду від 16 жовтня 2025 року прийнято до провадження заяву Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну способу та порядку виконання рішення суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Відповідача 1 - Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області, Відповідача 2 - Державної судової адміністрації України, третя особа - Державна казначейська служба України про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії.

Призначено розгляд заяви на 23 жовтня 2025 року о 08 год. 30 хв. в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду за адресою: 84122, Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Незалежності, буд. 1.

Від Відповідачей заперечень чи будь-яких пояснень стосовно заяви про зміну способу і порядку виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду у справі № 200/8066/24 до суду не надходило.

Сторони про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлені належним чином, до суду не з'явились.

Відповідно до ч. 2 ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Розглянувши вказану заяву, суд зазначає наступне.

Згідно з ст. 378 Кодексу адміністративного судочинства України, за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.

Згідно вимог ч.ч.1, 3 ст. 378 КАС України за заявою стягувача суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може встановити чи змінити спосіб або порядок виконання рішення.

Невиконання суб'єктом владних повноважень судового рішення, яке набрало законної сили, щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг протягом двох місяців з дня набрання законної сили судовим рішенням є самостійною підставою для зміни способу і порядку виконання такого судового рішення шляхом стягнення з такого суб'єкта владних повноважень відповідних виплат.

Згідно листа Територіального управління ДСА України в Донецькій області зазначено, що виконання рішення суду здійснюється Державною казначейською службою України за рахунок коштів бюджетної програми КПКВ 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органіві установ системи правосуддя», яка передбачена Законом України про державний бюджет України на рік. Таким чином рішення Донецького окружного адміністративного суду у справі №200/8086/24 в частині виплати коштів ОСОБА_1 в теперішній час Територіальним управлінням не може бути виконане в повному обсязі.

Відповідно до розрахунку Територіального управління ДСА України в Донецькій області проведено розрахунок розміру суддівської винагороди, що підлягає виплаті (нарахуванню) ОСОБА_1 , відповідно до рішення Донецького окружного адміністративного суду від 30.12.2024 у справі № 200/8086/24, складає 63238,32 грн., з яких податок на доходи фізичних осіб - 11382,90 грн., військовий збір - 948,57 грн., підлягає фактичній виплаті - 50906,85 грн.

Суд враховує, що рішення Донецького окружного адміністративного від 30 грудня 2024 року по справі №200/8086/24, набрало законної сили 03.03.2025 року.

Разом з цим, станом на час розгляду заяви не здійснена виплата донарахованих сум.

Така обставина в силу вимог ч.3 ст. 378 КАС України є самостійною підставою для зміни способу і порядку виконання такого судового рішення шляхом стягнення з такого суб'єкта владних повноважень відповідних виплат.

Отже, з урахуванням викладеного, суд вважає за необхідне заяву задовольнити та змінити спосіб виконання рішення, а саме на стягнення з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 з бюджетної програми 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів» у порядку встановленому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845 «Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників розмір суддівської винагороди у розмірі 63238,32 грн., з яких податок на доходи фізичних осіб - 11382,90 грн., військовий збір - 948,57 грн. Фактично виплаті підлягає (без урахування податків та зборів) - 50906,85 грн.

Керуючись статтями 167, 243, 248, 256, 294, 295, 297, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву представника Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну способу та порядку виконання рішення суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Відповідача 1 - Територіального управління Державної судової адміністрації в Донецькій області, Відповідача 2 - Державної судової адміністрації України, третя особа - Державна казначейська служба України про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Змінити спосіб виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 30 грудня 2024 року по справі №200/8086/24, встановивши новий спосіб виконання судового рішення:

Стягнути з Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 з бюджетної програми 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів та працівників апаратів судів» у порядку встановленому Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» та постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 №845 «Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників розмір суддівської винагороди у розмірі 63238,32 грн., з яких податок на доходи фізичних осіб - 11382,90 грн., військовий збір - 948,57 грн. Фактично виплаті підлягає (без урахування податків та зборів) - 50906,85 грн..

Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтями 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.

Суддя О.О. Галатіна

Попередній документ
131257361
Наступний документ
131257363
Інформація про рішення:
№ рішення: 131257362
№ справи: 200/8086/24
Дата рішення: 23.10.2025
Дата публікації: 28.10.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Донецький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; звільнення з публічної служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (03.03.2025)
Дата надходження: 20.11.2024
Предмет позову: про визнання протиправним та зобов'язання провести нарахування та виплату суддівської винагороди
Розклад засідань:
06.10.2025 00:00 Перший апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ГАВРИЩУК ТЕТЯНА ГРИГОРІВНА
КОМПАНІЄЦЬ ІРИНА ДМИТРІВНА
суддя-доповідач:
ГАВРИЩУК ТЕТЯНА ГРИГОРІВНА
ГАЛАТІНА О О
КОМПАНІЄЦЬ ІРИНА ДМИТРІВНА
3-я особа:
Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Донецькій області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції
Державна казначейська служба України
відповідач (боржник):
Державна судова адміністрація України
Територіальне управління державної судової адміністрації України в Донецькій області
Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області
Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області
заявник апеляційної інстанції:
Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області
заявник у порядку виконання судового рішення:
Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції
позивач (заявник):
Назаренко Ганна Володимирівна
представник:
Буханцов Олександр Вікторович
представник відповідача:
Музикант Сергій Лазаревич
суддя-учасник колегії:
БЛОХІН АНАТОЛІЙ АНДРІЙОВИЧ
ГАЙДАР АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
СІВАЧЕНКО ІГОР ВІКТОРОВИЧ