465/7242/25
3/465/3216/25
Іменем України
23.10.2025 м. Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Рудаков Д. І., розглянувши адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст.187, ч. 2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Франківського районного суду м. Львова поступили матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.187, ч. 2 ст.187 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №479653 від 18.08.2025 року, ОСОБА_1 , 08.08.2025 року о 22:08 год., будучи особою, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, був відсутній за місцем проживання - АДРЕСА_1 , відповідальність за що передбачена ч.1 ст.187 КУпАП.
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №479654 від 18.08.2025 року, ОСОБА_1 , 11.08.2025 року о 00:20 год., будучи особою, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, був відсутній за місцем проживання - АДРЕСА_1 , відповідальність за що передбачена ч.1 ст.187 КУпАП.
Також, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №988612 від 24.09.2025 року, ОСОБА_1 , 18.09.2025 року о 22:17 год., будучи особою, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року порушив такий, а саме був відсутній за місцем проживання - АДРЕСА_1 , відповідальність за що передбачена ч.2 ст.187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №988608 від 24.09.2025 року, ОСОБА_1 , 16.09.2025 року о 23:05 год., будучи особою, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року порушив такий, а саме був відсутній за місцем проживання - АДРЕСА_1 , відповідальність за що передбачена ч.2 ст.187 КУпАП.
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №988613 від 24.09.2025 року, ОСОБА_1 , 19.09.2025 року о 00:13 год., будучи особою, відносно якої встановлено адміністративний нагляд,повторно протягом року порушив такий, а саме був відсутній за місцем проживання - АДРЕСА_1 , відповідальність за що передбачена ч.2 ст.187 КУпАП.
Також, з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №988611 від 24.09.2025 року, ОСОБА_1 , 17.09.2025 року о 00:45 год., будучи особою, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року порушив такий, а саме був відсутній за місцем проживання - АДРЕСА_1 , відповідальність за що передбачена ч.2 ст.187 КУпАП.
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №988607 від 24.09.2025 року, ОСОБА_1 , будучи особою, відносно якого встановлено адміністративний нагляд, 10.09.2025 року у період часу з 16:00 год. по 18:00 год., повторно протягом року, не прибув на реєстрацію у приміщення ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області, що за адресою: м. Львів, вул. Г. Чупринки, 65, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №988610 від 24.09.2025 року, ОСОБА_1 , 17.09.2025 року о 23:32 год., будучи особою, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, повторно протягом року порушив такий, а саме був відсутній за місцем проживання - АДРЕСА_1 , відповідальність за що передбачена ч.2 ст.187 КУпАП.
Також, із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №988609 від 24.09.2025 року, ОСОБА_1 , будучи особою, відносно якого встановлено адміністративний нагляд, 17.09.2025 року у період часу з 16:00 год. по 18:00 год., повторно протягом року, не прибув на реєстрацію у приміщення ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області, що за адресою: м. Львів, вул. Г. Чупринки, 65, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №988010 від 10.09.2025 року, ОСОБА_1 , будучи особою, відносно якого встановлено адміністративний нагляд, 13.08.2025 року у період часу з 16:00 год. по 18:00 год., повторно протягом року, не прибув на реєстрацію у приміщення ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області, що за адресою: м. Львів, вул. Г. Чупринки, 65, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №988018 від 04.09.2025 року, ОСОБА_1 , будучи особою, відносно якого встановлено адміністративний нагляд, 27.08.2025 року у період часу з 16:00 год. по 18:00 год., повторно протягом року, не прибув на реєстрацію у приміщення ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області, що за адресою: м. Львів, вул. Г. Чупринки, 65, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Також, із протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №988017 від 04.09.2025 року, ОСОБА_1 , будучи особою, відносно якого встановлено адміністративний нагляд, 20.08.2025 року у період часу з 16:00 год. по 18:00 год., повторно протягом року, не прибув на реєстрацію у приміщення ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області, що за адресою: м. Львів, вул. Г. Чупринки, 65, чим порушив правила адміністративного нагляду, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 не прибув, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, вину визнає, просить суворо не карати, а тому на підставі ст. 268 КУпАП,вважаю, що справу можна розглядати у його відсутності.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення, долучені до нього матеріалів, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.187, ч. 2 ст.187 КУпАП, виходячи з такого.
Відповідно до диспозиції ч.1 ст.187 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Частиною 2 статті 187 КУпАП передбачена відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.187, ч. 2 ст.187 КУпАП доведена:
- протоколами про адміністративне правопорушення, які відповідають вимогам ст. 256 КУпАП;
- рапортами;
- письмовими поясненнями, відібраними у ОСОБА_1 ;
- постановою Рівненського районного суду Рівненської області від 14.02.2025 року, з якою ОСОБА_1 ознайомлений;
- постановою Франківського районного суду м.Львова від 06.08.2025 року
- заявою ОСОБА_1 про визнання вини від 23.10.2025 року.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.187, ч. 2 ст.187 КУпАП, доведена зібраними адміністративними матеріалами.
Оцінюючи вищевказані докази, суд приходить до переконання, що вони є доказами в розумінні статті 251 КУпАП, які відповідають критеріям належності і допустимості, та підтверджують вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.187, ч. 2 ст.187 КУпАП. В своїй сукупності дані докази є достатніми.
Оскільки дванадцять адміністративних протоколів складені відносно однієї особи за вчинення кількох адміністративних правопорушень, що пов'язані однією обставиною та одночасно розглядаються в одному суді, то дані справи про адміністративні правопорушення необхідно об'єднати в одне провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З урахуванням обставин справи, враховуючи особу винного, вважаю, що адміністративне стягнення слід призначити в межах санкції статті, за якою кваліфіковано більш серйозне правопорушення, у виді штрафу.
При обранні виду адміністративного стягнення ОСОБА_1 , суд враховує характер вчинених правопорушень, особу порушника, визнання вини, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді накладення штрафу, що буде згідно із ст. 23 КУпАП, достатньою та необхідною мірою відповідальності.
Окрім цього, у відповідності до ст.40-1 КУпАП з правопорушника слід стягнути 605,60 гривень судового збору на користь держави.
Керуючись ст.ст.221,283,284 КУпАП,
Об'єднати справи №465/8004/25, №465/8005/25, №465/8084/25, №465/8651/25, №465/8653/25, №465/8658/25, №465/8654/25, №465/8657/25, №465/8650/25, №465/8656/25, №465/7247/25 та №465/7242/25 в одне провадження, присвоївши єдиний унікальний номер справи №465/7242/25.
ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.187, ч. 2 ст.187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення, з урахуванням ч.2 ст.36 КУпАП, у виді штрафу у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 коп.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постановине пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У випадку несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст.ст.307,308 Кодексу України про адміністративні правопорушення з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду.
Суддя Д.І. Рудаков