печерський районний суд міста києва
Справа № 757/50786/25-к
пр. 1-кс-42758/25
16 жовтня 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про арешт майна,
15.10.2025 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 , за погодження прокурора другого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України та органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно з нормою ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
У судове засідання прокурор/слідчий не з'явився, про місце і час розгляду клопотання повідомлений належним чином. Слідчий подав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутність, вимоги підтримав.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Частиною 1 статті 172 КПК України передбачено окрім іншого, що неприбуття слідчого, прокурора у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутність осіб, які не з'явились, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.
Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, надходжу до наступних висновків.
Сторона обвинувачення в обґрунтування свого клопотання зазначає наступне.
З матеріалів клопотання вбачається, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12024000000002143 від 18.10.2024 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України та за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.02.2022 о 04 год 30 хв російська федерація перейшла до відкритої збройної агресії проти України, що супроводжується безпрецедентними за своїм цинізмом і жорстокістю воєнними злочинами, злочинами проти людяності, злочинами геноциду та ядерним шантажем, внаслідок якої порушено загальновизнані норми та принципи міжнародного права: територіальна цілісність і непорушність кордонів суверенної держави.
У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України 24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022 на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України. Згідно зі ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону, крім того згідно з Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 та Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ХІ введено воєнний стан на всій території України строком на 30 діб та в подальшому продовжено Указом Президента України від 06.02.2023 № 58/2023, затвердженим Законом України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 07.02.2023» № 2915-ІX, продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 19.02.2023 строком на 90 діб. Крім того, відповідно до Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 24.02.2022 № 65/2022, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» від 03.03.2022 № 2105-ІХ, оголошено та розпочато загальну мобілізацію протягом 90 діб, яку неодноразово продовжено, востаннє Указом Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 15.04.2025 № 236/2025, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 16.04.2025 № 4357-ІХ, з 09.05.2025 строк проведення загальної мобілізації продовжено на 90 діб, що відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» та ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» є особливим періодом.
Особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування. Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають:
1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту», а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;
2) наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової передвищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.
Відповідно до наказу від 05.04.2024 № 31-к ОСОБА_5 призначено на посаду директора Фахового коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту (далі - Коледж).
У п. 4.3 Положення про фаховий коледж економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту (далі - Положення) визначено, що безпосереднє управління діяльністю Коледжу здійснює його керівник - директор.
У п. 6.4 зазначеного Положення зазначено, що директор Коледжу в межах наданих йому повноважень :
- самостійно відповідно до чинного законодавства вирішує питання діяльності Коледжу;
- видає накази і розпорядження, обов'язкові для виконання всіма підрозділами Коледжу;
- є розпорядником майна і коштів Коледжу;
- планує кошторис, укладає угоди, дає доручення, відкриває банківські рахунки;
- приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Коледжу згідно з чинним законодавством;
- контролює дотримання штатно-фінансової дисципліни всіма підрозділами Коледжу;
- здійснює контроль за якістю роботи викладачів, організацією навчально-виховної та культурно-масової роботи, станом фізичного виховання і здоров'я студентів;
- затверджує структуру та штатний розпис адміністративно- управлінського персоналу та викладацького складу Коледжу;
- здійснює контроль за якістю роботи педагогічних, науково- педагогічних, адміністративних та інших працівників.
Згідно з п. 6.5 Положення директор Коледжу відповідає за провадження та результати освітньої, економічної та інших видів діяльності, стан і збереження нерухомого та іншого майна Коледжу.
Відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, п. 1 примітки до ст. 364 КК України службовими особами у статтях 364, 368, 368-2, 369 цього Кодексу є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також обіймають постійно чи тимчасово в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на державних чи комунальних підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» неправомірна вигода - це грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, будь-які інші вигоди нематеріального чи негрошового характеру, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав.
Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як службова особа ОСОБА_5 відповідно до ст. 68 Конституції України зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
У ході досудового розслідування встановлено, що в період часу з жовтня 2024 по січень 2025 року ОСОБА_5 розробив злочинний план. Діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з невстановленою групою осіб, він організував схему з незаконного одержання неправомірної вигоди.
З клопотання вбачається, що ОСОБА_5 , будучи директором Фахового коледжу економіки та управління національної академії статистики, обліку та аудиту, керуючись корисливим мотивом, з метою незаконного особистого збагачення, усвідомлюючи протиправність своїх дій та їх правові наслідки, діючи за попередньою змовою з невстановленими особами, шляхом надання порад, вказівок, засобів сприяв формальному працевлаштуванню осіб призовного віку на посади викладачів до очолюваного ним навчального закладу з подальшим бронюванням від військової мобілізації, тим самим надаючи можливість чоловікам ухилятися від призову на військову службу за грошову винагороду.
У такий спосіб було створено умови для ухилення чоловіків призовного віку від призову на військову службу в умовах воєнного стану, що грубо порушує публічні інтереси держави та підриває національну безпеку.
Для реалізації злочинних намірів ОСОБА_5 розробив відповідний план злочинних дій, який полягав у такому:
1. Через своїх знайомих та родичів отримував інформацію про осіб, заінтересованих в уникненні мобілізації.
2. Указані особи виступали посередниками у взаємодії між потенційними кандидатами та ОСОБА_5 , домовляючись про суму неправомірної вигоди за працевлаштування та суму благодійних внесків, необхідних для працевлаштування на роботу.
3. Надавав інструкції та перелік необхідних документів для працевлаштування на посаду викладачів.
4. Контролював відкриття заробітних карток в АТ «Райффайзен Банк»
5. Вимагав оплату благодійних внесків на рахунок Фахового коледжу економіки та управління від імені третіх осіб.
6. Здійснював включення кандидатів до наказу про зарахування на посаду викладача.
7. Підписував відповідні кадрові документи.
8. Надавав указівки службовим особам Фахового коледжу економіки та управління на підготовку документів до ІНФОРМАЦІЯ_6 для оформлення відстрочки від призову.
Так, у жовтні 2024 року, точної дати досудовим розслідування не встановлено, до ОСОБА_5 звернувся його знайомий ОСОБА_6 із проханням працевлаштувати з метою уникнення мобілізації свого знайомого ОСОБА_7 на посаду викладача Фахового коледжу економіки та управління національної академії статистики, обліку та аудиту з подальшим бронюванням від військової мобілізації.
ОСОБА_5 погодився та надав покрокову інструкцію ОСОБА_6 щодо працевлаштування ОСОБА_7 , а саме: підготувати пакет документів, написати заяву на працевлаштування, відкрити рахунок в АТ «Райффайзен Банк», зазначив суму, яку необхідно сплатити частинами, та попросив здійснювати обов'язкові оплати благодійних внесків не від свого імені.
25.10.2024 ОСОБА_7 , перебуваючи в приміщенні Фахового коледжу економіки та управління національної академії статистики, обліку та аудиту за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Г. Ковбасюка, 15, написав заяву на прийняття його на посаду викладача Комп'ютерно-інформаційного навчально-методичного центру на повну ставку та передав пакет документів для оформлення на роботу.
Зокрема, на виконання інструкції ОСОБА_7 здійснював платежі від імені дружини ОСОБА_8 11.10.2024 на суму 50 000 грн, 31.10.2024 - 20 000 грн, 29.01.2025 - 17 500 грн, 19.02.2025 - 17 500 грн, 17.03.2025 - 17 300 грн на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Райффайзен Банк», який належить Фахововому коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту (ЄДРПОУ 02357723), з призначенням «Благодійна допомога».
Після переведення першої частини коштів 11.10.2024 у сумі 50 000 грн наказом від 25.10.2024 № 155-к Фахового коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту ОСОБА_7 призначено на посаду викладача Комп'ютерно-інформаційного навчально-методичного центру за основним місцем роботи на ставку з посадовим окладом 10 700 грн.
Після проведення оплат ОСОБА_7 з особистого номеру НОМЕР_2 за допомогою месенджера «Whatsapp» пересилав на мобільний телефон ОСОБА_5 платіжні квитанції про оплату благодійних внесків.
Після оплати благодійних внесків, реалізуючи свій злочинний план, ОСОБА_5 надав невстановленим службовим особам Фахового коледжу економіки та управління національної академії статистики, обліку та аудиту вказівку про підготовку документа до ІНФОРМАЦІЯ_2 для отримання відстрочки від призову, а саме довідку від 02.05.2025 № 269, про те, що ОСОБА_7 працює у Фаховому коледжі економіки та управління національної академії статистики, обліку та аудиту на посаді викладача Комп'ютерно-інформаційного навчально-методичного центру.
У подальшому на початку січня 2025 року, точної дати досудовим розслідування не встановлено, до ОСОБА_5 звернувся його знайомий ОСОБА_6 з проханням працевлаштувати з метою уникнення мобілізації свого знайомого ОСОБА_9 на посаду викладача Фахового коледжу економіки та управління національної академії статистики, обліку та аудиту з подальшим бронюванням від військової мобілізації.
ОСОБА_5 погодився та надав своєму знайомому ОСОБА_6 покрокову інструкцію щодо працевлаштування ОСОБА_9 , а саме: підготувати пакет документів, написати заяву на прийняття на работу, відкрити рахунок в АТ «Райффайзен Банк», зазначив суму, яку необхідно сплатити частинами, та попросив здійснювати обов'язкові оплати благодійних внесків не від свого імені.
23.01.2025 ОСОБА_9 , перебуваючи в приміщенні Фахового коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту за адресою: Київська область, м. Біла Церква, вул. Г. Ковбасюка, 15, написав заяву на прийняття його на посаду викладача Центру профорієнтаційної роботи, довузівської підготовки та післядипломної освіти на повну ставку та передав пакет документів для оформлення на роботу.
Після написання заяви та передачі документів для працевлаштування наказом від 23.01.2025 № 14-к Фахового коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту ОСОБА_9 було призначено на посаду викладача Центру профорієнтаційної роботи, довузівської підготовки та післядипломної освіти за основним місцем роботи на повну ставку з посадовим окладом 10 700 грн.
Реалізуючи свій злочинний план, ОСОБА_5 надав невстановленим службовим особам Фахового коледжу економіки та управління національної академії статистики, обліку та аудиту вказівку про підготовку документа до ІНФОРМАЦІЯ_3 ( АДРЕСА_1 ) для отримання відстрочки від призову, а саме довідку від 30.01.2025 № 41, про те, що ОСОБА_9 працює у Фаховому коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту на посаді викладача Центру профорієнтаційної роботи, довузівської підготовки та післядипломної освіти.
Після призначення на посаду ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_9 , що необхідно здійснити платіж від сторонньої особи на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Райффайзен Банк», який належить Фахововому коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту (ЄДРПОУ 02357723).
11.02.2025 о 10 год 19 хв через АТ «Райфайзен Банк» ОСОБА_9 здійснив оплату від імені свого знайомого ОСОБА_10 на суму 60 000 грн з призначенням «Благодійна допомога».
У подальшому на початку липня 2024 року, точної дати досудовим розслідування не встановлено, до ОСОБА_5 звернувся його знайомий ОСОБА_11 із проханням працевлаштувати з метою уникнення мобілізації свого знайомого ОСОБА_12 на посаду викладача Фахового коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту з подальшим бронюванням від військової мобілізації.
ОСОБА_5 погодився і сказав щоб з ним особисто зв'язався ОСОБА_12 щодо працевлаштування. 17.07.2024 від ОСОБА_5 на месенджер «Whatsapp» з номером НОМЕР_3 ОСОБА_12 надійшов фотознімок про документи, які необхідні для працевлаштування.
Після зібрання необхідних документів та написання заяви ОСОБА_12 на прийняття на работу наказом від 29.07.2024 № 103-к Фахового коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту ОСОБА_12 призначено на посаду викладача Центру профорієнтаційної роботи, довузівської підготовки та післядипломної освіти за основним місцем роботи на 0,75 ставки з посадовим окладом 10 700 грн.
Після призначення на посаду ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_12 , що необхідно за призначення на посаду заплатити благодійний внесок не від свого імені.
02.08.2024 о 09 год 37 хв ОСОБА_12 у відділенні АТ «Ощадбанк» здійснив платіж від імені свого знайомого ОСОБА_13 на суму 17 000 грн на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Райффайзен Банк», який належить Фахововому коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту (ЄДРПОУ 02357723), з призначенням «Благодійна допомога».
Після оплати благодійних внесків ОСОБА_5 надав невстановленим службовим особам Фахового коледжу економіки та управління національної академії статистики, обліку та аудиту вказівку про підготовку документа до ІНФОРМАЦІЯ_2 для отримання відстрочки від призову, а саме довідку від 18.03.2025 № 222, про те, що ОСОБА_12 працює у Фаховому коледжі економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту на посаді викладача Центру профорієнтаційної роботи, довузівської підготовки та післядипломної освіти.
Після зібрання необхідних документів та написання заяви ОСОБА_12 на прийняття на работу наказом від 29.07.2024 № 103-к Фахового коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту ОСОБА_12 призначено на посаду викладача Центру профорієнтаційної роботи, довузівської підготовки та післядипломної освіти за основним місцем роботи на 0,75 ставки з посадовим окладом 10 700 грн.
Після призначення на посаду ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_12 , що необхідно за призначення на посаду заплатити благодійний внесок не від свого імені.
02.08.2024 о 09 год 37 хв ОСОБА_12 у відділенні АТ «Ощадбанк» здійснив платіж від імені свого знайомого ОСОБА_13 на суму 17 000 грн на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Райффайзен Банк», який належить Фахововому коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту (ЄДРПОУ 02357723), з призначенням «Благодійна допомога».
Після оплати благодійних внесків ОСОБА_5 надав невстановленим службовим особам Фахового коледжу економіки та управління національної академії статистики, обліку та аудиту вказівку про підготовку документа до ІНФОРМАЦІЯ_2 для отримання відстрочки від призову, а саме довідку від 18.03.2025 № 222, про те, що ОСОБА_12 працює у Фаховому коледжі економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту на посаді викладача Центру профорієнтаційної роботи, довузівської підготовки та післядипломної освіти.
У подальшому 13.01.2025 на мобільний телефон ОСОБА_5 зателефонував ОСОБА_14 та повідомив йому що він від ОСОБА_15 , ОСОБА_5 попросив перенабрати пізніше.
14.01.2025 о 15 год 17 хв на мобільний телефон ОСОБА_5 повторно зателефонував ОСОБА_14 щодо працевлаштувати на посаду викладача Фахового коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту з подальшим бронюванням від військової мобілізації з метою уникнення від мобілізації.
ОСОБА_5 у розмові повідомив ОСОБА_14 , що наразі треба погодити його кандидатуру на посаду, офіційно подати в бухгалтерію, зробити формальне навантаження, щоб не виникало підозр, прийти 17.01.2025 до Фахового коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту для написання заяви на працевлаштування та взяти собою пакет документів. ОСОБА_14 також поінформував ОСОБА_5 , що перебуває в ІНФОРМАЦІЯ_4 на обліку.
16.01.2025 на мобільний телефон ОСОБА_5 зателефонував ОСОБА_14 , у ході телефонної розмови ОСОБА_5 повідомив, щоб ОСОБА_14 17.01.2025 о 10 годині ранку з документами на працевлаштування прибув за адресою: м. Київ, вул. Підгірна, 1 (місце знаходження Національної академії статистики, обліку та аудиту)
17.01.2025, перебуваючи в приміщенні Національної академії статистики, обліку та аудиту, ОСОБА_14 написав заяву на прийняття його з 23.01.2025 на посаду викладача Центру профорієнтаційної роботи, довузівської підготовки та післядипломної освіти на повну ставку та передав ОСОБА_5 пакет документів для оформлення на роботу.
Після написання заяви та передачі документів для працевлаштування наказом від 22.01.2025 № 12-к Фахового коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту ОСОБА_14 було призначено з 23.01.2025 на посаду викладача Центру профорієнтаційної роботи, довузівської підготовки та післядипломної освіти за основним місцем роботи на повну ставку з посадовим окладом 10 700 грн.
Після призначення на посаду ОСОБА_5 повідомив ОСОБА_14 , що необхідно здійснити платіж від сторонньої особи на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 , відкритий в АТ «Райффайзен Банк», який належить Фахововому коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту (ЄДРПОУ 02357723).
27.01.2025 о 15 год 50 хв на мобільний телефон ОСОБА_5 зателефонував ОСОБА_14 , під час телефонної розмови він запитав ОСОБА_5 , як правильно здійснювати оплату благодійних внесків, щоб не виникало підозр, ОСОБА_5 зазначив, що платіж обов'язково має бути від сторонньої особи.
Так, на виконання вказівки ОСОБА_14 здійснив оплату від імені свого знайомого ОСОБА_16 на суму 70 000 грн з призначенням «Благодійна допомога».
Реалізуючи свій злочинний план, ОСОБА_5 надав невстановленим службовим особам Фахового коледжу економіки та управління національної академії статистики, обліку та аудиту вказівку про підготовку документа до ІНФОРМАЦІЯ_5 для отримання відстрочки від призову, а саме довідку від 12.3.2025 № 208, про те, що ОСОБА_14 працює у Фаховому коледжі економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту на посаді викладача Центру профорієнтаційної роботи, довузівської підготовки та післядипломної освіти.
Перераховані благодійні внески на рахунок Фахового коледжу економіки та управління національної академії статистики, обліку та аудиту в подальшому ОСОБА_5 за допомогою службових осіб коледжу використав для власних потреб, а саме за рахунок коледжу було придбано: 19.03.2024 в мережі «Комфі» на суму 44 647, 00 грн телевізор, 03.06.2024 у ФОП ОСОБА_17 на суму 53 199,00 грн ноутбук «Macbook pro 13», 2022 року, 02.06.2024 у ФОП ОСОБА_18 на суму 154 035, 00 грн матрас «Ring Penrose Standart», 18.11.2024 у ТОВ «Матролюкс» на суму 9 544,00 грн шафу, 27.01.2025 у ТОВ «Розетка.юа» на суму 8 349,00 грн стіл регульований, 07.03.2025 у ТОВ «МАРГО РІТЕІЛ» на суму 102 137,00 грн тримісний диван, 12.03.2025 -13.03.2025 у ФОП ОСОБА_19 на суму 199 980,00 грн меблі, 11.02.2025 та 12.03.2025 у ФОП ОСОБА_20 на суму 15 000,00 оплачено клінінг після ремонту квартир.
04.06.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
Обґрунтованість підозри ОСОБА_5 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення повністю підтверджуються зібраними під час досудового розслідування у кримінальному провадженні доказами, а саме:
- заявою ОСОБА_21 про вчинення кримінального правопорушення;
- протоколами допиту свідка ОСОБА_21 ;
- протоколом огляду мобільного телефону ОСОБА_11 ;
- протоколом огляду мобільного телефону ОСОБА_5 ;
- протокол допиту ОСОБА_7 ;
- матеріалами особових справ ОСОБА_9 , ОСОБА_14 , ОСОБА_12 , , ОСОБА_7 , які вилучені 27.03.2025 у ході проведення обшуку за місцем знаходження Фахового коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту;
- розсекреченими протоколами проведення стосовно фігурантів негласних слідчих (розшукових) дій;
- аналізом виписки з банківського рахунку працівників Фахового коледжу економіки та управління Національної академії статистики, обліку та аудиту;
- іншими матеріалами кримінального провадження та речовими доказами у своїй сукупності.
Згідно з переліку інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно підозрюваному ОСОБА_5 належить наступне майно:
- машиномісце розташоване за адресою: АДРЕСА_2 ;
- земельна ділянка розташованого за адресою: Київська область, Ставищенська селищна рада, кадастровий номер 3224284000:06:012:0140 загальною площею 2, 8832 га.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру транспортних засобів ОСОБА_5 має у власності BMW 320I, державний реєстраційний номер НОМЕР_4 , VIN - НОМЕР_5 .
З огляду на те, що за вчинення інкримінованого ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна, виникла необхідність у застосуванні заходів забезпечення кримінального провадження у вигляді накладенні арешту на зазначене вище майно.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою конфіскації майна як виду покарання.
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що з метою забезпечення можливої конфіскації майна підозрюваного та недопущення його відчуження, вбачається наявність правових підстав для накладення арешту на вищевказане майно підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 117, 131, 132, 171-173, 309 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання про арешт майна задовольнити.
Накласти арешт на об'єкти нерухомого та рухомого майна підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
- машиномісце розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , яке на праві власності належить ОСОБА_5 ;
- земельна ділянка розташованого за адресою: Київська область, Ставищенська селищна рада, кадастровий номер 3224284000:06:012:0140 загальною площею 2, 8832 га, яке на праві власності належить ОСОБА_5 ;
- автомобіль BMW 320I, державний реєстраційний номер НОМЕР_4 , VIN - НОМЕР_5 .
Заборонити будь-яким державним реєстраторам органів державної реєстрації, приватним та державним нотаріусам, приватним та державним виконавцям вчиняти будь-які дії, пов'язані із проведенням державної реєстрації (перереєстрації, поділу, виділу, аукціони, торги, тощо) права власності та майнових прав стосовно вищевказаних об'єктів нерухомості.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.
Зобов'язати слідчого/прокурора у кримінальному провадженні передати ухвалу особі, на майно якої, накладено арешт.
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1