Єдиний унікальний номер справи № 211/5404/25
Номер провадження 2-а/211/149/25
Рішення
іменем України
24 жовтня 2025 року Довгинцівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області за головуванням судді Гонтар А.Л. з участю секретаря судового засідання Костяк Д.Л., представника позивача Мельніченка Ю.В., представника відповідача Петренка О.О. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про притягнення до адміністративої відповідальності,
встановив:
16 травня 2025 позивач ОСОБА_2 звернувся в Довгинцівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області з вищезазначеним позовом, в якому просив суд скасувати постанову № уп/ НОМЕР_1 від 18.10.2025 по справі про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, яку виніс начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 щодо нього.
В обґрунтування позову зазначив, що 18.10.2025 року на підставі постанови № уп/ НОМЕР_1 начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 позивач був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 грн, у зв'язку з неоновленням облікових данних протягом 60 днів (з 18.05.2024 по 17.07.2024). Вказує, що про наявність постанови йому стало відомо 10.05.2025 року від державного виконавця. Просить скасувати зазначенц постанову.
На підставі ухвали Довгинцівського районного суду міста Кривого Рогу від 23 травня 2024 року провадження по справі було відкрито та справу призначено до судового розгляду на 23 червня 2025 року (а.с.14).
02 червня 2025 року до суду надійшов відзив від представника відповідача, відповідно до якого зазначено, що gозивач відповідно до Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» має статус військовозобов'язаного та перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних в ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом
Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
Відповідно до пункту 22 «Порядку проведення призову громадян на військову
службу під час мобілізації, на особливий період» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, резервісти та військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності Указом Президента України про оголошення мjбілізації, затвердженим Верховною Радою України,зобов'язані уточнити свої облікові дані (адресу місця проживання, номери
засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів України, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ.
Резервісти та військовозобов'язані, у яких відсуРезервісти та військовозобов'язані, у яких відсутній (які втратили) військово-обліковий документ, уточнюють свої облікові дані (адресу місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження чи відповідному підрозділі розвідувальних органів, Центральному управлінні або регіональному органі СБУ, де вони перебувають на військовому обліку. У такому разі під час уточнення облікових даних їм оформляється військово-обліковий документ.
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» установлено, що під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 3 березня 2022 року № 2105-IX, громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної
пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
15.10.2024 року о 14:00 посадова особа ТЦК та СП встановила, що позивач не виконав в 60 денний термін вимоги законодавства та не здійснив уточнення персональних (облікових) даних в період з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року включно.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, у військовозобов'язаного ОСОБА_2 відсутня відмітка про уточнення персональних (облікових) даних в 60 денний термін, чим вчинив(ла) правопорушення, передбачене частиною 3 статті 210-1 КУпАП, про що була наявна відмітка про порушення в Реєстрі. Перелік персональних даних визначений в статті 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».
Відповідно статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються інформацією з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також іншими документами.
В діях військовозобов'язаного наявний склад адміністративного правопорушення, який підтверджений належними доказами (інформація Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів). Відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні з 24.02.2022 року й донині діє особливий період в умовах правового режиму воєнного стану, тому за порушення в особливий період Закону України «Про оборону Україну» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачена адміністративна відповідальність за частиною 3 статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
15.10.2024 року встановлено правопорушення та здійснено складання протоколу про адміністративне правопорушення в присутності Позивача та за його особистою згодою призначено розгляд на 10:00 годин 18.10.2024 року з ознайомленням під особистий підпис в протоколі.
18.10.2024 року позивач на розгляд справи не прибув, але у позовній заявібезпідставно зазначив, не наводячи ні одного обґрунтованого доказу, що йому не було повідомлено про час розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Тому, без його присутності на підставі наявних матеріалів в адміністративній справі 18.10.2024 року було здійснено розгляд справи в приміщенні
ІНФОРМАЦІЯ_2 , кабінеті № 17 будівлі № 1 за адресою: АДРЕСА_1 в присутності начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 підполковника ОСОБА_3 .
За результатами розгляду адміністративної справи начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 було оголошено рішення в вигляді постанови № уп/15265 від 18.10.2024 року, яку було направлено 19.10.2024 року поштовим зв'язком.
24.10.2024 року від позивача було надано клопотання про закриття справи та розгляд справи за відсутності порушника.
Згідно з матеріалами справи позивача було притягнуто за порушення частини 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», за порушення якого настає відповідальність за статтею 210-1 КУпАП.
Протокол № 1509 повністю відповідає вимогам статті 256 КУпАП та не є підставою для скасування постанови.
Позивачем не надано жодного достовірного доказу своєчасного уточнення облікових(персональних) даних в період з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року та протиправності винесеної постанови чи порушення вимог статей КУпАП під час
винесення оскаржуваної постанови. Викладені доводи в позовній заяві є надуманими та недостовірними.
Щодо строку притягнення до адміністративної відповідальності зазначаємо, що відповідно до статті 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення (вчинено 17.07.2024 року строк до 17.07.2025 року).
Позивача було притягнуто 18.10.2024 року в строк, визначений статтею 38 КУпАП.
Саме на позивача було покладено обов'язок щодо уточнення персональних даних, перелічених як в пункті 22 «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560 так і підпункті 1 пункту 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» та в строк 60 днів ( з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року), одним із трьох способів (ЦНАП, ТЦК та СП, застосунок РЕЗЕРВ+), а не на ТЦК та СП.
Даний обов'язок також визначений в абзаці 4 підпункту 10-1 пункту 1 Додатку 2Порядок здійснення уточнення персональних даних чітко визначений в
пункті 22 «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, та не передбачає автоматичного уточнення шляхом отримання персональних даних з інших реєстрів чи наявності вже отриманих даних в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Обов'язок уточнити персональні дані потрібно було виконати не залежно від
того, чи були ці данні в розпорядженні ТЦК та СП, чи отримував їх останнійчи ні, та не важливо чи змінювались вони протягом певного часу чи ні. Уточнення - це поправка, пояснення, доповнення, внесені з метою надання більшоїточності.
Позивач, в 60 денний термін не звертався для уточнення ні до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, ні до центру надання адміністративних послуг, а також не завантажував застосунок РЕЗЕРВ+.
В даних спірних правовідносин не може бути застосовано примітку до статті 210 КУпАП, а саме, що положення статі 210-1 КУпАП не застосовуються у разі можливості отримання держателем ЄДРПВР персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста, а отже звільняє особу від відповідальності.
Дана примітка застосовується виключно до статті 210 КУпАП, яка передбачає
відповідальність за порушення правил військового обліку, а саме коли військовозобов'язаний не повідомив в 7-денний термін про зміни персональних
даних.
В разі надходженні інформації до Єдиного державВ разі надходженні інформації до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів щодо зміни персональних даних визначених статтею 7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» та в разі особистого неповідомлення в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» останній до адміністративної відповідальності не притягується.
В даній адміністративній справі питання зміни чи виникнення нових персональних даних у військовозобов'язаного та неповідомлення про ниБудучи обізнаним про наявність адміністративної справи та належним чином повідомлений про день та час розгляду справи 18.10.2024 року, на розгляд якої останній не прибув до ТЦК та СП.
Позивач знаючи про прийняте рішення від 18.10.2024 року, в десятиденний термін не здійснив активних дій щодо оскарження рішення, яке набрало чинності 28.10.2024 року.
Позивачем не вказано поважних причин пропуску строку на оскарження та підстав, які б завадили йому вчасно отримати та оскаржити рішення.
Таким чином, ІНФОРМАЦІЯ_4 вважає позовні вимоги Позивача необґрунтованими та безпідставними, а позовну заяву такою, яка задоволенню не підлягає. Позивачем не було доведено своєчасне уточнення персональних даних в строк визначений чинним законодавством. Просять у задоволенні позову відмовити.
Позивач у судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи у його відсутності, на задоволенні позовних вимог наполягає.
Представник позивача у судове засідання з'явився, підтримав позовні вимоги позивача з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні, заперечував проти задоволення позовних вимог.
Заслухавши представника позивача, представника відповідача, дослідивши письмові матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини та оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи, суд висновє таке.
У частині 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Суд встановив, що позивач ОСОБА_2 перебуває на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Як встановлено із змісту оскаржуваної постанови №уп/15265 від 18 жовтня 2024 року, яку склав начальник ІНФОРМАЦІЯ_2 підполковник ОСОБА_3 , суть правопорушення полягає в тому, що військовозобов'язаний ОСОБА_2 не уточнив свої облікові дані через центр надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження з 18.05.2024 по 17.07.2024 на виконання Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», яким військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження, чим порушив вище зазначену норму, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.
У частині 3 ст. 210-1 КУпАП передбачено відповідальність за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період.
Об'єктом адміністративного правопорушення за ст. 210-1 КУпАП є суспільні відносини у сфері мобілізаційної підготовки та мобілізації. Об'єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні законодавства України про мобілізаційну підготовку та мобілізацію (формальний склад). Суб'єкт адміністративного проступку як громадяни, так і посадові особи. Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.
Будь-який інший вид стягнення, крім штрафу, санкцією ч. 3 ст. 210-1 КУпАП не передбачено.
Правила військового обліку встановлені Законом України «Про військовий обов'язок та військову службу», Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Порядком організації та ведення військового обліку призовників, і військовозобов'язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 1487 від 30.12.2022.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оборону України» особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Особливий період в Україні розпочався з 17.03.2014, коли було оприлюднено Указ Президента України від 17.03.2014 № 303/2014 «Про часткову мобілізацію».
Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан, який триває до теперішнього часу.
Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» встановлює правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, визначає засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (далі підприємства, установи й організації), повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів.
Статтею 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Згідно з частиною 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачено, що під час мобілізації громадяни зобов'язані з'явитися: військовозобов'язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях;т резервісти, які проходять службу у військовому резерві, - до військових частин у строки, визначені командирами військових частин; військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку; військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом керівників відповідних підрозділів; особи, які уклали контракти про перебування у резерві служби цивільного захисту, - за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту.
Інші військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
Отже, з огляду на вимоги зазначеного абз. 7 ч. 3 ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» всі військовозобов'язані, окрім тих що відносяться до абз. 2-6, зобов'язані протягом 60 днів уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
У частині 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» визначено, що громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, окрім іншого: - уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (абзац 2); - виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством (абзац 6).
Частина 10 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» викладена в редакції Закону № 3633-IX від 11.04.2024, який набув чинності 18.05.2024.
Згідно зі ст. 42 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та пункту 19 Порядку № 1487 громадяни України, винні в порушенні правил військового обліку громадян України, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов'язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом.
Тобто, відповідно до частини 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» громадяни України, які перебувають на військовому обліку також зобов'язані: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Абзацом 4 пункту 1 частини 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11 квітня 2024 року № 3633-IX(надалі Закон № 3633-ІХ) встановлено, що громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності); у разі перебування за кордоном шляхом повідомлення на офіційну електронну адресу або на офіційний номер телефону, які зазначені на офіційному сайті територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
Отже, вищезазначені норми законодавства передбачають три шляхи, яким громадяни України, які перебувають на території України та які перебувають на військовому обліку повинні були уточнити свої персональні дані з 18.05.2024 по 16.07.2024 (включно), а саме:
через центр надання адміністративних послуг;
через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста;
у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Як вбачається з витягу з Єдиного електронного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, наданого представником відповідача, позивач не оновив свої облікові дані протягом встановленого строку з 18.05.2024 по 16.07.2024 включно.
Таким чином, позивачем не доведено, що він, будучи військовозобов'язаним, був звільнений від виконання обов'язку, з 18.05.2024 по 16.07.2024 включно уточнити свої облікові дані у встановленому порядку.
Перебування на військовому обліку чи навчання не звільняло ОСОБА_2 від обов'язку уточнити свої персональні дані у встановленому порядку у вказаний вище період.
Суду не було надано жодних доказів, які б підтверджували, що станом на дату останнього уточнення персональних даних ОСОБА_2 були зазначені незмінені по теперішній час адреса проживання, номер засобів зв'язку, адреса електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.
Обов'язок щодо необхідності оновлення даних виник у військовозобов'язаних в силу зміни у чинному законодавстві, яким не передбачено вжиття дій від ТЦК та СП, зокрема, виклик таких осіб та направлення їм повісток.
Як вбачається зі змісту протоколу від 15.10.2025 5, позивач був присутній при його складанні, йому повідомлено під підпис, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться 18.10.2024 о 10:00 год. в каб. № 17 у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Особливістю спірних правовідносин є те, що про дату, час та місце розгляду справи позивач був повідомлений шляхом зазначення відповідної інформації в протоколі про адміністративне правопорушення, тоді як закон не визначає спеціальний присічний строк повідомлення у такому випадку ще і повісткою. При цьому позивач у визначений законом спосіб не повідомив ТЦК про неможливість з'явитися для розгляду справи, а тому відсутні підстави вважати, що розгляд справи відбувся з порушенням законодавчо встановленої процедури.
Надаючи оцінку аргументам позивача з приводу того, що протокол та постанова складені неуповноваженою особою, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч.1 ст.235 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), територіальні центри комплектування та соціальної підтримки розглядають адміністративні справи про порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку, про порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, про зіпсуття військово-облікових документів чи втрату їх з необережності (статті 210, 210-1, 211 (крім правопорушень, вчинених військовозобов'язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України або Служби зовнішньої розвідки України).
До відзиву на позовну заяву долучено витяг з наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 згідно з яким особа, яка склала протокол щодо позивача , уповноважена від імені ТЦК та СП на виявлення та складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Позивач був присутній при складанні протоколу, який було йому вручено в день його складання 15.10.2024. Протокол містить відомості про те, що постанова буде складена 18.10.2024 у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Від імені ТЦК та СП розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право їх керівники.
З матеріалів справи вбачається, щ постанова №уп/15665 від 18.10.2024 ухвалена саме начальниом ІНФОРМАЦІЯ_2 .
А отже, процесуальні документи складені уповноваженими на те особами.
Решта доводів позивача не спростовують висновків суду, а тому відхиляються за безпідставністю.
Крім того, під час розгляду цієї справи судом не встановлено порушень процедури, які б могли вплинути на кінцевий результат розгляду відповідачем питання про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.
Таким чином, проаналізувавши досліджені в судовому засіданні докази та норми чинного законодавства, суд висиновує , що постанова в справі про адміністративне правопорушення від 16.10.2024 №уп/15265, винесена щодо ОСОБА_2 , відповідає вимогам КУпАП, є законною та обґрунтованою, оскільки при її винесенні виконано усі вимоги чинного законодавства та на підставі повного і всебічного з'ясування обставин вирішено справу, а тому вона скасуванню не підлягає.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат та з огляду на те, що суд висновує про відсутність підстав для задоволення даного адміністративного позову, всі судові витрати слід залишити за позивачем згідно з вимогами ст. 139 КАС України.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.2-16,19-20,77,121-126,131,159-167,193,227-228,241,244,246,250-251,255,286,292,293,295 КАС України, ст. ст. 210-1, 245, 251, 280 КУпАП, суд, -
вирішив:
адміністративний позов ОСОБА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - залишити без задоволення.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Третього апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 24 жовтня 2025 року.
Суддя: А.Л.Гонтар