Справа № 132/3040/25
1-кс/132/579/25
Ухвала
Іменем України
20 жовтня 2025 року м. Калинівка
Слідчий суддя Калинівського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
слідчого ОСОБА_4 ,
підозрюваного ОСОБА_5 ,
захисника підозрюваного - адвоката ОСОБА_6 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погоджене начальником Калинівського відділу Хмільницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 , про відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Хмільника Вінницької області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , одруженого, має на утриманні неповнолітню дитину, раніше несудимого, у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024020210000422 від 26.09.2024, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, від посади директора Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на строк два місяці,
До Калинівського районного суду Вінницької області 15.10.2025 надійшло клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погоджене начальником Калинівського відділу Хмільницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 , про відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, від посади директора Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на строк два місяці.
Вказане клопотання згідно із протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 15.10.2025 передано для розгляду слідчому судді ОСОБА_1 .
Це клопотання мотивовано тим, що слідчим відділенням відділення поліції № 1 Хмільницького РВП здійснюється досудове розслідування у кримінального провадження № 12024020220000422 від 26.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі - КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »), відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 30.07.1998 зареєстровано як юридичну особу, код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що здійснює свою діяльність за адресою: АДРЕСА_2 .
Статутом комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (нова редакція), затвердженого рішенням 44 сесії ІНФОРМАЦІЯ_5 7 скликання від 23.07.2020 № 954, закріплено загальні положення, найменування, місцезнаходження та структура підприємства, юридичний статус підприємства, мета та предмет діяльності підприємства, права та обов?язки підприємства, управління підприємством, майно підприємства, фінансово-господарська діяльність підприємства, повноваження трудового колективу, припинення підприємства, порядок внесення змін до статуту підприємства.
Статутом комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (нова редакція) (далі - Статут КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »), який затверджено рішенням 5 сесії ІНФОРМАЦІЯ_5 8 скликання від 26.02.2021 № 89, внесено зміни в частині найменування з комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_2 », де закріплено загальні положення, найменування, місцезнаходження та структура підприємства, юридичний статус підприємства, мета та предмет діяльності підприємства, права та обов?язки підприємства, управління підприємством, майно підприємства, фінансово-господарська діяльність підприємства, повноваження трудового колективу, припинення підприємства, порядок внесення змін до статуту підприємства, тощо.
Відповідно до п.п. 1.2, 1.3, 1.4, 1.5 Розділу 1 Статуту КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »: КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » створене за рішенням 39 сесії ІНФОРМАЦІЯ_5 7 скликання від 26.09.2019 № 849 шляхом перетворення ІНФОРМАЦІЯ_6 . Підприємство є правонаступником усього майна, всіх прав та обов?язків ІНФОРМАЦІЯ_7 . Власником підприємства є територіальні громади сіл, селищ, міст Вінницької області в особі ІНФОРМАЦІЯ_5 . Підприємство підпорядковане, підзвітне та підконтрольне ІНФОРМАЦІЯ_8 . Комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_2 » є закладом охорони здоров'я - комунальним унітарним некомерційним підприємством, що надає послуги третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги населенню Вінницької області та забезпечує надання громадянам медичних послуг лікувального, профілактичного та реабілітаційного характеру із застосуванням фізіотерапевтичних методів, використанням природних лікувальних ресурсів (мінеральних радонових вод, лікувальних грязей), природних комплексів із сприятливими для лікування умовами, медикаментозного лікування, дієтотерапії, лікувальної фізкультури та інших, в тому числі народних та нетрадиційних методів лікування в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та цим Статутом. Підприємство є спеціалізованим лікувальним закладом і здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання прибутку. У своїй діяльності підприємство керується Конституцією України, Господарським та Цивільним кодексами України, законами України, Указами та розпорядженнями Президента України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами ІНФОРМАЦІЯ_9 , іншими нормативно-правовими актами, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та Органу управління майном, а також цим Статутом.
Відповідно до п.п. 3.1, 3.2, 3.4, 3.7 Розділу 3 Статуту КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »: підприємство є юридичною особою з дня його державної реєстрації у встановленому законодавством порядку, наділене цивільною правоздатність та дієздатністю, користується правом оперативного управління щодо закріпленого за ним майна, веде бухгалтерський облік, складає та готує статистичну звітність у порядку, встановленому законодавством України, укладає угоди (договори, контракти) з юридичними та фізичними особами, виступає позивачем та відповідачем у судах, набуває майнових і немайнових прав та несе обов'язки, займається діяльністю, яка відповідає напрямам, передбаченим цим Статутом. Підприємство має самостійний баланс, рахунки в установах банків органах ІНФОРМАЦІЯ_10 , печатку з власним найменуванням, штампи, бланки з власними реквізитами та інші атрибути. Підприємство здійснює некомерційну господарську діяльність відповідно до фінансового плану, затвердженого Органом управління майном. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи не втручаються в фінансово-господарську діяльність. Збитки, завдані підприємству відшкодовуються у порядку встановленому чинним законодавством. Відповідно до п. 4.1 Розділу 4 Статуту КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Головною метою підприємства є здійснення медичної практики та надання висококваліфікованої поліклінічно-консультативної, лікувально-діагностичної та стаціонарної медичної допомоги населенню Вінницької області, осіб з інших регіонів та осіб з інших країн, в порядку етапності лікувально-реабілітаційних заходів, що сприяють відновленню функцій організму і закріпленню досягнутих результатів лікування пацієнтів із різними захворюваннями.
Відповідно до п.п. 5.1.1, 5.1.5, 5.2.2, 5.2.8, 5.2.12 Розділу 5 Статуту КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », має права та обов'язки: Самостійно планувати, організовувати і здійснювати свою статутну діяльність, визначати основні напрямки свого розвитку відповідно до своїх завдань і цілей, у тому числі спрямовувати отримані від господарської діяльності кошти на утримання Підприємства та його матеріально-технічне забезпечення. Самостійно визначати напрямки використання грошових коштів у порядку, визначеному законодавством України, враховуючи норми затвердженого фінансового плану та Статуту. Здійснювати бухгалтерський облік, забезпечувати фінансову та статистичну звітність згідно з законодавством. Забезпечувати ефективне використання закріпленого за ним майна та цільове використання виділених коштів. Здійснювати відповідно до чинного законодавства заходи з підвищення заробітної плати працівників з метою посилення їх матеріальної зацікавленості як у результатах особистої праці, так і у загальних підсумках роботи підприємства.
Згідно п. 6.2.4, 6.4, 6.5 Розділу 6 Статуту КП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Орган управління майном: Призначає на посаду та звільняє з посади директора підприємства, укладає та розриває контракт з директором підприємства, здійснює контроль за виконанням контракту згідно чинного законодавства. Поточне керівництво підприємством здійснює - директор підприємства, який призначається на посаду і звільняється з посади за рішенням Органу управління майном відповідно до порядку, визначеного законодавством України та рішеннями ІНФОРМАЦІЯ_5 . Кваліфікаційні вимоги до кандидат. на посаду директора підприємства визначаються чинним законодавством України. Із директором підприємства укладається контракт в порядку встановленому чин тим законодавством. Строк найму, права, обов?язки і відповідальність директора, умови його матеріального забезпечення, інші умови найму визначаюся контрактом. Директор підприємства здійснює керівництво діяльністю підприємства, несе персональну відповідальність за лікувально-профілактичну, організаційно-методичну, адміністративно-управлінську, господарсько-обслуговуючу, фінансово господарську діяльність підприємства та виконання фінансового плану. У своїй роботі директор підприємства керується чинним законодавством, рішеннями Органу управління майном та цим Статутом.
Відповідно до п.п. 6.5.1.1, 6.5.1.9, 6.5.1.14, 6.5.1.15, 6.5.1.18, 6.5.1.22, 6.5.1.25, 6.5.1.27, Статуту КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », директор: здійснює керівництво діяльністю підприємства згідно з чинним законодавством; діє без довіреності від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших органах, у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи та видає довіреності і делегує право підпису документів іншим посадовим особам підприємства, укладає договори, відкриває в органах ІНФОРМАЦІЯ_10 та установах банків поточні та інші рахунки; укладає трудові договори з працівниками підприємства, в тому числі. призначає на посаду та звільняє з посади своїх заступників, медичного директора головного бухгалтера, керівників структурних підрозділів та інших працівників підприємства, приймає передбачені законодавством про працю рішення в сфері трудових відносин; забезпечує проведення колективних переговорів, укладення колективного договору в порядку, визначеному законодавством України; несе відповідальність за збитки, завдані підприємству з вини працівників підприємства в порядку, визначеному законодавством; має право першого підпису на фінансових, банківських та інших документах; користується правом розпорядження коштами підприємства відповідно до законодавства та затвердженого фінансового плану, а майном згідно рішень Органу управління майном та цього Статуту; у межах своєї компетенції видає накази та розпорядження, дає вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників підприємства.
Згідно п. 8.10, 8.13 Розділу 8 Статуту КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »: умови оплати праці працівників підприємства визначаються трудовим договором між директором підприємства та працівником з урахуванням вимог законодавства, затвердженого фінансового плану та положень цього Статуту. Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород і інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством.
Згідно п. 9.6, 9.7 Розділу 9 Статуту КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » повноваження трудового колективу: колективним договором регулюються питання охорони праці, виробничі та трудові відносини трудового колективу з адміністрацією підприємства. Право на укладання колективного договору від імені адміністрації має директор підприємства, а від імені трудового колективу - уповноважений ним орган (профспілковий комітет).
Рішенням 45 сесії ІНФОРМАЦІЯ_5 7 скликання від 24.09.2020 № 983 «Про трудові відносини з керівниками закладів охорони здоров'я - об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області» ОСОБА_5 призначено на посаду директора комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з 25.09.2020 шляхом укладення контракту строком на 3 роки.
25.09.2020 між ІНФОРМАЦІЯ_11 , на яку покладено функції управління майном, як Органом управління майном, та ОСОБА_5 укладено контракт як з директором КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (рішенням 5 сесії ІНФОРМАЦІЯ_5 8 скликання від 26.02.2021 № 89, внесено зміни в частині найменування з комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») (далі - Контракт) на термін з 25.09.2020 по 22.09.2023.
Відповідно до п.п. 2, 3, 5, 6.14, 6.16, 6.17, 6.19, 6.26, 8.1, 8.3, 8.5, 8.6, 21.1, 21.2, 21.3, Контракту, за цим контрактом директор КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (з 26.02.2021 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ») за цим контрактом керівник зобов'язується безпосередньо і через адміністрацію підприємства здійснювати поточне управління (керівництво) підприємством з метою забезпечення виконання його статутних завдань, надання належної, якісної та кваліфікованої медичної допомоги, ефективної діяльності підприємства, раціонального використання і збереження закріпленого за підприємством майна, а орган управління майном зобов'язується створювати належні умови для матеріального забезпечення і організації праці керівника. Керівник є повноважним представником підприємства під час реалізації повноважень, функцій, виконання обов'язків підприємства, передбачених законами, іншими нормативно-правовими актами і статутом підприємства. Керівник діє від імені підприємства без довіреності. Керівник здійснює поточне (оперативне) керівництво підприємством, організовує його господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання підприємством завдань, передбачених законодавством, статутом підприємства та цим контрактом. Дотримуватися гарантій оплати праці, встановлених законодавством, створити систему стимулів та мотивації персоналу. Забезпечувати проведення колективних переговорів, укладення колективного договору в порядку, визначеному Законом України «Про колективні договори і угоди», виконання його вимог. Укладати трудові договори з працівниками підприємства, керуючись законодавством про працю, з урахуванням галузевих особливостей, передбачених статутом підприємства, генеральною та галузевими угодами, колективним договором. Затверджувати наказами підприємства положення про структурні підрозділи, штатний розпис, положення про преміювання, інші положення та порядки, що мають системний характер, затверджувати посадові та робочі інструкції працівників. Відшкодовувати збитки, завдані підприємству з його вини, згідно із законодавством. Діяти від імені підприємства, представляти його інтереси у відносинах підприємствами, установами, організаціями будь-якої форми власності, фізичними особами іншими третіми особами та у судових органах, органах державної влади та органах місцевого самоврядування. Видавати у межах своїх повноважень накази та розпорядження, обов'язкові для в підрозділів та працівників підприємства. Розпоряджатися коштами підприємства в межах обсягів та у порядку, визначено законодавством та фінансовим планом підприємства. Визначати розмір заробітної плати, застосовувати заходи заохочення та накладати працівників дисциплінарні стягнення відповідно до законодавства. Керівник несе відповідальність за: неналежну організацію бухгалтерського обліку з визначенням облікової політики та збереження оброблених документів, регістрів бухгалтерського обліку і звітності згідно із законодавством; недотримання вимог законодавства про працю та охорону праці на підприємстві; невиконання статутних завдань підприємства і умов цього контракту з вини керівника.
Отже, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді директора КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (рішенням 5 сесії ІНФОРМАЦІЯ_5 8 скликання від 26.02.2021 № 89, внесено зміни в частині найменування з комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») з 25.09.2020 по теперішній час, постійно обіймав у вказаний період часу посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, та, відповідно до ст. 18 КК України та примітки до ст. 364 КК України, являється службовою особою.
Маючи статус та повноваження службової особи, ОСОБА_5 допустив службову недбалість, тобто неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам в особі ІНФОРМАЦІЯ_5 за наступних обставин.
Так, 05.10.2020 з однієї сторони КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в особі директора - ОСОБА_5 та з другої сторони - ІНФОРМАЦІЯ_12 ( ІНФОРМАЦІЯ_13 ) в особі т.в.о. голови ОСОБА_7 укладено договір № 3879-Е920-Р000 «Про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій», а саме пакет № 33 «Перехідне фінансування забезпечення комплексного надання медичних послуг в частині умов, в якій застосовуються з 01.09.2020».
В подальшому, 28.01.2021 між КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в особі директора - ОСОБА_5 та ІНФОРМАЦІЯ_12 ( ІНФОРМАЦІЯ_13 ) в особі т.в.о. голови ОСОБА_7 підписано договір № 3879-Е920-Р000/03 про внесення змін до договору № 3879-Е920-Р000.
Зміни передбачали, що вказаний договір продовжено, в частині умов «в п. 8.3 спеціальних умов якого зазначено, що сторони погодили, що умови договору щодо надання послуг згідно з цим додатком застосовуються до відносин між ними, які виникли з 01.09.2020».
Також КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у своїй діяльності керується Колективним договором на 2020 - 2022 роки, укладений між адміністрацією та первинним профспілковим комітетом КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Колективний договір, схвалений загальними зборами трудового колективу КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 .01.2020 (протокол №1) та зареєстрований ІНФОРМАЦІЯ_14 від 27.01.2020 за реєстраційним №1.
До Колективного договору вносилися зміни: зареєстровані ІНФОРМАЦІЯ_14 від 04.09.2020 за реєстраційним №13; схвалені загальними зборами трудового колективу 15.10.2020 (Протокол №7), зареєстровані ІНФОРМАЦІЯ_14 від 05.11.2020 за реєстраційним №14; схвалені загальними зборами трудового колективу від 27.05.2021, зареєстровані ІНФОРМАЦІЯ_14 від 31.05.2021 за реєстраційним №21.
Відповідно до Колективного договору та змін до нього, а саме п. 4.1.1 Розділу 4 «Оплата праці», формування оплати праці на підставі законів та інших нормативно - правових актів України, генеральної, Галузевої угоди, даного Колективного договору. Установлювати працівникам закладу розміри посадових окладів, їх підвищення, доплат, надбавок, матеріальної допомоги на оздоровлення на рівні не нижчого за визначені постановами: «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 №1298, «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров'я» від 29.12.2009 №1418, «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 №524, та Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказами ІНФОРМАЦІЯ_15 , ІНФОРМАЦІЯ_9 від 05.10.2005 №308/519 (надалі - Наказ №308/519 від 05.10.2005).
Розділом 3 «Доплати» Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказами ІНФОРМАЦІЯ_15 , ІНФОРМАЦІЯ_9 від 05.10.2005 №308/519 передбачено, що працівникам можуть встановлюватись наступні доплати: 3.1. Доплати за суміщення професій (посад), виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника та розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт; 3.2. Доплати за роботу в нічний час; 3.3. Доплати за науковий ступінь; 3.4. Інші доплати (а саме працівникам за їх згодою може вводитися робочий день з розподілом зміни на частини (з перервою у роботі понад 2 години) за умови, щоб загальна тривалість роботи не перевищувала встановленої норми тривалості робочого дня (ст. 60 КЗпП) в розмірі до 30 відсотків; за ненормований робочий день для водіїв легкових та санітарних автомобілів; робітникам зайнятим на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, за результатами атестації робочих; шеф-кухарю, який не звільнений від основної роботи; працівникам (у т. ч. молодшим медичним сестрам), які використовують у роботі дезінфікувальні засоби; за роботу у вихідний день згідно з чинним законодавством (статті 72, 107 Кодексу законів про працю України).
Колективним договором на 2020 - 2022 роки, визначено перелік доплат, до посадових окладів працівників та порядок встановлення їх розмірів.
Зокрема, пунктами 4.1 Колективного договору на 2020 - 2022 роки, визначено розміри надбавок та доплат, які адміністрація зобов'язується виплачувати працівникам Лікарні, а саме: згідно Наказу 308 від 05.10.2005 в межах фонду заробітної плати: за роботу в вихідні дні черговим лікарям надавати відгули; за роботу в святковий день в межах місячної норми робочого часу проводити оплату в розмірі одинарної годинної ставки понад оклад (п.4.1.3); доплату за роботу у нічний час здійснювати у розмірі 35% годинної тарифної ставки (п.4.1.3); за складність, напруженість і високу якість роботи надавати надбавку до посадового окладу в розмірі до 50% в межах фонду заробітної плати (п.4.1.3); проводити підвищення посадових окладів працівникам, робота яких дає право на підвищення посадового окладу у зв'язку з шкідливими та важкими умовами праці та її розміри згідно Наказу 308 від 05.10.2005 (п.4.1.4); працівникам, зайнятим на роботах з шкідливими і важкими умовами праці, за результатами атестації робочих місць встановлювати доплату до посадових окладів (п.4.1.5); відповідно до Наказу 308 від 05.10.2005, працівникам, які використовують в роботі дезінфікуючі засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів в залежності від функціональних обов'язків та обсягу роботи встановити доплату у розмірі 10% посадового окладу молодшим медичним сестрам (прибиральницям) (п.4.1.11).
Пунктом 4.1.10 Колективного договору визначено не приймати в односторонньому порядку рішень, які змінюють установлені в колективному договорі умови оплати праці.
ОСОБА_5 , працюючи на посаді на посаді директора КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (рішенням 5 сесії ІНФОРМАЦІЯ_5 8 скликання від 26.02.2021 № 89, внесено зміни в частині найменування з комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), будучи службовою особою, виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, в порушення п. 2, 5, 6.16, 6.19, 8.3, 8.5, 8.6, 21.1, 21.2 Контракту, згідно яких він діє повноважним представником підприємства під час реалізації повноважень, функцій, обов'язків КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (рішенням 5 сесії ІНФОРМАЦІЯ_5 8 скликання від 26.02.2021 № 89, внесено зміни в частині найменування з комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), передбачених законодавчими актами, статутом підприємства, іншими нормативними документами, та особою, яка має право першого підпису документів, в тому числі видавати у межах своїх повноважень накази та розпорядження, обов'язкові для в підрозділів та працівників підприємства, неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, а саме, маючи реальну можливість перед виданням Наказу № 22 від 08.02.2021 «Про доплати медичним працівникам, перевірити його на відповідність вимогам Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказами ІНФОРМАЦІЯ_15 , ІНФОРМАЦІЯ_9 від 05.10.2005 №308/519 (пункт 3 «Доплати»), пунктів 4.1, 4.1.10 Колективного договору на 2020 - 2022, ст.18 Кодексу законів про працю України, яким визначено, що положення Колективного договору є обов'язковими як для власника або уповноваженого ним органу, фізичної особи, яка використовує найману працю, так і для працівників, ст. 5 Закону України від 01.07.1993 №3356-ХІІ «Про колективні договори і угоди», не перевірив вказані документи на предмет відповідності їх вищевказаним вимогам чинного законодавства та 08.02.2021 безпідставно видав та підписав Наказ № 22, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2021 №22 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2019 №1086 та від 05.02.2020 №65», де установлено з 01.01.2021 по 31.03.2021 доплати до заробітної плати медичним працівникам: лікарям у розмірі 70% посадового окладу, визначеного за 14 тарифним розрядом Єдиної тарифної сітки; фахівцям, які відповідають кваліфікаційним вимогам, затвердженим МОЗ, професіоналам, фахівцям у розмірі 50% мінімальної заробітної плати; молодшим медичним сестрам та технічним службовцям у розмірі 25% мінімальної зарплати.
Вказаним Наказом ОСОБА_5 затвердив перелік посад медичних працівників КНП « ІНФОРМАЦІЯ_16 » у кількості 99 працівників.
Тобто зазначеними діями ОСОБА_5 , результатом яких стало нарахування доплат до заробітної плати вищезазначеним працівникам, які у визначеному розмірі права не мали. За наслідком злочинних дій ОСОБА_5 , грошові кошти КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (рішенням 5 сесії ІНФОРМАЦІЯ_5 8 скликання від 26.02.2021 № 89, внесено зміни в частині найменування з комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на комунальне некомерційне підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») були незаконно перераховані працівникам вказаного підприємства, перелік яких вказаний у додатку 1 до наказу, які не мали право на їх отримання, на загальну суму 365 621,13 грн., після нарахування та отримання яких, останні розпорядились ними на власний розсуд.
Згідно висновку судово-економічної експертизи № СЕ-19/102-25/5084-ЕК від 26.05.2025 встановлено, що документально акт ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 10.09.2024 № 260204-30/14, в частині необґрунтованого нарахування працівникам КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » доплат, яка не передбачена установчими документами за січень-березень 2021 року підтверджується частково в сумі 365 621,13 грн. (без єдиного соціального внеску). Обґрунтування в дослідницькій частині висновку експерта.
Своїми діями ОСОБА_5 заподіяв державному бюджету в особі ІНФОРМАЦІЯ_5 матеріальну шкоду на загальну суму 365 621,13 грн.
ОСОБА_5 14.10.2025 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України.
Вина ОСОБА_5 повністю підтверджується зібраними органом досудового розслідування доказами, зокрема:
1. Документами, отриманими в порядку ст. 93 КПК України в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а саме: завіреними копіями Статуту (Положення), зі змінами та доповненнями на 2021-2022 роки.
2. Документами, вилученими за результатами проведення тимчасового доступу в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а саме оригіналами: Колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на 2020-2022 р.р.; Змін до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на 2020-2022 р.р.; Змін до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на 2020-2022 р.р.; Змін до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на 2020-2022 р.р.; Колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на 2023-2025 р.р.; Змін до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на 2023-2025 р.р.; Змін до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на 2023-2025 р.р.; Змін до колективного договору між адміністрацією та профспілковим комітетом комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на 2023-2025 р.р.; Наказу по лікарні від 08.02.2021 № 22 «Про доплати медичним працівникам», Договір № 3879-Е920-Р000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій; Договору № 3879-Е920-Р000/03 про внесення змін до договору № 3879-Е920-Р000 про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій; Рішення 45 сесії ІНФОРМАЦІЯ_5 7 скликання від 24.09.2020 р. «Про трудові відносини з керівниками закладів охорони здоров'я - об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області» про призначення керівника; щомісячних корінців за лютий-березень 2021 року.
3. Актом ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_17 від 10.09.2024, встановлено, що протягом січня - березня 2021 року працівникам Лікарні нараховано та виплачено доплати за січень - березень 2021 року, які не передбачено Колективним договором та не передбачена Наказом №?308/519 від 05.10.2005, що можливо призвело до зайвого нарахування та виплати заробітної плати на загальну суму 371485,60 грн та перерахування єдиного соціального внеску в сумі 78032,28 грн, чим можливо завдано матеріальної шкоди.
4. Висновком судово-економічної експертизи № СЕ-19/102-25/5084-ЕК від 26.05.2025 встановлено, що документально акт ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » від 10.09.2024 № 260204-30/14, в частині необґрунтованого нарахування працівникам КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » доплат, яка не передбачена установчими документами за січень-березень 2021 року підтверджується частково в сумі 365 621,13 грн. (без єдиного соціального внеску). Обґрунтування в дослідницькій частині висновку експерта.
5. Іншими доказами у кримінальному провадженні.
Кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_5 , вчинене ним під час перебування на посаді директора КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (з 26.02.2021 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ») та не могло бути ним вчинене без використання свого службового становища.
Відповідно до п.п. 2, 3, 5, 6.14, 6.16, 6.17, 6.19, 6.26, 8.1, 8.3, 8.5, 8.6, 21.1, 21.2, 21.3, Контракту, за цим контрактом директор КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (з 26.02.2021 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »), серед іншого, зобов'язаний: забезпечувати проведення колективних переговорів, укладення колективного договору в порядку, визначеному Законом України «Про колективні договори і угоди», виконання його вимог; затверджувати наказами підприємства положення про структурні підрозділи, штатний розпис, положення про преміювання, інші положення та порядки, що мають системний характер, затверджувати посадові та робочі інструкції працівників; керівник несе відповідальність за: неналежну організацію бухгалтерського обліку з визначенням облікової політики та збереження оброблених документів, регістрів бухгалтерського обліку і звітності згідно із законодавством; недотримання вимог законодавства про працю та охорону праці на підприємстві; невиконання статутних завдань підприємства і умов цього контракту з вини керівника.
Таким чином, ОСОБА_5 , обіймав посаду, яка пов'язана з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, тобто згідно з ч. 3 ст. 18 КК України був службовою особою.
Кримінальне правопорушення, у вчинені якого підозрюється ОСОБА_5 , вчинене останнім з використанням службового становища директора КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (з 26.02.2021 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 ») та існують підстави вважати, що подальше перебування підозрюваного на зазначеній посаді створює умови, за яких особа може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження.
Щодо запобігання протиправній поведінці підозрюваного, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування.
ОСОБА_5 , у зв'язку із набуттям статусу підозрюваного та отримання примірнику клопотання про застосування запобіжного заходу з додатками, може оцінити обсяг наявних у сторони обвинувачення доказів, а також роль речей і документів, які можуть бути використані як докази стороною обвинувачення, проте знаходяться у володінні самого підозрюваного, або ж КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (з 26.02.2021 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »).
Наявність вказаних обставин, враховуючи стадію досудового розслідування, а також необхідність проведення слідчих дій щодо встановлення та отримання додаткових доказів, дають підстави стверджувати, що ОСОБА_5 , може вживати заходи щодо знищення, приховування або спотворення речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин правопорушення.
Щодо запобігання протиправній поведінці підозрюваного, який, перебуваючи на посаді, може незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження.
При встановленні наявності цього ризику необхідно враховувати встановлену КПК України процедуру отримання показань від осіб у кримінальному провадженні, а саме спочатку на стадії досудового розслідування показання отримуються шляхом допиту слідчим чи прокурором, а після направлення обвинувального акту до суду на стадії судового розгляду - усно шляхом допиту особи в судовому засіданні (частини 1, 2 статті 23, стаття 224 КПК України).
Суд може обґрунтовувати свої висновки лише на показаннях, які він безпосередньо сприймав під час судового засідання або отриманих у порядку, передбаченому статтею 225 КПК, тобто допитаних на стадії досудового розслідування слідчим суддею. Суд не вправі обґрунтовувати судові рішення показаннями, наданими слідчому, прокурору, або посилатися на них (частина 4 статті 95 КПК).
Тобто ризик впливу на свідків існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при зібранні доказів, а й продовжує існувати на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом, крім випадків неможливості отримання безпосередньо судом таких показань внаслідок обставин, пов'язаних із введенням воєнного стану на території України.
ОСОБА_5 , як директор КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 », має змогу впливати на свідків, які є працівниками вищевказаної установи та знаходяться у його підпорядкуванні, з метою зміни їх показів.
Окрім цього, через тривалий період вчинення злочину у часі та значну кількість задіяних у ньому осіб, наразі у кримінальному провадженні не встановлено усіх свідків, яким можуть бути відомі обставини вчинення протиправних дій, а також інших осіб, які можуть бути причетні до вчинення злочину.
Згідно ч. 5 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції», особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.
Розгляд вказаного клопотання відразу після надходження призначено на 11:20 год. 16.10.2025.
Водночас у це засідання учасники процесу, яких належним чином було повідомлено про дату і час розгляду клопотання, не з'явилися.
До початку вказаного засідання до суду 16.10.2025 надійшла заява захисника підозрюваного ОСОБА_5 - адвоката ОСОБА_6 із проханням відкласти розгляд клопотання слідчого на іншу дату у зв'язку з тим, що ОСОБА_5 перебуває на стаціонарному лікуванні, його стан є важким, а також зайнятістю адвоката у інших судових процесах.
Через неявку всіх учасників процесу розгляд клопотання слідчого відкладено на 11:00 год. 20.10.2025.
У судове засідання з розгляду вказаного клопотання, призначене на 20.10.2025, з'явилися: старший слідчий СВ відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_4 , начальник Калинівського відділу Хмільницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 , підозрюваний ОСОБА_5 та його захисник - адвокат ОСОБА_6 .
Старший слідчий ОСОБА_4 та прокурор ОСОБА_3 заявлене клопотання підтримали, просили задоволити з наведених у ньому підстав.
Підозрюваний ОСОБА_5 та його захисник - адвокат ОСОБА_6 щодо задоволення клопотання заперечували.
Захисник в судовому засіданні подав письмові заперечення на клопотання сторони обвинувачення про відсторонення ОСОБА_5 від посади, у яких, зокрема, зазначив, що підозра ОСОБА_5 є необґрунтованою, ризику, що підозрюваний може знищити, сховати або спотворити будь-яку з речей та документів, не існує, оскільки стороні обвинувачення закладом охорони здоров'я надано всі необхідні документи, працівники лікарні в якості свідків допитані, в клопотанні міститься безпідставне посилання на положення Закону України «Про запобігання корупції», відсторонення ОСОБА_5 від посади може негативно вплинути на діяльність очолюваного ним закладу.
ОСОБА_5 підтримав свого захисника та додав, що він як керівник медичного закладу повністю сприяє правоохоронним органам у їх розслідуванні, надав усі документи, які були необхідні слідчим органам, на прохання цих органів забезпечив можливість допиту слідчими працівників лікарні у вихідний день. Він дійсно він підписав наказ №22 від 08.02.2021 про встановлення доплат медичним працівникам очолюваного ним закладу. Вважає цей наказ законним. Підставою для видання зазначеного наказу стали укладені з ІНФОРМАЦІЯ_13 договори та положення чинного на той час законодавства.
Заслухавши думку сторін, слідчий суддя дійшов такого висновку.
Відповідно до положень ст. 131 КПК України відсторонення від посади є заходом забезпечення кримінального провадження.
Згідно із ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до положень ч.ч. 1, 2 ст. 154 КПК України відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину. Відсторонення від посади здійснюється на підставі рішення слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження на строк не більше двох місяців. Строк відсторонення від посади може бути продовжено відповідно до вимог статті 158 цього Кодексу.
Як вбачається з матеріалів вказаного клопотання та долучених до нього копій матеріалів кримінального провадження слідчим відділенням відділення поліції № 1 Хмільницького РВП здійснюється досудове розслідування у кримінального провадження № 12024020220000422 від 26.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
У кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024020220000422 від 26.09.2024, 14.10.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
Обґрунтованість цієї підозри підтверджується долученими до клопотання старшого слідчого та дослідженими в судовому засіданні копіями матеріалів кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024020220000422 від 26.09.2024, зокрема, актом ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_17 від 10.09.2024, висновком судово-економічної експертизи № СЕ-19/102-25/5084-ЕК від 26.05.2025 та іншими матеріалами.
Водночас згідно із положеннями п. 6 ч. 2 ст. 155 КПК України у клопотання про відсторонення підозрюваного, обвинуваченого від посади, серед іншого, зазначається виклад обставин, що дають підстави вважати, що підозрюваний, обвинувачений, перебуваючи на посаді, знищить чи підробить речі і документи, які мають суттєве значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливатиме на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджатиме кримінальному провадженню іншим чином.
В обґрунтування цих обставин старшим слідчим у клопотанні зазначено, що ОСОБА_5 у зв'язку із набуттям статусу підозрюваного та отримання примірнику клопотання про застосування запобіжного заходу з додатками, може оцінити обсяг наявних у сторони обвинувачення доказів, а також роль речей і документів, які можуть бути використані як докази стороною обвинувачення, проте знаходяться у володінні самого підозрюваного, або ж КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (з 26.02.2021 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 »). Наявність вказаних обставин, враховуючи стадію досудового розслідування, а також необхідність проведення слідчих дій щодо встановлення та отримання додаткових доказів, дають підстави стверджувати, що ОСОБА_5 , може вживати заходи щодо знищення, приховування або спотворення речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин правопорушення. Підозрюваний, перебуваючи на посаді, може незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження.
Перевіряючи ці доводи клопотання старшого слідчого, слідчий суддя дійшов висновку, що існування цих обставин стороною обвинувачення не підтверджено.
Так, у судовому засіданні старший слідчий ОСОБА_4 та прокурор ОСОБА_3 на уточнюючі запитання слідчого судді повідомили, що ними отримано в повному обсязі з КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » оригінали документів згідно із ухвалою слідчого судді про тимчасовий доступ до речей та документів.
При цьому, старший слідчий зазначила, що існування ризику знищення чи підробки речей і документів, які мають суттєве значення для досудового розслідування, полягає в тому, що у подальшому під час досудового розслідування може виникнути необхідність у отриманні інших документів.
Слідчий суддя погоджується з позицією сторони обвинувачення, що ризик впливу на свідків існує не лише на початковому етапі кримінального провадження при збиранні доказів, а й продовжує існувати на стадії судового розгляду до моменту безпосереднього отримання судом показань від свідків та дослідження їх судом.
Однак, зі змісту пред'явленої ОСОБА_5 підозри вбачається, що він всупереч вимогам чинного законодавства 08.02.2021 безпідставно видав та підписав наказ № 22, в якому установлено з 01.01.2021 по 31.03.2021 доплати до заробітної плати медичним працівникам, внаслідок чого було незаконно перераховано працівникам комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » кошти на загальну суму 365 621,13 грн., після нарахування та отримання яких, останні розпорядились ними на власний розсуд.
Тобто, характер кримінального правопорушення та обставини кримінального провадження вказують на те, що основними джерелами доказів у цьому кримінальному провадженні можуть бути, передусім, акти ревізій, первинні бухгалтерські документи, банківські виписки, висновки експертиз тощо. Показання свідків у таких справах, зазвичай, мають допоміжний характер, сприяють з'ясуванню, уточненню лише певних обставини кримінального правопорушення.
Поряд з наведеним, ухвалою слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_18 від 20.10.2025 у справі №132/3040/25 (провадження №1-кс/132/580/25) застосовано до підозрюваного ОСОБА_5 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024020210000422 від 26.09.2024, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, запобіжний захід у виді особистого зобов'язання тривалістю два місяці. Серед інших, покладено на підозрюваного обов'язок утримуватися від спілкування зі свідками у цьому кримінальному провадженні щодо обставин кримінального провадження.
Щодо покликання старшого слідчого на положення ч. 5 ст. 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» слідчий суддя враховує, що вказаною нормою передбачено відповідальність за корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.
Приміткою до ст. 45 КК України корупційними кримінальними правопорушеннями відповідно до цього Кодексу вважаються кримінальні правопорушення, передбачені статтями 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, а також кримінальні правопорушення, передбачені статтями 210, 354, 364, 364-1, 365-2, 368-369-2 цього Кодексу. Кримінальними правопорушеннями, пов'язаними з корупцією, відповідно до цього Кодексу вважаються кримінальні правопорушення, передбачені статтями 366-2, 366-3 цього Кодексу.
Таким чином, зі змісту ст. 45 КК України вбачається, що інкриміноване ОСОБА_5 діяння, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 367 КК України, не корупційним кримінальним правопорушенням або кримінальним правопорушенням, пов'язаним із корупцією.
Згідно із положеннями ч.ч. 1, 2 ст. 157 КПК України слідчий суддя, суд відмовляє у задоволенні клопотання про відсторонення від посади, якщо слідчий, прокурор не доведе наявність достатніх підстав вважати, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. При вирішенні питання про відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов'язаний врахувати такі обставини: 1) правову підставу для відсторонення від посади; 2) достатність доказів, які вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) наслідки відсторонення від посади для інших осіб.
Враховуючи наведене, слідчий суддя дійшов висновку, що слідчим та прокурором не доведено, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, як відсторонення від посади керівника медичного закладу, та може бути виконане завдання, для виконання якого сторона обвинувачення звернулася із цим клопотанням, що такий захід необхідний для припинення кримінального правопорушення, припинення або запобігання протиправній поведінці підозрюваного чи обвинуваченого, який, перебуваючи на посаді, може знищити чи підробити речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, незаконними засобами впливати на свідків та інших учасників кримінального провадження або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Отже, старшим слідчим та прокурором в ході розгляду клопотання не доведено наявність передбачених кримінальним процесуальним законодавством підстав для відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 від посади директора Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а тому, відповідне клопотання задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 154, 156, 157, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя
Клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції №1 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 , погоджене начальником Калинівського відділу Хмільницької окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 , про відсторонення підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Хмільника Вінницької області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , одруженого, має на утриманні неповнолітню дитину, раніше несудимого, у кримінальному провадженні, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024020210000422 від 26.09.2024, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, від посади директора Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на строк два місяці, - залишити без задоволення.
Копію ухвали негайно вручити прокурору, підозрюваному та його захиснику.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Калинівський районний суд Вінницької області протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1