Єдиний унікальний номер 722/2441/25
Номер провадження 1-в/722/259/25
23 жовтня 2025 року Сокирянський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2
розглянувшиклопотання начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 ,
Начальник державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» (далі - ДУ «СВК (№67)») ОСОБА_4 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого до засудження за адресою: с. Білине Балтського району Одеської області.
Засудженого вироком Любашівського районного суду Одеської області від 09.09.2015 року за ст. 309 ч.1, 152 ч.4, 115 ч.2 п.п. 10,13, 70 п. 1 КК України до 15 років позбавлення волі. Ухвалою від 19.09.2017 року Херсонським міським судом Херсонської області на підставі ст. 72 ч.5 КК України зараховано період попереднього ув'язнення з 12.02.2014 року по 07.02.2017 року з розрахунку один день попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі. Ухвалою Сокирянського райсуду від 05.08.2020 року згідно ст. 74 ч.3 знижується до максимальної межі покарання за ст. 309 ч. 1 КК України.
Засуджений ОСОБА_3 є особою, яка засуджена за злочин, пов'язаний з незаконним обігом наркотичних речовин та прекурсорів.
На підставі рішення комісії від 16.10.2025 року протокол №35, а також з підстав, передбачених відповідно до вимог п. «г» ст.3, ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» просив встановити щодо засудженого ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 2 роки, встановивши йому наступні обмеження:
- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 год.;
- заборонити перебувати у закладах та місцях, де проводиться вживання спиртних напоїв;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу поліції, який здійснює адміністративний нагляд;
- зобов'язати з'являтися в органи поліції по місцю проживання на реєстрацію 4 рази на місяць.
Представник ДУ «СВК (№67)» ОСОБА_5 та засуджений ОСОБА_3 подали письмові заяви про розгляд клопотання за їх відсутності, при цьому представник підтримав клопотання в повному обсязі.
Дослідивши письмові докази, суд вважає, що клопотання підлягає до часткового задоволення, з огляду на таке.
Засуджений ОСОБА_3 15.02.2026 року звільняється із державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» по відбуттю строку покарання.
Засуджений ОСОБА_3 в місцях позбавлення волі перебуває з 12.02.2014 року.
Під час перебування в слідчому ізоляторі міста Одеса та попередній установі виконання покарань за допущені порушення вимог режиму відбування покарання у п?яти випадках притягувався до дисциплінарної відповідальності. Заохочень не мав.
До сектору максимального рівня безпеки при державній установі «Сокирянська виправна колонія (№ 67)» прибув 23.01.2018 року. У період з лютого місяця 2018 року по квітень 2018 року був етапований до слідчого ізолятору м. Київ для проведення судових засідань. За час перебування в даній установі стягнень та заохочень не мав.
У квітні місяці 2018 року повернувся до сектору максимального рівня безпеки при державній установі «Сокирянська виправна колонія (№ 67)», де й перебуває по теперішній час. У період відбування покарання у приміщенні камерного типу сектору максимального рівня безпеки за неодноразово допущені порушення вимог режиму відбування покарання у семи випадках притягнутий до дисциплінарної відповідальності. Усі раніше накладені стягнення погашені у встановленому законом порядку. За весь період відбування покарання жодного заохочення не мав.
У відношенні до персоналу установи має схильність до прояву неповаги. Їх законні вимоги виконує не завжди та лише під контролем.
У взаємовідносинах з іншими засудженими не конфліктний.
До оплачуваної суспільно-корисної праці не залучається у зв?язку особливостями утримання в секторі максимального рівня безпеки та відсутністю можливості забезпечення роботою, яку може виконувати дана категорія осіб.
Своє спальне місце та приліжкову тумбочку намагається утримувати у чистоті й порядку, має переважно охайний зовнішній вигляд.
Роботи із самообслуговування у секторі виконує неохоче та потребує контролю за якістю їх виконання.
На заходи індивідуально-виховного характеру, які проводяться у секторі, реагує погано. Не робить для себе відповідних висновків. Участі у реалізації будь-яких програм диференційованого виховного впливу не приймає.
Згідно з вироком суду має завдані злочином збитки, проте виконавчі листи щодо їх стягнення в установі відсутні.
Відповідно до Єдиного реєстру засуджених та осіб, взятих під варту, в підсистемі «КАСАНДРА», засудженому ОСОБА_3 проведено оцінку ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі, на основі чого визначено середній рівень ризику вчинення повторного кримінального правопорушення та рівень втручання.
Згідно п. «г» ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Відповідно до статтей 1, 2 вказаного Закону адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Враховуючи особу засудженого, а також передбачену ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» можливість продовження в разі необхідності адміністративного нагляду, суд вважає за доцільне з метою здійснення контролю за поведінкою засудженого, запобігання вчинення ним нових кримінальних правопорушень та здійснення виховного впливу на нього встановити щодо ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Керуючись ст.ст.158, 159 КВК України, ст.ст.1, 2, 3, 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд,
Клопотання начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Встановити щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік та встановити йому наступні обмеження:
- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 год.;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу поліції, який здійснює адміністративний нагляд;
- зобов'язати з'являтися в органи поліції по місцю проживання на реєстрацію чотири рази на місяць.
Попередити ОСОБА_3 про те, що в разі порушення правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а в разі самовільного залишення місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду - до кримінальної відповідальності в порядку встановленому законодавством України.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 7-ми днів з дня її оголошення, а засудженим в той же строк з дня вручення йому копії даної постанови, шляхом подачі апеляції через Сокирянський районний суд.
Суддя: