Єдиний унікальний номер 722/2429/25
Номер провадження 1-в/722/252/25
23 жовтня 2025 року Сокирянський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1
секретаря ОСОБА_2
розглянувшиклопотання начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 ,
Начальник державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» (далі - ДУ «СВК (№67)») ОСОБА_4 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Білозерське Донецької області, проживаючого до засудження за адресою: АДРЕСА_1 .
Засудженого вироком Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 28.08.2018 року за ч.3 ст. 185, ч. 1,4 ст. 70 КК України до 9 (дев?яти) років позбавлення волі. Ухвалою Сокирянського районного суду Чернівецької області від 07.11.2024 року звільнений від подальшого покарання за вироком Апеляційного суду Донецької області від 19.12.2017 року за ч.2, 3 ст. 185 КК України (по епізоду крадіжки в ніч 31.03.2017 року по 01.04.2017 року, в ніч з 23.05.2017 року на 24.05.2017 року, в третій декаді травня 2017 року, в ніч з 06.06.2017 на 07.06.2017 року. За ч.3 ст. 185 КК України у виді позбавлення волі призначеного вироком Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 28.09.2018 року, у зв?язку із усуненням законом караності діяння, за які він був засуджений. Вважати засудженим за вироком Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 20.02.2018 року за ч.2 ст. 185, ч. 1 ст. 309, ч. 1 ст. 70, ч.4 ст. 70 КК України до покарання у виді позбавлення волі на строк 8 (вісім) років.
Засуджений ОСОБА_3 є особою, яка засуджена за злочин, пов'язаний з незаконним обігом наркотичних речовин та прекурсорів.
На підставі рішення комісії від 16.10.2025 року протокол №35, а також з підстав, передбачених відповідно до вимог п. «г» ст.3, ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» просив встановити щодо засудженого ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 2 роки, встановивши йому наступні обмеження:
- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 год.;
- заборонити перебувати у закладах та місцях, де проводиться вживання спиртних напоїв;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу поліції, який здійснює адміністративний нагляд;
- зобов'язати з'являтися в органи поліції по місцю проживання на реєстрацію 4 рази на місяць.
Представник ДУ «СВК (№67)» ОСОБА_5 та засуджений ОСОБА_3 подали письмові заяви про розгляд клопотання за їх відсутності, при цьому представник підтримав клопотання в повному обсязі.
Дослідивши письмові докази, суд вважає, що клопотання підлягає до часткового задоволення, з огляду на таке.
Засуджений ОСОБА_3 05.02.2026 року звільняється із державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» по відбуттю строку покарання.
За час перебування в державній установі «Бахмутська УВП (№6)» до дисциплінарної відповідальності не притягувався. Заохочень не мав.
З 17.05.2018 року відбував міру кримінального покарання у вигляді позбавлення волі в державній установі «Торецька виправна колонія (№2)». За час перебування в даній установі до дисциплінарної відповідальності не притягувався, не заохочувався.
До державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» прибув 10.04.2022 року.
З часу прибуття до установи і по даний час до будь-яких оплачуваних робіт не залучався у зв?язку із стійким небажанням працювати, з приводу працевлаштування до адміністрації установи не звертався.
В період відбування покарання в двох випадках за порушення порядку та умов відбування покарання притягувався до дисциплінарної відповідальності. Одне стягнення діюче. В жодному випадку не заохочувався. Безвідповідально ставиться до виконання робіт із благоустрою установи, не вбачає суспільної необхідності у їх виконанні. По відношенню до персоналу установи вимушено тактовний. По відношенню до інших засуджених вживчивий, не конфліктний, дружні стосунки підтримує із засудженими різної спрямованості. За оцінюваний період відбування покарання особа не вчиняла спроб втечі.
На профілактичному обліку не перебуває. Участі в програмах диференційованого виховного впливу не приймає. Заходи соціально-виховного характеру відвідує під контролем та лише в якості спостерігача, належних висновків для себе не робить. Має позитивні плани на майбутнє, але для їх реалізації нічого не робить.
Своє спальне місце та приліжкову тумбочку намагається утримувати у чистоті та порядку. Дотримується вимог санітарії та правил гігієни. Має переважно охайний зовнішній вигляд. Не приділяє уваги необхідності дбайливого ставлення до майна установи і предметів, якими користується при виконанні дорученої роботи, здійснення за ними належного догляду, використання їх тільки за призначенням. Намагається дотримуватись вимог пожежної безпеки.
Відповідно до Єдиного реєстру засуджених та осіб, взятих під варту, в підсистемі «КАСАНДРА», засудженому ОСОБА_3 проведено оцінку ризиків вчинення повторного кримінального правопорушення засудженими до позбавлення волі, на основі чого визначено середній рівень ризику вчинення повторного кримінального правопорушення та рівень втручання.
Згідно п. «г» ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Відповідно до статтей 1, 2 вказаного Закону адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Враховуючи особу засудженого, а також передбачену ст.6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» можливість продовження в разі необхідності адміністративного нагляду, суд вважає за доцільне з метою здійснення контролю за поведінкою засудженого, запобігання вчинення ним нових кримінальних правопорушень та здійснення виховного впливу на нього встановити щодо ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Керуючись ст.ст.158, 159 КВК України, ст.ст.1, 2, 3, 5, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд,
Клопотання начальника державної установи «Сокирянська виправна колонія (№67)» про встановлення адміністративного нагляду щодо засудженого ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Встановити щодо ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік та встановити йому наступні обмеження:
- заборонити вихід з квартири (будинку) у визначений час доби з 22.00 до 06.00 год.;
- заборонити виїзд в особистих справах за межі району (міста) без дозволу органу поліції, який здійснює адміністративний нагляд;
- зобов'язати з'являтися в органи поліції по місцю проживання на реєстрацію чотири рази на місяць.
Попередити ОСОБА_3 про те, що в разі порушення правил адміністративного нагляду, його буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а в разі самовільного залишення місця проживання з метою ухилення від адміністративного нагляду - до кримінальної відповідальності в порядку встановленому законодавством України.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 7-ми днів з дня її оголошення, а засудженим в той же строк з дня вручення йому копії даної постанови, шляхом подачі апеляції через Сокирянський районний суд.
Суддя: