22.10.2025м. ХарківСправа № 922/3679/25
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ольшанченка В.І.
без участі представників сторін
розглянувши заяву про видачу судового наказу
заявникаТовариства з обмеженою відповідальністю "Орбіта Барабашово-7" (61038, м. Харків, пр. Льва Ландау, 182)
до боржникаОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
про стягнення 6371,65 грн,
15.10.2025 Товариство з обмеженою відповідальністю "Орбіта Барабашово-7" (заявник) надало через систему "Електронний суд" заяву вх.№3679/25 від 15.10.2025 про видачу судового наказу, в якій просить суд:
- видати судовий наказ, яким стягнути з боржника - ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь заявника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Орбіта Барабашово-7", ідентифікаційний код юридичної особи - 41468036, місцезнаходження: 61038, Харківська обл., м. Харків, просп. Льва Ландау, буд. 182, НОМЕР_2 в ПрАТ «ОТП Банк» м. Київ, МФО 300528, заборгованість у розмірі 5122,94 грн, а також пеню за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань у розмірі 1248,71 грн, всього 6371,65 грн;
- стягнути з боржника - ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Орбіта Барабашово-7" сплачений заявником судовий збір у розмірі 242,24 грн.
Заяву обґрунтовано неналежним виконанням боржником зобов'язань за договором оренди №059727 від 01.11.2021 за період з травня 2022 р по листопад 2022 р.
Приписами частини 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 150 ГПК України у заяві повинно бути зазначено повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України заявника та боржника, реєстраційний номер облікової картки платника податків заявника та боржника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта заявника та боржника (для фізичних осіб - громадян України), вказівку на статус фізичної особи-підприємця (для фізичних осіб-підприємців), а також інші дані, якщо вони відомі заявнику, які ідентифікують боржника, відомості про наявність або відсутність у заявника електронного кабінету.
З огляду на викладене, заявник має у поданій заяві зазначити інформацію щодо наявності у нього, його представника, а також у боржника зареєстрованого електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (підсистема "Електронний суд").
Однак, подана заява про видачу судового наказу не містить відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету у заявника, його представника та боржника.
Згідно з п. 2 ч. 3 ст. 150 ГПК України до заяви про видачу судового наказу додаються документ, що підтверджує повноваження представника, - якщо заява підписана представником заявника.
Заява підписана представником ОСОБА_2 без зазначення його посади.
Також до заяви заявником не додані документи, що підтверджують повноваження представника Близнюка М. Л.
Господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, наказного провадження (ч. 1, 2, 4 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Наказне провадження призначене для розгляду справ за заявами про стягнення грошових сум незначного розміру щодо яких відсутній спір або про його наявність заявнику невідомо.
Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Підстави та порядок видачі судового наказу врегульовано положеннями розділу ІІ ГПК України.
Так, статтею 147 ГПК України унормовано, що судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги. Заявником та боржником в наказному провадженні можуть бути юридичні особи та фізичні особи-підприємці.
Виходячи з загальних засад наказного провадження та встановленого порядку розгляду заяви про видачу судового наказу, наказне провадження у господарському судочинстві забезпечує можливість стягнення грошової заборгованості, наявність та безспірність якої підтверджується доданими до заяви документами.
Судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч. 1 ст. 148 ГПК України).
Особа має право звернутися до суду з вимогами, визначеними у частині першій статті 148 ГПК України, в наказному або спрощеному позовному провадженні на свій вибір.
Відповідно до ст. 549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Заявник у наданій заяві просить стягнути з боржника на свою користь не тільки заборгованість за договором, а ще й штрафні санкції - пеню.
Вимоги заявника про стягнення з боржника пені не відповідають приписам ст. 148 ГПК України, оскільки не відносяться до заборгованості, з якими він має право звернутися до суду в наказному провадженні.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушеннями вимог статті 150 цього Кодексу.
Також відповідно до п. 3 ч. 1, 2 ст. 152 ГПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам статті 148 цього Кодексу. Про відмову у видачі судового наказу суддя постановляє ухвалу не пізніше десяти днів з дня надходження до суду заяви про видачу судового наказу.
Згідно з ч. 2 ст. 153 ГПК України відмова у видачі судового наказу з підстав, передбачених пунктами 3 - 6 ч. 1 ст. 152 цього Кодексу, унеможливлює повторне звернення з такою самою заявою. Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами у позовному порядку.
Керуючись ст. 549 Цивільного кодексу України, ст. 12, 147, 148, 150, 152, 153, 154, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України,
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Орбіта Барабашово-7" у видачі судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості у розмірі 5122,94 грн, пені за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань у розмірі 1248,71 грн, всього 6371,65 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Порядок і строк її оскарження передбачено ст. 255 - 257 Господарського процесуального кодексу України.
Повне судове рішення складено та підписано 22.10.2025
СуддяОльшанченко В.І.