Іменем України
20 жовтня 2025 рокум. ДніпроСправа № 360/1780/25
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Кисіль С. В., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
У провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач), в інтересах якого звернувся адвокат Гребенар Олексій Володимирович (далі - представник позивача), до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Луганській області), в якому представник позивача просить суд:
- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Луганській області щодо обмеження основного розміру пенсії позивача, гарантованого статтею 8 Закону України Про підвищення престижності шахтарської праці», при перерахунку пенсії з 01 березня 2025 року;
- зобов'язати ГУ ПФУ в Луганській області здійснити з 01 березня 2025 року перерахунок та виплату пенсії позивачу у відповідності до вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», а саме у розмірі 80 % заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, з виплатою заборгованості, яка утворилася з 01 березня 2025 року, з урахуванням виплачених сум пенсії за віком за вказаний період.
Позовні вимоги ОСОБА_1 мотивовані тим, що він є пенсіонером, отримувачем пенсії за віком на пільгових умовах за Списком № 1 за нормами статті 114 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-ІV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», розмір якої обчислено з урахуванням вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
При отриманні пенсії за березень 2025 року позивачем було з'ясовано, що відповідачем не дотримано вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», а саме щодо встановлення мінімального розміру пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія.
З метою з'ясування вищевказаних обставин представник позивача звернувся з адвокатським запитом від 01 вересня 2025 року № 41 до відповідача.
У відповідь на адвокатський запит ГУ ПФУ в Луганській області листом від 01 вересня 2025 року № 1200-0208-8/22186 повідомило, що підземний пільговий стаж за Списком № 1 складає 32 роки 9 місяців 26 днів. Середньомісячний заробіток для обчислення пенсії станом на 01 березня 2025 року складає 21923,21 грн. Розмір пенсії позивача з 01 березня 2025 року складає 16331,77 грн. При індексації пенсії з березня 2023 року сума підвищення по пенсійній справі складала 2397,89 грн, її розмір обмежено відповідно до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» (2397,89 грн - 1500,00 грн = 897,89 грн сума обмеження з 01 березня 2023 року); з березня 2025 року сума підвищення по пенсійній справі складала 1808,91 грн, розмір обмежено відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2025 року № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» (1808,91 грн - 1500,00 грн = 308,91 грн - сума обмеження з 01 березня 2025 року). Пенсію позивачу нараховується на розрахунковий рахунок банківської установи АТ «Ощадбанк», день виплати 23 число, оскільки в березні 2025 року 23 число неділя, фінансування пенсії було проведено 21 числа.
Тобто було встановлено, що відповідачем у цій справі при проведенні індексації пенсії з 01 березня 2025 року всупереч вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» невірно розраховано розмір пенсії позивача, а саме зменшено розмір пенсії на 1206,80 грн.
Позивач вважає, що відповідачем необґрунтовано та з порушенням норм законодавства при здійсненні позивачу перерахунку пенсії з 01 березня 2025 року не дотримано вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», а саме щодо встановлення мінімального розміру пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, просить задовольнити позовні вимоги.
Ухвалою суду від 15 вересня 2025 року відкрито провадження в адміністративній справі та визначено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Заперечуючи проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , ГУ ПФУ в Луганській області у вересні 2025 року подало відзив на позовну заяву, вказуючи на те, що відповідач відповідно до вимог чинного законодавства, а тому підстав для задоволення позову немає.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Луганській області та отримує пенсію за віком на пільгових умовах за Списком № 1 відповідно до статті 114 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», розмір якої обчислено з урахуванням вимог статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», що підтверджується пенсійним посвідченням серії НОМЕР_2 від 19 травня 1999 року, перерахунками пенсії.
Згідно з рішенням ГУ ПФУ в Луганській області від 26 лютого 2023 року № 909190844540 про перерахунок пенсії (індексація заробітку (масовий)) страховий стаж (повний) - 71 рік 2 місяці 28 днів, страховий стаж до 01 січня 2004 року - 33 роки 11 місяців 22 дні, страховий стаж після 01 січня 2004 року - 5 років 3 місяці 6 днів, додаткові роки за список 1 - 32 роки 0 місяців 0 днів, в тому числі: роботи підземні, професії за пост. № 202 (25) - 32 роки 9 місяців 26 днів; коефіцієнт стажу без урахування кратності - 0,71167, коефіцієнт стажу з урахуванням кратності ((854 / 100 х 12) х 1) - 0,71167; розмір пенсії за віком (ст. 27) (18212,38 х 0,71167) - 12961,24 грн; доплата за понаднормовий стаж (ст. 28 ч. 1 абз. 2) (за 46 років) - 962,78 грн; загальний розмір пенсії - 13923,98 грн; доплата до пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» - 645,92 грн; сума пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» (80 % від 18212,38 грн) - 14569,90 грн, місяць підвищення розміру пенсії 01 березня 2023 року, обмеження в індексації з 01 березня 2023 року (897,89 грн), розмір пенсії з надбавками 13672,01 грн.
Згідно з рішенням ГУ ПФУ в Луганській області від 28 лютого 2024 року № 909190844540 про перерахунок пенсії (індексація заробітку (масовий)) страховий стаж (повний) - 71 рік 2 місяці 28 днів, в тому числі: роботи підземні, професії за пост. № 202 (25) - 32 роки 9 місяців 26 днів; коефіцієнт стажу без урахування кратності - 0,71167, коефіцієнт стажу з урахуванням кратності ((854 / 100 х 12) х 1) - 0,71167; розмір пенсії за віком (ст. 27) (19662,08 х 0,71167) - 13992,91 грн; доплата за понаднормовий стаж (ст. 28 ч. 1 абз.2) (за 46 років) - 1086,06 грн; загальний розмір пенсії - 15078,97 грн; доплата до пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» - 650,69 грн; сума пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» (80 % від 19662,08 грн) - 15729,66 грн, місяць підвищення розміру пенсії 01 березня 2024 року, обмеження в індексації з 01 березня 2023 року (897,89 грн), розмір пенсії з надбавками 14831,77 грн.
Згідно з рішенням ГУ ПФУ в Луганській області від 26 лютого 2025 року № 909190844540 про перерахунок пенсії (індексація заробітку (масовий)) страховий стаж (повний) - 71 рік 2 місяці 28 днів, страховий стаж до 01 січня 2004 року - 33 роки 11 місяців 22 дні, страховий стаж після 01 січня 2004 року - 5 років 3 місяці 6 днів, додаткові роки за список 1 - 32 роки 0 місяців 0 днів, в тому числі: роботи підземні, професії за пост. № 202 (25) - 32 роки 9 місяців 26 днів; коефіцієнт стажу без урахування кратності - 0.71167, коефіцієнт стажу з урахуванням кратності ((854 / 100 х 12) х 1) - 0,71167; розмір пенсії за віком (ст. 27) (21923,21 х 0,71167) - 15602,09 грн; доплата за понаднормовий стаж (ст. 28 ч. 1 абз.2) (за 46 років) - 1086,06 грн; загальний розмір пенсії - 16688,15 грн; доплата до пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» - 850,42 грн; сума пенсії по ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці» (80 % від 21923,21 грн) - 17538,57 грн, місяць підвищення розміру пенсії 01 березня 2025 року, обмеження в індексації з 01 березня 2023 року (897,89 грн), обмеження в індексації з 01 березня 2025 року (308,91 грн), розмір пенсії з надбавками 16331,77 грн.
Представник позивача звернувся до ГУ ПФУ в Луганській області з адвокатським запитом від 01 вересня 2025 року № 41.
Листом від 01 вересня 2025 року № 1200-0208-8/22186 ГУ ПФУ в Луганській області повідомило представника позивача, що страховий стаж роботи позивача на теперішні час складає 39 років 2 місяці 28 днів (страховий стаж враховано по 01 серпня 2011 року) та підземний пільговий стаж за Списком № 1 - 32 роки 9 місяців 26 днів, коефіцієнт страхового стажу складає 0,71167 ((39 р. + 32 р.) х 12 міс. + 2 міс.) : 1200. Заробітну плату для розрахунку пенсії обчислено за період з 01 січня 1992 року по 31 грудня 1996 року та за даними персоніфікованого обліку з 01 липня 2000 року по 30 вересня 2009 року, індивідуальний коефіцієнт заробітку складає 2,45946, середньомісячний заробіток позивача для обчислення пенсії станом на 01 березня 2025 року - 21923,21 грн (8913,83 грн х 2,45946, де 8913,83 грн - показник середньої заробітної плати в Україні для проведення перерахунку пенсій з урахуванням коефіцієнтів збільшення з 01 березня 2025 року). Розмір пенсії ОСОБА_1 з 01 березня 2023 року складає 13672,01 грн, з 01 березня 2024 року - 14831,77 грн, з 01 березня 2025 року - 16331,77 грн. При індексації пенсії з березня 2023 року сума підвищення по пенсійній справі складала 2397,89 грн, її розмір обмежено відповідно до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» (2397,89 грн - 1500,00 грн = 897,89 грн сума обмеження з 01 березня 2023 року); з березня 2025 року сума підвищення по пенсійній справі складала 1808,91 грн, розмір обмежено відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2025 року № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» (1808,91 грн - 1500,00 грн = 308,91 грн - сума обмеження з 01 березня 2025 року). Пенсію позивачу нараховується на розрахунковий рахунок банківської установи АТ «Ощадбанк? ?
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з наступного.
Статтею 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» визначено, що індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення трудових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Згідно з частиною першою статтею 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, пенсії, стипендії, оплата праці (грошове забезпечення).
Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Підстави для проведення індексації визначені статтею 4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», відповідно до якої індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 124 затверджено «Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Порядок № 124).
Так, згідно з абзацом восьмим пункту 4 Порядку № 124, розмір коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, визначається щороку Кабінетом Міністрів України у межах бюджету Пенсійного фонду України. При цьому в разі відсутності даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, для визначення розміру коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, враховується наявна заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, з наступним перерахунком зазначеного коефіцієнта для підвищення пенсії відповідно до цього Порядку.
Пунктом 5 Порядку № 124 передбачено, що у 2019 році перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 р. на коефіцієнт, визначений згідно з абзацом першим пункту 4 цього Порядку.
У свою чергу, під час перерахунку пенсій відповідно до цього Порядку враховуються суми доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, суми індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законодавством). Якщо внаслідок перерахунку розмір пенсії зменшується, пенсія перераховується під час наступного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (абзац 2 пункту 6 Постанови 124).
Кабінетом Міністрів України 24 лютого 2023 року прийнято постанову № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» (далі - постанова № 168).
Пунктом 1 постанови № 168 встановлено, що з 01 березня 2023 року перерахунок пенсій згідно з Порядком № 124 проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,197.
Пунктом 10 постанови № 168 установлено, що: у разі коли розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, не досягає 100 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії; розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.
23 лютого 2024 року Кабінетом Міністрів України № 185 було прийнято постанову «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» (далі - постанова № 185).
Відповідно до пункту 1 постанови № 185 установлено, що з 01 березня 2024 року перерахунок пенсій згідно з Порядком № 124 проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,0796.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2025 року № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» (далі - постанова № 209) установлено, що з 01 березня 2025 року перерахунок пенсій згідно з Порядком № 124 проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,115.
Пунктом 3 постанови № 209 установлено, що розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктом 1 та підпунктами 1-7 пункту 2 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.
Згідно з рішенням ГУ ПФУ в Луганській області від 26 лютого 2025 року № 909190844540 про перерахунок пенсії середньомісячний заробіток позивача становить 21923,21 грн, сума пенсії по Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (80 % від 21923,21 грн) - 17538,57 грн. Обмеження в індексації з 01 березня 2023 року - 897,89 грн, обмеження індексації з 01 березня 2025 року - 308,91 грн, а всього - 1206,80 грн. Розмір пенсії позивача з 01 березня 2025 року становить 16331,77 грн.
Тобто ГУ ПФУ в Луганській області застосовано обмеження пенсії позивача.
Таким чином, відповідно до постанов № 168 і № 209 запроваджено тимчасове обмеження на максимальний розмір індексації пенсій.
Разом з тим, у межах спірних правовідносин визначальною є обставина, що позивач є отримувачем пенсії на підставі статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Тобто, мінімальний розмір пенсії у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, є додатковою гарантією для шахтарів, які працювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за Списком № 1.
Судом установлено та вбачається із матеріалів справи, що середньомісячний заробіток позивача для обчислення пенсії станом на 01 березня 2025 року становить 21923,21 грн (8913,83 грн х 2,45946, де 8913,83 грн - показник середньої заробітної плати в Україні для проведення перерахунку пенсій з урахуванням коефіцієнтів збільшення з 01 березня 2025 року, 2,45946 - індивідуальний коефіцієнт заробітку), сума пенсії по Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (80 % від 21923,21 грн) 17538,57 грн, обмеження в індексації з 01 березня 2023 року (897,89 грн), з 01 березня 2025 року (308,91 грн), розмір пенсії з надбавками 16331,77 грн.
Таким чином, ГУ ПФУ в Луганській області обмежено саме гарантований статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» основний розмір пенсії, що не є тотожним обмеженню максимального розміру індексації на підставі відповідних постанов Кабінету Міністрів України.
З огляду на вказане, суд дійшов висновку, що відповідачем протиправно з 01 березня 2025 року обмежено, передбачений статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», розмір пенсії на 1206,80 грн.
Частиною другою статті 9 КАС України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги з коригуванням обраного позивачем способу захисту порушеного права, а саме:
- визнати протиправними дії ГУ ПФУ в Луганській області щодо обмеження основного розміру пенсії позивача, гарантованого статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» при перерахунку пенсії з 01 березня 2025 року;
- зобов'язати ГУ ПФУ в Луганській області здійснити перерахунок основного розміру пенсії позивача з 01 березня 2025 року відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», а саме у розмірі 80 % заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
З огляду на вказане позовні вимоги підлягають задоволенню лише з коригуванням обраного позивачем способу захисту порушеного права.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно з частиною третьою статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених вимог.
При зверненні до суду з позовом позивачем сплачено судовий збір у розмірі 968,96 грн.
З огляду на те, що судом установлено порушення відповідачем конституційного права позивача на отримання пенсії як складової частини права на соціальний захист і спір виник внаслідок неправильних дій відповідача, суд присуджує позивачу понесені ним і документально підтверджені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 968,96 грн за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 КАС України, суд
Задовольнити позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (ідентифікаційний код 21782461, місцезнаходження: вул. Шевченка, 9, м. Сіверськодонецьк, Луганська область, 93404) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо обмеження основного розміру пенсії ОСОБА_1 , гарантованого статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» при перерахунку пенсії з 01 березня 2025 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок основного розміру пенсії ОСОБА_1 з 01 березня 2025 року відповідно до статті 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», а саме у розмірі 80 % заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 968,96 грн (дев'ятсот шістдесят вісім гривень дев'яносто шість копійок).
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або справа розглянута в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя С.В. Кисіль