Рішення від 17.10.2025 по справі 140/7222/25

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2025 року ЛуцькСправа № 140/7222/25

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Андрусенко О. О.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (далі - ГУ ПФУ в Донецькій області, відповідач) про визнання протиправними дій щодо неврахування до стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, періодів роботи з 12.04.2006 по 22.11.2010 - на посаді селищного голови Олицької селищної ради та період військової служби в лавах Радянської Армії з 11.11.1981 по 04.11.1983 для переведення з пенсії по віку згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) на пенсію за віком згідно Закону України “Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VІІІ (далі - Закон №889-VІІІ), скасувавши рішення ГУ ПФУ в Донецькій області від 30.04.2025 №032550005836; зобов'язання відповідача врахувати до стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, періодів з 12.04.2006 по 22.11.2010 - на посаді селищного голови Олицької селищної ради та період військової служби в лавах Радянської Армії з 11.11.1981 по 04.11.1983 для переведення з пенсії по віку згідно Закону № 1058-IV на пенсію за віком згідно Закону №889-VІІІ та здійснити переведення із пенсії по віку згідно Закону № 1058-IV на пенсію за віком згідно Закону №889-VІІІ з 24.04.2025, провівши перерахунок з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення особі пенсії державного службовця Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області №06.02-03/15 від 23.04.2025 (посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років) та №06.02-03/16 від 23.04.2025 (про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області, отримує пенсію за віком відповідно до Закону № 1058-IV та 24.04.2025 він звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про переведення на пенсію за віком згідно із Законом №889-VIII. Однак рішенням ГУ ПФУ в Донецькій області від 30.04.2025 №032550005836 йому відмовлено у задоволенні заяви з підстав відсутності достатнього стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, при цьому до такого стажу не зараховано період проходження військової служби з 11.11.1981 по 04.11.1983 та період роботи з 12.04.2006 по 22.11.2010 на посаді селищного голови Олицької селищної ради.

Позивач не погоджується із вказаним рішенням та зазначає, що у нього наявні всі необхідні підстави (загальний страховий стаж, стаж на посадах в органах державної служби та необхідний вік) для переведення на пенсію державного службовця. При цьому, період служби в армії з 11.11.1981 по 04.11.1983 та період роботи з 12.04.2006 по 22.11.2010 на посаді селищного голови Олицької селищної ради відповідно до нормативно-правових актів, наведених у тексті позовної заяви, підлягають зарахуванню до стажу державної служби.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 07.07.2025 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи

В поданому до суду відзиві на позовну заяву відповідач позов не визнав та просить відмовити у його задоволенні повністю. В обґрунтування такої позиції зазначив, що згідно трудової книжки серії НОМЕР_1 від 31.07.1981 ОСОБА_1 до стажу роботи, що дає право на обчислення пенсії державного службовця, підлягають зарахуванню періоди роботи з 14.03.2003 по 11.04.2006, з 09.12.2013 по 21.04.2016, з 21.04.2016 по 01.05.2016, що становить 5 років 5 місяців 23 дні. В той же час встановлено, що у період з 12.04.2006 по 22.11.2010 ОСОБА_1 працював на посаді селищного голови. Згідно статті 3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 №2493-III (далі - Закон №2493-III), який набув чинності 04.07.2001, виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах, набули статусу посадових осіб органів місцевого самоврядування, а згідно статті 21 цього ж Закону пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування здійснюється відповідно до Закону№ 1058-IV. Так як з 04.07.2001 посади органів місцевого самоврядування не відносяться до категорій посад державних службовців, період роботи з 12.04.2006 по 22.11.2010 зараховується лише до загального страхового стажу. Крім того зазначає, що зарахування періоду проходження строкової військової служби до стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, визначених ст.25 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ (далі - Закон №3723-ХІІ), та які дають право на обчислення пенсії державного службовця, нормами Закону №889-VІІІ не передбачено. Відтак, оскільки станом на день набрання чинності Закону №889-VIII (01.05.2016) ОСОБА_1 не має 10 років стажу роботи на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, тому він не має права на пенсію за віком відповідно до Закону №889-VІІІ.

Інших заяв по суті справи на адресу суду не надходило.

Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в ГУ ПФУ у Волинській області та з 04.10.2022 отримує пенсію за віком згідно Закону №1058-ІV, що не є спірним та підтверджується листом ГУ ПФУ у Волинській області від 18.06.2025.

24.04.2025 позивач звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою про перехід на пенсію за віком відповідно до Закону України “Про державну службу», надавши довідки Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 23.04.2025 №06.02-03/15 та №06.02-03/16, та вказану заяву за принципом екстериторіальності було скеровано до ГУ ПФУ в Донецькій області.

Вказана заява позивача за принципом екстериторіальності надійшла для розгляду до ГУ ПФУ в Донецькій області, яким і прийнято рішення від 30.04.2025 №032550005836. У вказаному рішенні зазначено, що відповідно до наданих документів встановлено, що станом на 01.05.2016 стаж на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, ОСОБА_1 складає лише 05 років 05 місяців 23 дні, тому прийнято рішення відмовити йому в проведенні перерахунку - перехід на інший вид пенсії (з пенсії за віком на пенсію держслужбовця).

21.05.2025 позивач звернувся до ГУ ПФУ у Волинській області із заявою, в якому просив чітко зазначити, які періоди роботи були враховані до стажу державної служби, а які ні та з якої причини.

У відповідь на вказану заяву ГУ ПФУ у Волинській області листом від 18.06.2025 повідомило, що при розгляді заяви позивача від 24.04.2025 до стажу роботи на посадах віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, зараховано періоди тривалістю 05 років 05 місяців 23 дні, зокрема: з 14.03.2003 по 11.04.2006 та з 09.12.2013 по 21.04.2016. В той же час, час роботи в органах місцевого самоврядування, в тому числі на виборних посадах, зараховується до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ до 04.07.2001, тобто на дату набрання чинності Законом №2493-III.

При вирішенні спору суд керується такими нормативно-правовими актами.

Умови пенсійного забезпечення державних службовців до 01.05.2016 визначалися Законом № 3723-ХІІ.

01.05.2016 набув чинності Закон № 889-VIII, згідно з пунктом 2 розділу ХІ якого визнано такими, що втратили чинність: Закон України “Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Згідно із пунктами 10 - 12 розділу ХІ Закону № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців. Перелік посад державної служби, які займали особи з числа колишніх державних службовців, що належать до певної категорії посад, передбачених цим Законом, визначається Кабінетом Міністрів України. Для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

За приписами частини першої статті 37 Закону № 3723-ХІІ на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Тобто, за наявності в особи станом на 01.05.2016 певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців (вказані висновки щодо застосування норм права викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13.02.2019 у справі № 822/524/18).

Отже, після 01.05.2016 (дата набрання чинності Законом № 889-VIII) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII, та мають передбачені частиною першою статті 37 Закону 3723-ХІІ вік і страховий стаж (аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 10.07.2018 № 591/6970/16-а).

Із записів №№ 20-25 трудової книжки серії НОМЕР_1 від 31.07.1981 (а.с. 9-13) встановлено, що з позивач ОСОБА_1 у період з 12.04.2006 по 22.11.2010 працював на посаді селищного голови Олицької селищної ради.

Статтею 25 Закону №3723-ХІІ, на яку є посилання у пунктах 10-12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII, визначені класифікація посад державних службовців з першої по сьому категорію, інших прирівняних до них посад, не перелічених у цій статті, та передбачено, що віднесення до відповідної категорії нових посад державних службовців проводиться Кабінетом Міністрів України за погодженням з відповідним державним органом.

В пункті 4 частини другої статті 46 Закону №889-VIII визначено, що до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Відповідно до частини третьої статті 46 Закону №889-VIII Кабінет Міністрів України постановою від 25.03.2016 №229 затвердив Порядок обчислення стажу державної служби (чинний з 01.05.2016), який визначає механізм обчислення стажу державної служби. До стажу державної служби зараховується, зокрема, час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (пункт 4 Порядку №229).

Воднораз згідно з пунктом 6 цього Порядку стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.

Пунктом 8 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №889-VIII встановлено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Отже, в цьому випадку слід керуватись Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1994 №283 (далі - Порядок №283) та додатком до нього (діяли до 01.05.2016), за змістом пункту 2 якого до стажу державної служби зараховується робота (служба): на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Суд звертає увагу, що як Порядок №283, так і чинний наразі Порядок №229 передбачає, що до стажу державної служби зараховується час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 3 Закону №2493-III посадами в органах місцевого самоврядування є: виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах; виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою; посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

Згідно зі статтею 14 Закону №2493-III в органах місцевого самоврядування встановлюються такі категорії посад, зокрема, четверта категорія - посади голів постійних комісій з питань бюджету обласних, Київської та Севастопольської міських рад (у разі коли вони працюють у раді на постійній основі), керівників управлінь і відділів виконавчого апарату обласних, Севастопольської міської та секретаріату Київської міської рад, секретарів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад, заступників міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) голів з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів, директорів, перших заступників, заступників директорів департаментів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад, міських (міст районного значення) голів, селищних і сільських голів, посади заступників голів районних рад.

Отже, позивач з 12.04.2006 по 22.11.2010 займав посаду в органах місцевого самоврядування, час роботи на яких зараховується до стажу державної служби, у зв'язку із чим відмова відповідача ГУ ПФУ в Донецькій області у зарахуванні цього періоду до стажу державної служби є протиправною (вказані висновки суду відповідають правовій позиції, викладеній у постанові Верховного Суду від 26.06.2018 у справі №735/939/17).

Крім того, за приписами пункту 3 Порядку № 283 до стажу державної служби включається також: час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях.

Згідно із частиною першою статті 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-ХІІ військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Частиною першою статті 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-ХІІ визначено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Отже, час проходження служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях України та колишнього СРСР підлягає врахуванню до стажу державної служби (аналогічних висновків Верховний Суд дійшов у постановах від 03.07.2018 у справі № 569/350/17, від 27.12.2019 у справі № 500/2565/18).

Довідкою ІНФОРМАЦІЯ_2 від 30.08.2022 №469, яка була долучена позивачем до заяви від 24.04.2025, підтверджено, що позивач ОСОБА_1 у період з 11.11.1981 по 02.11.1983 проходив строкову військову службу у Збройних Силах.

Отже, виходячи із приписів наведених вище нормативно-правових актів, до стажу державної служби позивача підлягає зарахуванню період служби в армії з 11.11.1981 по 02.11.1983.

Суд, відповідно до приписів частини п'ятої статті 242 КАС України, враховує висновки щодо застосування норма права, викладені у постанові Верховного Суду від 25.05.2023 у справі № 580/3805/22, які полягають у такому.

Відповідно до частини першої статті 10 Закону № 1058-IV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Кожна наступна зміна виду пенсії є переведенням або переходом з одного виду пенсії на інший, а не новим її призначенням чи перерахунком, оскільки в практиці застосування пенсійного законодавства не існує поняття другого, третього, подальшого або іншого призначення пенсії. Перерахунок пенсії, за своїм змістом є зміною розміру одного і того ж виду пенсії, у зв'язку із зміною показника, що був базою для визначення розміру пенсії (заробітної плати, грошового забезпечення тощо), чи з інших підстав, передбачених чинним законодавством.

Спірні правовідносини в цій справі стосуються переведення позивача з одного виду пенсії за віком відповідно до Закону № 1058-IV на інший вид пенсію за віком державного службовця. Вказані види пенсії відрізняються підставами їх призначення та механізмами визначення їх розміру, а наявність правових підстав для переведення позивача на пенсію відповідно до Закону № 3723-ХІІ пов'язана виключно з дотриманням вимог, визначених пунктами 10 та 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII.

Підсумовуючи вище наведене, суд зазначає, що станом на 01.05.2016 (дата набрання чинності Законом №889-VIII) позивач обіймав посаду державної служби і його стаж роботи на посадах, які відносяться до категорій посад державних службовців, становив більше 10 років (згідно оскаржуваного рішення безспірний стаж становить 05 років 05 місяців 23 дні; а спірні періоди з 11.11.1981 по 02.11.1983 та з 12.04.2006 по 22.11.2010 - більше 6 років).

З урахуванням встановлених обставин справи, наведених норм чинного законодавства, висновків щодо застосування норма права, викладених у постанові Верховного Суду від 25.05.2023 у справі № 580/3805/22, суд дійшов висновку про те, що відповідач ГУ ПФУ в Донецькій області рішенням від 30.04.2025 №032550005836 протиправно відмовив позивачу у переведенні на пенсію за віком за нормами Закону № 889-VIII. На думку суду, у відповідача ГУ ПФУ в Донецькій області не було фактичних та правових підстав для відмови у переведенні позивача на інший вид пенсії, а у позивача наявні умови, передбачені частиною першою статті 37 Закону № 3723-ХІІ (а саме, досягнення віку, наявність не менш як 10 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, та страхового стажу), для реалізації права на одержання пенсії державних службовців згідно із пунктом 10 розділу ХІ Закону № 889-VIII та відповідно до статті 37 Закону № 3723-ХІІ.

Тому позовні вимоги належить задовольнити частково у спосіб прийняття судом рішення про визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ в Донецькій області від 30.04.2025 №032550005836 та зобов'язання відповідача здійснити переведення позивача з 24.04.2025 з пенсії за віком відповідно до Закону № 1058-IV на пенсію державного службовця за віком відповідно до Закону № 889-VIII, зарахувавши до стажу державної служби періоди роботи з 12.04.2006 по 22.11.2010 - на посаді селищного голови Олицької селищної ради та період військової служби в армії з 11.11.1981 по 02.11.1983, та про відмову у задоволенні решти позовних вимог.

Стосовно вимоги про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з урахуванням довідок про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 23.04.2025 №06.02-03/15 та №06.02-03/16, виданих Головним управлінням Держпродспоживслужби у Волинській області (а.с.21-22), то суд зазначає, що відповідачем ГУ ПФУ в Донецькій області відомості, наведені у вказаних довідках не оцінювались; зазначені позовні вимоги стосуються не права на переведення на пенсію державного службовця, а розміру пенсійних виплат, який ще не обрахований суб'єктом владних повноважень, який наділений такою дискрецією, наслідки якої можуть бути предметом перевірки судом на відповідність критеріям, визначеним у статті 2 КАС України, а отже така вимога спрямована на майбутнє, через що не підлягає задоволенню з огляду на те, що судовому захисту підлягає тільки порушене право (вказана правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 12.09.2023 у справі № 560/8328/22, від 19.12.2023 у справі № 600/947/23-а).

Згідно з частинами першою, третьою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Отже, у зв'язку із частковим задоволенням позову, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір пропорційно до розміру задоволених позовних вимог в сумі 807,46 грн, сплачений квитанцією від 24.06.2025 в розмірі 1211,20 грн.

Керуючись статтями 243 - 246, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 30.04.2025 №032550005836 «Про пенсійне забезпечення гр. ОСОБА_1 » в частині відмови ОСОБА_1 у переведенні на пенсію державного службовця.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити переведення ОСОБА_1 з 24.04.2025 з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця за віком відповідно до Закону України «Про державну службу», зарахувавши до стажу державної служби періоди роботи з 12.04.2006 по 22.11.2010 - на посаді селищного голови Олицької селищної ради та період військової служби в армії з 11.11.1981 по 02.11.1983.

У задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 807,46 грн (вісімсот сім грн 46 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька область, місто Слов'янськ, площа Соборна, 3, ідентифікаційний код 13486010).

Суддя О. О. Андрусенко