Справа № 503/1666/25
Провадження №3/503/1265/25
22 жовтня 2025 року м. Кодима
Суддя Кодимського районного суду Одеської області Вороненко Д.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від відділу поліцейської діяльності №1 Подільського районного управління поліції ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, пенсіонера по інвалідності, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП,
встановив:
29 вересня 2025 року складено протокол про адміністративне правопорушення Серії ВАД № 460744, згідно змісту якого 21.09.2025 о 17.09 год. ОСОБА_1 знаходячись за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 здійснив на скорочений номер виклику поліції «102» виклик та вході спілкування в адресу оператора ОСОБА_2 висловлювався нецензурною лайкою, чим порушив громадську мораль та тим самим своїми діями вчинив правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнав вчинення вище вказаного діяння із відзначенням того, що останнє вчинив внаслідок того, що рознервувався. На уточнюючі запитання суду зазначив, що має порушення слуху та довічно інвалідність за загальним захворюванням (по зору) 3 групи надавши відповідне посвідчення, копія якого долучена судом до матеріалів справи.
Вислухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю суд встановив наступні обставини.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Стаття 173 КУпАП відноситься до розділу 14 цього Кодексу «Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку».
У відповідності з диспозицією ст. 173 КУпАП адміністративна відповідальність за цією нормою закону настає в разі вчинення дрібного хуліганства, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Разом з тим судом не встановлено дій ОСОБА_1 , які б порушували громадський порядок та спокій громадян у розумінні ст. 173 КУпАП.
В свою чергу висловлювання ОСОБА_1 в телефонній розмові, яку останній здійснював з посадовою особою служби знаходячись за місцем свого проживання, не може бути підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП.
Ураховуючи зазначене вище діяння ОСОБА_1 не містять ознаки обов'язкової об'єктивної сторони правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, а саме порушення громадського порядку і спокою громадян, внаслідок чого в діянні особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, відсутній склад пред'явленого правопорушення.
Відповідно до ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, суд вважає за необхідне закрити провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 173, 247, 251, 252, 280, 283, 284 КУпАП,
постановив:
Закрити провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду, через Кодимський районний суд Одеської області, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Д.В. Вороненко