Справа № 607/6062/23Головуючий у 1-й інстанції ОСОБА_1
Провадження № 11-кп/817/287/25 Доповідач - ОСОБА_2
Категорія - ч.3 ст.110 КК України
16 жовтня 2025 р.
Колегія суддів Тернопільського апеляційного суду в складі:
головуючого судді - ОСОБА_2 ,
суддів - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
за участю:
секретаря ОСОБА_5
прокурора ОСОБА_6
захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 ,
ОСОБА_10 , ОСОБА_11
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі, за відсутності обвинувачених ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 (in absentia) в порядку спеціального судового провадження, кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №22023210000000059 від 21 лютого 2023 року за апеляційними скаргами захисника обвинувачених ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 - адвоката ОСОБА_7 , захисника обвинувачених ОСОБА_13 та ОСОБА_14 - адвоката ОСОБА_8 , захисника обвинувачених ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 та ОСОБА_21 - адвоката ОСОБА_9 , захисника обвинувачених ОСОБА_18 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 - адвоката ОСОБА_10 , захисника обвинувачених ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_12 - адвоката ОСОБА_11 на вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04 червня 2025 року,
цим вироком
ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Зоря Балашихінського районоу Московської області, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянки Російської Федерації,
ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця м. Пенза, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженки м. Усольє Сибірське Іркутської області, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянки Російської Федерації,
ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженця с. Жуківка Мордовської АРСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженця м. Казань Татарської АРСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , уродженця м. Новосибірськ, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м.Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , уродженця м. Дебальцеве Донецької області, УРСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , уродженця м. Саранськ, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Калач Свердловської області, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , уродженця м. Новгород, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , уродженця м. Первоуральськ Свердловської області, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , уродженця м. Орськ Оренбурзької області, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , уродженки м. Зеленодольськ Татарської АРСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянки Російської Федерації,
ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , уродженки с. Сабаєве Буздякського району Башкирської АРСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянки Російської Федерації,
ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженки селища Большеріччя Омської області, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянки Російської Федерації,
ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , уродженця м. Хасавюрт Дагестанської АРСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , уродженки м. Курськ, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянки Російської Федерації,
ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , уродженця аулу Єгахурай Кошехабльського району Краснодарського краю, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , уродженця м. Москва, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , уродженця м. Білицьке Донецької області УРСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса: м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , уродженця м. Рязань, РРФСР, СРСР, місце проживання невідоме, депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації, робоча адреса:м. Москва, вулиця Охотний ряд, 1, громадянина Російської Федерації,
визнано винуватими у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України та призначено їм покарання у виді позбавлення волі на строк 15 (п'ятнадцять) років з конфіскацією всього належного їм майна, яке є їх власністю.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою обраний обвинуваченим у порядку передбаченому ч.6 ст.193 КПК України, залишено без змін.
Строк відбуття покарання вирішено обраховувати з моменту затримання обвинувачених.
Згідно вироку суду, 24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об'єднаних Націй, підписаний 26 червня 1945 року, яким фактично створено Організацію Об'єднаних Націй (далі - ООН).
До складу ООН входять Україна, Російська Федерація та ще 49 країн-засновниць, а також інші країни світу.
Відповідно до частини 4 статті 2 Статуту ООН, усі Члени вказаної організації утримуються в своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним із Цілями Об'єднаних Націй.
Декларацією Генеральної Асамблеї ООН № 36/103 від 9 грудня 1981 року про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями - № 2131 (ХХ) від 21 грудня 1965 року, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету; № 2625 (XXV) від 24 жовтня 1970 року, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН; № 2734 (ХХV) від 16 грудня 1970 року, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки, та № 3314 (ХХІХ) від 14 грудня 1974 року, що містить Визначення агресії, - установлено, що жодна з держав не має права здійснювати інтервенцію чи втручання у будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Цими ж міжнародними документами закріплено обов'язок держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації, здійснення сприяння, заохочення чи підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербовки найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.
Крім того, у статтях 1-5 Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ) серед іншого визначено, що ознаками агресії є:
- застосування збройної сили державою проти суверенітету, територіальної недоторканності чи політичної незалежності іншої держави;
- застосування збройної сили державою в порушення Статуту ООН.
Будь-яке з наступних діянь, незалежно від оголошення війни, кваліфікується як акт агресії:
- вторгнення або напад збройних сил держави на територію іншої держави або будь-яка військова окупація, який би тимчасовий характер вона не мала, яка є результатом такого вторгнення або нападу, або будь-яка анексія із застосуванням сили території іншої держави або частини її;
- бомбардування збройними силами держави території іншої держави або застосування будь-якої зброї державою проти території іншої держави;
- блокада портів або берегів держави збройними силами іншої держави;
- напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські та повітряні флоти іншої держави;
- застосування збройних сил однієї держави, що знаходяться на території іншої держави за угодою з приймаючою державою, у порушення умов, передбачених в угоді, або будь-яке продовження їх перебування на такій території після припинення дії угоди;
- дія держави, яка дозволяє, щоб її територія, яку вона надала в розпорядження іншої держави, використовувалася цією іншою державою для здійснення акту агресії проти третьої держави;
- засилання державою або від імені держави збройних банд, груп, іррегулярних сил або найманців, які здійснюють акти застосування збройної сили проти іншої держави, які мають настільки серйозний характер, що це є рівносильним наведеним вище актам, або її значна участь у них.
Жодні міркування будь-якого характеру, чи то політичного, економічного, військового чи іншого характеру, не можуть слугувати виправданням агресії.
Крім того, принципи суверенної рівності, поваги прав, притаманних суверенітету, незастосування сили чи погрози силою, непорушності кордонів, територіальної цілісності держав, мирного врегулювання спорів та невтручання у внутрішні справи держав були закріплені також у Заключному акті Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, який підписаний СРСР, правонаступником якого є Російська Федерація.
Статтями 1 та 2 III Конвенції про відкриття воєнних дій від 18 жовтня 1907 року, яка вступила в дію 26 січня 1910 року та 7 березня 1955 року визнана СРСР, правонаступником якого є Російська Федерація, передбачено, що військові дії між державами не повинні починатися без попереднього та недвозначного попередження у формі або мотивованого оголошення війни, або ультиматуму з умовним оголошенням війни. Про існування стану війни має бути без зволікання оповіщено нейтральним державам, і він матиме для них дійсну силу лише після отримання оповіщення.
У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року (далі - Декларація) вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.
24 серпня 1991 року Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. Згідно з указаним документом, територія України є неподільною та недоторканною.
Незалежність України визнали держави світу, серед яких і Російська Федерація.
Згідно з пунктами 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні своє зобов'язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов'язалися утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.
Відповідно до пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10 лютого 1995 року, що укладений між державами СНД, серед яких є Україна та Російська Федерація, держави підтвердили непорушність існуючих кордонів один одного та зобов'язалися виступати проти будь-яких дій, що підривають їхню непорушність, а також вирішувати усі суперечки, що виникають з питань кордонів і територій, тільки мирними засобами. Держави також зобов'язалися не підтримувати на території інших держав-учасниць сепаратистські рухи, а також сепаратистські режими, якщо такі виникнуть; не встановлювати з ними політичних, економічних та інших зв'язків; не допускати використання ними територій і комунікацій держав-учасниць Співдружності; не надавати їм економічної, фінансової, військової та іншої допомоги.
31 травня 1997 року, відповідно до положень Статуту ООН і зобов'язань згідно із Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі, Україна та Російська Федерація уклали Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією (ратифікований Законом України від 14 січня 1998 року №13/98-ВР та Федеральним Законом Російської Федерації від 2 березня 1999 року № 42-ФЗ). Відповідно до статей 2 - 3 зазначеного Договору, Російська Федерація зобов'язалася поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих між ними кордонів та зобов'язалася будувати відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або погрози силою, у тому числі економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов'язань, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.
Відповідно до опису і карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року (ратифікований Російською Федерацією 22 квітня 2004 року), територія Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької і Луганської областей відноситься до території України.
Статтями 1 - 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Згідно зі статтею 5 Конституції України, носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.
Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 73 Конституції України визначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
Відповідно до статей 132-134 Конституції України територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території. До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, Автономна Республіка Крим (далі - АР Крим) є невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.
Упродовж 2013 року у зв'язку з демократичними процесами, які відбувалися на території України, у представників влади РФ та службових осіб з числа керівництва ЗС РФ, досудове розслідування та судовий розгляд щодо яких здійснюється в інших кримінальних провадженнях, виник злочинний умисел на вчинення протиправних дій, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміну меж її території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України.
Мотивами зазначеного умислу стали євроінтеграційний курс розвитку України, підготовка до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, які були розцінені представниками влади і ЗС РФ як безпосередня загроза економічним та геополітичним інтересам РФ, що сприятиме втраті впливу над політичними процесами в Україні та позбавить контролю над її економічною діяльністю, призведе до поглиблення співпраці України з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації та можливої денонсації угод щодо тимчасового розташування Чорноморського флоту РФ на території України - в АР Крим та м. Севастополі.
Свою злочинну мету співучасники з числа представників влади та ЗС РФ вирішили досягти шляхом розв'язання та ведення агресивної війни проти України з використанням підпорядкованих підрозділів і військовослужбовців ЗС РФ, у тому числі дислокованих на підставі міжнародних угод на території АР Крим і м. Севастополя, а також залучення до виконання злочинного плану інших осіб, у тому числі громадян України та Російської Федерації, створення і фінансування не передбачених законом збройних формувань та вчинення інших злочинів.
При цьому вони усвідомлювали, що такі протиправні дії призведуть до порушення суверенітету і територіальної цілісності України, незаконної зміни меж її території та державного кордону, загибелі людей,заподіяння значних матеріальних збитків та інших тяжких наслідків, передбачали і прагнули їх настання.
З метою реалізації вказаного умислу впродовж 2013 року на території РФ службові особи Генерального штабу Збройних Сил Російської Федерації (далі - ГШ ЗС РФ), на виконання наказів та під безпосереднім керівництвом представників влади та службових осіб ЗС РФ, досудове розслідування та судовий розгляд щодо яких здійснюється в інших кримінальних провадженнях, розробили злочинний план, яким передбачалося досягнення військово-політичних цілей РФ, які, на думку співучасників, були прямо пов'язані з необхідністю незаконної окупації та подальшої анексії АР Крим, м. Севастополя та південно-східних регіонів України та, поряд із застосуванням політичних, дипломатичних, економічних та інформаційних заходів, використання протестного потенціалу населення південно-східних регіонів України для організації сепаратистських референдумів, спрямованих на порушення територіальної цілісності України.
Указаний план повною мірою відповідав та був розроблений з урахуванням принципів та підходів, викладених під час виступу начальника ГШ ЗС РФ ОСОБА_37 перед Академією військових наук РФ з доповіддю про гібридну війну в лютому 2013 року, яка у подальшому отримала назву «доктрина Герасимова», де зазначалося, що з метою досягнення цілей повинна надаватися перевага невоєнним заходам (політичним, економічним, інформаційним, гуманітарним), які застосовуються з використанням протестного потенціалу населення, інформаційного протиборства, а також воєнним заходам прихованого характеру.
У подальшому, з грудня 2013 року до лютого 2014 року, для забезпечення схвалення та підтримки громадянами РФ і мешканцями південно-східних регіонів України злочинних діянь, спрямованих на порушення суверенітету і територіальної цілісності України та встановлення впливу і вагомості РФ на світовій арені, представники влади та ЗС РФ, на виконання спільного злочинного плану, організували із застосуванням засобів масової інформації розпалювання в Україні національної ворожнечі шляхом ведення інформаційно-пропагандистської підривної діяльності.
Так, із грудня 2013 року за допомогою різних видів медіа-ресурсів РФ здійснювалось викривлення подій на Євромайдані, вказувалося на хибність європейського вектора розвитку зовнішніх відносин України. При цьому, шляхом перекручування, постійного нав'язування хибного тлумачення та компонування інформації для зміни свідомості та ставлення громадян РФ і місцевих мешканців південно-східних регіонів України до дійсності та значення подій, які насправді відбувалися в Україні, представники опозиційних до тодішнього політичного режиму в Україні сил висвітлювалися як прихильники крайньо націоналістичних поглядів, а учасники національно-визвольного руху середини ХХ століття (ОУН, УПА) - як прибічники та послідовники фашизму, пропагувалася їх неповноцінність за ознаками ідеологічних та політичних переконань.
Одночасно, за допомогою засобів масової інформації здійснювалося спотворення свідомості частини населення України з метою зміни світоглядних основ, зародження сумніву в необхідності та доцільності спільного існування в рамках самостійної, унітарної, суверенної держави Україна з європейським вектором розвитку, підбурювання до міжетнічних конфліктів, розпалювання сепаратистських настроїв серед населення окремих регіонів України (АР Крим і м. Севастополя та південно-східних областей), провокування національних зіткнень, формування хибного образу частини українського населення як «націонал-фашистів», які мають інші духовні та моральні цінності та пропагують культ насильства та знущання над російськомовним населенням України.
Ураховуючи, що територія АР Крим та м. Севастополя мала найбільше військово-стратегічне значення для представників влади та ЗС РФ серед інших територій України, які були об'єктом їх злочинного посягання, а також те, що на вказаній території дислокувалися підрозділи Чорноморського флоту Російської Федерації (далі - ЧФ РФ), це сприяло найбільш прихованому використанню регулярних військ ЗС РФ поряд з іншими елементами гібридної війни; а тому ведення гібридної війни проти України співучасники злочинного плану вирішили розпочати на території півострова Крим.
Для ефективної реалізації плану вирішено залучити військовослужбовців ЗС РФ, співробітників інших силових відомств РФ, представників влади, інших громадян Російської Федерації та України. Крім того, з цією ж метою, представниками влади РФ створено та озброєно іррегулярні незаконні збройні формування, озброєні банди та групи найманців, якими керували офіцери спецслужб і ЗС РФ.
Зокрема, на військовослужбовців ЧФ РФ співучасниками покладалося вжиття заходів щодо підготовки та розв'язання агресивної війни на території АР Крим і м. Севастополя, а саме:
- планування, підготовка, організація прийняття та розосередження на об'єктах ЧФ РФ військових підрозділів ЗС РФ, які передбачалися ГШ ЗС РФ для здійснення вторгнення на територію АР Крим і м. Севастополя для ведення агресивної війни проти України;
- організація блокування підрозділами ЧФ РФ у взаємодії з військовими козацькими товариствами РФ, діючими під виглядом місцевих жителів АР Крим і м. Севастополя, та з представниками так званої «самооборони» - незаконними збройними формуваннями, військових частин Збройних Сил України (далі - ЗС України) та Державної прикордонної служби України (далі - ДПС України) з метою перешкоджання їхній законній діяльності щодо відсічі збройній агресії РФ, оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності;
- організація блокування транспортних комунікацій з метою нейтралізації роботи морського та повітряного військового транспорту, пошкодження об'єктів, які мають важливе оборонне значення для України;
- організація захоплень будівель і споруд органів державної влади України з метою перешкоджання їхній нормальній роботі.
Так, починаючи з 20 лютого 2014 року для реалізації вищезазначеного умислу, з метою блокування та захоплення адміністративних будівель і ключових об'єктів військової та цивільної інфраструктури для забезпечення військової окупації та подальшої анексії РФ території АР Крим і м. Севастополя, усупереч вимогам пунктів 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10 лютого 1995 року, статей 2, 3 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією, принципів Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, а також всупереч вимогам частини 4 статті 2 Статуту ООН, Декларації Генеральної Асамблеї ООН № 36/103 від 9 грудня 1981 року про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та декларацій, затверджених резолюціями Генеральної Асамблеї ООН № 2131 (ХХ) від 21 грудня 1965 року, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету, № 2625 (XXV) від 24 жовтня 1970 року, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН, № 2734 (ХХV) від 16 грудня 1970 року, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки, № 3314 (ХХІХ) від 14 грудня 1974 року, що містить Визначення агресії, статей 1, 2 III Конвенції про відкриття воєнних дій від 18 жовтня 1907 року, статей 1, 2, 68 Конституції України, на територію суверенної держави Україна, а саме АР Крим і м. Севастополь, здійснено вторгнення військовим, морським та повітряним транспортом окремих підрозділів ЗС РФ.
У подальшому військовослужбовці ЧФ РФ, у взаємодії з підрозділами спеціальних військ ЗС РФ, підрозділами та спеціальними формуваннями інших силових відомств РФ, іррегулярними незаконними збройними формуваннями, озброєними бандами, групами найманців та із залученням представників військових козацьких товариств РФ, продовжили реалізацію спільного умислу, спрямованого на військову окупацію та подальшу анексію АР Крим та м. Севастополя.
Зокрема, 27 лютого 2014 року близько 04 год. 30 хв. понад 100 озброєних військовослужбовців НОМЕР_1 окремого полку спецпризначення ПДВ ЗС РФ проникли до будівель Верховної Ради АР Крим за адресою: АР Крим, м. Сімферополь, проспект Кірова, 13, та Ради Міністрів АР Крим за адресою: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Карла Маркса, 18, захопили їх та установили контроль над їхньою діяльністю з метою забезпечення прийняття вигідних та необхідних для РФ рішень.
Здійснивши захоплення будівель центральних органів влади АР Крим і м. Севастополя, представники командування ЗС РФ на виконання вказівок та розпоряджень представників влади РФ продовжили агресивні військові дії, визначені заздалегідь розробленим злочинним планом, з метою порушення суверенітету і територіальної цілісності України, зміни меж її території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України.
Зокрема, упродовж 27-28 лютого 2014 року здійснено блокування автошляхів, захоплення аеропортів та транспортних підприємств, що організовували та забезпечували безпечний рух повітряних суден.
Одночасно із блокуванням автошляхів та захопленням аеропортів і транспортних підприємств розпочато блокування та захоплення військових частин ЗС України, дислокованих на території АР Крим і м. Севастополя, пошкодження та знищення військового майна, що має важливе оборонне значення для України.
Після захоплення військових частин та виведення з ладу системи протиповітряної оборони підрозділів ЗС України, дислокованих в АР Крим і м. Севастополі, порушуючи державний повітряний простір України, на територію півострова Крим почали безперешкодно здійснювати неодноразові перельоти з території Південного військового округу РФ та посадку в районах аеродромів «Кача» та «Гвардійське» ЧФ РФ військові літаки та вертольоти з військовослужбовцями ЗС РФ на бортах.
Крім того, для забезпечення контролю над повітряним простором півострова Крим та з метою недопущення на зазначену територію військових підрозділів ЗС України і представників правоохоронних органів України для вжиття заходів щодо відсічі збройній агресії РФ, оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності, військовослужбовцями ЧФ РФ у взаємодії з військовослужбовцями військових частин спеціального призначення ЗС РФ, якими здійснено вторгнення на територію півострова Крим, проведено блокування, захоплення та диверсії на військових аеродромах, розташованих на території АР Крим і м. Севастополя.
Крім того, з 27 лютого 2014 року військовослужбовцями ЧФ РФ, у взаємодії з представниками інших підрозділів ЗС РФ, військових козацьких товариств РФ, на виконання розробленого злочинного плану розпочато заходи з блокування та захоплення військових частин ВМС ЗС України та ДПС України.
Окрім цього, з метою контролю за використанням зброї та перешкоджанням виконання службових обов'язків щодо здійснення охорони державного кордону України, невеликими групами військовослужбовців зі складу невстановлених підрозділів спеціального призначення ЗС РФ, у кількості до 100 осіб, у спеціальному екіпіруванні, озброєних автоматами, штурмовими гвинтівками, снайперськими гвинтівками та шумовими гранатами, здійснено напади та захоплення органів управління ДПС України на території АР Крим і м. Севастополя усіх рівнів - від регіонального управління до підрозділів охорони кордону.
Крім того, у період з 27 лютого до 18 березня 2014 року військовослужбовці ЗС РФ спільно з іншими особами, у тому числі з числа військових козацьких товариств РФ, вчинили захоплення і блокування будівель правоохоронних органів, органів державної влади, підприємств, установ та організацій для взяття під свій контроль місцевих засобів телерадіомовлення і комунікації та забезпечення виконання іншими співучасниками ведення агресивної війни згідно з відведеними їм ролями в реалізації спільного умислу, спрямованого на окупацію та подальшу анексію території АР Крим та м. Севастополя.
Таким чином, з 20 лютого 2014 року представниками влади РФ і службовими особами ЗС РФ розпочато збройне вторгнення регулярних військ РФ на територію України з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України.
Виконання вищевказаних дій надало можливість представникам влади та службовим особам із числа керівництва ЗС РФ забезпечити військову окупацію території АР Крим та м. Севастополя, проведення диверсій, блокування військових частин, установ та органів військового управління ЗС України та інших військових формувань, державних органів та органів місцевого самоврядування, ведення підривної діяльності, організацію проведення на території АР Крим та м. Севастополя 16 березня 2014 року незаконного сепаратистського референдуму, спрямованого на порушення територіальної цілісності України, проголошення так званої «Республіки Крим» суверенною державою та подальше звернення нелегітимного парламенту АР Крим до Російської Федерації із пропозицією про прийняття «Республіки Крим» до складу РФ як нового суб'єкта федерації.
Так, 06 березня 2014 року Верховною Радою Автономної Республіки Крим прийнято незаконну постанову № 1702-6/14 «Про проведення загальнокримського референдуму».
Вищевказаною постановою Верховна Рада АР Крим постановила увійти до складу Російської Федерації як суб'єкт Російської Федерації та провести 16 березня 2014 року загальнокримський референдум (включаючи місто Севастополь), на який винести альтернативні запитання: «1) Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта Російської Федерації?»; «2) Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?». При цьому, на голосування не виносилося питання про проголошення незалежності АР Крим та м. Севастополя.
Цією ж постановою Верховної Ради АР Крим також затверджено текст бюлетеня для голосування на загальнокримському референдумі 16 березня 2014 року і Тимчасове положення про загальнокримський референдум, утворено Комісію Автономної Республіки Крим із проведення загальнокримського референдуму.
Водночас, Указом виконувача обов'язків Президента України від 7 березня 2014 року № 261/2014 зупинено дію вказаної постанови як такої, що не відповідає Конституції та законам України. Крім того, Конституційний Суд України своїм рішенням від 14 березня 2014 року № 2-рп/2014визнав неконституційною зазначену постанову Верховної Ради АР Крим, оскільки нею порушено конституційний принцип територіальної цілісності України, а парламент Криму вийшов за межі своїх повноважень. Конституційний Суд України визнав дану постанову такою, що суперечить основоположним принципам суверенності та територіальної цілісності держави, закладеним у міжнародно-правових актах, зокрема принципу взаємної поваги до суверенної рівності кожної держави, що включає політичну незалежність, можливість зміни кордонів відповідно до міжнародного права мирним шляхом і за домовленістю.
Верховна Рада Автономної Республіки Крим незаконною постановою «Про Декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим і міста Севастополя» від 11 березня 2014 року № 1727-6/14 затвердила Декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, спільно прийняту депутатами Верховної Ради Автономної Республіки Крим та Севастопольської міської ради.
Водночас, рішенням Конституційного Суду України від 20 березня 2014 року № 3-рп/2014 вказану постанову визнано неконституційною у зв'язку з тим, що затвердження такої декларації не належить до повноважень Верховної Ради АР Крим і суперечить статтям 2, 8, 132, 133, 134, частині 2 статті 135, статтям 137, 138 Конституції України, а також є порушенням положень статті 73, пункту 2 частини першої статті 85 Основного закону України.
У своєму рішенні Конституційний Суд України, зокрема, наголосив, що право на самовизначення на території Автономної Республіки Крим та в місті Севастополі було реалізовано їх жителями як невід'ємною частиною всього Українського народу під час всенародного голосування на всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року. Ураховуючи результати цього референдуму, Верховна Рада України, діючи від імені Українського народу - громадян України всіх національностей, 28 червня 1996 року прийняла Конституцію України, в якій проголосила Україну суверенною і незалежною державою (стаття 1) та закріпила принцип її територіальної цілісності (стаття 2).
Конституційним Судом України у цьому ж рішенні зазначено, що Конституція України не передбачає права окремої частини громадян України (в тому числі і національних меншин) на одностороннє самовизначення, в результаті якого відбудеться зміна території України як унітарної держави.
16 березня 2014 року на окупованих Російською Федерацією територіях АР Крим та м. Севастополь представниками влади та ЗС РФ, діючими на виконання спільного злочинного плану щодо порушення територіальної цілісності України шляхом окупації та подальшої анексії вказаних територій, організовано та проведено незаконний референдум.
Незважаючи на набуття законної сили постановою Верховної Ради України від 15 березня 2014 року № 891-VII «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим», 17 березня 2014 року нелегітимною Верховною Радою АР Крим прийнято постанову № 1745-6/14 «Про незалежність Криму», у якій заявлено про звернення до Російської Федерації з пропозицією про прийняття «Республіки Крим» до складу Російської Федерації як нового суб'єкта РФ зі статусом республіки.
Після цього, представники влади РФ продовжили реалізацію спільного злочинного плану, спрямованого на порушення територіальної цілісності України шляхом окупації та анексії території півострова Крим.
Так, незважаючи на незаконність організованого та проведеного представниками влади РФ на території півострова Крим референдуму 16 березня 2014 року, нелегітимність існуючих органів влади Автономної Республіки Крим, всупереч наведеним вище міжнародним зобов'язанням РФ стосовно України, 17 березня 2014 року видано Указ Президента РФ № 147 «Про визнання Республіки Крим».
Цього ж дня Президентом РФ видано розпорядження № 63-рп «Про підписання Договору між Російською Федерацією та Республікою Крим про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів», яким погоджено проект вказаного Договору та прийнято рішення про його підписання на вищому рівні.
18 березня 2014 року в м. Москва РФ, Президентом РФ ОСОБА_38 та самопроголошеними представниками так званої «влади Криму» ОСОБА_39 і ОСОБА_40 , а також самопроголошеним так званим «мером» м. Севастополя ОСОБА_41 підписано «Договір між Російською Федерацією та Республікою Крим про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів» (далі - «Договір»).
Наступним етапом щодо реалізації злочинного плану представників влади та ЗС РФ було надання незаконному «Договору» видимості юридичної сили, зокрема, шляхом визнання уявної міжнародної правосуб'єктності адміністративно-територіальних одиниць України - Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.
Так, відповідно до статті 8 Федерального конституційного закону «Про порядок прийняття до Російської Федерації та утворення в її складі нового суб'єкта Російської Федерації», єдиною умовою внесення до Державної Думи на ратифікацію міжнародного договору, що не вступив в силу, є визнання його Конституційним Судом РФ таким, що відповідає Конституції Російської Федерації.
У подальшому, ввечері 18 березня 2014 року (більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено), до Конституційного суду РФ надійшов запит Президента РФ про перевірку відповідності Конституції РФ тимчасово застосовуваного вищевказаного «Договору» про прийняття «Республіки Крим» до складу РФ (далі - Запит).
Постановою Конституційного Суду РФ від 19 березня 2014 року № 6-П «У справі про перевірку конституційності міжнародного договору, який не набрав чинності, між Російською Федерацією та Республікою Крим про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів», безпідставно визнано незаконний «Договір» таким, що відповідає Конституції РФ.
20 березня 2014 року Державна дума Федеральних зборів РФ прийняла Федеральний закон № 36-ФЗ «Про ратифікацію Договору між Російською Федерацією і Республікою Крим про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів» та погодила супутній до «Договору» Федеральний конституційний Закон № 6-ФКЗ «Про прийняття до Російської Федерації Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів - Республіки Крим і міста федерального значення Севастополя».
21 березня 2014 року Рада Федерації Федеральних зборів РФ на позачерговому засіданні своєю постановою № 68-СФ також погодила ратифікацію цього «Договору», а крім того, постановою № 69-СФ прийняла супутній до «Договору» Федеральний конституційний закон щодо утворення в РФ двох нових суб'єктів - «Республіки Крим» і «міста федерального значення Севастополя».
У той же день вищевказані федеральний (№ 36-ФЗ) та федеральний конституційний (№ 6-ФКЗ) закони були підписані Президентом РФ та набули чинності.
Таким чином представниками влади РФ здійснена окупація частини території України - Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та спроба легітимізувати указані дії.
В тимчасово окупованих АР Крим і м. Севастополі під виглядом органів державної влади створені окупаційні адміністрації Російської Федерації, які забезпечують подальшу окупацію та здійснюють управління указаними територіями на місцевому рівні.
Також представниками влади і ЗС РФ вчинялися дії щодо зміни меж території та державного кордону України на решті території держави.
Так, вказаними особами організовувалися та проводилися у березні - квітні 2014 року антиурядові протестні акції, найбільш масові з яких - у Луганській, Донецькій, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській, Херсонській та Одеській областях. Основою їх метою було поширення сепаратистських проросійських гасел та здійснення силового захоплення адміністративних будівель органів державної влади для послідуючої організації незаконних референдумів, спрямованих на порушення територіальної цілісності України.
З метою гарантованого досягнення указаних цілей та створення видимості того, що в Україні триває внутрішній конфлікт, представники влади та ЗС РФ вирішили створити на її території терористичні організації, які поряд із основною функцією - здійснення терористичної діяльності, повинні створити враження діяльності в межах Донецької та Луганської областей опозиційних сил, які нібито від імені та за цілковитої підтримки місцевого населення відстоюють їх право на самовизначення та незалежність, що прямо суперечить Конституції України та нормам міжнародного права.
Так, під безпосереднім керівництвом та контролем невстановлених на цей час представників влади та ЗС РФ, 7 квітня 2014 року на території Донецької області України створено терористичну організацію «Донецька народна республіка» (далі - «ДНР»), а 27 квітня 2014 року на території Луганської області України - терористичну організацію «Луганська народна республіка» (далі - «ЛНР»), у складі яких утворені незаконні збройні формування.
Контроль та координація діяльності цих терористичних організацій, як і їх фінансове та матеріальне забезпечення, у тому числі зброєю, боєприпасами, військовою технікою, здійснюється представниками влади та ЗС РФ.
Указані терористичні організації мають: конкретних лідерів, які підтримують між собою тісні взаємозв'язки, чітку ієрархію та структуру, яка складається з політичного та силового блоків, керівники та учасники яких підпорядковуються лідерам організації, а також розподіл функцій між її учасниками, на яких покладені відповідні обов'язки згідно з єдиним планом спільних злочинних дій.
Так, на учасників політичного блоку, відповідно до плану спільних злочинних дій, покладаються наступні обов'язки:
- створення так званих органів державної влади «ДНР» та «ЛНР» та організація їх діяльності;
- видача нормативно-правових актів від імені нелегітимних органів державної влади «ДНР» та «ЛНР»;
- організація та проведення незаконного референдуму на території Донецької та Луганської областей про визнання суверенітету незаконних утворень «ДНР» та «ЛНР»;
- проведення агітаційної роботи серед населення щодо діяльності терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР» з метою схиляння їх до участі у вказаних терористичних організаціях та отримання підтримки власної діяльності серед мешканців східних регіонів України;
- організація збору та отримання матеріальної і фінансової допомоги від інших учасників терористичних організацій та осіб, лояльно налаштованих до їх діяльності, а також розподіл такої допомоги;
- налагодження взаємодії між терористичними організаціями «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка» та її лідерами з метою координації дій, спрямованих на повалення конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні, а також дій, спрямованих на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;
- налагодження взаємодії з прихильниками злочинної діяльності, що перебувають за кордоном з метою координації дій, отримання матеріальної і гуманітарної допомоги та озброєння, а також залучення іноземних громадян для протидії правоохоронним органам та Збройним Силам України;
- налагодження взаємодії з місцевими та закордонними засобами масової інформації з метою їх використання для агітацій, висвітлення діяльності «ДНР» та «ЛНР», дискредитації діяльності органів державної влади України та осіб, задіяних у ході проведення антитерористичної операції, та формування думки серед населення про законність власних дій, а також вчинення за допомогою таких ЗМІ закликів до повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні та дій, спрямованих на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України;
- надання матеріальної та організаційної допомоги учасникам бойового блоку «ДНР» та «ЛНР» для забезпечення їх протиправної діяльності;
- забезпечення учасників «ДНР» та «ЛНР» транспортом, символікою, агітаційними та іншими необхідними матеріалами.
На учасників силового блоку, відповідно до плану спільних злочинних дій, покладались наступні обов'язки:
- систематична організація та ведення збройного опору, незаконної протидії та перешкоджання виконанню службових обов'язків співробітниками правоохоронних органів України і військовослужбовцями Збройних Сил України;
- організація у групи осіб, які є прихильниками злочинної діяльності учасників «ДНР» та «ЛНР», озброєння зазначених осіб та керівництво їхніми діями, з метою опору представникам державної влади та унеможливлення припинення злочинної діяльності правоохоронними органами та Збройними Силами України;
- створення не передбачених законом збройних формувань та участь у їх діяльності;
- вербування нових учасників до складу силового блоку «ДНР» та «ЛНР» та керівництво їхніми діями;
- захоплення населених пунктів, будівель, військових частин та інших об'єктів на території Донецької та Луганської областей;
- скоєння терористичних актів та диверсій на території України;
- захоплення зброї чи заволодіння у інший спосіб боєприпасами, вибуховими речовинами, військовою технікою, транспортними засобами, а також будівництво укріплень з метою протидії діяльності осіб, задіяних у проведенні антитерористичної операції та забезпечення власної злочинної діяльності;
- викрадення осіб з метою отримання матеріальної вигоди та залякування мешканців, які підтримують діючу владу в Україні;
- силова підтримка учасників політичного блоку при проведенні незаконного референдуму на території Донецької та Луганської областей про визнання суверенітету незаконних державних утворень «ДНР» та «ЛНР», а також укріплення та охорона зайнятих ними будівель та споруд;
- вчинення дій, спрямованих на унеможливлення проведення 25 травня 2014 року позачергових виборів Президента України на території Донецької та Луганської областей;
- організація поставок зброї, боєприпасів, вибухових речовин, військової техніки та їх розподіл серед учасників терористичної організації;
- охорона полонених військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань та цивільного населення, незаконно утримуваних учасниками терористичних організацій.
На керівників блоків покладається керівництво, організація дій та контроль за діяльністю підлеглих їм співучасників злочину за допомогою керівників груп, що входять до складу вказаних блоків.
Основними завданнями учасників указаних терористичних організацій є насильницьке повалення конституційного ладу, захоплення державної влади в Україні, зміна меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, шляхом застосування зброї, вчинення терористичних актів - здійснення вибухів, підпалів та інших дій, які створюють небезпеку для життя та здоров'я людини, загрозу заподіяння значної майнової шкоди та настання інших тяжких наслідків.
Враховуючи викладене, «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка» є стійкими об'єднаннями невизначеної кількості осіб (більше трьох), створені з метою здійснення терористичної діяльності, у межах яких здійснено розподіл функцій, встановлено правила поведінки, обов'язкові для цих осіб під час підготовки і вчинення терористичних актів, а тому у відповідності до ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» є терористичними організаціями.
7 квітня 2014 року, за поданням керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України, погодженим із Головою Служби безпеки України, на території Донецької і Луганської областей розпочато проведення антитерористичної операції (далі - АТО).
13 квітня 2014 року, через посилення сепаратистських виступів та захоплення державних установ на сході України, виконуючий обов'язки Президента України Указом від 14 квітня 2014 року № 405/2014 затвердив рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», та Україною розпочато на території Донецької та Луганської областей широкомасштабну АТО із залученням Збройних Сил України та інших військових формувань.
Визнання Верховною Радою України «Донецької народної республіки» і «Луганської народної республіки» терористичними організаціями, як і численні злочини вчинені їх представниками, знайшли своє відображення у Заяві Верховної Ради України «Про трагічну загибель людей внаслідок терористичного акту над територією України», схваленій постановою Верховної Ради України від 22 липня 2014 року № 1596-VII, Заяві Верховної Ради України «Щодо протидії поширенню підтримуваного Російською Федерацією міжнародного тероризму», схваленій постановою Верховної Ради України від 22 липня 2014 року № 1597-VII, Зверненні Верховної Ради України до Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, національних парламентів держав - членів ЄС, США, Канади, Японії та Австралії щодо масового розстрілу людей під Волновахою в Україні, затвердженому постановою Верховної Ради України від 14 січня 2015 року № 106-VIII, Заяві Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків», схваленій постановою Верховної Ради України від 21 квітня 2015 року № 337-VIII.
Отже, Верховною Радою України, як єдиним законодавчим органом державної влади, констатовано віднесення «ДНР» і «ЛНР» до терористичних організацій, а відповідних осіб, які забезпечують їх функціонування, як учасників терористичної організації.
Відповідно до положень Європейської конвенції про боротьбу з тероризмом від 27 січня 1977 року № ETSN90, Протоколу, що вносить зміни до зазначеної конвенції від 15 травня 2003 року № ETSN190, Резолюції Ради Безпеки ООН від 28 вересня 2001 року № 1373 по боротьбі з тероризмом, Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму від 16 травня 2005 року, терористична організація виділена як вид злочинної організації за спеціальною метою - здійснення терористичної діяльності.
Водночас, відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» терористична діяльність - діяльність, яка охоплює: планування, організацію, підготовку та реалізацію терористичних актів; підбурювання до вчинення терористичних актів, насильства над фізичними особами або організаціями, знищення матеріальних об'єктів у терористичних цілях; організацію незаконних збройних формувань, злочинних угруповань (злочинних організацій), організованих злочинних груп для вчинення терористичних актів, так само як і участь у таких актах; вербування, озброєння, підготовку та використання терористів; пропаганду і поширення ідеології тероризму; фінансування та інше сприяння тероризму.
Терористичні організації створюються для вчинення діянь, передбачених частинами 1-3 ст. 258 КК України, а також інших злочинів терористичної спрямованості, тобто діянь, направлених на залякування населення з метою спонукання держави, міжнародної організації, фізичної чи юридичної особи до прийняття чи відмови від прийняття будь-якого рішення. При цьому, злочини терористичної організації відрізняються від інших споріднених злочинів саме фактором цілеспрямованості залякування населення як засобу досягнення поставленої мети.
Враховуючи вищевикладене, «ДНР» і «ЛНР» містять усі необхідні ознаки терористичної організації, мають стабільний склад лідерів, які підтримують між собою тісні стосунки, централізоване підпорядкування учасників політичного та силового блоків лідерам організацій, а також план злочинної діяльності та чіткий розподіл функцій учасників щодо його досягнення.
Виходячи із системного аналізу положень ст. 28 КК України та ст. 1 Закону України «Про боротьбу з тероризмом» терористична організація за своєю правовою природою є одним із різновидів стійких злочинних об'єднань. Установлення наявності чи відсутності у певної групи чи організації ознак такого об'єднання та визначення його виду належить до повноважень суду при ухваленні вироку про притягнення до кримінальної відповідальності фізичних осіб за участь у злочинному об'єднанні, оскільки такі ознаки є обов'язковими елементами складу відповідних злочинів.
Для підтримки підконтрольних терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР» представники влади РФ створили іррегулярні незаконні збройні формування. Указані збройні формування систематично підкріплювалися найманцями з РФ, у тому числі з числа звільнених у запас військовослужбовців ЗС РФ, а також постачанням зброї і військової техніки, у тому числі танки, артилерійські системи, протитанкові засоби та зенітно-ракетні комплекси, що постачались РФ на територію України.
Учасниками терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР» за підтримки незаконних збройних формувань, озброєних банд, груп найманців, у тому числі засланих в Україну з РФ, а також розвідувально-диверсійних груп, які очолювали офіцери ГУ ГШ ЗС РФ, шляхом вчинення терористичних актів, захоплення адміністративних будівель і ключових об'єктів інфраструктури, актів застосування збройної сили проти держави України, а також інших злочинів, здійснено окупацію частини території Донецької та Луганської областей та взято під контроль частину державного кордону України в указаних областях.
Керівники терористичних організацій «Донецька народна республіка» і «Луганська народна республіка» за сприяння та координації представників влади РФ провели фіктивні референдуми про відокремлення Донецької і Луганської областей від України та проголошення їх незалежними «державами».
Усвідомлюючи, що законні дії сил АТО по припиненню діяльності терористичних організацій та відновленню конституційного правопорядку на території України ставлять під загрозу реалізацію їх злочинного плану, представники влади РФ залучили до його виконання не лише терористичні організації та іррегулярні збройні формування, а й регулярні підрозділи ЗС РФ, які здійснювали ракетно-артилерійські обстріли, а також збройні напади на підрозділи і позиції сил АТО з території РФ.
Зокрема, 22 червня 2014 року диверсійно-розвідувальною групою ЗС РФ із застосуванням мінометів, гранатометів та стрілецької зброї обстріляно колону підрозділу ІНФОРМАЦІЯ_18 на перехресті доріг Біловодськ-Чугінка-Розквіт.
5 липня 2014 року диверсійно-розвідувальною групою ЗС РФ, яка рухалася на двох маломірних плавзасобах з боку РФ, в Азовському морі здійснено мінометний обстріл підрозділів « ІНФОРМАЦІЯ_19 » і « ІНФОРМАЦІЯ_20 » ІНФОРМАЦІЯ_21 .
11 липня 2014 року з території РФ із реактивної системи залпового вогню БМ-21 «Град» здійснено обстріл підрозділу тактичного угрупування «Кордон» в районі населеного пункту Зеленопілля.
У травні-липні 2014 року силами АТО взято під контроль приблизно 70 відсотків території Донецької та Луганської областей, звільнено від учасників терористичних організацій значну кількість міст і населених пунктів та забезпечено контроль за основними транспортними комунікаціями. При цьому місто Луганськ, місто Горлівка Донецької області та частково місто Донецьк були блоковані.
Враховуючи указані успіхи сил АТО, з метою перешкодити їм відновити контроль над державним кордоном України в Донецькій і Луганській областях, представники влади РФ прийняли рішення про необхідність вторгнення регулярних підрозділів ЗС РФ на територію Донецької області.
Упродовж 7-11 серпня 2014 року здійснено посилення угруповання ЗС РФ уздовж Державного кордону України, яке нараховувало до 32 батальйонно-тактичних груп (далі - БТГр) та 3 ротно-тактичних груп (далі - РТГр). Чисельність особового складу становила не менше 45 100 осіб, танків - до 160 одиниць, БМП та БТР - до 1 360 одиниць, артилерії - до 350 одиниць, РСЗВ - до 130 одиниць, бойових літаків -192 одиниці, вертольотів - 137 одиниць.
24 серпня 2014 року військовослужбовці 331-го гвардійського парашутно-десантного полку 98-ї дивізії ПДВЗС РФ загальною кількістю близько 400 осіб у взаємодії з іншими невстановленими підрозділами ЗС РФ у складі 3-х батальйонно-тактичних груп (військовослужбовці ЗС РФ у кількості понад 3 500 осіб, у розпорядженні яких перебувало близько 60 танків, 320 БМД та БМП, 60 гармат, у т.ч. до 16 протитанкових, близько 45 мінометів), діючи на виконання злочинного наказу представників влади і ЗС РФ, з метою зміни меж території та державного кордону України шляхом ведення агресивної війни, здійснили широкомасштабне вторгнення на територію України в районі населених пунктів Побєда - Берестове Старобешевського району Донецької області та маршем просунулися в район м. Іловайськ Донецької області, де оточили підрозділи сил АТО.
При цьому, з метою введення в оману сил АТО, на військовій техніці ЗС РФ було знято або замасковано тактичні знаки, які вказували на її приналежність до ЗС РФ, а замість них нанесені розпізнавальні позначки, які використовувалися силами АТО.
29 серпня 2014 року, безпосередньо під час виходу особового складу підрозділів сил АТО з оточення в районі м. Іловайськ у похідному (не бойовому) порядку за визначеним маршрутом в якості наданого представниками влади і ЗС РФ гуманітарного коридору, в районі населених пунктів Старобешево, Чумаки, Новодворське, Агрономічне, Многопілля, Червоносільське, Осикове, Новокатеринівка Донецької області, дві колони сил АТО, за наказами вищевказаних осіб, були розстріляні підрозділами ЗС РФ та учасниками терористичної організації «ДНР».
У період з літа 2014 року по листопад 2015 року для організації оперативного управління й контролю іррегулярних незаконних збройних формувань РФ та підрозділів терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», їх забезпечення (фінансування) озброєнням, військовою технікою та іншим майном, на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей представниками влади і ЗС РФ сформовано два армійські корпуси - 1-й армійський корпус (зі складом: 5 бригад, 3 окремі полки, 8 окремих батальйонів (дивізіонів), 5 батальйонів територіальної оборони та 2 окремі роти) на окупованій території Донецької області та 2-й армійський корпус (зі складом: 4 бригади; 2 окремі полки; 6 окремих батальйонів (дивізіонів), 8 батальйонів територіальної оборони, 2 окремі роти) на окупованій території Луганської області, які укомплектовувалися за рахунок підрозділів учасників терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР» та регулярних військ ЗС РФ.
Незаконні збройні формування терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», іррегулярні незаконні збройні формування РФ та військовослужбовці ЗС РФ чинять збройний опір Україні у відновленні територіальної цілісності та забезпеченні правопорядку, при цьому учасники політичного блоку вказаних терористичних організацій, за підтримки та сприяння представників влади РФ під виглядом органів державної влади, створили окупаційні адміністрації Російської Федерації, які забезпечують подальшу окупацію та здійснюють управління вказаними територіями на місцевому рівні.
З огляду на викладене, між державами РФ та Україна з 20 лютого 2014 року триває збройний конфлікт міжнародного характеру.
Частиною 2 статті 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року № 1207-VII констатовано, що тимчасова окупація території України розпочалася 20 лютого 2014 року.
Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» від 18 січня 2018 року № 2268-VIII визначено, що збройна агресія Російської Федерації розпочалася з неоголошених і прихованих вторгнень на територію України підрозділів збройних сил та інших силових відомств Російської Федерації, а також шляхом організації та підтримки терористичної діяльності; Російська Федерація чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території за допомогою збройних формувань Російської Федерації, що складаються з регулярних з'єднань і підрозділів, підпорядкованих Міністерству оборони Російської Федерації, підрозділів та спеціальних формувань, підпорядкованих іншим силовим відомствам Російської Федерації, їхніх радників, інструкторів та іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих Російською Федерацією, а також за допомогою окупаційної адміністрації Російської Федерації, яку складають її державні органи та структури, функціонально відповідальні за управління тимчасово окупованими територіями України, та підконтрольні Російській Федерації самопроголошені органи, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України.
З листопада 2021 року представники влади та ЗС РФ, з метою підготовки до повномасштабного нападу на Україну, організували перекидання підрозділів ЗС та інших військових формувань РФ до кордонів України, що пояснювалося запланованими спільними російсько-білоруськими навчаннями «Союзна рішучість-2022», які розпочалися 10 лютого 2022 року.
Станом на 8 лютого 2022 року вздовж усього кордону з Україною з боку РФ, Республіки Білорусь та тимчасово окупованих територій України зосереджено 140 тис. військових РФ, включаючи повітряний та морський компонент.
З метою створення приводів для ескалації воєнного конфлікту і здійснення спроби виправдання своєї агресії перед громадянами Російської Федерації та світовою спільнотою, представниками влади та ЗС РФ розроблено окремий план, який передбачав вчинення дій, спрямованих на введення в оману і залякування громадян РФ та мешканців тимчасово окупованих територій України, а також вчинення провокацій, які полягали у імітації нападів і вогневих ударів, вчинених нібито підрозділами ЗС України по території РФ та тимчасово окупованим територіям України.
Одночасно із зазначеним передбачалося визнання керівництвом РФ «Донецької народної республіки» і «Луганської народної республіки» незалежними державами та отримання від них звернення з запитом про надання військової підтримки, яка викликана нібито агресією Збройних Сил України.
На виконання зазначених намірів, 15 лютого 2022 року Державна Дума Російської Федерації звернулася до Президента Російської Федерації з проханням визнати незалежність «самопроголошених Донецької та Луганської народних республік».
18 лютого 2022 року керівниками російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей повідомлено про проведення евакуації місцевого населення тимчасово окупованих територій України до Ростовської області, що пояснювалося вигаданими застереженнями про те, що Збройні Сили України мають намір атакувати тимчасово окуповані території та здійснити їх силове повернення під контроль України.
19 лютого 2022 року вказаними особами було оголошено так звану загальну мобілізацію жителів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.
21 лютого 2022 року керівники російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей звернулися до Президента Російської Федерації з проханням визнати незалежність так званих Донецької та Луганської народних республік.
В цей же день, Президент Російської Федерації скликав позачергове засідання Ради безпеки Російської Федерації, де обговорено питання щодо доцільності визнання незалежності Донецької та Луганської народних республік.
Службові особи з числа вищого керівництва РФ, які входять до складу Ради безпеки РФ, публічно підтримали звернення Державної думи РФ та заявили про необхідність визнання Президентом РФ незалежності «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки».
Цього ж дня Президент Російської Федерації підписав указ про визнання незалежності Донецької народної республіки та Луганської народної республіки.
22 лютого 2022 року Президент Російської Федерації підписав з керівниками російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей договори про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу, які в той же день ратифіковані Державною думою та Радою Федерації РФ.
В цей же день Президент Російської Федерацію, реалізуючи злочинний план, з метою надання видимості законності дій по нападу на Україну, направив до Ради Федерації РФ звернення про використання Збройних Сил РФ за межами РФ, яке було задоволено.
23 лютого 2022 року керівники російських окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей звернулися до Президента Російської Федерації з проханням надати допомогу у відбитті надуманої ними воєнної агресії «українського режиму щодо населення» так званих Донецької та Луганської народних республік.
24 лютого 2022 року о 5 годині Президент Російської Федерації оголосив про своє рішення почати військову операцію в Україні.
В подальшому цього ж дня Збройними Силами РФ, які діяли за наказом керівництва РФ і ЗС РФ, віроломно здійснено пуск крилатих та балістичних ракет по аеродромам, військовим штабам і складам ЗС України, а також підрозділами ЗС та інших військових формувань РФ здійснено широкомасштабне вторгнення на територію суверенної держави Україна.
У період з 5 години 24 лютого 2022 року та щонайменше до 06 квітня 2022 року (включно) підрозділи ЗС та інших військових формувань РФ здійснюють спроби окупації українських міст, які супроводжуються бойовим застосуванням авіації, артилерійськими та ракетними ударами, а також застосуванням броньованої техніки та іншого озброєння. При цьому вогневі удари здійснюються по об'єктам, які захищені нормами міжнародного гуманітарного права. Зазначені дії призвели до загибелі людей, у тому числі дітей, та інших тяжких наслідків у вигляді отримання людьми тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.
У свою чергу, депутати Державної Думи Федеральних Зборів РФ ОСОБА_13 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_23 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , будучи представниками влади РФ, уповноваженими приймати участь у засіданнях палати і голосувати за прийняття поставлених на голосування актів та інших питань, серед яких питання ратифікації міжнародних договорів Російської Федерації, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб з іншими депутатами та представниками влади і ЗС Російської Федерації, усвідомлюючи явну злочинність власних дій та передбачаючи можливість загибелі людей, зокрема й цивільного населення, та настання інших тяжких наслідків, розуміючи, що вони порушують встановлений ст.ст. 1-3, 68 Конституції України державний устрій та порядок, посягають на недоторканість та територіальну цілісність України, з метою зміни меж її території та державного кордону, а також розширення впливу РФ, з мотивів перешкоджання Євроінтеграційному курсу розвитку України, відновлення контролю Російської Федерації над політичними та економічними процесами в Україні, усвідомлюючи, що інші співучасники діють всупереч вимогам пунктів 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, порушують принципи Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року та вимоги частини 4 статті 2 Статуту ООН та Декларації Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV), від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХIХ), ст. 1-3, 68 Конституції України, 15 лютого 2022 року, за адресою Російська Федерація, м. Москва, вул. Охотний ряд, буд. 1, прийняли участь у засіданні Державної Думи Федеральних Зборів РФ, де підтримали постанову із зверненням до Президента Російської Федерації з проханням розглянути питання про визнання Російською Федерацією самопроголошених Донецької та Луганської народних республік, як самостійних, суверенних і незалежних держав. Також 22 лютого 2022 року, за тією ж адресою, депутати Державної Думи Федеральних Зборів РФ ОСОБА_13 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_23 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 прийняли участь у засіданні Державної Думи Федеральних Зборів РФ, де підтримали ратифікацію Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званою Донецької народною республікою та Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званою Луганською народною республікою. У такий спосіб ОСОБА_13 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_23 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , будучи представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, вчинили умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків.
Зазначені рішення Державної думи Федеральних Зборів РФ були частиною злочинного плану, так як сам факт їх існування використовувався при створенні приводів для ескалації воєнного конфлікту і був спробою виправдання агресії перед громадянами Російської Федерації та світовою спільнотою.
Дії РФ призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.
Також, 15 лютого та 22 лютого 2002 року депутати Державної Думи Федеральних Зборів РФ ОСОБА_18 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , будучи представниками влади РФ, уповноваженими приймати участь у засіданнях палати і голосувати за прийняття поставлених на голосування актів та інших питань, серед яких питання ратифікації міжнародних договорів Російської Федерації, діючи умисно, з мотивів зміни меж території та державного кордону України, а також розширення політичного впливу Російської Федерації в Україні, перешкоджання Євроінтеграційному курсу розвитку України, відновлення контролю РФ над економічними процесами в Україні, передбачаючи при цьому загибель людей, зокрема й цивільного населення та настання інших тяжких наслідків, діючи за попередньою змовою групою осіб з іншими депутатами та представниками влади і ЗС Російської Федерації, усвідомлюючи явну злочинність власних дій, всупереч взятих РФ міжнародних зобов'язань, зокрема, передбачених статтями 3,8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10 лютого 1995 року, статей 2 та 3 Договору про Дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією від 31 травня 1997 року, положень Договору між Україною та Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року, пунктів 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10 лютого 1995 року, статей 2, 3 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією, принципів Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року, а також всупереч вимогам частини 4 статті 2 Статуту ООН, Декларації Генеральної Асамблеї ООН № 36/103 від 9 грудня 1981 року про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та декларацій, затверджених резолюціями Генеральної Асамблеї ООН № 2131 (ХХ) від 21.12.1965, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету, № 2625 (ХХV) від 24 жовтня 1970 року, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН, № 2734 (ХХV) від 16 грудня 1970 року, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки, № 3314 (ХХІХ) від 14 грудня 1974 року, що містить Визначення агресії, статей 1, 2 ІІІ Конвенції про відкриття воєнних дій від 18 жовтня 1907 року, та встановленого статтями 1-3, 68 Конституції України державного устрою та порядку, звернулися із зверненням до Президента Російської Федерації з проханням визнати незалежність «самопроголошених Донецької та Луганської народних республік» та проголосували за ратифікацію Договорів про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і ДНР та між РФ і ЛНР, що призвело до вторгнення ЗС РФ в Україну, загибелі людей, у тому числі дітей, та настання інших тяжких наслідків у вигляді отримання людьми тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та іншої інфраструктури необхідної для життєдіяльності людей.
Крім цього, депутати Державної Думи Федеральних Зборів РФ ОСОБА_12 , ОСОБА_24 , будучи представником влади РФ, уповноваженим приймати участь у засіданнях палати і голосувати за прийняття поставлених на голосування актів та інших питань, серед яких питання ратифікації міжнародних договорів Російської Федерації, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб з іншими депутатами та представниками влади і ЗС Російської Федерації, усвідомлюючи явну злочинність власних дій та передбачаючи можливість загибелі людей, зокрема й цивільного населення, та настання інших тяжких наслідків, розуміючи, що вони порушують встановлений ст.ст. 1-3, 68 Конституції України державний устрій та порядок, посягають на недоторканість та територіальну цілісність України, з метою зміни меж її території та державного кордону, а також розширення впливу РФ, з мотивів перешкоджання Євроінтеграційному курсу розвитку України, відновлення контролю Російської Федерації над політичними та економічними процесами в Україні, усвідомлюючи, що інші співучасники діють всупереч вимогам пунктів 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, порушують принципи Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року та вимоги частини 4 статті 2 Статуту ООН та Декларації Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV), від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХIХ), ст. 1-3, 68 Конституції України, 15 лютого 2022 року, за адресою Російська Федерація, м. Москва, вул. Охотний ряд, буд. 1, прийняли участь у засіданні Державної Думи Федеральних Зборів РФ, де підтримали постанову із зверненням до Президента Російської Федерації з проханням розглянути питання про визнання Російською Федерацією самопроголошених Донецької та Луганської народних республік, як самостійних, суверенних і незалежних держав. У такий спосіб ОСОБА_12 , ОСОБА_24 , будучи представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, вчинили умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків.
Зазначене рішення Державної думи Федеральних Зборів РФ було частиною злочинного плану, так як сам факт їх існування використовувався при створенні приводів для ескалації воєнного конфлікту і був спробою виправдання агресії перед громадянами Російської Федерації та світовою спільнотою.
Дії РФ призвели до загибелі людей, у тому числі дітей, та настання інших тяжких наслідків у вигляді отримання людьми тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.
Також, депутати Державної Думи Федеральних Зборів РФ ОСОБА_14 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , будучи представниками влади РФ, уповноваженим приймати участь у засіданнях палати і голосувати за прийняття поставлених на голосування актів та інших питань, серед яких питання ратифікації міжнародних договорів Російської Федерації, діючи умисно, за попередньою змовою групою осіб з іншими депутатами та представниками влади і ЗС Російської Федерації, усвідомлюючи явну злочинність власних дій та передбачаючи можливість загибелі людей, зокрема й цивільного населення, та настання інших тяжких наслідків, розуміючи, що вони порушують встановлений ст.ст. 1-3, 68 Конституції України державний устрій та порядок, посягають на недоторканість та територіальну цілісність України, з метою зміни меж її території та державного кордону, а також розширення впливу РФ, з мотивів перешкоджання Євроінтеграційному курсу розвитку України, відновлення контролю Російської Федерації над політичними та економічними процесами в Україні, усвідомлюючи, що інші співучасники діють всупереч вимогам пунктів 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, порушують принципи Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року та вимоги частини 4 статті 2 Статуту ООН та Декларації Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV), від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХIХ), ст. 1-3, 68 Конституції України, 22 лютого 2022 року, за адресою Російська Федерація, м. Москва, вул. Охотний ряд, буд. 1, прийняли участь у засіданні Державної Думи Федеральних Зборів РФ, де підтримали ратифікацію Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званою Донецької народною республікою та Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званою Луганською народною республікою. У такий спосіб ОСОБА_14 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , будучи представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, вчинили умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків.
Зазначені рішення Державної думи Федеральних Зборів РФ були частиною злочинного плану, так як сам факт їх існування використовувався при створенні приводів для ескалації воєнного конфлікту і був спробою виправдання агресії перед громадянами Російської Федерації та світовою спільнотою.
Дії РФ призвели до загибелі людей, у тому числі дітей,та настання інших тяжких наслідків у вигляді отримання людьми тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.
Судом першої інстанції дії обвинувачених кваліфіковані за ч. 3 ст. 110 КК України, як умисні дії, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, вчинені особою, яка є представником влади, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків.
Не погодившись із зазначеним рішенням суду, захисник обвинувачених ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 - адвокат ОСОБА_7 подав апеляційну скаргу на вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04 червня 2025 року, за змістом якої вважає, що оскаржуваний вирок підлягає скасуванню у зв'язку із істотним порушенням вимог КПК України через здійснення судом розгляду вказаного кримінального провадження за відсутності обвинувачених, а також невірне застосування кримінального законодавства, невідповідністю висновків суду, викладених в судовому рішенні фактичним обставинам кримінального провадження.
Вважає, що оскаржуваним вироком допущено істотне порушення вимог КПК України та установленої практики ЄСПЛ через здійснення судом розгляду вказаного кримінального провадження за відсутності обвинувачених, в тому числі ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_45 .
Апелянт вказує, що в матеріалах немає жодного документу, який б підтверджував отримання обвинуваченими інформації про наявне кримінальне провадження та пред'явлене їм обвинувачення.
Також в матеріалах справи відсутні докази, які б доводили, що ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_31 та ОСОБА_44 , намагаються уникнути правосуддя або відмовились від свого права бути присутніми в суді.
Звертає увагу, що в обвинувальному акті визначено відповідального за будь-які наслідки суб'єкта - державу РФ, а не ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 , наслідки не конкретизовані, описані абстрактно. В обвинувальному акті лише наявні відомості про спричинення моральної, фізичної, майнової шкоди державі Україна і Українському народові даним кримінальним правопорушенням, проте не конкретизовано в чому полягає завдана шкода. Також відсутні відомості щодо потерпілих, цивільний позов не заявлено, отже, на переконання захисту, твердження про спричинення тяжких наслідків суперечить іншим положенням обвинувального акту.
Захисник вважає, що прокурором в судовому засіданні не надано доказів на конкретизацію наслідків, спричинених діями саме обвинувачених, в тому числі ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 та ОСОБА_48 .
Наголошує, що стороною обвинувачення не доведено та судом першої інстанції не здобуто жодних доказів наявності причинно-наслідкового зв'язку між конкретними діями обвинувачених та загибеллю людей, а також настанням інших тяжких наслідків, передбачених ч.3 ст.110 КК України.
Апелянт вказує, що стороною обвинувачення не надано доказів на підтвердження суб'єктивної сторони кримінального правопорушення, а саме умисної форми вини, оскільки не з'ясовано, чи особисто ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 та ОСОБА_44 проголосували, чи довірили це іншій особі; чи свідомо прийняте ними рішення по суті голосування; чи були вони обізнані із змістом рішення, за яке голосували; чи не було голосування наслідком дотримання партійної дисципліни тощо.
Вважає, що в ході судового розгляду прокурором не конкретизовано, з ким конкретно ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 та ОСОБА_44 вступили у злочинну змову, і не надано доказів наявності змови з будь-якою іншою особою, не доведено часу, форми, способу формування спільного злочинного умислу.
Стверджує, що ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 та ОСОБА_44 голосуючи, висловили свою політичну позицію, за яку не можуть нести кримінальну відповідальність.
Крім цього, на переконання апелянта, ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 та ОСОБА_44 не є суб'єктами злочину, передбаченого ст.110 ч.3 КК України, оскільки не є представниками влади України та не мають повноважень змінювати територіальну цілісність України.
Посилається на допущенні судом першої інстанції порушення вимог ст.384 КПК України, які виразились у не роз'ясненні судом особисто обвинуваченим особливостей та можливості розгляду кримінального провадження стосовно них судом присяжних.
Просить вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04 червня 2025 року в частині засудження ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 скасувати та закрити кримінальне провадження за п.2 ч.1 ст.284 КПК України у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України.
Одночасно захисник ставить питання про повторне дослідження всіх доказів, які містяться в кримінальному провадженні.
В апеляційній скарзі захисник обвинувачених ОСОБА_13 та ОСОБА_49 - адвокат ОСОБА_8 вважає, що оскаржуваний вирок підлягає скасуванню.
На переконання апелянта, підставами для скасування вироку суду є неповнота судового розгляду та невідповідність висновків суду, викладених у судовому рішенні, фактичним обставинам кримінального провадження.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що суд першої інстанції неправомірно взяв до уваги відеоматеріали та скриншоти екранів мережі інтернет сторінок та робочого комп'ютера на якому здійснювалось збирання та аналіз доказів причетності обвинувачених ОСОБА_13 та ОСОБА_49 до інкримінованих їм кримінальних правопорушень, оскільки такі докази не є отримані із паперових джерел інформації, з ймовірною можливістю їх фабрикації та неможливості їх перевірки у встановленому кримінальним процесуальним законодавством України.
Вважає, що посилання сторони обвинувачення на сторінки мережі інтернет неможливо перевірити на законність та допустимість таких доказів, оскільки така інформація наводилась із приватних соціальних сторінок обвинувачених та встановити, що саме вказані повідомлення та відеоматеріали розповсюджували ОСОБА_13 та ОСОБА_14 не являється можливим, так як обвинувачені не були присутні під час розгляду даного кримінального провадження.
Враховуючи вищенаведене, сторона захисту просить вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04 червня 2025 року щодо обвинувачених ОСОБА_13 та ОСОБА_49 скасувати, ухвалити новий вирок, яким виправдати ОСОБА_13 та ОСОБА_14 та закрити кримінальне провадження щодо них.
Також апелянт просить повторно дослідити докази у кримінальному провадженні, а саме: відеоматеріали, скріншоти сторінок мережі інтернет та робочого комп'ютера, зокрема приймання участі у засіданні та голосуванні обвинувачених ОСОБА_13 та ОСОБА_14 в державній думі російської федерації.
В апеляційній скарзі захисник обвинувачених ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 - адвокат ОСОБА_9 , вважає оскаржуваний вирок суду першої інстанції необґрунтованим та невмотивованим, таким, що підлягає скасуванню, у зв'язку з невідповідністю висновків суду, викладених у вироку, фактичним обставинам кримінального провадження, істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону, неправильним застосуванням кримінального закону про кримінальну відповідальність.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що місцевим судом допущено істотне порушення вимог КПК України та установленої практики ЄСПЛ через здійснення судом розгляду вказаного кримінального провадження за відсутності обвинувачених, в тому числі ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 .
Апелянт вказує, що в матеріалах провадження немає жодного документу, який б підтверджував отримання ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 інформації про наявне кримінальне провадження.
Також в матеріалах справи відсутні докази, які б доводили, що ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , намагаються уникнути правосуддя або відмовились від свого права бути присутніми в суді.
Звертає увагу, що в обвинувальному акті визначено відповідального за будь-які наслідки суб'єкта - державу РФ, а не ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , наслідки не конкретизовані, описані абстрактно. В обвинувальному акті лише наявні відомості про спричинення моральної, фізичної, майнової шкоди державі Україна і Українському народові даним кримінальним правопорушенням, проте не конкретизовано в чому полягає завдана шкода. Також відсутні відомості щодо потерпілих, цивільний позов не заявлено, отже, на переконання захисту, твердження про спричинення тяжких наслідків суперечить іншим положенням обвинувального акту.
Захисник вважає, що прокурором в судовому засіданні не надано доказів на конкретизацію наслідків, спричинених діями саме обвинувачених, в тому числі ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 .
Наголошує, що стороною обвинувачення не доведено та судом першої інстанції не здобуто жодних доказів наявності причинно-наслідкового зв'язку між конкретними діями обвинувачених та загибеллю людей, а також настанням інших тяжких наслідків, передбачених ч.3 ст.110 КК України.
Апелянт вказує, що стороною обвинувачення не надано доказів на підтвердження суб'єктивної сторони кримінального правопорушення, а саме умисної форми вини, оскільки не з'ясовано, чи особисто ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 проголосували, чи довірили це іншій особі; чи свідомо прийняте ними рішення по суті голосування; чи були вони обізнані із змістом рішення, за яке голосували; чи не було голосування наслідком дотримання партійної дисципліни тощо.
Вважає, що в ході судового розгляду прокурором не конкретизовано, з ким конкретно ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 вступили у злочинну змову, і не надано доказів наявності змови з будь-якою іншою особою, не доведено часу, форми, способу формування спільного злочинного умислу.
Стверджує, що ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 голосуючи, висловили свою політичну позицію, за яку не можуть нести кримінальну відповідальність.
Крім цього, на переконання апелянта, ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 не є суб'єктами злочину, передбаченого ст.110 ч.3 КК України, оскільки не є представниками влади України та не мають повноважень змінювати територіальну цілісність України.
Посилається на допущенні судом першої інстанції порушення вимог ст.384 КПК України, які виразились у не роз'ясненні судом особисто обвинуваченим особливостей та можливості розгляду кримінального провадження стосовно них судом присяжних.
Просить вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04 червня 2025 року в частині засудження ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 скасувати та закрити кримінальне провадження за п.2 ч.1 ст.284 КПК України у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України.
Також апелянт просить повторно дослідити докази у кримінальному провадженні, а саме: відеоматеріали, скріншоти сторінок мережі інтернет та робочого комп'ютера, зокрема приймання участі у засіданні та голосуванні обвинувачених ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 в державній думі російської федерації.
В своїх апеляційних скаргах адвокат ОСОБА_10 , яка діє в інтересах обвинувачених ОСОБА_18 , ОСОБА_25 ОСОБА_26 , вважає оскаржуваний вирок суду першої інстанції в частині обвинувачення ОСОБА_18 , ОСОБА_25 ОСОБА_26 , незаконним, таким, що винесений з порушенням процесуальних та матеріальних норм права та таким, що підлягає скасуванню.
На переконання апелянта, підставами для скасування вироку суду є істотне порушення вимог кримінального процесуального закону та неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність.
В обґрунтування доводів апеляційних скарг, які є аналогічними за своїм змістом, зазначає, що обвинувачені не мають повноважень змінювати територіальну цілісність України, а тому у їх діях відсутній склад кримінального правопорушення, передбаченого ст.110 КК України.
Звертає увагу суду, що голосуючи, обвинувачені ОСОБА_18 , ОСОБА_25 ОСОБА_26 висловили свою політичну позицію, за яку не можуть нести кримінальну відповідальність.
Вказує, що всупереч вимогам ст.384 КПК України, обвинуваченим не роз'яснено про можливість та особливості розгляду кримінального провадження стосовно нього судом присяжних.
Стверджує, що стороною обвинувачення не доведено наявності причинно-наслідкового зв'язку між конкретними діями обвинувачених ОСОБА_18 , ОСОБА_25 ОСОБА_26 та загибеллю людей, а також настанням інших тяжких наслідків, передбачених ч.3 ст.110 КК України.
Враховуючи вищенаведене, захисник просить вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04 червня 2025 року в частині стосовно обвинувачення ОСОБА_18 , ОСОБА_25 ОСОБА_26 скасувати та ухвалити в частинах стосовно обвинувачення ОСОБА_18 , ОСОБА_25 ОСОБА_26 виправдальний вирок.
В поданих апеляційних скаргах адвокатом ОСОБА_11 , який діє в інтересах обвинувачених ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_12 , вважає оскаржуваний вирок суду першої інстанції незаконним, винесеним з порушенням норм матеріального та процесуального права, відповідно таким, що підлягає скасуванню.
В обґрунтування доводів апеляційних скарг зазначає, що суд першої інстанції порушив право обвинувачених на захист, оскільки розглянув справу за їх відсутності. Більше того, доказів щодо обізнаності ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_12 про розгляд справи та наявність даного кримінального провадження щодо них матеріали справи не містять.
Поряд з цим, на переконання сторони захисту, суд першої інстанції не врахував те, що повідомлення про підозру, повістки, виклики, обвинувальний акт та інші документи, були надіслані не ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_12 особисто, а на адресу держдуми РФ. Докази отримання останніми вказаних документів, які під час досудового розслідування, так і судового розгляду в матеріалах справи відсутні.
Крім цього, захисник стверджує, що в матеріалах справи відсутні дані про те, що був здійснений належним чином переклад вищезазначених документів на зрозумілу обвинуваченим мову, зокрема, російську. Вказані документи у перекладі на російську мову не були вручені і захиснику.
Вказує, що повідомлення про виклик у газеті КМУ "Урядовий кур'єр" надруковано українською мовою, якою не володіють ОСОБА_16 , ОСОБА_17 . ОСОБА_12 , вказана газета не виходить у рф, тобто останні фактично були позбавлені можливості дізнатись про оголошену підозру, обвинувальний акт та виклики до органів слідства та суду.
Захисник посилається на те, що стороною обвинувачення не було надано суду доказів факту перебування обвинувачених ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_12 у міжнародному розшуку.
Також сторона захисту вважає, що обвинувачення не довела поза розумним сумнівом винуватість ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_12 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.110 КК України, оскільки в текстах договорів від 15.02.2022 та 22.02.2022, за які проголосували ОСОБА_16 , ОСОБА_17 ОСОБА_12 , відсутні заклики до зміни меж території або державного кордону, до військового вторгнення на територію держави України та до проведення СВО, яке відбулось вранці 24.02.2022 і призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків.
Окремо звертає увагу, що судом першої інстанції не взято до уваги, що обвинувачені ОСОБА_16 , ОСОБА_17 та ОСОБА_12 володіють імунітетом від кримінального переслідування в національній судовій системі. Зазначає, що ОСОБА_16 , ОСОБА_17 та ОСОБА_12 є посадовими особами в рф, а тому, на думку сторони захисту, обвинувачені мають користуватись імунітетом ОСОБА_50 у вітчизняній судовій системі, а кримінальне переслідування може бути здійснене тільки відповідними органами міжнародної судової юрисдикції.
Таким чином, сторона захисту вважає, що ОСОБА_16 , ОСОБА_17 та ОСОБА_12 підлягають виправданню у пред'явленому обвинуваченню, оскільки не доведено, що в діянні обвинувачених є склад кримінального правопорушення, в якому обвинувачується особа.
Просить вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04.06.2025 у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_16 , ОСОБА_17 та ОСОБА_12 скасувати та виправдати останніх за недоведеністю вини, а кримінальне провадження закрити.
Одночасно, ставить питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, посилаючись на те, що захисником копію вироку отримано лише 23 червня 2025 року.
Обвинувачені в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи апеляційним судом повідомлялись належним чином.
Зокрема, в газеті "Урядовий Кур'єр" від 03 жовтня 2025 року № 202, сторінка 13 було опубліковано оголошення про виклик обвинувачених в судове засідання на 16 год. 00 хв. 16 жовтня 2025 року, а також відповідне оголошення було опубліковано на веб-сайті апеляційного суду.
За таких обставин, учасники судового провадження не заперечували щодо розгляду апеляційних скарг сторони захисту у відсутності обвинувачених ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_45 .
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду; захисників обвинувачених ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 - адвоката ОСОБА_7 , обвинувачених ОСОБА_13 та ОСОБА_49 - адвоката ОСОБА_8 , обвинувачених ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 - адвоката ОСОБА_9 , обвинувачених ОСОБА_18 , ОСОБА_25 ОСОБА_26 - адвоката ОСОБА_10 , обвинувачених ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_12 - адвоката ОСОБА_11 , які підтримали подані ними апеляційні скарги і, з наведених у них мотивів, просять вирок суду першої інстанції в частинах, які стосуються їх підзахисних, скасувати та ухвалити виправдувальний вирок; прокурора, який рішення місцевого суду вважає законним та обґрунтованим і тому просить залишити його без зміни та відмовити в задоволенні апеляційних скарг захисників; перевіривши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи апеляційних скарг, колегія суддів приходить до наступних висновків.
Відповідно до положень п. 1 ч. 2 ст. 395 КПК України апеляційна скарга може бути подана на вирок - протягом тридцяти днів з дня їх проголошення.
За змістом ч. 1 ст. 117 КПК строк виконання процесуальних дій може бути поновлений в тому випадку, якщо його пропущено з поважних причин.
Поважними причинами є ті обставини, які були об'єктивно непереборними, тобто не залежали від волевиявлення особи, пов'язані дійсно з істотними обставинами, перешкодами чи труднощами, що унеможливлювали своєчасне звернення до суду у визначений законом строк.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що оскаржуваний вирок був постановлений судом 04 червня 2025. Згідно журналу судового засідання від 04 червня 2025 року при оголошенні вироку учасники судового процесу у судове засідання не з'явились.
Разом із цим, як вбачається із змісту апеляційних скарг копію оскаржуваного вироку адвокат ОСОБА_11 , захисник обвинувачених ОСОБА_16 , ОСОБА_17 та ОСОБА_12 , отримав 23 червня 2025 року.
З апеляційними скаргами, в інтересах своїх підзахисних, адвокат ОСОБА_11 звернувся до суду 16 липня 2025 року.
З огляду на викладені обставини, з метою забезпечення права обвинувачених на справедливий суд, що включає в себе, у тому числі, право доступу до правосуддя, колегія суддів визнає поважними причини пропуску строку оскарження вироку.
За таких обставин, колегія суддів вважає за необхідне поновити адвокату ОСОБА_11 строк на апеляційне оскарження вироку Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04 червня 2025 року.
Відповідно до ч.1 ст.404 КПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення в межах апеляційних скарг.
Відповідно до положень статей 7, 9 КПК України зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження. Під час кримінального провадження суд зобов'язаний неухильно додержуватися вимог Конституції України, КПК України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства, практики Європейського суду з прав людини.
Згідно ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Необхідність застосування належної правової процедури, чого вимагають завдання кримінального провадження, зазначені у ст. 2 КПК України в частині охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, якими, зокрема, є підозрюваний, обвинувачений, безумовно, повинні дотримуватися і при здійсненні спеціального досудового розслідування та спеціального судового розгляду (ч. 1 ст. 297-1, ч. 3 ст. 323 КПК України).
Відповідно до вимог ст. 370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим та вмотивованим, тобто ухвалене з дотриманням вимог кримінального провадження, передбачених цим Кодексом, на підставі об'єктивно з'ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженими під час судового розгляду та оціненими судом відповідно до вимог ст. 94 цього Кодексу, з наведенням належних та достатніх мотивів і підстав його ухвалення.
Апеляційний суд вважає, що вказані вимоги кримінального процесуального закону судом першої інстанції дотримані.
Судовий розгляд кримінального провадження як в суді першої, так і в суді апеляційної інстанції щодо ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 проведено у відсутності обвинувачених, оскільки провадження за їхнім обвинуваченням здійснено в порядку спеціального судового провадження (in absentia), з дотриманням вимог КПК України про належне повідомлення його про час та місце судового розгляду шляхом опублікування судового виклику у ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження - «Урядовий кур'єр» та на офіційному веб-сайті Судової влади.
Інститут спеціального кримінального провадження повністю узгоджується з нормами міжнародного права та практикою Європейського суду з прав людини.
Резолюцією Комітету Міністрів Ради Європи № (75)11 від 19.01.1973 року встановлено, що процедура заочного розгляду (trial in absentia) не порушує права обвинуваченого як на справедливий розгляд, так і на присутність i при розгляді його справи. У ній сформульовані умови та мінімальний перелік правил заочного розгляду, якими повинні користуватися держави-члени Ради Європи при розгляді справи за відсутності підсудного.
3 цього приводу Комітетом Міністрів Ради Європи також надано Рекомендації № R (87) 18 від 17.09.1987 «Про спрощення кримінального судочинства», згідно ч. 3 п. б розділу III яких держави-члени повинні розглянути питання про надання своїм судам можливості, хоча б у випадках нетяжких злочинів та з урахуванням можливої міри покарання, слухати справи та виносити за ними рішення за відсутності обвинуваченого за умови, що його було належним чином поінформовано про дату слухань та про його право мати адвоката чи іншу особу, яка представляє його інтереси.
Сформована практика Європейського суду з прав людини з даного питання вказує: «Той факт, що судове засідання проводиться за відсутності підсудного не є саме по собі порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. При цьому відмова в доступі до правосуддя має місце, коли особа, засуджена заочно, не має можливості в подальшому досягти нового судового рішення стосовно обґрунтованості обвинувачення за фактичними та юридичними підставами після того, як воно було заслухано, якщо не встановлено, що вказана особа відмовилась від права на захист та на явку в суд, чи мав місце намір ухилитись від правосуддя». Відповідні позиції Суду викладені, зокрема, у справах «Да Лус Домінгеш Ферейра проти Бельгії» (№ 50049/99, п. 54), «Меденіца проти Швейцарії» (№ 20491/92, п. 54-55) «Кромбах проти Франції» (№ 29773/96), «Колоцца проти Італії» (№ 9024/80 п. 30).
При цьому, інститут спеціального кримінального провадження, передбачений Кримінальним процесуальним кодексом України, передбачає можливість подання обвинуваченим, щодо якого судом ухвалено вирок за результатами спеціального судового провадження, апеляційної скарги поза межами загальних процесуальних строків, за умови надання обвинуваченим підтвердження поважності причин неприбуття на виклик, передбачених ст. 138 цього Кодексу (ч. 3 ст. 400 КПК України).
Так, однією з умов здійснення спеціального судового провадження є здійснення спеціального досудового розслідування. При цьому, неявка особи більше як два рази до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду є однією з підстав здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження. Разом з тим, вона не є єдиною імперативною підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження, оскільки таких підстав є декілька, які обґрунтовано були зазначені в клопотанні прокурора про проведення спеціального судового провадження.
Як убачається з матеріалів кримінального провадження судом першої інстанції враховано, що стороною обвинувачення під час досудового розслідування вжито заходів для повідомлення обвинувачених ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 про здійснюване щодо них кримінальне провадження, зокрема, окрім повідомлень в спосіб, передбачений вимогами КПК України шляхом публікацій в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження в газеті «Урядовий кур'єр», також публікаціями на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, будучи повідомленими про розгляд справи, жодних клопотань, заяв, скарг не подавали, у зв'язку з чим на підставі ухвал Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області судовий розгляд даного об'єднаного кримінального провадження здійснювався за відсутності обвинувачених в порядку спеціального судового провадження («in absentia»), з обов'язковою участю захисників.
Крім того, підозрюваних ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 , постановами уповноважених посадових осіб слідчого відділу Управління СБ України в Тернопільській області оголошено у державний (міждержавний) та міжнародний розшук.
Ухвалами слідчих судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 у вчиненні кримінального правопорушення, передбачених ч. 3 ст. 110 КК України в порядку глави 24-1 КПК України, у зв'язку із тим, що останні з метою ухилення від кримінальної відповідальності переховувались від органів слідства на території російської федерації.
Розгляд кримінального провадження судом першої інстанції за відсутності обвинувачених ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 здійснювався на підставі прийнятого рішення про спеціальне судове провадження відповідно до вимог кримінального процесуального закону.
При цьому, положення закону щодо здійснення спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження не визнані неконституційними і є такими, що узгоджуються зі стандартами, визначеними в Резолюції (75) 11 Комітету Міністрів Ради Європи щодо критеріїв, які регламентують провадження, що здійснюється за відсутності обвинуваченого. Подальше спеціальне судове провадження здійснювалося з дотриманням вимог ст. 323 КПК України, за участю захисників ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , з повідомленням обвинувачених шляхом направлення їм повідомлень про підозру, а також повісток про виклик за відомою робочою адресою на електрону пошту та публікації інформації про судові засідання в газеті «Урядовий кур'єр» та на порталі судової влади в мережі Інтернет.
Крім того, повідомлення про підозру ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 та ОСОБА_53 було перекладено на російську мову.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 297-5 КПК України оголошення про виклик обвинуваченого до суду публікувалися на офіційному сайті засобу масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження «Урядовий кур'єр», а також на офіційному веб-сайті Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області.
Судовий розгляд здійснювався за відсутності обвинувачених ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 в спеціальному судовому провадженні, рішення про проведення якого було прийняте з урахуванням тих обставин, що ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_31 та ОСОБА_44 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 110 КК України, знають про розпочате щодо них кримінальне провадження, однак перебувають на території російської федерації з метою ухилення від кримінальної відповідальності (спеціальне судове провадження in absentia), з дотриманням вимог КПК України про належне повідомлення їх про час та місце судового розгляду шляхом опублікування судового виклику у ЗМІ загальнодержавної сфери розповсюдження - «Урядовий кур'єр» та на офіційному веб-сайті Судової влади.
Суд першої інстанції з об'єктивних причин не зміг допитати ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 в процесуальному статусі обвинуваченого під час розгляду кримінального провадження по суті.
При цьому, захист обвинувачених за призначенням здійснювали фахівці в галузі права - адвокати ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_7 , як під час спеціального досудового розслідування, так і під час спеціального судового провадження.
Таким чином, у цьому кримінальному провадженні суд першої інстанції врахував специфіку спеціального судового провадження (ч. 3 ст. 323 КПК України), зберігаючи неупередженість та безсторонність під час розгляду справи приділив особливе значення охороні прав і законних інтересів обвинуваченого як учасника кримінального провадження, яке відбувалося за його відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст. 2 КПК України з дотриманням усіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням установлених законом особливостей, які вимагають від суду прискіпливої оцінки кожного поданого доказу обвинувачення, а отже, поріг вимогливості до доказування в такому випадку підвищений.
Отже, зважаючи на специфіку судового провадження (in absentia), колегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції були вжиті прямо передбачені кримінальним процесуальним законом заходи щодо інформування обвинувачених осіб про здійснення кримінального провадження шляхом публікації відповідної інформації в ЗМІ та мережі Інтернет, однак забезпечити явку обвинувачених до суду вжитими заходами не вдалося. З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження обвинувачені вважаються належним чином ознайомленими з її змістом.
З огляду на те, що державою Україною вживались всі можливі заходи для повідомлення ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 , як під час досудового розслідування, так і під час судового розгляду, під час здійснення даного кримінального провадження були присутні їхні захисники, а тому колегія суддів вважає, що посилання сторони захисту на порушення права обвинувачених на захист є безпідставним.
Крім цього, доводи сторони захисту про скасування вироку суду з підстав порушення вимог ст.384 КПК України щодо відсутності роз'яснення обвинуваченим про можливість та особливості розгляду кримінального провадження стосовно них судом присяжних, колегія суддів вважає безпідставними, оскільки відносно обвинувачених ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 проводилось спеціальне судове провадження, згідно правил, визначених приписами глави 24-1 КПК України, вимоги яких судом першої інстанції були дотримані.
Також колегія суддів вважає безпідставними доводи захисника обвинувачених ОСОБА_16 , ОСОБА_17 та ОСОБА_12 адвоката ОСОБА_11 про те, що в матеріалах справи відсутні дані про здійснений належним чином переклад процесуальних документів, на зрозумілу обвинуваченим мову, зокрема, російську.
Повідомлення про підозру обвинуваченим у даному кримінальному провадженні, повідомлення про здійснення спеціального досудового розслідування, а також повістки про виклик до слідчого були перекладені російською мовою, що спростовує доводи апеляційної скарги захисника про відсутність такого перекладу.
Також, даними протоколів огляду встановлено, що перекладені повідомлення про підозру через офіційний сайт Державної думи Федеральних зборів було надіслано обвинуваченим у електронному вигляді, тобто у спосіб передбачений ст.ст.11,133,135,278 КПК України.
Апеляційний суд також відхиляє доводи адвоката ОСОБА_11 про те, що стороною обвинувачення не було надано суду доказів факту перебування обвинувачених ОСОБА_16 , ОСОБА_17 та ОСОБА_12 у міжнародному розшуку.
Перевіркою матеріалів провадження встановлено, що висновки суду першої інстанції щодо доведеності вини ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 КК України, а саме умисних дій, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, особою, яка є представником влади, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, за обставин, викладених у вироку, є обґрунтованими, відповідають фактичним обставинам кримінального провадження та підтверджуються доказами, які були досліджені під час судового розгляду та оцінені судом у відповідності до вимог ст. 94 КПК України.
Так, вина ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 , у скоєнні інкримінованого їм злочину підтверджується доказами, які були безпосередньо досліджені місцевим судом, а саме:
- копією витягу з єдиного реєстру досудових розслідувань за №22022000000000080, відповідно до якої 10 березня 2022 року до ЄРДР внесено відомості за фактом: «У лютому 2022 року депутати Державної Думи Російської Федерації ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_54 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_55 , ОСОБА_26 , ОСОБА_56 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 та інші, діючи за попередньою змовою групою осіб між собою та з іншими особами, вчинили комплекс взаємоузгоджених умисних дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, спрямовані на незаконне визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» в якості начебто суверенних і незалежних держав, а також прийняли рішення про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і так званими «ДНР» і «ЛНР», що призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків». Вказані злочинні дії кваліфіковані за ч.3 ст.110 КК України;
- копією витягу з ЄРДР, номер кримінального провадження 42022000000000333, відповідно до якого 22.02.2022 року до ЄРДР внесено відомості за фактом: «У лютому 2022 року представниками влади Російської Федерації, діючи за попередньою змовою групою осіб між собою та з іншими особами, вчинили комплекс взаємоузгоджених умисних дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, спрямовані на незаконне визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» в якості начебто суверенних і незалежних держав. Вказані злочинні дії кваліфіковані за ч.2 ст.110 КК України». Крім того, 08 березня 2022 року до ЄРДР внесено відомості за фактом: «У лютому 2022 року депутати Державної Думи Російської Федерації та інші, діючи за попередньою змовою групою осіб, між собою та іншими особами, вчинили комплекс взаємоузгоджених дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, спрямовані на незаконне визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» в якості начебто суверенних і незалежних держав, а також прийняли рішення про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і так званими «ДНР» і «ЛНР». Вказані злочинні дії кваліфіковані за ч.3 ст.110 КК України;
- даними рапорту заступника начальника першого відділу управління нагляду та інформаційно-аналітичної роботи у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях у Донецькій і Луганській областях та в умовах збройного конфлікту, Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту ОСОБА_57 від 09 березня 2022 року, з якого вбачається, що Головним слідчим управлінням Служби безпеки України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022000000000333 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням в указаному кримінальному провадженні здійснюють прокурори Департаменту нагляду кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройно конфлікту. Під час здійснення досудового розслідування в указаному провадженні встановлено, що у лютому 2022 року представники влади Російської Федерації діючи за попередньою змовою групою осіб між собою та з іншими особами, вчинили комплекс взаємоузгоджених умисних дій з метою зміни меж території України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, спрямовані на незаконне визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» в якості начебто суверенних і незалежних держав, а також прийняли 22.02.2022 рішення про дружбу, співпрацю і взаємодопомогу між РФ і так званими «ДНР» і «ЛНР»;
- копією протоколу огляду від 10.03.2022 року (огляд розпочато о 09 год. 00 хв., завершено о 11 год. 24 хв.), з окремим додатком - поіменним списком усіх депутатів, що брали участь в засіданні 15 лютого 2022 року та фотозображеннями вказаної інформації на екрані робочого комп'ютера, об'єктом огляду якого є сторінки у мережі інтернет за посиланням «ІНФОРМАЦІЯ_154», на якій розміщена інформація, яка викладена російською мовою «Система анализа результатов голосований на заседаниях Государственной Думы». У протоколі огляду міститься інформація щодо переліку депутатів Державної Думи РФ, які брали участь у засіданні та голосували за звернення до президента РФ з проханням про визнання незалежності так знаних «ДНР» та «ЛНР». Зазначеним оглядом встановлено, що 15.02.2022 року ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_20 , ОСОБА_15 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_19 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 проголосували «За» звернення до президента РФ з проханням про визнання незалежності так званих «ДНР» та «ЛНР». Додатком до протоколу огляду є оглянутий в судовому засіданні DVD-R диск, на якому міститься папка із збереженою Інтернет сторінкою, де містяться зазначені публікації. У ході огляду інформації, яка міститься на вказаному диску підтверджено відомості, які відображені у протоколі огляду від 10.03.2022 року;
- копією протоколу огляду від 10.03.2022 року (огляд розпочато о 11 год. 30 хв., завершено о 12 год. 35 хв.) з додатками: CD-R диском, на якому містяться знімки екрану комп'ютера, а також окремим додатком - поіменним списком усіх депутатів, що брали участь в засіданні 22 лютого 2022 року та фотозображеннями вказаної інформації на екрані комп'ютера, об'єктом огляду якого є сторінки у мережі інтернет за посиланням «ІНФОРМАЦІЯ_155» на яких розміщена інформація, яка викладена російською мовою «Система анализа результатов голосований на заседаниях Государственной Думы. Справка о результатах голосования по вопросу: О проекте федерального закона №75578-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Донецкой Народной Республикой». У протоколі огляду міститься інформація щодо голосування депутатів Державної Думи РФ за проект федерального закону №75578-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Донецкой Народной Республикой». Зазначеним оглядом встановлено, що 22.02.2022 року ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_20 , ОСОБА_15 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_19 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_58 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 проголосували «За» проект федерального закону №75578-8 «Про ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і ДНР», що згодом став обґрунтуванням для повномасштабного вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Наведене підтверджується окремим додатком - поіменним списком усіх депутатів, що брали участь в засіданні 22 лютого 2022 року. Додатком до протоколу огляду є досліджений в судовому засіданні CD-R диск, на якому міститься папка під назвою «Результати голосування депутатів Державної Думи РФ від 22.02.2022 ДНР» із збереженими зображеннями результатів голосування. У ході огляду публікацій, що містяться на вказаному диску, підтверджено відомості, які відображені у протоколі огляду від 10.03.2022 року;
- копією протоколу огляду від 10.03.2022 (огляд розпочато о 12 год. 40 хв., завершено о 13 год. 40 хв.) з додатками: DVD-R диском, на якому містяться знімки екрану комп'ютера, а також окремим додатком - поіменним списком усіх депутатів, що брали участь в засіданні 22 лютого 2022 року, об'єктом огляду якого є сторінки у мережі інтернет за посиланням «ІНФОРМАЦІЯ_156» на яких розміщена інформація, яка викладена російською мовою «Система анализа результатов голосований на заседаниях Государственной Думы. Справка о результатах голосования по вопросу: О проекте федерального закона №75577-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией» и Луганской Народной Республикой». У протоколі огляду міститься інформація щодо голосування депутатів Державної Думи РФ, які голосували за «проект федерального закону №75577-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Луганской Народной Республикой». Зазначеним оглядом встановлено, що 2.02.2022 року ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_20 , ОСОБА_15 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_19 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_58 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 проголосували «За» «проект федерального закону №75577-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Луганской Народной Республикой». Наведене підтверджується окремим додатком - поіменним списком усіх депутатів, що брали участь в засіданні 22 лютого 2022 р. Додатком до протоколу огляду є оглянутий в судовому засіданні DVD-R диск, на якому міститься папка під назвою «Результати голосування депутатів Державної Думи РФ від 22.02.2022 року ЛНР» із збереженими зображеннями результатів голосування. У ході огляду публікацій, що містяться на вказаному диску, підтверджено відомості, які відображені у протоколі огляду від 10.03.2022 року;
- копією протоколу огляду від 31.03.2022 року з долученими до нього DVD-R дисками з відеозаписами та знімками екрану комп'ютера із зображеннями інтернет-сторінки сайту http://duma.gov.ru/, об'єктом огляду якого є інформація у всесвітній мережі «Інтернет», а саме: 1.голосування «Про звернення депутатами Державної Думи РФ до Президента РФ про визнання незалежних так званих ДНР і ЛHP», 15.02.2022; 2.голосування щодо проекту федерального закону №75577-8 «Про ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і ЛHP» і проекту федерального закону №75578-8 «Про ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і ДНР», що міститься за посиланням «http://duma.gov.ru/ /». В ході огляду розміщеної інформації на сайті «Государственная Дума», натиснувши на заголовок «Фото и Видео», а в подальшому «Пленарные заседания», виявлено відеозаписи пленарних засідань, які публікуються на даному сайті. В ході огляду відеозапису під назвою «Пленарное заседание 15.02.2022 (12:00-16:55)», встановлено, що на відеозаписі зафіксовано, що з 08 хвилини 55 секунд по 1 годину 23 хвилини 32 секунди відеозапису, Депутати Державної Думи Федеральних зборів РФ обговорювали проекти постанов Державної Думи, що винесені на альтернативне голосування під номерами 2.1 (Проект голосування Державної Думи №58243-8 «Про звернення до президента РФ щодо визнання незалежності так званих ДНР та ЛHP») та 2.2 (Проект голосування Державної Думи №70489-8 «Про звернення до президента РФ щодо визнання незалежності так званих ДНР та ЛНР»). У даному відеозаписі починаючи з 1 години 23 хвилини Головою Державної Думи Російської Федерації ОСОБА_59 винесено на голосування зазначені проекти. В голосуванні за проект постанови під номером 2.1., яке було висунуте на голосування від фракції Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації - КПРФ, а саме: проект постанови Державної Думи №58243-8 «Об обращении Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации к Президенту Российской Федерации ОСОБА_60 о необходимости признания Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики", взяло участь 368 депутатів Державної Думи РФ. З них 351 проголосували - за, 16 - проти і 1 - утримався, 82 - не брали участі/не голосували. В голосуванні за проект постанови під номером 2.2., яке було висунуте на голосування фракцією Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації - «Единая Россия», а саме: проект постанови Державної Думи №70489-8 «Об обращении Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации "К Президенту Российской Федерации ОСОБА_60 о необходимости признания Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики", взяло участь 310 депутатів Державної Думи РФ та всі 310 депутатів проголосували - за. З метою перевірки прийняття проекту постанови №58243-8 «Об обращении Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации «К Президенту Российской Федерации ОСОБА_60 о необходимости признания Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики", винесене на голосування від фракції КПРФ, було здійснено перехід за посиланням «ІНФОРМАЦІЯ_157», яке направляє на сайт «Система обеспечения законодательной деятельности» та виявлено, що зазначений проект було прийнято 15.02.2022.
З метою перегляду інформації за пунктом 2 здійснено перегляд відеозапису з назвою «Пленарное заседание 22.02.2022 (12:00-17:00)». Натиснувши на дане пленарне засідання, тривалістю 5 годин 02 хвилини 04 секунди, виявлено, що з 05 хвилини 30 секунд по 1 годину 32 хвилини 42 секунди даного відеозапису, Депутати Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації обговорювали, а в подальшому голосували за питання під номером 2, а саме: проект федерального закону №75578-8 «Про ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і ДНР» тa питання під номером 3, а саме: проект федерального закону №75577-8 «Про ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і ЛHP». У засіданні та голосуванні за проект постанови під номером 2, а саме: проект федерального закону №75578-8 «Про ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і ДНР», взяло участь 400 депутатів Державної Думи РФ, з них 400 депутатів проголосували - за, 0 - проти і 0 - утримались, 50 - не брали участі/не голосували. У засіданні та голосуванні за проект постанови під номером 3, а саме: проект федерального закону №75577-8 «Про ратифікацію Договору про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу між РФ і ЛHP», взяло участь 400 депутатів Державної Думи РФ, з них 399 депутатів проголосували - за, 0 - проти і 0 - утримались, 51 - не брали участі/не голосували. В подальшому Голова Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації ОСОБА_61 сказав наступне «Уважаемые коллеги, мы с вами рассмотрели 2-й и 3-й вопросы нашей повестки. Законопроекты направляются в Совет Федерации для рассмотрения нашими коллегами - сенаторами, ну а дальше судьбу законов о ратификации определит президент. Всех, коллеги, поздравляем!».
Додатками до протоколу огляду є досліджені в судовому засіданні місцевого суду DVD-R диски із відеозаписами процесу голосування депутатів Державної Думи РФ «Про звернення Державної Думи Федеральних зборів РФ до Президента РФ «Про визнання незалежності Донецької народної республіки та Луганської народної республіки» від 15.02.2022 та копією відеозапису голосування депутатів Державної Думи РФ щодо проекту федерального закону №75577-8 «Про ратифікацію договору про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу між Російською Федерацією та Луганською народною республікою» і проекту федерального закону №75578-8 «Про ратифікацію договору про дружбу, співпрацю та взаємну допомогу між Російською Федерацією та Донецькою народною республікою» від 22.02.2022. У ході огляду судом публікацій та відеозапису, що містяться на DVD-R дисках, підтверджено відомості, які відображені у протоколі огляду від 10.03.2022 року;
- копією протоколу огляду від 27.03.2022 року з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, об'єктом огляду якого є інформація у всесвітній мережі «Інтернет» щодо вторгнення Російської Федерації в Україну за посиланням «ІНФОРМАЦІЯ_158». За вказаним посиланням міститься інформація про Російське вторгнення в Україну 2022 року. Інформація розділена на розділи: «Підготовка до вторгнення», «Передбачення війни», «Хід війни», «Лютий», «Березень», «Офіційна влада», «Релігійні організації», «Реакція в Росії», «Прибічники війни», «Противники війни», «Реакція та участь Білорусі», «Міжнародна реакція на російське вторгнення в Україну 2022 року», «Протести проти війни», «Інші реакції», «Втрати сторін», «Оцінки та прогнози», «Наслідки», «Переговори». Під час огляду публікації підтверджено факт розміщення в мережі Інтернет фотографій та тексту про наслідки російського вторгнення, вчинення військових злочинів та геноциду з боку РФ, бомбардування військами РФ житлових кварталів та критичної інфраструктури, наслідки російського вторгнення до міста Маріуполь, м. Сєвєродонецьк Луганської області та інших, ракетних ударів збройними силами РФ по території України;
- копією протоколу огляду від 31.03.2022 року з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, об'єктом огляду якого є інформація у всесвітній мережі «Інтернет» за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_22 », на якому розміщена постанова Верховної ради України «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором», № 129-VIII від 27.01.2015. Вказаною постановою Верховна Рада України постановила: «1. Затвердити Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи. Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором. 2. Доручити Голові Верховної Ради України невідкладно направити текст Звернення до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу. 3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття. Голова Верховної Ради України ОСОБА_62 м. Київ 27 січня 2015 року № 129-VIII.»;
- копією протоколу огляду від 06.04.2022 року з долученими до нього знімками екрану робочого комп'ютера, об'єктом огляду якого є інформація у всесвітній мережі «Інтернет» за посиланням «https://minre.gov.ua/». В ході огляду розміщеної інформації на сайті «Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України», виявлено публікацію, яка розміщена ІНФОРМАЦІЯ_23 о 22:59 з назвою « ОСОБА_63 : «росія за все заплатить! - підрахунки вже почалися». Натиснувши на дану публікацію виявлено наступне: «За 40 днів повномасштабного вторгнення росія нанесла Україні безпрецедентних втрат та збитків. Найболючіші та непоправні - людські життя. Їх ми ніколи не пробачимо, запевнила Віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України ОСОБА_63 . За кожне життя прийде розплата. Разом з тим, існують і великі економічні втрати. Це сотні й тисячі знищених будинків, сотні мостів, шкіл, дитячих садочків та лікарень, аеропорти, підприємства, десятки тисяч зруйнованих доріг. «Прямі втрати фізичної інфраструктури - за підрахунками експертів Київської школи економіки, здійсненими в співпраці із Мінреінтеграції та урядовою командою в рамках проекту «Росія заплатить» - станом на 01.04.2022 склали щонайменше 68 мільярдів доларів США». В ході огляду розміщеної інформації на сайті під назвою: «росія заплатить» за посиланням « ІНФОРМАЦІЯ_24 », виявлено, що засновники даного сайту збирають дані про матеріальну шкоду, завдану громадянам та державі внаслідок російської агресії. Ці дані потрібні українському уряду для оцінки збитків, яких зазнала держава та громадяни України внаслідок російської агресії та формування позовів до Росії у міжнародних судах про відшкодування цих збитків;
- копією протоколу огляду від 19.04.2022 року з долученими до нього знімками екрану комп'ютера та додатком на російській мові під назвою «Постановление Государственной Думы Федерального Собрания РФ от 15 февраля 2022 г. №743-8 ГД «Об обращении Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации «К Президенту Российской Федерации ОСОБА_60 о необходимости признания Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики» на 3 арк., відповідно до якого об'єктом огляду є інформація розміщена на сторінці у мережі інтернет на сайті Державної Думи РФ за посиланням «ІНФОРМАЦІЯ_159», на якій розміщена інформація щодо обговорення депутатами Державної Думи РФ вищевказаного проекту постанови №58243-8. В ході огляду встановлено, що за вищевказаним посиланням міститься, зокрема наступний текст: «Идёт голосование. Покажите, пожалуйста, результаты по пункту 2.1, по вопросу, который мы проголосували первым. Откройте, пожалуйста. РЕЗУЛЬТАТЫ ГОЛОСОВАНИЯ (13 час. 20 мин. 41 сек.) Проголосовало за 351 чел. 78,0 % Проголосовало против 16 чел. 3,6 % Воздержалось 1 чел.0,2 % Голосовало 368 чел. Не голосовало 82 чел. 18,2 Спасибо. За - 351, против - 16, воздержался один. Пожалуйста, откройте результаты голосования по пункту 2.2, РЕЗУЛЬТАТЫ ГОЛОСОВАНИЯ (13 час. 21 мин. 28 сек.) Проголосовало за 310 чел. 68,9 % постановление № 58243-8 "Об обращении Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации "К Президенту Российской Федерации ОСОБА_60 о необходимости признания Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики". Постановление будет подписано незамедлительно и направлено главе государства. (Аплодисменты.)». Додатком до протоколу є текст постанови №743-8 ГД від 15.02.2022 року на російській мові, відповідно до якої депутати Державної Думи звертаються до ОСОБА_64 з проханням про визнання Російською Федерацією Донецької Народної Республіки та Луганської Народної Республіки в якості самостійних, суверенних та незалежних держав;
- копією протоколу огляду від 30.04.2022 року з долученими до нього знімками екрану комп'ютера та додатками на російській мові з назвою «Договор о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Донецкой Народной Республикой от 21 февраля 2022 года (ратифицирован Федеральным законом от 22 февраля 2022 года № 15-ФЗ, вступил в силу 25 февраля 2022 года), на 11 арк. та документ з назвою «Договор о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Луганской Народной Республикой от 21 февраля 2022 года (ратифицирован Федеральным законом от 22 февраля 2022 года № 16-ФЗ, вступил в силу 25 февраля 2022 года), на 11 арк. (договори укладено на строк 10 років - ст.29). Об'єктом огляду є інформація розміщена у мережі інтернет на сайті Державної Думи РФ за посиланням «http://api.duma.gov.ru/api/transcript/75578-8#2022_ 02_22_13_21_31». В ході огляду виявлено фрагмент стенограми, а саме: «Стенограммы обсуждения законопроекта № 75578-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Донецкой Народной Республикой», а також голосування федерального закону «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Луганской Народной Республикой», на якій зафіксовано процес обговорення та голосування Депутатами Державної Думи РФ вищевказаних законопроєктів. Вказаними публікаціями та додатками до них підтверджується факт незаконних дій представників влади Російської Федерації, що діючи за попередньою змовою групою осіб між собою та іншими особами, домовилися про вчинення комплексу умисних дій з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, спрямовані на незаконне визнання так званих «ДНР» та «ЛНР» як начебто суверенних і незалежних держав;
- протоколом огляду від 13.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінки сайту соціальної мережі «Вконтакте». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_65 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_25 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник акаунту розмістив особисту фотографію. Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_66 » зазначив наступні персональні дані: дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_26 , місто - Пенза. На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 437 осіб та 44 підписника. Під час огляду сторінки « ОСОБА_66 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_25 соціальної мережі «Вконтакте» виявлено наступні публікації:
1. Від 13.04.2022 року «Двоякий подход представителей власти и общественности недружественных западных стран к интерпретации фактов, связанных со специальной операцией России на Украине, не вызывает ничего, кроме недоумения. Отказ признавать очевидное и стремление видеть только то, что «нужно», - такова их политика на протяжении последних лет. Когда киевский режим восемь лет осуществлял геноцид собственных граждан, проживающих на востоке страны, убивая стариков, женщин и детей, страны Запада называли это борьбой с «сепаратистами» за целостность Украины. Сейчас националисты продолжают использовать мирных граждан в качестве «живого щита», наносить ракетные удары по населённым пунктам, прикладывая все усилия для увеличения количества жертв, - и их называют защитниками. Как только ОСОБА_67 признала независимость Донецкой и Луганской Народных Республик и выступила в защиту мирных граждан - нашу страну тут же назвали «агрессором», а нашего Президента - «военным преступником». Информация о коридорах для эвакуации мирных жителей из мест ведения боевых действий, доставке гуманитарной помощи, нанесении Вооружёнными Силами РФ точечных ударов по военной инфраструктуре, а не по гражданским объектам, фото- и видеодоказательства принадлежности «защитников Украины» к нацистским организациям полностью игнорируются. Массовое распространение получают лишь постановочные съёмки о якобы «зверствах» российских военнослужащих и чудовищные провокации, в которых все в один голос обвиняют Россию. Между тем истинной целью проведения спецоперации по демилитаризации и денацификации Украины является именно защита населения. Как подчеркнул Президент ОСОБА_68 , спецоперацию нужно провести, минимизируя потери. Сбережение человеческих жизней - это главное для России. Цель спецоперации - защитить людей, вернуть Донбассу мирное небо. И эта цель обязательно будет достигнута.#ZаРоссию #ZаМир #ZaПобеду #Украина #спецоперация #Донбасс #ОСОБА_159»;
2. Від 10.04.2022 року «Поздравляю военнослужащих войск противовоздушной обороны с праздником! Сегодня мы чествуем тех, кто день и ночь выполняет ответственные задачи по защите и охране воздушных рубежей Отечества. Войска ПВО - один из ключевых компонентов Российской армии, передняя линия защиты границ. Доблестные стражи мирного неба ответственно и надёжно защищают целостность и суверенитет нашей страны. С первого дня специальной операции России на Украине войска ПВО защищают небо России и Донбасса от обстрелов украинскими националистами. Результат этой работы - сотни спасённых жизней мирных граждан. Искренне желаю вам успешного выполнения поставленных задач и новых достижений в службе на благо Отечества!»;
3. Від 04.04.2022 року «#ZаРоссию #ZаМир #Украина #спецоперация #Донбасс #ДНР #ЛНР #ЕдинаяРоссия #гуманитарнаяпомощь #ОСОБА_159»;
4. Від 24.03.2022 року «Целью специальной операции на территории Украины является не оккупация, а защита населения. Для этого российскими военными принимаются все меры для сохранения жизни и безопасности людей. Удары Вооруженными Силами РФ наносятся точечно только по военным объектам противника. Для эвакуации мирного населения из населённых пунктов, где идут боевые действия, организуются гуманитарные коридоры. Российские военнослужащие, участвующие в проведении спецоперации, оказывают помощь мирным жителям. На освобождённые территории доставляется гуманитарная помощь - продукты, средства гигиены, детское питание, питьевая бутилированная вода. Военными медиками оказывается медицинская помощь, организуются медосмотры, передаются необходимые лекарства. Отступая, националисты оставляют за собой разгромленные и разграбленные населённые пункты, жителям перестают выплачивать заработную плату и пособия, зачастую людям просто не на что покупать продукты. Безопасность жителей, приходящих к пунктам выдачи гуманитарной помощи, обеспечивают российские военнослужащие и военнослужащие Народной милиции ДНР. #ZаРоссию #ZаМир #Украина #Донбасс #спецоперация #ОСОБА_159»;
5. Від 24.02.2022 року «Сегодня Президент Российской Федерации принял решение о проведении специальной военной операции на территории Донецкой и Луганской Народных Республик. «Её цель - защита людей, которые на протяжении восьми лет подвергаются издевательствам, геноциду со стороны киевского режима. И для этого мы будем стремиться к демилитаризации и денацификации Украины, а также преданию суду тех, кто совершил многочисленные кровавые преступления против мирных жителей, в том числе и граждан Российской Федерации», - подчеркнул Владимир Путин. На протяжении восьми лет Россия призывала к выполнению Минских соглашений, стараясь разрешить противоречия дипломатическим путём. Все эти годы на Донбассе гибли люди, но никто из лидеров западных стран, в том числе Франции и Германии - участников «нормандской четвёрки», - не сделал ничего, чтобы остановить кровопролитие. Более того, Украину продолжали «накачивать» оружием, целенаправленно повышая напряжённость у российских границ. И сейчас другого пути разрешения конфликта не осталось, только так можно прекратить убийства и защитить мирных жителей Донецка и Луганска, остановить наращивание военной инфраструктуры, направленной в конечном итоге на наше уничтожение. Как отметил Секретарь Генерального совета партии «Единая Россия», первый заместитель Председателя Совета Федерации ОСОБА_69 , рассматривать эту операцию надо как миротворческую, которая положит конец геноциду и предотвратит нападение на Россию. По сути, это самозащита нашей страны. Депутаты Государственной Думы поддерживают решение Президента России о проведении спецоперации. «Мы обязаны защитить людей и прекратить эту многолетнюю бойню. Мы, безусловно, поддерживаем решения, которые принял наш лидер ОСОБА_70 », - отметил руководитель фракции «Единая Россия» ОСОБА_71 . #ПрезидентРФ #ГосударственнаяДума #ЛНР #ДНР#ЕдинаяРоссия #СвоихНеБросаем #МыВместе #ВремяПомогать»;
- протоколом огляду від 16.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінки сайту соціальної мережі «Вконтакте». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_65 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_25 соціальної мережі «Вконтакте», виявлено наступні публікації:
Допис від 11.07.2022, зокрема: «Российские военнослужащие наряду с гражданскими специалистами помогают в восстановлении и скорейшем возвращении к мирной жизни Донбасса и освобождённых территорий Украины. Военными строителями возводятся социально значимые объекты в ДНР и ЛНР - медицинские комплексы, водовод для обеспечения пресной водой жителей Донецкой Народной Республики, многоквартирные жилые дома. Планируется также выполнить масштабную реконструкцию Мемориального комплекса Саур-Могила. Шаг за шагом жизнь возвращается в привычное русло и на освобождённых территориях Украины. Так, российские военнослужащие продолжают помогать в восстановлении объектов гражданской инфраструктуры в городе Купянске Харьковской области. В городе начинают работать городские службы, производства - в первую очередь хлебозаводы. Содействие оказывается и в области здравоохранения. Это не только доставка необходимых медицинских препаратов, но и помощь военных врачей местным медикам. Полевые госпитали принимают гражданских лиц как с ранениями, так и с заболеваниями бытового характера, снимая нагрузку с больниц. Продолжается эвакуация мирных жителей из опасных районов. В населённые пункты на постоянной основе доставляется гуманитарная помощь - продукты, питьевая вода, предметы первой необходимости, лекарственные препараты. Всего уже доставлено свыше 40 тысяч тонн груза. Отряды разминирования ВС РФ и МЧС России выполняют задачи по очистке территорий от взрывоопасных предметов, в том числе осуществляют адресные выезды по обращениям местных жителей. Силами Военно-Морского Флота России устранена минная опасность в акватории порта Мариуполь, в плановом порядке продолжается восстановление портовой инфраструктуры. Вопреки распространяемой украинской стороной лживой информации, направленной на дискредитацию России и её Вооружённых Сил, российские военнослужащие не разрушают, а участвуют в восстановлении территорий, а также всесторонне помогают мирным жителям, защищают их от произвола националистов. #ZаРоссию #ZаМир #ЛНР #ДНР #Донбасс # ОСОБА_72 -кадр видео: ІНФОРМАЦІЯ_27 ».
Під час подальшого огляду новинного наповнення сторінки виявлено публікацію від 09.07.2022 року із відеороликом та наступним коментарем: «Получение российского гражданства очень востребовано жителями Донбасса. В Донецке работают два пункта выдачи российских паспортов, планируется открытие ещё нескольких, в том числе в других городах ДНР. Любой житель Донбасса и освобождённых территорий может стать гражданином РФ, никуда не выезжая. Российское гражданство получили уже полмиллиона жителей народной республики. #Zaмир #СвоихНеБросаем #МыВместе #ВремяПомогать # ОСОБА_73 ».
В подальшому зафіксовано допис від 06.07.2022 року із наступним текстовим повідомленням: «Партия «Единая Россия» продолжает наращивать объёмы помощи республикам Донбасса и освобождённым территориям Украины. Только за последние дни дополнительно открыто два гуманитарных центра - в Золотом (ЛНР) и Мелитополе (Запорожская область). В освобождённом Старобельске теперь действует центр помощи, также мобильные бригады будут отвозить продукты, воду и лекарства в отдалённые территории. В гуманитарном центре в Золотом жители могут получить запас продуктов и воды, лекарства, юридические консультации по оформлению пенсионных и социальных выплат. Как отметил секретарь Генерального совета партии, первый заместитель Председателя Совета Федерации РФ ОСОБА_69 , главные задачи сейчас - разминирование, ремонт сетей электро-, водо- и газоснабжения и помощь жителям в восстановлении документов. В городе Мелитополе инфраструктура не пострадала, учреждения и магазины работают, поэтому там важнее оказание юридическое помощи. В этой связи достигнута договорённость с местной администрацией, что их специалисты будут вести приём в гуманитарном центре партии, помогать людям с оформлением документов. Кроме того, формируются мобильные бригады волонтёров. Они будут выезжать и оказывать адресную помощь людям, которые не могут доехать до гумцентра. Также в городе появится детский досуговый центр, где заниматься с детьми будут участники студенческих педагогических отрядов. Центр юридической помощи «Единой России» открыт в Донецке. Он работает по принципу общественной приёмной партии. Консультируют жителей юристы-добровольцы, поддержку которым оказывают специалисты Центральной приёмной партии в Москве. Деятельность юридических центров позволит также более предметно работать и над гармонизацией законодательства народных республик с российским. «Россия будет оказывать всестороннюю помощь освобождённым территориям. Фронт работ большой. Нужно сформировать бюджет на следующий год, обеспечить все соцвыплаты, подготовиться к зиме и новому учебному году», - подчеркнул Андрей Турчак. #ZаМир #Донбасс #СвоихНеБросаем #МыВместе #ВремяПомогать #ЕдинаяРоссия #ОСОБА_159 Фото: er.ru».
Надалі зафіксовано публікацію від 05.07.2022 року із наступним коментарем: «Поставленное на поток распространение фейков о нашей стране и проведении специальной операции по демилитаризации и денацификации Украины уже не вызывает удивления. Но от этого не становится менее возмутительным совершение чудовищных военных преступлений украинскими националистами с последующим возложением ответственности на Вооружённые Силы Российской Федерации. По заявлению Межведомственного координационного штаба РФ по гуманитарному реагированию, 30 июня в Славянске Донецкой Народной Республики ВСУ обстреляли из артиллерийских орудий жилые кварталы. Один человек погиб, около десяти получили ранения. Уже через несколько минут после обстрела на месте происшествия работали репортеры украинских СМИ, которые проводили фото- и видеосъёмку последствий якобы ударов ВС РФ по мирным жителям. Быстрое прибытие украинских журналистов, «случайно» находившихся неподалёку, свидетельствует о заранее срежиссированном сценарии провокации. Европейские средства массовой информации охотно подхватывают подобную информацию и, не утруждая себя проверкой её подлинности, тиражируют. В отдельных случаях при разоблачении явных фейков публикуется опровержение, однако такого широкого распространение оно, как правило, не получает. Так, в июне центральный немецкий телеканал сообщил, что в результате российского нападения на Донецк три человека погибли и несколько получили ранения. Через три дня были принесены извинения за ошибку, но их прочли лишь посетители сайта телеканала, тогда как лживый сюжет увидели сотни тысяч телезрителей. Не отстают и лидеры недружественных западных стран, с трибун рассказывающие об «агрессии России против Украины». Многие из этих слов и действий нацелены, в том числе, на убеждение населения собственных стран в «страшной опасности», исходящей от России. Вот только всё чаще граждане западных государств сами обращают внимание на явные несостыковки и подмену фактов. Правда же заключается в том, что Российская Федерация не воюет с Украиной и украинским народом. Российские военнослужащие сражаются с неонацистами, поддерживаемыми киевской властью и, по сути, объявившими войну своим согражданам. Целью спецоперации России на Украине является возвращение мира на Донбасс, которого там ждут уже восемь лет. И эта правда обязательно восторжествует. #ZаРоссию #ZаМир #Украина #Донбасс #спецоперация #фейк #ОСОБА_159».
Водночас, виявлено підготовлений користувачем допис від 30.06.2022 року із дослівним коментарем: «Депутаты фракции «Единая Россия» Государственной Думы провели встречу с делегацией Народного Совета Луганской Народной Республики, в рамках которой обсудили планы по восстановлению мирной жизни на Донбассе, взаимодействию для синхронизации законодательства ЛНР с российским. Первый заместитель руководителя фракции ОСОБА_74 отметил, что для гармонизации законодательства ранее были определены ответственные депутаты, а также созданы депутатские группы по связям с народными республиками. Партия «Единая Россия» с первых дней проведения спецоперации ведёт гуманитарную работу на Донбассе и освобождённых территориях. Особое внимание в настоящее время уделяется подготовке школ к началу нового учебного года - восстановлению, ремонту, обеспечению учебниками. Планируется открытие центров юридической помощи на базе действующих гуманитарных центров. К открытию также готовятся центры психологической поддержки и 10 детских досуговых центров. Первый детский досуговый центр был открыт 1 июня в Луганске. По результатам встречи определены основные направления работы по интеграции - в первую очередь это экономическая и социально-культурная сферы. «Одна из задач спецоперации на Украине - полное освобождение Донбасса от неонацистов - шаг за шагом решается. И сейчас нам необходимо сосредоточить своё внимание на том, как обустроить жизнь людей, помочь им адаптироваться к новым условиям, оказать всестороннюю поддержку. Экономическая, законодательная и социокультурная интеграция России и Донбасса - следующая безусловная задача, которая не вызывает сегодня сомнений и разногласий», - подчеркнул ОСОБА_74. В свою очередь Председатель Народного Совета Луганской Народной Республики ОСОБА_85 поблагодарил «Единую Россию» за поддержку. #Zaмир #СвоихНебросаем #МыВместе #ВремяПомогать #ЕдинаяРоссия #ЛНР #ОСОБА_159»;
- протоколом огляду від 13.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Facebook», «Одноклассники». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_75 », сторінка якої зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_28 встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістила особисту фотографію.
Окрім цього, власник сторінки « ОСОБА_75 » в графі «Про себе» вказала електронне посилання на персональний сайт - xn--80aaaajc4awdd6ai8o.xn--p1ai.
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано 4047 підписників.
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Одноклассники». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Одноклассники» - ІНФОРМАЦІЯ_29
У ході огляду сторінки « ОСОБА_75 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_30 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власниця аккаунту як головне зображення профілю, розмістила особисту фотографію.
Окрім цього, у профілі « ОСОБА_75 » зазначаються наступні дані: «родилась 30 мая 1968 (53 года), служила в воинской части ВВВАУШ, училась в школе - 29 школа, подписчики - 18 человек».
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 12 осіб;
- протоколом огляду від 13 липня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ. Далі, вибрано посилання на офіційну сторінку Державної Думи РФ «ГОСУДАРСТВЕННАЯ ДУМА ФЕДЕРАЛЬНОГО СОБРАНИЯ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ» із анкетою на депутата ОСОБА_14 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_31
Зокрема, в шапці профілю зазначається, що ОСОБА_14 являється депутатом Державної Думи, що вибраний в складі федерального списку кандидатів, висунутих Всеросійською політичною партією «Единная Россия».
Під час огляду судом першої інстанції інформації щодо результатів голосування депутатів партії «Единая Россия» від 15.07.2022 року зафіксовано, що ОСОБА_14 проголосувала «за» у наступному проекті, а саме: «(первое чтение) О проекте федерального закона № 161920-8 "О внесении изменений в статьи 3 и 4 Федерального закона "О ветеранах" (о предоставлении статуса ветерана боевых действий и инвалида боевых действий военнослужащим органов федеральной службы безопасности, выполнявшим задачи по отражению вооруженного вторжения на территорию Российской Федерации, а также в ходе вооруженной провокации на государственной границе и приграничных территориях субъектов Российской Федерации, прилегающих к районам проведения специальной военной операции на территориях Украины, Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики с 24 февраля 2022 года)»;
- протоколом огляду від 14.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Telegram», «Одноклассники». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_76 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_32 встановлено, що власник аккаунту розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_76 » зазначив наступні персональні дані: дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_33 , місце роботи - «Государственная Дума», місто - Тюмень, а також посилання на сайт - ІНФОРМАЦІЯ_34 » - ІНФОРМАЦІЯ_35
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість підписників - 1, друзів - 569.
В ході огляду сторінки « ОСОБА_76 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_32 соціальної мережі «Вконтакте», виявлено наступні публікації:
1. Від 01.04.2022: «Мы - народ победитель! Трудности нас не пугают, а делают сильнее! Так было во все времена. Сегодня Россия борется с оголтелым нацизмом, восстанавливая мир на Донбассе. Кто сможет нас остановить? Нет такой силы, нет таких санкций. Условия мира диктуем мы! И уверенно идём к Победе. Нас, граждан Российской Федерации, объединила общая цель и идея, направленная исключительно на торжество добра и справедливости. Мы всецело поддерживаем нашего Президента и одобряем его действия. Если обратиться к официальным данным ВЦИОМ, то 76% населения нашей страны считают правильным решение о проведении спецоперации, 89% наших граждан доверяют Российской армии. Запад, ты в очередной раз в нас ошибся! Может, нужно было лучше учить историю?».
2. Від 31.03.2022 року: «Сегодня на украинском фронте воюют отряды озверелых неонацистов, которые уничтожают мирных жителей Украины и хотят тотальной ликвидации России. Притеснения русскоговорящих, зверские убийства, пытки, применение биологического оружия… Что дальше? На что ещё способны кровожадные и беспринципные бандиты, захватившие власть на Украине?! Россия своей спецоперацией предупредила повторение событий, которые в 1941 году привели к началу Великой Отечественной войны. Сегодня наша страна возвращает жителям Донбасса то, что принадлежит им по праву: свободную от неонацистов территорию и мирную жизнь. Мы боремся за право людей создавать счастливые семьи и растить детей без страха за их будущее.Российские военнослужащие, проявляя бесстрашие и мужество, предотвращают угрозу распространения нацизма. Мы всем сердцем и душой с нашими героями».
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Одноклассники». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Одноклассники» - ІНФОРМАЦІЯ_29
У ході огляду сторінки « ОСОБА_76 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_36 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник аккаунту розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, у профілі « ОСОБА_76 » зазначаються наступні дані: «родился - ІНФОРМАЦІЯ_160 (54 года). На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку -164 осіб.
Під час огляду сторінки « ОСОБА_76 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_32 соціальної мережі «Вконтакте», виявлено електронне посилання на канал ОСОБА_77 , що зареєстрований на платформі «Telegram» за електронним посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_35
Так, даний телеграм-канал налічує 341 підписників;
-протоколом огляду від ІНФОРМАЦІЯ_37 , з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінки сайту соціальної мережі «Вконтакте». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_76 профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_38 виявлено наступні публікації: допис від ІНФОРМАЦІЯ_39 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_40 де автор надав наступний коментар: «Парламентская комиссия по расследованию деятельности биолабораторий Пентагона на Украине отчиталась о первых результатах работы. Решение о проведении спецоперации в защиту жизни и здоровья жителей ЛДНР было стратегическим и позволило приостановить военно-биологическую деятельность Пентагона. Видео: «Россия 1».
Окрім цього, виявлено публікацію за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_41 із наступним текстом: «Помните, как в школе на лето нам давали список книг для чтения? Классика художественной литературы, на которой выросли многие поколения наших граждан. К сожалению, дети Донбасса воспитывались на других книгах. Библиотечный фонд на освобожденных территориях состоял преимущественно из литературы, которая прославляла нацистов и предателей, таких как ОСОБА_160, ОСОБА_161, ОСОБА_78 идеалы беспощадного киевского режима…К началу учебного года «Единая Россия» и Минпросвещения обеспечат школы Донбасса российскими учебниками и художественной литературой. Тысячи жителей России принесли свои книги в региональные отделения партии, чтобы мы отправили их на Донбасс. Более 2500 книг передала Тюменская область в школы и библиотеки Краснодона и Краснодонского района ЛНР. Ранее почти 8000 книг, детской литературы, наше реготделение партии отправило в составе гуманитарной помощи. Важно вернуть детям Донбасса возможность получать образование и жить в привычной русскоязычной среде» (див. зобр. №3).
Під час подальшого огляду зафіксовано допис від 08.06.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_42 та підписом автора: « ОСОБА_79 » поможет гармонизировать законодательство Донбасса. Для этого из числа депутатов Госдумы и Народного совета ДНР будут созданы профильные рабочие группы. Их главная задача - устранение любых законодательных барьеров в сферах экономики, образования, здравоохранения и предпринимательства. Это необходимо для дальнейшей интеграции Донбасса с Россией. Кроме того, наша партия займётся урегулированием таможенного законодательства. К сожалению, время от времени возникают ситуации, когда гуманитарные грузы, жизненно важные медикаменты, продукты питания, предметы первой необходимости задерживаются на границе»;
- протоколом огляду від 14 квітня 2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінки соціальних мереж депутата Державної Думи РФ - ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_43 . Далі вибрано посилання на соціальну мережу «Facebook» - ІНФОРМАЦІЯ_44 У подальшому, в пошуковій стрічці було введено установчі дані особи « ОСОБА_80 » та обрано користувача облікового запису « ОСОБА_81 », сторінка якого зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_45
У ході огляду сторінки « ОСОБА_81 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_46 соціальної мережі «Facebook», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано 1329 підписників;
-протоколом огляду від 16 липня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ. Далі, вибрано посилання на офіційну сторінку Державної Думи РФ «ГОСУДАРСТВЕННАЯ ДУМА ФЕДЕРАЛЬНОГО СОБРАНИЯ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ» із анкетою на депутата за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_161.
Зокрема, в шапці профілю зазначається, що ОСОБА_15 являється депутатом Державної Думи, що вибраний в складі федерального списку кандидатів, висунутих Всеросійською політичною партією «Единная Россия».
Під час огляду інформації щодо результатів голосування депутатів партії «Единая Россия» від 15.07.2022 року зафіксовано, що ОСОБА_15 проголосував «за» у наступному проекті, а саме: «(2 чтение) О проекте федерального закона № 161920-8 "О внесении изменений в статьи 3 и 4 Федерального закона "О ветеранах" (о предоставлении статуса ветерана боевых действий и инвалида боевых действий военнослужащим органов федеральной службы безопасности, выполнявшим задачи по отражению вооруженного вторжения на территорию Российской Федерации, а также в ходе вооруженной провокации на государственной границе и приграничных территориях субъектов Российской Федерации, прилегающих к районам проведения специальной военной операции на территориях Украины, Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики с 24 февраля 2022 года)»;
- протоколом огляду від 14.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Одноклассники». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_82 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_47 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_82 » зазначив наступні персональні дані: дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_48 , сімейний стан - одружений, місце роботи - «Государственная Дума РФ».
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 4870 осіб та 815 підписників.
У ході огляду сторінки « ОСОБА_82 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_49 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, у профілі « ОСОБА_82 » зазначаються наступні дані: родился - ІНФОРМАЦІЯ_50 (45 лет), живет в Великий Новгород, подписчики - 119 человек.
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 172 особи;
- протоколом огляду від 19 липня 2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінки сайту соціальної мережі «Вконтакте». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_82 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_47 виявлено та зафіксовано наступні публікації, а саме:
1. Від 14.07.2022 за електронною ОСОБА_83 : «#СвоихНебросаме#ВремяПомогать#Zамир - уверенность в правильности именно этой нашей позиции и ведёт депутатов Партии "Единая Россия" помогать Донбассу и его жителям. Медицинский десант - это не только фактическая медицинская помощь нуждающимся в ней, но и популяризация профессии, миссии врача! И врачи-коллеги по Государственной Думе во Главе с Дмитрием Хубезовым, и медики-волонтёры из разных российских регионов - все готовы помогать жителям ДНР и ЛНР. И визиты таких известных, медийных, врачей как доктор ОСОБА_84 - это не только медицинская помощь, это - надежда на счастливое будущее, на выздоровление и радость жизни».
2. Від 29.06.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_162. Дослівно: «Сегодняшняя встреча с делегацией Народного совета Луганской Народной Республики ещё раз убедила в правильности выбранного «ЕДИНОГО РОССИЕЙ» курса. Курса на восстановление мирной жизни на Донбассе, курса на взаимодействие для синхронизации законодательства Луганской Народной Республики с российским. Возглавил делегацию председатель Народного совета ОСОБА_85 . Его выступление запомнилось не только приведёнными фактами по изменению к лучшему жизни много лет страдавших жителей Донбасса, но его уважительным, добрым отношением к России, к нашей общей Родине. Это было живое, проникновенное выступление искреннего человека. Мы, российские парламентарии , делаем всё возможное, чтобы вместе со своими избирателями, со всем народом, шаг за шагом достичь экономической, законодательной и социокультурной интеграции России и Донбасса».
3. Від 22.05.2022 за електронною ОСОБА_86 : «С поездом гуманитарной помощи на Донбасс очень мощное во всех смыслах получилось сообщение у ОНФ. Тут и коллективная поддержка из регионов России, тут и символизм самой гуманитарной миссии в ответ на бомбежки со стороны Киева, тут и банальные вещи первой необходимости, которые в любых условиях всегда будут нужны людям.
Поезд к тому же явно не последний, что складывается в исчерпывающую картину: с запада в страну ввозят оружие и технику, а с востока - продукты и генераторы. Ситуация более чем наглядная. ІНФОРМАЦІЯ_163»;
- протоколом огляду від 15.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Facebook», «Одноклассники». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_87 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_51 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_87 » зазначив наступні персональні дані: дата народження - « ІНФОРМАЦІЯ_52 », місто - «Екатеренбург».
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість підписників - 2012, друзів - 4850.
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Facebook». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Facebook» - ІНФОРМАЦІЯ_44
Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «ОСОБА_162», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку соціальної мережі «Facebook». У подальшому, в пошуковій стрічці було введено установчі дані особи « ОСОБА_87 » та обрано користувача облікового запису « ОСОБА_87 », сторінка якого зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_53 Власник сторінки « ОСОБА_87 » в графі «Про себе» вказав місце проживання - м.Єкатеренбург РФ, місце роботи - депутат Державної Думи РФ.
У ході огляду сторінки « ОСОБА_87 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_54 соціальної мережі «Facebook», встановлено, що власник акаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Одноклассники». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Одноклассники» - ІНФОРМАЦІЯ_29
Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «ОСОБА_162», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку соціальної мережі «Одноклассники». У подальшому, в пошуковій стрічці було введено установчі дані особи « ОСОБА_87 » та обрано користувача облікового запису « ОСОБА_87 », сторінка якого зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_55
У ході огляду сторінки « ОСОБА_87 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_55 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник акаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, у профілі « ОСОБА_87 » зазначаються наступні дані: «родился - ІНФОРМАЦІЯ_52 (43 года), місце роботи - «Гос. Дума». На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку -302 особи;
-протоколом огляду від 19 липня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ. Далі, вибрано посилання на офіційну сторінку Державної Думи РФ «ГОСУДАРСТВЕННАЯ ДУМА ФЕДЕРАЛЬНОГО СОБРАНИЯ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ» із анкетою на депутата за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_164.
Зокрема, в шапці профілю зазначається, що ОСОБА_22 являється депутатом Державної Думи, який вибраний в складі федерального списку кандидатів, висунутих Всеросійською політичною партією «Единная Россия».
Під час огляду інформації щодо результатів голосування депутатів партії «Единая Россия» від 15.07.2022 року зафіксовано, що ОСОБА_22 проголосував «за» у наступному проекті, а саме: «(2 чтение) О проекте федерального закона № 161920-8 "О внесении изменений в статьи 3 и 4 Федерального закона "О ветеранах" (о предоставлении статуса ветерана боевых действий и инвалида боевых действий военнослужащим органов федеральной службы безопасности, выполнявшим задачи по отражению вооруженного вторжения на территорию Российской Федерации, а также в ходе вооруженной провокации на государственной границе и приграничных территориях субъектов Российской Федерации, прилегающих к районам проведения специальной военной операции на территориях Украины, Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики с 24 февраля 2022 года)»;
-протоколом огляду від 15.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Одноклассники», «Telegram». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_88 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_56
У ході огляду сторінки « ОСОБА_88 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_57 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_88 » зазначив наступні персональні дані: в шапці профілю додано посилання на сайт - ІНФОРМАЦІЯ_58 місце роботи -«Государственная Дума РФ», дата народження - « ІНФОРМАЦІЯ_59 ».
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість підписників - 915, друзів - 1950.
Під час огляду сторінки « ОСОБА_88 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_57 соціальної мережі «Вконтакте», виявлено публікацію від ІНФОРМАЦІЯ_60 : «Многие хотят услышать мою позицию о текущих событиях. Да, я был одним из тех, кто голосовал за признание суверенитета ЛНР и ДНР! Я уверен, что это единственно правильное решение и с каждым днём убеждаюсь в этом всё сильнее. Хочу напомнить, что мы 8 долгих лет пытались призвать Киев пойти по пути переговоров и соблюдать Минские соглашения. Вместо этого мы видели только намерения силового решения конфликта. И даже сейчас в обращении Зеленского мы опять слышим только агрессию, отказ от переговоров, призыв к нагнетанию обстановки и русофобную риторику. Кроме того, я абсолютно уверен в профессионализме нашей армии. Вежливей и корректней наших солдат и офицеров людей нет. Не сомневаюсь, что своими достойными действиями они быстро заслужат уважение граждан Украины».
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Одноклассники». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Одноклассники» - ІНФОРМАЦІЯ_29
Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «ОСОБА_162», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку соціальної мережі «Одноклассники». У подальшому, в пошуковій стрічці було введено установчі дані особи « ОСОБА_88 » та обрано користувача облікового запису « ОСОБА_88 », сторінка якого зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_61
У ході огляду сторінки « ОСОБА_89 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_62 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, у профілі « ОСОБА_88 » зазначаються наступні дані: місце роботи -«Государственная Дума РФ», дата народження - « ІНФОРМАЦІЯ_63 », підписники -« ІНФОРМАЦІЯ_64 ».
Під час огляду вищевказаної сторінки в шапці профілю виявлено електронне посилання на канал « ІНФОРМАЦІЯ_65 », що зареєстрований на платформі «Telegram» за електронним посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_66
Так, даний телеграм-канал налічує 1 130 підписника, на аватарці профілю розміщене особисте фото ОСОБА_90 ;
- протоколом огляду від 14 липня 2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінки сайту соціальної мережі «Вконтакте». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_88 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_57 виявлено та зафіксовано наступні публікації автора, зокрема:
1.Від 27.05.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_67 (див. зобр. №2). Дослівно: «Как бы дальше ни развивались события, Россия и народ Донбасса встретят их рука об руку. Сейчас очень важно восстановить экономику и инфраструктуру освобождённых от нацистов территорий. От этого выиграют все. «Единая Россия» представила меры по экономической интеграции Донбасса. Среди них: Убрать уплату НДС и таможенных пошлин, за товары, востребованные для восстановления инфраструктуры и внутреннего потребления. Ввести меры поддержки предприятий, которые захотят работать на освобождённых территориях и создавать там рабочие места помочь в развитии банковской сети».
2. Від 04.07.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_68 (див. зобр. №3). Дослівно: «Любые переговоры с Киевом о прекращении боевых действий обречены на провал. Для украинских лидеров весь тот ужас, что сейчас творится у них в стране - просто бизнес и ничего личного. Они даже не стесняются говорить об этом открыто. ОСОБА_91 и все, кто сейчас при власти, будут зарабатывать на смертях и разрухе столько, сколько смогут. На Украину и простых украинцев им плевать. Вот что говорит, например, бывший украинский премьер-министр, ОСОБА_92 : "Это неприемлемо для Украины. Мирное соглашение - иллюзия, а единственный выход - победа в бою. Прекрасная иллюстрация принципа "войны до последнего украинца". Напомню, что в предыдущие годы ОСОБА_93 призывала бить по Донбассу и РФ ядерным оружием. И она там не одна такая. Нам всем следует окончательно понять одну простую вещь: для украинских политиков и чиновников их страна - всего лишь полигон для дестабилизации Российской Федерации. А украинский народ - пушечное мясо, которое можно смело бросать в горнило войны, не боясь никаких последствий. Многие годы они толкали простых украинцев к конфликту с Российской Федерацией. Киевские власти всеми силами старались посеять рознь, разжечь ненависть между двумя братскими народами.
Русофобия на Украине щедро оплачивалась не последние 8 лет, как многие считают, а последние 30 лет. Те, кто управляет Украиной все эти годы, поднимали и поднимают огромные прибыли на разжигании вражды и на активной русофобии. Война, приносит украинскому руководству не меньше прибыли, чем довоенные репрессии и произвол. Любое принуждение к переговорам, любые шаги, которые могут вести к деэскалации и прекращению военных действий будут для этих людей неприемлемыми. Чем дольше будут продолжаться военные действия и чем больше погибнет украинских граждан, тем больше прибылей от войны получат украинские правители и их кураторы. Надеяться на какую-либо здравую позицию украинской стороны или на положительный исход переговоров не приходится».
3. Від 09.06.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_69 Дослівно:
«За последнее время мне в личку и в комментариях не раз спрашивали, когда закончится СВО и что будет с Донбассом после её окончания. Отвечу здесь: СВО закончится, когда Россия достигнет своих целей: демилитаризации и денацификации Украины; С Донбассом всё будет хорошо. Мы поможем людям наладить мирную жизнь. На самом деле, «Единая Россия» уже активно этим занимается. Нами организовано 17 центров гуманитарной помощи, создан специальный штаб по гуманитарному сотрудничеству. За прошедшее с начала операции время региональные отделения партии доставили уже более 9 тысяч тонн гуманитарного груза в народные республики Медикаментов - более 300 тонн. Активно работают наши добровольцы - более 500 человек из студенческих ОСОБА_94 , более 250 волонтёров-медиков. Когда подвинем линию фронта западнее, процессы восстановления Луганска, Донецка, Мариуполя и других городов пойдёт значительно быстрее. Мы, депутаты, поможем с гармонизацией законодательства России и ЛДНР. Особенного внимания требует нормативная база в сферах образования, медицины и экономики»;
-протоколом огляду від 15.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Telegram», «Instagram», «Одноклассники», «Facebook». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_95 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_70 встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_95 » зазначив наступні персональні дані: дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_71 , місто - Набережні Чални, сімейний стан - заміжня, освіта - «КФУ (бывш. КГУ им. Ульянова-Ленина)», а також додане посилання на особистий телеграм канал - ІНФОРМАЦІЯ_72
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 2311 осіб та 371 підписників.
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Facebook». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Facebook» - ІНФОРМАЦІЯ_44
Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «ОСОБА_162», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку соціальної мережі «Facebook». У подальшому, в пошуковій стрічці було введено установчі дані особи « ОСОБА_95 » та обрано користувача облікового запису « ОСОБА_96 », сторінка якого зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_73
У ході огляду сторінки « ОСОБА_96 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_74 соціальної мережі «Facebook», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, власник сторінки « ОСОБА_95 » в графі «Про себе» вказав електронне посилання на персональний акаунт в соцмережі «Instagram» - ІНФОРМАЦІЯ_75 а також посилання на сайт Державної Думи РФ - ІНФОРМАЦІЯ_76 На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано 2181 підписників.
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Одноклассники». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Одноклассники» - ІНФОРМАЦІЯ_29
Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «ОСОБА_162», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку соціальної мережі «Одноклассники». У подальшому, в пошуковій стрічці було введено установчі дані особи « ОСОБА_95 » та обрано користувача облікового запису « ОСОБА_95 », сторінка якого зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_29
У ході огляду сторінки « ОСОБА_95 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_29 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, у профілі « ОСОБА_95 » зазначаються наступні дані: родилась - ІНФОРМАЦІЯ_165, подписчики - 86 человек.
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 162 особи.
Під час огляду сторінки соціальної мережі «Facebook» виявлено посилання на персональну сторінку ОСОБА_24 , що зареєстрована в соціальній мережі «Instagram» - ІНФОРМАЦІЯ_77
Під час огляду вищевказаної сторінки в шапці профілю виявлено електронне посилання на канал ОСОБА_24 , що зареєстрований на платформі «Telegram» за електронним посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_72
Так, даний телеграм-канал налічує 357 підписників, на аватарці профілю розміщене особисте фото ОСОБА_24 ;
- протоколом огляду від 18 липня 2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінки сайту соціальної мережі «Вконтакте». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_95 », профіль якої зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_70 виявлено та зафіксовано наступні публікації, що підготовлені автором, а саме:
1. Від 29.06.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_78 Дослівно: «В Госдуме прошла встреча фракции #ЕдинаяРоссия с делегацией Народного совета ЛНР. Определили важнейшую задачу на сегодня - это интеграция России и Донбасса во всех сферах. Мероприятие было посвящено планам по восстановлению мирной жизни на Донбассе, работе по синхронизации законодательства ЛНР с российским. Для реализации этих целей определены ответственные депутаты, созданы депутатские группы по связям с народными республиками #своихнебросаем #мывместе #времяпомогать #zaмир #ертатарстан #ер16 #госдума».
2. Від 08.06.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_79 (див. зобр. №3). Дослівно: «Сегодня одно из важнейших направлений гуманитарной миссии «Единой России» - это помощь в восстановлении инфраструктуры ЛДНР и освобожденных территорий. #ЕдинаяРоссия совместно с «Российскими студенческими отрядами» будет вести строительные работы в закрепленных за РФ территориях. Партия уже направляет в народные республики и освобожденные территории стройматериалы. #РСО также проведут работу с медицинскими вузами, чтобы задействовать в помощи молодых врачей в качестве младшего медицинского персонала. В организации работ по восстановлению социальных объектов и домов поможет #МолодаяГвардияЕдинойРоссии. Волонтеры уже получают заявки на помощь в ремонте школ. Президент России Владимир Путин подписал Указ о поддержке волонтерской деятельности на территориях Донбасса, согласно которому теперь есть возможность застраховать добровольцев, которые будут отправлять для помощи Донбассу. #своихнебросаем #времяпомогать #мывместе #Zамир #трудкрут #ертатарстан #ер16 #сто #студотряды #мгер #волонтеры».
3. Від 26.05.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_80 Дослівно: «Сегодня, в День российского предпринимательства, в рамках федерального партпроекта #Предпринимательство провели масштабный форум «Предпринимательство в новой экономической реальности». Работали пять площадок от эффективности финансовой поддержки предпринимательства, развития самозанятых, молодёжного, социального предпринимательства, реформы КНД до экономической интеграции с Донбассом и освобожденными территориями. Дискуссия по Донбассу и Луганску вызвала мощнейший интерес и предложений здесь поступило наибольшее количество. Какие это предложения? Создать особые экономические зоны на территории Луганской и Донецкой народный республик и обеспечить возврат определённой доли капитальных затрат при строительстве производственных объектов. Закрепить за каждой территорией Донбасса депутатов Госдумы и сенаторов, которые займутся гармонизацией законодательства. Предусмотреть налоговые льготы для предпринимателей, которые будут открывают свои производства в ЛДНР, при условии создания рабочих мест для жителей Донбасса с уровнем зарплаты не менее двух МРОТ. Максимально упростить сертификацию востребованных для восстановления инфраструктуры и внутреннего потребления товаров и освободить их от уплаты НДС и таможенных пошлин. Предусмотреть меры по развитию банковской сети, запустить специальные программы кредитования предпринимателей Донбасса. По мнению участников, получился профессиональный, обстоятельный и честный разговор. Но это только начало большого пути! Впереди - масштабная совместная работа с Правительством, ЦБ России по решению этих задач, но мы полны энергии и энтузиазма! #форум #единаяроссия #своихнебросаем #мывместе #времяпомогать #Zaмир #ертатарстан #ер16 #госдума #экономика #деньроссийскогопредпринимательства».
- протоколом огляду від 13.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Facebook», «Instagram», «Telegram», «Одноклассники». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_97 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_81 встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_97 » зазначив наступні персональні дані: в шапці профілю вказано «Депутат Госдумы, «ЕДИНАЯ РОССИЯ», дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_82 , місто - Красногорськ, сімейний стан - одружений, місце роботи - ОСОБА_98 , сайт - ІНФОРМАЦІЯ_83
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 22 особи та 883 підписники.
Під час детального огляду вказаного профілю виявлено допис від 10 квітня 2022 р., станом на 14:15 год із наступним текстом та відеороликом: «Трофей без боя и сопротивления. От первого лица: ОСОБА_163 - командир танковой роты. Его рассказ о том, как ВСУ сдались без боя, а НАШИ военные - с удовольствием взяли себе на вооружение танк противника.#ZaМир #zaнаших #своихнебросаем».
Разом з тим, зафіксовано допис від 12:22 год 10.04.2022 користувача « ОСОБА_97 » із наступним текстом: «Бойся своих желаний! Европейский Союз выделил Украине 500 млн евро на вооружение, а его Верховный представитель по иностранным делам и политике безопасности Жезеп Боррель пожелал Президенту Зеленскому и украинцам "выиграть войну на поле боя". Напомню, что великий русский писатель ОСОБА_99 в своём романе "Мастер и Маргарита" от лица Воланда предупреждает читателей: "Будьте осторожны со своими желаниями - они имеют имеют свойство сбываться". Боррелю стоит задуматься хотя бы на секунду: если его желание сбудется - куда пойдут обезумевшие от крови и вседозволенности нацисты? И кто станет их следующей целью? МЫ вовремя взяли под контроль ситуацию! Уверен, что тайные мечты о войне давно закрались в головы партнёров Украины. Пусть не сомневаюся, им не суждено сбыться! #ZaМир #ZаНаших #своихНЕбросаем».
В подальшому зафіксовано відеоматеріал, підготовлений 24.03.2022 о 14:22 год із наступним текстовим повідомленням: «Украинские националисты украли у детей их детство
Наша военная операция - это восстановление справедливости и мирной жизни. 8 лет дети ДНР и ЛНР провели в условиях опасности и с пониманием, что война - это их жизнь. Спасибо нашим военным за то, что вы возвращаете мирное небо над головой!».
Проведеним детальним пошуком інших профілів ОСОБА_16 встановлено, що в особи наявна офіційна сторінка, зареєстрована в соціальній мережі «Вконтакте» « ОСОБА_97 », що зареєстрована за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_84 (див. зобр. №7). Так, керівником сторінки являється безпосередньо ОСОБА_16 , посилання на сторінку якого розміщене в графі «контакти».
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Facebook». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Facebook» - ІНФОРМАЦІЯ_44
Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «ОСОБА_162», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку соціальної мережі «Facebook». У подальшому, в пошуковій стрічці було введено установчі дані особи « ОСОБА_97 » та обрано користувача облікового запису « ОСОБА_97 », сторінка якого зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_85
У ході огляду сторінки « ОСОБА_97 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_86 соціальної мережі «Facebook», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, власник сторінки « ОСОБА_97 » в графі «Про себе» вказав наступні відомості: працює - Государственная Дума Российской Федерации; навчався - школа 39 Казань, МИУ им. С. Орджоникидзе; живе у м. Красногорськ; із - Татарстану; у шлюбі. За користувачем облікового запису стежать 920 підписників (див. зобр. №11). Остання активність профілю відмічається 05 жовтня 2021 року.
Під час огляду вищевказаної сторінки в шапці профілю також виявлено електронне посилання на профіль соціальної мережі «Instagram» - kolunov.sergey. Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «ОСОБА_162», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку облікового запису « ОСОБА_100 », сторінка якого зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_87 (див. зобр. №12). Цей профіль є прихованим, зокрема встановлено, що в акаунті 343 дописи, 2170 читачів, стежить 81 особа.
Під час огляду вищевказаної сторінки в шапці профілю виявлено електронне посилання на канал ОСОБА_16 , що зареєстрований на платформі «Telegram» за електронним посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_88
Так, даний телеграм-канал налічує 942 підписники, на аватарці профілю розміщене особисте фото ОСОБА_16 .
Під час детального огляду вказаного телеграм-каналу виявлено наступний репост публікації: «В Мариуполе сдались 1026 военных ВСУ - Минобороны России. В ведомстве отметили, что в числе сложивших оружие 162 офицера. РОССИЯ 24/7 ( ІНФОРМАЦІЯ_89 ».
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Одноклассники». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Одноклассники» - ІНФОРМАЦІЯ_29
Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «ОСОБА_162», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку соціальної мережі «Одноклассники». У подальшому, в пошуковій стрічці було введено установчі дані особи « ОСОБА_97 » та обрано користувача облікового запису « ОСОБА_97 », сторінка якого зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_29
У ході огляду сторінки « ОСОБА_97 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_29 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, у профілі « ОСОБА_97 » зазначаються наступні дані: родился - ІНФОРМАЦІЯ_90 (49 лет), работает - Государственная Дума РФ, подписчики - 2098 человек. На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 10 осіб.
Під час детального огляду вказаного профілю виявлено допис від 10 квітня 2022 р., із наступним текстом та відеороликом: «Трофей без боя и сопротивления. От первого лица: ОСОБА_163 - командир танковой роты. Его рассказ о том, как ВСУ сдались без боя, а НАШИ военные - с удовольствием взяли себе на вооружение танк противника. #ZaМир #zaнаших #своихнебросаем»;
-протоколом огляду від 14 липня 2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінки сайту соціальної мережі «Вконтакте». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_97 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_81 виявлено та зафіксовано наступні публікації автора:
1. Від 07.06.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_91 та наступним текстом: «За 8 лет мы научились жить под обстрелами! Сегодня в Госдуме - делегация парламента ДНР Главное, что необходимо выделить из выступления Председателя Народного Совета ДНР ОСОБА_101 : Признание РФ независимости ДНР - положило начало НОВОМУ этапу в отношениях наших государств! Последние 8 лет были непростыми для жителей Республики: постоянные обстрелы, выведенные из строя объекты инфраструктуры. Регион, находясь в центре Европы, был на грани голода! На Донбассе были закрыты банки, прерваны поставки важных медицинских препаратов и медикаментов, закрыты торговые сети. Без ПОДДЕРЖКИ России на Донбассе могла начаться гуманитарная катастрофа! Россия восстановила Донбассу ПРАВО голоса! Донецк сделает всё, чтобы каждый военный преступник понёс заслуженное наказание. #ЕдинаяРоссия#ZaМир #НамНеВсёРавно #ZаНаших #своихнебросаем # ОСОБА_102 ».
2. Від 30.05.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_92 та наступним текстом: «Предварительное голосование «Единой России» завершено! Ведущая партия страны идёт курсом лидерства и обновления. Обоюдная активность кандидатов и избирателей говорит об усилении гражданской позиции наших граждан. Сплоченность объясняется принятием решения о проведении военной спецоперации на Украине. Программные заявления кандидатов отражают поддержку Вооруженных сил РФ и Президента. Каждый голос, отданный в копилку Предварительного голосования, найдёт своё отражение и отклик в предстоящей осенней выборной кампании. Особую активность проявила наша молодёжь. Много обновлённых кадров - из числа молодых людей в возрасте до 35 лет. Более 1,7 млн избирателей сделали свой выбор из числа 4 000 кандидатов из 68 регионов страны. Первый масштабный опыт Предварительного голосования оправдал себя на все 100%. #ПредварительноеГолосование #ЭПГ2022 #ЕРМО #ЕР50 #ЭПГ2022 #ПГ2022 #ЕдинаяРоссия».
3 Від 04.07.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_93 та наступним текстом: «Спасибо Всем! Красногорск: гала-концерт в поддержку специальной операции на Украине - "МЫ ВМЕСТЕ" #ЕдинаяРоссия #ЕР50 # ОСОБА_103 »;
- протоколом огляду від 14.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Instagram», «Telegram», «Одноклассники». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_104 », профіль якої зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_94 встановлено, що власниця аккаунту, як головне зображення профілю, розмістила особисту фотографію.
Окрім цього, власниця профілю « ОСОБА_104 » зазначила наступні персональні дані: в шапці профілю вказано «Депутат Государственной Думы VIII созыва Член комитета по вопросам семьи, женщин и детей», місто - Калуга, місце роботи - Государственная Дума.
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 770 осіб та 657 підписників.
Під час детального огляду вказаного профілю виявлено репост допису від 23 березня 2022 р., станом на 11:28 год із наступним текстовим повідомленням: «Проведение военной спецоперации Российскими Вооружёнными Силами и факты необыкновенной жестокости украинских националистов заставляют постоянно обращаться к проекту "Без срока давности", чтобы как можно больше говорить о том времени и о зверствах немецких оккупантов. Приведу выдержку из документа, где рассказано об обращении с советскими военнопленными в Калуге в1941 г.: "...военнопленных ... даже в суровые декабрьские морозы содержали в неотапливаемых сараях и конюшнях, лишали теплой обуви и одежды, выводя их на работы в летних гимнастерках и босиком. Большинство отморозило руки, ноги и уши. ...Кормили один раз в день очистками от картошки, сырой мороженной капустой и мясом дохлых лошадей. Испытывая муки голода, пленные были вынуждены питаться отбросами немецких кухонь, помоями и даже конским навозом... красноармейцы использовались на самых тяжелых физических работах, заменяя собой лошадей ...для перевозки грузов.... Пленных запрягали в железнодорожные платформы и в сани, перевозя на них каменный уголь, дрова, кирпичи, бревна... Немецкие солдаты жестоко избивали изнемогающих от усталости пленных плетками, кнутами, сапогами и прикладами, упавших от истощения закалывали штыками, или пристреливали на месте. При отступлении всех расстреляли. На трупах военнопленных имелись следы истязаний и пыток: перерезанное и проколотое горло, кожа, снятая с головы...". Мужества и сил всем нашим бойцам!Мы zа мир без нацизма!»
Разом з тим, зафіксовано репост допису від 11:26 год 23.03.2022 користувачем « ОСОБА_104 » із наступним текстом: «Единогласно принят закон, который предоставит участникам специальной военной операции на территории Украины, Донецкой и Луганской народных республик статус ветерана боевых действий. «Это позволит распространить на них налоговые, транспортные, земельные, жилищные меры социальной поддержки, а также льготы по оплате коммунальных платежей», - сказал Председатель ГД ОСОБА_105 .
В подальшому зафіксовано матеріал, підготовлений 22.03.2022 о 13:39 год із наступним текстовим повідомленням: «Депутаты поддержали инициативу о возбуждении парламентского расследования о биологических лабораториях на Украине. Парламентское расследование инициируется не менее чем одной пятой от общего числа депутатов. В Госдуме было собрано 448 подписей, в том числе свою подпись под обращением поставил Председатель ГД ОСОБА_105 . «Мы выражаем уверенность в том, что все обстоятельства, угрожающие жизни и здоровью граждан Российской Федерации и человечества в целом, должны быть расследованы и стать известны широкой общественности - как в Российской Федерации, так и за рубежом», - говорилось в тексте обращения о возбуждении расследования. Для этого создается комиссия по расследованию обстоятельств, связанных с созданием американскими специалистами биологических лабораторий на территории Украины. Она состоит из сенаторов РФ и депутатов ГД. Справочно: палаты Федерального Собрания в соответствии с законом могут расследовать факты и обстоятельства, имеющие негативные последствия для общества и государства. Парламентское расследование не должно подменять собой дознание, предварительное следствие и судопроизводство, а его срок не может превышать год со дня создания комиссии. По его результатам готовится итоговый доклад, который направят Президенту РФ, в Правительство РФ и опубликуют в интернете. ІНФОРМАЦІЯ_166.
Проведеним детальним пошуком інших профілів ОСОБА_12 встановлено, що в особи наявна офіційна сторінка, зареєстрована в соціальній мережі «Вконтакте» «ОСОБА_164 | Депутат Госдумы РФ», що зареєстрована за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_167 . Так, в розділі «Інформація» зазначається, що ОСОБА_12 є «депутатом Государственной Думы VIII созыва по избирательному округу № 99 (Калужский - Калужская область). Член комитета по вопросам семьи, женщин и детей. Фракция: "Единая Россия" НОМЕР_2 АДРЕСА_1 ».
Так, керівником сторінки являється безпосередньо ОСОБА_12 , посилання на сторінку якої розміщене в графі «контакти».
Разом з тим, під час пошуку додаткових профілів у соціальних мережах, в пошуковій стрічці мережі «Instagram» було введено ключові слова « ОСОБА_104 », внаслідок чого серед акаунтів користувачів було виділено один, із фотозображенням ОСОБА_12 , що зареєстрований за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_168 . Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «ОСОБА_162», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку облікового запису « ОСОБА_106 » (див. зобр. №9). Зокрема, встановлено, що в акаунті розміщено 43 дописи, 635 читачів, стежить 175 осіб.
Надалі, при повторному пошуку в пошуковій програмі «Google», за допомогою клавіатури було внесено ключові поняття «ОСОБА_164 Telegram». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було обрано користувача облікового запису « ОСОБА_104 », що зареєстрований на платформі «Telegram» за електронним посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_95
Так, даний телеграм-канал налічує 199 підписників, на аватарці профілю розміщене особисте фото ОСОБА_12 .
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Одноклассники». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Одноклассники» - ІНФОРМАЦІЯ_29 .
Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.з. «ОСОБА_162», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку соціальної мережі «Одноклассники». У подальшому, в пошуковій стрічці було введено установчі дані особи « ОСОБА_104 » та обрано користувача облікового запису « ОСОБА_107 », сторінка якого зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_96
У ході огляду сторінки « ОСОБА_107 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_97 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власниця аккаунту, як головне зображення профілю, розмістила особисту фотографію.
Окрім цього, у профілі « ОСОБА_107 » зазначаються наступні дані: родился - ІНФОРМАЦІЯ_169 (43 года), живет в Калуга, в браке с ОСОБА_108 , окончила школу 3 школа, окончила школу 5 школа, подписчики - 19 человек. На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 157 осіб.
Під час детального огляду вказаного профілю з'ясовано, що остання активність користувача здійснювалась 15.02.2021 р., після чого записів на сторінці не виявлено;
- протоколом огляду від 17 липня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ. Далі, вибрано посилання на офіційну сторінку Державної Думи РФ «ГОСУДАРСТВЕННАЯ ДУМА ФЕДЕРАЛЬНОГО СОБРАНИЯ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ» із анкетою на депутата за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_170.
Зокрема, в шапці профілю зазначається, що ОСОБА_12 являється депутатом Державної Думи, що вибраний в складі федерального списку кандидатів, висунутих Всеросійською політичною партією «Единная Россия».
Під час огляду інформації щодо результатів голосування депутатів партії «Единая Россия» від 15.07.2022 року зафіксовано, що ОСОБА_12 проголосував «за» у наступному проекті, а саме: «(первое чтение) О проекте федерального закона № 161920-8 "О внесении изменений в статьи 3 и 4 Федерального закона "О ветеранах" (о предоставлении статуса ветерана боевых действий и инвалида боевых действий военнослужащим органов федеральной службы безопасности, выполнявшим задачи по отражению вооруженного вторжения на территорию Российской Федерации, а также в ходе вооруженной провокации на государственной границе и приграничных территориях субъектов Российской Федерации, прилегающих к районам проведения специальной военной операции на территориях Украины, Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики с 24 февраля 2022 года)»;
- протоколом огляду від 19.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Instagram», «Одноклассники». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_109 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_98 встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_109 » зазначив наступні персональні дані: «День народження: ІНФОРМАЦІЯ_171 Мiсто: Сызрань Мiсце роботи: Государственная Дума. На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 571 особа та 318 підписників.
Під час детального огляду інформаційного контенту, що розміщується користувачем на стіні профілю, виявлено допис, опублікований о 14:24 год 11.03.2022 р. із наступним текстом: «В любом кризисе самое уязвимое положение - у детей. Как отец четверых детей, пусть и уже взрослых, прекрасно понимаю это. Поэтому полностью поддерживаю, что в нынешней ситуации мы должны еще более сплоченным кругом встать на защиту интересов и наших детей, и детей Донбасса. Президентом ОСОБА_110 уже одобрена инициатива по упрощению опеки над сиротами из ЛНР и ДНР российскими семьями. Кроме того, принято решение о новых выплатах с 1 апреля нуждающимся семьям с детьми от 8 до 16 лет - это еще один шаг в создании комплексной системы поддержки семей. «Перезагрузка» во многих сферах жизни нашей страны позволила направить дополнительные ресурсы и на развитие детской медицины, образования, инфраструктуры детского отдыха. Хочется верить, что эта работа создаст прочную базу не только для сохранения благополучия наших детей, но и для его укрепления в будущем. А нам, взрослым, сегодня - сил и стойкости в планомерном достижении этих целей».
Надалі, в соціальній мережі «Instagram», в панелі пошуку введено ключові слова « ОСОБА_109 », після чого виявлено акаунт «trifonov.life», зареєстрований за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_99 Зокрема встановлено, що в акаунті 222 публікації, 1502 читачі, стежить 50 осіб.
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Одноклассники». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Одноклассники» - ІНФОРМАЦІЯ_29
У ході огляду сторінки « ОСОБА_109 » за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_100 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, у профілі « ОСОБА_109 » зазначаються наступні дані: «Генеральный директор АО «ТЯЖМАШ». Родился ІНФОРМАЦІЯ_172 Подписчики 895 человек».
Під час детального огляду сторінки користувача зафіксовано допис від 18.03.2022 наступного характеру, дослівно: «Сегодня восьмая годовщина воссоединения России с Крымом. Всех - с Крымской весной, торжеством свободы, глубоко личным и в то же время всенародным праздником!»;
- протоколом огляду від 15 липня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ. Далі, вибрано посилання на офіційну сторінку Державної Думи РФ «ГОСУДАРСТВЕННАЯ ДУМА ФЕДЕРАЛЬНОГО СОБРАНИЯ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ» із анкетою на депутата за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_173.
Зокрема, в шапці профілю зазначається, що ОСОБА_18 являється депутатом Державної Думи, що вибраний в складі федерального списку кандидатів, висунутих Всеросійською політичною партією «Единная Россия».
Під час огляду інформації щодо результатів голосування депутатів партії «Единая Россия» від 15.07.2022 року зафіксовано, що ОСОБА_18 проголосував «за» у наступному проекті, а саме: «(первое чтение) О проекте федерального закона № 161920-8 "О внесении изменений в статьи 3 и 4 Федерального закона "О ветеранах" (о предоставлении статуса ветерана боевых действий и инвалида боевых действий военнослужащим органов федеральной службы безопасности, выполнявшим задачи по отражению вооруженного вторжения на территорию Российской Федерации, а также в ходе вооруженной провокации на государственной границе и приграничных территориях субъектов Российской Федерации, прилегающих к районам проведения специальной военной операции на территориях Украины, Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики с 24 февраля 2022 года)»;
-протоколом огляду від 17.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Одноклассники». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_111 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_101 встановлено, що власник акаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, користувач профілю « ОСОБА_111 » зазначила наступні персональні дані: день народження: ІНФОРМАЦІЯ_174, місто: Уфа, сімейний стан: замужем, освіта: БГМУ '75. На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано 455 підписників.
Під час огляду особистого профілю користувача « ОСОБА_111 », виявлено публікацію від 01.04.2022 (21:00 год) із наступним текстовим коментарем: «Первые итоги экспертизы ужасают. Годами в Украине велась целенаправленная работа по искажению истории. Украинским школьникам прививали ненависть к России. На пресс-конференции, посвященной экспертизе учебников, найденных на освобождённых территориях Украины, министр просвещения России ОСОБА_112 привел цитату из одного учебника: "Россия - потенциальный враг Украины. Современная Украина нуждается в компактной, мобильной, хорошо подготовленной армии, которая может обеспечить обороноспособность государства в условиях агрессии РФ". А в учебниках географии Украина вообще противопоставляется РФ. "Мы - европейцы. Наш характер, внешность, наша судьба европейская, а не азиатские и евразийские", - привел цитату ОСОБА_165. Все это проиллюстрировано символикой Евросоюза и НАТО. Работа по анализу искажения фактов еще ведется. А пока учебники переданы в парк «Россия - моя история», где все желающие могут ознакомиться с фактами искажения истории и географии в украинских учебных материалах. #СвоихНебросаем #МыВместе #ВремяПомогать #Zaмир».
Надалі, при огляді новинного контенту, виявлено допис від 15.03.2022 (12:10 год) із фотозображенням та наступним текстовим коментарем: «Дорогие друзья! В этот день мы празднуем восьмую годовщину знаменательного события - воссоединения Крыма и Севастополя с Россией! Просто напомню вам, что за вхождение в состав России проголосовали 97% избирателей Республики Крым и 95,6% севастопольцев. Это просто числа, но за ними стоят реальные человеческие жизни и судьбы. И наблюдая с огромной болью за трагическими событиями на Донбассе, мы понимаем, от какой страшной беды мы защитили народ Крыма и Севастополя. Сегодня мы не только отмечаем «Крымскую весну», но и выражаем поддержку жителям Донецкой и Луганской народных республик, а также Вооруженным Силам России, которые участвуют в специальной операции на Украине для сохранения безопасности нашей страны. Zа мир! Zа Россию! Zа Президента! #РиммаУтяшева #РоссияДонбассКрым #МыВместе #СвоихНеБросаем Единая Россия Башкортостан ЕДИНАЯ РОССИЯ Фракция "Единая Россия" в ГД ФС РФ».
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Одноклассники». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Одноклассники» - ІНФОРМАЦІЯ_29
Після натискання лівою кнопкою маніпулятора, т.зв. «ОСОБА_162», на вищевказаному посиланні, мережа «Інтернет» відобразила стартову сторінку соціальної мережі «Одноклассники». У подальшому, в пошуковій стрічці було введено установчі дані особи « ОСОБА_113 » та обрано користувача облікового запису « ОСОБА_113 », сторінка якої зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_102
У ході огляду сторінки « ОСОБА_113 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_103 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістила особисту фотографію.
Окрім цього, у профілі « ОСОБА_113 » зазначаються наступні дані: «Родилась ІНФОРМАЦІЯ_175 (70 лет). Подписчики 8 человек»;
- протоколом огляду від 15 липня 2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінки сайту соціальної мережі «Вконтакте». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_111 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_101 виявлено та зафіксовано ряд наступних публікацій автора, зокрема:
1. Від 14.07.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_104 «Провела выездной прием граждан, который прошел в санатории «Связист» в Уфе. Сегодня этот санаторий стал пунктом временного размещения вынужденных переселенцев из Луганской и Донецкой народных республик. Вопросов было много. Обратились более 20 человек. Люди пережили немало трудностей, и наша задача - сделать их жизнь спокойной и благополучной. Мы должны помогать и пожилым в достижении активного долголетия, и молодым - чтобы они росли здоровыми, строили семьи, рожали детей и были уверены в своем будущем. Вопросы жителей ПВР «Связист» касались самых разных сфер жизни: медицины и здравоохранения, образования, трудоустройства, получения документов. К примеру ОСОБА_114 обратилась с просьбой приобрести слуховой аппарат для мамы. Два месяца назад женщину вместе с матерью эвакуировали из Мариуполя в Уфу. Из-за боевых действий 65-летняя пенсионерка лишилась слуха. Для его восстановления необходимо приобрести специальный аппарат. Вопрос решился в рамках приема?- в течение недели слуховой аппарат будет доставлен по месту временного проживания переселенцев. Конечно, старалась помочь каждому, кто пришел на прием: что-то удалось решить на месте, часть вопросов - поручена ответственным лицам, и их оперативное исполнение буду держать на личном контроле.
Отдельно хочу отметить и поблагодарить наших медиков, которые помогают вынужденным переселенцам - все прикреплены к больницам, все прошли осмотры, получают необходимое лечение и медикаменты. Люди не остаются без внимания. Подобные приемы граждан в пунктах временного пребывания будут продолжаться на постоянной основе, поскольку у вынужденных переселенцев возникает немало ежедневных бытовых проблем и организационных моментов, и они требуют скорейшего разрешения. Подробнее в видеосюжете: ІНФОРМАЦІЯ_176..ІНФОРМАЦІЯ_177».
2. Від 07.07.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_178 «Вот и завершилась весенняя сессия Госдумы, которую уже нарекли "антикризисной". Почти половина принятых в весеннюю сессию законов были инициированы «Единой Россией». Было внесено 588 законопроектов, приняты 292. На законодательном уровне мы обеспечили защиту граждан, выполнение социальных обязательств и поддержку экономики. Это и мораторий на проверки бизнеса, поддержка лизинга, снижение требований к офсетным контрактам, упрощение антимонопольных мер, поддержка российских инвесторов. Насыщенной была работа и нашего Комитета по охране здоровья. Работали по целым блокам законопроектов, направленных на поддержку граждан, регионов и бизнеса в условиях санкций. Упростили ввод лекарств на российский рынок, ввели своего рода фильтр от ненадежных поставщиков лекарств и медицинских изделий - уведомлять о прекращении производства или поставок теперь нужно не менее, чем за полгода. Установили специальный порядок оказания медицинской помощи иностранным гражданам и лицам без гражданства. Федеральные органы власти могут определять случаи и порядок оказания первичной медицинской помощи, а также высокотехнологичного лечения вне медицинских организаций. Нововведение нацелено на избежание проволочек, к примеру, при приеме и размещении беженцев из ЛНР и ДНР. Также мы приняли важный законопроект, который расширяет возможности для заготовки плазмы крови при производстве лекарственных препаратов. И законодательно закрепили право на бесплатную госпитализацию родителей с детьми-инвалидами в стационарах. Существенно расширили меры социальной поддержки детей-сирот. Они получили преимущественное право поступления в техникумы и колледжи. Кроме того, дети-сироты до получения собственного жилья смогут зарегистрироваться по адресу местной администрации и получать социальные выплаты. Это решение затронет 219 тыс. детей-сирот. Также по новому закону подростки, которым установлена пенсия по инвалидности или потере кормильца, при трудоустройстве по направлению центра занятости сохранят социальные доплаты к ней. Для поддержки многодетных семей внесли изменения в законодательство, которые позволят им погасить ипотеку с помощью государства. Также проезд в электричках для детей до семи лет стал бесплатным во всех регионах РФ. Для получения льготы необходимо предъявить свидетельство о рождении ребенка. Приняли закон о снижении бюрократической нагрузки на педагогов: учителя и педагоги будут освобождены от излишней отчетности, что позволит им сосредоточиться на образовании и воспитании школьников. А из закона «Об образовании» исключили понятие «образовательная услуга». Это будет способствовать повышению престижа профессии учителя. Ужесточили наказания для педофилов и ввели ответственность за опасное вождение. Для тех, кто лишен водительских прав и ранее уже дважды привлекался к административной ответственности за управление транспортным средством без наличия на это права, предлагается предусмотреть уголовную ответственность. Срок лишения свободы составит до года, для рецидивистов - до двух лет. Работа продолжается. Впереди региональные недели, а значит новые встречи с жителями и новые наказы, которые пойдут в работу осенней сессии 2022 года. #ОСОБА_166 #Госдума #ЕдинаяРоссия».
3. Від 10.06.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_179 «На этой неделе с официальным визитом в России находилась делегация парламента ДНР - Народного Совета Донецкой Народной Республики. Коллеги приехали к нам в Госдуму. Обсуждали планы по восстановлению мирной жизни в Донбассе, вопросы гармонизации законодательства РФ и ДНР, а также дальнейшее сотрудничество между Государственной Думой и Народным Советом Республики. Председатель Народного Совета ДНР ОСОБА_167 в своем выступлении на пленарном заседании отметил, что последние восемь лет были непростыми для жителей республики. Постоянные обстрелы, выведение из строя объектов инфраструктуры, закрыты банки, торговые сети, прерваны поставки важных медицинских препаратов и медикаментов. Регион практически в самом центре Европы был на грани голода! «Но не стала мириться с таким порядком вещей только Россия. Украина всегда боялась голоса Донбасса и, даже пойдя на нас войной, заглушить его не смогла. Россия же нам наше право голоса восстановила. Без ее поддержки в республике могла начаться гуманитарная катастрофа», - добавил ОСОБА_167. Выступление слушала со слезами на глазах. Уверена, что все мои коллеги ощутили такую же палитру чувств: волнения, единения, чувства долга и взаимной ответственности. Сегодня это наш долг - помочь скорее восстановить мирную жизнь в ДНР, ЛНР и поддержать русский народ Русского Донбасса. #ОСОБА_166 #Zамир #мывместе #своихнебросаем #времяпомогать»;
- протоколом огляду від 17.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Telegram». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_115 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_105 встановлено, що власниця аккаунту як головне зображення профілю, розмістила особисту фотографію.
Окрім цього, користувач профілю « ОСОБА_111 » зазначила наступні персональні дані: День рождения: ІНФОРМАЦІЯ_180. Место работы: Государственная Дума Сайт: ІНФОРМАЦІЯ_106
Надалі, за вказаним у вищезазначеному профілі електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_107 перейдено у телеграм-канал користувача « ІНФОРМАЦІЯ_108 », що зареєстрований на платформі «Telegram».
При огляді профілю встановлено, що у власниці профілю «ІНФОРМАЦІЯ_108» 3,68К підписників.
Надалі, в пошуковій панелі соціальної мережі «Instagram» введено ключові слова « ОСОБА_115 » та виокремлено профіль користувача « ОСОБА_116 », що зареєстрований за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_109
- протоколом огляду від 25.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайту соціальних мереж «Telegram». В ході огляду користувача у телеграм каналі « ІНФОРМАЦІЯ_108 », що зареєстрований на платформі «Telegram» виявлено та зафіксовано наступні дописи автора, а саме:
1. Від 07.07.2022: «Ненависть киевского режима к своим же жителям гораздо больше, чем к России. Сегодня в пленарном заседании участвуют парламентарии Народного совета ДНР во главе с его председателем ОСОБА_117 . Комитеты Госдумы РФ помогут сформировать законодательство ДНР. Председатель парламента ДНР отметил, что последние восемь лет были непростыми для жителей республики: постоянные обстрелы, выведение из строя объектов инфраструктуры. Республика развивается в очень сложных условиях: закрыты банки, прерваны поставки важных медицинских препаратов и медикаментов, закрыты торговые сети, и регион практически в самом центре Европы был на грани голода. И сегодня в своем выступлении депутат Госдумы ОСОБА_118 ІНФОРМАЦІЯ_181 сравнил происходящее в Донбассе с методами международных террористов, когда используют мирных жителей в качестве живого щита. Что думаю по этому поводу… Жители Донбасса всегда были для Украины чужими. И эти восемь лет издевательств, и стратегия «выжженной земли» сейчас только доказывают это. Иначе зачем прицельно и неизбирательно бомбить населённые пункты, промышленные предприятия и гражданскую инфраструктуру, если бороться нужно с армией? То же самое происходит сейчас с Запорожьем и Херсоном. Обстрелы и блокировка счетов граждан. Зачем? Всё это демонстрация отказа от территорий и людей. Государство не даёт им никаких гарантий. Разве это нормально? Нет. И поэтому вполне справедливо, что Россия вступилась за защиту своих границ и одновременно дала людям надежду на будущее, гарантии и социальную защищенность».
2. Від 03.07.2022: «Мысль о вхождении Донбасса в состав России всё чаще обсуждается среди местного населения И это логично - люди нуждаются в защите и гарантиях того, что их будущему не угрожает острое желание кого-то «войти в НАТО». При этом с помощью России Донбасс сможет достаточно оперативно восстановить свой экономический потенциал, который выше, чем уровень самообеспеченности. Этот потенциал в следующем. Во-первых, уникальные природные ресурсы: - крупнейшее в Европе месторождение каменного угля, - редкоземельные металлы, включая литий, который пока не добывается в России, но очень нужен нашему производству. Во-вторых, Донбасс - мощный промышленный кластер: наличие черной металлургии, развитое машиностроение, химическая промышленность, производство строительных материалов. В-третьих, развитие сельское хозяйство и пищевая промышленность. В-четвертых, есть потенциал в возможностях открывающегося транспортного коридора, а в перспективе - даже туристическая привлекательность освобождённых городов на Азовском море. Поэтому вхождение Донбасса в состав России принесёт пользу всем сторонам. Ну, кроме НАТО, конечно».
3. Від 10.05.2022: «Интересное. Политологи, участники круглого стола ІНФОРМАЦІЯ_110 ЭИСИ, обосновали новое понятие «Донбасский консенсус». Через 8 лет после «Крымского консенсуса» возник новый стимул к сплочению российского общества, объединившему граждан разных взглядов вокруг фигуры Президента. Что интересно. Социологи зафиксировали среди настроений россиян надежду и тревогу из-за неопределенности будущего. Думаю, мы все это немного чувствуем. «Именно эти эмоции и формируют ключевые запросы в адрес государства и высшего руководства. А именно: запрос на защиту - как всей страны, так и граждан; запрос на уверенность в победе, в экономическую устойчивость и в правоте; запрос на единство: «мы россияне», «мы вместе противостоим злу» - отметил директор по политическому анализу Института социального маркетинга Виктор Потуремский. Вчерашняя речь Президента на параде в День Победы отвечала этим запросам. «Несмотря на все разногласия в международных отношениях Россия всегда выступала за создание равной и неделимой безопасности. В декабре прошлого года мы предложили заключить договор по гарантиям безопасности. Все напрасно! Страны НАТО не захотели нас услышать. А это значит, что на самом деле у них были совершенно другие планы. И мы это видели. В открытую шла подготовка к карательной операции на Донбассе, к вторжению на наши исторические земли, включая Крым, блок НАТО начал активное военное освоение прилегающих к нам территорий. Таким образом создавалась абсолютно неприемлемая для нас угроза. Все говорило о том, что столкновение с неонацистами, бандеровцами неизбежно. Мы видели, как опасность росла с каждым днем. Россия дала упреждающий отпор агрессии, это было вынужденное, своевременное и единственно правильное решение. Решение суверенной, сильной страны»;
- протоколом огляду від ІНФОРМАЦІЯ_185 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Instagram», «Одноклассники», «Facebook». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_119 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_111 встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_119 » зазначив наступні персональні дані: «День народження: ІНФОРМАЦІЯ_182 Мiсто: Ивановское Сімейний стан: одружений Мiсце роботи: Государственная Дума Сайт: ІНФОРМАЦІЯ_183». На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано 8157 осіб «друзів» та 387 підписників.
Разом з тим, під час аналізу інформаційного наповнення сторінки, виявлено допис від ІНФОРМАЦІЯ_185 (01:22 год) із фотозображеннями та заголовком: «ІНФОРМАЦІЯ_184».
В подальшому зафіксовано допис, розміщений о 17:02 год 16.04.2022 із наступним текстом: «Встретился с членами мытищинского Военно-исторического клуба «Штандарт». Воспитанники клуба занимаются сохранением памяти о героических событиях в истории России, проходят начальную военную подготовку и изучают военную технику. Особое внимание клубом уделяется воспитанию патриотизма и гражданственности подрастающего поколения, а также популяризации отечественной военной истории. Уверен, ребята приложат максимум усилий при подготовке к празднованию Дня Победы: окажут необходимую помощь ветеранам округа, помогут привести в порядок обелиски. Кроме того, надеюсь на то, что ребята не останутся в стороне и в вопросе сбора гуманитарной помощи жителям Донбасса. Наше подрастающее поколение должно знать истинные цели и задачи проводимой Вооруженными силами Российской Федерации специальной операции на Украине, важно и «фильтровать» в огромном количестве информации фейки. Сегодня военно - патриотическое воспитание молодёжи особенно актуально. Для будущего России важно воспитание гордости и уважения к Родине, сохранение и приумножение патриотических традиций, повышение авторитета военной службы среди молодежи. Сегодняшние юнармейцы - это будущие защитники Отечества! #ОСОБА_168 #Подмосковье #Мытищи».
Надалі виявлено підготовлений 14.04.2022 року о 15:12 год наступний допис: «Тернопольский «малый Сталинград». 14 апреля 1944 года войска 1-го Украинского фронта освободили город Тарнополь (сегодня - Тернополь, Украина). Мощные наступления, которые вела Красная армия на территории Правобережной Украины в первые месяцы 1944 года, обернулись огромными потерями для немецко-фашистских захватчиков. Создались условия для завершения освобождения юго-западных районов Украины и выхода к границе Советского Союза. Для разделения немецкой группы армий «Юг» на части и дальнейшего их уничтожения, Ставкой Верховного Главнокомандования было принято решение нанести практически одновременно несколько сокрушительных ударов. Проскуровско-Черновицкую наступательную операцию (4 марта - 17 апреля 1944), ставшую одним из них, выполняли войска 1-го Украинского фронта под командованием маршала ОСОБА_120 . Задачей фронта был разгром войск противника в районе Кременец, Тернополь, Староконстантинов, затем (вместе с 40-й армией 2-го Украинского фронта) - ликвидация основных сил 1-й танковой армии гитлеровцев. Для выполнения задачи была проведена масштабная перегруппировка войск. Операция, ставшая частью «второго сталинского удара», началась 4 марта 1944 года мощным ударом нашей артиллерии. Наступая, красноармейцы прорвали немецкую оборону, сумели продвинуться на 70-80 км, захватив участок железной дороги Львов-Одесса (основной путь обеспечения всего южного крыла немецких войск). К 10 марта с тяжёлыми боями передовые части Красной армии вышли на рубеж Тернополь, Волочиск, Проскуров. Угроза потери контроля над железной дорогой и разрыва фронта армий «Юг» привела к вводу дополнительных сил и ужесточению контратак противника. Сопротивление фашистов и труднопроходимое весеннее бездорожье приостановило дальнейшее продвижение войска 1-го Украинского фронта на главном направлении. Части 322-й и 336-й стрелковых дивизии, успевшие занять к 11 марта несколько районов Тернополя, под шквальным огнём опорных пунктов вынуждены были отступить и занять позиции в 5 километрах от города. Ожесточенные бои вокруг Тернополя не утихали до 20 марта. И хоть позиции противника были крепки, отбросить красноармейцев он так и не смог. Победоносный штурм по взятию Тернополя начался 13 апреля. Больше суток 302-я стрелковая дивизия (при поддержке 336-й дивизии) непрерывно вела огонь, занимая квартал за кварталом. В городе оставались лишь брошенные немцами раненные, в то время как остатки немецких частей в количестве 1500 человек под прикрытием трёх самоходных орудий сумели вырваться и укрепиться в Загребелье (сегодня - городской парк Тернополя). Это село ещё до начала операции было превращено фашистами в крепкую оборонительную позицию на случай отступления, но под прицелом наших дивизий и авиации беглецы были беззащитны. В ночь на 16 апреля гитлеровцы двумя группами по 700 человек в разных направлениях пошли на прорыв, точнее, на верную гибель, так как из этого котла живыми выбраться смогли лишь считаные немецкие солдаты (по некоторым данным 57 человек)».
Надалі, в соціальній мережі «Instagram», в панелі пошуку введено ключові слова « ОСОБА_119 », після чого виявлено акаунт «ІНФОРМАЦІЯ_186», зареєстрований за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_112 Зокрема, встановлено, що в акаунті 2874 публікацій, 5547 читачів, стежить 4604 особи.
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Одноклассники». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Одноклассники» - ІНФОРМАЦІЯ_29
У ході огляду сторінки « ОСОБА_119 » за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_29 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, у профілі « ОСОБА_119 » зазначаються наступні дані: «Родился ІНФОРМАЦІЯ_187 (56 лет) Живет в г. Черноголовка (Ногинский район) Работает в Государственная Дума Федерального Собрания Российской Федерации Работал в Московская областная Дума Подписчики 17 человек. В друзях зафіксовано 531 особу.
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Facebook». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Facebook» - ІНФОРМАЦІЯ_44
У ході огляду сторінки « ОСОБА_119 » в соціальній мережі «Facebook», встановлено, що власник профілю як головне зображення розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, у користувача сторінки « ОСОБА_119 » в графі «Про себе» зазначається наступне: «депутат у Государственная Дума. Навчався у ОСОБА_121 военное училище. Навчався у ЛВОКУ им. ОСОБА_122 . Вивчав Юридический факультет у Петрозаводский государственный университет. У шлюбі. Стежать 937 осіб. ІНФОРМАЦІЯ_186. ІНФОРМАЦІЯ_188».
Так, за допомогою вищевказаного опису, де зазначаються активні електронні посилання на додаткові акаунти особи, нами перейдено на сторінку користувача « ОСОБА_119 », що зареєстрована в соціальній мережі «Telegram» за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_113 Профіль налічує 230 підписників;
- протоколом огляду від ІНФОРМАЦІЯ_114 , з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінки сайту соціальної мережі «Вконтакте». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_119 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_111 виявлено та зафіксовано ряд наступних дописів автора, зокрема:
1. Від 22.07.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_115 «Ещё один центр помощи жителям освобождённых в ходе специальной военной операции территорий открыт «Единой Россией» в Северодонецке. В нём можно получить продукты, средства гигиены, детское питание. Скоро в населённых пунктах рядом с городом откроется ещё несколько гуманитарных центров. «Единая Россия» непрерывно оказывает всестороннюю помощь эвакуированным жителям Донбасса, а также тем, кто остался в ЛДНР и на освобождённых территориях. #СвоихНеБросаем #МыВместе #ВремяПомогать #ZaМир».
2. Від 20.07.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_189 «В Военно-техническом музее провели круглый стол с участниками автопробега, посвященного 80-летию Сталинградской битвы. В ходе обсуждения подняли важнейшие для нашего общества вопросы: сохранение исторической памяти, организация поисковой работы, патриотическое воспитание подрастающего поколения. Все это крайне важно и необходимо, особенно сейчас, в ходе проведения инициированной Верховным ОСОБА_123 спецоперации по защите жителей Донбасса. Наше будущее поколение должно знать историю, имена истинных героев, защищавших мир от фашизма в период Великой Отечественной войны и специальной военной операции, и всегда помнить, какой ценой наши солдаты обеспечивали и продолжают обеспечивать мир во всем мире! #ОСОБА_168 #ВоенноТехническийМузей #СвоихНеБросаем #МыВместе #ZаМир».
3. Від 08.07.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_190 «Гражданство РФ получили уже полмиллиона жителей Донецкой народной республики. Здесь уже работают 2 пункта выдачи российских паспортов. Планируется открытие новых, благодаря чему будет ускорена выдача паспортов жителям Донбасса с освобождённых территорий. Любой житель ДНР может получить паспорт, никуда не выезжая. Мы вместе! Мы - россияне! #СвоихНеБросаем #МыВместе #ВремяПомогать #ZaМир».
4. Від 30.06.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_191 «Единая Россия» и делегация Народного совета ЛНР определили направления работы по интеграции Прошедшая встреча «Единой России» с представителями Народного совета ЛНР была посвящена планам по восстановлению мирной жизни на Донбассе, а также взаимодействию для синхронизации законодательства ЛНР с российским. Экономическая, законодательная и социокультурная интеграция нашей страны и Донбасса - безусловная задача, которая не вызывает никаких сомнений. Особое внимание партия уделяет поддержке детей. К 1 сентября школы народных республик будут обеспечены качественными учебниками, книгами русской литературы. Договорённость об этом уже достигнута с Минпросвещения. Сам я принимал активное участие в акции партии «Книги-Донбассу». На сегодняшний день неравнодушные жители Подмосковья собрали и уже передали 28 тысяч книг на Донбасс. Хочу поблагодарить каждого причастного к этой акции! Считаю, что наша обязанность - учить детей по книгам, в которых не переписана история России, в которых герои - не фашисты, а те, кто спасал весь мир от них! #СвоихНеБросаем #МыВместе #ВремяПомогать #ZaМир»;
5. Від 28.06.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_192 «Сегодня на пленарном заседании в Государственной Думе выступил Председатель Народного Совета ЛНР ОСОБА_85 . По его словам, Донбассу и Луганску в целом помогла гуманитарная помощь России, за что жители этих регионов благодарны. «Именно Россия не дала сердцу Донбасса перестать биться», - сказал в ходе своего выступления Председатель парламента ЛНР. Кроме того, состоялось заседание Комитета по бюджету и налогам, на котором рассмотрели отдельные меры налоговой поддержки граждан. #ОСОБА_168 #ГосДума»;
- протоколом огляду від ІНФОРМАЦІЯ_185 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Facebook», «Instagram», «Telegram». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_124 », сторінка якого зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_116 встановлено, що власник профілю як головне зображення розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, у користувача сторінки « ОСОБА_124 » в графі «Про себе» зазначається наступне: «Працює в Российские социологические исследования. Працює в Инвестиционная деятельность предприятия. Навчався у Lomonosov Mascow State University. Навчався у University of North Carolina at Wilmington. Живе у Moscow, Russia. Із Красногорськ. У шлюбі. Стежать 7 осіб. Followers 11.56M. Joined 2012. Subscription Channel 564. Followers 5.43M safecryptotrades.com.
В подальшому, в соціальній мережі «Facebook» було зафіксовано додатковий обліковий запис « ОСОБА_124 », сторінка якого зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_117
Надалі, в соціальній мережі «Instagram», в панелі пошуку введено ключові слова « ОСОБА_125 », після чого виявлено акаунт «ІНФОРМАЦІЯ_193», зареєстрований за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_118 Зокрема встановлено, що в акаунті 8852 публікації, 992 тис. читачів, стежить 64 особи.
Так, за допомогою вищевказаного опису, де зазначаються активні електронні посилання на додаткові акаунти особи, нами перейдено на сторінку користувача « ОСОБА_126 », що зареєстрована в соціальній мережі «Telegram» за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_119 Профіль налічує 44,4к підписників;
- протоколом огляду від 23.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайту соціальних мереж «Telegram». В ході огляду користувача « ОСОБА_126 », що зареєстрована в соціальній мережі «Telegram» за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_120 профіль налічує 68,3к підписників. Здійснюючи огляд новинного контенту на особистому каналі особи, виявлено та зафіксовано у протоколі наступні публікації:
1. «Единогласно за тех, кто на передовой! Сегодня мы единогласно приняли в первом чтeнии законопроект о наделении гражданских лиц, привлеченных к выполнeнию задач в ходе специальной военной операции на Украине, статуcом ветеранов боевых действий. Законопроект о наделении гражданских лиц, привлеченных к выполнению задач в ходе специальной военной операции на Украине (СВО) таким статусом - это правильная и нужная мера, направленная на поддержку наших героев. Это народный закон, который станет фундаментальной основой в части гарантий всех трудящихся на передовой. Очень важно понимать: для нас, рядовых граждан России - все отважные люди, принявшие решения помогать Донбассу и трудиться на освобождённых территориях - настоящие бойцы. Каждый в своей сфере: от строителей до врачей! И все они, как никто другой должны иметь право получить статус ветерана боевых действий».
2. «Своих не бросаем! Один из важнейших законопроектов, который мы обсуждали на этой неделе - о наделении гражданских лиц, привлеченных к выполнению задач СВО, статусом ветеранов боевых действий. Законопроект внесён партией " ІНФОРМАЦІЯ_121 ". Речь идет о гражданском персонале Вооруженных сил РФ, ремонтных бригадах, врачах и других специалистах, которые сегодня на передовой, делают все от них зависящее. Знаю, сколько гражданских служащих, медработников, строителей, инженеров в эти дни находятся на Донбассе, помогают восстанавливать комфортную жизнь простых людей. По праву Герои, которых мы должны поддерживать. "Ветеран боевых действий" - это статус, который подчёркивает заслуги человека перед Отечеством, его служение Родине в самое нужное время! Пусть наши Герои будут всегда здоровы, бодры духом и уверены: Россия по достоинству оценит их труд!»
3. «Как только ловишь западное лицемерие за хвост, сразу начинаются визги либералов. В их числе - отпетые мерзавцы, предатели и заблудшие овцы. Они всегда готовы голословно защищать политику своих идейных патронов. Стоило мне обратить внимание на голивудскую режиссуру поездки прекрасной актрисы ОСОБА_169 во Львов, как начался балаган и стремление заболтать тему. Блогеры вводят своих читателей в заблуждение. Мнимые претензии: а что мешало и тебе раньше ехать на Донбасс? Отвечаю. Перед тем как вводить читателей в заблуждение изучите вопрос. Может быть, хоть после этого, вы будете выглядеть немножко профессиональней. Моя гражданская деятельность по поддержке людей на Донбассе велась все эти 8 лет. Гуманитарная и правозащитная работа, активная поддержка и адресная помощь людям - все это было частью нашей общественной жизни. А кто не верит - поднимите свои пятые точки и езжайте в Донецк и Луганск, где за последние несколько лет нами были установлены спортивные объекты для молодежи от проекта "Трезвая Россия"! С ваших диванов ракурс не тот!»;
- протоколом огляду від ІНФОРМАЦІЯ_185 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Telegram», «Одноклассники» «Instagram». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_127 », профіль якої зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_122 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, на сторінці « ОСОБА_127 » вказано наступні відомості: «День народження ІНФОРМАЦІЯ_123 : Курск Сімейний стан: замiжня Мiсце роботи: Государственная Дума Сайт: ІНФОРМАЦІЯ_124 ».
Під час огляду інформаційного контенту, що розміщений на сторінці, виявлено наступну публікацію, підготовлену ІНФОРМАЦІЯ_125 о 15:48 год: «Всё, что происходит сегодня на Украине - страшно! Но терпеть то, что столько лет русскоговорящих людей притесняли, жителей ЛНР и ДНР бомбили, больше нельзя. Да, военные силы России на Украине. Мы защищаем мирных жителей. Мы защищаем наши границы, к которым уже много лет планомерно приближаются (и не останавливаются в ходе дипломатических переговоров) силы НАТО. Это пора было остановить. И данный шаг направлен именно на это. Россия сильна, и терпеть то, что с нашим мнением не считаются, мы больше не станем. Надеюсь и верю, что мир скоро восстановится и разногласия будут разрешены #своихнебросаем #мывместе #времяпомогать».
Надалі, за вказаним у вищезазначеному профілі електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_124 перейдено у телеграм-канал користувача « ОСОБА_127 , вместе сделаем больше», що зареєстрований на платформі «Telegram». При огляді профілю встановлено, що у користувача 533 підписників.
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Одноклассники». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Одноклассники» - ІНФОРМАЦІЯ_29
У подальшому, в пошуковій стрічці було введено установчі дані особи « ОСОБА_127 » та обрано користувача облікового запису « ОСОБА_127 », сторінка якої зареєстрована за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_29
Так, у вказаному профілі зазначаються наступні дані: «Родилась ІНФОРМАЦІЯ_194 (44 года). Живет в Курск. В браке ОСОБА_170. Окончила вуз ЮЗГУ, Юго-Западный государственный университет (бывш. КФ УКП ВЗПИ, КПИ, КурскГТУ). Окончила школу 7 школа им. А.С. Пушкина . Подписчики 148 человек».
В подальшому виявлено допис, опублікований 19.03.2022 року із наступним повідомленням: «Социальная адаптация для детей из ЛНР и ЛНР Депутаты от партии «Единая Россия», активисты и волонтеры продолжают помогать жителям ДНР и ЛНР, пострадавшим от украинских нацистов. Это и доставка гуманитарного груза тем, кто сейчас находится на территории освобождённых республик, и помощь беженцам в пунктах временного размещения (ПВР) в регионах России. Я не раз говорила о том, что сейчас как никогда важно проявлять доброту, сострадание, милосердие и оказывать любую посильную помощь тем, кто оказался в беде. Всего с начала эскалации границу России пересекли более 270 тысяч человек из Донбасса, в том числе свыше 59 тысяч детей. В частности, в ПВР Курской области находятся более 800 мальчишек и девчонок. Им нужно помогать не только материально. Важно дарить детям эмоции и хорошее настроение, создавать все условия, чтобы они не чувствовало себя обделёнными. Именно поэтому Молодая Гвардия Единой России, общественные приемные партии и «Юнармия» запускают акцию «Команда дружбы» для школьников из Донбасса. В пунктах временного размещения 27 регионов страны будут организованы спортивные игры, мастер-классы, профилактические мероприятия, походы в музеи, встречи с ветеранами и деятелями культуры. С детьми будут работать врачи. В партии понимают, как важно для этих детей создать психологически благоприятную обстановку, которая поможет поскорее забыть пережитое. Походы в театр, музеи и кино, общение со сверстниками, волонтерами пойдут им на пользу. Хочу отметить, что трудностей в образовательном процессе у детей, прибывших из Донбасса, нет, так как образовательные стандарты России и республик схожи нa 90%. Об этом недавно подробно рассказывал заместитель министра просвещения РФ Денис Грибов. #вместесделаембольше #ЕдинаяРоссия #мывместе».
Надалі, в соціальній мережі «Instagram», в панелі пошуку введено ключові слова « ОСОБА_127 », після чого виявлено акаунт «ІНФОРМАЦІЯ_195», зареєстрований за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_126 Зокрема встановлено, що в акаунті 379 публікацій, 3643 читачі, стежить 6493 особи;
- протоколом огляду від 18 липня 2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінки сайту соціальної мережі «Вконтакте». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_127 », профіль якої зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_122 зафіксовано ряд наступних дописів автора, зокрема:
1. Від 04.05.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_196 «Курские вузы принимают студентов из ДНР, ЛНР и Украины. По последним данным Минобрнауки, 525 студентов из иностранных университетов зачислены в российские вузы. Напомню, когда началась спецоперация на Украине, многих русских студентов безосновательно отчислили из европейских вузов. Правительство РФ в марте приняло решение поддержать таких студентов и предоставить бесплатное обучение в наших университетах. К началу мая 1,3 тыс. заявок получили российские вузы от пострадавших ребят. Большинство из них поступило от учащихся из Чехии, Польши, Великобритании, США, Германии и Франции, а также от студентов с Украины, ДНР и ЛНР. По состоянию на 29 апреля, в курские вузы перевелись 12 студентов из ЛНР, ДНР и Украины. Они обучаются на бюджетных местах и по договорам о платных услугах, стоимость которых полностью компенсируют вузы. Сейчас очень важно обеспечить таких студентов всем необходимым. Ребята были в непростых условиях, и на первоначальном этапе нужно максимально быстро включить их в образовательный процесс. Важно, что количество бюджетных мест в вузах для россиян не уменьшится. Количество бюджетных мест в 2022-2023 году в вузах РФ будет беспрецедентное- между вузами распределено 588 тысяч бюджетных мест. Количество мест по всем уровням образования увеличилось на 11 561 по сравнению с прошлым учебным годом. Кроме того, по словам министра науки и высшего образования РФ ОСОБА_129 , в 2022 г. будет выделено 30 тысяч дополнительных бюджетных мест в магистратуре».
2. Від 30.06.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_197 «Восстановление мирной жизни! Вчера состоялась встреча фракции «Единой России» с делегацией Народного совета ЛНР. Определили направления работы по интеграции. Задача по полному освобождению Донбасса от неонацистов шаг за шагом решается, - отметил первый заместитель руководителя фракции партии ОСОБА_74 . Сейчас необходимо сосредоточиться на том, как обустроить жизнь людей, помочь им адаптироваться к новым условиям, оказать всестороннюю поддержку. Кроме того, нужно синхронизировать законодательство ЛНР с российским. Для этого в ходе встречи определили ответственных депутатов и создали депутатские группы по связям с народными республиками. Внимание школам Донбасса! К 1 сентября они будут обеспечены учебниками. За время спецоперации «Единая Россия» открыла на освобождённых территориях 21 гуманитарный центр и направила 9,5 тыс. тонн гуманитарных грузов. #СвоихНебросаем #МыВместе #ВремяПомогать #Zaмир # ОСОБА_130 ».
3. Від 04.06.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_198 «Помощь во всех сферах. В Курске собрали очередную партию гуманитарного груза. Завтра он отправится в Первомайский район ДНР. Его вес - около 20 тонн. Это продукты питания, вода, медикаменты, строительные материалы, оборудование для детского сад, игрушки. Губернатор Курской области ОСОБА_131 планирует лично принять участие в передаче гуманитарного груза жителям. С первых дней спецоперации на Украине россияне общими силами оказывают помощь Донецкой и Луганской республикам. Только партия «Единая Россия» отправила уже более 8,5 тысяч тонн гуманитарного груза на Донбасс. Партия проводит огромную работу на освобождённых территориях по разным направлениям. Всего в ДНР и ЛНР открыто 15 гуманитарных центров. На этой неделе открылся распределительный центр в Херсоне. В ближайшее время помимо гуманитарной и социальной помощи здесь можно будет подать заявление на получение российского гражданства. Кроме доставки продуктов питания и медицинской помощи, в Запорожье и Херсонской области будет запущен проект по подаркам для новорожденных. 1 июня «Единая Россия» открыла первый детский досуговый центр в Луганске. Он появился на базе Свято-Владимирского кафедрального собора. Для детей будут организованы обучающие, спортивные и творческие мероприятия во время летних каникул. «Единая Россия» и Минпросвещения помогут подготовить школы Донбасса и освобожденных территорий к началу учебного года. Речь идет как об обеспечении учебной и методической литературой, так и о проведении оперативных ремонтных работ, где это возможно. Помимо этого, будут пополнены библиотечные фонды народных республик, а в организации учебных процессов помогут добровольцы «Молодой Гвардии Единой России» из числа студентов педагогических вузов. На днях партия организовала в Мариуполе медицинский осмотр пожилых людей на дому. И такая разносторонняя работа по оказанию помощи проводится каждый день. Жители Донбасса с большой благодарностью относятся к тому, что мы делаем для них. А на днях секретарь Генсовета «Единой России» ОСОБА_69 заявил, что Херсонская область и территории Луганской и Донецкой Народных Республик войдут в состав России. То же самое будет с Запорожской областью, где должен пройти референдум, как только позволит ситуация. У ОСОБА_132 нет сомнений в том, что этот регион будет в составе нашего государства. Люди хотят защиты, стабильности, чтобы наконец после восьми лет узаконенного Западом бандеровского террора в их отношении наступил долгожданный и прочный мир, - цитирую ОСОБА_133 »;
- протоколом огляду від 19 квітня 2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінки сайту соціальної мережі «Instagram». В ході огляду акаунта « ОСОБА_134 », зареєстрованого за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_127 встановлено, що в акаунті « ОСОБА_135 » наявні 84 публікації, 1704 читача, стежить 36 осіб.
Зокрема, під час огляду вказаного профілю виявлено публікацію, що розміщена ІНФОРМАЦІЯ_128 з наступним текстовим коментарем: «Основная задача партии «Единая Россия» сегодня - помощь эвакуированным жителям Донбасса и тем, кто остался в ДНР и ЛНР. Волонтеры «Единой России» встречают беженцев на границе, обеспечивают их всем необходимым в ПВР в регионах, занимаются логистикой, распределением гуманитарной помощи. Партия оказывает всестороннюю помощь эвакуированным жителям Донбасса. 800 тонн собранной партией гуманитарной помощи от 24 региональных отделений уже распределены по пунктам временного размещения в Ростовской области. Около 500 тонн распределяют в соответствии с потребностями еще 400 ПВР. Вместе с тем, переориентируется работа волонтеров на территорию Донецка и Луганска. Волонтеры окажут поддержку службам жизнеобеспечения и жилищно-коммунального хозяйства в том, чтобы как можно быстрее восстановить разрушенную инфраструктуру. #СвоихНебросаем #МыВместе #ВремяПомогать #Zaмир #ЕдинаяРоссия#ЕР01».
В подальшому, зафіксовано допис від 24.02.2022 року із наступним коментарем: «Единая Россия полностью поддерживает решение лидера нашей страны ОСОБА_136 начать специальную военную операцию. Миротворческая спецоперация преследует две цели: мирная жизнь на Донбассе и защита России от военных угроз на ее границах. Мирная жизнь на Донбассе и в России - наши главные приоритеты! Восемь долгих лет наша страна призывала прекратить войну, стабилизировать обстановку. Сегодняшний день для многих выдался очень тревожным. Многие обеспокоены. Прошу верить лишь официальным источникам информации, не поддаваться на какие-либо провокации, сохранять спокойствие. Ситуация находится под контролем. #ЕдинаяРоссия#ЕР01#своихнебросаем#мывместе# времяпомогать».
Так, за допомогою вищевказаного акаунту соцмережі «Instagram», де зазначаються активні електронні посилання на додаткові профілі особи, нами перейдено на сторінку користувача « ОСОБА_135 », що зареєстрована в соціальній мережі «Telegram» за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_129 Телеграм-канал налічує 885 підписників;
- протоколом огляду від 18.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайту соціальних мереж «Telegram». В ході огляду профілю « ОСОБА_135 », що зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_130 зафіксовані наступні дописи автора, зокрема:
1. «Российское гражданство получили полмиллиона жителей народной республики. В Донецке уже работают два пункта выдачи российских паспортов. Открытие новых пунктов поможет ускорить выдачу паспортов жителям Донбасса с освобождённых территорий. Любой житель ДНР также, как любой другой житель региона Российской Федерации, может получить паспорт, никуда не выезжая. В ближайшее время такие пункты появятся и в других городах ДНР. #СвоихНебросаем #МыВместе #ВремяПомогать #Zaмир».
2. «В первом чтении принят законопроект о наделении гражданских лиц, привлеченных к выполнению задач специальной военной операции на территориях Украины, ДНР и ЛНР, статусом ветеранов боевых действий. Председатель ГД ОСОБА_105 отметил, что сейчас они получают этот статус только при условии, что при выполнении задач они были ранены или отмечены госнаградами. «Речь идет о гражданском персонале Вооруженных Сил РФ, ремонтных бригадах, врачах и других специалистах. После принятия изменений в закон о ветеранах они смогут получить меры социальной поддержки - налоговые и другие льготы. Они проявляют героизм в ходе специальной военной операции и заслуживают поддержки государства», - заявил он. Кроме того, в ходе обсуждения Председатель ГД обратил внимание на то, что при доработке законопроекта ко второму чтению в него должны быть включены военные корреспонденты. «Возможно, будет правильно предусмотреть внесение поправки о военных корреспондентах. Важно, чтобы они тоже были защищены», - сказал он».
3. «Жители Донбасса благодарят Президента РФ за то, что Россия не оставила Луганск в сложное время. Об этом заявил Председатель Народного Совета ЛНР ОСОБА_85 во время выступления на пленарном заседании Госдумы. «Какая бы ложь и пропаганда ни были подключены, какие бы ресурсы ни использовались со стороны Запада, русское сердце бьется благодаря России. Донбасс - форпост Русского мира», - отметил Председатель Народного Совета ЛНР. Ранее встречу с делегацией парламента ЛНР провел Председатель ГД ОСОБА_105 . Он предложил парламентам России и ЛНР посчитать ущерб, который Киев нанес Донбассу. «Правильно было бы создать совместную рабочую группу и посчитать ущерб, который нанес ЛНР киевский режим, страны НАТО, поставляющие оружие, боеприпасы и наемников, которые принесли слезы и смерть на территорию ЛНР и ДНР», - заявил ОСОБА_105 в ходе встречи. Кроме того, стороны обсудили вопросы межпарламентского сотрудничества. Гармонизацией законодательства тоже займется рабочая группа»;
- протоколом огляду від 19.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Telegram», «Facebook», «Twitter». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_137 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_131 соціальної мережі «Вконтакте» встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_137 » зазначив наступні персональні дані: День народження: ІНФОРМАЦІЯ_132 : Москва Сімейний стан: одружений Мiсце роботи: Государственная Дума Сайт: ІНФОРМАЦІЯ_133 На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 86 осіб та 4060 підписників.
Під час огляду інформаційного контенту, виявлено публікацію, підготовлену о 13:49 год ІНФОРМАЦІЯ_185 року із фотозображеннями та наступним текстом: «Даже не знаю как к этому относиться...Тернопольское управление СБУ объявило меня подозреваемым по ч. 3 ст. 110 УК Украины: посягательство на территориальную целостность и неприкосновенность Украины. Основание: голосование за ратификацию подписанных договоров с ДНР и ЛНР. Ощущение абсурда усиливается ещё и тем, что официальное уведомление с Украины поступило через интернет-портал Госдумы. #хинштейн #госдума #своихнебросаем».
Надалі виявлено публікацію, підготовлену та розміщену о 13:00 год 23.03.2022 р. із наступним текстовим повідомленням: «Сегодня Госдума единогласно и сразу в целом приняла внесённые «Единой Россией» поправки в ФЗ «О ветеранах», приравняв к ветеранам боевых действий - участников специальной военной операции на Украине, в ДНР, ЛНР. Абсолютное правильное и справедливое решение! Люди, защищающие интересы Отечества с оружием в руках, должны быть уверены, что и государство их защитит. Однако до сегодняшнего дня мы так и не выполнили свой долг перед тысячами наших солдат и офицеров, участвовавшими в ряде вооружённых конфликтов на территории бывшего СССР. До сих пор ветеранами боевых действий не признаны люди, выполнявшие свой воинский и служебный долг в Нагорном Карабахе, Приднестровье, Грузии, Узбекистане (Фергана), Киргизии (Ош). Ветеранами боевых действий не считаются военнослужащие, 30 лет назад пресекавшие осетино-ингушский конфликт. Вопрос даже не в льготах, которыми все эти люди не могут пользоваться. Вопрос - в отношении страны к своим защитникам, которых Родина направила в «горячие точки». Они рисковали жизнью, совершали настоящие подвиги, погибали, получали ранения и боевые награды так же, как и другие их товарищи. Только одни - были признаны потом ветеранами, а другие - нет. Единственный за всю послевоенную историю Внутренних войск (ныне - Росгвардии) Герой Советского Союза Олег Бабак - был удостоен, например, этого звания посмертно именно за беспримерное мужество, проявленное в Карабахе в 1991 году. Однако даже посмертно - ветераном он не считается. Это неправильно, нечестно и несправедливо! Считаю, что пришло наконец время воздать должное ВСЕМ участникам вооружённых конфликтов, которых Родина посылала туда с оружием в руках. Именно теперь, когда принцип «Своих не бросаем» провозглашён на уровне национальной идеи, эту несправедливость -необходимо устранить!».
Так, в шапці вищевказаного профілю виявлено електронне посилання на телеграм-канал користувача « ОСОБА_137 », що зареєстрований в соціальній мережі «Telegram» за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_134 Профіль налічує 33336 підписників.
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Facebook». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Facebook» - ІНФОРМАЦІЯ_44
У ході огляду сторінки « ОСОБА_137 » за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_135 в соціальній мережі «Facebook» встановлено, що профіль неактивний, остання публікація зафіксована від ІНФОРМАЦІЯ_136 .
Надалі, в соціальній мережі «Twitter», в панелі пошуку введено ключові слова « ОСОБА_137 », після чого виявлено акаунт « ОСОБА_137 », зареєстрований за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_137 Зокрема встановлено, що в користувача 376 тис. читачів;
- протоколом огляду від 15 липня 2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінки сайту соціальної мережі «Вконтакте». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_137 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_131 зафіксовано наступні дописи автора:
1.Від 16.05.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_138 «Из Самары выехало несколько машин с гуманитарной помощью для жителей ДНР и ЛНР. Спасибо каждому, кто помог это сделать! Приятно понимать, что мы можем выражать свою поддержку не просто словом (хотя это тоже важно), но и делом. Силами волонтеров и предпринимателей, вашими силами, мы смогли собрать свыше 20 тонн продуктов, лекарств и предметов первой необходимости. Вскоре их передадут людям, оказавшимся в тяжелейших условиях. Специальный набор будет отправлен малышам в детский дом в Горловке Донецкой области! Искренне хочу поблагодарить бизнесменов нашего региона, откликнувшихся на мою просьбу направить продукцию своих предприятий жителям народных республик: «Иргиз», «Пикелянское», «Нива», « ІНФОРМАЦІЯ_139 » и «Утевское масло» ОСОБА_138 ».
2.Від 03.07.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_199 «Подводим #итогинеделихинштейн вместе@duma приняла в третьем чтении мой законопроект о госпабликах - теперь органы власти будут обязаны создавать официальные страницы в соцсетях и публиковать актуальную информацию. Я убеждён, что этот механизм (соцсети) наиболее удобен и оптимален для общения между органами власти и людьми. Принят важный законопроект о контрцензуре (право зеркального ответа на ущемление прав российских СМИ за рубежом) - ко второму чтению мы разделили сам механизм реагирования на нарушения между российскими и иностранными СМИ. Вместе с коллегами подготовили новую редакцию закона «О частной охранной деятельности». Существующий сейчас закон был принят ровно 30 лет назад и уже не отражает многих сегодняшних реалий. Из кардинальных изменений: закон устанавливает 5 основных видов охранных услуг, появляется новая категория частных охранников - «телохранители», законом разделяются обязанности частных охранников и частных детективов и др. Выступил на Съезде Российского военно-исторического общества - за эти десять лет РВИО сумело объединить вокруг себя здоровые патриотично настроенные силы людей. В рамках партийных проектов мы очень тесно взаимодействуем с РВИО и реализуем целый ряд совместных инициатив, охват которых становится все больше и больше. На неделе стартовал Всероссийский конкурс ЕДИНАЯ РОССИЯ «Школьный музей: цифровой формат»! Его цель - цифровизация предметов и фондов, популяризация имеющихся экспозиций, создание виртуальных экскурсий, а самое главное - поддержка школьных музеев. Встретился с председателем профильного IT-комитета Народного Собрания ЛНР Денисом Колесниковым. Обсудили текущие проблемы на освобожденных территориях и работу, которую ещё предстоит сделать. Мать погибшего на Украине бойца ВС РФ обманули мошенники - у неё украли 12,5 млн рублей, выплаченные за гибель сына. Направлю запросы в МВД о взятии хода расследования уголовного дела на контроль, в также в «Почта-банк» с просьбой реструктуризовать долг. Завершено расследование в отношении экс-руководителя Самарского бюро медико-социальной экспертизы ОСОБА_139 . Чиновник обвиняется в злоупотреблении полномочиями, повлёкшем тяжкие последствия - материалы уголовного дела вместе с обвинительным заключением направлены в региональную прокуратуру для утверждения. #хинштейн #самара #госдума #вашдепутат #итоги».
3. Від 25.07.2022 за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_200 «Направил запросы в Генпрокуратуру и ФСБ, в связи с открытым предательством навальновцев из псевдо-профсоюза «Альянс учителей». В своих аккаунтах в соцсетях (включая «ВК») «профсоюзники», не стесняясь, заявляют, что передают за границу и в СБУ украденные персональные данные российских преподавателей, выезжающих работать в ДНР и ЛНР. ІНФОРМАЦІЯ_201. «Эти учителя - оккупанты. Плевать на заботу об их персональных данных», - так реагирует «Альянс» на возмущённые комментарии пользователей. И дальше: «Наверное, для СБУ учителя - не самый интересный объект, но вдруг для чего-то данные им пригодятся». Это - ничто иное, как публичное признание в сотрудничестве с иностранной спецслужбой и в совершении действий, впрямую угрожающих безопасности российским гражданам. Надеюсь, соответствующая уголовно-правовая реакция последует быстро! #хинштейн #предательство #запрос #депутат #прокуратура #фсб»;
- протоколом огляду від 19 квітня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ. Далі, вибрано посилання на офіційну сторінку Державної Думи РФ «ГОСУДАРСТВЕННАЯ ДУМА ФЕДЕРАЛЬНОГО СОБРАНИЯ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ» із анкетою на депутата ОСОБА_35 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_202. Зокрема, в шапці профілю зазначається, що ОСОБА_140 являється депутатом Державної Думи, що вибраний в складі федерального списку кандидатів, висунутих Всеросійською політичною партією «Единная Россия».
Під час детального огляду вказаної сторінки із анкетою на депутата Державної Думи РФ встановлено особисте фото ОСОБА_141 .
Надалі, детально оглянувши інформаційне наповнення електронної сторінки за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_202 зафіксовано наступні відомості щодо ОСОБА_31 : «Информация о депутате: Дата рождения: 8 апреля 1963 года. Дата вступления в полномочия: 19 сентября 2021 года. Сведения об избрании 12.10.2021. Фракция Всероссийской политической партии «ЕДИНАЯ РОССИЯ» (восьмой созыв). Номер в региональном списке: 2. Региональная группа № 24. Комитеты и комиссии: Комиссия Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации по рассмотрению расходов федерального бюджета, направленных на обеспечение национальной обороны, национальной безопасности и правоохранительной деятельности (член комиссии). Комитет Государственной Думы по бюджету и налогам (Первый заместитель председателя комитета) Образование: 1985 г. Московский горный институт. 1990 г. Специальный факультет Московского горного института. 1995 г. Институт переподготовки и повышения квалификации кадров по финансово-банковским специальностям Финансовой академии при Правительстве Российской Федерации. 1998 г. Финансовая академия при Правительстве Российской Федерации»;
- протоколом огляду від 13 липня 2022 року, з долученими до нього фотознімками екрану комп'ютера із зображенням інтернет сторінки Державної Думи РФ. Далі, вибрано посилання на офіційну сторінку Державної Думи РФ «ГОСУДАРСТВЕННАЯ ДУМА ФЕДЕРАЛЬНОГО СОБРАНИЯ РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ» із анкетою на депутата ОСОБА_35 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_202. Зокрема, в шапці профілю зазначається, що ОСОБА_140 являється депутатом Державної Думи, що вибраний в складі федерального списку кандидатів, висунутих Всеросійською політичною партією «Единная Россия».
Під час огляду інформації щодо результатів голосування депутатів партії «Единая Россия» від 15.07.2022 року зафіксовано, що ОСОБА_140 проголосував «за» у наступному проекті, а саме: «(первое чтение) О проекте федерального закона № 161920-8 "О внесении изменений в статьи 3 и 4 Федерального закона "О ветеранах" (о предоставлении статуса ветерана боевых действий и инвалида боевых действий военнослужащим органов федеральной службы безопасности, выполнявшим задачи по отражению вооруженного вторжения на территорию Российской Федерации, а также в ходе вооруженной провокации на государственной границе и приграничных территориях субъектов Российской Федерации, прилегающих к районам проведения специальной военной операции на территориях Украины, Донецкой Народной Республики и Луганской Народной Республики с 24 февраля 2022 года)»;
- протоколом огляду від 15.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Instagram», «Telegram», «Одноклассники». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_142 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_140 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_142 » зазначив наступні персональні дані: дата народження - ІНФОРМАЦІЯ_17 , місто - Рязань, освіта - РязГМУ им. Павлова 95.
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 866 осіб та 1713 підписників.
Під час огляду сторінки « ОСОБА_142 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_140 соціальної мережі «Вконтакте» виявлено наступну публікацію: Від 24.02.2022 року «Сегодня утром наш президент - ОСОБА_143 объявил о начале специальной военной операции на Донбассе. ? Это непростое решение абсолютным большинством россиян было воспринято с волнением, пониманием и поддержкой. Для тех кто сомневается повторю ещё раз - это миротворческая операция, которая имеет две цели: ?конец геноцида русских людей на Донбассе и всей Украине; ?сохранение целостности России и всего Русского мира как такового. ? Проявив слабину, поддавшись надеждам и пустым обещаниям наших «партнеров», 30 лет назад мы уже потеряли Страну, которую мы любили и уважали враги. Мы не имеем права потерять ее снова! Наши дети должны жить в свободной стране. ? Дети. Самое дорогое, что у нас есть. Вчера в Ростове я видел родителей и детей, которые со слезами на глазах благодарили нас за помощь в спасении.., они рассказали об ужасах войны, которая длится долгих 8 лет! Рассказали и об «Аллее Ангелов» - мемориале невинных детей Донбаса, погибших от пуль и мин вооруженных сил Украины. ? Я видел много горя, я видел боль безнадежных пациентов и их родственников.., но такого не видел никогда. В глазах людей застыл немой вопрос - как долго это будет продолжаться? ? Сегодня день, о котором мы много говорили, верили и ждали, когда он наступит. Сегодня - день, когда мы пришли на помощь! ? #Госдума #СвоихНебросаем #МыВместе #ВремяПомогать #единаяроссия».
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Одноклассники». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Одноклассники» - ІНФОРМАЦІЯ_29
У ході огляду сторінки « ОСОБА_142 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_141 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, у профілі « ОСОБА_142 » зазначаються наступні дані: родился - 20 декабря 1971 (50 лет), подписчики - 633 человека.
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 297 осіб.
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова « ОСОБА_144 соцсети». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Instagram» - ІНФОРМАЦІЯ_142
Під час огляду вищевказаної сторінки в шапці профілю виявлено електронне посилання на канал ОСОБА_32 , що зареєстрований на платформі «Telegram» за електронним посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_143
Так, даний телеграм-канал налічує 669 підписників, на аватарці профілю розміщене особисте фото ОСОБА_32 ;
- протоколом огляду від 18 липня 2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінки сайту соціальної мережі «Вконтакте». В ході огляду користувача облікового запису « ОСОБА_142 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_140 У ході огляду сторінки « ОСОБА_145 » зафіксовані наступні публікації автора, а саме:
1. Від 07.07.2022 за електронною адресоюІНФОРМАЦІЯ_203 «Завершилась весенняя сессия Государственной думы, самая длинная и, наверное, самая сложная. Эти месяцы были посвящены не только законотворческой деятельности - мной с соавторами внесены 3 законопроекта и 12 поправок, но и волонтерской. Два последних рабочих дня получились насыщенными - доложил в третьем чтении три законопроекта. Что будет сделано: будет создан Федеральный реестр лиц, включающий действующих медиков, студентов медицинских и фармацевтических университетов и колледжей - это позволит снизить дефицит кадров, за счет их более точечного распределения; сотрудники МЧС смогут оказывать психологическую помощь жителям территорий в условиях ЧС - помощь людям будет оказывать быстрее; закон обеспечивающий право родителей на бесплатную госпитализацию с детьми-инвалидами долго ждали и родители, и дети, но появиться он смог только при тесном сотрудничестве депутатов партии «Единая Россия» с Минздравом РФ. Теперь родители и дети, имеющие ограничения к самообслуживанию и передвижению будут лечиться вместе. Самым важным - историческим событием было заседание 22 февраля, на котором был одобрен закон о дружбе с республиками ДНР и ЛНР. За неполные 5 месяцев более 10 раз выезжал в республики Донбасса с гуманитарной миссией, и сейчас, когда весенняя сессия завершена, снова отправляюсь в путь.#ГосДума #ЕдинаяРоссия».
2. Від 30.06.2022 за електронною адресоюІНФОРМАЦІЯ_204 «Единая Россия помогает раненым жителям Донбасса и освобожденных территорий пройти курс лечения и реабилитации в клиниках России. Это история о Юле из Мариуполя. Она будет проходить лечение в НМИЦ ТО им. Приорова. Вместе с врачами сделаем все необходимое для ее выздоровления! #своихнебросаем #времяпомогать #мывместе #Zамир».
3. Від 09.06.2022 за електронною адресоюІНФОРМАЦІЯ_205 «Вся неделя была очень напряжённая - вместе с коллегами из ДНР обсуждали вопросы гармонизации законодательств двух наших государств. Многих из участников делегации я уже знал лично. Люди геройские - с оружием в руках защищали свою страну в самый сложный для неё период. В поездках на Донбасс, помимо оказания гуманитарной и медицинской помощи, я изучал работу системы здравоохранения ДНР и ЛНР (в границах до 24 февраля), а так же особенности системы здравоохранения Украины на примере вновь освобождённых территорий. Сейчас этот опыт бесценен. Нам необходимо как можно скорее закончить начатую работу, во благо нашей Родины. А «Родина у нас одна - Россия!» ( ОСОБА_146 ) #Россия #Донбасс #Госдума #Zапобеду».
4. Від 09.06.2022 за електронною адресоюІНФОРМАЦІЯ_206 «Я снова в ДНР, но сегодня с коллегами из Рязани. В составе гум.конвоя ЕДИНАЯ РОССИЯ приехали в Мариуполь, я за рулём «буханочки» - незабываемые ощущения! Взяли с собой лекарства, средства для остановки кровотечения, нитки и многое другое. В прошлый раз коллеги в Мариуполе высказали пожелание, что очень нужен аппарат УЗИ. Сегодня привезли и его. Теперь в центре будет возможность выполнять не только УЗИ-диагностику различных заболеваний, но и проводить малоинвазивные хирургические вмешательства под УЗИ-контролем. Для этого из Рязанской областной больницы приехал специалист высокого класса - ОСОБА_147 , а главный врач - ОСОБА_148 приезжает на помощь в ДНР уже второй раз. Это четвёртая группа врачей из Рязанской областной клинической больницы, работающая в Донбассе. Горжусь своими ребятами - всегда приезжают туда, где это нужнее всего, не взирая на опасности. #Zапобеду #СвоихНебросаем #МыВместе #ЕдинаяРоссия #ГосДума #Рязань.
- протоколом огляду від 13.04.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Telegram», «Instagram», «Одноклассники». В ході огляду користувача облікового запису ОСОБА_149 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_144 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, власник профілю « ОСОБА_149 » зазначив наступні персональні дані: в шапці аканту зазначається «Депутат ГД РФ Заместитель Председателя Комитета ГД по науке и высшему образованию Вице-президент ВОИР». Дата народження - 13 березня 1958 р., місто - Ульяновськ, сімейний стан - одружений, місце роботи - Государственная Дума.
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 1259 осіб та 126 підписників.
Під час детального огляду інформаційного контенту, що розміщується користувачем на стіні профілю, виявлено допис, опублікований о 09:27 год 10.04.2022 р. із наступним текстом: «Сегодня День войск противовоздушной обороны России. Российские системы противовоздушной обороны - это передняя линия защиты рубежей Родины, гарантия «чистого неба» как в мирное время, так и в условиях боевых действий. История противовоздушной обороны, как особого вида вооруженной поддержки в защите государства, насчитывает более века. В декабре 1914 года для борьбы с немецкими и австрийскими аэропланами появились первые подразделения, оборудованные пулеметами и легкими пушками. Свою эффективность войска ПВО показали в Великую Отечественную войну, сыграв огромную роль в обороне от немецко-фашистских войск Москвы, Одессы, Ленинграда, Севастополя и других городов. И сейчас, с первого дня спецоперации войска ПВО день и ночь защищают небо России, Донбасса и освобожденных территорий Украины от преступных обстрелов украинскими ракетами городов и сел. Результат этой работы - сотни жизней спасенных женщин, детей и стариков. Поздравляю с профессиональным праздником действующих и бывших военнослужащих войск ПВО, а также ветеранов противовоздушной обороны. Желаю мирного неба, крепкого здоровья и всех благ! #ДеньПВО #ЕР73 #ZаПобеду #ЕдинаяРоссия #ЧистоеНеб».
Надалі виявлено публікацію, підготовлену та розміщену о 11:06 год 09.04.2022 р. із відеороликом та наступним текстовим повідомленням: «Единая Россия продолжает гуманитарную миссию на Донбассе и в освобожденных территориях. В Мариуполе работают уже два партийных центра гуммпомощи. #ЕдинаяРоссия #СвоихНеБросаем #МыВместе #ВремяПомогать».
Під час огляду вищевказаної сторінки, в шапці профілю виявлено електронне посилання на канал ОСОБА_17 , що зареєстрований на платформі «Telegram» за електронним посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_145
Так, даний телеграм-канал налічує 833 підписники, на аватарці профілю розміщене особисте фото ОСОБА_17 .
Під час огляду дописів на персональному телеграм-каналі « ІНФОРМАЦІЯ_146 » виявлено публікацію від 02.04.2022 р. із наступним текстом: «Международный день детской книги, принял участие в акции «Книги - Донбассу». Все мы знаем о масштабах разрушений на территории ДНР и ЛНР. Уничтожена практически вся литература на русском языке. В библиотеках не хватает не только художественной литературы на русском языке, но и учебников. Принести книги можно в любом количестве. Вместе с волонтерами, студентами их подготовят к отправке, сформируют комплекты литературы для школьных и для городских библиотек. По всем вопросам звоните по телефону: НОМЕР_3 #ЕдинаяРоссия #СвоихНеБросаем #МыВместе #ВремяПомогать #Zaмир #ЕР73».
Надалі, здійснюючи огляд профілю, виявлено наступну публікацію від 31.03.2022 р., дослівно: «Украинские власти годами переписывали историю. В украинских учебниках и пособиях ОСОБА_161 назван героем, Великая Отечественная война не упоминается, говорится лишь о Второй мировой войне. ОСОБА_150 , первый космонавт планеты, забыт, будто его и не было. А ведь это наше общее прошлое в составе одного государства, общая гордость и общая боль! «Единая Россия» вместе с Минпросвещением проанализировала учебники, привезенные из Украины. Финансировались они, а также различного рода методички и пособия, иностранными государствами. Очевидно, что после завершения специальной операции необходимо будет проводить инвентаризацию школьного образования, чтобы не допустить искажения и переписывания истории русской цивилизации. #ВремяПомогать #Zaмир #своихнебросаем #ЕР73».
Надалі, в соціальній мережі «Instagram», в панелі пошуку введено ключове слово «Кononov», після чого виявлено акаунт «v_m_kononov», зареєстрований за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_147 Зокрема встановлено, що в акаунті 192 публікації, 2353 читачі, стежить 829 осіб.
Надалі, в меню пошуку пошукової програми «Google», за допомогою клавіатури було внесено пошукові слова «Одноклассники». Після цього пошукова система видала наявні в мережі «Інтернет» варіанти, в результаті чого було вибрано посилання на соціальну мережу «Одноклассники» - ІНФОРМАЦІЯ_29
У ході огляду сторінки « ОСОБА_149 » з електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_29 соціальної мережі «Одноклассники», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
Окрім цього, у профілі « ОСОБА_149 » зазначаються наступні дані: родился - 13 марта, место рождения - Новосибирск, живет в Ульяновск.
На Інтернет-сторінці користувача облікового запису зафіксовано кількість «друзів» у списку - 1823 особи.
Під час детального огляду сторінки користувача зафіксовано допис від 09.04.2022 наступного характеру, дослівно: «Единая Россия продолжает гуманитарную миссию на Донбассе и в освобожденных территориях В Мариуполе работают уже два партийных центра гумпомощи. Накануне секретарь ОСОБА_151 и Глава ДНР ОСОБА_152 доставили продукты и воду в поселок Розовка в Запорожской области. Также здесь открыли приемную Главы ДНР, где можно оставить заявку на поиск пропавших родственников, доставку продуктов и лекарств».
В подальшому виявлено публікацію від 31.03.2022 із наступним коментарем: «Украинские власти годами переписывали историю. В украинских учебниках и пособиях ОСОБА_161 назван героем, Великая Отечественная война не упоминается, говорится лишь о Второй мировой войне. ОСОБА_150 , первый космонавт планеты, забыт, будто его и не было. А ведь это наше общее прошлое в составе одного государства, общая гордость и общая боль! «Единая Россия» вместе с Минпросвещением проанализировала учебники, привезенные из Украины. Финансировались они, а также различного рода методички и пособия, иностранными государствами. Очевидно, что после завершения специальной операции необходимо будет проводить инвентаризацию школьного образования, чтобы не допустить искажения и переписывания истории русской цивилизации. #ВремяПомогать #Zaмир #своихнебросаем #ЕР73».
Водночас, у дописі від 19.03.2022 користувач зазначає наступне: «Депутаты Единой России с гуманитарной миссией посетили освобожденные территории Донецкой и Луганской Народных Республик, привезли продукты, предметы первой необходимости. И пообщались с жителями, для которых уже наступает новая, мирная жизнь. Спасенные жители Мариуполя рассказали о том, что им пришлось пережить до прихода российской армии. #ZаНашихСолдат #ZаРоссию #ZаПрезидента».
При подальшому огляді профілю « ОСОБА_149 » виявлено та зафіксовано особистий допис від 18.03.2022 року наступного характеру: «8 марта - День Воссоединения Крыма и Севастополя с Россией. Вхождение в состав Российской Федерации территории полуострова было зафиксировано межгосударственным договором, подписанным 8 лет назад в Георгиевском зале Большого Кремлевского дворца в Москве главами России и Республики Крым. «Крымская весна» ознаменовала новый исторический период возрождения Великой России, внесла изменения в мировое геополитическое устройство, дала мощный импульс для укрепления и развития Русского мира, она сплотила всех граждан нашей страны. За эти годы произошло много изменений. Идёт интенсивное развитие разных сфер жизни полуострова. #РоссияДонбассКрым #СвоихНеБросаем #ЕР73 #ЕдинаяРоссия #Крым».
Водночас, зафіксовано допис, підготовлений та розміщений ІНФОРМАЦІЯ_148 із наступним коментарем та фотозображеннями: «ПОЧЕМУ РОССИЯ НАЧАЛА СПЕЦОПЕРАЦИЮ НА УКРАИНЕ Истоки конфликта».
При подальшому огляді дописів, розміщених на сторінці профілю « ОСОБА_149 » зафіксовано публікацію від ІНФОРМАЦІЯ_149 з наступним коментарем: «Людей убивали только потому, что они отказывались жить по новому порядку…» Председатель комитета Госдумы по охране здоровья ОСОБА_142 поделился своим мнением о том, что происходит на Донбассе. Уже больше двух недель он в составе бригад врачей-добровольцев помогает медикам народных республик лечить мирное население и раненых»;
- протоколом огляду від 14.07.2022 року, з долученими до нього знімками екрану комп'ютера, із зображенням інтернет-сторінок сайтів соціальних мереж «Вконтакте», «Telegram». В ході огляду користувача облікового запису ОСОБА_149 », профіль якого зареєстрований за електронною адресою ІНФОРМАЦІЯ_144 соціальної мережі «Вконтакте», встановлено, що власник аккаунту як головне зображення профілю, розмістив особисту фотографію.
У ході огляду сторінки « ОСОБА_149 » виявлено та зафіксовано ряд публікацій автора, зокрема: дослівно: 1. Від ІНФОРМАЦІЯ_150 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_151 «Сердце Донбасса продолжает биться только благодаря России», - так эмоционально и искренне выступил сегодня в Госдуме спикер Народного Совета Луганской народной республики ОСОБА_85 . Он поблагодарил депутатов Госдумы за принципиальную позицию в признании независимости народных республик и активное участие в гуманитарной поддержке жителей. Мы продолжаем работу по гармонизации законодательства РФ и народных республик Донбасса. Лишь при адаптации нормативно-правой базы республики под стандарты России мы сможем решить многие вопросы гуманитарного характера: взаимного студенческого обмена и правового регулирования статуса военнослужащих. Все это станет основой для дальнейшей интеграции и тесного сотрудничества России и республик Донбасса».
2. Від 10.06.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_152 «ГАРМОНИЗАЦИЯ ЗАКОНОДАТЕЛЬСТВА #ЕдинаяРоссия вместе с Народным советом ДНР работают над гармонизацией законодательства. Для этого из числа депутатов Госдумы и Народного совета будут созданы профильные рабочие группы, главной задачей которых станет устранение любых барьеров на пути дальнейшей интеграции Донбасса с Россией в каждой сфере - экономике, образовании, предпринимательстве, здравоохранении. Вместе с тем, партия займётся урегулированием таможенного законодательства. Ведь ситуации, когда гуманитарные грузы, жизненно важные медикаменты, продукты питания, предметы первой необходимости задерживаются на границе все еще имеют место быть. Отмечу, что с начала СВО региональные отделения партии доставили более 9 тысяч тонн гуманитарного груза в народные республики, более 300 тонн медикаментов. На территории ЛДНР и освобожденных территорий работает 17 гуманитарных центров «Единой России», 9 из них - в Мариуполе, по одному в Херсоне и Попасной. Работу по оказанию всесторонней помощи, поддержке жителей Домбасса и освобожденных территорий партия ведет с первых дней СВО. #СвоихНебросаем #ВремяПомогать #МыВместе #Zамир».
3. Від 10.06.2022 за електронним посиланням ІНФОРМАЦІЯ_153 «Одним из приоритетных направлений гуманитарной миссии «Единой России» - помощь в восстановлении инфраструктуры ЛДНР и освобождённых территорий. А помогать в проведении строительных работ на закреплённых за РФ территориях будут «Российские студенческие отряды». «Российские студенческие отряды» начали сотрудничать с ЛНР ещё с 2014 года, а с ДНР с 2017. Проводились различные студенческие слеты, школьные и студенческие мероприятия. Поэтому и сегодня, наши ребяты готовы прийти на помощь и принять участие в восстановительных работах. Кроме того, в восстановлении социально значимых объектов и жилищного фонда поможет «Молодая Гвардия Единой России». На данный момент уже открыта регистрация заявок на помощь в ремонте школ. Следует отметить, что благодаря указу ОСОБА_153 все волонтеры и добровольцы, оказывающие помощь Донбассу - застрахованы. #своихнебросаем #времяпомогать #мывместе #Zамир».
Під час огляду вищевказаної сторінки, в шапці профілю виявлено електронне посилання на канал ОСОБА_17 , що зареєстрований на платформі «Telegram» за електронним посиланням - ІНФОРМАЦІЯ_145 При перегляді сторінки зафіксовано наступний допис: «Единая Россия продолжает гуманитарную миссию на Донбассе и в освобожденных территориях. В Мариуполе работают уже два партийных центра гумпомощи. Накануне секретарь ОСОБА_151 и Глава ДНР ОСОБА_152 доставили продукты и воду в поселок Розовка в Запорожской области. Также здесь открыли приемную Главы ДНР, где можно оставить заявку на поиск пропавших родственников, доставку продуктов и лекарств».
- відповіддю т.в.о. заступника командувача (з персоналу) Головного управління Національної Гвардії України №27/9/2/3-6537 від 06 вересня 2022 року «Про надання інформації», з якої вбачається, що станом на 05 вересня 2022 року кількість військовослужбовців Національної гвардії України, які постраждали внаслідок збройного нападу російської федерації на Україну, що розпочався 24 лютого 2022 року, становить: 744 загиблих; 3107 які отримали поранення; 237 зниклих безвісти; 1973 які потрапили у полон;
- відповіддю начальника Головного слідчого управління НП України ОСОБА_154 №22375/24/13/2-2022/ВС від 06 вересня 2022 року, відповідно до якої у провадженні слідчих Національної поліції станом на 06 вересня 2022 року здійснювалося досудове розслідування за фактами загибелі 18252 осіб, з яких 10302 військовослужбовців ЗСУ, НГУ, ДПС, територіальної оборони та інших, 5556 цивільних осіб, 2022 особи статус та особи яких не встановлено, 372 військовослужбовців країни-агресора. У період дії воєнного стану слідчими Національної поліції розпочато 817 кримінальних проваджень за фактами незаконного позбавлення волі представниками рф та насильницького зникнення 1482 цивільних осіб, 597 з них станом на 03.09.2022 залишаються в полоні;
- відповіддю заступника голови Служби безпеки України №4/436 від 15 вересня 2022 року, відповідно до якої згідно з даними Єдиного реєстру досудових розслідувань, в період із 24.02.2022 по 15.09.2022 слідчими СБ України здійснюється досудове розслідування у більш ніж 30 035 кримінальних провадженнях за фактами вчинення злочинів, пов'язаних із військовою агресією рф проти України, у тому числі за фактами зникнення громадян, їх незаконного позбавлення волі, депортації на тимчасово окуповану територію або до рф (понад 11 000 громадян визнано потерпілими, з яких загинуло близько 4 000, понад 500 зникли безвісти).
Докази, на які послався суд у вироку, є допустимими та такими, що у своїй сукупності безпосередньо вказують на вчинення обвинуваченими діяння, інкримінованого їм стороною обвинувачення, з огляду на наступне.
24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об'єднаних Націй, підписаний 26 червня 1945 року.
Вказаним створено Організацію Об'єднаних Націй (далі - ООН).
До складу ООН входять Україна, РФ та ще 49 країн-засновниць, а також інші країни світу.
Відповідно до частини 4 статті 2 Статуту ООН, усі Члени вказаної організації утримуються в своїх міжнародних відносинах від погрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності або політичної незалежності будь-якої держави, так і будь-яким іншим чином, несумісним із Цілями Об'єднаних Націй.
Декларацією Генеральної Асамблеї ООН № 36/103 від 9 грудня 1981 року про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями - № 2131 (ХХ) від 21 грудня 1965 року, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету; № 2625 (XXV) від 24 жовтня 1970 року, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН; № 2734 (ХХV) від 16 грудня 1970 року, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки та № 3314 (ХХІХ) від 14 грудня 1974 року, що містить визначення агресії. Установлено, що жодна з держав не має права здійснювати інтервенцію чи втручання у будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Цими ж міжнародними документами закріплено обов'язок держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації, здійснення сприяння, заохочення чи підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербовки найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.
Крім того, у статтях 1-5 Резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року № 3314 (ХХІХ) серед іншого визначено, що ознаками агресії є:
- застосування збройної сили державою проти суверенітету, територіальної недоторканності чи політичної незалежності іншої держави;
- застосування збройної сили державою в порушення Статуту ООН.
Будь-яке з наступних діянь, незалежно від оголошення війни, кваліфікується як акт агресії:
- вторгнення або напад збройних сил держави на територію іншої держави або будь-яка військова окупація, який би тимчасовий характер вона не мала, яка є результатом такого вторгнення або нападу, або будь-яка анексія із застосуванням сили території іншої держави або частини її;
- бомбардування збройними силами держави території іншої держави або застосування будь-якої зброї державою проти території іншої держави;
- блокада портів або берегів держави збройними силами іншої держави;
- напад збройними силами держави на сухопутні, морські або повітряні сили, або морські та повітряні флоти іншої держави;
- застосування збройних сил однієї держави, що знаходяться на території іншої держави за угодою з приймаючою державою, у порушення умов, передбачених в угоді, або будь-яке продовження їх перебування на такій території після припинення дії угоди;
- дія держави, яка дозволяє, щоб її територія, яку вона надала в розпорядження іншої держави, використовувалася цією іншою державою для здійснення акту агресії проти третьої держави;
- засилання державою або від імені держави збройних банд, груп, іррегулярних сил або найманців, які здійснюють акти застосування збройної сили проти іншої держави, які мають настільки серйозний характер, що це є рівносильним наведеним вище актам, або її значна участь у них.
Жодні міркування будь-якого характеру, чи то політичного, економічного, військового чи іншого характеру, не можуть слугувати виправданням агресії.
Крім того, принципи суверенної рівності, поваги прав, притаманних суверенітету, незастосування сили чи погрози силою, непорушності кордонів, територіальної цілісності держав, мирного врегулювання спорів та невтручання у внутрішні справи держав були закріплені також у Заключному акті Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01 серпня 1975 року, який підписаний СРСР, правонаступником якого є рф.
Статтями 1 та 2 III Конвенції про відкриття воєнних дій від 18 жовтня 1907 року, яка вступила в дію 26 січня 1910 року та 07 березня 1955 року визнана СРСР, правонаступником якого є РФ, передбачено, що військові дії між державами не повинні починатися без попереднього та недвозначного попередження у формі або мотивованого оголошення війни, або ультиматуму з умовним оголошенням війни. Про існування стану війни має бути без зволікання оповіщено нейтральним державам, і він матиме для них дійсну силу лише після отримання оповіщення.
У преамбулі Декларації про державний суверенітет України від 16 липня 1990 року (далі - Декларація) вказано, що Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки проголошує державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.
Відповідно до розділу V Декларації, територія України в існуючих кордонах є недоторканною і не може бути змінена та використана без її згоди.
24 серпня 1991 року Верховною Радою Української Радянської Соціалістичної Республіки схвалено Акт проголошення незалежності України, яким урочисто проголошено незалежність України та створення самостійної української держави - України. Згідно з указаним документом, територія України є неподільною та недоторканною.
Незалежність України визнали держави світу, серед яких і РФ.
Згідно з пунктами 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05 грудня 1994 року рф, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтвердили Україні своє зобов'язання згідно з принципами Заключного акта Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01 серпня 1975 року поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України, зобов'язалися утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом ООН.
Відповідно до пунктів 3, 8 Меморандуму про підтримку миру та стабільності в Співдружності Незалежних Держав від 10 лютого 1995 року, що укладений між державами СНД, серед яких є Україна та РФ, держави підтвердили непорушність існуючих кордонів один одного та зобов'язалися виступати проти будь-яких дій, що підривають їхню непорушність, а також вирішувати усі суперечки, що виникають з питань кордонів і територій, тільки мирними засобами. Держави також зобов'язалися не підтримувати на території інших держав-учасниць сепаратистські рухи, а також сепаратистські режими, якщо такі виникнуть; не встановлювати з ними політичних, економічних та інших зв'язків; не допускати використання ними територій і комунікацій держав-учасниць Співдружності; не надавати їм економічної, фінансової, військової та іншої допомоги.
31 травня 1997 року, відповідно до положень Статуту ООН і зобов'язань згідно із Заключним актом Наради з безпеки і співробітництва в Європі, Україна та РФ уклали Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ (ратифікований Законом України від 14 січня 1998 року №13/98-ВР та Федеральним Законом РФ від 02 березня 1999 року № 42-ФЗ). Відповідно до статей 2 - 3 зазначеного Договору, РФ зобов'язалася поважати територіальну цілісність України, підтвердила непорушність існуючих між ними кордонів та зобов'язалася будувати відносини одна з одною на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання спорів, незастосування сили або погрози силою, у тому числі економічні та інші способи тиску, права народів вільно розпоряджатися своєю долею, невтручання у внутрішні справи, додержання прав людини та основних свобод, співробітництва між державами, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов'язання, а також інших загальновизнаних норм міжнародного права.
Відповідно до опису і карти державного кордону, які є додатками до Договору між Україною та РФ про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року (ратифікований РФ 22 квітня 2004 року), територія Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької і Луганської областей відноситься до території України.
Сукупністю вказаних міжнародних актів беззаперечно підтверджено, що Україна є суверенною державою з міжнародно визнаними кордонами. Суверенітет України визнаний всіма країнами світу, в тому числі і РФ. Міжнародні кордони України визначені та визнані всіма країнами світу. Демаркація кордонів України та РФ здійснена.
РФ є членом ООН. І, при цьому, не просто членом ООН, а державою - постійним членом Ради Безпеки ООН, тобто постійно діючого органу ООН, на який покладено відповідальність за підтримку міжнародного миру та безпеки.
Докази у справі, а саме витяги та протоколи огляду сайту Державної Думи РФ, достовірно свідчать, що ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_31 та ОСОБА_44 є депутатами Державної Думи РФ, яка є вищим законодавчим органом країни РФ.
ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_31 та ОСОБА_44 внаслідок займаних ними посад повинні були знати та достовірно знали про вищенаведені міжнародні акти, які є аксіомами міжнародного права, найпростішими та основними регуляторами міжнародних відносин та міжнародного права.
Факт того, що всі представники влади РФ усвідомлюють та розуміють, що Україна є суверенною державою з міжнародно визнаними кордонами, крім вищевказаного, підтверджений і фактом ратифікації РФ 22 квітня 2004 року Договору між Україною та РФ про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року, яким визнано та демарковано кордон між Україною та РФ.
ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_31 та ОСОБА_44 , будучи депутатами Державної Думи Федеральних Зборів РФ повинні були знати і достовірно знали про укладення такого договору державою, представником влади якої вони є, тобто РФ.
Таким чином, ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_31 та ОСОБА_44 , будучи депутатами Державної Думи РФ та представниками влади достовірно знали про незаконність, протиправність зміни меж території та державного кордону України.
Статтями 1 - 2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.
Згідно зі статтею 5 Конституції України, носієм суверенітету та єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.
Відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 73 Конституції України визначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
Відповідно до статей 132-134 Конституції України територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території. До складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь. Місто Севастополь має спеціальний статус, Автономна Республіка Крим (далі - АР Крим) є невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, віднесені до її відання.
Разом з тим, протоколами огляду даних про голосування підтверджено, що обвинувачені ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_31 та ОСОБА_44 являючись депутатами Державної Думи Федеральних зборів РФ, під час засідань палати розуміючи, що діють всупереч встановленим національними нормативно-правовими актами та міжнародним правовим актам підтримали постанову із зверненням до президента рф з проханням розглянути питання про визнання РФ самопроголошених Донецької та Луганської народних республік, як самостійних, суверенних і незалежних держав. А в подальшому, останні підтримали ратифікацію Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званою Донецькою народною республікою та Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званою Луганською народною республікою.
Визнання інших державних утворень так званих «Луганської народної республіки» та «Донецької народної республіки» у межах міжнародно визнаних кордонів України на її території є діями, спрямованими на зміну меж території та державного кордону України.
Внаслідок ратифікації 22.02.2022 договорів про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу, РФ під приводом допомоги так званим «Донецькій народній республіці» і «Луганській народній республіці» здійснила 24.02.2022 повномасштабне військове вторгнення на територію України, розпочала бойові дії на території України з метою зміни меж території та державного кордону України, що мало наслідком загибель значної кількості людей, значні руйнування та інші тяжкі наслідки.
Вищенаведені рішення Державної думи Федеральних зборів Російської Федерації були частиною злочинного плану, так як самі факти їх існування використовувалися при створенні приводів для ескалації воєнного конфлікту і були спробою виправдання агресії перед громадянами Російської Федерації та світовою спільнотою.
У подальшому такі дії депутатів Державної Думи призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.
Такі наслідки, окрім того, що є загальновідомими, підтверджуються значною кількістю кримінальних проваджень, внесених до ЄРДР за статтею 438 КК України стосовно воєнних злочинів, вчинених військовослужбовцями збройних сил РФ, в тому числі що спричинили загибель людей, а також й вироками судів України за цією категорією справ, які є в загальному доступі в Єдиному реєстрі судових рішень.
У зв'язку з військовою агресією РФ проти України, Указом Президента України «Про введення воєнного стану» на всій території України введено воєнний стан з 05 год. 00 хв. 24.02.2022, дія якого неодноразово продовжувалась.
Тимчасова окупація з боку РФ частини території України, яка розпочалася із збройного конфлікту, викликаного російською військовою агресією, починаючи з 20.02.2014 року та повномасштабного вторгнення РФ на територію України 24.02.2022 року, а також анексія з боку РФ частини території України є за хронологією подій: а) констатовані нормативними, хоча і засудженими з точки зору міжнародного права, актами РФ, а також «нормативними актами» самопроголошених суб'єктів на території України, законність яких не визнається державою Україна, проте прийнятих судом у даному випадку до уваги, оскільки вирішується питання про відповідальність за вчинення кримінального правопорушення, внаслідок якого були прийняті такі акти; б) встановлені національними нормативно-правовими актами, які є обов'язковими для застосування на території України; в) засуджені міжнародними актами колективного реагування, - а відтак ці факти не потребують окремого судового доказування.
Таким чином, суд дійшов обґрунтованого висновку, що наявні у кримінальному провадженні докази, у своїй сукупності, підтверджують що ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_31 та ОСОБА_44 , будучи депутатами Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації, безпосередньо приймали участь у засіданні Державної Думи 15.02.2022 р., на якому підтримали та проголосували за постанову щодо звернення до Президента Російської Федерації з проханням розглянути питання про визнання Російською Федерацією самопроголошених Донецької та Луганської народних республік, як самостійних, суверенних і незалежних держав. У подальшому, 22.02.2022 р. як депутати Державної Думи Федеральних зборів Російської Федерації останні приймали участь у засіданні Державної Думи, де підтримали ратифікацію Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званою «ДНР» та Договору про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званою «ЛНР».
Крім того, колегія суддів враховує, що маючи можливість голосувати по вказаних питаннях «проти» чи утриматись від голосування, адже наявні такі варіанти волевиявлення у інших депутатів, ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_31 та ОСОБА_44 проголосував «за», здійснивши усвідомлений вольовий вибір і під час голосування розуміли, що діють всупереч встановленим національним та міжнародним правовим актам.
Визнання інших державних утворень так званих «Луганської народної республіки» та «Донецької народної республіки», у межах міжнародно визнаних кордонів України, на її території, є діями, спрямованими на зміну меж території та державного кордону України.
Щодо наявності у ОСОБА_16 , ОСОБА_17 та ОСОБА_12 дипломатичного імунітету, який би унеможливлював розгляд вказаного кримінального провадження судом, про що в апеляційних скаргах вказує адвокат ОСОБА_11 , то такого колегією суддів не встановлено.
Так, питання дипломатичного імунітету регулюється Указом Президента України від 10.06.1993 №198/93, відповідно до якого депутати Держдуми РФ таким видом імунітету не наділені. Жодна із ратифікованих Україною конвенцій, зокрема: Віденська конвенція про консульські зносини 1961 року; Конвенція про спеціальні місії 1969 року; Конвенція про запобігання та покарання злочинів проти осіб, які користуються міжнародним захистом, у тому числі дипломатичних агентів 1973 року; Конвенція про представництво держав у відносинах з міжнародними організаціями універсального характеру, не наділяють депутатів Держдуми РФ дипломатичним імунітетом.
Отже, наявними в матеріалах провадження та дослідженими судом доказами доведено, що ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_31 та ОСОБА_44 за попередньою змовою групою осіб вчинив умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, що охоплюється складом кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України.
Як свідчать матеріали кримінального провадження, суд першої інстанції, дослідивши всі обставини даного провадження, оцінивши кожен доказ з точки зору допустимості, а сукупність зібраних доказів з точки зору їх належності та взаємозв'язку, дійшов правильного висновку про доведеність вини обвинуваченого у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень.
В свою чергу, судом апеляційної інстанції порушень процесуального порядку збирання наведених у вироку доказів за матеріалами кримінального провадження не встановлено.
При цьому, всі фактичні дані у цьому провадженні, що досліджені судом, отримані стороною обвинувачення в цілому із застосуванням належної правової процедури, із належних процесуальних джерел, зібрані уповноваженими суб'єктами і в належному процесуальному порядку, за наявності на те правових підстав.
Всі досліджені у цьому провадженні докази, як кожен окремо, так і у їх сукупність, підтверджують обставини, що регламентовані ст. 91 КПК України щодо події кримінального правопорушення (його часу, місця, способу, обставин його вчинення), причетності обвинувачених до вчинення інкримінованих їм діянь, їхня винуватість, форми вини, та водночас дають повне уявлення щодо усіх елементів і ознак інкримінованих обвинуваченим в даному провадженні кримінальних правопорушень.
На переконання апеляційного суду, рішення суду першої інстанції про винуватість ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 у вчиненні інкримінованого їм кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 110 КК України, прийнято згідно з критерієм доведеності вини обвинувачених «поза розумним сумнівом», який застосовується Європейським судом з прав людини. Підстави для задоволення апеляційної скарги захисників за обставин, викладених у їх апеляційних скаргах, відсутні.
Твердження сторони захисту про те, що обвинувачені не наділена повноваженнями змінювати територіальну цілісність України і голосуючи, вони лише висловили, таким чином, свою політичну позицію, за яку не можуть нести кримінальну відповідальність, колегія суддів вважає безпідставними.
Так, обвинувачені ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_31 та ОСОБА_44 дійсно не наділені повноваженнями змінювати територіальну цілісність України, проте, інкриміновані їм органом досудового розслідування дії були вчинені і спрямовані ними саме на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.
Твердження захисників ОСОБА_7 та ОСОБА_9 про те, що стороною обвинувачення не з'ясовано чи особисто ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_155 , ОСОБА_42 , ОСОБА_31 , ОСОБА_44 , ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 та ОСОБА_21 голосувала за вказані постанову, чи довірила своє право іншій особі, чи були останні обізнані зі змістом рішення, за яке голосувала, чи не було дане голосування наслідком дотримання партійної дисципліни, колегія суддів відхиляє, оскільки судом встановлено, що саме останні, поряд із іншими депутатами думи рф, голосувала за наведені вище законодавчі акти.
Аргументи сторони захисту про те, що в діях обвинувачених відсутній склад злочину, передбачений ч. 3 ст. 110 КК України, відсутні докази наявності суб'єктивної сторони кримінального правопорушення, з наведених в апеляційних скаргах підстав, колегією суддів вважає безпідставними.
Суб'єкт вказаного злочину є загальним, суб'єктивна сторона характеризується виною у виді прямого умислу.
В суді першої інстанції встановлено, що обвинувачені у даному кримінальному провадженні, будучи депутатами Державної Думи Федеральних Зборів РФ, 15.02.2022 р. прийняли участь у засіданні Державної Думи Федеральних Зборів РФ, де спільно з іншими депутатами підтримала постанову із зверненням до президента Російської Федерації з проханням розглянути питання про визнання Російською Федерацією самопроголошених Донецької та Луганської народних республік, як самостійних, суверенних і незалежних держав та проголосували «за». У подальшому такі дії депутатів Державної Думи призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.
Визнання інших державних утворень так званих «Луганської народної республіки» та «Донецької народної республіки» у межах міжнародно-визнаних кордонів України на її території є діями, спрямованими на зміну меж території та державного кордону України.
Внаслідок ратифікації 22.02.2022 р. договорів про дружбу, співпрацю і взаємну допомогу, Російська Федерація, під приводом допомоги так званим «Донецькій народній республіці» і «Луганській народній республіці», здійснила 24.02.2022 повномасштабне військове вторгнення на територію України, розпочала бойові дії на території України з метою зміни меж території та державного кордону України, що мало наслідком загибель значної кількості людей, значні руйнування та інші тяжкі наслідки.
Доводи сторони захисту про те, що між вказаною вище постановою та наслідками, які настали, знаходяться численні рішення і дії значної кількості осіб, які є безпосередньо вирішальними для настання таких наслідків, на відмінну від голосування ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 за прийняття спірної постанови, колегія суддів відхиляє, оскільки зазначена постанова Державної думи Федеральних Зборів рф була частиною злочинного плану, і сам факт її існування використовувався при створенні приводів для ескалації воєнного конфлікту і був спробою виправдання агресії перед громадянами російської федерації та світовою спільнотою.
Дії рф призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури.
З урахуванням викладеного, безпідставними є й доводи апеляційних скарг захисників ОСОБА_7 та ОСОБА_9 про недоведеність суб'єктивної сторони інкримінованих діянь ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_156 , ОСОБА_51 , ОСОБА_157 , ОСОБА_53 , ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 та ОСОБА_21 , а саме що в ході судового розгляду прокурором не конкретизовано, з ким конкретно останні вступили у злочинну змову, і не надано доказів наявності змови з будь-якою іншою особою, не доведено часу, форми, способу формування спільного злочинного умислу.
Доводи сторони захисту про те, що відеозаписи пленарного засідання, скріншоти зображення комп'ютера, які були скопійовані з мережі «інтернет», є недопустимими доказами, оскільки, встановити їх справжність та оригінальність неможливо, не знайшли свого підтвердження в апеляційному суді, враховуючи наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КПК документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Пункт 3 ч. 2 цієї статті визначає, що до документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати, зокрема, складені в порядку, передбаченому цим Кодексом, протоколи процесуальних дій та додатки до них, а також носії інформації, на яких за допомогою технічних засобів зафіксовано процесуальні дії.
Частиною 3 вказаної статті визначено, що оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.
Для підтвердження змісту документа можуть бути визнані допустимими й інші відомості, якщо оригінал документа не може бути отриманий за допомогою доступних правових процедур (п. 2 ч. 5 ст. 99 КПК України).
Із протоколів огляду від 10.03.2022 року слідує, що в мережі Інтернет, на сайті «ІНФОРМАЦІЯ_154», виявлено інформацію про аналіз результатів голосування депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації 15.02.2022, за звернення до Президента Російської Федерації про визнання незалежності так званих «ДНР» і «ЛНР», відповідно до якого за вказане звернення проголосувало «за» 351 депутат з 368 присутніх та відповідно до поіменного списку, серед тих хто голосував «за» зазначено і ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 , на сайті вищого законодавчого органу влади Російської Федерації «ІНФОРМАЦІЯ_155», викладено інформацію про аналіз результатів голосування депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації 22.02.2022 за проект федерального закону №75578-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Донецкой Народной Республикой», відповідно до якого за прийняття вказаного законопроекту проголосувало «за» 400 депутатів з 400 присутніх та відповідно до поіменного списку, серед тих хто голосував «за» зазначено і останніх, на сайті вищого законодавчого органу влади Російської Федерації «ІНФОРМАЦІЯ_156» виявлено інформацію про аналіз результатів голосування депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації 22.02.2022 за проект федерального закону №75577-8 «О ратификации Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи между Российской Федерацией и Луганской Народной Республикой», відповідно до якого за прийняття вказаного законопроекту проголосувало «за» 400 депутат з 400 присутніх та відповідно до поіменного списку, серед тих хто голосував «за» зазначені обвинувачені в даному кримінальному провадженні.
При цьому, загальновідомо, що голосування за вказаний проект у держдумі рф було відкритим, з використанням електронної системи підрахунку голосів, що дозволяє за допомогою системи аналізу результатів голосування на засіданнях державної думи встановити інформацію про депутатів, які проголосували «за», «проти», «утрималися», «не голосували», а також встановити інформацію про належність депутатів до відповідної політичної партії (її фракції). Вказана інформація також була опублікована на офіційному сайті державної думи рф, як і опублікована інформація про те, що ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_31 та ОСОБА_44 на засіданні державної думи рф 22.02.2022 р. голосувала «за» проекти федеральних законів № 75577-8 і № 75578-8.
Інформація, зазначена у вищевказаних протоколах оглядів сайту Державної Думи російської федерації є офіційною, що підтверджується інформацією, яка розміщена на порталі государственная дума федерального собрания российской федерации («http://duma.gov.ru/abaut/info/») у вкладці «о сайте» - «все материалы официального сайта госдумы федерального собрания российской федерации могут бить воспроизведены в любых средствах массовой информации, на серверах сети Интернет или на любых иных носителях без каких - либо ограничений по обьему и срокам публикации. Это разрешение в равной степени распространяется на газеты, телеканалы, сайты и страницы Интернет. Единственным условием перепечатки и ретрансляции есть ссылка на первоисточник. Никакого предварительного согласия на перепечатку со стороны апарата государственной думы не требуется».
Крім того, заходячи на сайт Державної думи РФ, міститься пошуковий рядок для віднайдення назв нормативних актів і при пошуку нормативного акту, голосування за який ставиться у вину обвинуваченим, наявна інформація про голосування, як зазначено в протоколі огляду, а також щодо поіменного голосування, де вказано, що ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_42 , ОСОБА_31 та ОСОБА_44 проголосувала за ці законопроекти, тобто ця інформація є загальнодоступною, тому не викликає жодних сумнівів у її достовірності.
Окрім того, виходячи з вимог п. 2 ч. 5 ст. 99 КПК України, колегія суддів зазначає, що відеоматеріали та скріншоти офіційного сайту Державної Думи Російської Федерації, які були оглянуті відповідно до протоколів огляду, є належними та допустимими доказами у вказаному провадженні, оскільки оригінали вказаних протоколів з відповідними голосуваннями отримати неможливо через збройну аргесію Російської Федерації проти України.
Сторона захисту не надала жодних відомостей щодо спростування цієї інформації і не аргументувала, що інформація, надана органом досудового розслідування, не відповідає дійсності, зокрема, містить ознаки фальсифікації та/або навмисного спотворення даних.
Також колегія суддів апеляційного суду враховує позицію Верховного Суду, викладену у постанові колегії суддів Третьої судової палати ККС ВС від 21.07.2025 у справі № 201/11849/23 (провадження № 51-584км25), згідно якого, протоколи оглядів інтернет-сторінок і телеграм-каналів та додатки до протоколів, у яких зафіксовано (за допомогою функцій скриншоту, друку й запису на технічні носії інформації) зміст відображеної на них інформації, що підтверджує існування обставин, які підлягають доказуванню, є допустимими доказами.
Отже, протоколи огляду інтернет - ресурсу, за якими був здійснений огляд публікацій на офіційному сайті Державної Думи РФ, є належними та допустимими доказами, які були обґрунтовано покладені в основу доведеності вини обвинуваченого.
Підстав для визнання вказаних вище протоколів, у яких зафіксовано хід і результати оглядів інтернет-сайтів, недопустимими і неналежними доказами колегія суддів апеляційного суду не вбачає, оскільки ці фактичні дані отримано в порядку, передбаченому КПК.
Судом першої інстанції правильно встановленні обставини кримінального правопорушення і висновок суду про доведеність вини ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.110 КК України, ґрунтується на належних, достатніх та допустимих доказах.
Незгода сторони захисту з оцінкою наявних в матеріалах кримінального провадження доказів не може свідчити про те, що їх було досліджено з порушенням вимог кримінального процесуального закону.
Таким чином, у процесі перевірки матеріалів кримінального провадження, колегія суддів не встановила істотних порушень вимог кримінального процесуального законодавства при збиранні, дослідженні і оцінці доказів, які б ставили під сумнів обґрунтованість висновків суду про доведеність вини ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 та ОСОБА_32 у вчиненні інкримінованого їм кримінального правопорушення та правильності кваліфікації їхніх дій.
Вимоги захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_9 та ОСОБА_8 під час апеляційного розгляду про повторне дослідження доказів в порядку ст.404 КПК України, на переконання колегії суддів не ґрунтуються на вимогах кримінального процесуального закону.
Згідно з приписами ч.3 ст.404 КПК України суд апеляційної інстанції зобов'язаний за клопотанням учасників судового провадження повторно дослідити обставини, встановлені під час кримінального провадження, за умови, що вони досліджені судом першої інстанції не повністю або з порушенням.
Тобто, повторне дослідження доказів в апеляційній інстанції є правом, а не обов'язком суду і проводиться лише за умови наявності доказів допущеної судом першої інстанції неповноти при їх дослідженні або процесуальних порушень.
Колегія суддів вважає, що передбачених ч.3 ст.404 КПК України підстав для повторного дослідження доказів та обставин, встановлених під час кримінального провадження, стороною захисту наведено не було й апеляційним судом не встановлено.
Окрім того, колегія суддів зазначає, що зміст клопотань сторони захисту про повторне дослідження доказів у даному кримінальному провадженні, зводиться фактично до необхідності повторного розгляду кримінального провадження як судом першої інстанції з метою надання виключно власної оцінки наявним в матеріалах провадження доказам та встановленим в ході судових розглядів обставинам вчинення злочинів і не узгоджується з підставами для повторного дослідження обставин справи, визначених ч.3 ст.404 КПК України
В апеляційних скаргах містяться також інші аргументи сторін захисту, які не потребують детального аналізу суду та не мають будь-якого вирішального значення в цьому провадженні. При цьому колегія суддів виходить з усталеної практики ЄСПЛ. Так, хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі RuizTorija v. Spain від 09.12.1994, № 303-A, § 29; рішення у справі Серявін та інші проти України від 10.02.2010, заява № 4909/04, § 58).
На думку колегії суддів, у цьому провадженні надані відповіді на всі вагомі аргументи поданих апеляційних скарг.
Призначене судом першої інстанції покарання обвинуваченим ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_158 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_51 , ОСОБА_157 та ОСОБА_53 у межах санкції ч.3 ст. 110 КК України з конфіскацією усього належного їм на праві власності майна в дохід держави України належним чином умотивоване та обґрунтоване, відповідає принципу співрозмірності конкретного злочинного діяння з обраним покаранням.
Це рішення суду першої інстанції належним чином умотивоване і відповідає практиці Європейського суду з прав людини, яка відповідно до ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" при розгляді справ застосовується як джерело права, зокрема у справі «Скоппола проти Італії» від 17.09.2009 року (заява № 10249/03), де зазначено, що складовим елементом принципу верховенства права є очікування від суду застосування до кожного злочинця такого покарання, яке законодавець вважає пропорційним.
Істотних порушень кримінального процесуального закону, що тягнуть за собою скасування або зміну вироку суду першої інстанції, під час апеляційного розгляду кримінального провадження не встановлено.
Вирок суду належним чином мотивований, відповідає вимога ст.370 КПК України і підстав для його скасування через істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, про що захисники обвинувачених ставлять питання в апеляційних скаргах, колегія суддів не вбачає.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 404, 405, 407, 418, 419 КПК України, колегія суддів, -
Поновити адвокату ОСОБА_11 строк на апеляційне оскарження вироку Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04 червня 2025 року.
Апеляційні скарги захисника обвинувачених ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_33 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 - адвоката ОСОБА_7 , захисника обвинувачених ОСОБА_13 та ОСОБА_14 - адвоката ОСОБА_8 , захисника обвинувачених ОСОБА_15 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 та ОСОБА_21 - адвоката ОСОБА_9 , захисника обвинуваченого ОСОБА_18 - адвоката ОСОБА_10 , захисника обвинуваченої ОСОБА_25 - адвоката ОСОБА_10 , захисника обвинуваченої ОСОБА_26 - адвоката ОСОБА_10 , захисника обвинуваченого ОСОБА_16 , - адвоката ОСОБА_11 , захисника обвинуваченого ОСОБА_17 , - адвоката ОСОБА_11 , захисника обвинуваченої ОСОБА_12 , - адвоката ОСОБА_11 залишити без задоволення, а вирок Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 04 червня 2025 року щодо обвинувачених ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 - без змін.
Відповідно до ч. 4 ст. 532 КПК України судове рішення суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту його проголошення і може бути оскаржено в касаційному порядку протягом трьох місяців з дня проголошення до Верховного Суду.
Головуючий
Судді