Справа № 523/12179/25
Номер провадження 3/523/3274/25
"07" жовтня 2025 р. м. Одеса
Суддя Пересипського районного суду м.Одеси Шкорупеєв Д.А., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП, які надійшли з УПП в Одеській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянство України, військовослужбовець ЗСУ, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 (протокол серії ЕПР1 №355164)
Згідно протоколу про адміністративного правопорушення ЕПР1 №355164, водій ОСОБА_1 , 08.06.2025 року близько 09 години 45 хвилин керував т.з. марки "Volkswagen" н.з. НОМЕР_1 без посвідчення водія на право керуванням транспортним засобом, тобто не маючи його, повторно протягом року, чим порушив вимоги п. 2.1.а Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачена ч. 5 ст. 126 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що є військовослужбовцем ЗСУ, не встиг отримати посвідчення водія, однак його час від часу відправляють на завдання на автомобілі.
Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 , наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 126 КУпАП.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 126 КУпАП підтверджена протоколом серії ЕПР1 №355164 від 08.06.2025, копією постанови серії ЕНА №4894549 від 05.06.2025, довідками щодо особи правопорушника.
Згідно вимог ч. 1 ст. 245, 280 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з системного аналізу положень ст.ст. 7, 254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Беручи до уваги те, що з дня вчинення правопорушення пройшло більше трьох місяців, оскільки порушення було вчинено 08.06.2025, вважаю за доцільне провадження по справі закрити відповідно до ст.247 п.7 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених ст. 38 КУпАП.
Оскільки на відміну від кримінального права, в адміністративному праві не передбачено притягнення до відповідальності без накладення стягнення, вирішення питання про наявність чи відсутність вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення є неприпустимим, адже діючим законодавством не передбачено поновлення провадження у справі про адміністративне правопорушення без мети накладення стягнення, а лише з метою встановлення преюдиційних фактів для іншого судочинства.
Враховуючи, що провадження у даній справі слід закрити у зв'язку із закінченням строків, передбачених ст. 38 КУпАП, відповідно, судовий збір стягненню не підлягає.
Керуючись статтями 38, 40-1, 247, 284 КУпАП України, суд
Провадження у справі за ч.5 ст. 126 КУпАП відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , закрити в зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків притягнення до адміністративної відповідальності, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Пересипський районний суд м. Одеси.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Д.А. Шкорупеєв