Справа №705/4288/25
3/705/1866/25
20 жовтня 2025 року м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Душин Олексій Владиславович, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з ВПД №2 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області, про притягнення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 122-2, ч. 1 ст. 130 КУпАП,
І. Опис обставин справи про адміністративне правопорушення
1. До Уманського міськрайонного суду Черкаської області від Уманського РУП ГУНП в Черкаській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 393292 від 16.07.2025 р., складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, в якому зазначено, що 16.07.2025 о 14:20 год. у с. Полянецьке, вул. Лісова, 1, водій ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель Уманського району, м. Христинівка, вул. Першотравнева, 49, керував автомобілем Мерседес Бенс Спрінтер д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння, пройшов огляд на факт вживання спиртних напоїв в законному порядку, продув газоаналізатор Драгер 6810, результат тесту 3,67 проміле алкоголю у видихаємому повітрі. Проводилась зйомка на боді камеру 2457, 2449, чим порушив п. 2.9.а ПДР.
2. Також до Уманського міськрайонного суду Черкаської області від ВПД №2 Уманського РУП ГУНП в Черкаській області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 393305 від 16.07.2025 р. складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, в якому зазначено, що 16.07.2025 о 14:20 год. у с. Полянецьке, вул. Лісова, 1, водій ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель Уманського району, м. Христинівка, вул. Першотравнева, 49, керував автомобілем Мерседес Бенс Спрінтер д.н.з. НОМЕР_2 не виконав законну вимогу працівника поліції про зупинку подану світлоповертаючим диском та проблисковими масками червоного та синього кольору на автомобілі. Проводилась зйомка на боді камеру 2457,2449, чим порушив п. 2.4 Правил дорожнього руху.
3. Оскільки матеріали вказаних адміністративних справ розглядаються судом одночасно, то суд вважає за можливе об'єднати дані адміністративні справи в одне провадження, та розглядати одночасно, відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП.
ІІ. Пояснення осіб, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення
4. В судове засідання особа відносно якої складено протокол ОСОБА_1 та його захисник Маргарян А.Д. не з'явилися, повідомлялися належним чином, про причини своєї неявки не повідомили.
ІІІ. Досліджені у судовому засіданні докази
5. На підтвердження вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення надано наступні докази:
- протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 393305 від 16.07.2025 р. за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП та додані до нього:
- копія протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 393292 від 16.07.2025;
- рапорт від 23.04.2025 р. поліцейського взводу ПП в м. Умань УПП в Черкаській області ДПП мол. лейтенанта поліції Шевчука П.;
- копія результату тесту dragger;
- копія акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів;
- протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 393292 від 16.07.2025 р., за ч. 1 ст. 130 КУпАП та додані до нього:
- результат виміру стану алкогольного сп'яніння від 16.07.2025;
- акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів;
- диск з відеозаписом з нагрудної камери поліцейського;
ІV. Оцінка Суду
6. Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
7. Відповідно до приписів ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів тощо, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
8. Також суд наголошує, що, як вбачається з приписів ст. 251 КУпАП, сам по собі протокол про адміністративне правопорушення не є доказом вини особи, стосовно якої складено такий протокол. Доказом в даному випадку виступають лише фактичні дані, що можуть встановлюватися у такому протоколі.
За протоколом про адміністративне правопорушення ЕПР1 № 393305 від 16.07.2025 р. за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП
9. Відповідно до ч. 1 ст. 122-2 КУпАП Невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу тягне за собою накладення штрафу в розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
10. Як вбачається з протоколу серії ЕПР1 № 393305 від 16.07.2025 р. складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП в якому вбачається, що 16.07.2025 о 14:20 год. у с. Полянецьке, вул. Лісова, 1, водій ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель Уманського району, м. Христинівка, вул. Першотравнева, 49, керував автомобілем Мерседес Бенс Спрінтер д.н.з. НОМЕР_2 не виконав законну вимогу працівника поліції про зупинку подану світлоповертаючим диском та проблисковими масками червоного та синього кольору на автомобілі. Проводилась зйомка на боді камеру 2457,2449.
11. Відповідно до п. 2.4 Правил дорожнього руху, на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил.
Однак, ОСОБА_1 , у порушення вказаного припису, під час керування транспортним засобом не виконав зупинку на вимогу поліцейського.
12. Таким чином, суд дійшов висновку, що дії ОСОБА_1 невиконання ним приписів п. 2.4. Правил дорожнього руху, знаходяться у прямому причинно-наслідковому зв'язку з подією дорожньо-транспортної пригоди, а отже, вчинене ним діяння утворює склад адміністративного правопорушення, описаного диспозицією ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122-2 КУпАП, підтверджується даними, зафіксованими у протоколі про адміністративне правопорушення.
13. Враховуючи вищевикладене, всебічно та повно дослідивши та проаналізувавши докази, суд дійшов висновку про винуватість особи та притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
14. Згідно протоколу про адміністративні правопорушення датою вчинення правопорушень є 16 липня 2024 року.
15. Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у ч. ч. 3-6 цієї статті.
16. Відповідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
17. На час розгляду справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 строк накладення адміністративного стягнення, передбачений ст. 38 КУпАП, закінчився, а тому провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП.
За протоколом про адміністративне правопорушення ЕПР1 № 393292 від 16.07.2025 р., за ч. 1 ст. 130 КУпАП
18. Згідно із ч. 1 ст. 130 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена цією статтею настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
19. Як вбачається з протоколу серії ЕПР1 № 393292 від 16.07.2025 складеного відносно ОСОБА_1 , останній 16.07.2025 керував автомобілем марки Мерседес Бенс Спрінтер д.н.з. НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння.
Судом встановлено, що при проведеному огляді ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння із застосуванням спеціального технічного приладу ALCOTEST 6810 ARАМ-2291 показник алкогольного сп'яніння становив 3,67 проміле.
Суд дослідив відеозапис з місця вчинення правопорушення, що міститься на DVD-диску, долученому до матеріалів адміністративної справи, з якого вбачається процес спілкування працівників патрульної поліції з водієм ОСОБА_1 та процес його огляду на стан алкогольного сп'яніння із застосуванням спеціального технічного приладу ALCOTEST 6810 ARАМ-2291.
20. Відповідно до п. 2.9 а Правил дорожнього руху водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Проте, всупереч вказаного припису ОСОБА_1 16.07.2025 р. керував автомобілем в стані алкогольного сп'яніння.
Таким чином, враховуючи, що у справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності та допустимості, та, які підтверджують вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення у межах, установлених санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП.
21. Враховуючи вищевикладене, всебічно та повно дослідивши та проаналізувавши докази, суд дійшов висновку про можливість притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
22. Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
23. Згідно з вимогами ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
З цих підстав, керуючись ст. 1, 9, 36, 122-2, 130, 245, 247, 251, 276-279, 283-285, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
1. Об'єднати в одне провадження адміністративну справу №705/4288/25, провадження №3/705/1866/25, справу №705/4291/25, провадження №3/705/1869/25, та присвоїти номер справи № 705/4288/25, провадження №3/705/1866/25.
2. Провадження у справі про адміністративні правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
3. Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Банківські реквізити для сплати штрафу: ЄДРПОУ: 37930566 Отримувач: ГУК у Черк. обл./Черкаськаобл./21081300/ р/рUA918999980313030149000023001 МФО 899998 Банк отримувач: Казначейство України (ЕАП) / серія ЕПР1 № протоколу 393292 Судова справа 705/4288/25
4. Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Банківські реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106 Призначення платежу: судовий збір по справі про адміністративне правопорушення №705/4288/25 про накладення адміністративного стягнення з вказівкою прізвища, ім'я та по-батькові
5. Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачено не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у визначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень
6. Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.
7. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. В разі подання апеляційної скарги, судове рішення набирає чинності після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя: О.В. Душин