справа № 179/1128/25
провадження № 3/179/682/25
25 серпня 2025 року суддя Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області Ковальчук Т.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , керівника СЕЛЯНСЬКОГО (ФЕРМЕРСЬКОГО) ГОСПОДАРСТВА «ОРІЛЬСЬКЕ» (код ЄДРПОУ 31337738), проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Магдалинівського районного суду Дніпропетировської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 40791/04-36-04-12/31337738 від 09.07.2025 року відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП .
Згідно зазначеного протоколу, посадова особа ОСОБА_1 - керівник СЕЛЯНСЬКОГО (ФЕРМЕРСЬКОГО) ГОСПОДАРСТВА «ОРІЛЬСЬКЕ» (код ЄДРПОУ 31337738), несвоєчасно подала платіжних доручень до установ банку на перерахування належного до сплати земельного податку з юридичних осіб згідно декларації за 2024 рік від 20.02.2024 року № 9034606005 за грудень 2024 року по терміну сплати 30.01.2025 року в розмірі 1251,60 грн. платником фактично сплачена 10.03.2025 року; за 2025 рік за 20.02.2025 року № 9038404660 за січень 2025 року по терміну сплати 03.03.2025 року в розмірі 1392,52 грн. платником фактично сплачена 18.03.2025 року; за лютий 2025 року по терміну сплати 03.03.2025 року в розмірі 1398,40 грн. платником фактично сплачена 10.03.2025 року; за березень 2025 року по терміну сплати 31.03.2025 року в розмірі 2783,44 грн. платником фактично сплачена 15.04.2025 року; за березень 2025 року по терміну сплати 30.04.2025 року в розмірі 2783,44 грн. платником фактично сплачена 06.05.2025 року з порушенням термінів сплати, чим порушено пункт п. 287.3 статті 287 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями та частина 1 статті 163-2 КУпАП від 07.12.1984 року № 8073-Х зі змінами та доповненнями, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась, причини неявки суду не повідомила, заяв та клопотань не надходило.
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшла наступних висновків.
Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається противоправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Процесуальна форма та зміст протоколів відповідають вимогам ст. 256 КУпАП.
Частиною 1 статті 163-2 КУпАП передбачено відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Вина ОСОБА_1 у вказаному правопорушенні знайшла своє повне підтвердження в судовому засіданні, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 09.07 2025 року та копією акту від 10.06.2025 року 33762/04-36-04-12/31337738.
В сукупності ці докази підтверджують факт несвоєчасного подання платіжних доручень до установ банку на перерахування належного до сплати земельного податку з юридичних осіб згідно декларації за 2024 рік від 20.02.2024 року № 9034606005 за грудень 2024 року по терміну сплати 30.01.2025 року в розмірі 1251,60 грн. платником фактично сплачена 10.03.2025 року; за 2025 рік за 20.02.2025 року № 9038404660 за січень 2025 року по терміну сплати 03.03.2025 року в розмірі 1392,52 грн. платником фактично сплачена 18.03.2025 року; за лютий 2025 року по терміну сплати 03.03.2025 року в розмірі 1398,40 грн. платником фактично сплачена 10.03.2025 року; за березень 2025 року по терміну сплати 31.03.2025 року в розмірі 2783,44 грн. платником фактично сплачена 15.04.2025 року; за березень 2025 року по терміну сплати 30.04.2025 року в розмірі 2783,44 грн. платником фактично сплачена 06.05.2025 року з порушенням термінів сплати, що тягне за собою відповідальність за ч. 1 ст.163-2 КУпАП.
Тому, вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП, є доведеною.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі викладеного, з метою попередження наступних правопорушень, прихожу до висновку про необхідність накладення на винну особу адміністративного стягнення, передбаченого санкцією ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, у виді штрафу у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що буде найбільш відповідати характеру вчиненого правопорушення та ступеню вини правопорушника.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу.
Згідно ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку встановленому порядку. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП на ОСОБА_1 необхідно покласти сплату судового збору.
Керуючись ст. 40-1, 279, 283, 284, ч.1 ст.163-2 КпАП України, суд, -
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП.
ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн./призначення платежу: *;21081100; № 40791/04-36-04-12/31337738;* ГУК у Дн-кій обл./смт.Магдалин/21081100; код утримувача: 37988155; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку(IBAN): UA848999980313030106000004607, код класифікації доходів бюджету 21081100, «00» Без деталізації за відомчою ознакою.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 в сумі 605,60 грн. (шістсот п'ять гривень 60 копійок).
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Т.А.Ковальчук