Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/9589/25
Номер провадження 1-кс/711/2405/25
17 жовтня 2025 року
м.Черкаси
Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Придніпровського районного суду м. Черкаси клопотання старшого слідчого в ОВС ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12025250000000588, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.07.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -
Старший слідчий в ОВС ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , звернулася до слідчого судді Придніпровського районного суду м. Черкаси з клопотанням, в якому просить надати тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що до СУ ГУНП в Черкаській області з УСР в Черкаській області ДСР НП України надійшли матеріали щодо неправомірних дій посадових осіб Державного навчального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) які, зловживаючи службовим становищем, всупереч інтересів навчального закладу, з метою одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи, фактично передали СФГ « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_2 ) для комерційного обробітку та вирощування сільськогосподарських культур земельну ділянку з кадастровим номером 7123155300:02:001:0449 площею 246.1136 га, яка передана навчальному закладу на праві постійного користування з цільовим призначенням «для дослідних і навчальних цілей».
За даним фактом 29.07.2025 внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025250000000588, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
Як вбачається із зазначених матеріалів, на підставі розпорядження ІНФОРМАЦІЯ_2 №524 від 12.12.2007, ІНФОРМАЦІЯ_3 видано державний акт серії ЯЯ №348887 на право постійного користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення кадастровий номер 7123155300:02:001:0449 площею 246.1136 га, яка розташована в адмінмежах Буцької селищної ради Маньківського району Черкаської області.
Відповідно до наказу ІНФОРМАЦІЯ_4 від 11.12.2015 №1275 назву навчального закладу змінено на Державний навчальний заклад « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Відповідно до Статуту Державного навчального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 », затвердженого Наказом ІНФОРМАЦІЯ_5 від 02.09.2016 №1063, навчальний заклад є підпорядкованим ІНФОРМАЦІЯ_5 та правонаступником майна, прав і обовязків ІНФОРМАЦІЯ_3 .
На підставі державного акту серії ЯЯ №348887, державним реєстратором 20.12.2017 внесено відомості до Державного реєстру речових прав про об'єкт речових прав за номером 1454352571231 - земельну ділянку кадастровий номер 7123155300:02:001:0449, площею 246.1136 га, з цільовим призначенням «для дослідних і навчальних цілей», яка на праві постійного користування належить Державному навчальному закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Відповідно до п.1.6 Статуту, ІНФОРМАЦІЯ_1 має землю у постійному користуванні, де розміщене навчальне господарство, яке здійснює господарську діяльність з виробництва продукції, що пов?язана з біологічними процесами її вирощування, призначеної для споживання в сирому і переробленому вигляді (сільськогосподарське виробництво), а також займається переробкою власно виробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією.
Відповідно до пункту 7.1. ІНФОРМАЦІЯ_1 є неприбутковим закладом та користується податковими, митними та іншими пільгами згідно із законодавством.
У політехнічному професійному ліцеї заборонено розподіл отриманих політехнічним професійним ліцеєм доходів (прибутків) або їх частини серед засновників, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов?язаних з ними осіб.
Доходи (прибутки) політехнічного професійного ліцею використовуються виключно для фінансування видатків на утримання політехнічного професійного ліцею, реалізації мети (цілей, завдань) та основних повноважень і напрямів діяльності професійного ліцею, визначених цим Статутом.
Пунктом 7.5. Статуту встановлено, що кошти, що надходять політехнічному професійному ліцею від здійснення діяльності, передбаченої цим Статутом, знаходяться у його розпорядженні за умови, якщо вони спрямовуються на видатки згідно з кошторисом, затвердженим в установленому порядку.
Відповідно до пункут 7.9. Статуту, майно політехнічного професійного ліцею, в тому числі: навчально-виробничі, побутові, культурно-освітні, оздоровчі, спортивні будівлі та споруди, житло, комунікації, обладнання, засоби навчання, транспортні засоби та інші об?єкти є об?єктами державної власності, що закріплені за політехнічним професійним ліцеєм на праві оперативного управління.
Майно та земельні ділянки, закріплені за політехнічним професійним ліцеєм, не можуть бути предметом застави, а також не підлягають вилученню або передачі у власність юридичним і фізичним особам без згоди ІНФОРМАЦІЯ_5 , крім передбачених законодавством випадків.
В той же час, статтею 80 Закону України «Про освіту», визначено, що до майна закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти належать: нерухоме та рухоме майно, включаючи будівлі, споруди, земельні ділянки, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло тощо; майнові права, включаючи майнові права інтелектуальної власності на об'єкти права інтелектуальної власності, зокрема інформаційні системи, об'єкти авторського права та/або суміжних прав; інші активи, передбачені законодавством.
Майно закладів освіти та установ, організацій, підприємств системи освіти належить їм на правах, визначених законодавством.
Об'єкти та майно державних і комунальних закладів освіти не підлягають приватизації чи використанню для провадження видів діяльності, не передбачених спеціальними законами, крім надання в оренду з метою надання послуг, які не можуть бути забезпечені безпосередньо закладами освіти, пов'язаних із забезпеченням освітнього процесу або обслуговуванням учасників освітнього процесу, з урахуванням визначення уповноваженим органом управління можливості користування державним або комунальним нерухомим майном відповідно до законодавства.
Надання в оренду об'єктів та майна державних і комунальних закладів освіти з метою надання послуг, які не можуть бути забезпечені безпосередньо закладами освіти, пов'язаних із забезпеченням освітнього процесу або обслуговуванням учасників освітнього процесу, та які відповідно до абзацу першого цієї частини можуть надаватися орендарями державного і комунального майна з використанням майна, що належить закладу освіти, здійснюється за цільовим призначенням, визначеним Кабінетом Міністрів України.
Майно закладів освіти, яке не використовується для провадження видів діяльності, передбачених спеціальними законами, може бути вкладом у спільну діяльність або використане відповідно до статті 81 цього Закону.
В свою чергу, статтею 81 зазначеного Закону визначено, що державно-приватне партнерство щодо об'єктів державної та комунальної власності здійснюється без зміни цільового призначення та форми власності цих об'єктів. Передача приватним партнерам в оренду, в концесію, в оперативне управління тощо рухомого та/або нерухомого державного та/або комунального майна, у тому числі земельних ділянок, забороняється.
В той же час, на підставі підпункту 282.1.4. пункту 282.1 ст.282 Податкового кодексу України від сплати податку звільняються: дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки (крім національних та державних дендрологічних парків) (за умови використання за цільовим призначенням), освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
В той же час, досудовим розслідуванням встановлено, що 01.09.2011 між ІНФОРМАЦІЯ_3 (Учасник 1), в особі директора ОСОБА_6 та СФГ « ОСОБА_5 » (Учасник 2), в особі директора ОСОБА_7 укладено договір про спільну діяльність №5 (далі по тексту - Договір №5), із змісту якого вбачається, що земельна ділянка кадастровий номер 7123155300:02:001:0449, площею 246.1136 га, використовується не за цільовим призначенням «для дослідних і навчальних цілей», а фактично передана у користування СФГ « ОСОБА_8 » для виробництва сільськогосподарської продукції.
Також Державним навчальним закладом « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі т.в.о. директора ОСОБА_9 та СФГ « ОСОБА_5 » в особі директора ОСОБА_7 укладалося ряд додаткових угод до Договору №5, відповідно до яких навчальний заклад отримував як частину винагороди за цим договором майно у вигляді транспортних засобів, товарно-матеріальних цінностей, дизельного пального, послуг перевезення, тощо, які не були результатами спільної діяльності за Договором №5.
Той факт, що Договір №5 містить ознаки удаваного правочину, підтверджується позовом, який розглядався ІНФОРМАЦІЯ_6 та який був поданий Уманською окружною прокуратурою в інтересах держави в особі ІНФОРМАЦІЯ_7 до СФГ « ОСОБА_8 » з вимогою повернення земельної ділянки з кадастровим номером 7123155300:02:001:0449, площею 246.1136 га. Так, ухвалою ІНФОРМАЦІЯ_8 від 13.12.2022 (справа №925/776/22), провадження було закрито, так як відповідач подав до акт приймання-передачі, відповідно до якого СФГ « ОСОБА_8 » повернула земельну ділянку Державному навчальному закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Крім того, 30.04.2024 додатковою угодою №9 припинено дію Договору №5.
В той же час, 19.06.2025 між Державним навчальним закладом « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (Учасник 1), в особі т.в.о. директора ОСОБА_9 та СФГ « ОСОБА_5 » (Учасник 2), в особі директора ОСОБА_7 укладено договір про спільну діяльність б/н (далі по тексту - Договір), із змісту якого вбачається, що хоча у договорі і зазначено, що від укладений з метою забезпечення цільового використання земельної ділянки Учасника 1 для дослідних та навчальних цілей (п. 1.3 Договору), проте із змісту самого договору вбачається, що фактично земельна ділянка кадастровий номер 7123155300:02:001:0449, площею 246.1136 га, знову таки передана для комерційного використання СФГ « ОСОБА_8 ».
Укладання заздалегідь збиткових для навчального закладу договорів свідчить про протиправні дії посадових осіб Державного навчального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » під час розпорядження державним майном - земельною ділянкою з кадастровим номером 7123155300:02:001:0449, площею 246.1136 га, направлені на одержання прибутків СФГ « ОСОБА_8 ».
30.09.2025 Уманською окружною прокуратурою до ІНФОРМАЦІЯ_8 подано позов в інтересах держави в особі ІНФОРМАЦІЯ_7 до СФГ « ОСОБА_8 » та Державного навчального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » про визнання недійсним Договору про спільну діяльність та звільнення земельної ділянки. На даний час вказаний позов розглядається судом.
Одночасно, встановлено що у 2025 році на земельній ділянці з кадастровим номером 7123155300:02:001:0449, площею 246.1136 га здійснювалося вирощування сільськогосподарських культур, а саме: на площі 121,5 га - озимий ячмінь на площі 121,5 га - соняшник.
Оглядом інформації, розміщеної на офіційному сайті публікацій в електронній системі публічних закупівель ІНФОРМАЦІЯ_9 , встановлено проведення Державним навчальним закладом « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в липні 2025 року закупівель:
- ІНФОРМАЦІЯ_10 «Послуги зі збирання врожаю ячменю», очікуваною вартістю - 145 800,00 грн.;
- ІНФОРМАЦІЯ_11 «ДК 021:2015 60100000-9 Послуги з автомобільних перевезень (Послуги з перевезення зерна малотонажними транспортними засобами)» очікуваною вартістю - 87 259,20 грн.;
- ІНФОРМАЦІЯ_12 «ДК 021:2015 63120000-6 Послуги зберігання та складування (Послуги з зберігання сільськогосподарської продукції)» - 99 225,84 грн.
Всі вказані закупівлі завершені, договори на надання послуг укладені з СФГ « ОСОБА_5 ».
В той же час в електронній системі публічних закупівель ІНФОРМАЦІЯ_9 інформація щодо реалізації вказаного зерна, відсутня.
Проведеним 29.09.2025 оглядом земельної ділянки з кадастровим номером 7123155300:02:001:0449, площею 246.1136 га встановлено, що врожай соняшника також зібраний, а на земельній ділянці проведені підготовчі роботи для майбутнього врожаю.
При цьому на офіційному сайті публікацій в електронній системі публічних закупівель ІНФОРМАЦІЯ_9 , відсутня інформація щодо проведення Державним навчальним закладом « ІНФОРМАЦІЯ_1 » закупівель на послуги із збирання, транспортування, зберігання врожаю соняшника та проведення підготовчих робіт.
Все зазначене вище свідчить, що посадові особи Державного навчального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 », зловживаючи службовим становищем, всупереч інтересів навчального закладу, умисно порушують порядок використання земельної ділянки, укладають договори, якими фактично передають земельну ділянку у користування СФГ « ОСОБА_8 », яке в свою чергу використовує її не за цільовим призначенням, обробляє на власний розсуд, отримуючи прибутки, при цьому не сплачує земельний податок, що призводить до порушення земельного законодавства та суперечить державним інтересам у цій галузі, не забезпечує додержання конституційних принципів законного та ефективного використання земельних ресурсів, негативно впливає на права учасників освітнього процесу та сприяє виникненню корупційних ризиків у освітній галузі.
Разом з тим не відображення посадовими особами Державного навчального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відомостей про використання земельної ділянки та замовчування/приховування фактів ведення господарської діяльності третіми особами, може свідчити про намір привласнення врожаю озимого ячменю та соняшника, які вирощені на земельній ділянці навчального закладу та за своїм змістом є його власністю.
Слідчий звертає увагу, що з метою встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, орган досудового розслідування вважає за необхідне дослідити документи, в тому числі і під час проведення відповідних експертиз, які подавали до податкових органів протягом 2021 - 2025 років Державний навчальний заклад « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та СФГ « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Відповідно п.п.3.3. розділу 3 «Економічна експертиза» 1 «Криміналістичні експертизи» Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених Наказом Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.1998 (у редакції наказу Міністерства юстиції України № 1950/5 від 26.12.2012), разом з документом про призначення експертизи (залучення експерта) експерту слід надати документи бухгалтерського та податкового обліку, які містять відомості - вихідні дані для вирішення поставлених питань. Такими документами можуть бути: прибуткові та видаткові накладні, ордери, звіти матеріально відповідальних осіб, картки складського обліку, касові книжки, матеріали інвентаризації, акти ревізій, табелі, наряди, акти приймання виконаних робіт, трудові договори, розрахункові платіжні відомості, виписки банку, платіжні доручення і вимоги, договори про матеріальну відповідальність, накопичувальні (оборотні) відомості, журнали-ордери, меморіальні ордери за балансовими рахунками, головні книги, баланси та інші первинні та зведені документи бухгалтерського та податкового обліку і звітності.
Так, приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи тяжкість даного кримінального правопорушення та той факт, що дослідження податкових документів Державного навчального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та СФГ « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) має суттєве значення для досягнення дієвості цього провадження, органу досудового розслідування необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, які знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_13 , що за адресою: АДРЕСА_3 .
Разом з тим слідчий просить з метою забезпечення належного виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, розглянути дане клопотання без повідомлення представників вказаної установи.
В судове засідання слідчий не з'явилася, третім пунктом клопотання просила провести судове засідання без участі слідчого та прокурора. На момент розгляду інших клопотань від ініціатора не надходило.
На підставі ч.2 ст.163 КПК України та за клопотанням слідчого, судове засідання проводилося без виклику представника володільця документів. Даний довід, в силу поданого клопотання, достатньо обґрунтований.
Положеннями ч.4 ст.107 КПК України визначено, що у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
За вказаних обставин, слідчий суддя вважає за можливе розгляд клопотання проводити у відсутність учасників справи та без фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів.
Дослідивши клопотання слідчого та долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
За змістом ст.131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до вимог ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що:
1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора;
3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до положень ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Положеннями ч.ч.5, 6 ст.163 КПК України, передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до положень п.4 та п.8 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах, належить: конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних.
Частиною 7 статті 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей, документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Положеннями статті 91 КПК України визначено, що у кримінальному провадженні підлягають доказуванню, зокрема: 1) подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення); 3) вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, а також розмір процесуальних витрат; 6) обставини, які підтверджують, що гроші, цінності та інше майно, які підлягають спеціальній конфіскації, одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від такого майна, або є предметом кримінального правопорушення.
Доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Відповідно до вимог ч.1 ст.92 КПК України, обов'язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках - на потерпілого.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до положень ст.84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.
Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Норми ст.98 КПК України передбачають, що речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення
Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій цієї статті.
У відповідності до положень ст.99 КПК України, документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Сторона кримінального провадження, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, зобов'язані надати суду оригінал документа. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа - його відображення, якому надається таке ж значення, як документу.
Відповідно до ч.2 ст.100 КПК України, речовий доказ або документ, наданий на підставі судового рішення, зберігається у сторони кримінального провадження, якій він наданий.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчим суддею встановлено, що слідчими СУ ГУНП в Черкаській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12025250000000588, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.07.2025 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, що підтверджується витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Аналіз доданих до клопотання документів, дають достатньо підстав вважати, що відбулися події, які підпадають під ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України.
На думку слідчого судді, інформація, що знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_14 , до якої слідчий просить надати тимчасовий доступ, має суттєве значення для встановлення обставин події вчинення кримінального правопорушення, може бути використана у якості доказів, може підтвердити або спростувати обставини, що є предметом досудового розслідування та на підставі цих відомостей можливо встановлення особу/осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення.
Враховуючи те, що на теперішній час вищевказану інформацію неможливо отримати іншим способом, слідчий суддя вважає, що в даному випадку потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання, про який ідеться в клопотанні, а тому клопотання слідчого, про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні посадових/службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_14 (код ЄДРПОУ № НОМЕР_3 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.21, 84, 91, 92, 98, 99, 100, 131, 132, 159, 162-164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого - задовольнити.
Надати тимчасовий доступ старшим слідчим в ОВС СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , старшим слідчим СУ ГУНП в Черкаській області ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 до документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_13 , за адресою: АДРЕСА_3 , з можливістю вилучити на паперовому та/або електронному носії наступні документи за 2021 та 2025 роки Державного навчального закладу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та СФГ « ОСОБА_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме: документи облікової (реєстраційної) справи та звітної частини податкової справи, зокрема дані щодо податкового обліку підприємств; видів економічної діяльності; розрахункових рахунків, відкритих в банківських установах; повні анкетні дані (ПІП, дата та місце народження, місце реєстрації) на засновників, керівників та найманих працівників; юридичну та фактичну адреси; податкову звітність, яку подавали протягом 2021 - 2025 років та за результатами здійснення діяльності за кожний рік; інформацію про ІР-адреси, з яких подавалась податкова звітність протягом 2021 - 2025 років (із вказанням дати та часу); інформацію про проведення зовнішньоекономічних операцій СФГ « ОСОБА_5 » та проведених податкових перевірок за вказаний період. Строк дії цієї ухвали один місяць з дня її постановлення.
Строк дії цієї ухвали один місяць з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали слідчий суддя за клопотанням сторони обвинувачення має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1