Ухвала від 16.10.2025 по справі 453/1596/25

Справа № 453/1596/25

№ провадження 2/453/844/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2025 року Сколівський районний суд Львівської області у складі:

головуючого - судді Брони А.Л.,

при секретарі Бендеш А.І.,

розглянувши у судовому засіданні у м. Сколе у приміщенні суду питання про передачу справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ОМЕГА ФІНАНС» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-

ВСТАНОВИВ:

18.09.2025 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Омега Фінанс» в особі представника Саркісян Н.А. звернулось в суд з позовною заявою до ОСОБА_1 , в якій просить стягнути заборгованість за Кредитним договором № 328437 від 23.11.2021 року в розмірі 8 402,00 грн., яка складається з простроченої заборгованості по тілу кредиту у розмірі 8 382,00 грн., прострочені проценти за кредитом - 20,00 грн., а також понесені судові витрати в розмірі 2 422,40 грн.

Ухвалою судді Сколівського районного суду Львівської області Брони А.Л. від 23.09.2025 року було прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику осіб.

За відомостями відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМС України у Львівській області (вх. №6722 від 01.10.2025), гр. ОСОБА_1 , з 25.07.2022 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , що територіально не відноситься до Сколівського районного суду Львівської області.

Відповідно до ч.1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Підстав, які б згідно ст. 28 ЦПК України дозволили позивачу обирати підсудність в м. Сколе Стрийського району, з урахуванням спору, який виник у сторін, суд не вбачає.

Відповідно до ч.9 ст. 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31цього Кодексу.

Відповідно до вимог ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої п. 1 ч. 1 цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов'язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п.1 ст. 6 Конвенції, оскільки, за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

Так як встановлено, що відкриття провадження відбулося з порушенням правил підсудності, враховуючи, що розгляд справи по суті не розпочато, суд вважає за необхідне передати вказану позовну заяву для розгляду за належною підсудністю за місцем реєстрації відповідачки, а саме Стрийському міськрайонному суду Львівської області.

У відповідності до положень ч.ч. 1,2 ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Керуючись ст.ст. 27, 31, 32 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ :

Цивільну справу №453/1596/25 (провадження №2/453/844/25) за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «ОМЕГА ФІНАНС» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - передати за підсудністю до Стрийського міськрайонного суду Львівської області.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

Суддя

Попередній документ
131056990
Наступний документ
131056992
Інформація про рішення:
№ рішення: 131056991
№ справи: 453/1596/25
Дата рішення: 16.10.2025
Дата публікації: 20.10.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Сколівський районний суд Львівської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Направлено за підсудністю (16.10.2025)
Дата надходження: 18.09.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості за кредитним договором
Розклад засідань:
16.10.2025 09:20 Сколівський районний суд Львівської області
18.12.2025 09:30 Стрийський міськрайонний суд Львівської області
12.02.2026 09:30 Стрийський міськрайонний суд Львівської області