Ухвала від 02.10.2025 по справі 755/16940/25

Справа №:755/16940/25

Провадження №: 1-кс/755/3393/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" жовтня 2025 р. слідча суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , за участю сторін кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника (в режимі відеоконференції) ОСОБА_4 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчої 1 відділу слідчого управління (з дислокацією у м. Київ) ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5 , погоджене прокурором прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_6 , про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22025011000000183 від 09.07.2025, за підозрою ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки Республіки Казахстан, громадянки України, (паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий Тельманівським РВ УМВС України в Донецькій області, РНОКПП НОМЕР_2 ), останнє відоме місце реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , останнє відоме місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимої, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України,

ВСТАНОВИЛА:

слідча 1 відділу слідчого управління (з дислокацією у м. Київ) ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5 , за погодженням прокурора відділу прокуратури АР Крим та м. Севастополя ОСОБА_6 , звернулась до слідчої судді з клопотанням про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22025011000000183 від 09.07.2025, за підозрою ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим управлінням (з дислокацією у м. Київ) ІНФОРМАЦІЯ_5 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні 22025011000000183, відомості про яке 09.07.2025 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.

У період лютого-березня 2014 року, Російська Федерація (далі - РФ), використовуючи загострення політико-соціальної напруженості в Україні як привід для вторгнення на її суверенну територію, в порушення міжнародно-правових норм, у т.ч. Договору про дружбу, співпрацю та партнерство між Україною та РФ, Конституції України, із застосуванням кадрових військових підрозділів своїх збройних сил, а також підконтрольних уряду РФ проросійських політичних та інших організацій та об'єднань, вчинила захоплення адміністративних будівель органів державної влади України в Автономній Республіці Крим, блокування українських військових частин, а також організацію і проведення незаконного «референдуму щодо самовизначення Криму» на території АР Крим, із заздалегідь відомим та підконтрольним РФ результатом, який в подальшому став формальною підставою для прийняття незаконного рішення про включення до складу РФ території АР Крим.

Таким чином, з 20.02.2014 РФ, як держава-агресор, здійснила окупацію території України - півострова Крим із застосуванням збройних сил, військових підрозділів та парамілітарних утворень.

Крім того, РФ утворила на окупованій території України в АР Крим федеральні органи державної влади РФ, правоохоронні органи та органи судової системи, місцевого самоврядування з метою становлення і зміцнення окупаційної влади рф та недопущення контролю України над цією територією.

24 лютого 2022 року, у зв'язку з відкритим військовим вторгненням РФ в Україну, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Президент України видав Указ № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затверджений Законом України «Про введення військового стану в Україні» №2002-ІХ від 24.02.2022,

яким в Україні введено воєнний стан з 05 год 30 хв 24.02.2022 строком на 30 діб. У подальшому відповідними Указами Президента, затвердженими законами України, строк дії воєнного стану в Україні неодноразово продовжувався та діє до теперішнього часу.

Разом з цим встановлено, що громадянка України ОСОБА_7 , діючи з прямим умислом та усвідомлюючи протиправний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, всупереч чинному законодавству України, 13.03.2018, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванням місці, зареєструвалася відповідно до законодавства РФ як приватний підприємець « ОСОБА_7 » (рос. - индивидуальный предприниматель « ОСОБА_8 », юридический адрес: Республика Крым, г. Севастополь, ОГРНИП НОМЕР_7, ИНН НОМЕР_8).

Так, в невстановлений досудовим розслідуванням час та в невстановленому місці, ОСОБА_7 , будучи обізнаною про необхідність реєстрації на порталі РФ щодо державних закупівель відповідно до федерального закону РФ від 05.04.2013 № 44-Ф3 «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», здійснила реєстрацію приватної особи « ОСОБА_7 » відповідно до законодавства РФ на «Офіційному сайті єдиної інформаційної системи в сфері закупівель в інформаційно-телекомунікаційній мережі інтернет» http://zakupki.gov.ru.

У подальшому, ОСОБА_7 , з метою реалізації свого злочинного наміру, направленого на провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, усвідомлюючи та достовірно знаючи про факт тимчасової окупації АР Крим та міста Севастополя та заборону здійснення будь-якої господарської діяльності у співпраці з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, та будучи приватним підприємцем, уклала контракт № 0175100001022000015 від 22.04.2022 з т.зв. «Управлінням Федеральної податкової служби по Республіці Крим» (рос.- «Управление Федеральной налоговой службы по Республике Крым»), щодо виконання робіт із заміни протипожежних дверей в адміністративній будівлі т.зв. «Інспекції Федеральної податкової служби Росії по місту Сімферополю», що по вул. ім. Мате Залки, буд. 1/9, в м. Сімферополь, на загальну суму 564 526,80 російських рублів. Зокрема, відповідно до федерального закону від 05.04.2013 № 44-ФЗ «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», спільно підписаний з службовими особами т.зв. «Управлінням Федеральної податкової служби по Республіці Крим» контракт, передбачав виконання робіт протягом 60 днів, з моменту підписання контракту.

Згідно акта виконаних робіт № 342 від 22.06.2022, приватний підприємець « ОСОБА_7 », виконала умови контракту укладеного із т.зв. «Управлінням Федеральної податкової служби по Республіці Крим» в повному обсязі, а саме виконала роботи із заміни протипожежних дверей, на загальну суму 564 526,80 російських рублів.

Крім цього, ОСОБА_7 , продовжуючи свій злочинний намір, добровільно, з власної ініціативи, знаючи, що контрагентами у таких договорах є бюджетні підприємства, установи та організації країни-агресора - РФ, усвідомлюючи та достовірно знаючи про факт тимчасової окупації АР Крим та міста Севастополя та заборону здійснення будь-якої господарської діяльності у співпраці з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, перебуваючи на тимчасово окупованій території України та будучи приватним підприємцем, уклала контракт № 9 від 07.02.2024 з т.зв. «Федеральною бюджетною установою «Слідчий ізолятор № 1 Управління Федеральної служби виконання покарань по Республіці Крим та м. Севастополю», (рос.- «Федеральное казенное учреждение «Следственный изолятор № 1 Управления Федеральной службы исполнения наказаний по Республике Крым и г. Севастополю», юридична адреса: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Леніна, б. 4, ІПП 9102002109, ОДРН 1149102002389), щодо надання послуг по технічному обслуговуванню системи автоматичної пожежної сигналізації та системи оповіщення і управління евакуацією людей при пожежі, на загальну суму 85 000,00 російських рублів.

Зокрема, відповідно до федерального закону від 05.04.2013 № 44-ФЗ «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», спільно підписаний з службовими особами т.зв. «Федеральної бюджетної установи «Слідчий ізолятор № 1 Управління Федеральної служби виконання покарань по Республіці Крим та м. Севастополю» контракт, передбачав виконання вказаних робіт в період з 01.02.2024 по 31.12.2024.

Згідно актів виконаних робіт № 178 від 29.02.2024, № 267 від 29.03.2024, № 363 від 27.04.2024, № 471 від 31.05.2024, № 579 від 28.06.2024, № 683 від 31.07.2024, № 798 від 30.08.2024, № 910 від 30.09.2024, № 1009 від 31.10.2024, № 1106 від 29.11.2024, № 1214 від 20.12.2024, приватний підприємець « ОСОБА_7 », виконала умови контракту укладеного із т.зв. «Федеральною бюджетною установою «Слідчий ізолятор

№ 1 Управління Федеральної служби виконання покарань по Республіці Крим та м. Севастополю» в повному обсязі, а саме надала послуг по технічному обслуговуванню системи автоматичної пожежної сигналізації та системи оповіщення і управління евакуацією людей при пожежі, на загальну суму 85 000,00 російських рублів.

У подальшому, ОСОБА_7 , продовжуючи свій злочинний намір, добровільно, з власної ініціативи, знаючи, що контрагентами у таких договорах є бюджетні підприємства, установи та організації країни-агресора - РФ, усвідомлюючи та достовірно знаючи про факт тимчасової окупації АР Крим та міста Севастополя та заборону здійснення будь-якої господарської діяльності у співпраці з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, перебуваючи на тимчасово окупованій території України та будучи приватним підприємцем, уклала контракт № 0875100006824000002 від 20.02.2024 з т.зв. «Управлінням по Республіці Крим та м. Севастополю Федеральної бюджетної установи «Головним управлінням по забезпеченню діяльності оперативних підрозділів Федеральної служби виконання покарань», (рос.- «Управление по Республике Крым и г. Севастополю Федерального казенного учреждения «Главное управление по обеспечению деятельности оперативных подразделений Федеральной службы исполнения наказаний», юридична адреса: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Гагаріна, 18 А, ІПП 7706592947, ОДРН 1057748249503), щодо надання послуг по технічному обслуговуванню систем забезпечення пожежної безпеки будівель та споруд на загальну суму 58 714,00 російських рублів.

Зокрема, відповідно до федерального закону від 05.04.2013 № 44-ФЗ «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», спільно підписаний з службовими особами т.зв. «Управління по Республіці Крим та м. Севастополю Федеральної бюджетної установи «Головним управлінням по забезпеченню діяльності оперативних підрозділів Федеральної служби виконання покарань» контракт, передбачав виконання вказаних робіт з моменту його підписання та не пізніше 15.12.2024.

Згідно рахунків на оплату № 194 від 29.02.2024, № 282 від 29.03.2024, № 370 від 27.04.2024, № 498 від 31.05.2024, № 586 від 28.06.2024, № 31.07.2024, № 30.08.2024, № 917 від 30.09.2024, 1064 від 31.10.2024, № 1113 від 29.11.2024, № 13.12.2024, приватний підприємець « ОСОБА_7 », виконала умови контракту укладеного із т.зв. «Управлінням по Республіці Крим та м. Севастополю Федеральної бюджетної установи «Головним управлінням по забезпеченню діяльності оперативних підрозділів Федеральної служби виконання покарань» в повному обсязі, а саме надала послуги по технічному обслуговуванню систем забезпечення пожежної безпеки будівель та споруд на загальну суму 58 714,00 російських рублів.

Крім цього, ОСОБА_7 , продовжуючи свій злочинний намір, добровільно, з власної ініціативи, знаючи, що контрагентами у таких договорах є бюджетні підприємства, установи та організації країни-агресора - РФ, усвідомлюючи та достовірно знаючи про факт тимчасової окупації АР Крим та міста Севастополя та заборону здійснення будь-якої господарської діяльності у співпраці з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, перебуваючи на тимчасово окупованій території України та будучи приватним підприємцем, уклала контракт № 7 від 05.02.2025 з т.зв. «Федеральною бюджетною установою «Лікувально виправна установа № 9 Головного управління Федеральної служби виконання покарань по Донецькій Народній Республіці», (рос.- «Федеральным казенным учреждением «Лечебное исправительное учреждение № 9 Главного управления Федеральной службы исполнения наказаний по Донецкой Народной Республике», юридична адреса: Донецька область, смт. Шахтарське, вул. Поповича, б. 7, ІПП 9307011182, ОДРН 1239300000873), щодо постачання та встановлення протипожежних дверей на загальну суму 119 400,00 російських рублів.

Зокрема, відповідно до федерального закону від 05.04.2013 № 44-ФЗ «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», спільно підписаний з службовими особами т.зв. «Федеральною бюджетною установою «Лікувально виправна установа № 9 Головного управління Федеральної служби виконання покарань по Донецькій Народній Республіці» контракт, передбачав постачання та встановлення протипожежних дверей протягом 60 календарних днів, з моменту підписання контракту.

Згідно платіжного доручення № 239 від 18.03.2025, ОСОБА_7 , виконала умови контракту укладеного із т.зв. «Федеральною бюджетною установою «Лікувально виправна установа № 9 Головного управління Федеральної служби виконання покарань по Донецькій Народній Республіці» в повному обсязі, а саме поставила та встановила протипожежні двері, на загальну суму 119 400,00 російських рублів.

Крім цього, ОСОБА_7 , продовжуючи свій злочинний намір, добровільно, з власної ініціативи, знаючи, що контрагентами у таких договорах є бюджетні підприємства, установи та організації країни-агресора - РФ, усвідомлюючи та достовірно знаючи про факт тимчасової окупації АР Крим та міста Севастополя та заборону здійснення будь-якої господарської діяльності у співпраці з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, перебуваючи на тимчасово окупованій території України та будучи приватним підприємцем, уклала контракт № 12 від 06.02.2025 з т.зв. «Федеральною бюджетною установою «Виправна колонія № 10 Головного управління Федеральної служби виконання покарань по Донецькій Народній Республіці», (рос.- «Федеральным казенным учреждением «Исправительная колония № 10 Главного управления Федеральной службы исполнения наказаний по Донецкой Народной Республике», юридична адреса: Донецька область, смт. Горняцке, вул. Центральна, б. 10, ІПП 9304022186, ОДРН 1239300000972), щодо постачання та встановлення протипожежних дверей на загальну суму 85 000,00 російських рублів.

Зокрема, відповідно до федерального закону від 05.04.2013 № 44-ФЗ «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», спільно підписаний з службовими особами т.зв. «Федеральною бюджетною установою «Виправна колонія № 10 Головного управління Федеральної служби виконання покарань по Донецькій Народній Республіці» контракт, передбачав постачання та встановлення протипожежних дверей протягом 60 календарних днів, з моменту підписання контракту.

Згідно платіжного доручення № 178 від 13.03.2025, ОСОБА_7 , виконала умови контракту укладеного із т.зв. «Федеральною бюджетною установою «Виправна колонія № 10 Головного управління Федеральної служби виконання покарань по Донецькій Народній Республіці» в повному обсязі, а саме поставила та встановила протипожежні двері, на загальну суму 85 000,00 російських рублів.

В подальшому, ОСОБА_7 , продовжуючи свій злочинний намір, добровільно, з власної ініціативи, знаючи, що контрагентами у таких договорах є бюджетні підприємства, установи та організації країни-агресора - РФ, усвідомлюючи та достовірно знаючи про факт тимчасової окупації АР Крим та міста Севастополя та заборону здійснення будь-якої господарської діяльності у співпраці з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, перебуваючи на тимчасово окупованій території України та будучи приватним підприємцем, уклала контракт № 0875100006824000013 від 10.02.2025 з т.зв. «Управлінням по Республіці Крим та м. Севастополю Федеральної бюджетної установи «Головним управлінням по забезпеченню діяльності оперативних підрозділів Федеральної служби виконання покарань», (рос.- «Управление по Республике Крым и г. Севастополю Федерального казенного учреждения «Главное управление по обеспечению деятельности оперативных подразделений Федеральной службы исполнения наказаний», юридична адреса: АР Крим, м. Сімферополь, вул. Гагаріна, 18 А, ІПП 7706592947, ОДРН 1057748249503), щодо надання послуг по технічному обслуговуванню систем забезпечення пожежної безпеки будівель та споруд на загальну суму 78 100,00 російських рублів.

Зокрема, відповідно до федерального закону від 05.04.2013 № 44-ФЗ «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», спільно підписаний з службовими особами т.зв. «Управління по Республіці Крим та м. Севастополю Федеральної бюджетної установи «Головним управлінням по забезпеченню діяльності оперативних підрозділів Федеральної служби виконання покарань» контракт, передбачав виконання вказаних робіт з моменту його підписання та не пізніше 15.12.2024.

Згідно рахунків на оплату № 190 від 28.02.2025, № 271 від 31.03.2025, № 375 від 30.04.2025, № 490 від 30.05.2025, приватний підприємець « ОСОБА_7 », виконує умови контракту укладеного із т.зв. «Управлінням по Республіці Крим та м. Севастополю Федеральної бюджетної установи «Головним управлінням по забезпеченню діяльності оперативних підрозділів Федеральної служби виконання покарань», а саме надає послуги по технічному обслуговуванню систем забезпечення пожежної безпеки будівель та споруд.

Також, ОСОБА_7 , продовжуючи свій злочинний намір, добровільно, з власної ініціативи, знаючи, що контрагентами у таких договорах є бюджетні підприємства, установи та організації країни-агресора - РФ, усвідомлюючи та достовірно знаючи про факт тимчасової окупації АР Крим та міста Севастополя та заборону здійснення будь-якої господарської діяльності у співпраці з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, перебуваючи на тимчасово окупованій території України та будучи приватним підприємцем, уклала контракт № 14 від 17.03.2025 з т.зв. «Федеральною бюджетною установою «Виправна колонія № 8 Головного управління Федеральної служби виконання покарань по Донецькій Народній Республіці», (рос.- «Федеральным казенным учреждением «Исправительная колония № 8 Главного управления Федеральной службы исполнения наказаний по Донецкой Народной Республике», юридична адреса: Донецька область, м. Кіровське, вул. Дзержинського, б. 1, ІПП 9307011200, ОДРН 1239300000828), щодо постачання та встановлення протипожежних дверей на загальну суму 39 800,00 російських рублів.

Зокрема, відповідно до федерального закону від 05.04.2013 № 44-ФЗ «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», спільно підписаний з службовими особами т.зв. «Федеральною бюджетною установою «Виправна колонія № 8 Головного управління федеральної служби виконання покарань по Донецькій Народній Республіці» контракт, передбачав постачання та встановлення протипожежних дверей протягом 60 календарних днів, з моменту підписання контракту.

Згідно акта виконаних робіт № 374 від 02.04.2025, ОСОБА_7 , виконала умови контракту укладеного із т.зв. «Федеральною бюджетною установою «Виправна колонія № 8 Головного управління Федеральної служби виконання покарань по Донецькій Народній Республіці» в повному обсязі, а саме поставила та встановила протипожежні двері, на загальну суму 39 800,00 російських рублів.

Також, ОСОБА_7 , продовжуючи свій злочинний намір, добровільно, з власної ініціативи, знаючи, що контрагентами у таких договорах є бюджетні підприємства, установи та організації країни-агресора - РФ, усвідомлюючи та достовірно знаючи про факт тимчасової окупації АР Крим та міста Севастополя та заборону здійснення будь-якої господарської діяльності у співпраці з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора, перебуваючи на тимчасово окупованій території України та будучи приватним підприємцем, уклала контракт № 20 від 25.03.2025 з т.зв. «Федеральною бюджетною установою «Виправна колонія № 7 Головного управління Федеральної служби виконання покарань по Донецькій Народній Республіці», (рос.- «Федеральным казенным учреждением «Исправительная колония № 7 Главного управления Федеральной службы исполнения наказаний по Донецкой Народной Республике», юридична адреса: Донецька область, м. Торез, вул. Широка, б. 30, ІПП 9304022179, ОДРН 1239300000950), щодо постачання та встановлення протипожежних дверей на загальну суму 39 800,00 російських рублів..

Зокрема, відповідно до федерального закону від 05.04.2013 № 44-ФЗ «Про контрактну систему в сфері закупівель товарів, робіт, послуг для забезпечення державних і муніципальних потреб», спільно підписаний з службовими особами т.зв. «Федеральною бюджетною установою «Виправна колонія № 8 Головного управління федеральної служби виконання покарань по Донецькій Народній Республіці» контракт, передбачав постачання та встановлення протипожежних дверей протягом 60 календарних днів, з моменту підписання контракту.

Згідно акту виконаних робіт № 362 від 02.04.2025, ОСОБА_7 , виконала умови контракту укладеного із т.зв. «Федеральною бюджетною установою «Виправна колонія № 7 Головного управління Федеральної служби виконання покарань по Донецькій Народній Республіці» в повному обсязі, а саме поставила та встановила протипожежні двері, на загальну суму 39 800,00 російських рублів.

Вказане підтверджується наявністю інформації, розміщеної у відкритому доступі в інформаційно-телекомунікаційній мережі інтернет на «Офіційному сайті єдиної інформаційної системи в сфері закупівель».

Таким чином, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України - передача матеріальних ресурсів незаконним збройним чи воєнізованим формуванням, створеним на тимчасово окупованій території, та/або збройним чи воєнізованим формуванням держави-агресора,

та/або провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора

23.06.2025 складено письмове повідомлення про підозру ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Згідно зі ст. 42 КПК України підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому ст. ст. 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру, або особа, щодо якої складено повідомлення про підозру, однак його не вручено їй внаслідок не встановлення місцезнаходження особи, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.

25.06.2025 в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - газеті «Урядовий кур'єр» № 127 (8052) та 25.06.2025 на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, було опубліковано повідомлення про підозру ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Крім цього, на виконання вимог ст. 135 КПК України у зв'язку з тим, що підозрювана ОСОБА_7 перебуває на тимчасово окупованій території України в Автономній Республіці Крим, повістки на 28.06.2025, 30.06.2025 та 01.07.2025 про виклик її до слідчого управління (з дислокацією у м. Київ) Головного управління СБ України в АР Крим для вручення письмового повідомлення про підозру, а також проведення за її участі інших слідчих (процесуальних) дій опубліковані в газеті «Урядовий кур'єр», яка являється друкованим засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження: (№ 127 (8052) від 25.06.2025) та 25.06.2025 на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Однак, остання на виклики не з'явилась та не повідомила про причини свого неприбуття, жодних заяв чи клопотань про перенесення часу проведення процесуальних дій до органу досудового розслідування не надала. У зв'язку із викладеним, у органу досудового розслідування існують вагомі підстави вважати, що остання переховується від органу досудового розслідування та суду.

Повідомлення про підозру ОСОБА_7 особисто не вручено, проте вжито заходи для вручення у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень.

Згідно з ч. 9 ст. 135 КПК України, повістка про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою - агресором, у випадку обґрунтованої неможливості вручення їй такої повістки згідно з частинами першою, другою, четвертою - сьомою цієї статті, публікується в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, вважається такою, яка належним чином повідомлена про виклик, з моменту опублікування повістки про її виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

У випадку наявності в особи, зазначеної в абзаці першому цієї частини, захисника (захисників) копія повістки про її виклик надсилається захиснику (захисникам).

Беручи до уваги, що згідно ч. 5 ст. 139 КПК України, ухилення від явкина виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.

Відповідно до відомостей з Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України, щодо перетину державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями України, 03.01.2022 громадянка ОСОБА_7 виїхала з території України через пункт пропуску «КПВВ Каланчак» та більше на материкову частину України не повернулась.

10.07.2025 ОСОБА_7 оголошено у розшук. Здійснення розшукових заходів доручено співробітникам Центрального МРВ ІНФОРМАЦІЯ_6.

09.07.2025 з матеріалів кримінального провадження № 42020010000000009 від 26.02.2022 виділено матеріали стосовно підозрюваної ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в окреме провадження за № 22025011000000183 від 09.07.2025.

Викладені обставини та повідомлена ОСОБА_7 підозра підтверджується сукупністю доказів, отриманих в ході здійснення досудового розслідування даного кримінального провадження, у тому числі: рапортом про вчинення кримінального правопорушення від 27.05.2024, відповідно до якого отримані відомості щодо громадянки України ОСОБА_7 , яка може бути причетний до вчинення кримінального правопорушення; рапортом, щодо виявлення ознак кримінального правопорушення від 18.04.2024, відповідно до якого отримані відомості щодо громадянки України ОСОБА_7 , яка може бути причетний до вчинення кримінального правопорушення; відповіддю Центрального МРВ ІНФОРМАЦІЯ_6 від 22.05.2024 на доручення слідчого, відповідно до якої, встановлено повні анкетні данні громадянки України ОСОБА_7 , адресу реєстрації та фактичного місця проживання на тимчасово окупованій території України в АР Крим, її контактні номери телефону, та інші відомості, які мають значення для кримінального провадження; відповіддю Центрального МРВ ІНФОРМАЦІЯ_6 № 51/35-793 від 20.05.2025 на доручення слідчого, відповідно до якої, встановлено повні анкетні данні громадянки України ОСОБА_7 , адресу реєстрації та фактичного місця проживання на тимчасово окупованій території України в АР Крим, її контактні номери телефону, та інші відомості, які мають значення для кримінального провадження; відповіддю Центрального МРВ ІНФОРМАЦІЯ_6 № 51/35-855 від 29.05.2025 на доручення слідчого, відповідно до якої, встановлено повні анкетні данні громадянки України ОСОБА_7 , адресу реєстрації та фактичного місця проживання на тимчасово окупованій території України в АР Крим, її контактні номери телефону, та інші відомості, які мають значення для кримінального провадження; протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт № 0175100001022000015 від 22.04.2022 з т.зв. (мовою оригіналу - «Управлением Федеральной налоговой службы по Республике Крым»); протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт № 0875100006824000002 від 20.02.2024 з т.зв. (мовою оригіналу - «Управлением по Республике Крым и г. Севастополю Федерального Казенного учреждения «Главное управление по обеспечению деятельности оперативных подразделений федеральной службы исполнения наказаний»); протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт № 9 від 07.12.2024 з т.зв. (мовою оригіналу - «Федерального Казенного учреждения «Следственный изолятор № 1 Управления Федеральной службы исполнения наказаний по Республике Крым и г. Севастополю»); протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт № 12 від 06.02.2025 з т.зв. (мовою оригіналу - «Федерального Казенного учреждения «Исправительная колония № 10 Главного Управления Федеральной службы исполнения наказаний по Донецкой Народной Республике»); протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт контракти № 7 від 05.02.2025 з т.зв. (мовою оригіналу - «Федерального Казенного учреждения «Лечебное исправительное учреждение № 9 Главного Управления Федеральной службы исполнения наказаний по Донецкой Народной Республике»); протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт № 0875100006824000013 від 10.02.2025 з т.зв. (мовою оригіналу - «Управлением по Республике Крым и г. Севастополю Федерального Казенного учреждения «Главное управление по обеспечению деятельности оперативных подразделений федеральной службы исполнения наказаний»); протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт № 14 від 17.03.2025 з т.зв. (мовою оригіналу - «Федерального Казенного учреждения «Исправительная колония № 8 Главного Управления Федеральной службы исполнения наказаний по Донецкой Народной Республике»); протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт № 20 від 25.03.2025 з т.зв. (мовою оригіналу - «Федерального Казенного учреждения «Исправительная колония № 7 Главного Управления Федеральной службы исполнения наказаний по Донецкой Народной Республике»); листом з Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України № 19-43148/18/24-Вих від 20.06.2024, у якому зазначена інформація, щодо перетину ОСОБА_7 03.01.2022 державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями України через пункт пропуску «КПВВ Каланчак» та більше на материкову частину України не повернулась; листом з Офісу Президента України № 48-01/923 від 21.06.2024, згідно з яким матеріали щодо припинення громадянства ОСОБА_7 згідно із поданими ним заявами або внаслідок втрати громадянства України на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства в установленому законодавством порядку не надходили; повідомленням ОСОБА_7 про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України від 23.06.2025; іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

На теперішній час у кримінальному провадженні проведено всі можливі слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення усіх обставин та доведення вини ОСОБА_7 у вчиненні інкримінованого їй злочину.

Зібрані під час досудового розслідування докази є достатніми для складання обвинувального акту, однак, завершити досудове розслідування не є можливим, оскільки підозрювана ОСОБА_7 переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України в Автономній Республіці Крим з метою ухилення від кримінальної відповідальності, що підтверджується матеріалами виконаних Центральним МРВ ІНФОРМАЦІЯ_6 доручень.

Враховуючи, що ОСОБА_7 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України; а також те, що вона умисно та безпідставно ухиляється від явки на виклики слідчого та прокурора, переховується від органів досудового розслідування, прокуратури та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності, оголошена у державний розшук та перебуває на тимчасово окупованій території України - АР Крим, з метою виконання завдань кримінального судочинства, щоб кожний, хто вчинив злочини проти основ національної безпеки України, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, орган досудового розслідування вважає, що з метою притягнення ОСОБА_7 до кримінальної відповідальності у вказаному кримінальному провадженні необхідно провести спеціальне досудове розслідування.

У судовому засіданні прокурор доводи клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав викладених у клопотанні.

Захисник ОСОБА_4 у судовому засіданні заперечувала щодо задоволення клопотання.

Підозрювана ОСОБА_7 у судове засідання не з'явилась. Викликалась шляхом публікації судової повістки у загальнодержавному засобі масової інформації - газеті «Урядовий кур'єр» від 26.09.2025 № 197 (8122), на офіційному сайті Офісу Генерального прокурора 18.09.2025 та на сайті Дніпровського районного суду м. Києва.

Відтак, згідно положень ч. 8 ст. 135 КПК України, підозрювана ОСОБА_7 вважається особою, яка належним чином повідомлена про виклик.

За таких обставин, слідча суддя, заслухавши думки сторін кримінального провадження, дослідивши надані матеріали, дійшла такого висновку.

Згідно ст. 1 КПК України порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України.

Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України.

Одними із завдань кримінального провадження є забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожен, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини (ст. 2 КПК України).

Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 297-1 КПК України спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень глави «Особливості спеціального досудового розслідування кримінальних правопорушень».

Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258-6, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.

Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошені у міжнародний розшук, та розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій частині, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.

Частиною 1 статті 42 КПК України передбачено, що підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому статтями 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру, особа, яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, або особа, щодо якої складено повідомлення про підозру, однак його не вручено їй внаслідок невстановлення місцезнаходження особи, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.

Згідно з ч. 1 ст. 278 КПК України, письмове повідомлення про підозру вручається в день його складення слідчим або прокурором, а у випадку неможливості такого вручення - у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень.

У ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» зазначено, що порядок вручення повістки про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, а також правові наслідки ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, визначаються Кримінальним процесуальним кодексом України.

Відповідно до ч. 8 ст. 135 КПК України, повістка про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, у випадку обґрунтованої неможливості вручення їй такої повістки згідно з частинами першою, другою, четвертою - сьомою цієї статті, публікується в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, вважається такою, яка належним чином повідомлена про виклик, з моменту опублікування повістки про її виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

У випадку наявності в особи, зазначеної в абзаці першому цієї частини, захисника (захисників) копія повістки про її виклик надсилається захиснику (захисникам).

23 червня 2025 складено письмове повідомлення про підозру ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України. Як вбачається з долучених до клопотання матеріалів кримінального провадження, слідчим вживались заходи для вручення у спосіб, передбачений КПК України, вказаної вище підозри. Захиснику ОСОБА_4 вручено повідомлення про підозру.

25.06.2025 в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - газеті «Урядовий кур'єр» № 127 (8052) та 25.06.2025 на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, було опубліковано повідомлення про підозру ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Крім цього, на виконання вимог ст. 135 КПК України у зв'язку з тим, що підозрювана ОСОБА_7 перебуває на тимчасово окупованій території України в Автономній Республіці Крим, повістки на 28.06.2025, 30.06.2025 та 01.07.2025 про виклик її до слідчого управління (з дислокацією у м. Київ) Головного управління СБ України в АР Крим для вручення письмового повідомлення про підозру, а також проведення за її участі інших слідчих (процесуальних) дій опубліковані в газеті «Урядовий кур'єр», яка являється друкованим засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження: (№ 127 (8052) від 25.06.2025) та 25.06.2025 на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Відтак, органом досудового розслідування вжито усіх можливих заходів для вручення у спосіб, передбачений КПК України, повідомлення про підозру ОСОБА_7 .

Відповідно до ч. 2 ст. 297-4 КПК України, під час вирішення питання про здійснення спеціального досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати наявність достатніх доказів для підозри особи щодо якої подано клопотання у вчиненні кримінального правопорушення.

Вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення, що у даному випадку стороною обвинувачення дотримано, оскільки наявні, на цей час докази у провадженні свідчать про об'єктивний зв'язок підозрюваного з цим злочином, тобто виправдовують необхідність подальшого розслідування у цьому провадженні з метою дотримання істинних завдань КПК України визначених ст. 2.

Дослідивши матеріали клопотання в межах своєї компетенції, слідча суддя у висновках, які зробив орган досудового розслідування щодо ОСОБА_7 чогось очевидно необґрунтованого чи недопустимого не встановила.

Більш того, якщо виходити з поняття «обґрунтована підозра», приведеного в п. 175 рішення Європейського суду з прав людини від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», то обґрунтована підозра означає, що існують факти і інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

Такий висновок цілком узгоджується із правовими позиціями, наведеними у рішеннях Європейського суду з прав людини. Так, у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 23.10.1994 суд зазначив, що «факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування».

Враховуючи наведене, на думку слідчої судді, встановлена наявність обґрунтованої підозри у тому, що ОСОБА_9 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 111-1 КК України, наявними у справі доказами, зокрема: рапортом про вчинення кримінального правопорушення від 27.05.2024, відповідно до якого отримані відомості щодо громадянки України ОСОБА_7 , яка може бути причетний до вчинення кримінального правопорушення; рапортом, щодо виявлення ознак кримінального правопорушення від 18.04.2024, відповідно до якого отримані відомості щодо громадянки України ОСОБА_7 , яка може бути причетний до вчинення кримінального правопорушення; відповіддю Центрального МРВ ІНФОРМАЦІЯ_6 від 22.05.2024 на доручення слідчого, відповідно до якої, встановлено повні анкетні данні громадянки України ОСОБА_7 , адресу реєстрації та фактичного місця проживання на тимчасово окупованій території України в АР Крим, її контактні номери телефону, та інші відомості, які мають значення для кримінального провадження; відповіддю Центрального МРВ ІНФОРМАЦІЯ_6 № 51/35-793 від 20.05.2025 на доручення слідчого, відповідно до якої, встановлено повні анкетні данні громадянки України ОСОБА_7 , адресу реєстрації та фактичного місця проживання на тимчасово окупованій території України в АР Крим, її контактні номери телефону, та інші відомості, які мають значення для кримінального провадження; відповіддю Центрального МРВ ІНФОРМАЦІЯ_6 № 51/35-855 від 29.05.2025 на доручення слідчого, відповідно до якої, встановлено повні анкетні данні громадянки України ОСОБА_7 , адресу реєстрації та фактичного місця проживання на тимчасово окупованій території України в АР Крим, її контактні номери телефону, та інші відомості, які мають значення для кримінального провадження; протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт № 0175100001022000015 від 22.04.2022 з т.зв. (мовою оригіналу - «Управлением Федеральной налоговой службы по Республике Крым»); протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт № 0875100006824000002 від 20.02.2024 з т.зв. (мовою оригіналу - «Управлением по Республике Крым и г. Севастополю Федерального Казенного учреждения «Главное управление по обеспечению деятельности оперативных подразделений федеральной службы исполнения наказаний»); протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт № 9 від 07.12.2024 з т.зв. (мовою оригіналу - «Федерального Казенного учреждения «Следственный изолятор № 1 Управления Федеральной службы исполнения наказаний по Республике Крым и г. Севастополю»); протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт № 12 від 06.02.2025 з т.зв. (мовою оригіналу - «Федерального Казенного учреждения «Исправительная колония № 10 Главного Управления Федеральной службы исполнения наказаний по Донецкой Народной Республике»); протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт контракти № 7 від 05.02.2025 з т.зв. (мовою оригіналу - «Федерального Казенного учреждения «Лечебное исправительное учреждение № 9 Главного Управления Федеральной службы исполнения наказаний по Донецкой Народной Республике»); протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт № 0875100006824000013 від 10.02.2025 з т.зв. (мовою оригіналу - «Управлением по Республике Крым и г. Севастополю Федерального Казенного учреждения «Главное управление по обеспечению деятельности оперативных подразделений федеральной службы исполнения наказаний»); протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт № 14 від 17.03.2025 з т.зв. (мовою оригіналу - «Федерального Казенного учреждения «Исправительная колония № 8 Главного Управления Федеральной службы исполнения наказаний по Донецкой Народной Республике»); протоколом огляду від 28.05.2025 об'єктом огляду якого є сайт (мовою оригіналу - «Единой информационной системы в сфере закупок»), в ході огляду якого було виявлено, що ОСОБА_7 уклала контракт № 20 від 25.03.2025 з т.зв. (мовою оригіналу - «Федерального Казенного учреждения «Исправительная колония № 7 Главного Управления Федеральной службы исполнения наказаний по Донецкой Народной Республике»); листом з Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України № 19-43148/18/24-Вих від 20.06.2024, у якому зазначена інформація, щодо перетину ОСОБА_7 03.01.2022 державного кордону України, лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями України через пункт пропуску «КПВВ Каланчак» та більше на материкову частину України не повернулась; листом з Офісу Президента України № 48-01/923 від 21.06.2024, згідно з яким матеріали щодо припинення громадянства ОСОБА_7 згідно із поданими ним заявами або внаслідок втрати громадянства України на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства в установленому законодавством порядку не надходили; повідомленням ОСОБА_7 про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України від 23.06.2025 та іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.

Відтак, ОСОБА_7 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України, щодо якого законодавцем передбачена можливість здійснення спеціального досудового розслідування.

Згідно з ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.

Відповідно до вимог ст. 3 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупованою територією визначається:

1) сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій;

2) внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України;

3) надра під територіями, зазначеними у пунктах 1 і 2 цієї частини, і повітряний простір над цими територіями.

10 липня 2025 року ОСОБА_7 оголошено у розшук. Здійснення розшукових заходів доручено співробітникам Центрального МРВ ІНФОРМАЦІЯ_6.

09.07.2025 з матеріалів кримінального провадження № 42020010000000009 від 26.02.2022 виділено матеріали стосовно підозрюваної ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в окреме провадження за № 22025011000000183 від 09.07.2025.

01.08.2025 слідчим в ОВС 3 відділу слідчого управління (з дислокацією у м. Київ) ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_10 винесено постанову про зупинення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025011000000183 від 09.07.2025.

08.09.2025 постановою слідчої 3 відділу слідчого управління (з дислокацією у м. Київ) ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_11 досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22025011000000183 від 09.07.2025 відновлено.

Як вбачається з відповіді Державної прикордонної служби України на запит слідчого від 13.06.2025 Вих. № 76/14-610/13/6/25, 03.01.2022 громадянка ОСОБА_7 виїхала з території України через пункт пропуску «КПВВ Каланчак».

Зокрема, згідно відповіді заступника Центрального МРВ ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_12 щодо виконання доручення у кримінальному провадженні за провадження № 22025011000000183 від 09.07.2025, встановлено, що ОСОБА_7 , уродженка Республіки Казахстан, громадянка України, (паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий Тельманівським РВ УМВС України в Донецькій області, РНОКПП НОМЕР_2 ), останнє відоме місце реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , останнє відоме місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , є індивідуальним підприємцем рф «ИП ОСОБА_8 » (реєстрація в рф від 13.03.2018 № НОМЕР_7, ІПН рф НОМЕР_8, реєстраційна адреса рф: АДРЕСА_3, поштовий індекс: 299008), систематично здійснює господарську діяльність з незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території України АР Крим, відомостей про намір її прибуття на контрольовану українською владою територію не отримано. Крім того встановлено, що остання користується засобами мобільного зв'язку, за номерами: НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , електронні поштові адреси: ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4

Таким чином, в діях ОСОБА_7 вбачаються ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Отже, вищевказані матеріали досудового розслідування дають достатні та безсумнівні підстави вважати, що підозрювана ОСОБА_7 умисно переховується від слідства з метою уникнення кримінальної відповідальності.

Враховуючи те, що ОСОБА_7 відповідно до положень КПК України повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України, те, що вона умисно та безпідставно ухиляється від явки на виклики слідчого, переховується з метою ухилення від кримінальної відповідальності, оголошувався в розшук, а також беручи наявну в доданих до клопотання копіях матеріалів кримінального провадження інформацію про перебування ОСОБА_7 на тимчасово окупованій території, слідча суддя вважає за необхідне надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22025011000000183 від 09.07.2025, за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.

На підставі викладеного та керуючись ст. 139, 297-1, 297-2, 297-3, 297-4, 376 КПК України, слідча суддя,

ПОСТАНОВИЛА:

клопотання слідчої 1 відділу слідчого управління (з дислокацією у м. Київ) ІНФОРМАЦІЯ_5 ОСОБА_5 , погоджене прокурором прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя ОСОБА_6 , про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22025011000000183 від 09.07.2025, за підозрою ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22025011000000183 від 09.07.2025, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 громадянки України, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 111-1 КК України.

Копію ухвали надіслати прокурору, слідчому та захиснику.

Ухвала підлягає негайному виконанню з моменту її оголошення та не може бути оскаржена, заперечення на неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідча суддя: ОСОБА_1