Рішення від 16.10.2025 по справі 489/4947/25

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2025 р. № 489/4947/25

м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Малих О.В., розглянувши в письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовомІНФОРМАЦІЯ_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідачаМиколаївської районної державної адміністрації, шосе Одеське, 18-А, м. Миколаїв, 54036,

треті особи1. Товариство з обмеженою відповідальністю «Гаджиев», просп. Богоявленський, 21М, м. Миколаїв, 54049, 2. ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 ,

провизнання недійсним часткового наряду №152/02-13/22/22 від 14.04.2022,

ВСТАНОВИВ:

ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - позивач, ІНФОРМАЦІЯ_3 ) звернувся до Інгульського районного суду міста Миколаєва з позовом до Миколаївської районної державної адміністрації (далі - відповідач, Миколаївська РДА), в якому просив:

- визнати недійсним частковий наряд № 152/02-13/22/22 від 14.04.2022 року, виданий Миколаївською районною державною адміністрацією.

Ухвалою Інгульського районного суду м. Миколаєва від 24.06.2025 року справу № 489/4947/25 передано за належністю до Миколаївського окружного адміністративного суду.

Справа надійшла до Миколаївського окружного адміністративного суду 24.07.2025 року. Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 24.07.2025 року, головуючим суддею у справі визначено Малих О.В.

Ухвалою від 29.07.2025 року суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

В обґрунтування позову зазначено, що Миколаївською РДА 14.04.2022 року був сформований частковий наряд № 152/02-13/22/22, відповідно до якого керівник підприємства (установи, організації) повинен направити транспортні засоби і техніку для задоволення потреб військових формувань на особливий період. На виконання часткового наряду ІНФОРМАЦІЯ_3 виніс Акт приймання-передачі транспортних засобів та техніки від 20.04.2022 року № 1046, відповідно до якого ТОВ «Гаджиев» згідно Указу Президента України від 24.02.2022 року № 69/2022, у зв'язку з оголошенням воєнного стану у межах виконання військово-транспортного обов'язку, було здійснення залучення автобуса БАЗ А07923, власником якого є ТОВ «Гаджиев. Право власності на транспортний засіб або техніку підтверджується свідоцтвом про реєстрацію НОМЕР_1 . Відомості про транспортний засіб або техніку д/н НОМЕР_2 vin НОМЕР_3 . Згодом ІНФОРМАЦІЯ_4 стало відомо, що транспортний засіб перебуває у спільній частковій власності і акт приймання-передачі є лише наслідком незаконного виданого часткового наряду, тобто видання часткового наряду відбулося без згоди співвласника , що й становить порушення.

Відповідач відзив на адміністративний позов не надав.

Ухвала про відкриття провадження разом з позовною заявою та доданими до неї доказами отримані відповідачем через електронний кабінет 29.07.2025 року о 19:42 год.

Якщо повістку надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, повістка вважається врученою у робочий день, наступний за днем її відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про її доставлення (ч. 2 ст. 127 КАС України).

Отже, ухвалу та позовну заяву з додатками вручено 30.07.2025 року.

Верховний Суд у постанові від 21.02.2024 року у справі № 640/22958/21 дійшов висновку, що довідка про доставку електронного листа є допустимим доказом, що підтверджує вручення стороні судового рішення, надісланого в електронній формі.

Відповідно до ч.6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Треті особи пояснення по суті спору не надали.

Суд розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

З'ясувавши усі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у їх сукупності, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали, що містяться у справі, суд встановив наступне:

24.02.2022 року російські війська здійснили широкомасштабне вторгнення на територію України.

Відповідно до статті 1 Указу Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ, із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб в Україні введено воєнний стан.

Згідно зі статтею 1 Указу Президента України від 24.02.2022 року № 65/2022 «Про загальну мобілізацію», затвердженого Законом України від 03.03.2022 року № 2105-ІХ, постановлено оголосити про провести загальну мобілізацію.

Миколаївською РДА був сформований частковий наряд від 14.04.2022 року № 152/02-13/22/22, відповідно до якого керівник підприємства ( установи, організації) повинен направити транспортні засоби і техніку для задоволення потреб військових формувань на особливий період.

У межах виконання військово-транспортного обов'язку ІНФОРМАЦІЯ_3 неодноразово залучав транспортні засоби, які перебували у власності позивача, що підтверджується актом приймання-передачі транспортних засобів і техніки № 1946 від 20.04.2022 року, відповідно до якого ТОВ «Гаджиев» згідно Указу Президента України від 24.02.2022 року № 69/2022 у зв'язку з оголошенням воєнного стану у межах виконання військово-транспортного обов'язку, було здійснення залучення автобуса БАЗ А07923, власником якого є ТОВ «Гаджиев», м. Миколаїв, пр. Жовтневий 21-М. Право власності на транспортний засіб або техніку підтверджується свідоцтвом про реєстрацію НОМЕР_1 . Відомості про транспортний засіб або техніку д/н НОМЕР_2 vin НОМЕР_3 . Вказаний акт підписаний представниками позивача і третьої особи ( ОСОБА_2 ), підписи яких скріплені печатками.

Відповідно до договору купівлі-продажу від 19.08.2014 року № НАВ8278 співвласниками є ТОВ «Гаджиев», у якого перебуває лише 1/10 частки даного транспортного засобу та ОСОБА_1 , якому належить 9/10 частини транспортного засобу.

Вважаючи наряд відповідача від 14.04.2022 року № 152/02-13/22/22 протиправним, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходив з наступного:

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Абзацом 5 ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» встановлено, що особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.

Особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій (абзац тринадцятий статті 1 Закону України «Про оборону України»

Згідно зі статтею 1 Указу Президента України від 17.03.2014 року № 303/2014 «Про часткову мобілізацію», затвердженого Законом України від 17.03.2014 року № 1126-VII, постановлено оголосити та провести часткову мобілізацію. Цей Указ Президента України набрав чинності 18.03.2014 року - день офіційного оприлюднення Закону України від 17.03.2014 № 1126-VII.

Відтак з 18.03.2014 року в Україні діє особливий період.

Рішення про переведення державних інституцій на функціонування в умовах мирного часу Президент України не приймав. Отже, особливий період не припинено.

Аналогічний правовий висновок міститься у постановах Верховного Суду від 25.04.2018 року у справі № 205/1993/17-ц і від 26.02.2019 року у справі № 127/1684/16-к.

Відповідно до ст. 1 Указу Президента України від 24.02.2022 року № 65/2022 «Про загальну мобілізацію», затвердженого Законом України від 03.03.2022 року № 2105-ІХ, постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію.

Статтею 1 Указу Президента України від 07.11.2022 року № 758/2022 «Про продовження строку проведення загальної мобілізації», затвердженого Законом України від 16.11.2022 року № 2739-ІХ, на часткову зміну статті 3 Указу Президента України від 24.02.2022 року № 65/2022 «Про загальну мобілізацію», затвердженого Законом України від 03.03.2022 року № 2105-IX (зі змінами, внесеними Указом від 17.05.2022 року № 342/2022, затвердженим Законом України від 22.05.2022 року № 2264-IX, та Указом від 12.08.2022 року № 574/2022, затвердженим Законом України від 15.08.2022 року № 2501-IX), продовжити з 21 листопада 2022 року строк проведення загальної мобілізації на 90 діб.

Таким чином, наряд відповідача від 14.04.2022 року № 152/02-13/22/22 прийнятий в особливий період.

Згідно з ч. 1 ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству (ч. 3 ст. 13 Конституції України).

Частиною 7 ст. 319 Цивільного кодексу України встановлено, що діяльність власника може бути обмежена чи припинена або власник може бути зобов'язано допустити до користування його майном інших осіб лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Згідно з абз. 5 ч. 1 ст. 16 Закону України «Про оборону України» підприємства, установи та організації усіх форм власності здійснюють згідно із законодавством заходи щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» військово-транспортний обов'язок установлюється з метою задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань на особливий період транспортними засобами і технікою і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи і організації, у тому числі на залізниці, порти, пристані, аеропорти, нафтобази, автозаправні станції дорожнього господарства та інші підприємства, установи і організації, які забезпечують експлуатацію транспортних засобів, а також на громадян - власників транспортних засобів.

Порядок виконання військово-транспортного обов'язку визначається Кабінетом Міністрів України (абз. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»).

Згідно з абз. 1, 3 п. 7 Положення про військово-транспортний обов'язок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 року № 1921 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 року № 405) (далі - Положення № 1921) військово-транспортний обов'язок виконується в особливий період шляхом передачі підприємствами, установами та організаціями, а також громадянами транспортних засобів і техніки для задоволення потреб військових формувань відповідно до визначених завдань.

Отже, в особливий період власника транспортного засобу в межах виконання військово-транспортного обов'язку може бути зобов'язано передати відповідні транспортні засоби для задоволення потреб військових формувань.

Відповідно до ч. 2 ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч. 2 ст. 19 Конституції України).

Згідно з п. 2 ст. 27 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» місцева державна адміністрація здійснює заходи, пов'язані з територіальною обороною, мобілізаційною підготовкою, цивільним захистом на відповідній території.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» військові адміністрації у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України «Про оборону України», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про критичну інфраструктуру», цим Законом та іншими нормативно-правовими актами. Повноваження військових адміністрацій здійснюються ними в порядку, визначеному законами України для здійснення повноважень відповідних місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

Абзацом 3 ч. 3 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, Центральним управлінням або регіональними органами Служби безпеки України, відповідним підрозділом Служби зовнішньої розвідки України на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, що оформлюються відповідними розпорядженнями.

Відповідно до абз. 5 п. 2 Положення № 1921 частковий наряд - розпорядчий документ голови місцевої державної адміністрації, в якому встановлено під час мобілізації для керівників підприємств, установ та організацій завдання з підготовки до передачі військовим формуванням під час мобілізації визначеної кількості за типами і марками транспортних засобів і техніки, а також порядок, пункти та строки передачі. Голова місцевої державної адміністрації та військовий комісар підписують частковий наряд і скріплюють підписи своїми печатками. Громадянам - власникам транспортних засобів частковий наряд надається у разі введення правового режиму воєнного стану.

Згідно з ч. 1 ст. 6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно-правове регулювання власних і делегованих повноважень, голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники структурних підрозділів - накази.

Голова місцевої держадміністрації на виконання актів законодавства, доручень Прем'єр Міністра України, за власною ініціативою видає одноособово в межах повноважень місцевої адміністрації розпорядження (пункт 55 Типового регламенту місцевої державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.1999 року № 2263 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 року № 1270) (далі - Типовий регламент місцевої державної адміністрації).

Згідно з п. 80 Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 року № 55, накази (розпорядження) видаються як рішення організаційно-розпорядчого чи нормативно-правового характеру. За змістом управлінської дії накази видаються з основної діяльності установи, адміністративно-господарських або кадрових питань.

Абзацом 1 п. 58 Типового регламенту місцевої державної адміністрації встановлено, що проекти розпоряджень підлягають обов'язковому погодженню із заінтересованими структурними підрозділами місцевої держадміністрації, а у разі потреби з іншими органами.

Відповідно до абз. 6 п. 58 Типового регламенту місцевої державної адміністрації проекти погоджуються шляхом їх візування керівниками структурних підрозділів місцевої державної адміністрації, інших органів, заступниками голови та керівником апарату місцевої держадміністрації. При цьому зазначається посада, ініціали і прізвище особи, яка візує проект розпорядження, а також дата візування.

Таким чином, виключно до компетенції місцевих державних (військових) адміністрацій належить видання часткових нарядів про залучення транспортних засобів під час мобілізації. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки такими повноваження не наділені.

При цьому оформлюються зазначені часткові наряди відповідними розпорядженнями голови місцевої державної (військової) адміністрації, які погоджуються територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки шляхом візування їх проектів.

Поряд з цим, суд встановив, що оскаржуваний наряд від 14.04.2022 року № 152/02-13/22/22 оформлений як документ Миколаївською районною державною адміністрацією.

Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а отже реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою (частина третя статті 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»).

Відповідно до абз. 1 п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 року № 154 (далі - Положення № 154), територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Абзацом 3 п. 3 Положення № 154 встановлено, що районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки як структурні підрозділи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя підпорядковуються відповідному територіальному центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, мм. Києва та Севастополя, на території відповідальності якого вони перебувають згідно з адміністративно-територіальним устроєм України.

Пунктом 8 Положення № 154 передбачено, що одним із завдань територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов'язків є виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Згідно з абз. 5 п. 9 Положення № 154 територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань ведуть на відповідній території облік підприємств, які залучаються до виконання мобілізаційних завдань, а також облік людських і транспортних ресурсів, призначених для задоволення потреб оборони держави.

Відповідно до абз. 4 п. 9 Положення № 1921 з метою виконання військово-транспортного обов'язку ліміти вилучення транспортних засобів і техніки встановлюються підприємствам, установам і організаціям, які розташовані в межах території районів, - розпорядженнями районних держадміністрацій за поданням відповідних військових комісаріатів.

Таким чином, місцеві державні (військові) адміністрації та територіальні центри комплектування та соціальної підтримки здійснюють відповідні заходи, спрямовані на виконання військово-транспортного обов'язку, виключно на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці та щодо підприємств, установ і організацій, які знаходяться на вказаній території.

Згідно з п. 19 ч. 1 ст. 4 КАС України індивідуальний акт - акт (рішення) суб'єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.

Частковий наряд - розпорядчий документ голови місцевої державної адміністрації, в якому встановлено під час мобілізації для керівників підприємств, установ та організацій завдання з підготовки до передачі військовим формуванням під час мобілізації визначеної кількості за типами і марками транспортних засобів і техніки, а також порядок, пункти та строки передачі (абз. 5 п. 2 Положення № 921).

Отже, частковий наряд є індивідуальним актом місцевої державної (військової) адміністрації, дія якого вичерпується його виконанням, а саме: в момент передачі відповідного транспортного засобу військовому формуванню на його підставі.

Відповідно до абзацу четвертого частини третьої статті 6 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» приймання-передача транспортних засобів, залучених під час мобілізації, та їх повернення після оголошення демобілізації здійснюються на підставі актів приймання-передачі, в яких зазначаються відомості про власників, технічний стан, залишкову (балансову) вартість та інші необхідні відомості, що дають змогу ідентифікувати транспортні засоби.

Згідно з п. 27 Положення № 1921 залучення під час мобілізації транспортних засобів і техніки оформляється відповідним актом приймання-передачі за формою згідно з додатком 4 і 5. Акт приймання-передачі складається у трьох примірниках і підписується керівником підприємства, установи та організації або його уповноваженим представником, військовим комісаром або його уповноваженим представником та командиром (начальником) військової частини (підрозділу), установи та організації військового формування або його уповноваженим представником, якому передається транспортний засіб або техніка, і скріплюється печатками.

Суд встановив, що 14.04.2022 року Миколаївською РДА був сформований частковий наряд № 152/02-13/22/22, відповідно до якого ТОВ « Гаджиев» зобов'язувалося надати транспортний засіб - автобус БАЗ А 07923 - на виконання військово транспортного обов'язку .

Відповідно до договору купівлі-продажу від 19.08.2014 року № НАВ8278 співвласниками є ТОВ « Гаджиев», у якого перебуває лише 1/10 частки даного транспортного засобу та ОСОБА_1 , якому належить 9/10 частини транспортного засобу.

З огляду на вищенаведене суд робить висновок, що передача транспортного засобу на підставі наряду відповідача 14.04.2022 року № 152/02-13/22/22 не відбулася, оскільки акт приймання-передачі транспортного засобу не підписаний власником транспортного засобу або його уповноваженим представником.

Таким чином, дія наряду від 14.04.2022 року № 152/02-13/22/22 не вичерпалась.

Згідно з ч. 1 та ч. 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 2, 19, 139, 241 - 246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) до Миколаївської районної державної адміністрації (шосе Одеське, 18-А, м. Миколаїв, 54036, код ЄДРПОУ 04056500), за участю третіх осію - Товариство з обмеженою відповідальністю «Гаджиев» (просп. Богоявленський, 21М, м. Миколаїв, 54049, код ЄДРПОУ 37104353), ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 ) - задовольнити.

2. Визнати протиправним та скасувати частковий наряд від 14.04.2022 року № 152/02-13/22/, виданий Миколаївською районною державною адміністрацією.

3. Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Миколаївської районної державної адміністрації (шосе Одеське, 18-А, м. Миколаїв, 54036, код ЄДРПОУ 04056500) на користь ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) судові витрати у розмірі 3028,00 грн (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок).

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 16.10.2025 року.

Суддя О.В. Малих