Рішення від 16.10.2025 по справі 640/14311/22

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 жовтня 2025 року справа №640/14311/22

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Горобцової Я.В., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» (далі також - ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі», позивач) до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі також - НКРЕКП, Комісія, Регулятор, відповідач), в якій позивач просить позивач просить суд визнати протиправним та скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг від 09.08.2022 № 880 «Про накладення штрафу на приватне акціонерне товариство «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» у розмірі 85 000, 00 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 09.09.2022 відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні без виклику учасників справи та проведення судового засідання.

На виконання положень Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» дана справа отримана Київським окружним адміністративним судом за належністю.

19.10.2023 вказані матеріали адміністративного позову отримані Київським окружним адміністративним судом та протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, 19.10.2023 справа розподілена судді Горобцовій Я.В.

Ухвалою від 06.09.2024 справу прийнято до провадження та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає про протиправність прийняття відповідачем оскаржуваного рішення з огляду на відсутність для цього правових підстав.

Заперечуючи проти заявлених позовних вимог відповідач, у наданому суду відзиві, наголошує, що оскаржуване рішення прийняте відповідно до вимог чинного законодавства, посилаючись на обставини, викладені у наданому відзиві.

Такі доводи заперечені позивачем у наданій суду відповіді на відзив.

Відповідачем подано заперечення на відповідь на відзив.

Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі звернень гр. ОСОБА_1 (вх. № Д-21741/21 від 29.12.2021) та гр. ОСОБА_2 (вх. № М-3892/22 від 26.05.2022) НКРЕКП прийнято постанову від 28.06.2022 №648 «Про проведення позапланової невиїзної перевірки ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ».

НКРЕКП у період з 08.07.2022 по 14.07.2022 було проведено позапланову невиїзну перевірку дотримання ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», як суб'єктом господарювання, вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 25.07.2017 № 932 (далі - Ліцензійні умови з розподілу електричної енергії).

За результатами перевірки, як заходу державного контролю, що був проведений відповідно до посвідчення на проведення позапланової невиїзної перевірки від 06.07.2022 №166,14.07.2022 посадовими особами НКРЕКП було складено акт № 146 від 14.07.2022 проведеної позапланової невиїзної перевірки Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг дотримання суб 'єктом господарювання, ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ», вимог законодавства та ліцензійних умов з розподілу електричної енергії.

09.08.2022 відповідачем прийнято постанову № 880 «Про накладення штрафу на ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» у розмірі 85 000 (вісімдесят п'ять тисяч) гривень за недотримання вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії та Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії», а саме:

підпункту 3.1.7 пункту 3.7 розділу III Правил приєднання електроустановок у частині обов'язку електропередавальної організації забезпечити виконання будівельно-монтажних, пусконалагоджувальних робіт та введення в експлуатацію новозбудованих чи реконструйованих електроустановок до точки приєднання замовника;

пункту 3.1 розділу 3 Типової форми договору про приєднання до електричних мереж, що є додатком 1 до Правил приєднання електроустановок, згідно з яким виконавець послуг зобов'язаний, зокрема забезпечити в установленому порядку приєднання об'єкта Замовника (будівництво та введення в експлуатацію електричних мереж зовнішнього електропостачання об'єкта Замовника від місця забезпечення потужності до точки приєднання) у строки, зазначені в Договорі, після виконання Замовником зобов'язань, визначених пунктом 3.2 цього розділу;

пункту 2.2 глави 2 Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії, яким встановлено, що ліцензована діяльність з розподілу електричної енергії здійснюється відповідно до законів України «Про електроенергетику», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», «Про ринок електричної енергії» та інших нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії.

Не погоджуючись з таким рішенням відповідача, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог виходячи з такого.

Спірні правовідносини врегульовані, зокрема, Законом України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (далі - Закон про НКРЕКП), відповідно до статті 1 якого, НКРЕКП є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом.

Відповідно до статті 3 Закону про НКРЕКП Регулятор здійснює державне регулювання з метою досягнення балансу інтересів споживачів, суб'єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, і держави, забезпечення енергетичної безпеки, європейської інтеграції ринків електричної енергії та природного газу України.

Регулятор здійснює державне регулювання, зокрема, шляхом державного контролю та застосування заходів впливу.

Основними завданнями Регулятора є забезпечення ефективного функціонування та розвитку ринків у сферах енергетики та комунальних послуг; сприяння ефективному відкриттю ринків у сферах енергетики та комунальних послуг для всіх споживачів і постачальників та забезпечення недискримінаційного доступу користувачів до мереж/трубопроводів; забезпечення захисту прав споживачів товарів, послуг у сферах енергетики та комунальних послуг щодо отримання цих товарів і послуг належної якості в достатній кількості за обґрунтованими цінами; сприяння розвитку конкуренції на ринках у сферах енергетики та комунальних послуг.

При цьому, згідно зі статтею 19 Закону про НКРЕКП Регулятор здійснює державний контроль за дотриманням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов шляхом проведення планових та позапланових виїзних, а також невиїзних перевірок відповідно до затверджених ним порядків контролю.

Перевірка проводиться на підставі рішення Регулятора.

За результатами перевірки складається акт у двох примірниках, який підписується членами комісії з перевірки.

Один примірник акта про результати перевірки передається суб'єкту господарювання, діяльність якого перевірялася, або уповноваженій ним особі.

Суб'єкт господарювання, діяльність якого перевірялася, має право надати письмові пояснення та обґрунтування щодо проведеної перевірки та/або виявлених порушень у строк до п'яти робочих днів з дня отримання акта про результати перевірки.

У разі виявлення порушень акт про результати перевірки вноситься на засідання Регулятора, за результатами якого Регулятор приймає рішення про застосування до суб'єкта господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, санкції, передбаченої цим Законом.

Акт про результати перевірки разом із поясненнями та обґрунтуванням суб'єкта господарювання, діяльність якого перевірялася, підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Регулятора до розгляду акта на засіданні Регулятора.

Крім того, частиною 8 статті 19 Закону про НКРЕКП передбачене, що підставою для проведення позапланової невиїзної перевірки є:

1) неподання, несвоєчасне подання, подання недостовірної інформації або необхідність перевірки достовірності такої інформації;

2) неподання, несвоєчасне подання, подання недостовірних даних у звітності або необхідність перевірки достовірності таких даних в установлений Регулятором строк або в інших документах;

3) неподання копій документів, засвідчених в установленому законодавством порядку, пояснень та іншої інформації на законну вимогу Регулятора;

4) обґрунтоване звернення фізичної або юридичної особи про порушення суб'єктом господарювання, що провадить діяльність у сфері енергетики чи комунальних послуг, її законних прав та надання документів (копій документів), що підтверджують таке порушення;

5) обґрунтоване звернення суб'єкта господарювання або споживача про порушення суб'єктом природної монополії законодавства з питань доступу до електричних/теплових/газових мереж, мереж централізованого водопостачання та/або водовідведення, порушення ліцензійних умов та надання документів (копій документів), що підтверджують таке порушення ліцензійних умов;

6) виявлення під час аналізу звітності або моніторингу нецільового використання коштів, передбачених встановленою структурою тарифів та/або схваленою інвестиційною програмою.

Як вже зазначалось, до НКРЕКП надійшли звернення від: гр. ОСОБА_3 , надіслане листом Державної інспекції енергетичного нагляду України від 29.12.2021 № 7/11.2-4214-21 (вх. НКРЕКП 29.12.2021 № Д-21741/21), та гр. ОСОБА_4 (вх. НКРЕКП 26.05.2022 № М-3892/22) щодо врегулювання взаємовідносин із ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» в частині приєднання об'єкта, розташованого за адресою: м. Київ, вул. Сергія Данченка, 5 до електричних мереж ОСР, а саме в частині недотримання строку надання послуги з нестандартного приєднання електроустановок ПАТ «Домобудівний комбінат № 4» до електричних мереж ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ».

Мешканці багатоквартирного житлового будинку продовжують сплачувати за спожиту електричну енергію за тарифами для юридичних осіб, що свідчить про те, що послуга з приєднання багатоквартирного житлового будинку за зазначеною адресою до електричних мереж не надана та будинок не приєднаний до електричних мереж оператора системи розподілу за постійною схемою в установленому законодавством порядку.

Наведене вище слугувало підставою прийняття постанови НКРЕКП від 28.06.2022 № 648 «Про проведення позапланової невиїзної перевірки ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ».

Таким чином, у НКРЕКП були наявні підстави для проведення позапланової невиїзної перевірки.

Щодо посилання позивача на положення постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану», суд зазнає таке.

Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.03.2022 № 303 (далі - Постанова № 303) проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» припинено.

Водночас, пункт 3 Постанови № 303 (в редакції, що діяла на дату прийняття Постанови № 880) визначає, що протягом періоду воєнного стану планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю) (позапланові невиїзні перевірки) за дотриманням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов, здійснюються за рішенням Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, за наявності загрози, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров'я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави.

Отже, НКРЕКП може, на підставі Постанови № 303, здійснювати позапланові перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов.

Таким чином, позапланова невиїзна перевірка позивача проведена Регулятором на підставі чинної постанови НКРЕКП від 28.06.2022 № 648, за наявності підстав, передбачених положеннями статті 19 Закону про НКРЕКП.

Як вбачається з матеріалів справи, перевіркою встановлено, що між ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» та ПАТ «ДОМОБУДІВНИЙ КОМБІНАТ № 4» було укладено Договір про нестандартне приєднання від 04.04.2016 № НП-3 84-16/47215 (зі змінами) (далі - Договір), невід'ємним додатком до якого є Технічні умови від 04.04.2016 № НП-384-16 (із змінами) (далі - Технічні умови).

На момент виникнення договірних відносин щодо приєднання електроустановки житлового будинку до електричних мереж взаємовідносини, які виникали під час приєднання новозбудованих, реконструйованих чи технічно переоснащених електроустановок замовників (крім когенераційних установок) до електричних мереж, регулювалися Правилами приєднання електроустановок до електричних мереж, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, від 17.01.2013 № 32 (далі - ППЕЕМ).

Згідно з вимогами пункту 1.2 ППЕЕМ договір про приєднання до електричних мереж - це письмова домовленість сторін, що є документом встановленої форми, який визначає зміст та регулює правовідносини між сторонами щодо приєднання електроустановок замовника до електричних мереж власника електромереж (далі - договір про приєднання).

Згідно з вимогами пункту 1.3 ППЕЕМ послуга з приєднання надається на підставі договору про приєднання, що укладається за типовою формою (додаток 1 до ППЕЕМ).

Згідно з вимогами пункту 3.1 ППЕЕМ приєднання, яке не є стандартним, передбачає, зокрема забезпечення електропередавальною організацією виконання будівельно- монтажних , пусконалагоджувальних робіт та введення в експлуатацію новозбудованих чи реконструйованих електроустановок до точки приєднання замовника.

При цьому, строки виконання проектних, будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт мають відповідати строкам, передбаченим чинними будівельними нормами та правилами.

Обчислення строків виконання будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт починається від дати узгодження проектної документації та отримання містобудівних умов та обмежень на об'єкти електричної мережі, які необхідно спорудити для інженерного забезпечення електроустановок замовника.

Згідно з вимогами пункту 3.1 Типової форми договору про приєднання до електричних мереж, що є додатком 1 до ППЕЕМ, виконавець послуг зобов'язаний, зокрема забезпечити в установленому порядку приєднання об'єкта Замовника (будівництво та введення в експлуатацію електричних мереж зовнішнього електропостачання об'єкта Замовника від місця забезпечення потужності до точки приєднання) у строки, зазначені в Договорі, після виконання Замовником зобов'язань, визначених пунктом 3.2 цього розділу.

Згідно з інформацією, наданою ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» листом від 31.01.2022 № 1/3/012/4231 та від 06.07.2022 №1/3/012/17243, Технічними умовами від 04.04.2016 № № НП-384-16 передбачено черговість будівництва, а саме: I-V черги будівництва житлових будинків.

Відповідно до положень Технічних умов з урахуванням коригування від 02.02.2017 №ДепТП030/43/1-23/НП-384-16/72256 та Додаткової угоди від 02.02.2017 № 1 до Договору про приєднання реалізація послуги з приєднання до електричних мереж передбачена в І-ІІ етапи в частині місця забезпечення потужності об'єкта.

Згідно з пунктом 12.4 Технічних умов передбачено електропостачання будівельних механізмів будівельного майданчика, схему підключення вирішити проектом до початку проектування.

Тимчасову схему електропостачання будівельних механізмів будівельного майданчика замовником було реалізовано Технічним рішенням від 23.12.2016 № Деп030/43/1-23/НП-384-16/69570.

Робочий проект електропостачання об'єкта: будівництва II А мікрорайону у багатофункціональному житловому районі.

ОСР погоджено проектну документацію - проект електропостачання об'єкта II етап, підготовлено відповідне Технічне рішення від 10.09.2021 № НП-384-16 та визначено плату за надання послуг з приєднання (II етап, І черга, житлового будинку № 1 (корпуси 1 - 6)), про що укладено Додаткову угоду від 14.09.2021 № 6 до Договору (далі - Додаткова угода №6).

Згідно з умовами Додаткової угоди № 6 про визначення вартості плати за надання послуг з приєднання (II етап, І черга, житлового будинку № 1) і порядку розрахунків за договором про приєднання, яке є нестандартним, вартість плати за надання послуг з приєднання складала 16 144 908,00 грн.

Так, пунктом 9 Додаткової угоди № 6 сторони доповнили Договір пунктом 4.1.8, згідно з яким: «Передбачений цією проектно-кошторисною документацією строк реалізації робіт (II етап, І черга, житловий будинок №1) за цим Договором про приєднання складає З календарні місяці з моменту повної оплати замовником вартості послуги з приєднання (без урахування проведення процедури закупівель та укладення договору підряду на виконання будівельно-монтажних робіт, а також строків виготовлення та поставки обладнання індивідуального виробництва), та тільки після передачі Виконавцю послуг проектно-кошторисної документації на приєднання до електричних мереж код 74.10.19- 00.00 (ДКПП 016:2010)) у 4 (чотирьох) примірниках разом із актом приймання- передачі проектно-кошторисної документації та відведення земельних ділянок в користь ОСР.

У разі оплати за надання послуг з приєднання за Договором Замовником без передачі Виконавцю послуг проектно-кошторисної документації на приєднання до електричних мереж код 74.10.19-00.00 (ДКПП 016:2010)) у 4 (чотирьох) примірниках разом із актом приймання-передачі проектно-кошторисної документації, відлік строку реалізації робіт за цим Договором про приєднання не починається.

Термін надання послуги з приєднання починається після оплати та надання Виконавцю послуг належним чином оформлених документів на земельну ділянку для будівництва зовнішніх електричних мереж.» (мовою документа).

Згідно з умовами Договору та відповідно до Акту приймання-передачі проектно- кошторисної документації від 24.09.2021 ПАТ «ДОМОБУДІВНИЙ КОМБІНАТ № 4» було передано ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» проектно-кошторисну документацію на будівництво електричних мереж зовнішнього електропостачання.

З дати підписання Акта приймання-передачі проектно-кошторисної документації від 24.09.2021, який складено на виконання умов Договору, зобов'язання за цим Договором вважаються такими, що виконані Замовником в обсязі передачі Виконавцю послуг проектної документації, що має назву: будівництво мікрорайону у багатофункціональному житловому районі (II етап, І черга, житловий будинок №1) для подальшого забезпечення Виконавцем послуг виконання умов Договору.

13.01.2022 замовником сплачено ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» вартість послуги з приєднання (II етап, І черга, житловий будинок №1) у сумі 16 144 908,00 грн.

Таким чином, відповідно до умов Договору послуга з приєднання (II етап, І черга, житлового будинку № 1) мала бути надана до 12.04.2022 (включно).

За інформацією, наданою ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» до НКРЕКП листом від 06.07.2022 №1/3/012/17243: «Також інформуємо, що між ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» та ПАТ «Домобудівний комбінат № 4» 24.12.2021 укладено Інвестиційний договір № 52-ПООД/02-21 на будівництво будівельної частини ТП-8906 - II етап, І черга, ж/б № 1, згідно з яким Замовник виявив бажання виконувати будівельну частину ТП-8906 з обладнанням РУ 10/04 кВ з силовими трансформаторами ТМГ1000 кВА, технічним обліком ТП-8906, також обладнання РУ 10 кВ РП-293, технічний облік в РП-293, кабельно-трубну каналізацію для КЛ 10/0,4 кВ, визначену Додатком 1 до ІД. Нині ПАТ «Домобудівний комбінат № 4» не виконано умови п. 1.1 та п. 1.2 Інвестиційного договору № 52-ПООД/02-21 від 24.12.2021.

Відповідно до п. 5.1. Інвестиційного договору замовник зобов'язався не пізніше 04.11.2022 закінчити будівництво, до 02.12.2022 ввести об'єкт в експлуатацію та до 04.03.2023 оформити право власності на будівлю ТП 8906 на ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» та передати йому у власність.

Таким чином, термін виконання приєднання залежить саме від ПАТ «Домобудівний комбінат № 4».

Згідно з вимогами пункту 3.1 ППЕЕМ приєднання, яке не є стандартним, передбачає, зокрема забезпечення електропередавальною організацією виконання будівельно-монтажних, пусконалагоджувальних робіт та введення в експлуатацію новозбудованих чи реконструйованих електроустановок до точки приєднання замовника.

Тобто, згідно з вимогами ППЕЕМ, обов'язок щодо виконання будівельномонтажних, пусконалагоджувальних робіт та введення в експлуатацію новозбудованих чи реконструйованих електроустановок до точки приєднання замовника покладався виключно на ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» в рамках надання послуги з приєднання згідно з укладеним договором про приєднання.

Таким чином, судом встановлено, що ПРАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» недотримано термін надання послуги з нестандартного приєднання електроустановок ПАТ «Домобудівний комбінат № 4» (II етап, І черга, житлового будинку № 1).

З огляду на зазначене, відповідно до пунктів 11, 12 частини першої статті 17, статті 22 Закону про НКРЕКП та статті 77 Закону України «Про ринок електричної енергії», відповідачем правомірно накладено штраф у розмірі 85 000 гривень на ПрАТ «ДТЕК КИЇВСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ» за недотримання вимог нормативноправових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та порушення Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії.

Відповідно, судом не встановлено обставин порушення прав та інтересів позивача у зв'язку з прийняттям оскаржуваного ним рішення відповідача, оскільки правомірність такого рішення була встановлена у межах розгляду даної справи.

Відповідно до статті 244 КАС України під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема:

1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються;

2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.

Відповідно до положень частин 1 та 2 статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Згідно положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За наслідком здійснення аналізу оскаржуваного рішення на відповідність наведеним вище критеріям, суд, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень наведеного законодавства України, матеріалів справи, приходить до висновку про те, що заявлені позовні вимоги не підлягають задоволенню, оскільки оскаржуване рішення відповідає наведеним у частині 2 статті 2 КАС України критеріям.

Враховуючи наведене, оскільки за наслідком розгляду справи суд дійшов висновку про необхідність відмови у задоволенні заявлених позовних вимог, розподіл судових витрат у відповідності до положень статті 139 КАС України не здійснюється.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-11, 19, 72-77, 90, 241-246, 250, 263 КАС України суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські електромережі» до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг про визнання протиправною та скасування постанови - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Я.В. Горобцова

Горобцова Я.В.