Справа №592/15582/25
Провадження №3/592/3376/25
10 жовтня 2025 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Онайко Р.А., розглянувши матеріали, що надійшли від ГУ ДПС у Сумській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса АДРЕСА_1
за ч.1 ст.155-1 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 12.09.2025 №559/18-28-07-06, при перевірці електронних копій розрахункових документів (фіскальних чеків) встановлено, що при реалізації підакцизних товарів (алкогольних напоїв) розрахункові операції проводилися через програмні реєстратори розрахункових операцій моделі за фіскальними номерами 4001133700, 4001133701 та 40001133738 без використання режиму програмування товару, а саме без зазначення в розрахункових документах - касових чеках найменування товару, що підтверджено копіями касових чеків, які додаються до акту перевірки, чим порушено вимогу п.11 ст.3 Закону України від 06.07.1995 №265/95 ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями). Дата, час і місце вчинення правопорушення: за період з 01.06.2025 по 20.07.2025 в барі за адресою Сумська область, м.Суми, вул. Роменська, 90. За що ч. 1 ст. 151-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася, про причини неявки не повідомила, клопотань про відкладення розгляду справи про адміністратине правопорушення чи заперечень щодо протоколу від неї не надходило, в силу приписів ст.268 КУпАП вважаю за можливе розглянути справу про адміністративне правопорушення за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку про наявність складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП в діях ОСОБА_1 , оскільки її вина підтверджується матеріалами справи, а саме:
-протоколом про адміністративне правопорушення №559/18-28-07-06 від 12.09.2025.
-актом фактичної перевірки від 01.08.2025, згідно якого ОСОБА_1 ;
-копіями фіскальних чеків від 11.06.2025, 20.07.2025, 03.07.2025, 19.07.2025, 01.06.2025, 30.06.2025, 17.06.2025.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому санкцією статті на осіб, які здійснюють розрахункові операції.
Крім того, в порядку ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню сума судового збору в розмірі 605,60 грн.
Керуючись ст. 40-1, 155-1 ч. 1, 245, 280, 283-284 КУпАП, суд
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу у розмірі двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 34 гривні.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 605,60 грн.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення їй постанови, а в її разі оскарження - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений у строк, постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови стягується:
- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;
- витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення через Ковпаківський районний суд м. Суми.
Суддя Р.А. Онайко