СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/6576/25
ун. № 759/23914/25
14 жовтня 2025 року м. Київ
Слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025110000000110 від 05.02.2025 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 239, ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,
В провадження слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025110000000110 від 05.02.2025 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 239, ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання мотивовано тим, що Слідчими Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12025110000000110 від 05.02.2025 за фактом вчинення невстановленими службовими особами органів місцевого самоврядування зловживання службовим становищем в інтересах підприємств, які надають послуги зі збору, перевезення та утилізації твердих побутових відходів на території Київської області, що спричинило тяжкі наслідки, а також за фактами забруднення земель України невстановленими особами на території Київської області під час здійснення діяльності з управління безпечними відходами (збір, перевезення, сортування), внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для довкілля, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 239, ч. 2 ст. 364 КК України.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора.
Під час досудового розслідування перевіряються обставини за яких службові особи органів місцевого самоврядування та комунальних підприємств на території м. Києва та Київської області, зокрема ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 та інших, зловживаючи своїм службовим становищем, тобто умисно, з метою одержання неправомірної вигоди для підприємств (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ЄДРПОУ НОМЕР_8 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » ЄДРПОУ НОМЕР_9 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » ЄДРПОУ НОМЕР_10 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ЄДРПОУ НОМЕР_11 , ФОП ОСОБА_4 НОМЕР_12 , ФОП ОСОБА_5 НОМЕР_13 , ФОП ОСОБА_6 НОМЕР_14 та інших), які надають послуги з управління побутовими відходами (зокрема операції із збирання, перевезення, відновлення, видалення побутових відходів) на території м. Києва та Київської області, у вигляді грошових коштів, отриманих за надання таких послуг упродовж 2024-2025 років, у розмірі, що не відповідає обсягу фактично зібраних, перевезених та видалених відходів, використовують службове становище всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам.
Відповідно до ч. 1 ст. 34 Закону України «Про управління відходами» плата за послугу з управління побутовими відходами визначається на основі тарифу на послугу з управління побутовими відходами та норм надання послуги. Тариф на послугу з управління побутовими відходами, а також тарифи на збирання, перевезення, відновлення, видалення побутових відходів встановлюються органом місцевого самоврядування окремо за видами побутових відходів (змішані, великогабаритні, ремонтні, небезпечні, відходи зелених насаджень). Розрахунок тарифу на послугу з управління побутовими відходами здійснює виконавець послуги. Розрахунок тарифів на збирання, перевезення, відновлення та видалення побутових відходів здійснюють суб'єкти господарювання, які здійснюють відповідні операції.
При цьому, попереднім аналізом фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення встановлено, що суб'єкти господарської діяльності - перевізники побутових відходів декларують збирання та перевезення обсягу відходів, який набагато перевищує обсяг, який передано на захоронення. Зазначене може вказувати на штучно завищені обсяги приймання твердих побутових відходів та їх захоронення у неналежний спосіб, а також передавання відходів на полігони без документального оформлення.
Крім того встановлено, що суб'єкти господарської діяльності - перевізники побутових відходів, під час формування вартості тарифу зазначають витрати, які не відповідають дійсності (враховані місця видалення відходів, куди ТПВ не транспортується для видалення, натомість фактично ТПВ перевозиться до полігонів, які знаходяться на меншій відстані та вартість приймання 1 тони є меншою ніж обрахована у тарифі та не у повному обсязі враховано прибуток, отриманий від реалізації вторинної сировини, на суму якого має бути зменшена вартість тарифу).
Вказане підтверджується зібраними під час досудового розслідування доказами, зокрема, протоколами допитів свідків, проведених тимчасових доступів до речей та документів, протоколами проведених негласних слідчих (розшукових) дій, та іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
З огляду на викладене, враховуючи, що іншими способами виявити та дослідити обставини кримінального правопорушення, які мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню неможливо, з метою перевірки обставин вчинення кримінального правопорушення, яке розслідується у кримінальному провадженні, та проведення необхідних експертних досліджень, у органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні належним чином завірених копій документів, статистичної звітності поданої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ЄДРПОУ НОМЕР_8 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » ЄДРПОУ НОМЕР_9 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » ЄДРПОУ НОМЕР_10 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ЄДРПОУ НОМЕР_11 , ФОП ОСОБА_4 НОМЕР_12 , ФОП ОСОБА_5 НОМЕР_13 , ФОП ОСОБА_6 НОМЕР_14 , у період з період з 01.01.2024 по теперішній час, яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_17 , за адресою: АДРЕСА_1 .
В судове засідання слідчий не з'явився, подав заяву, відповідно до якої просив розглядати клопотання за його відсутності, клопотання підтримав в повному обсязі, просив його задовольнити.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження не здійснювалося.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів.
Слідчий суддя вважає, що з метою повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, необхідно надати дозвіл на отримання тимчасового доступу до речей та документів, оскільки слідчим доведено можливість використання, як доказів речей які будуть вилучені та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а тому клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись вимогами ст. 131, 132, 160-166, 245, 309, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя,
Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025110000000110 від 05.02.2025 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 239, ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - задовольнити.
Надати дозвіл групі слідчих СУ ГУНП в Київській області, у складі: ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 , ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 , ОСОБА_35 , ОСОБА_36 , ОСОБА_37 , ОСОБА_38 , ОСОБА_39 , ОСОБА_40 , ОСОБА_41 , ОСОБА_42 , ОСОБА_43 , ОСОБА_44 , ОСОБА_45 , ОСОБА_46 , ОСОБА_47 , ОСОБА_48 , ОСОБА_49 , ОСОБА_50 , ОСОБА_51 , ОСОБА_52 , ОСОБА_53 , ОСОБА_54 , ОСОБА_55 , ОСОБА_56 , ОСОБА_57 , ОСОБА_58 , ОСОБА_59 , ОСОБА_60 , ОСОБА_61 , ОСОБА_62 , ОСОБА_63 , ОСОБА_64 , ОСОБА_65 , ОСОБА_66 , ОСОБА_67 , ОСОБА_68 на тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю вилучення належним чином завірених копій документів, статистичної звітності поданої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ЄДРПОУ НОМЕР_8 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » ЄДРПОУ НОМЕР_9 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » ЄДРПОУ НОМЕР_10 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ЄДРПОУ НОМЕР_11 , ФОП ОСОБА_4 НОМЕР_12 , ФОП ОСОБА_5 НОМЕР_13 , ФОП ОСОБА_6 НОМЕР_14 , у період з період з 01.01.2024 по теперішній час, яка знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_17 , за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали два місяці, тобто - до 14.12.2025 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1