П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
14 жовтня 2025 р.м. ОдесаСправа № 420/39862/24
Перша інстанція: суддя Бездрабко О.І.,
П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
судді-доповідача-Шляхтицького О.І.,
суддів: Семенюка Г.В., Федусика А.Г.,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одеса апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29.05.2025 у справі № 420/39862/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
Короткий зміст позовних вимог.
У лютому 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом у якому просив:
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про відмову ОСОБА_1 у призначені пенсії;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу, що надає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, відповідно до частини третьої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у кратному розмірі (один місяць служби за три місяці) періоди з 18.06.2016 по 16.08.2016, з 02.09.2016 по 12.04.2017, з 29.04.2017 по 18.06.2017, з 27.10.2017 по 13.12.2017, з 23.03.2018 по 30.04.2018, з 30.04.2018 по 27.06.2018, з 16.01.2019 по 20.06.2019, з 01.07.2019 по 12.09.2019, з 13.03.2020 по 02.08.2020, з 18.08.2020 по 21.11.2020, з 17.08.2022 по 16.09.2022 , з 17.09.2022 по 12.12.2022, з 23.02.2023 по 29.10.2023, протягом яких він брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 01.04.2024 р. про призначення пенсії за віком на пільгових умовах і у пільгових розмірах відповідно до частини третьої статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач 01.04.2024 звернувся до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про призначення йому пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до ч.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". За принципом екстериторіальності, дана заява двічі розглядалась Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькі області, рішенням якого від 03.05.2024 № 213050038232 позивачу відмовлено у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв'язку із відсутністю необхідного страхового стажу. При цьому, відповідачем протиправно не зараховано періоди з 18.06.2016 по 16.08.2016, з 02.09.2016 по 12.04.2017, з 29.04.2017 по 18.06.2017, з 27.10.2017 по 13.12.2017, з 23.03.2018 по 30.04.2018, з 30.04.2018 по 27.06.2018, з 16.01.2019 по 20.06.2019, з 01.07.2019 по 12.09.2019, з 13.03.2020 по 02.08.2020, з 18.08.2020 по 21.11.2020, з 17.08.2022 по 16.09.2022 , з 17.09.2022 по 12.12.2022, з 23.02.2023 по 29.10.2023, протягом яких він брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України у кратному розмірі (один місяць служби за три місяці). Вважаючи оскаржуване рішення протиправним та таким, що порушує його право на соціальне забезпечення, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Представник відповідача надав до суду першої інстанції відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення позову. В обґрунтування відзиву зазначено, що за результатами наданих позивачем документів Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області визначено страховий стаж позивача з урахуванням кратності - 24 роки 1 місяць 23 дні. До страхового стажу не зараховано період роботи з 21.01.1987 по 31.10.1988, оскільки наявна розбіжність між датою прийняття на роботою та датою наказу (20.01.1988); період проходження військової служби з 06.05.2015 по 31.05.2016, оскільки відсутня довідка про незараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески. З огляду на вказане, відсутні підстави для дострокового призначення пенсії за віком позивачу відповідно до ч.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування",
Короткий зміст рішення суду першої інстанції.
Одеський окружний адміністративний суд рішенням від 29.05.2025 у справі № 420/39862/24 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задовольнив частково.
Визнав протиправним та скасував рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 03.05.2024 № 213050038232 про відмову ОСОБА_1 в достроковому призначенні пенсії за віком відповідно до п.4 ч.1 ст.115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Зобов'язав Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області зарахувати ОСОБА_1 із розрахунку один місяць служби за три до страхового стажу військову службу в складі діючої армії в період бойових дій, безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, а саме періоди з 18.06.2016 р. по 16.08.2016 р., з 02.09.2016 р. по 12.04.2017 р., з 29.04.2017 р. по 18.06.2017 р., з 27.10.2017 р. по 13.12.2017 р., з 23.03.2018 р. по 30.04.2018 р., з 30.04.2018 р. по 27.06.2018 р., з 16.01.2019 р. по 20.06.2019 р., з 01.07.2019 р. по 12.09.2019 р., з 13.03.2020 р. по 02.08.2020 р., з 18.08.2020 р. по 21.11.2020 р., з 17.08.2022 р. по 16.09.2022 р. , з 17.09.2022 р. по 12.12.2022 р., з 23.02.2023 р. по 29.10.2023 р. та повторно розглянути заяву від 01.04.2024 р. про дострокове призначення пенсії за віком відповідно до п.4 ч.1 ст.115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" й прийняти обґрунтоване рішення з урахуванням висновків суду.
В решті позовних вимог відмовив.
Короткий зміст вимог апеляційної скарги.
Не погоджуючись з даним рішенням суду, представник Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області подав апеляційну скаргу.
В апеляційній скарзі зазначено, що рішення судом першої інстанції ухвалене з порушенням норм процесуального та неправильним застосуванням норм матеріального права, неповним з'ясуванням судом обставин, що мають значення для справи, у зв'язку з чим просить його скасувати та ухвалити нову постанову, якою у задоволенні адміністративного позову відмовити.
Апелянт, мотивуючи власну правову позицію, акцентує на таких обставинах і причинах незаконності і необґрунтованості оскаржуваного судового рішення:
- суд першої інстанції не врахував, що з урахуванням наданих документів стаж позивача з урахуванням кратності, становить 24 роки 1 місяць 23 дні що не дає підстав для призначення дострокової пенсії за віком відповідно до вимог статті 115 Закону № 1058.
Обставини справи.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є військовослужбовцем, учасником бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 29.07.2021.
Відповідно до довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України від 13.02.2024 № 3726, виданої позивачу Військовою частиною НОМЕР_2 , ОСОБА_1 дійсно в період з 18.06.2016 по 16.08.2016, з 02.09.2016 по 12.04.2017, з 29.04.2017 по 18.06.2017, з 27.10.2017 по 13.12.2017, з 23.03.2018 по 30.04.2018 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції
Згідно довідки про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення від 13.02.2024 № 3725, виданої позивачу Військовою частиною НОМЕР_2 , ОСОБА_1 дійсно в період з 30.04.2018 по 27.06.2018, з 16.01.2019 по 20.06.2019, з 01.07.2019 по 12.09.2019, з 13.03.2020 по 02.08.2020, з 18.08.2020 по 21.11.2020 брав участь у здійсненні заходів в забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо районах та в період здійснення зазначених заходів.
Як вбачається із довідки про безпосередню участь особи в заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку із військовою агресією російської федерації від 13.02.2024 № 3724, виданої позивачу Військовою частиною НОМЕР_2 , ОСОБА_1 дійсно в період з 17.08.2022 по 16.09.2022, з 17.09.2022 по 12.12.2022, з 23.02.2023 по 29.10.2023 брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, перебуваючи в н.п. Барвінкове Харківської області, село Верхня Самара Харківської області.
01.04.2024 позивач звернувся до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про дострокове призначення пенсії за віком.
За принципом екстериторіальності заява позивача розглянута Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, рішенням якого від 08.04.2025 № 213050038232 позивачу відмовлено у достроковому призначенні пенсії за віком у зв'язку із відсутністю необхідного страхового стажу.
Страховий стаж позивача з урахуванням кратності визначено 22 роки 7 місяців 16 днів. До страхового стажу не зараховано період роботи з 21.01.1987 по 07.05.1990, оскільки наявна розбіжність між датою прийняття на роботою та датою наказу (20.01.1988); період проходження військової служби з 06.05.2015 по 31.05.2016, оскільки відсутня довідка про не зараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески.
Позивач повторно звернувся до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою про дострокове призначення пенсії за віком з урахуванням додаткових документів на підтвердження його страхового стажу.
За принципом екстериторіальності дана заява повторно розглянута Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, рішенням його від 03.05.2024 № 213050038232, прийнятого на заміну рішення від 08.04.2025 № 213050038232, позивачу повторно відмовлено у достроковому призначенні пенсії за віком у зв'язку із відсутністю необхідного страхового стажу.
Страховий стаж позивача з урахуванням кратності визначено 24 роки 1 місяць 23 дні. До страхового стажу не зараховано період роботи з 21.01.1987 по 31.10.1988, оскільки наявна розбіжність між датою прийняття на роботою та датою наказу (20.01.1988); період проходження військової служби з 06.05.2015 по 31.05.2016, оскільки відсутня довідка про не зараховані суми грошового забезпечення та про сплачені страхові внески.
Згідно відомостей РС-право, відповідач, приймаючи рішення від 03.05.2024 № 213050038232, до страхового стажу позивача зарахував періоди участі позивача в антитерористичній операції та здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях та в заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку із військовою агресією російської федерації, а саме: з 01.06.2016 по 13.12.2017, з 01.04.2018 по 23.03.2021; з 29.04.2021 по 14.04.2022; з 01.05.2022 по 31.07.2022; з 23.08.2022 по 31.08.2022; з 01.09.2022 по 31.10.2023; з 01.11.2023 по 31.12.2023 в однократному розмірі.
Вважаючи оскаржуване рішення протиправним, позивач звернувся до суду для захисту своїх прав.
Вказані обставини сторонами не заперечуються, а отже є встановленими.
Висновок суду першої інстанції.
Задовольняючи частково позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до п.2.3 розділу 2 Положення №530 час проходження служби, протягом якого особа брала участь у бойових діях у воєнний час, час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції, зараховується на пільгових умовах - один місяць служби за три.
За наведеного суд першої інстанції виснував, що під час зарахування вказаних періодів до страхового стажу позивача, відповідач мав застосувати визначену законодавством кратність, а саме - один місяць служби за три місяці.
Разом з тим, як зазначив суд, належним способом захисту прав позивача у цій справі є зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області повторно розглянути заяву позивача від 01.04.2024 про дострокове призначення пенсії за віком відповідно до п.4 ч.1 ст.115 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та прийняти обґрунтоване рішення з урахуванням висновків суду.
Колегія суддів погоджується з вказаними висновками суду першої інстанції з огляду на таке.
Джерела права й акти їх застосування та оцінка суду.
За змістом частини 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Надаючи оцінку правомірності дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у статті 2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури, встановлюючи при цьому чи прийняті (вчинені) ним рішення (дії): на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
В цій справі ключовим правовим питанням є те, чи має позивач право на зарахування в кратному розмірі до страхового стажу для призначення пенсії відповідно до статті 115 Закону №1058 часу перебування в зоні АТО, а також участі в заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку із військовою агресією російської федерації.
За змістом статті 115 Закону №1058 право на призначення дострокової пенсії за віком мають, серед іншого, військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20 і 21 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з числа резервістів, військовозобов'язаних і осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус сім'ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України відповідно до абзаців четвертого і п'ятого частини першої статті 101 зазначеного Закону, а також абзацу шостого частини першої статті 101 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов'язаних, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.
Статтею 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, пов'язаній із захистом Вітчизни.
Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Частиною четвертою вказаної статті Закону передбачено види військової служби, до яких, і зокрема, віднесено й військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період.
Статтею 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що передбачала право на пенсію на пільгових умовах до введення в дію Закону України "Про пенсійне забезпечення" або на пенсію за віком на пільгових умовах до набрання чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі і час проходження строкової військової служби, які зараховуються до пільгового стажу, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.
Статтею 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачено пільги по обчисленню стажу за час перебування у складі діючої армії, та встановлено, що час служби зараховується до стажу роботи на пільгових умовах, у порядку, встановленому для обчислення строків цієї служби при призначенні пенсії за вислугою років військовослужбовцям.
Пунктом 2.3 розділу 2 Положення №530 передбачено, що час проходження служби, протягом якого особа брала участь у бойових діях у воєнний час, брала участь в антитерористичній операції зараховується на пільгових умовах - один місяць служби за три.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 21.03.2023 у справі № 160/6146/19.
Як правильно встановлено судом першої інстанції при перевірці доводів позивача щодо не зарахування відповідачем періоду військової служби позивача у кратному розмірі за періоди: з 18.06.2016 по 16.08.2016, з 02.09.2016 по 12.04.2017, з 29.04.2017 по 18.06.2017, з 27.10.2017 по 13.12.2017, з 23.03.2018 по 30.04.2018, з 30.04.2018 по 27.06.2018, з 16.01.2019 по 20.06.2019, з 01.07.2019 по 12.09.2019, з 13.03.2020 по 02.08.2020, з 18.08.2020 по 21.11.2020, з 17.08.2022 по 16.09.2022 , з 17.09.2022 по 12.12.2022, з 23.02.2023 по 29.10.2023, позивач має статус учасника бойових дій та відповідно до довідок від 13.02.2024 № 3724, № 3725, № 3726, виданих позивачу Військовою частиною НОМЕР_2 , брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської Федерації проти України.
Аналіз наведених норм матеріального права дає підстави для висновку, що вищевказаний період служби позивача в АТО, а також участі у бойових діях підлягає зарахуванню до його трудового стажу для призначення пенсії на умовах - один місяць служби за три місяці.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанцій щодо наявності підстав для задоволення позову.
Доводи апеляційної скарги.
Доводи апеляційної скарги, яким надано оцінку в мотивувальній частині постанови, встановлених обставин справи та висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
Апеляційний суд враховує усталену практику Європейського суду з прав людини, який неодноразово відзначав, що рішення національного суду повинно містити мотиви, які достатні для того, щоб відповісти на істотні аспекти доводів сторін (див. п. п. 29 - 30 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Руїз Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain), заява № 18390/91, від 09.12.1994.
При цьому, право на обґрунтоване рішення дозволяє вищим судам просто підтверджувати мотиви, надані нижчими судами, не повторюючи їх ( див. пункт 30 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Гірвісаарі проти Фінляндії» (Hirvisaari v. Finland), заява № 49684/99, від 27.09.2001)
З огляду на вищевикладене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення постановлено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Згідно з частиною 1 статті 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 308, 309, 315, 316, 321, 322, 325 КАС України, -
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області - залишити без задоволення.
Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 29.05.2025 у справі № 420/39862/24 - залишити без змін.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає, за виключенням випадків, передбачених підпунктами а), б), в), г) пункту 2 частини 5 статті 328 КАС України.
Суддя-доповідач О.І. Шляхтицький
Судді Г.В. Семенюк А.Г. Федусик