Справа № 296/11129/25
3/296/2531/25
"14" жовтня 2025 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м. Житомира Шимон Л.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою в АДРЕСА_1 , проживаючий в АДРЕСА_2 , раніше притягувався до адміністративної відповідальності - 08.07.2025 року Корольовським районним судом м. Житомира за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, ідентифікаційний код НОМЕР_2 ,
за ст.172-20 ч.3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
30.09.2025 року близько 09 год 00 хв військовослужбовець контрактної служби військової частини НОМЕР_1 молодший сержант ОСОБА_1 , в умовах особливого періоду, оголошеного Указом Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17 березня 2014 року №303/214, а також в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року №64/2022, знаходився в стані алкогольного сп'яніння під час виконання службових обов'язків в інфекційному відділенні військової частини НОМЕР_1 за адресою у АДРЕСА_2 та був виявлений начальником інфекційного відділення військової частини НОМЕР_1 майором медичної служби ОСОБА_2 , з ознаками алкогольного сп'яніння. 30.09.2025 року близько 10 год 50 хв молодший сержант ОСОБА_1 був доставлений до КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради, де було здійснено огляд на стан алкогольного сп'яніння, висновком огляду за №366 від 30.09.2025р. встановлено стан алкогольного сп'яніння молодшого сержанта ОСОБА_1 .
Своїми діями військовослужбовець ОСОБА_1 вчинив військове адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Згідно пояснення до протоколу особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного правопорушення визнає повністю, просить суворо його не карати.
В судове засідання, призначене на 14.10.2025 року, ОСОБА_1 не з'явився, причини неявки суду не відомі, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Довідкою про доставку sms - повідомлення на номер телефону, вказаного в протоколі особою, яка притягається до відповідальності, підтверджено отримання вказаною особою повідомлення про час та місце розгляду справи 14.10.2025р. Заяв, клопотань до суду не надходило.
Відповідно до положень ст. 268 КУпАП - неявка особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не перешкоджає розгляду справи за суттю у його відсутність. Враховуючи скорочений строк, протягом якого на особу може бути накладене адміністративне стягнення та наведені положення закону, суд розглянув справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності на підставі наявних в матеріалах справи доказів. Вказане узгоджується з рішенням Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 року у справі «Смірнов проти України», відповідно до якого в силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції.
Оскільки ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, повноважного представника в судове засідання не направив, письмових обґрунтованих заперечень не надав, а тому суд вважає за можливе розглядати справу без його участі.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.3 ст.172-20 КУпАП, суд приходить до наступного висновку.
В порядку статті 280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Висновком № 366 КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння від 30.09.2025 року, проведеного відносно ОСОБА_1 30.09.2025 року о 10 год 50 хв, лікарем наркологом ОСОБА_3 засвідчено перебування ОСОБА_1 в стані алкогольного сп'яніння.
На запит суду, з КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради надійшов розгорнутий висновок № 366 від 30.09.2025 року щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану сп'яніння ОСОБА_1 , що проводився 30.09.2025 року.
Відповідно до протоколу медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння № 366 від 30.09.2025 року, 30.09.2025р. о 10 год 50 хв лікарем наркологом ОСОБА_3 оглянуто ОСОБА_1 . Оглядом встановлено - гіперемія шкіри обличчя, ін'єкціровані склери. З відомостей про останнє вживання алкоголю - не заперечує, запах алкоголю з порожнини рота наявний. Результат проведення дослідження за допомогою алкотестеру - 2,67 проміле. Від здачі біорідин відмовився. Висновок за результатами огляду - алкогольне сп'яніння.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-20 ч.3 КУпАП, підтверджується безпосередньо дослідженими в судовому засіданні матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВГ № 10 від 30.09.2025 року, в поясненнях до якого останній вину визнав; копією рапорту начальника інфекційного відділення військової частини НОМЕР_1 майора медичної служби ОСОБА_4 від 30.09.2025 року; висновком КНП «ОМСЦ» Житомирської обласної ради щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння від 30.09.2025 року, проведеного відносно ОСОБА_1 30.09.2025 року, згідно якого лікарем наркологом встановлено алкогольне сп'яніння; копією паспорту громадянина України, виданого на ім'я ОСОБА_1 ; копією військового квитка серії НОМЕР_3 від 27.07.20216р., виданого на ім'я ОСОБА_1 ; копією протоколу медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння № 366 від 30.09.2025 року, проведеного відносно ОСОБА_1 , за висновком якого - алкогольне сп'яніння.
Вказане свідчить про наявність в діях військовослужбовця ОСОБА_1 складу військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
Враховуючи обставини справи, характер правопорушення, особу правопорушника, який до суду не з'явився, пояснень не надав, суд вважає за можливе застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, в мінімальному розмірі.
Відповідно до ст.5 ч.1 п.12 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються військовослужбовці - у справах, пов'язаних з виконанням військового обов'язку, а також під час виконання службових обов'язків. Із врахуванням положень вказаного Закону, ОСОБА_1 підлягає звільненню від сплати судового збору.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні 30.09.2025 року військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень.
Штраф стягнути на рахунок: Отримувач коштів: ГУК у Житомирській області;/Житомир обл./21081100, Код отримувача: 37976485, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача: 899998, Рахунок отримувача: UА228999980313090106000006797, Код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом десяти днів з дня її винесення.
Cуддя Людмила ШИМОН