Рішення від 14.10.2025 по справі 380/9215/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 жовтня 2025 рокусправа № 380/9215/25

Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Кузана Р.І. розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Шептицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі - позивачка, ОСОБА_1 ) звернулася до суду з позовом до Шептицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місцезнаходження: 80100, Львівська область, м. Шептицький, вул. Грушевського, 2, код ЄДРПОУ 25232622), в якому просить:

- визнати протиправною відмову Шептицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в анулюванні актового запису №60 від 03.07.2001, вчиненого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сокальського районного управління юстиції у Львівській області про зміну імені, а саме: « ОСОБА_2 змінив прізвище на ОСОБА_3 ;

- зобов'язати Шептицький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції анулювати актовий запис про зміну прізвища, імені, по батькові №60 від 03.07.2001, складений Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сокальського районного управління юстиції у Львівській області.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач посилається на те, що її чоловік ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час виконання бойового завдання із захисту територіальної цілісності Батьківщини, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації проти України в районі ведення бойових дій біля ст. Глушково Курської області російської федерації ІНФОРМАЦІЯ_2 загинув. При наданні документів щодо отримання передбачених законодавством України соціальних пільг і виплат (пенсії по втраті годувальника на неповнолітніх дітей, одноразової виплати) після загибелі чоловіка ОСОБА_4 було встановлено, що Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сокальського районного управління юстиції у Львівській області 03.07.2001 внесено відомості про актовий запис №60 про зміну імені, а саме: « ОСОБА_2 » змінив прізвище на « ОСОБА_3 ». Про те, що її чоловік ОСОБА_2 змінив прізвище на « ОСОБА_5 » не було раніше відомо ні позивачці, ні його батькам. Зазначає, що ОСОБА_2 не змінив свідоцтво про народження, не змінив паспорт громадянина України на прізвище ОСОБА_6 , а отримав двічі закордонний паспорт в 2008 та 2017 роках на прізвище ОСОБА_2 ; в 2020 році видано свідоцтво про народження дочки ОСОБА_7 ; отримав в 2022 році військовий квиток на прізвище ОСОБА_2 ; отримав в 2022 році свідоцтво про шлюб; в 2024 році видано свідоцтво про смерть ОСОБА_2 .

Позивачка зазначає, що звернулась до Шептицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції із заявою від 11.04.2025 про анулювання актового запису цивільного стану, тобто актовий запис №60 від 03.07.2001 про зміну прізвища ОСОБА_2 на ОСОБА_3 . Однак, отримала письмову відповідь із Шептицького відлілу державної реєстрації актів цивільного стану у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 15.04.2025 за №785/33.17-06-17, в якій зазначено, що анулювати актовий запис про зміну імені не можливо, оскільки на підставі цього актового запису були внесені зміни до актового запису про народження та видані свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану. Вважає відмову в задоволенні її заяви про анулювання актового запису цивільного стану про зміну імені мого чоловіка, який загинув, Шептицьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції - протиправною, у зв'язку з чим просить адміністративний позов задовольнити повністю.

Ухвалою судді від 13.05.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Сторони належним чином повідомлялися про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідач станом на дату розгляду справи відзиву на позовну заяву не подав.

Частиною шостою статті 162 КАС України передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Дослідивши подані позивачкою документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2 ) народився ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 .

Між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) зареєстровано шлюб, про що складено актовий запис №55 від 25.03.2022.

Відповідно до сповіщення сім'ї №6242/1 від 26.08.2024, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час виконання бойового завдання із захисту територіальної цілісності Батьківщини, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації проти України в районі ведення бойових дій біля ст. Глушково Курської області російської федерації ІНФОРМАЦІЯ_2 загинув. У зв'язку з чим було видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_3 від 04.09.2024.

Згідно з витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію зміни імені (прізвища, власного імені, по батькові) № НОМЕР_4 від 25.03.2025, актовим записом № 60 від 03.07.2001 про зміну прізвища, проведеним відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сокальського районного управління юстиції у Львівській області, проведено зміну прізвища з « ОСОБА_2 на ОСОБА_8 .

Позивачка 11.04.2025 звернулася до Шептицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції із заявою про анулювання актового запису цивільного стану, в якій просила анулювати актовий запис №60 від 03.07.2001 про реєстрацію актового запису про зміну імені, який складений відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сокальського районного управління юстиції у Львівській області, а саме зміну прізвища чоловіка « ОСОБА_9 » на « ОСОБА_5 ».

Листом від 15.04.2025 відповідач повідомив, що актовий запис цивільного стану анулюється на підставі рішення суду або висновку відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану. Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України анулює актові записи цивільного стану на підставі рішення суду, зокрема про: анулювання актового запису цивільного стану; визнання шлюбу недійсним; визнання шлюбу неукладеним; визнання розірвання шлюбу фіктивним; скасування рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення померлою. Тому анулювати актовий запис про зміну імені неможливо, оскільки на підставі цього актового запису були внесені зміни до актового запису про народження та видані свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану.

Вважаючи таку відмову протиправною, позивачка звернулась із даним позов до суду.

Вказані обставини та зміст спірних правовідносин підтверджені наявними у справі доказами.

При вирішенні спору суд керувався таким.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» № 2398-УІ від 01.07.2010 Державній реєстрації відповідно до цього Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Частиною 1 ст. 6 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, їх поновлюють та припиняють їхню дію; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

Згідно з ч.1-3 статті 9 цього Закону державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті. Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану. Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану. Актовий запис цивільного стану складається у двох примірниках. Інформація, що міститься в актовому записі цивільного стану, є конфіденційною і не підлягає розголошенню. Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" про факт державної реєстрації акта цивільного стану органами державної реєстрації актів цивільного стану видається відповідне свідоцтво.

Відповідно до ст. 24 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" актовий запис цивільного стану припиняє дію на підставі:

1) рішення суду;

2) висновку відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану у випадках, передбачених законом.

Припинення дії (визнання недійсним, скасування) актового запису цивільного стану проводиться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем його зберігання.

Заява про припинення дії актового запису цивільного стану подається заявником до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника або за місцем зберігання актового запису цивільного стану, дія якого підлягає припиненню.

Одночасно з прийняттям рішення щодо актового запису цивільного стану відповідний орган, на підставі рішення або висновку якого проводиться припинення дії актового запису цивільного стану, приймає рішення щодо вилучення і повернення свідоцтва, дію якого припинено, відповідному органу державної реєстрації актів цивільного стану. У разі неповернення свідоцтва інформація про припинення його дії оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

Порядок анулювання актових записів цивільного стану регулюється розділом IV «Анулювання актових записів цивільного стану» Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5 в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин (далі - Правила).

Відповідно до п.1.14. Правил, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання щодо померлих проводяться за заявами осіб, які входять до кола спадкоємців за законом або заповітом, згідно з чинним законодавством України.

Заява про анулювання актового запису цивільного стану за встановленою формою подається заінтересованою особою до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання або за місцем зберігання актового запису, який підлягає анулюванню (додаток 13).

Реєстрація заяв про анулювання актового запису цивільного стану, поданих до відділу державної реєстрації актів цивільного стану заявником особисто та отриманих від інших відділів державної реєстрації актів цивільного стану, проводиться у журналі обліку заяв встановленої форми (п. 4.1 Правил).

Разом із заявою про анулювання актового запису цивільного стану подаються: свідоцтво про державну реєстрацію акту цивільного стану, яке підлягає анулюванню; інші документи. У разі анулювання поновленого або повторно складеного актового запису цивільного стану заявник додає письмове пояснення стосовно проведення подвійної державної реєстрації актового запису цивільного стану (п. 4.2 Правил).

Відповідно до п.4.4. Правил, актовий запис цивільного стану може бути анульований на підставі:

- рішення суду;

- висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану, складеного у випадках, передбачених статтею 39 Сімейного кодексу України, за заявою заінтересованої особи;

- висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації про анулювання поновленого або повторно складеного актового запису цивільного стану;

- висновку дипломатичного представництва або консульської установи України про анулювання первинного актового запису цивільного стану.

Анулювання актових записів цивільного стану на підставі рішення суду проводиться без складання висновку. В інших випадках складання висновку про анулювання або відмову в анулюванні актового запису цивільного стану обов'язкове (п. 4.5 Правил).

Відповідно до п.4.6 Правил, Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України анулює первинні актові записи цивільного стану на підставі рішення суду про: анулювання актового запису цивільного стану; визнання шлюбу недійсним; визнання шлюбу неукладеним; визнання розірвання шлюбу фіктивним; скасування рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення померлою у випадках, передбачених статтею 118 Сімейного кодексу України. Актовий запис про розірвання шлюбу анулюється на підставі рішення суду про скасування рішення суду про визнання особи безвісно відсутньою у разі поновлення шлюбу за спільною заявою подружжя.

Аналіз вказаних норм законодавства дає підстави суду дійти висновку, що анулювання актового запису цивільного стану (первинного, поновленого чи повторного) може бути проведене на підставі рішення суду або висновку відповідного відділу державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації, дипломатичного представництва чи консульської установи. У разі відсутності рішення суду обов'язковим є складання уповноваженим органом висновку про анулювання або відмову в анулюванні актового запису цивільного стану.

Суд встановив, що позивачка 11.04.2025 звернулась до відповідача з заявою, в якій просила анулювати актовий запис №60 від 03.07.2001 про зміну імені, який був складений Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сокальського районного управління юстиції у Львівській області, а саме про зміну прізвища її чоловіком з « ОСОБА_9 » на « ОСОБА_5 ».

До заяви ОСОБА_1 доучила копії: свого паспорта та РНОКПП; свідоцтва про шлюб; витягу з Державного реєстру актів цивільного стану про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові); паспорта та РНОКПП ОСОБА_2 ; свідоцтва про народження ОСОБА_2 ; закордонних паспортів ОСОБА_2 від 18.06.2008 та від 11.07.2017; свідоцтва про народження дочки ОСОБА_10 ; військового квитка ОСОБА_2 ; сповіщення сім'ї №6242/1 від 26.08.2024; свідоцтва про смерть ОСОБА_2 .

Суд звертає увагу, що заява позивачки від 11.04.2025 за формою не відповідає тій, яка затверджена наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5 і є додатком №13 Правил, однак за змістом дозволяє визначити мету та мотиви звернення заявниці. При цьому, до заяви ОСОБА_1 не долучила рішення суду про анулювання актового запису цивільного стану про зміну імені, який відноситься до категорії повторних актових записів цивільного стану.

Відповідно до п.4.8. Правил, Відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України за місцем подання заяви про анулювання поновленого або повторно складеного актового запису цивільного стану збирає та надсилає для остаточного розгляду всі зібрані матеріали до відділу державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації за місцем зберігання актового запису, який підлягає анулюванню, для складання висновку про його анулювання або про відмову в цьому. У разі зберігання актового запису цивільного стану на тимчасово окупованій території України висновок про його анулювання або відмову в цьому складає відповідний відділ державної реєстрації актів цивільного стану управління державної реєстрації за місцезнаходженням відділу державної реєстрації актів цивільного стану, до якого подано заяву про анулювання; Центральний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України у випадку подання заяви до дипломатичного представництва чи консульської установи України. Висновок про анулювання поновленого або повторно складеного актового запису цивільного стану або відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 15, складається у двох примірниках у строк, що не перевищує п'ятнадцяти робочих днів з дня отримання матеріалів справи.

Позивачкою не доведено того, що на момент звернення ОСОБА_1 актовий запис №60 від 03.07.2001 про зміну прізвища « ОСОБА_9 » на « ОСОБА_5 », складений відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сокальського районного управління юстиції у Львівській області, був анульований рішенням суду і таке рішення подано відповідачу для вчинення дій щодо анулювання такого актового запису в Державному реєстрі актів цивільного стану.

Тому, з урахуванням наведених вище норм законодавства, для належного розгляду та прийняття рішення по суті заяви позивачки від 11.04.2025, обов'язковим є складання відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання спірного актового запису цивільного стану висновку про анулювання або відмову в анулюванні такого актового запису.

Суд встановив, що за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 11.04.2025 про анулювання актового запису цивільного стану відповідачем надано відповідь, оформлену листом №785/33.17-06-17 від 15.04.2025. Доказів складення за результатами розгляду заяви позивачки висновку про анулювання чи відмову в анулюванні повторно складеного актового запису про зміну імені відповідачем суду не надано.

Суд враховує, що Велика Палата Верховного Суду у постанові від 23.01.2019 по справі (№ 807/45/17), зазначила, що у справах про оскарження відмови внести за заявою особи зміни до актового запису цивільного стану суд за правилами адміністративного судочинства вивчає наявність чи відсутність достатніх підстав для прийняття відповідного рішення, зокрема, перевіряє чи відповідні рішення прийняті на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а також, чи прийняті вони обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення. Завдання адміністративного суду у таких справах полягає, насамперед, у перевірці додержання процедури розгляду та прийняття органом реєстрації актів цивільного стану відповідного рішення.

Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

З встановлених обставин справи слідує, що фактично позивачці відмовлено в анулюванні актового запису про зміну імені її покійного чоловіка через відсутність відповідного рішення суду. Водночас, відповідачем не надано доказів того, що за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 уповноваженим органом складався висновок про відмову в анулюванні актового запису цивільного стану і такий висновок направлений заявниці. Тобто, відповідачем порушено процедуру розгляду заяви позивачки про анулювання актового запису цивільного стану та прийнято рішення без відповідного висновку уповноваженого органу державної реєстрації актів цивільного стану.

З огляду на викладене, з урахуванням наведених судом законодавчих норм та встановлених обставин, беручи до уваги відсутність висновку уповноваженого органу за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 про анулювання чи відмову в анулюванні актового запису цивільного стану, суд дійшов висновку, що відмова Шептицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в анулюванні актового запису №60 від 03.07.2001, вчиненого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сокальського районного управління юстиції у Львівській області про зміну імені є передчасною та необґрунтованою, а тому в цій частині позовна вимога ОСОБА_1 підлягає задоволенню.

Щодо позовної заяви зобов'язати відповідача анулювати актовий запис цивільного стану №60 від 03.07.2001 суд зазначає таке.

Відповідно до частини першої статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Із аналізу змісту вказаної норми випливає, що суд захищає лише порушені, невизнані або оспорювані права, свободи та інтереси учасників адміністративних правовідносин.

Водночас в контексті даної справи суд зазначає, що повноваження суду у межах цього публічно-правового спору обмежуються перевіркою законності дій суб'єкта владних повноважень, а не встановленням змісту або формулюванням висновків про анулювання актового запису цивільного стану, які мають бути надані у судовому порядку в межах цивільного судочинства. Тобто, в межах цієї справи суд не дає оцінки доводам позивачки щодо підстав анулювання актового запису цивільного стану, а лише досліджує дотримання відповідачем процедури розгляду її заяви.

Тому, позовні вимоги в цій частині суд вважає необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. А, згідно ч.1 ст.90 цього ж Кодексу, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить висновку про часткове задоволення позовних вимог.

При цьому, з урахуванням встановлених судом обставин, для належного захисту порушених прав позивачки необхідно зобов'язати відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 11.04.2025 про анулювання актового запису цивільного стану та прийняти рішення за результатами розгляду такої заяви відповідно до Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5, з урахуванням висновків суду у цій справі.

У відповідності до вимог ст.139 КАС України судові витрати підлягають розподілу пропорційно до задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст.2, 6, 8-10, 13, 14, 72-77, 139, 241-246, 250, 262, 291 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

позов задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Шептицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в анулюванні актового запису №60 від 03.07.2001, вчиненого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сокальського районного управління юстиції у Львівській області про зміну імені, а саме: « ОСОБА_2 » змінив прізвище на « ОСОБА_3 ».

Зобов'язати Шептицький відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місцезнаходження: 80100, Львівська область, м. Шептицький, вул. Грушевського, 2, код ЄДРПОУ 25232622) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від 11.04.2025 про анулювання актового запису цивільного стану та прийняти рішення за результатами розгляду такої заяви відповідно до Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 №96/5, з урахуванням висновків суду.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути з Шептицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Шептицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (місцезнаходження: 80100, Львівська область, м. Шептицький, вул. Грушевського, 2, код ЄДРПОУ 25232622) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Р.І. Кузан