"14" жовтня 2025 р. Справа № 363/5730/25
14 жовтня 2025 року м. Вишгород
Суддя Вишгородського районного суду Київської області Баличева М.Б., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Вишгородського РУП ГУНП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 2 ст. 175-1, ч. 2 ст. 178 КУпАП,-
03.09.2025 року близько 12 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 знаходився у гуртожитку Катюжанського професійного коледжу за адресою: с. Катюжанка, вул. Шевченка, 1, в п'яному вигляді з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з порожнини рота, не стійка хода, почервоніння обличчя), був в брудному одязі, чим ображав людську гідність та громадську мораль. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 178 КУпАП.
Крім того, 10.09.2025 року близько 11 год. 30 хв. ОСОБА_1 курив сигарети марки «Winston» на території Катюжанського професійного коледжу за адресою: с. Катюжанка, вул. Шевченка, 1, де у відповідності до п. 3 ст. 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» куріння заборонено. Вказаними діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 175-1 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлявся належним чином, поважності причин неявки не повідомив, будь-яких заяв, клопотань від нього не надходило.
Розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.
Правила, встановлені ст. 36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Таким чином, враховуючи, що до суду надійшли матеріали щодо двох адміністративних правопорушень відносно ОСОБА_1 , які розглядаються одним суддею, вони підлягають об'єднанню в одне провадження.
Дослідив матеріали об'єднаних справ, приходжу до наступного:
Статтею 7 КУпАП встановлено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП - адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Зі змісту ст. 280 КУпАП слідує, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ч. 1 ст. 175-1 КУпАП куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 2 ст. 175-1 КУпАП).
У відповідності до п. 3 ч. 3 ст. 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» забороняється куріння, вживання та використання тютюнових виробів, предметів, пов'язаних з їх вживанням, трав'яних виробів для куріння, електронних сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів: у приміщеннях та на території навчальних закладів.
У відповідності до ч. 1 ст. 178 КУпАП розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, -тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 2 ст. 178 КУпАП).
Вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 175-1, ч. 2 ст. 178 КУпАП підтверджується наступними: протоколами серії ВАД №852469 від 10.09.2025 року та №852472 від 19.09.2025 року, рапортами ст. інспектора-чергового Вишгородського РУП ГУНП в Київській області, поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , характеристикою на ОСОБА_1 , копіями постанов Вишгородського районного суду Київської області від 28.04.2025 року та 29.05.2025 року, якими до ОСОБА_1 застосовано захід впливу у вигляді попередження за вчинення ним адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 та ч. 2 ст. 175-1 КУпАП, копією наказу служби у справах дітей Запорізької міської ради №659/1 від 11.09.2019 року про тимчасове влаштування малолітнього ОСОБА_1 , копією розпорядження голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Дніпровському району №534р від 22.10.2019 року про встановлення опіки над малолітнім ОСОБА_3 , копією рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради №412/3 від 23.09.2019 року про надання статусу дитини позбавленої батьківського піклування ОСОБА_1 , копією паспорта ОСОБА_1 , листом директора Катюжанського професійного коледжу до Начальника Вишгородського РУП, доповідною запискою зам. Директора з виховної роботи Катюжанського професійного коледжу, пояснювальною записко. ОСОБА_1 , копією постанови Оболонського районного суду міста Києва від 27.06.2025 року якою ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП України та застосовано до нього захід впливу у виді попередження.
Таким чином, є достатньо підстав вважати, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст.175-1, ч. 2 ст. 178 КУпАП.
Частиною 1 ст. 13 КУпАП передбачено, що до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені ст.24-1 цього кодексу.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 є неповнолітнім, вчинив діяння, яке не має великої суспільної небезпеки, його діями не спричинена будь-яка значна шкода цивільним інтересам, суд вважає достатнім застосувати відносно нього захід виховного впливу у вигляді попередження.
На підставі ч.2 ст.175-1, ч. 2 ст. 178 КУпАП, керуючись статтями 13, 24-1, 33, 34, 283, 284 КУпАП, суд -
Справу про адміністративне правопорушення за №363/5730/25 відносно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 175-1 КУпАП, об'єднати зі справою про адміністративне правопорушення за №363/5731/25 стосовно ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 178 КУпАП, та присвоїти їм єдиний номер: №363/5730/25.
Застосувати до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , захід впливу, передбачений ст. 24-1 КУпАП у вигляді попередження, за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.175-1, ч. 2 ст. 178 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Вишгородський районний суд протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя М.Б. Баличева