Ухвала від 14.10.2025 по справі 596/1310/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"14" жовтня 2025 р. Справа № 596/1310/25

Провадження № 2-о/596/96/2025

Гусятинський районний суд Тернопільської області

в складі: головуючого суду Лисюк І.О.

за участю секретаря судового засідання Туткалюк В.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Гусятин питання про виправлення описки допущеної в рішенні Гусятинського районного суду Тернопільської області від 13 жовтня 2025 року в цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Гримайлівська селищна рада Чортківського району Тернопільської області про встановлення факту родинних відносин,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Гусятинського районного суду Тернопільської області від 13 жовтня 2025 року заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Гримайлівська селищна рада Чортківського району Тернопільської області про встановлення факту родинних відносин - задоволено, встановлено факт родинних відносин між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Однак в тексті вищевказаного рішення суду було допущено описку, а саме в другому абзаці резолютивної частини рішення не вказано слово «народження», а саме замість вірного: «Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 була матір'ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .», вказано не вірно «Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 була матір'ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .».

Відповідно до ч.ч.1,2 ст.269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки; питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.

Перевіривши матеріали позовної заяви, суд вважає за необхідне виправити допущену описку та відповідно до вимог ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь в справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки.

На підставі викладеного та керуючись ст. 258, 260, 261, 269, 354, ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Виправити описку допущену в другому абзаці резолютивної частини рішення Гусятинського районного суду Тернопільської області від 13 жовтня 2025 року в цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Гримайлівська селищна рада Чортківського району Тернопільської області про встановлення факту родинних відносин, виклавши його в наступній редакції: «Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме, що ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 була матір'ю ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .»

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення до Тернопільського апеляційного суду через Гусятинський районний суд з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвали суду якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Суддя Гусятинського районного суду

Тернопільської області Ірина ЛИСЮК

Попередній документ
130959323
Наступний документ
130959325
Інформація про рішення:
№ рішення: 130959324
№ справи: 596/1310/25
Дата рішення: 14.10.2025
Дата публікації: 16.10.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Гусятинський районний суд Тернопільської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи окремого провадження; Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них:; інших фактів, з них:.
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (13.10.2025)
Дата надходження: 16.09.2025
Предмет позову: про встановлення факту родинних відносин
Розклад засідань:
13.10.2025 08:30 Гусятинський районний суд Тернопільської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЛИСЮК ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
суддя-доповідач:
ЛИСЮК ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
заінтересована особа:
Гримайлівська селещна рада
заявник:
Мацевко Олександра Ярославівна