Ухвала від 10.10.2025 по справі 493/1750/25

Справа № 493/1750/25

Провадження № 2/493/984/25

УХВАЛА

10 жовтня 2025 року м. Балта Одеської області

Суддя Балтського районного суду Одеської області Мясківська І.М., розглянувши позовну заяву Акціонерного товариства «АКЦЕПТ-БАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИЛА:

АТ «АКЦЕПТ-БАНК» в інтересах якого діє представник адвокат Шкапенко О.В., через електронний кабінет підсистеми «Електронний суд» звернулася до Балтського районного суду Одеської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Ознайомившись з поданою позовною заявою, приходжу до висновку, що позов слід залишити без руху з таких підстав.

Статтею 177 ЦПК України визначено документи, що додаються до позовної заяви.

У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу (абз.2 ч.1 ст. 177 ЦПК України).

Відповідно до ч. 5 ст. 43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Абзацом 1 ч.7 ст. 43 ЦПК України визначено, що у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов'язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи.

Згідно абзацу другого цієї статті Кодексу такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету у паперовій формі листом з описом вкладення.

Отже доданий позивачем доказ надсилання відповідачу копії поданих до суду документів є неналежним доказом, оскільки документи надіслані на не офіційну електрону адресу.

У відповідності зі ст. 185 ЦПК України позовна заява, подана із зазначеними недоліками, залишається без руху з наданням позивачу строку для усунення зазначених недоліків.

Враховуючи, що позивачем надіслано відповідачу позовну заяву з доданими до неї документами на не офіційну електрону адресу, внаслідок чого позивач надав суду неналежний доказ надсилання відповідачеві зазначених документів, приймаючи до уваги, що відповідач не зобов'язаний зареєструвати електронний кабінет відповідно до ч. 6 ст. 14 ЦПК України, тому позивач відповідно до абз. 2 ч. 7 ст. 43 ЦПК України зобов'язаний надіслати відповідачеві копію позовної заяви та додані до неї документи у паперовій формі листом з описом вкладення на зареєстровану адресу відповідача: АДРЕСА_1 , та надати суду доказ їх надсилання.

Зазначені недоліки мають бути усунені протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.

У разі усунення у вказаний строк недоліків, позовна заява буде вважатись поданою в день первісного її подання до суду. Інакше вона вважається неподаною і повертається позивачу з доданими до неї документами не пізніше п'яти днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 43, 175, 177, 185 ЦПК України, суддя

УХВАЛИЛА:

Акціонерного товариства «АКЦЕПТ-БАНК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості залишити без руху, надавши позивачу строк 10 днів з дня отримання ним ухвали для усунення зазначених недоліків, інакше вона вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СУДДЯ
Попередній документ
130925209
Наступний документ
130925211
Інформація про рішення:
№ рішення: 130925210
№ справи: 493/1750/25
Дата рішення: 10.10.2025
Дата публікації: 15.10.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Балтський районний суд Одеської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (16.10.2025)
Дата надходження: 30.09.2025
Предмет позову: стягнення заборгованості
Розклад засідань:
08.12.2025 09:30 Балтський районний суд Одеської області