Справа № 309/3618/25
Провадження № 3/309/1220/25
09 жовтня 2025 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Піцур Я.Я. розглянувши матеріали, які надійшли з Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою АДРЕСА_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,
за ст. 184 ч. 1 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення,-
24.09.2025 року близько 12 год. 00 хв. неповнолітня ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_2 , курила електронну сигарету на території Боронявської ЗЗСО І-ІІІ ступенів за адресою с.Бороняво вул.Центральна буд.129, відповідно до п.3 ст.13 «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» , чим порушила ст..175-1 КУпАП , однак не досягла 16-річного віку. У зв'язку з чим, ОСОБА_1 , як мати не забезпечила належне виховання дочки,а тому вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст.184 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явилася , в матеріалах справи міститься заява про розгляд справи у її відсутності, вину визнає в повному обсязі.
В діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушення передбаченого ст. 184 ч. 1 КУпАП - ухилення батьків, або осіб, які їх заміняють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 184 ч. 1 КУпАП підтверджується також протоколом серії ВАД №249982 від 01.10.2025 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_3 від 01.10.2025 року, та Характеристикою директора закладу ОСОБА_4 .
Обставини, які пом'якшують та обтяжують відповідальність не встановлено.
Виходячи з обставин справи, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, суд вважає, що до порушника слід застосувати стягнення у вигляді попередження.
Керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП, суддя ,-
Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 184 ч 1 КУпАП з накладенням адміністративного стягнення у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605 гривень 60 коп. судового збору.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Закарпатського апеляційного суду.
Суддя Хустського
районного суду: Піцур Я.Я.