Р І Ш Е Н Н Я№ 127/20860/25
10 жовтня 2025 р.Вінницький міський суд Вінницької області в складі судді Венгрин О.О.,
секретар - Усатюк О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище ОСОБА_3 ) звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, який мотивовано тим, що з відповідачем шлюб зареєстровано 22.11.2018, від якого є діти ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Через різні погляди на життя, відсутність взаєморозуміння відносини з відповідачем поступово погіршувались, що призвело до припинення подружніх стосунків. Разом вони не проживають три роки, не ведуть спільного господарства. Подальше перебування з відповідачем у шлюбі вважає неможливим. (а.с. 1-3)
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явилась, надіслала заяви про розгляд справи у її відсутність. (а.с. 22, 27)
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, згідно інформації в позовній заяві він зареєстрований на тимчасово окупованій території України ( АДРЕСА_1 ), перевірити реєстрацію не є можливим (конверт пошта не приймає), повідомлений про день і час розгляду справи єдиним можливим способом - оголошенням на сайті судової влади (а.с. 23, 26) Відзив не подано.
Суд вважає можливим розглянути справу у відсутність відповідача відповідно до гл. 11 розд. ІІІ ЦПК України.
Дослідивши та оцінивши докази у справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що шлюб сторін зареєстровано 22.11.2018 Голопристанським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, актовий запис №115, що підтверджується письмовим доказом - оригіналом свідоцтва про шлюб. (а.с. 4)
Сторони є батьками дітей ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Зазначене підтверджується письмовими доказами - копіями свідоцтв про народження. (а.с. 5, 6)
Письмові докази відповідають вимогам ст.ст. 77-79 ЦПК України і враховуються судом відповідно до ст. 89 ч. 3 ЦПК України.
Згідно ст. 110 ч. 1 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу (ст. 105 ч. 3 СК України).
Згідно ст. 112 ч. 2 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
На підставі викладеного, беручи до уваги те, що позивач наполягає на розірванні шлюбу, на примирення не погоджується, сторони разом не проживають тривалий час, суд прийшов до висновку, що збереження шлюбу суперечить інтересам позивача, тому позов підлягає задоволенню.
Згідно ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача потрібно стягнути 1211,20 грн судового збору.
Керуючись ст.ст. 105, 110, 112 СК України,
ст.ст. 13, 77-79, 89, 141, 259, 263-265, 279, гл. 11 розд. ІІІ ЦПК України, суд
Позов задоволити.
Шлюб між ОСОБА_2 і ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище ОСОБА_3 ), зареєстрований 22.11.2018 Голопристанським міськрайонним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області, актовий запис №115, розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 1211,20 грн судового збору.
Заяву про перегляд заочного рішення суду може бути подано відповідачем протягом 30 днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня складення повного рішення до Вінницького апеляційного суду.
Згідно вимог ст. 265 ч. 5 п. 4 ЦПК України:
позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , реєстрація: АДРЕСА_2 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_3 , статус внутрішньо переміщеної особи;
відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , АДРЕСА_1 .
Повне рішення виготовлено 10.10.2025.
Суддя О.О. Венгрин