Постанова від 18.09.2025 по справі 760/20635/25

Справа №760/20635/25 3/760/6163/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.09.2025 м.Київ

Cуддя Солом'янського районного суду міста Києва Кравченко Я.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в м. Києві матеріал про адміністративне правопорушення, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань у м. Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження м. Коломия, Іфано-Франківської обл., громадянки України, посвідчення водія серії НОМЕР_1 , виданий 01.04.2023 р., зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до наказу Департаменту патрульної поліції НПУ від 06.06.2022 № 828 о/с, ОСОБА_1 призначена на посаду: старший інспектор з особливих доручень відділу моніторингу та аналітичного забезпечення УПП в м. Києві ДПП НПУ, з 06.06.2022 року.

Наказом Департаменту патрульної поліції НПУ від 03.10.2023 № 1330 о/с, ОСОБА_1 , на підставі п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію», остання з 09.10.2023 була звільнена зі служби.

ОСОБА_1 була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції», що підтверджується:

-Пам'яткою ознайомленням працівника органу внутрішніх справ України, про спеціальні обмеження, передбачені законодавством України, дата ознайомлення з якими, під підпис - 03.04.2015 р.

-Рекомендації для поліцейських, державних службовців та працівників поліції, які є суб'єктами декларування про дотримання окремих обмежень, передбачених ЗУ «Про запобігання корупції» при прийнятті на роботу/службу, під підпис.

-Пам'ятка-ознайомлення поліцейських, державних службовців та працівників Національної поліції України з обмеженнями, пов'язаними зі службою в поліції, та вимогами антикорупційного законодавства, а саме: вимогами Законів України «Про Національну поліцію», «Про запобігання корупції», Кримінального кодексу України та Кодексу про адміністративні правопорушення, дата ознайомлення з якимим, під підпис - 19.11.2019 р.

-Розписка, ОСОБА_2 , яку вона надала у відділ кадрового забезпечення УПП в м. Києві ДПП, в якій вона зазначає, що їй доведено вимоги п. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» - 09.10.2023 р.

Відповідно до п.п. «з», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», старший інспектор з особливих доручень відділу моніторингу та аналітичного забезпечення УПП у м. Києві ДПП НПУ ОСОБА_1 , є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п. 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані протягом 30 днів з дня припинення діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції'особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Процедуру заповнення та подання декларацій, передбаченою статтею 45 Закону України «про запобігання корупції» до Єдиного державного реєстру декларування осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), визначено Порядком заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (даі - Порядок), затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції 23 липня 2021 року № 449/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 року за № 987/36609 та аналогічного за містом наказу НАЗК № 252/23 від 08.11.2023 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за № 1965/41021 від 13.11.2023.

Відповідно до Порядку, декларація заповнюється та подається особисто суб'єктом декларування шляхом заповнення відповідної електронної форми після автентифікації у власному персональному електронному кабінеті у Реєстрі. Декларація подається незалежно від того, перебуває суб'єкт декларування в Україні чи за її межами.

Так, 03.03.2022, у зв'язку з військовою агресією Російської федерації щодо України, Верховною Радою України прийнято Закон України «Про захист інтересів суб'єктів поданя звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», пункт 1, якого зазначено, що фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи, крім тих, які наділені бюджетними повноваженнями згідно із законодавством, подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов'язку подати документи.

07.03.2022, НАЗК із врахуванням положень Закону України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», видало Роз'яснення № 4 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезедента, проведення перевірок), в яких зазначено, що декларація щорічна ( з будь-якою позначкою) за 2021 рік подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня 2021 року включно) та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Тобто, вказаними законодавчими актами, суб'єктів декларування, на період дії воєнного стану та три місяці після його припинення було звільнено від обов'язку подання декларацій.

Разом з тим, Розділ ХІП "Прикінцеві положення" Закону України «Про запобігання корупції», доповнено пунктом 2-7 згідно із Законом № 2381-ІX від 08.07.2022, в редакції Закону № 3384-ІХ від 20.09.2023), в якому зазначено, установити, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

Вказані положення Закону набрали чинності 12 жовтня 2023 року, тобто з даного часу та до 31 січня 2024 року у суб'єктів декларування виник обов'язок щодо подання щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за періоди 2021-2022 років, якщо такі не було подано раніше.

Згідно Порядку, суб'єкт декларування підписує декларацію шляхом накладання на неї особистого кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису відповідно до вимог законодавства.

Подання декларації до Реєстру підтверджується шляхом надсилання повідомлення суб'єкту декларування на адресу його електронної пошти, зазначену в персональному електронному кабінеті, та до персонального електронного кабінету суб'єкта декларування.

Відповідно до положень п. 8 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», до повноважень Національного агентства віднесено здійснення контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, зберігання та оприлюднення таких декларацій.

Згідно листа Національного агентства питань запобігання корупиії від 02.03.2017 року № 93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру.

Декларація (при звільненні) за 2023 рік, подана ОСОБА_1 о 21 годині 09 хвилин 03 липня 2025 року (яка є у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції htps://public.nazk.gov.ua/documents/d34788b6-ed61-43c5-948d-f8c1e6b73b94), тоді, коли повинна була подати вказану декларацію до 31 січня 2024 року, тобто вказана декларація подана несвоєчасно

У своєму поясненні щодо несвоєчасного подання декларації (при звільненні) за 2023 рік, ОСОБА_1 повідомила: що у зв'язку зі звільненням з Національної поліції, вона перебувала у важкому психологічному стані, оскільки рішення щодо звільнення було для неї не просте та дуже відповідальне. Мала місце затяжна емоційна втома, яка не минула одразу після завершення служби. Крім того її шестирічна донька часто хворіла, що потребувало постійного догляду та її повної залученості. Додатково посилював її емоційний стан і той факт, що син в той час проходив строкову військову службу з регулярним виїздом на кордон Чернігівської області та Білорусії, а на той момент мала місце потенційна загроза повторного наступу, і як мати, вона глибоко переживала цю ситуацію.

Відповідно до інформаційного листа Вишого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 223-943/0/4-17 від 22 травня 2017 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією» адресованого Головам апеляційних судів областей, м. Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою тощо.

З приводу несвоєчасного подання декларації, ОСОБА_1 у своїх поясненнях, не надала жодної обставини, що могла б стати перешкодою у виконанні нею вимог фінансового контролю, передбачених антикорупційним законодавством України, а посилання щодо догляду за своєю малолітньою донькою яка хворіла, та свого психоемоційного стану не підтверджена ОСОБА_1 документально (відповідними медичними довідками, тощо).

Отже, суб'єкт декларування при проходженні служби був ознайомлений з вимогами фінансового контролю, мав усі інструменти, для цього та можливості аби виконати їх, проте не зробив це.

З огляду на вищезазначене, ОСОБА_1 не мала поважних причин, які б унеможливлювали її вчасно подати декларацію (при звільненні) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.

Таким чином, ОСОБА_1 являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, а саме 03.07.2025 о 21 год. 09 хв., без поважних причин, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію (при звільненні) особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того ОСОБА_1 порушила вимоги абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»

Декларація (після звільнення) за 2023 рік, подана ОСОБА_1 о 22 годині 18 хвилин 13 квітня 2024 року (яка є у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції https://public.nazk.gov.ua/documents/b8c27771-f326-4fc1-859ee4d6е162527b), тоді, коли повинна була подати вказану декларацію 01 квітня 2024 року, тобто вказана декларація подана несвосчасно.

У своєму поясненні щодо несвоєчасного подання декларації (після звільнення) за 2023 рік, ОСОБА_1 повідомила: що у зв'язку зі звільненням з Національної поліції, вона перебувала у важкому психологічному стані, оскільки рішення щодо звільнення було для неї не просте та дуже відповідальне. Мала місце затяжна емоційна втома, яка не минула одразу після завершення служби. Крім того її шестирічна донька часто хворіла, що потребувало постійного догляду та її повної залученості. Додатково посилював її емоційний стан і той факт, що син в той час проходив строкову військову службу з регулярним виїздом на кордон Чернігівської області та Білорусії, а на той момент мала місце потенційна загроза повторного наступу, і як мати, вона глибоко переживала цю ситуацію.

З огляду на вищезазначене, ОСОБА_1 не мала поважних причин, які б унеможливлювали її вчасно подати декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік.

Таким чином, ОСОБА_1 являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, а саме 13.04.2024 о 22 год. 18 хв., без поважних причин, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію (після звільнення) особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 вину визнала в повному обсязі, щиро розкаялася.

В судовому засіданні прокурор Солом'янської окружної прокуратури міста Києва К. Данилюк просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , доводи прокурора К. Данилюк, дослідивши протоколи про адміністративне правопорушення № 82/2025, 83/2025 від 23 липня 2025 року, письмові пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, витяги з Реєстру декларацій, повідомлення НАЗК про факт неподання чи несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, витяг з наказу про призначення на посаду, присвоєння спеціального звання, оголошення вислуги років та грошове забезпечення ОСОБА_1 , витяг з наказу про звільнення ОСОБА_1 та інші докази, суд дійшов наступного.

Стаття 129 Конституції України передбачає, що розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведеності перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Розглядаючи дану справу, суд виходить з того, що норма ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того норма ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є бланкетною нормою, і при кваліфікації дій правопорушника за цією статтею необхідно керуватися спеціальними Законами.

Згідно з п. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони або обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до вимог абз. 2 ч. 2 ст.45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в" - "ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції'особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Водночас в абз. 1 п. 2 Порядку перевірки факту подання суб?єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції №? 539/21 від 20.08.2021 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за N? 1303/36925 від 06.10.2021, визначено, що припиненням діяльності, пов?язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, є останній день виконання суб?єктом декларування зазначених функцій.

Відповідно до Закону України від 03.03.2022 №? 2115-IX, у зв?язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, Верховна Рада України установила, що фізичні особи подають документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов?язку подати документи.

Прикінцевими положеннями Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII цього Закону (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), відновлюється у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Відповідно до даних офіційного веб-сайту Верховної Ради України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.

Таким чином, з 12.10.2023 здійснення заходів фінансового контролю, передбачених розділом VII Закону України «Про запобігання корупції» (зокрема подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) відновлено у повному обсязі та здійснюється у порядку та строки, визначені цим Законом (у тому числі з урахуванням особливостей, встановлених частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону).

Як встановлено в ході судового розгляду справи ОСОБА_1 , будучи звільненою наказом ДПП НПУ в м. Києві від 03.10.2023 № 1330 о/с з посади старшого інспектора з особливих доручень відділу моніторингу та аналітичного забезпечення УПП в м. Києві з 09.10.2023, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, у відповідності до підпункту «з» Закону України «Про запобігання корупції», будучи ознайомленою з вимогами антикорупційного законодавства, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, а саме 13.04.2024, без поважних причин, подала декларацію як особа, уповноважена на виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (після звільнення), а значить не своєчасно, та в порушення абз. 1 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону декларацію (при звільненні) за 2023 рік, а саме 03.07.2025, тоді коли повинна була подати зазначену декларацію до 31 січня 2024 року, а відтак несвоєчасно.

Поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати зазначені декларації за 2023 рік, (після) та (при) звільненні, судом не встановлено.

Таким чином суд вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і її вина у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП доведена повністю, оскільки ОСОБА_1 , порушивши вимоги Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала без поважних причин (після) та (при) звільненні декларацію особи уповноваженої на виконанання функцій деражви та місцевого самоврядування за 2023 рік.

Статтею 33 КУпАП передбачено, що при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Згідно ст. 34 КУпАП обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, судом визнано щире каяття.

Згідно ст. 35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , яка раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності, має міцні соціальні зв'язки, суд дійшов висновку про необхідність накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в межах санкції, передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

За таких обставин, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд вважає необхідним стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 грн. 60 коп.

Керуючись ст.ст. 33-36, 40-1, 172-6 ч. 1, 221, 283-284, 287-291 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в дохід держави в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 (шістдесят) копійок.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через 15-ть днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15-ть днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.

Документ, що підтверджує сплату штрафу, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення вказаного строку, повинна бути надіслана правопорушником до суду, який виніс постанову про накладення цього штрафу.

У разі несплати правопорушником штрафу у вищевказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в поряду, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постановив про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначений у постанові про стягнення штрафу.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд міста Києва.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя: Я.В. Кравченко