Рішення від 10.10.2025 по справі 420/11787/25

Справа № 420/11787/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 жовтня 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючої судді Бойко О.Я.,

розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, третя особа на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання підготувати довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022, вирішив адміністративний позов задовольнити.

І. Суть спору:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача, Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону, в якому просив суд:

1.Визнати протиправною бездіяльність Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону у відмові в складанні довідки-розрахунку про грошове забезпечення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за посадою прокурора відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства військової прокуратури Південного регіону України, станом на 01.01.2022р. для перерахунку пенсії, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22.02.2018р. та у Порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008р., постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», ст.81 Закону України «Про прокуратуру» із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, премії, підвищення, тощо) для проведення перерахунку основного розміру пенсії.

2.Зобов'язати Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Південного регіону підготувати та надати ОСОБА_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ) довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.01.2022 р., виходячи з посадового окладу прокурора відділу військової прокуратури Південного регіону України; окладу за військовим (спеціальним) званням підполковника юстиції; надбавки за вислугу років; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення за посадою прокурора відділу військової прокуратури Південного регіону України, а саме: надбавки за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, надбавки за виконання особливо важливої роботи, премії, матеріальної допомоги (для оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань) для проведення перерахунку пенсійного забезпечення ГУПФУ в Одеській області, у відповідності до вимог ст.ст.43,63 Закону України від 09.04.1992р. №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», ст.9 Закону України від 20.12.1991р. №2011-XII «Про соціальний правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», ст.81 Закону України «Про прокуратуру» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008р., постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури».

ІІ. Аргументи сторін

(а) Позиція Позивача

Позивач звертає увагу, що ОСОБА_1 знаходиться на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію згідно із Законом №2262-ХІІ, як інвалід війни II групи. Наказом Міністра оборони України від 26.07.2012 року та наказом прокурора Південного регіону України з нагляду за додержання законів у воєнній сфері від 14.08.2012 року № 30к, прокурор відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства підполковник юстиції ОСОБА_1 звільнений з військової служби у запас. З 24.09.2012 року ОСОБА_1 призначено пенсію за інвалідністю на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ. 21 жовтня 2024 року позивач звернувся до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону з проханням скласти та надати йому довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення) виходячи з посадового окладу прокурора відділу військової прокуратури Південного регіону України; окладу за військовим (спеціальним) званням підполковника юстиції; надбавки за вислугу років; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення за посадою прокурора відділу військової прокуратури Південного регіону України, а саме: надбавки за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, надбавки за виконання особливо важливої роботи, премії, матеріальної допомоги (для оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань) для проведення перерахунку пенсійного забезпечення ГУ ПФУ в Одеській області відповідно до ч.6 ст.43 Закону №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», ст. 81 Закону України «Про прокуратуру», розмір якого встановлено з 01 січня 2022 року. Листом №21-8203ВИХ-24 від 24 жовтня 2024 року Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону відмовлено позивачу у складанні та надання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідно до ч.6 ст.43 Закону №2262-ХІІ, ст. 81 Закону України «Про прокуратуру». Позивач вважає, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень порушив права та інтереси позивача, гарантовані ст. 46 Конституції України та Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», зокрема право на соціальний захист, тому вказані дії Спеціалізованої прокуратури сфері оборони Південного регіону вважає протиправними.

(б) Позиція Відповідача

05.05.2025 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що оскільки позивач відряджався в розпорядження Генерального прокурора України наказом Командуючого внутрішніми військами Міністерства внутрішніх справ України довідку про розмір грошового забезпечення має видавати Міністерство внутрішніх справ України або уповноважені ним органи, якими відповідно до Порядку № 45 є обласні військові комісаріати (обласні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки). Також відповідач вказує, що з вересня 2019 року редакція Закону України "Про прокуратуру" не містить будь-яких положень щодо порядку нарахування грошового забезпечення військовослужбовцям військових прокуратур. Через це відповідач не має повноважень визначати розмір грошового забезпечення, у т.ч. станом на січень 2022 року, колишнім військовослужбовцям, які в певний період своєї служби були відряджені до військової прокуратури.

Позивач надав до суду відповідь на відзив відповідача, в якому заперечив проти наведених доводів та аргументів. Зокрема, вказує, що його звільнено з військової служби у запас з посади прокурор відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Військової прокуратури Південного регіону України і при призначенні пенсії органом пенсійного фонду враховано відповідний оклад за посадою старшого помічника військового прокурора військової прокуратури Одеського гарнізону, оклад за військовим званням, відсоткова надбавка за вислугу років, а також додаткові види грошового забезпечення.

19.05.2025р. від відповідача надійшли заперечення на відповідь на відзив, в яких зазначено, що позивач не є пенсіонером органів прокуратури, йому не призначалася пенсія на підставі Закону України "Про прокуратуру". З 28.08.2019 р. довідку про грошове забезпечення має готувати орган, який відряджав військовослужбовця (тобто Міністерство внутрішніх справ України).

ІІІ Процедура та рух справи

09.06.2025 ухвалою Одеський окружний адміністративний суд, прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

21.09.2025 року ухвалою Одеський окружний адміністративний суд, залучив в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

ІV. Обставини справи встановлені судом та докази на їх підтвердження

Позивач перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію згідно із Законом №2262-ХІІ, як інвалід війни II групи.

21.10.2024 року позивач звернувся до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону з проханням скласти та надати йому довідку про розмір заробітної плати (грошового забезпечення) виходячи з посадового окладу прокурора відділу військової прокуратури Південного регіону України; окладу за військовим (спеціальним) званням підполковника юстиції; надбавки за вислугу років; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення за посадою прокурора відділу військової прокуратури Південного регіону України, а саме: надбавки за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, надбавки за виконання особливо важливої роботи, премії, матеріальної допомоги (для оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань) для проведення перерахунку пенсійного забезпечення ГУ ПФУ в Одеській області відповідно до ч.6 ст.43 Закону №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», ст. 81 Закону України «Про прокуратуру», розмір якого встановлено з 01 січня 2022 року.

Листом №21-8203ВИХ-24 від 24 жовтня 2024 року Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону відмовлено позивачу у складанні та надання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідно до ч.6 ст.43 Закону №2262-ХІІ, ст. 81 Закону України «Про прокуратуру».

Позивач вважає, що відповідач порушив права та інтереси позивача.

Надаючи належну правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

IV. Джерела права та висновки суду

Відповідно до ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ст.46-1 Закону України «Про прокуратуру» 05.11.1991 №1789-XII військовослужбовці військових прокуратур у своїй діяльності керуються Законом України «Про прокуратуру» і проходять службу відповідно до Закону України «Про загальний військовий обов'язок і військову службу» та інших законодавчих актів України, якими встановлено правові та соціальні гарантії, пенсійне, медичне та інші види постачання і забезпечення, передбачені законодавством для осіб офіцерського складу Збройних Сил України.

Відповідно до ч.9 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 військові прокурори і слідчі військових прокуратур при звільненні з військової служби мають право на одержання пенсії відповідно до цієї статті (тобто як прокурори) або на одержання пенсії, встановленої законом для військовослужбовців.

Позивач одержує пенсію як військовослужбовець відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон №2262-ХІІ).

Відповідно до ч.4 ст.63 Закону № 2262-XII (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок №45) перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Алгоритм перерахунку передбачено у п. 2-3 Порядку №45. Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Позивач проходив війську службу і був звільнений з військової служби з військової прокуратури Одеського гарнізону. Відтак саме цей державний орган (його правонаступник) повинен видавати довідки для перерахунку розміру пенсії.

Відповідно до пункту 4-1 Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 № 505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» грошове забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу в органах прокуратури на прокурорсько-слідчих посадах, складається з посадового окладу та інших виплат, установлених цією постановою, а також окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років у розмірі і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців.

Таким чином, позивач має право на перерахунок розміру пенсії з урахуванням посадового окладу та інших виплат, установлених Постановою №704 (як прокурору), а також окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років у розмірі і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій» відповідно до Закону України Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 3-1).

Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з пунктом 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, є збільшення рівня грошового забезпечення діючих військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, що може бути реалізовано двома шляхами:

- через централізований механізм повідомлень та інформувань територіального органу Пенсійного фонду України органами влади, у спосіб, визначений пунктами 1-3 Порядку №45;

- за відповідною заявою пенсіонера та доданими до неї документами.

Отже, заява пенсіонера та додані до неї документи, які дають право на подальше підвищення пенсії (довідка про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій), є підставою для перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом №2262-ХІІ, проте за умови, якщо її видача державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено Порядком №45, обумовлена зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» затверджено схеми окладів, зокрема, підвищено посадові оклади працівників прокуратур Автономної Республіки Крим, областей, м. Києва та м. Севастополя, військових прокуратур регіонів і прирівняних до них прокуратур, яка набрала законної сили 06.09.2017, тому саме зазначена постанова та довідка, яка видана на її виконання, є належною підставою для проведення перерахунку пенсії позивачу відповідно до статті 63 Закону №2262-XII.

Дана правова позиція викладена у відповідності та на виконання постанови Верховного Суду від 06.06.2023р. у справі №580/2450/21.

Таким чином, Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону, як правонаступник Військової прокуратури Південного регіону України зобов'язана скласти та надати позивачу, довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2022р. з посади якої він був звільнений та за якою йому була призначена пенсія, - прокурор відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства.

Згідно ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Приписами ч.1 ст.77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).

З урахуванням зазначеного, суд дійшов висновку про задоволення заявлених позовних вимог.

VI. Розподіл судових витрат

Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору, питання щодо розподілу судових витрат судом не вирішується.

У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 77, 161,245, 255, 293, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Визнати протиправною бездіяльність Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону у відмові в складанні довідки-розрахунку про грошове забезпечення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) за посадою прокурора відділу нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства військової прокуратури Південного регіону України, станом на 01.01.2022р. для перерахунку пенсії, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №103 від 22.02.2018р. та у Порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008р., постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», ст.81 Закону України «Про прокуратуру» із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, премії, підвищення, тощо) для проведення перерахунку основного розміру пенсії.

3.Зобов'язати Спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Південного регіону підготувати та надати ОСОБА_1 , (РНОКПП НОМЕР_1 ) довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за нормами, чинними на 01.01.2022 р., виходячи з посадового окладу прокурора відділу військової прокуратури Південного регіону України; окладу за військовим (спеціальним) званням підполковника юстиції; надбавки за вислугу років; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення за посадою прокурора відділу військової прокуратури Південного регіону України, а саме: надбавки за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці, надбавки за виконання особливо важливої роботи, премії, матеріальної допомоги (для оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань) для проведення перерахунку пенсійного забезпечення ГУПФУ в Одеській області, у відповідності до вимог ст.ст.43,63 Закону України від 09.04.1992р. №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», ст.9 Закону України від 20.12.1991р. №2011-XII «Про соціальний правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», ст.81 Закону України «Про прокуратуру» та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008р., постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури», в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017р. №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури».

Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Якщо розглянуто справу в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи до П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Позивач: ОСОБА_1 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідач: Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону, адреса: 65012, м. Одеса, вул. Пироговська, 11, ЄДРПОУ 38296363.

Третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, адреса: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83, ЄДРПОУ 14321831.

Суддя Оксана БОЙКО