СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/21429/25
пр. № 3/759/7124/25
08 жовтня 2025 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Оздоба М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні, за участю прокурора Трюхіна О.С., матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , обіймаючи посаду головного спеціаліста відділу взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Управління зовнішніх комунікацій Державної служби України з безпеки на транспорті, будучи державним службовцем категорії «В», відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія даного Закону, у порушення вимог пункту 27 Розділу XIII «Прикінцеві положення» та абзацу 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», 16.10.2023 припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, 12.04.2024 о 13.10 год. несвоєчасно, без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, або місцевого самоврядування, за минулий 2023 рік (після звільнення), шляхом заповнення електронної форми через мережу Інтернет з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власному персональному електронному кабінеті, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією.
Під час судового розгляду справи прокурор вважав, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала та пояснила, що дійсно несвоєчасно подала щорічну декларацію після звільнення.
Заслухавши думку учасників процесу, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов такого висновку.
Як встановлено в судовому засіданні, Наказом Укртрансбезпеки № 1219-к від 24.08.2022 «Про призначення ОСОБА_1» ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Управління внутрішніх та зовнішніх комунікацій Укртрансбезпеки з 25.08.2022.
Відповідно до листа Укртрансбезпеки Присягу державного службовця ОСОБА_1 склала 25.08.2022.
Наказом Укртрансбезпеки № 1544-к від 25.11.2022 «Про присвоєння рангу державного службовця ОСОБА_1» ОСОБА_1 , головному спеціалісту відділу взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Управління внутрішніх та зовнішніх комунікацій Укртрансбезпеки з 25.11.2022 присвоєно 9 ранг державного службовця.
ОСОБА_1 25.08.2022 та 05.10.2023 з проставленням особистого підпису ознайомлена з Листом-ознайомлення про необхідність подання декларацій при звільненні та після звільнення згідно Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до посадової інструкції головного спеціаліста відділу взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Управління зовнішніх комунікацій Укртрансбезпеки вказана посада належить до категорії «В» посад державної служби
Наказом № 1238-к ОСОБА_1 звільнено із займаної посади 16.10.2023.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що правопорушення, пов'язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони й обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону.
Суб'єктивна сторона корупційного правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу.
Відповідно до ст. 10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, як це визначено ч. 1 ст. 172 - 6 КУпАП, незалежно від ознак суб'єктивної сторони, є адміністративним правопорушенням з формальним складом, при цьому обов'язковою складовою складу даного правопорушення є існування об'єктивної сторони, тобто протиправного діяння.
ОСОБА_1 , припинивши 16.10.2023 діяльність пов'язану із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, була зобов'язана до 00 годин 00 хвилин 01 квітня 2024 року, подати в установленому абзацом другим частиною другою статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку Декларацію, шляхом особистого заповнення електронної форми на веб-сайті Національного агентства через власний персональний електронний кабінет суб'єкта декларування у системі Реєстру.
Відповідно до публічної частини Реєстру ОСОБА_1 подала Декларацію (ідентифікатор документа - 15d02b33-4957-4835-a654- 29397b5a6d4e), лише 12.04.2024 о 13:10, а отже несвоєчасно.
За частиною першою статті 172-6 КУпАП відповідальність настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставин, які об'єктивно могли завадити ОСОБА_1 подати відповідну декларацію, судом не встановлено.
Приймаючи до уваги, що належних та достовірних доказів на підтвердження відсутності в діях ОСОБА_1 події та складу адміністративного правопорушення не надано, вважаю, що її вина повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , а також іншими наданими матеріалами.
Враховуючи викладене, згідно з вимогами ст.33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника, його відношення до скоєного, вважаю необхідним і достатнім призначити ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. 33, ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп.
Штраф має бути сплачений не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у вищезазначений строк постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік вчиненого правопорушення.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, через Святошинський районний суд м. Києва, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя : М.О. Оздоба