Справа № 712/12250/25
Провадження № 3/712/3545/25
09 жовтня 2025 року суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Кончина О.І., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої: АДРЕСА_1 , працюючої у ТОВ «Палетний двір», за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 184 ч. 1 КУпАП,
ОСОБА_1 01.09.2025 близько 10:00 год. перебуваючи за адресою проживання : АДРЕСА_1 , ухилилась від виконання своїх батьківських обов'язків щодо виховання своєї малолітньої доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в результаті чого остання прийняла близько 50 таблеток препаратів «Асентра» та «»Гідроксезин», за що передбачена адміністративна відповідальність за ст. 184 ч. 1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнала, та пояснила, що таблетки купив батько дитини, і про їх існування вона не було обізнана, так як до лікаря психіатра ходив з донькою саме він, нею з дочкою було проведено профілактичну бесіду, щодо вживання медичних препаратів.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачене ст. 184 ч. 1 КУпАП, а саме: ухилення матері від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо виховання неповнолітньої дитини.
В судовому засідані було встановлено, що малолітня ОСОБА_2 проживає разом з ОСОБА_1 .
Незважаючи на невизнання вина ОСОБА_1 , її вина у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 472830 від 01.09.2025; рапортом інспектора поліції; письмовими поясненнями ОСОБА_3 ; копією медичного консультаційного висновку спеціаліста КНП «Черкаської обласної дитячої лікарні Черкаської обласної ради».
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушниці, ступеня її вини, відсутності обставин, які пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , суддя вважає за необхідне накласти на останню адміністративне стягнення у вигляді попередження.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 40-1, 184, 280, 283, 284 КУпАП,
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КпАП України та застосувати адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605,60 грн.,який зарахувати на рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Соснівський районний суд м.Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси О.І.Кончина