печерський районний суд міста києва
Справа № 757/36318/25-к
пр. № 1-кс-31055/25
07 серпня 2025 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів,-
до провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 , погоджене прокурором другого відділу управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів Національною поліцією України ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Обґрунтовуючи внесене клопотання, сторона кримінального провадження слідчий вказав, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025000000000403 від 16.05.2025, за фактом набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_5 , активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 відповідно до ст. 51-4 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) здійснило моніторинг способу життя начальника ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 , який згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, про що 05.05.2025 було складено обґрунтований висновок щодо виявлення ознак корупційного кримінального правопорушення.
Під час проведення моніторингу способу життя встановлено, набуття ОСОБА_5 у власність активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи.
За інформацією ІНФОРМАЦІЯ_5 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_6 ) трудова діяльність ОСОБА_5 з 1987 року пов'язана із державною службою, загальний стаж державної служби становить понад 38 років.
З них, щонайменше з 1997 року, проходив службу на посадах дипломатичної служби в ІНФОРМАЦІЯ_7 відповідно до Закону України «Про дипломатичну службу».
Наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 від 06.03.2019 № 416-ос «Про переведення ОСОБА_5 » ОСОБА_5 переведено з посади радника Посольства України в Республіці Польща на посаду начальника ІНФОРМАЦІЯ_8 з 18 березня 2019 року та встановлено надбавки за дипломатичний ранг радника першого класу.
Наказом ІНФОРМАЦІЯ_7 від 10.04.2020 № 554-ос «Про переведення працівників ІНФОРМАЦІЯ_9 » ОСОБА_5 переведено з посади начальника ІНФОРМАЦІЯ_10 та ІНФОРМАЦІЯ_11 на посаду начальника відділу Південно-Східної Азії та Океанії цього ж департаменту.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про дипломатичну службу» (далі - ЗУ «Про дипломатичну службу») це державна служба особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності посадових осіб дипломатичної служби, пов'язаній з реалізацією зовнішньої політики України, захистом національних інтересів України у сфері міжнародних відносин, а також прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про дипломатичну службу» дипломатична служба є видом державної служби особливого характеру, а працівники дипломатичної служби є державними службовцями особливого характеру.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про державну службу» на осіб, які займають посади, прирівняні до посад державної служби (у тому числі посади дипломатичної служби), поширюються вимоги та гарантії державної служби.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 9 Закону України «Про дипломатичну службу» дипломатичний ранг радника першого класу прирівнюється до категорії «Б» посадової особи дипломатичної служби.
Отже, ОСОБА_5 є посадовою особою дипломатичної служби категорії «Б» та згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону є особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з відомостями, зазначеними ОСОБА_5 у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданій за 2020 рік (ідентифікатор документа - 745c468b-e37d-47a9-94ba- b7f3b542bcb9), ОСОБА_5 отримав подарунок у грошовій формі від ОСОБА_6 , в загальній сумі 3 030 370 гривень.
Згідно з відомостями, зазначеними ОСОБА_5 у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданій за 2021 рік (ідентифікатор документа - afa7f858-f7e8-4152-9c8e-3d1a9561f02d), ОСОБА_5 отримав подарунок у грошовій формі від ОСОБА_6 , в загальній сумі 43 863 225 гривень.
Загальна сума отриманих подарунків у грошовій формі ОСОБА_5 у період 2020 та 2021 років, становить 46 893 595 гривень.
Відповідно до актового запису про народження від 20.02.1963 № 312 ІНФОРМАЦІЯ_12 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , є батьком ОСОБА_5 . Запис внесено до Державного реєстру актів цивільного стану громадян 23.04.2011 за номером 00039206102.
Отже, ОСОБА_5 отримав подарунки у грошовій формі від свого батька ОСОБА_6 , однак існує обґрунтований сумнів стосовно можливості батька здійснити такі подарунки, про що свідчать наведені далі факти.
Так, за результатами аналізу повідомлень про суттєві зміни в майновому стані (далі - ПСЗ), поданих ОСОБА_5 , встановлено, що ОСОБА_5 отримав такі подарунки у грошовій формі, а саме: 24.06.2020 (ПСЗ від 28.06.2020) - 2 687 307 гри; 27.07.2020(ПСЗ від 31.07.2020) - 343 063 грн; 05.04.2021 (ПСЗ від 14.04.2021)- 2 795 555 грн; 05.05.2021(ПСЗ від 15.05.2021) - 17 409 670 грн; 06.07.2021 (ПСЗ від 15.07.2021) - 3 500 000 грн; 10.08.2021 (ПСЗ від 18.08.2021) - 1 500 000 грн; 30.08.2021 (ПСЗ від 07.09.2021) - 2 500 000 грн; 06.09.2021 (ПСЗ від 14.09.2021) - 16 158 000 гривень.
Згідно зі ст. 719 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) договір дарування валютних цінностей фізичних осіб між собою на суму, яка перевищує п'ятдесяти кратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про валюту і валютні операції» до валютних цінностей належить національна валюта (гривня).
У період 2020 - 2021 років один неоподаткований мінімум становив 17 грн, тому 50*17=850 грн - це межа, після якої договір має бути письмовим.
Тобто, всі наведені вище суми подарунків у грошовій формі, отриманих ОСОБА_5 , перевищують встановлену ст. 719 ЦК України межу, а отже, всі підлягали письмовому оформленню.
17.05.2023 Національне агентство направило запит щодо надання пояснень та копій підтвердних документів ОСОБА_5 стосовно обставин отримання валютних цінностей як подарунків від батька ОСОБА_6 у період 2020 - 2021 років.
У відповідь на запит ОСОБА_5 повідомив, що майже всі суми коштів він отримав як подарунки у грошовій формі (національній валюті України) за адресою проживання батька ОСОБА_6 , а саме: АДРЕСА_2 . Подарунок від батька у сумі 16 158 000 грн отримано ОСОБА_5 за місцем реєстрації його проживання, а саме: АДРЕСА_3 . Кошти були подаровані батьком за усним договором дарування, оскільки останній вважав, що укладення договору дарування у письмовій формі між сином та батьком не має ніякого сенсу.
До того ж ОСОБА_5 додатково повідомив, що його батьки померли: батько - 09.09.2021, мати - 20.09.2021.
За результатами аналізу вищевказаних ПСЗ, інших ПСЗ, поданих ОСОБА_5 , відомостей, зазначених ОСОБА_5 у деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, поданих за 2020 та 2021 роки, а також інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, можна дійти висновку, що наведені подарунки у грошовій формі можуть слугувати формальним прикриттям реального джерела доходів, яке ОСОБА_5 намагається легалізувати через видиму «передачу» коштів від батька.
Так, ОСОБА_5 у зазначений період отримання «подарунків» здійснено майже одномоментне використання отриманих коштів, а саме:
24.06.2020 отримання подарунка у сумі 2 687 307 - 24.06.2020 придбання відповідно до договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_7 , квартири загальною площею 56,6 кв.м. за адресою: АДРЕСА_4 , вартістю 2 055 860 гри;
05.04.2021 отримання подарунка у сумі 2 795 555 грн - 08.04.2021 придбання цінних паперів, емітованих ІНФОРМАЦІЯ_14 , у кількості 49 одиниць номінальною вартістю 28 241 грн на загальну суму 1 383 820 грн;
05.05.2021 отримання подарунка у сумі 17 409 670 грн - 06.05.2021 придбання у спільну часткову власність ОСОБА_5 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_15 (дружина), відповідно до договорів купівлі-продажу, посвідчених приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_9 , земельної ділянки площею 0,0989 га, кадастровий номер 8000000000:62:201:0169, вартістю 2 081 993 грн та житлового будинку загальною площею 485,5 кв.м. за адресою: АДРЕСА_5 , вартістю 8 050 387 грн;
06.07.2021 отримання подарунка у сумі 3 500 000 грн - 07.07.2021 придбання цінних паперів, емітованих ІНФОРМАЦІЯ_14 , у кількості 3 501 одиниця номінальною вартістю 1010 грн на загальну суму 3 536 150 грн;
10.08.2021 отримання подарунка у сумі 1 500 000 грн - 11.08.2021 придбання цінних паперів, емітованих ІНФОРМАЦІЯ_14 , у кількості 977 одиниць номінальною вартістю 1 000 грн на загальну суму 977 000 грн;
30.08.2021 отримання подарунка у сумі 2 500 000 грн - 01.09.2021 придбання цінних паперів, емітованих ІНФОРМАЦІЯ_14 , у кількості 2 430 одиниць номінальною вартістю 1 028 грн на загальну суму 2 498 283 грн;
06.09.2021 отримання подарунка у сумі 16 158 000 грн;
10.11.2021 придбання цінних паперів, емітованих Міністерством фінансів України, у кількості 99 одиниць номінальною вартістю 26 272 грн на загальну суму 2 600 975 грн;
18.11.2021 позика синові ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , у розмірі 10 577 080 гривень.
Згідно з інформацією Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_10 19.11.2021 набув право власності відповідно до договору купівлі- продажу, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_9 , на земельну ділянку площею 0,0985 га, кадастровий номер 8000000000:62:201:0168, вартістю 1 057 708 грн та житловий будинок загальною площею 473,0 кв.м. за адресою: АДРЕСА_5 , вартістю 9 254 945 гривень. Варто підкреслити, що набуте нерухоме майно розташоване безпосередньо поруч із об'єктами нерухомого майна, що належить ОСОБА_5 (батькові) та ОСОБА_8 .
Окремо варто звернути увагу, що дороговартісні об'єкти нерухомого майна, підбір, купівля та державна реєстрація яких потребує значного часу, були набуті суб'єктом декларування у вкрай стислі строки після отримання «подарунків».
Отже, слід вважати, що реалізована схема ОСОБА_5 - оформлення «подарунка» від батька, за відсутності підтвердних документів із подальшим інвестуванням у державні активи, набуття права власності на нерухоме майно та інше, має всі ознаки фіктивної конструкції, яка створює лише видимість правомірного походження коштів.
Щодо набуття активу за рахунок законних доходів. Можливість здійснення подарунків валютних цінностей ОСОБА_6 своєму синові ОСОБА_5 у сумі 46 893 595 грн за рахунок законних доходів викликає обґрунтовані сумніви.
Так, відповідно до актового запису про смерть від 09.09.2021 № 19502 ІНФОРМАЦІЯ_17 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , помер ІНФОРМАЦІЯ_18 . Запис внесено до Державного реєстру актів цивільного стану громадян 09.09.2021 за номером 00142821399.
За інформацією ІНФОРМАЦІЯ_19 загальна сума нарахованого ОСОБА_6 доходу за період з 1998 року по IV квартал 2021 року становить 8 934 916,16 гривні.
З них 6 817 500 грн нараховані у IV кварталі 2005 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » - це дохід за ознакою 35 станом на 01.01.2005 (Дохід від відчуження акцій, одержаних в процесі приватизації) та 1396 500 грн нараховані у IV кварталі 2017 р. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » за ознакою доходу 109 (Дивіденди, крім тих, що не змінюють участь).
Також, за даними ІНФОРМАЦІЯ_22 , ОСОБА_6 перебував на пенсійному забезпеченні з 06.09.1963 по вересень 2021 року та отримав виплати пенсії в розмірі 1 246 784,1 гривні.
Слід звернути увагу, що починаючи з 2019 року основний вид доходу ОСОБА_6 - це доходи, нараховані AT КБ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » за ознаками 129 та 183 (Доходи від цінних паперів Мінфіну та Інвестиційний прибуток від операцій з борговими зобов'язаннями) у сумі 334 752,02 гривні.
Поряд з цим варто підкреслити, що у зазначений період ОСОБА_6 , крім інвестування у цінні папери, набував у власність транспортні засоби, нерухоме майно, а також здійснював поточні витрати на власні життєві потреби.
Додатково варто зауважити, що протягом 2020 та 2021 років ОСОБА_6 також здійснив видаток на купівлю квартири АДРЕСА_6 , вартістю 2 789 779,50 грн, яку спочатку на підставі довіреності від ОСОБА_6 набув у власність ОСОБА_5 та у той же день подарував батькові. Це перерахування підтверджує сам ОСОБА_5 у своїх поясненнях.
Стосовно доходів, видатків та заощаджень ОСОБА_5 та його дружини ОСОБА_8 :
2019 рік:
Відповідно до розділу 12 «Грошові активи» декларації, поданої ОСОБА_5 за 2019 рік, сума його заощаджень станом на 31.12.2019 становила 182 210 дол. США (згідно з курсом Національного банку України сума еквівалентна 4 315 862,5 грн) та 250 435 грн, тобто 4 566 297,5 гривні.
Сума заощаджень дружини ОСОБА_8 становила 38 054 дол. США (згідно з курсом Національного банку України сума еквівалентна 901 354,66 грн) та 180 010 грн і дорівнює 1 081 364,66 гривні.
Слід зауважити, що грошові активи ОСОБА_5 частково збільшені у порівнянні з 2018 роком, від доходу у вигляді відсотків, нарахованих АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_23 », та подарунка у грошовій формі знову ж батьком - ОСОБА_6 у сумі 2 636 820 гривень.
2020 рік:
Відповідно до розділу 12 «Грошові активи» декларації, поданої ОСОБА_5 за 2020 рік, сума його заощаджень станом, на 31.12.2020 становила 298 010 дол. США (згідно з курсом Національного банку України сума еквівалентна 8 426 113,55 грн) та 251 532 грн, тобто на загальну суму 8 677 645,55 гривні.
Сума заощаджень дружини ОСОБА_8 становила 48 000 дол. США (згідно з курсом Національного банку України сума еквівалентна 1 357 180,8 грн).
Згідно з відомостями, зазначеними ОСОБА_5 у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації за 2020 рік, загальна сума його доходу становила 3 675 198 грн (без відрахування податків та витрат на проживання), з них 2 687 307 грн та 343 063 грн - це згадані вище подарунки від батька.
Сума доходів ОСОБА_8 становила 356 839 грн, заробітна плата, отримана за основним місцем роботи, також у ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Варто зазначити, що 24.06.2020 ОСОБА_5 здійснив видаток на придбання квартири загальною площею 56,6 кв.м. за адресою: АДРЕСА_4 , вартістю 2 055 860 гривень.
Варто підкреслити, що, враховуючи доходи у зазначеному звітному періоді (без відрахування податків та витрат на проживання), «подарунки», видаток на купівлю квартири, заощадження ОСОБА_5 за 2020 рік зросли на 4 111 348,05 грн (8 677 645,55 грн - 4 566 297,5 грн), тобто значно перевищують отримані ним законні доходи.
Заощадження ОСОБА_8 зросли на 275 816,14 грн (1 357 180,8 - 1 081 364,66 грн).
2021 рік:
Відповідно до розділу 12 «Грошові активи» декларації, поданої ОСОБА_5 за 2021 рік, загальна сума його заощаджень станом на 31.12.2021 становила 39 430 032,1 грн, з них:
380 000 дол. США готівкою (згідно з курсом Національного банку України сума еквівалентна 10 365 716 грн);
148 613 дол. США (згідно з курсом Національного банку України сума еквівалентна 4 053 895,14 грн) - облігації внутрішніх державних позик України (далі - ОВДП);
6 976 283 грн - ОВДП;
1 780 000 грн - готівка;
5 677 058 грн - кошти, розміщені на банківських рахунках;
10 577 080 грн - кошти, позичені синові ОСОБА_10 .
Сума заощаджень дружини ОСОБА_8 становила 60 000 дол. США (згідно з курсом Національного банку України сума еквівалентна 1 636 692 грн).
Згідно з відомостями, зазначеними ОСОБА_5 у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації за 2021 рік, загальна сума його доходу становила 44 908 947 грн (без відрахування податків та витрат на проживання), з них:
388 902 грн - заробітна плата;
409 040 грн - відсотковий дохід від ОВДП;
247 780 грн - відсотки;
43 863 225 грн - подарунки від батька ОСОБА_6 .
Крім цього, у розділі 13 «Фінансові зобов'язання» декларації за 2021 рік ОСОБА_5 зазначив отримання позики (кредиту) в AT « ІНФОРМАЦІЯ_24 » у розмірі 250 000 гривень.
Сума доходів ОСОБА_8 становила 327 194 грн у вигляді заробітної плати.
Разом з тим видатки ОСОБА_5 та ОСОБА_8 на придбання земельної ділянки та житлового будинку за адресою: АДРЕСА_5 , становили 10 132 380 гривень.
Оскільки заощадження ОСОБА_8 зросли на 279 511,2 грн (1 636 692 грн - 1 357 180,8 грн), при тому, що її заробітна плата за 2021 рік становила 327 194 грн, то слід вважати, що ОСОБА_5 одноосібно здійснив видаток на придбання зазначеного нерухомого майна.
Відповідно до вищезазначеного, з урахуванням всіх доходів та видатків ОСОБА_5 у вказаний період, сформувати грошові активи на кінець звітного періоду у сумі 39 430 032,14 грн він мав можливість тільки за рахунок подарунків у грошовій формі - 43 863 225 грн - від батька ОСОБА_6 який в свою чергу, не мав такої можливості за рахунок законних доходів.
Отже, враховуючи офіційні доходи ОСОБА_5 та членів його сім'ї, а також наявність обґрунтованих сумнівів щодо можливості отримання подарунків від батька ОСОБА_6 , суб'єкт декларування ОСОБА_5 не мав реальної можливості придбати у власність земельну ділянку та житловий будинок за адресою: АДРЕСА_5 , за рахунок законних доходів.
Враховуючи викладені факти, ОСОБА_5 , як особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, набув активи, вартість яких більше ніж на шість тисяч п?ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи.
Відповідно до інформації з Державного реєстру актів цивільного стану громадян України встановлені особи, які є близькими родичами ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , (РНОКПП НОМЕР_2 ), а саме:
дружина - ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , (РНОКПП НОМЕР_3 );
батько - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , (РНОКПП НОМЕР_4 );
мати - ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , (РНОКПП НОМЕР_5 );
син - ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , (РНОКПП НОМЕР_6 ).
Слідчий зазначив, що по даному кримінальному провадженні провадяться слідчі дії, в зв'язку з чим виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення копій документів.
В судове засідання слідчий, прокурор не з'явився, про причини неявки суд не повідомив. Слідчий подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність та зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі.
Представник особи, у володінні якої перебувають речі та документи в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином.
Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Оскільки, згідно ч. 4 ст. 163 КПК України, відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду клопотання, суд визнав можливим розглянути клопотання за відсутності слідчого, прокурора на підставі наявних доказів.
Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів на підставі ч. 4 ст. 107 КПК України не здійснювалась.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 132 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 132 КПК України, тимчасовий доступ є одним із заходів забезпечення кримінального провадження.
Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.
Згідно до ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах, належать: 1) інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; 2) відомості, які можуть становити лікарську таємницю; 3) відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; 4) конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; 5) відомості, які можуть становити банківську таємницю; 6) особисте листування особи та інші записи особистого характеру; 7) інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо; 8) персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; 9) державна таємниця; 10) таємниця фінансового моніторингу; 11) відомості, що становлять професійну таємницю відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки".
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З матеріалів клопотання вбачається, що іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо.
Таким чином, враховуючи положення ст. 163 КПК України, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів неможливо.
На підставі викладеного і керуючись ст. 108, ст.ст. 159, 160, 162-164, 166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання старшого слідчого в ОВС ГСУ НП України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.
Надати дозвіл слідчим слідчої групи в кримінальному провадженні № 42025000000000403 від 16.05.2025, ОСОБА_3 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення копій документів, за період з 01.01.2014 по 31.07.2025, а саме: інформації про розрахункові та депозитні рахунки; розміру сплачених податків до державного та місцевих бюджетів, в тому числі всіх форм додатків податкової декларації з ПДВ; відомостей щодо підприємств, установ, організацій, в яких являються (являлись) засновниками, кінцевими бенефіціарами, директорами (керуючими), бухгалтерами; документів про суми доходів, місце та джерела отримання доходів; податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку; документів про сплату ФОП ЄСВ, єдиного податку, ВЗ та ПДФО за весь період здійснення господарської діяльності; документів юридичної справи ФОП (ТОВ), документів податкової звітності, актів перевірок, інформації щодо ІР адрес, з якої здійснювалось подання звітності ФОП (ТОВ), відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про податкового агента та суму доходу, нарахованого та виплаченого фізичній особі податковим агентом, суму нарахованих та сплачених (перерахованих) податків з доходів фізичних осіб та/або суму доходу, отриманого самозайнятою особою, а також суму річного доходу, задекларованого фізичною особою в податковій декларації про майновий стан і доходи, відомостей про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору (Додаток 4 ДФ) за весь період; відносно наступних осіб:
- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , (РНОКПП НОМЕР_2 );
- ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , (РНОКПП НОМЕР_3 );
- ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , (РНОКПП НОМЕР_4 ),
- ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , (РНОКПП НОМЕР_5 ),
- ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , (РНОКПП НОМЕР_6 ).
Визначити строк дії ухвали тривалістю в два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Службовим особам ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів, особам, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні та/або оперативним підрозділам органів внутрішніх справ, які здійснюють слідчі (розшукові) дії в кримінальному провадженні за письмовим дорученням слідчого, прокурора та надати їм можливість вилучити зазначені в ухвалі документи.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Підготовлено в 2-х примірниках.
Прим. 1 - справа №757/36318/25-к.
Прим. 2 - слідчий ОСОБА_3
Копія - ІНФОРМАЦІЯ_26 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 )
Виконавець: ОСОБА_1 , 07.08.2025