Справа № 716/1739/25
08.10.2025 місто Заставна
Заставнівський районний суд Чернівецької області у складі:
головуючого судді Вайновської О.Є.,
секретаря судового засідання Бортніка А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Данищук Василь Вячеславович, до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа: Заставнівський відділ державної виконавчої служби у Чернівецькому районі Чернівецької області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
22.09.2025 ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправною та скасування постанови №590 від 20.02.2025, якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.210 ч.3 КУпАП у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн, за те, що він будучи військовозобов'язаним, під час дії воєнного стану протягом 60 днів у період часу з 18.05.2024 по 16.07.2024 з дня набрання чинності Указом Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 06.05.2024 №272/2024, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 08.06.2024 №3685-IX не уточнив свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування або знаходження, чим порушив вимоги абз.3 п.п.10-1 п.1 Додатку 2 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою КМУ від 30.12.2023 №1487.
Позов мотивовано тим, що будучи багатодітним батьком, ОСОБА_1 має право на відстрочку від призову під час мобілізації на особливий період на підставі абз.4 ч.1 ст.23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». У вересні 2023 ОСОБА_1 з'явився у РТЦКтаСП для належного оформлення відстрочки, пройшов ВЛК та 28.09.2023 визнаний придатним до військової служби. З того часу у відповідача є всі персональні дані ОСОБА_1 .. 25.12.2024 ОСОБА_1 знову звернувся до РТЦКтаСП та отримав від призову на військову службу під час мобілізації строком до 07.02.2025. Проте, під час відстрочки 09.01.2025 відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення за порушення правил військового обліку. 20.02.2025 позивач з'явився до РТЦКтаСП для розгляду протоколуоднак, в приміщення ІНФОРМАЦІЯ_3 не впустили, протокол розглянули без його участі позбавивши можливості надати пояснення. Копію постанови про притягнення до адмінвідповідальності отримав 18.09.2025. крім того, як на підставу для своїх вимог посилався на те, що відповідач, будучи держателем ЄДР призовників, військовозобов'язаних та резервістів мав можливість отримати персональні дані позивача шляхом взаємодії з іншими державними реєстрами, а тому відповідно до примітки до ст.210 КУпАП, положення ст.210 КУпАП не мають до нього застосовуватися.
Ухвалою суду від 24.09.2025 відкрито провадження в адміністративній справі, призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження, позивачу поновлено строк на оскарження постанови про накладення адміністративного стягнення.
30.09.2025 відповідач подав до суду відзив в якому просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 за безпідставністю. У відзиві відповідач вказує, що відповідно до ст.7 Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів» ОСОБА_1 мавнадати персональні відомості, а у відповідності до Прикінцевих і перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11.04.2024 №3633 ІХ повинен був оновити персональні дані в період з 18.05.2024 по 16.07.2024 через центр надання адміністративних послуг, РТЦКтаСП або електронний кабінет призовника, що було ним проігноровано. Можливості отримати інформацію про місце фактичного проживання та місце перебування особи, номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти за допомогою доступу до реєстрів у ТЦКтаСП відсутня. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 .
Позивач та його представник адвокат Данищук В.В. в судове засідання не з'явилися, надали заяву про розгляд справи за їх відсутності, позовні вимоги підтримали з підстав викладених у позовній заяві, просили її задовольнити.
Представник відповідача до судового засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.
Дослідивши адміністративний позов та додані до нього письмові докази, відзив, суд вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Правовою основою військового обов'язку і військової служби є Конституція України, Закони України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про оборону України», «Про Збройні Сили України», «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію» інші закони України, а також прийняті відповідно до них укази Президента України та інші нормативно-правові акти щодо забезпечення обороноздатності держави, виконання військового обов'язку, проходження військової служби, служби у військовому резерві та статусу військовослужбовців, а також міжнародні договори України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Абзацом 4 частини 1 статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (далі Закон 3543-ХІІ) визначено що мобілізація - це комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу.
Абзацом 5 частини 1 статті 1 Закону 3543-ХІІ передбачено, що особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Також, відповідно до статті 1 Закону України «Про оборону», - особливий період - період, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022. Даним Указом постановлено запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
У свою чергу, з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань Указом Президента України від 24.02.2022 №65/2022 «Про загальну мобілізацію» на всій території України оголошено проведення загальної мобілізації.
Відповідними Законами вносились зміни до даних Указів, на підставі яких продовжено дію воєнного стану та загальну мобілізацію, в тому числі Указом Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 06.05.2024 №272/2024, затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» від 08.06.2024 №3685-IX.
Таким чином, із 24 лютого 2022 в Україні триває особливий період.
Статтею 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Згідно з абзацом 6 ч.3 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» військовозобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов'язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
За приписами абзацу 3 підпункту 10-1 пункту 1 додатку 2 до Порядку організації і ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 №1487, призовники, військовозобов'язані та резервісти повинні у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
18.05.2024 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» №3633-ІХ від 11.04.2024.
Цим Законом положення частини 10 статті 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» викладено в новій редакції, згідно з якою, зокрема, встановлено, що громадяни України, які підлягають взяттю на військовий облік, перебувають на військовому обліку призовників або у запасі Збройних Сил України, у запасі Служби безпеки України, розвідувальних органів України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані, зокрема: уточнити протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки; прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки), Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу розвідувальних органів України для оформлення військово-облікових документів, взяття на військовий облік, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.
Так, абзацом 4 підпункту 1 пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» встановлено, що громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов'язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані: у разі перебування на території України шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
Отже, зазначені норми законодавства передбачають три шляхи, якими громадяни України, які перебувають на території України, та які перебувають на військовому обліку, повинні були уточнити свої персональні дані з 18.05.2024 по 16.07.2024 (включно), а саме: шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання; шляхом прибуття самостійно до центру надання адміністративних послуг; через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста (за наявності).
Згідно зі ст.42 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» та пунктом 19 Порядку №1487, громадяни України, винні в порушенні правил військового обліку громадян України, а також у вчиненні інших порушень законодавства про військовий обов'язок і військову службу, несуть відповідальність згідно із законом.
19.05.2024 набув чинності Закон №3696-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію", яким ст.210 КУпАП доповнено частиною 3, а саме за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку в особливий період.
20.02.2025 начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 винесено постанову №590 по справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.210 КУпАП, якою на ОСОБА_1 , накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 грн за порушення ним вимог абзацу 3 підпункту 10-1 пункту 1 Додатку 2 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого Постановою КМУ від 30.12.2023 №1487, а саме за те, що ОСОБА_1 протягом 60 днів в період часу з 18.05.2024 по 16.07.2024 під час дії воєнного стану не уточнив свої персональні дані через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (а.с.8).
Позивач, оскаржуючи правомірність постанови №590 від 20.02.2025 про притягнення його до адмінвідповідальності за ст.210 ч.3 КУпАП не надав доказів, що уточнив (оновив) свої персональні дані в спосіб та в строк, зазначений в Законі №3633-ІХ, тобто в строк з 18.05.2024 по 16.07.2024 (включно) лише вказав на те, що у вказаний період мав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, а також на те, що у відповідача був доступ до всіх його персональних даних.
Водночас, постанова про адмінправопорушення №590 від 20.02.2025 містить посилання на докази, які стали підставою для її прийняття, зокрема протокол №6/21 від 09.01.2025 р., витяг з ЄДРПВР, паспорт громадянина України (а.с.8).
Крім того, хибними є міркування позивача, про те, що оскільки станом на 18.05.2024 по 16.07.2024 він мав право на відстрочку від призову під час мобілізації на особливий період він мав відстрочку і у відповідача вже були всі його персональні дані, крім того доступ до необхідних реєстрів, а тому він не має нести відповідальність відповідно до примітки до ст.210 КУпАП.
Дійсно, з копією військового квитка серії НОМЕР_1 від 04.11.1996, 28.09.2023 ОСОБА_1 визнаний придатним до військової служби, що підтверджує доводи позивача про те, що ОСОБА_1 перебував на обліку в РТЦКтаСП, надав свої персональні дані.
Наступний візит ОСОБА_1 до РТЦКтаСП відбувся у грудні 2024, коли 25.12.2024 він отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, що підтверджується довідкою №6/52/19 від 25.12.2024, виданою ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.10).
Проте, наявність відстрочки не звільняє військовозобов'язаних від виконання обов'язків щодо дотримання норм чинного законодавства стосовно уточнення (оновлення) персональних даних у період з 18.05.2024 року по 16.07.2024 року.
Чинне законодавство зобов'язувало саме позивача вчинити певні дії, і уточнити свої персональні дані у встановлений строк, які могли бути вчинені тільки ним особисто в один із визначених способів.
Держатель Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів може перевірити чи уточнив військовозобов'язаний свої персональні дані, але обов'язок такого уточнення покладається на військовозобов'язаного.
Крім того, отримання певних видів персональних даних, а саме адреси фактичного проживання особи, його номеру мобільного телефону, електронної адреси держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів від інших органів центральної влади не передбачається Законом України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів».
Також, непідтвердженими належними доказами є доводи позивача про порушення його процесуальних прав під час розгляду відносно нього справи про адмінправопорушення.
Позивач вказує, що розгляд справи про адмінправопорушення проводився начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_2 без його участі, хоча він з'явився та бажав брати участь у розгляді справи.
З наведеного виходить, що позивач був обізнаний про час та місце розгляду справи.
Стаття 268 КУпАП не відносить справи, передбачені ст.210 КУпАП до числа тих, де участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Отже, що у разі неявки особи але за наявності належного її повідомлення про розгляд відносно неї справи, передбаченої ст.210 КУпАП, таку справу може бути розглянуто за відсутності особи.
Доказів того, що позивач прибув на розгляд справи у визначений час, суду не надано, як і доказів того, що ОСОБА_1 звертався, до органу, що розглянув справу про адмінправопорушення, з клопотанням про відкладення розгляду справи, або того що його клопотання не було розглянуто чи при розгляді клопотання було порушено права позивача.
Викладені факти вказують на відсутність порушень процесуальних прав позивача при розгляді відносно нього справи про адмінправопорушення. Посилання позивача на те, що постанова про притягнення його до адмінвідповідальності вручена йому не в день її винесення 20.02.2025, а 18.09.2025, як зазначено в постанові, свідчить лише про несвоєчасність отримання позивачем постанови про притягнення його до адмінвідповідальності, але не свідчить про її незаконність або інше порушення прав позивача, в тому числі щодо права на своєчасне звернення до суду з даними позовом.
Ураховуючи викладене, під час розгляду адміністративної справи встановлено, що ОСОБА_1 будучи військовозобов'язаним мав обов'язок в період часу з 18.05.2024 по 16.07.2024 уточнити свої облікові дані (адресу фактичного місця проживання, номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інші персональні дані) через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або місцезнаходження, однак у встановлені законом строки та способи свої військо-облікові дані не уточнив й відповідно доказів на спростування вказаного суду не надав.
Вказані обставини також встановлені під час розгляду начальником ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , в ході якої уповноваженою особою у відповідності до ст.245 КУпАПвсебічно, повно і об'єктивно з'ясовано обставини справи, оцінено докази, відповідно до ст.252 КУпАП, та вирішено справу в точній відповідності з законом.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, за яке його притягнуто до відповідальності, адже ОСОБА_1 порушив законодавство про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період, а саме вимоги абз.7 ч.3 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», абз.6 ч.3 ст.22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», абз.4 п.1 ч.2 розд.ІІ Прикінцевих положень Закону України від 11.04.2024 №3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», абз.1 ч.10 ст.1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», що полягає у не уточненні протягом 60 днів з дня набрання чинності Законом 3633-ІХ своїх персональних даних через центр надання адміністративних послуг або через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки під час дії особливого періоду.
За таких обставин суд вважає факт вчинення позивачем правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 210 КУпАП доведеним.
Згідно статті 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі письмових, речових і електронних доказів, висновків експертів, показів свідків.
Виходячи із норм викладених в частині 1 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.
Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Проаналізувавши надані сторонами докази суд приходить до висновку про правомірність постанови №590 від 20.02.2025 начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 , якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.210 ч.3 КУпАП у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00 грн, в тому числі і щодо виду та розміру накладеного на ОСОБА_1 адміністративного стягнення.
Відповідно до ч.3 ст.286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право: 1) залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення; 2) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і надіслати справу на новий розгляд до компетентного органу (посадової особи); 3) скасувати рішення суб'єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.
Враховуючи викладене, суд зазначає, що відповідачем дотримано процедуру розгляду справи про адміністративне правопорушення, оскаржувана постанова містить необхідні реквізити, у тому числі, виклад обставин правопорушення, установлених під час розгляду справи, посилання на правові норми, порушення яких стало підставою для притягнення позивача ОСОБА_1 до відповідальності.
Підстави для скасування постанови №590 від 20.02.2025 начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_2 відносно ОСОБА_1 про накладення адміністративного стягнення за ст.210 ч.3 КУпАП - відсутні.
Таким чином, необхідно залишити рішення суб'єкта владних повноважень без змін, а позовну заяву без задоволення.
Згідно з ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Відповідно до ч.1 ст.132 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Відповідно до ч.1 ст.143 КАС України, суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.
Зважаючи на те, що у задоволенні позовних вимог відмовлено, відповідно до ст.139 КАС України, судові витрати, позивачу не відшкодовуються.
Керуючись ст.ст.2, 8, 9, 72-77, 241-246, 271, 272, 286 КАС України, суд
Позов ОСОБА_1 , від імені якого діє адвокат Данищук Василь Вячеславович, до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа: Заставнівський відділ державної виконавчої служби у Чернівецькому районі Чернівецької області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, - залишити без задоволення.
Постанову начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст.210 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 гривень - залишити без змін.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення до Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Суддя О.Є. Вайновська